Gulle giften van fabrieksdirecteur Voordes bouwt dorpshuis {tfithst poOtiorspport Open avond HGK Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Opbrengst bazar Plaatsen HöLTEniS NIEUWSBLAD Vijfduizend gulden voor oudheidkamer vrij bij ballet da II UITKNIPPER Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Mevrouw Van der Wijk overhandigt de heer Brussee de cheque. Een Holtens onderonsje met een duidelijk Deventer tintje vond donderdag plaats in de Nederland se Middenstandsbank aan de Dorpsstraat. Directeur C. Brusseé mocht in zijn hoedanigheid van contacpersoon van de Nederland se Epilepsievereniging Twente een cheque van 5000 gulden in ont vangst nemen uit handen van me vrouw F. van der Wijk, echtgenote van R. van der Wijk, voormalig di recteur van het Deventer bedrijf Fusion Kunststoffen. Toen directeur Van der Wijk on langs zijn directiefunctie neerlegde en zijn aandelen in het bedrijf ver kocht aan het Schotse concert Low and Bonar stond het voor het in Holten aan de Rijssenseweg wo nende echtpaar Van der Wijk vast, dat een aantal goede doelen zou den meeprofiteren van de op brengst. Goed ingevoerd in de Hol- tense gemeenschap, kozen zij ook voor een aantal projecten die ccn financieel steuntje i nde rug best konden gebruiken. Naast de heer Brusseé mocht ook de Oudheidka mer Hoolt'n een cheque van 5000 gulden in ontvangst nemen. De overige cheques gingen naar de Stichting restauratie Lebuïnus- kerk te Deventer, de Stichting Do- norwerwerving voor Donorcodici lacties en de Stichting Gehandi capten Sport Nederland. Voor de Epilepsievereniging is de gulle gave een welkome bijdrage. HAARGEL Diverse soorten in tube ot Slechts 'Wij zijn dit jaar gestart met een re clamecampagne om het vooroor deel weg te nemen voor mensen met epilepsie in bedrijven", ver klaart Brusseé. "Er heerst momen teel grote opwinding over het wei geren van mensen met Aids in be drijven. Men vergeet, dat mensen met epilepsie ook nauwelijks door een sollicitatieprocedure komen als de werkgever hoort dat zijn toe komstig personeelslid leidt aan epilepsie. Dat vooroordeel willen wij door de reclamecampagne doorbreken en daar is veel geld voor nodig". Welkom Secretaris Marian ter Borg van de Oudheidkamer reageert al even enthousiast op de welkome che que. "In het voorjaar hopen we een permanente expositie in gebruik te kunnen nemen waar allerlei ge bruiksvoorwerpen en typisch Hol- tense zaken tentoon gesteld zullen worden. Het is erg plezierig dat de heer Van der Wijk, als inwoner van Holten, de oudheidkamer een hart onder de riem wil steken, juist nu bij de inrichting van een eigen ruimte wij voor grote uitgaven ko men te staan. Deze gift geeft ons de mogelijkheid om meteen verant woord voor de dag te komen. De gift wordt dan ook beschouwd als de basis van waaruit voortge bouwd kan worden. Het is een hele opluchting voor het bestuur, die het financiële gedeelte van de Stichting met enige zorg tegemoet zag". Voor de familie Van der Wijk was het niet alleen plezierig om te ge ven, hen stond ook een fijne verras sing te wachten. Het comité, dat het afscheid van directeur Van der Wijk heeft georganiseerd, had er voor gezorgd dat dat de in Amerika woonachtige dochter bij het af scheid van haar vader aanwezig kon zijn. De heer Van der Wijk heeft de ban den met zijn oude bedrijf nog niet helemaal verbroken. Als consul tant manager is hij betrokken bij de fusie tussen drie kunststofwer- kerkende fabrieken, waaron de Fuhsion te Deventer. Bij het hol- landse bedrijf zijn 105 personeelsle den werkzaam. De bazar, die vorig jaar gehouden werd ten bate van de restauratie van het kerkorgel in de Ned. Herv kerk heeft een bedrag van 10.422,95 opgebracht. Vorige week vrijdagavond werd de cheque door de Bazarcommissie overhandigd aan de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. kerk, die bijzonder blij was met deze geweldige opbrengst en bij deze allen die mee hebben ge werkt aan het welslagen van de ba zar, willen bedanken. 