„Als het maar apart en vreselijk onbenullig is" SPECIALISTEN-GEELTJE? MEDICIJN-KNAAK? I HET REGIONAAL ZIEKENFONDS SALLAND KOMT U TEGEMOET. Salland Uit buiten Holten Mestproblematiek ter discussie op forumavond pvdA Togaclub krijgt gevestigde naam regionaal ziekenfonds Brink 43 Munsterstraat 6 Deventer 05700 - 8 70 00 Films over Flolten in Trefpunt HVG geboeid door lezing Nieuw-Zee- land HVO-dag in Wierden Nog geen verharding Vianenweg jgfktfL J H|)LTE||| bv DONDERDAG 11 FEBRUARI 1988 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 diervoeding In de zomer van 1985 deed een vreemd verschijnsel zijn intrede in het anders zo rustige Holten. Menig huismoeder draaide vertwijfeld de deur van de ouderlijke linnenkast op slot. Het verbruik van witte lakens nam schikbarende vormen aan. De verklaring was even eenvoudig als bizar. Zoonlief was zojuist toegetre den tot de rangen der toga-dragers. De Togaclub was geboren. Gehuld in witte lakens brachten zij het dorp in rep en roer. Nachtelijke braspartijen, misleiden de advertenties in de plaatselijke courant, de primeur van een heuse blote danseres in een plaatselijke gelegenheid en vragen dienaangaande van de christen-democraten in de gemeenteraad. Niemand kon meer om de Togaclub heen. „Alles moet kunnen, als het maar niet gewoon is". Aan de vooravond van het carnalvalsfeest en de ouderavond op 26 februari is het hoog tijd voor een nadere kennismaking. De afspraak Is gemaakt bij Wame- iink zelf. Met voorzitter Tox en pen ningmeester Jalve zal deze verper soonlijking van de feestcommissie het fenomeen Togaclub nader toe lichten. Maar eerst komt het foto album met de hoogtepunten van twee-en-een-half jaar vrijgezellen- leut op tafel. Geïnspireerd door de studentikoze Amerikaanse pret- film Animal House, werd de volgen de dag op het zwembad besloten om „ook zoiets te doen". Wamelink zelf was er toen nog niet bij. Die kreeg pas later lucht van het nieuwe initiatief. Nog juist op tijd, want het ledental was op maxi maal twintig gesteld. En of hij daar na nog door de ballotage was geko men, isnog maar de vraag. Illustere figuren als Spier, Melkwinkel, 4711, de Kerstman, Vieux, Snoekie en Hènig Keerltje moeten daar im mers allemaal akkoord mee gaan. Feesten En voor die goedkeuring kan de drankrekening behoorlijk hoog op lopen. Want als er iets is, wat de Toga-jongens kunnen dan is het feesten. Daar begon het dan ook al lemaal mee. In het toen nog niet be woonde gedeelte van de vader van Tox, Tox sr., werd een heuse bar ge bouwd. Gehuld in de lakens van moederlief gingen de kameraden daar door tot in de vroege uurtjes. De lakens zijn ondertussen verdwe nen. Naarmate de winter vorderde en de Elfstedentocht naderde, werd het wat frisjes wanneer de heren in de koude vriesochtend hun ouder lijk huis opzochten. Bovendien te kenen ook in Holten de gevolgen van de dekbedden-rage zich af, waardoor een chronisch lakente- kort optrad. Daarom laten de leden zich tegenwoordig door plaatselij ke ondernemers in bijdetijdse t- shirts steken. Nieuwe wettelijke regels en eigen bijdragen maken het leven niet eenvoudiger. En evenmin goedkoper. Daarom komt het Regionaal Ziekenfonds Salland zijn verzeker den tegemoet. DOOR EXTRA VERGOEDINGEN VIA DE AANVULLENDE VERZEKERING U kunt het standaardpakket flink uitbreiden met de Aan vullende Verzekering van hetziekenfonds zelf. Datkost u b.v. f 21,60 per jaar voor twee personen, bi jna de helft van een vergelijkbare verzekering. Dat geeft u niet alleen recht op zaken als extra tandheelkundige zorg, alterna tieve geneeswijzen, maar soms ook op ruim f 150 gulden tegemoetkoming in eigen bijdragen. DOOR EXTRA VEEL SERVICE