„Stuur die gouden speld maar per diens ten velop" De ..START RABOPOUS Bromfietsverzekering Rabobank EHBO wint ploegenwedstrijd Spoorman Henny Möhring met VUT Rabobank S3 Jobcreation geen succes Open Deur dienst OKIA heeft jeugdteam HOLTENS NIEUWSBLAD Haal vóór 1 maart uw nieuwe verzekering bij de Rabobank. Premies vanaf 84.- U krijgt het plaatje direkt mee. NEDERLAND geld en goede raad Bomen kappen uitsluitend in de winter Jaarfeest CJV Vriendenschaar Gemeente DONDERDAG 11 FEBRUARI 1988 Of ze nu 'Spoortje', 'En-Es', of gewoon Hennie tegen hem roepen: Hennie Möhring luis tert naar alle drie benamingen. „Ach als je veertig jaar in dienst bent van 't Spoortje, waarvan 27 jaar in Holten, dan krijg je dat zo. Ik bén voor de Holtenaren nu eenmaal 't Spoor". Zondagavond ver kocht loketambtenaar Hennie Möhring zijn laatste kaartjes om daarna de deur van het stationsgebouwtje definitief achter zich dicht te trekken om gebruik te maken van de Vu tregeling. Dinsdagavond nam hij met een receptie afscheid van zijn collega's. Namens de directie werd hem de gouden -NS-speld voor veertig jaar trouwe dienst opgespeld. Men ziet hem de 62 jaar beslist niet aan. Slank, met nog een redelijke lagestartraite attydcteweest gunstig® rem "NS" Henny Möhring voor het laatst op zijn vertrouwde stek. RENTE r CO/ vanaf U/U /O maatwerk in hypotheken Rabobank Holten Gaardenstraat 32 - Holten bos haar, aan de slapen wat grij zend. en bijpassend baardje oogt de spoorman jaren jonger. „Dat komt omdat we van gezellig uitgaan hou den" weet Möhring met stelligheid. „Mijn vrouw en ik vinden het heer lijk om samen naar een feest te gaan, niet om zelf in het middel punt van de belangstelling te staan, dat niet. Daarom wilde ik ook beslist geen groot feest bij mijn afscheid. Ik had al voorgesteld: stuur die gouden speld maar in een dienstenvelop naar Holten, maar dat ging toch niet door". Veel zin om een groot afscheids feest te houden had de geboortige Enschedeeèr dus niet. „Ach, ik ben zowat de enige die nog over is uit mijn tijd. De meesten zijn al jaren afgekeurd of nog erger. Veel be zwaar om te stoppen heb ik dan ook niet. Ik ben veertig jaar bij 't spoor tje geweest en daarvoor nog vijf jaar bij een particuliere baas, het is nu wel eens welletjes. Tijd om eens gezellig met moeder de vrouw op stap te gaan. Möhring (neef van de bekende En- schedese voetballer Henny Möh ring) begon zijn loopbaan bij 't Spoortje, zoals hij zijn werkgever altijd noemt, in Enschede. Na een cursus buitendienst werd hij in Nij- verdal gestationeert waar hij met rode pet en spiegelei de treinenloop regelde. Daarna werd hij geschikt bevonden voor het enkelsporig sta tion in Gramsbergen, maar dat be viel hem slecht. Hij vroeg over plaatsing aan en kwam weer in Nij- verdal terecht. Vandaaruit ging het naar Holten waar Henny Möhring werd aangesteld als plaatsvervan gend stationschef. Aanvankelijk werden de wissels nog met de hand bediend van uit een serreachtige aanbouw van het stationsgebouw. Na de automatisering hield Möh ring zich bezig met de kaartver koop. Zijn liefde ging vooral uit naar het verkopen van reizen per trein, een diensttak die nu is sa mengevoegd op een aantal grotere stations. „Daar heb ik erg veel ple zier aan beleefd", herinnert Moh- ring zich. „Ik heb allerlei cursussen gevolgd, zoals de cursus reisbemid- deling en reisbegeleider. Dat was mooi. Jammer, dat onze taak in de loop van de jaren zo is ver schraald". Een fraaie herinnering, die hem altijd bij zal blijven was het kersverse echtpaar dat met de blik jes nog achter de auto bij het Hol- tense station arriveerde met de me dedeling dat ze zojuist het bruilofs- feest hadden weten te ontglippen en nu twee kaartjes 'ergens