1 februari: Een automobilist pleegde op de Enkweg openbare schennis tegenover een vrouw. De man was eerst de vrouw voorbij ge reden, doch kwam toen terug, waarna hij zijn daad pleegde. Door dat het kenteken werd opgenomen kon de dader, een 28-jarige man uit Goor, worden achterhaald. Hij be kende nog enkele van deze gevallen te hebben gepleegd in omliggende gemeenten. 2 februari: Bij de rechtbank Al melo werd de zaak behandeld van de roofoverval die in december in Holten was gepleegd bij de Gram- mo aan de Keizersweg. Tegen de hoofdverdachte werd 1 jaar en zes maanden geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk en tegen zijn maatje werd 1 jaar geëist, waar van 6 maanden voorwaardelijk. Bij een supermarkt werd een vrouw betrapt op diefstal van vleeswaren. Aanvankelijk wist ze de benen te nemen, doch de politie kon haar later aanhouden. Daarbij bleek dat deze vrouw wel vaker met het bijltje had gehakt. Met een pro ces-verbaal op zak kon zij haar weg vervolgen. 3 februari: Op de kruising Waar- denborchstraat-Noordenberger- straat ontstond een aanrijding tus sen twee personenauto's omdat de bestuurder van de auto die uit de Waardenborchstraat kwam gere den de binnenbocht nam. Het bleef bij materiële schade. In de ochtenduren werd er een speciale controle gehouden op bromfietsen in samenwerking met de verkeersgroep Zwolle. Twee mo torrijders zorgden er voor dat de bromfietsers veilig werden binnen geloodst. Ongeveer 20 bromfietsen werden aan een test op de rollen- testbank onderworpen. Zes brom fietsen bleken een te groot vermo gen te hebben en de bestuurders daarvan liepen in de meeste geval len tegen een forse boete op. Te vens bleek één bromfiets illegaal in Nederland te zijn ingevoerd. Deze bromfiets werd inbeslaggenomen. Twee keer werd er aangifte ge daan van diefstal van een fiets. Bei de keren had het karretje gestaan bij het NS station. Het ging hier om een bruine Sparta herenfiets met trommelremmen en een zwarte opoe-fiets merk Union. 4 februari: Op een stuk land bouwgrond aan de Veenweg werd geconstateerd dat aldaar afval was verspreid van een varkensslachte rij. De dumping bleek in november j.l. al te hebben plaatsgevonden. In samenwerking met de Provincie zal worden bekeken of hier van een strafbaar feit sprake is. In de nacht van 3 op 4 februari werd er ingebro ken bij een groothandel in horloges aan de Oude Deventerweg. Er werd voor enkele tienduizenden guldens buit gemaakt. 6 februari: Op de parkeerplaats bij Cl000 werd een personenauto aangereden. De veroorzaker vond het kennelijk niet nodig om dit te melden en verdween ijlings, de te genpartij met de brokken achterla tend. Voor de tweede keer binnen een week v/ist een grootgrutter iemand aan te houden die aan het winkelen was zonder te betalen. Het betrof hier een jongeman uit Amsterdam die voor enkele guldens aan vlees waren onder zijn jas had verstopt. De man werd aan de politie overge leverd. Op de Langstraat werd geconsta teerd dat men al weer druk aan het „Poasveur slepp'n" was. Dit ge beurde echter niet op de manier zo als het hoorde. De betreffende wa gen was veel te breed geladen en de bestuurder van de trekker had geen enkel zicht naar achteren. Deze keer deed de politie het nog met een waarschuwing af, doch een ieder wordt erop attent gemaakt de regels in acht te nemen bij het ver slepen van hout voor het bouwen van paasvuren, want de volgende keer is het afladen en een bekeu ring op de koop toe. Omstreeks 14.30 uur werden twee meisjes die op een pony reden op de Markeloseweg lastig gevallen door een automobilist. De man was uit de auto gestapt en trachtte de meisjes van de paarden te trekken. De dames wisten echter van wan ten, want één sloeg de man met een zweep in het gezicht, terwijl de an dere de man een schop in het kruis gaf. Hierop verdween de man ijlings. Het is niet bekend of hij thans ook hoger zingt. De