SGH verwacht grote toeloop leerlingen Holten bereid zich op groots carnavalsfeest voor Holtens Nieuwsblad Prins Anne Bauke regeert drie dagen in Keunedarp Onderwijs rapport gereed Huisvuil wellicht naar Lochem Redactie U ontvangt een fraaie Hottens Nieuwsblad Donderdag 11 februari 1988 -40ste JAARGANG no.6 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Togaclub Illustere namen als Spier, Mei- sj kwinkel, 4711, Snoekie, Hènig j; Keertje stofferen een van de 1 meest spraakmakende clubs in Holten, de Togaclub. Komend weekeinde zullen zij ongetwij- feld him aandeel leveren aan het welslagen van het carna val, want als er één ding is waar zij een grote mate van be kwaamheid in hebben ontwik keld is feestvieren. Als het maar flink onbenullig is, dat wel. Spoortje Je ziet het hem niet aan, maar Henny 'NS' Möhring heeft van de week de stationspet thuis aan de kapstok gehangen. Na een dienstperiode van 40 jaar bij 't spoortje', waarvan 27 jaar in Holten, heeft hij dinsdag tij dens een gezellige bijeenkomst afscheid genomen van zijn col lega's. Voor Möhring geen uit gebreide huldiging, dat laat hij liever aan anderen over. Sportprijzen Maandagavond heeft sport- minnend Holten de sportmen sen gehuldigd die zich in het af gelopen jaar op sportief gebied bijzonder onderscheiden heb ben. Zwennie Vincent bij de da mes, Egbert Veneklaas bij de heren en de jonge fletscrossers van de Holtertrappers kregen uit handen van wethouder Wes- terik de plakette, behorende bij de titel sportman/vrouw/ploeg van het jaar. Opvallend was dit jaar het grote aantal kandida ten dat door de diverse sport clubs was voorgedragen vor de prijs, een teken dat de uitrei king van de sportprijs door de clubs op haar waarde wordt ge schat. Binnenkort valt het resultaat te verwachten van het onderzoek dat door het Algemeen Pedagogisch Studiecentrum te Amsterdam is uitgevoerd over de wijze waarop in Holten en omgeving vorm gegeven moet worden aan het voortgezet onderwijs op middellange termijn. APS heeft daartoe gesprekken ge voerd met de schoolbesturen (de OLM en gemeente Holten), school leiding en het lerarenkorps van bei de scholengemeenschappen om te zien of een fusie mogelijk is. De eer ste resultaten van het rapport zijn reeds aan, de betrokkenen meege deeld. In 1985 is reeds een rapport (Het voortgezet onderwijs te Holten in de naaste toekomst) uitgebracht over een mogelijke samenwerking tussen beide scholen. Dat rapport was aanleiding van veel commotie, vooral onder het lerarenkorps van de Scholengemeenschap Holten; zij voelden zich gepasseerd. Bij de behandeling van het rapport bleek toen, dat er vanuit het lerarenkorps van de Scholengenmeenschap veel weerstand bestond voor een even tuele fusie. Binnenkort staan de leerlingen van de hoogste groepen van de ba- sischool en hun ouders voor de be slissing een vervolgopleiding te kiezen na de basisschool. Geen ge makkelijke keuze. Het is dan ook een goede gewoonte van de Scho lengemeenschappen in Holten om de aanstaande brugklassers alvast kennis te laten maken met de school, het gebouw en het onder wijs dat er wordt gegeven. Nadat De Marke eerder al een open huis had gehouden, had vrijdag 5 febru ari de Scholengemeenschap Hol ten haar poorten wagenwijd ge opend voor leerlingen en hun ou- del van demonstratielessen, practicumlessen en exposities acte de presence, terwijl de Big Band van de school er lustig op los speelde. Rector drs. P. Bakker moest van wege de grote drukte zijn inleiding drie keer voor een bomvolle zaal houden. De overige leden van de schoolleiding waren overal in het gebouw aanwezig om tekst en uit leg te geven. Alle vakken konden zich in een be hoorlijke belangstelling verheu gen, vooral in het nieuwe informati- calokaal was het de hele avond een drukte van belang. ders. Alle vakken gaven doormid- Rector Bakker en