naar toe, als het maar ver weg is' wilde. „Dan zoek je natuurlijk iets moois uit". Een speciale band heeft Möh ring ook met de oudleraar gymnas tiek van de Scholengemeenschap, die uitsluitend door hem beraden wilde worden voor een reis. Zorg vuldig worden door de scheidende spoorman de dankbrieven van te vreden reizigers bewaard. Nu be perkt de taak van de mensen op het Holtense station -twee in vaste dienst plus een reserve - zich tot de kaartverkoop met behulp van de computer. „Een kreng van een ding, dat het om de haverklap laat afweten. Het mag wel niet, maar we kunnen hem'nu tenminste zelf re pareren". Vergroeid Hoezeer Henny Möhring met Hol ten in de loop der jaren is vergroeid, vertelt de fraaie (ware) historie van een plaatselijke caféhouder die elk jaar slechts naar het station heeft op te bellen met de mededeling dat hij weer naar Essen gaat. Möhring zorgde er dan voor dat er twee dag retours Essen in Duitsland bij hem in het cafe werden afgeleverd. Op een ander tijdstip van het jaar was een telefoontje met „tien kaartjes voor de beurs" voldoende voor Möhring om tien kaartjes voor de huishoudbeurs te bezorgen bij de zelfde caféhouder, die met collega's jaarlijks een dagje op stap gaan naar dat evenement. Mooie dingen "Dat ware mooie dingen. Toch zal ik ze niet missen, denk ik. Hoe ik de vrije tijd ga invullen, laat ik gewoon op me afkomen. Veel wandelen in het bos, dat doe ik nu ook al. Verder heb ik mijn kippen en dan wil ik eens kijken of ik me niet ergens nut tig kan maken. Ik hou er van met mensen om te gaan en verder zie ik wel". Alle inspannignen ten spijt, heb ben de activiteiten van Jobcrea tion voor Holtense inwoners nog niet tot het gewenste resultaat ge leid. Dit deelde wethoduer W. Dal- huisen mee tijdens de vorig week gehouden commissoriale raadsver gadering. Jobcreation is een gewestelijke ac tiviteit dat tot doel heeft werklozen te helpen bij het opstarten van een eigen bedrijf. De gemeente Holten draagt daar financieel aan bij. Tot nu toe heeft Jobcreation be middeld bij zes zogenaamde 'door- starters' waarvan één een goede kans van slagen had. Uiteindelijk durfde deze beginnende onderne mer niet de sprong te wagen. Elders in het Gewest bleek de animo gro ter en konden wel mensen aan een nieuwe start geholpen worden. Doormiddel van de nodige publici teit, zal nu gepoogd worden werklo ze Holtenaren voor het project te interesseren. Ook twee jaar geleden nieuw leven ingeblazen vrijwilligersbank in Holten heeft het verder af laten we- ten. Geen enkele activiteit werd on dernomen. Het gemeeentebestuur van Holten zal vrijwel zeker de suggestie over nemen van het raadslid J. Venek laas (CDA) om in het vervolg uit sluitend kapvergunningen af te ge ven in de wintermaanden. De CDAer deed zijn voorstel tijdens de vorige week dinsdag gehouden commissoriale raadsvergadering. „Het aantal kapvergunningen is de laatste tijd schrikbarend toege nomen. Dat betekent een extra werkdruk voor de dienst gemeente werken. Voor elke kapvergunning moet weer een ambtenaar achter een boompje aan. Zou het niet be ter zijn als uitsluitend in de winter maanden bomen gekapt mogen worden, uiterlijk tot 1 maart? vroeg Veneklaas. Wethouder Westerik voelde wel wat voor dat voorstel en zal op de haalbaarheid laten onder zoeken. Met het 40-jarig jubileum nog vers in het geheugen is CJV de Vrien denschaar al weer druk bezig met de voorbereidingen voor het jaar feest, dat gehouden zal worden op vrijdag 4 en zaterdag 5 maart, aan vang 19.