politie heeft de zaak nog in onderzoek en er zijn aanwijzingen dat de dader achterhaald kan worden. O tl Aangezien uit de kleutergroep klassiek ballet van sv Bato een flink aantal kleuters is doorge stroomd naar een hogere groep, is er weer ruimte ontstaan voor nieu we kleuters vanaf vier jaar. De lessen worden gegeven in het gymnastieklokaal aan de Vrij- heidslaand (naast de sporthal) op dinsdagmiddag om 15.45 uur. Tijdens de ballet-lessen wordt er veel aandacht besteed aan de muzi kale en lichamelijke ontwikkeling van het kind. Dit wordt op een speelse manier gedaan door middel van improvisatie, ritmiek en ba- lans-oefeningen. Ook aan de hou ding wordt veel aandacht besteed. Op deze leftijd is het heerlijk als elf je of kabouter door eeen sprookjes bos te dansen. De kleuters kunnen vrijblijvend een keertje meedoen. Opgave voor deelname aan de zaal. Knip uit en lever in bij uw DA-drogistJUI Onder leiding van zijn nieuwe diri gent, de heer Zwaving uit Nijver- dal, is Holten Gemengd Koor mo menteel bezig met het instuderen van een nieuw programma. Omdat het koor, vooral bij de heren, nog wel wat versterking kan gebruiken en ook bij de sopranen versterking welkom is, houdt het koor op maandag 15 februari om 20.00 uur een open repetitieavond. Iedereen die belangstelling heeft voor zang is natuurlijk op deze avond welkom. Het nieuwe pro gramma bevat voor elk wat wils. Er wordt gerepeteerd in het repeti tielokaal aan de Dorpsstraat ach ter de Amro-bank. HGK hoopt dat velen komen kennismaken met het koor. Uiteraard verplicht het tot niets, maar onbekend maakt onbe mind. Geboren: Esther dv G.J. Aal poel en J.G. Koopman. Overleden: C van den Berg, oud 72 jaar; B. Bargboer-Kloosters, oud 71 jaar. Ondertrouwd: H. Hulsman, oud 25 jaar, Holten en G.J.M. Aal- tink, oud 28 jaar, Holten; H. Bo- link, oud 24 jaar, Holten en J. Meijerink, oud 21 jaar, Holten; J.F. Zwiers, oud 29 jaar, Holten en G.M. Brands, oud 28 jaar. Holten. Gehuwd: J. Oostenenk, oud 25 jaar, Diepenveen en T.W. Ulf- man, oud 23 jaar, Holten. Bouwbedrijf Voordes bv zal het nieuwe dorpshuis aan de Tuin straat gaan bouwen. Tijdens de openbare aanbesteding, die dinsdagmiddag werd gehou den in het gemeentehuis, bleek Voordes met een bedrag van 1.102.000,- 1.322.400,- incl. BTW) de laagste inschrijver te zijn. Het bouwbedrijf Koop man had ingeschreven voor een bedrag van 1.117.000,- 1.340.400,- incl. BTW) en het bouwbedrijf Paalman/Tempel man voor 1.127.600 1.353.120,- incl. BTW). De gun ning zal op een later tijdstip plaats vinden. Voor de aanbe steding waren uitsluitend Hol- tense bouwbedrijven uitgeno digd. Voordat de eerste spade in de grond wordt gestoken, zal er nog het nodige rekenwerk ver richt moeten worden, want de gemeenteraad heeft vooraf te kennen gegeven dat een over schrijding van het beschikbare bedrag van 1,2 miljoen gulden Het toekomstige dorpshuis, een ontwerp van architectenbureau Tuns en Horsting te Markelo. niet zal geaccepteerd zal wor den. Dat is de aannemers in de aanbestedingsbrief ook meege deeld. Dat er alsnog een hoger bedrag uit de bus is gerold komt, doordat na de eerste op zet van het dorpshuis er ver schillende veranderingen in het plan zijn aangebracht. Zo heeft het overleg met de toekomstige vaste gebruikers uitgewezen dat een grotere kelderruimte wenselijk was. Aanvankelijk zou het bestaande gebouw, dat geïntegreerd wordt in het nieu we dorpshuis, niet geisoleerd worden. Het college van b en w heeft het wenselijk gevonden dat het bestaande gebouw ook aan de eisen van de tijd zal vol doen, wat onder andere inhoud een deugdelijke isolatie. Er zal dus nog flink gesleuteld moeten worden aan het plan om het fi nanciële plaatje rond te krijgen. Wethouder Wim Dalhuisen, die de aanbesteding leidde, ver trouwt er echter op dat in over leg met architect Tuns en Hor sting uit Markelo, de ontwerper van het gebouw en bouwbedrijf Voordes nog de nodige bezuini gingen kunnen