Voor speciale problemen of vragen kunt u terecht bij de Klantenservice van het RZS. Drie lijnen: 05700/87280/ 87323/87326. Wie slecht ter been is en aan telefonische informatie niet genoeg heeft kan zoals voorheen bezocht worden door de informateur van het ziekenfonds. Het Regionaal Ziekenfonds Salland komt u ook letterlijk tegemoet en heeft nu ook spreekuren in de plaatsen Eefde, Gorssel en Voorst. U kunt hier terecht voor alle zie kenfondszaken en voor de VZS, de meest betrouwbare ziektekostenverzekering. OPENINGSTIJDEN:. Deventer hoofdkantoor Munsterstraat 6 Deventer bijkantoor Brink 43 SPREEKUREN: Eefde kruisgebouw Kerkplein 5 Gorssel kruisgebouw Hoofdstraat 45 Holten kruisgebouw Gaardenstraat 29 Klarenbeek kruisgebouw Achter de Molen 8 Olst kruisgebouw Rozenhof 3 Twello kruisgebouw Domineestraat 15 VANAF 1 APRIL: Voorst kruisgebouw Schoolstraat 11 iedere werkdag 8-16.30 uur iedere werkdag 8-16,30 uur donderdag donderdag vrijdag vrijdag vrijdag donderdag donderdag 11.30-12.30 uur 13.30-14.30 uur 8.30-10.00 uur 11.00-12.00 uur 13.00-14.00 uur 15.00-16.00 uur De voltallige Togaclub op de foto: "Als het maar onwijs onbenullig is". Kleding die verplicht gedragen die de club steeds regelmatiger ont moet worden bij het jaarlijkse uit- plooit. Voor die jaarlijkse Toga stapje en de sportieve activiteiten Tour wordt altijd een beroep ge daan op erelid-chauffeur Kokkie, die de jongensn na een hapje bij Vree Egberts in Nieuw-Heeten het hele land door toert. Van café naar café, van terras naar terras. Onder de hoede van penningmeester Jal ve, die de koffer met bankbiljetten beheert, worden dan enkele con sumpties genoten, wordt her en der het Salland-lied gezongen en be kwamen de heren zich in de skelter- sport. Want naast bier is motorsport een andere kenmerk dat de Holtense vrijgezellen bindt. Zo staan ook re gelmatig uitstapjes naar de ver schillende Grand Prix Zijspannen op het programma. Tot in West- Duitsland en België toe klinkt dan weer luidkeels het Salland-lied en wordt er fanatiek gestreden om het Nederlands kampioenschap mast- klimmen. Wie na zo'n dag nog niet „moe" is, mag 's avonds mee op de fiets naar Dika of Bill's Bar. Vergaderingen Ook een hoogtepunt vormen steeds weer de maandelijkse verga deravonden in vergadercafé Jan Maats. Die worden op zondagen ge houden „omdat iedereen dan kan". De Toga-club bestaat immers gro tendeels uit leden van de SV Holten en die willen na een inspannende voetbalzondag ook wel eens een verzetje. Meest interessante, en vaak ook enige agendapunt is de rondvraag. Maar ook de normale huishoudelijke zaken moeten wor den afgewerkt. Hoewel de notulen van de eerste vergaderingen spoor loos zijn, valt er nog het een en an der te reconstrueren. Zo moest een van de leden zich ver antwoorden voor een geconsu meerde goulash-kroket, die niet in de boeken terug was te vinden. De verschuldigde f 1,40 werd ter plek ke voldaan. Ook benoemingen vin den staande de vergadering plaats. Want iedereen moet meehelpen. Is het niet als „popbewaarder" om voor het geestelijke en lichamelijk welzijn van opblaaspop Mona zorg te dragen, dan wel als ober-kelner. Hoofdredacteur Zwarte Pad van het onregelmatig verschijnende Toga Magazine doet tijdens de ver gaderingen een beroep op de de creativiteit van de leden. Dat resul teert dan weer in bijdragen over een door kastelein Tonnie veroor zaakte aardbeving of een ingezon den brief van een pseudo-wacht- meester Blokhorst, die de nodige bedenkingen heeft tegen de Oude- jaarsparty van de Togaclub. Een feestelijk gebeuren waaraan de plaatselijke Hermandad graag haar goedkeuring verleent. Sinds de Togaclub tijdens de Oudejaars