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur. Het programma voor de pauze is nog een verrassing. Na de pauze wordt het toneelstuk Geluk brengt scherven opgevoerd. Op zaterdagmiddag 5 maart staat CJV de Vriendenschaar op de plan ken voor bejaarden en gehandicap ten. Bejaarden en gehandicapten die geen vervoer hebben kunnen contact opnemen met Ingrid Wib- belink, tel. 05731-413. Zondag 14 februari wordt er weder om een Open Deurdienst gehou den. Deze keer in de Geref. kerk De Kandelaar. De dienst begint om 19.00 uur, de samenzang om 18.50 uur. Voorganger in deze dienst zal zijn ds. A. van Buuren, ziekenhuispre dikant te Deventer. Hij zal spreken over het onderwerp: Op het nipper tje. Dit zal gaan over werken, werk loosheid en geloof. Medewerking aan de dienst wordt verleend door de Gospelgroep Sound of Joy uit Haarle. De EHBO-ploeg Holten heeft de jaarlijkse onderlinge wedstrijd tussen Markelo.Goor en Holten met ruime voorsprong gewonnen. Holten behaalde 208 punten, te genover Markelo 193 en Goor 142. Voor de wedstrijd, die dinsdag 2 fe bruari gehouden werd in zaal Vos man, bestoond een goede belang stelling. De ploeg voor Holten bestond uit H.J. Markvoort en de dames R. Broekmaat en F. Hase. Zij kregen slachtoffers van een verkeeronge- val te behandelen. Een bromfietser raakte de macht over het stuur kwijt en botste tegen een voetgan ger op. De bromfietser bleef bewus- Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1VERLEENDE VERGUNNINGEN: - aan Gebr. Boode voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Maneschijnsweg 25; - aan maatschap H.J.W. en H. Scheperboer voor de bouw van mest- opslagkelder bij het perceel Beusebergerweg 42; - aan de heer J. Paalman voor het vergroten van de woning Beuseber gerweg 26; 2. aan de heer H. J. Slijkhuis vergunning verleend voor het vellen van een bosperceel; 3. aan de heer H. P. W. Russelman vergunning verleend voor het vellen van een perceel grove den; 4. aan MAC „de Holterberg" vergunning verleend voor de 42e voorjaars- rit/enduro; 5. aan Commissie school- en volksfeest Espelo vergunning verleend voor het optreden van de groep Normaal; 6. een vergunning voor het houden van een collecte verleend aan Ned. Brandwondenstichting en het Diabetes Fonds Nederland. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken gemeentesecretarie. - OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op vrijdag 12 februari 1988 om 10.45 uur in het gemeentehuis. Smids belt 6; De agenda vermeldt o.a.: - voorbereidingsbesluit perceel Zandvoortspad 5 t.b.v. bouw 2e be drijfswoning; - voorbereidingsbesluit t.b.v. bouw woning aan de Houtweg; - voorbereidingsbesluit t.b.v. bouw transformatorstation nabij het per ceel Dorpsstraat 27; - voorontwerp-bestemmingsplan kampeercentrum „De Holterberg". AANVRAGEN SUBSIDIE HERSTEL RIETEN DAKEN Op grond van de „Verordening subsidiëring rieten daken" kunnen subsi dies worden verstrekt in de kosten van herstel en/of vernieuwing van rieten daken. Het subsidie wordt alleen verstrekt indien het betreft: - bestaande met riet gedekte en als zodanig in gebruik zijnde boerderijen (hieronder kunnen tevens worden begrepen bijgebouwen en dergelij ke, mits ook deze landschappelijk een belangrijk element vormen, zulks ter beoordeling van burgemeester en wethouders) en - in de kosten van herstel en/of vernieuwing van het rieten dak geen rijkssubsidie wordt verleend. Het subsidie kan alleen worden verstrekt, indien de raad bij de vaststel- ling van de begroting 1988 (22 februari 1988) hiervoor gelden beschik baar stelt en dan nog tot het voor dit doel beschikbaar krediet. De subsidies zullen daarom worden verstrekt in die gevallen, waarin burgemeester en wethouders het behoud van het rieten dak binnen het kader van de financiële mogelijkheden het meest gewenst oordelen. Zij, die voor een subsidie in aanmerking wensen te komen dienen vóór 1 maart van het betreffende jaar van