worden gevon den, zonder de kwaliteit van het geheel aan te tasten. Door de dienst gemeentewer ken samen met de architect zul len nu allereerst de cijfers van de aannemer doorgerekend worden alvorens er een krediet gevraagd kan worden aan de ge meenteraad. Naar verwachting kan de raad het voorstel in de vergadering van maart tege moet zien. Daarna zal het plan ter goedkeuring worden voorge legd aan Provinciale Staten. Als er geen kink in de kabel komt kan er in mei begonnen worden met de bouw. Aannemer Gerard Voordes, die bijzonder tevreden was over het verkrijgen van de opdracht, denkt het dorphuis in 100 werkbare dagen sleutel- klaar te krijgen. Met de bouw-^ vakvakantie en ATV dagen meegerekend kan het dorpshuis net voor het eind van dit jaar ge reed zijn. NED. HERV. KERK: 10.00 uur: ds. R. Visser (Heilige Doop). Kindernevendienst: Tineke Ol denburg. Jongerendienst: Ans Steunenberg. 19.00 uur: Open deurdienst in Geref. kerk. Ds. A. van Buren. Uitgangscollecte: Diaconaal project. Oppasdienst: Mevr. Jacobs-Nij- kamp en Hélène Pluygers. Diessenplas: woensdag 17 fe bruari 19.30 uur, Leger des Heils. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. G. Heijerman, Hoogeveen. 15.00 uur: ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn. In beide diensten is de le collec te voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. T. Heusinkveld. Oppasdienst: Nicoline Aan stoot en Lydia Heemskerk. Mevr. Tromop-Imhof, mevr. Withaar-Stam en mevr. Tro- mop-Prins. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 10.00 uur: ds. A. Mol. Uitgangs collecte: Diaconaal Project. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt (Heilig Avondmaal). Uitgangs collecte: voor de Zending NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak. TANDARTS: A.J. Boerman, Zuiderstraat 27A, Rijssen. Tel. 05480-1 45 69. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: Zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel 6 1515, daarna Th. A. Oosten- brug, Diessenplasstraat 5, tel 6 1515. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 11 FEBRUARI: 20.00 uur Jaarvergadering afd Holten CBTB in de kandelaar. VRIJDAG 12 FEBRUARI: 3e Klaverjaswedstrijd Blauw Wit in clubhuis 't Vletgoor, aanvang 20.00 uur; 20.00 uur feestavond Vrijwillige brandweer Hollen in zaal Vosman. ZATERDAG 13 FEBRUARI: 10.00-13.00 uur, gratis schmin ken kindercarnaval in kantine sporthal; 13.45 uur start carna valsoptocht; 15.00 uur kinder- karnaval in Bonte Paard; 20.30 uur carnavalsbal in Bonte Paard. ZONDAG 14 FEBRUARI: 17.00 uur, Kleintje carnaval bij Ton- nie en Betsie. MAANDAG 15 FEBRUARI: 14.30 uur zaal Vosman, lezing ANBO: Veiligheid in huis en om het huis; 14.00-17.00 uur, Dweil- middag Fienpreuvers; 20.00 uur open repetitieavond Holtens Gemengd Koor in lokaal Dorps- DINSDAG 16 FEBRUARI: 14.30 uur gymzaal Vrijheidslaan, Stuif-es-in; 15.00 uur Bejaarden carnaval bij Tonnie en Betsie; 20.00 uur, sluitingsavond carna val bij Tonnie en Betsie DONDERDAG 18 FEBRUARI: 20.00 uur Kaartavond sv Hol ten. ZATERDAG 20 FEBRUARI: De Kleine Keizer demonstratie Noord-Afrikaanse en Oriëntaal se dansen. DONDERDAG 25 FEBRUARI: 20.00 uur, bijeenkomst CPB in Diessenplas. VRIJDAG 26 FEBRUARI: 19.45 uur Trefpunt Espelo, oude films van Holten door Oudheidkamer Hoolt'n; 20.00 uur De Kande laar, The Prodigal (film). MAANDAG 22 FEBRUARI: Be handeling gemeentebegroting; 20.00 uur kantine Vletgoor: ver gadering Straatvoetbal.; Tref punt Espelo, RIAGG over de mentie. VRIJDAG 26 FEBRUARI: Ou deravond Togaclub. Gevonden: gouden armbandje met naam Katja; witte kunst stof wieldop; wit dekzijl 5 x 4,5 meter; Lips achterdeursleutél; rode want met blauwe strepen. Verloren: trouwring met in scriptie H. J. 18-8-40; etui met vijf sleutels; shagetui bordeaux rood met drukknoppen en rits vak; meisjeshorloge kleur wit. merk Casio; Lotto envelop met geld etc.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3