nacht feest viert is het aanzienlijk rustiger in het dorp. Nog wel leuk? Laatste vraag aan Wamelink zelf, Tox en Jalve: is dit nog wel leuk? „Ja hoor klinkt het eensgezind. We hebben het punt van verzadi ging nog niet bereikt. Wat ons be treft mag het in Holten het hele jaar door carnaval zijn. Zoveel is er toch al niet te beleven. Zoiets als het Splose feest zou in Holten toch ook moeten kunnen. Alleen durven wij het niet te organiseren omdat we dan financieel teveel risico lopen. Het mag ons ook weer niet/teveel geld kosten. Maar verder zijn we overal In voor. Als het maar apart en vreselijk onbenullig is". Deventer Schouwburg Donderdag 11 februari: Er zijn nog enkele vrije plaatsen op het balkon voor de nieuwste show van Marine Bijl. Vrijdag 12 februari: Forum Filhar monisch met Ofra Hamoy - violon cello. Het programma bestaat uit: Mozart-'Ouverture Die Zauberflö- te'; Haydn-'Concert voor Violoncel lo em orkest in C'; Schubert-'Sym- fonie nr. 9 in C', aanvang 20.00 uur. Maandag 15 februari: De Deventer Schouwburg organiseert haar ei gen Rosenmontagbal tot 's nachts 04.00 uur m.m.v. Back Gammon Band en Romance. Graag wel ver kleed want er zijn mooie prijzen te winnen. Aanvang 21.00 uur. Marjanne Kweksilber-sopraan en Stanley Hoogland-piano geven op woensdag 17 februari een concert, georganiseerd door de Stichting Kamermuziek Deventer. Het duo vertolkt liederen van Haydn, Ros sini, Chopin en Wolf. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 18 februari: 19.00 uur inleiding over De Nibelungen; 20.00 uur De Nibelungen, toneelstuk van Helmert Woudenberg door Toneel groep Theater (laatste voorstelling van Toneengroep Theater). Informatie over het programma, de toegangsprijzen, reserveringen bij de Deventer Schouwburg, tel. 05700-11500. Schouwburg Lochem Theo Olof - viool en Daniel Wayen- berg - piano, geven op zondag 14 fe- brauri een koffieconcert in de Lo- chemse Schouwburg, aanvang 12.00 uur. Op het programma staan werken van Maurice Ravel, Edvard Grieg en Gabriel Fauré. Olof en Wayenberg hebben hun muzikale sporen, nationaal en in ternationaal, ruimschoots ver diend. Theo Olof maakte concert reizen naar alle delen van de we reld. Hij vervulde de functie van concertmeester van achtereenvol gens het Residentieorkest en het Concertgebouworkest. Daniel Wayenberg vierde in 1985 zijn 40-ja- rig artiestenjubileum. Wayenberg heeft gespeeld in alle belangrijke muziekcentra ter wereld. Hij heeft talrijke grammofoonplaten op zijn naam staan. Bekende televisiesterren, Sjoukje Hooymaayer, Manfred de Graaf (Zeg 'ns AAA) en Pieter Lutz zijn donderdag 18 februari te bewonde ren in Candida van Bemhard Shaw onder regie van André van den Heuvel. Het stuk speelt In 1894 maar heeft aan actualiteit nog niets verloren; een klassieke come- die in kostuum. (20.00 uur). Film Hector Ca.l.): op zondag 14 februari en dinsdag 16 februari om 20.00 uur en opwoensdag 17 februari 's mid dags om 14.30 uur. Kaartverkoop en inlichtingen: 05730-1081. Steile Trap De Duitse heavy metal band Fact komt op 12 februari naar De Steile Trap. De band bestaat sinds 1983 en heeft twee IJzersterke l.p.'d op zijn naam staan. In het voorpro gramma Bizzard, eveneens uit Duitsland. Aanvang 21.00 uur; en tree 10,- voor leden, niet leden 12,50. De oudheidkamer Hoolt'n komt op vrijdag 26 februari naar het Tref punt in Espelo. Vertoond zullen worden een aantal oude films over Holten. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Voorzitter H. Slijkhuis van de OLM, mr A. Lunenborg, Officier van Justitie, S. Huys, landbouw- woordvoerder van de PvdA in de Tweede Kamer en W. Dirksen, me dewerker van de Stichting Natuur en Milieufederatie Overijssel, zul len het forum vormen van de regio nale forumavond die door de PvdA, afdeling Markelo op woens dagavond 24 februari wordt gë^ houden in het dienstgebouw van Bijna een voltallige HVG luisterde dinsdagavond 26 januari geboeid naar de lezing van de heert Amtink uit Markelo die sprak over zijn ver blijf op een veehouderij in Nieuw Zeeland. Aan de hand van 300 dia's kreeg men onder andere een indruk van de manier waarop in dit land veehouderij wordt bedreven. Hoe men, om toch een redelijk inkomen te hebben, steeds moet zorgen zo weinig mogelijk kosten te maken. In Nieuw Zeeland gebruikt men dus geen krachtvoer, weinig kunst mest en speelt men zelf vaak voor veearts. Behalve rundveebedrijven zijn er ook veel schapenhouders op dit grote - schone - eiland. Naast deze informatie heeft men ook kunnen genieten van de prach tige natuuropnames van o.a. be sneeuwde bergen, wilde waterval len en schitterende meren. Aan het slot van de avond werd de heer Am- tink dan ook hartelijk bedankt, ge volgd door een uitnodiging voor volgend jaar om dan de dia's van Australië te tonen. enkele HVG- en HVO-sters togen donderdag 28 januari naar Wierden waar een HVO (Hervormd Vrouwen Overleg)was georganiseerd. The ma van de dag was: Hoe nieuw zijn de oude bijbelverhalen. Mevrouw B. Evers zette de ruim 50 deelneemsters op zeer indringende wijze aan de gang met het bijbel verhaal van Saraï en Hagar. 's Mid dags werd het verhaal in deze tijd geplaatst en na een discussie (in groepen) moest men het besproke ne op expressieve wijze uitbeelden, bijvoorbeeld in een lied, collage of rollenspel. de Ned. Herv. Gemeente, Kerk plein 4 te Markelo, aanvang 20.00 uur. De forumleden zullen vooraf gaand aan de discussie een korte inleiding houden. Voorzitter is Harry Knuiman van de Markelose PvdA. Zoals bekend zijn door het Ministe rie van Landbouw maatregelen ge nomen om het milieu te bescher men tegen de schadelijke gevolgen van te grote hoeveelheden ammo niak en fosfaat. Er zijn normen ge steld aan de hoeveelheid drijfmest die mag worden uitgereden en er komt ook een uitrijverbod gedu rende de winterperdiode. De mest productie per bedrijf wordt geregis treerd en bij overproductie worden heffingen opgelegd. Deze en andere maatregelen plaatsen de landbouw voor grote problemen terwijl mi lieugroepen van mening zijn dat de wetgeving nog lang niet ver genoeg gaat. Officier van Justitie Lunen- borg te Almelo kondigde onlangs aan dat hij streng zou toezien op de naleving van de mestwetgeving en jaagde met zijn uitspraken vele boeren tegen zich in het harnas. Kortom: voldoende stof tot discus sie. De forumavond is vrij toegankelijk en er zal ruimschoots de gelegen heid zijn tot het stellen van vragen aan de forumleden. De Vianenweg zal niet op korte ter mijn worden verhard. Dat deelde wethouder H.J. Westerik mee naar aanleiding van een verzoek dat de aanwonenden gericht hadden aan de gemeente. De bewoners be klaagden zich in een brief over de slechte toestand van de half ver harde weg. Vooral bij droogte heeft men erg veel last van het - rode - stof en met nat weer is de weg erg modderig. De gemeente wil de Vianenweg 'meenemen' in het grote geheel van soortgelijke wegen. Daarbij heeft een verharding niet de voorkeur van het college van b en w. Ter plaatse is de Vianenweg bijzonder breëd. Omdat de weg nogal eens ge bruikt wordt voor sluipverkeer, zou een asfaltering aanleiding kunnen zijn tot extreem hard rijden met alle gevolgen van dien. De aanwo nenden is meegedeeld dat uiter aard het periodieke onderhoud van de weg normaal doorgang zal vin den.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7