uitvoering der werkzaamheden hier toe een schriftelijk verzoek, op een daartoe ter gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken, verkrijgbaar formulier, bij het gemeentebestuur in te dienen. Na 1 maart ingediende verzoeken om subsidie komen niet voor inwilliging in aanmerking. Hoiten, 11 februari 1988. HINDERWET Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 15 februari 1988 tot en met 15 maart 1988 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1de heer E. D. Veneklaas, Tromopsweg 7 te Holten, tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en varkensmest-bedrijf met een mestkelder en de bouw van een veestalling met werktuigenberging. 2. de Maatschap J. en W. M. Nijland, Schapendijk 11 te Holten, om een nieuwe, de gehele inrichting (rundveehouderijbedrijf met opslag van drijfmest in kelders en opslag dieselolie) omvattend vergunning. 3. de heer G. J. Beldman, Oude Stationsweg 9 te Holten, om een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en mestvarkensbedrijf met opslag van drijfmest in kelders en opslag van dieselolie) omvattende vergunning. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de vergunning. Schriftelijk kunnen tot 15 maart 1988 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft inge diend, worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 8 maart 1988 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie van Holten. STICHTING ANTENNE-INRICHTING HOLTEN Ontvangst Nederland III tijdens Olympische spelen Behoudens onvoorziene omstandigheden zal Nederland III tijdens de Olympische Spelen te ontvangen zijn door diegenen die aangesloten zijn op het ministersysteem (partieel plan de Haar en de Beuseberg). Technica Deventer zal hiervoor in de week van 9-12 maart een antenne bijplaatsen op het ontvangstation aan de Reilinksweg, terwijl in het par tieel plan de Haar eveneens eindversterkers bijgeplaatst zullen worden. Wat betreft de bestaande g.a.i.- en in de wijk de Haar en de Kol biedt het net onvoldoende mogelijkheden om hieraan Nederland III toe te voegen. Teneinde deze bewoners, naast de ontvangstmogelijkheden van de Olympische Spelen op Nederland II, toch ook de mogelijkheid te bieden om Nederland III te ontvangen, zal tijdelijk Duitsland III worden ingewis seld voor Nederland III. teloos midden op straat liggen en de voetganger brak een bovenbeen en arm. Dit moest in vijftien minu ten behandeld en vervoersklaar ge maakt worden. De jury was zeer ac tief en zat er soms met de neug bo venop. Na afloop gaf dokter Jansen een uitleg over het geheel en zette waar nodig hier en daar nog wat puntjes op de I. Voor de pauze werd eerst één per soon van welke ploeg afgezonderd voor de diagnose-test, waarbij bij twee slachtoffers de diagnose ge steld moest worden (verstuikte en kel en shock). Voor Holten deed dat mevrouw T. v.d. Rustraat, die ook de spits moest afbijten. De touwtrekvereniging OKIA heeft er vanaf begin januari een nieuwe klasse bij. Op dit moment zijn er negen jeugleden, zodat een team gevormd kan worden om in competitieverband te kunnen deelnemen. In gewest Oost is een wintercom petitie van vier toernooien, waar van twee in de zaal op matten en twee in de manege. In de zomer wordt een competitie afgewerkt met acht toernooien, verdeeld over drie maanden- Jeugdige Holtenaren, zowel jon gens als meisjes in de leeftijd tus sen twaalf en negentien jaar, die kennis willen maken met het touw trekken kunnen zich in verbinding stellen met A. Wansink, tel 6 37 94. Ook andere belangstellenden (ook dames) zijn van harte welkom bij het touwtrekken. Voorlopig wordt getraind elke woensdagavond van af 20.00 uur in Stal De Eik.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5