bruklasconrec- tor Mol waren na afloop zeer tevre den over het verloop van de avond en het bezoekersaantal. Volgens de heer Mol zou dat heel goed kunnen leiden tot een verrassend groot aantal aanmeldingen voor de brug klas. "Langzamerrhand moet je toch aannemen dat er op basis van de bevolkingsaanwas en dergelijk een terugval moet komen, maar ik heb goede redenen om aan te ne men dat we zeker dit jaar nog sta biel blijven". Naar mening van rector Bakker heeft dat vooral te maken met de goede naam die de school heeft we ten op te bouwen en de uitstekende t Wat is er mooier voor alchemisten in de dop om toekomstige brugklas sers alvast wegwijs te maken in het scheikundelokaal. contacten - die de school onder houdt met de toeleverende basis scholen. Conrector Mol: De absolute terug- ang van het aantal leerlingen wordt 'Het komende weekend staat in het teken van carnaval. De carnavalsvereniging de Fien- preuvers tekent weer voor de Keunedarpse activiteiten met een programma, dat dit jaar weer uitgebreider is dan vorig jaar, waarmee Keunedatp zich zo langzamerhand kan scha ren onder de 'echte' carna valsdorpen. Zaterdag 13 februari vanaf 10.00 uur in de kantine van sporthal 't Mossink worden de jeugdige Keu- nedarpertjes door een speciaal team geschminkt, zodat ze voor de optocht en het kindercarnaval in prachtig afgewerkte creaties kun nen verschijnen. Vanzelfsprekend dienen de kinderen in de carnavals kleding naar de sporthal te komen. Optocht Vanaf 13.45 uur starten de deelne mers aan de zeventiende carna valsoptocht. De kinderen verzame len zich en stellen zich op op-de par keerplaats bij de sporthal. De deel nemende wagens en groepen stellen zich op in de Vrijheidslaan- Keizersweg en dienen de jury vanaf de Wilhelminastraat vóór 13.00 urn- te passeren. De route is als volgt: Keizersweg- Dorpsstraat-Larenseweg-School- straat-Rietmolenstraat-OranJe- straat-Noordenbergstraat-Waar- denborchstraat-Holterenkstraat- Mr Vixseboxsestraat-Kolweg- Noordenbergstraat-Oranjestraat- Dorpsstraat-Smidsbelt. Daar zal prins Anne Bauke en zijn gevolg ontvangen worden door het ge meentebestuur en zal hij voor drie dagen het bestuur van Keunedarp overnemen. Kindercarnaval Direct na de optocht staan de bus sen klaar op de parkeerplaats b*ij gebouw Irene om alle kinderen Was het vroeger maar behelpen, met z'n allen opgepropt op het kleine bordesje van het gemeentehuis, zaterdag wordt de bonte carnavalsstoet van Prins Anne Bauke op de Smidsbelt ontvangen, waar op het bordes van het nieuwe gemeentehuis ruimte voldoende is om de plechtige sleuteloverdacht in de nodige carnavaleske sfeer kan geschieden. bovendien gecompenseerd door dat basisscholen die tot dusver re latief weinig leerlingen aan onze scholengemeenschap leverden steeds vaker voor Holten kiezen". Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3. tel. 6 12 24 Voor het college van b en w van Holten kwam de mededeling, dat de gemeente Holten volgend jaar voor een periode van drie jaar het huisvuil zal kunnen storten op de stortplaats Armhoede in Lochem als een verrassing. De mededeling werd gedaan door beleidswede- werker milieuzaken M. van Tien hoven van het Gewest Midden IJs- sel. Holten stort, evenals de ge meente Raalte, nu op de stort plaats Boeldershoek bij Hengelo. Het contract hiervoor loopt op 1 januari 1989 af. Tijdens de vorige week gehouden commissoriale raadsvergadering verklaarde wethouder Westerik niet gelukkig te zijn met de voortij dige publicatie. „Het ligt binnen het Gewest allemaal een beetje moeilijk. Afgesproken was dat bin nen het gewest een oplossing de di verse mogelijkheden voor een vuil- stortlokatie onderzocht zouden worden. Lochem is daarbij een van de mogelijkheden. Als het bericht juist is, is er een beslissing geno men zonder inspraak met de be trokken gemeenten. Dat geeft Lo chem de mogelijkheid haar voor waarden te dicteren, die mogelijk consequenties hebben voor het kostenaspect". Westerik kon dan ook geen enkele toezegging doen dat volgend jaar op de stortkosten bezuinigd kon worden, ook al is de afstand Lochem-Holten de helft korter dan naar de huidige stort plaats. Lubbers De vuilstortproblematiek in het ge west Midden-IJssel zal een van de onderwerpen van gesprek zijn tij dens het bezoek dat Minister-presi dent Lubbers zal brengen aan Raalte. De premier treedt maan dag 21 maart in de Leeren Lampe op als spreker van een CDA-bijeen- komst. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is ook voor niet-leden toegankelijk. De redactie van het Holtens Nieuwsblad zal maandag 15 februa ri van 08.30 tot 09.45 uur niet be reikbaar zijn. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u daarvan verzekerd. HUPiEs!*^ UP|$t5sTl£» Geef dat ook eens aan een ander door! Naam: Adres: Postcode: J Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhr./mevr.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Postcode: Antwoordnummer 97 Woonplaats: 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 naar het Bonte Paard in Dijker- hoek te brengen voor het kinder carnaval. Het wordt een speciale middag met als hoogtepunt het op treden van clown en goochelaar Don Charelli die de kinderen als zijn assistent mee laat helpen met al zijn kunstjes, grappen en grollen. Ook is er een demonstratie Rock and Roll door dansschool Reiners uit Goor. Prins Anne, adjudant Teun, Raad van elf, prinsengarde en senaat vieren het feest mee. Een deskundige jury zal de mooist ver klede jongen en meisje belonen. Verder is er gratis limonade en na afloop nog een extra tractatie van de firma Wansink, Ouders die zelf met hun kinderen naar Dijkerhoek komen zijn natuurlijk van harte welkom. Het kindercarnaval begint om streeks 15.00 uur en is tegen 17.00 uur afgelopen, waarna de bussen omstreeks 17.15 uur weer terug zijn bij Irene. Grote avond De grote carnavalsavond vindt za terdag 13 februari eveneens plaats bij het Bonte Paard. De aanvang is 20.30 uur en de carnavalsbus ver trekt om 20.15 uur vanaf hofbar Tonnie en Betsie. Onder zijn mot to: Doot good en heb wille, ver avond vele, liefst verklede, Keune- heidslaan nog mee willen doen met darpers. Voor het muzikale gedeel- een play-back act of iets anders te zorgen de Flying Birds en Tony kunnen zich nog tot zaterdag a.s. Turner. opgeven bij Van de Maat of foto Zondag 14 februari is er vanaf 17.00 Ten Velde, Iedereen die meedoet uur in hofbar Tonne en Betsie hetwordt t.z.t. getrakteerd bij een be- Kleintje Carnaval, een echt familie- kend plaatselijk restaurant, feest, dat samen met de kinderen Ook deze middag een gastoptreden bezocht kan worden. Een van de van de jonge goochelaar Manro onderdelen is het playback-festival Potman. Hij won al vele eerste prij- voor volgroeide keunen, waarbij zen op verschillende festivals en trad op voor televisie. De entree is gratis en voor alle kinderen is er li- het altijd lachen geblazen is. Dweilmiddag Maandag 15 februari organiseren de Fienpreuvers een grootse dweil middag. Het echte carnaval dus. De drie hofbars, Tonne en Betsie, monade. Stuif-es-in begint 14.30 en duurt tot 17.00 uur. Bejaardencarnaval om Boer Biet en Maats, aangevuld met T,Qf jj., Het carnaval voor de oudere Keu- p5atee7Sn^usTen bT "h T uur. Deze gelegenheden zijn de ge- hele middag geopend om de carna- H valisten te laven. Onder begelei ding van muziek kan in groepver- band 'gedweild' worden, het over- vers organiseren dit festijn al voor de elfde keer en dat belooft wat. Ou deren die problemen hebben met bruggen van de afetanden tussen vervoer kunnen *ch in verbinding d^aa^eg^nten zal co^ect SteUen met Tonnie Brands (62802) de aanlegpunten zal correct ge- Jan Maate schieden, zoals het een Fienprever /R1o7Q)r>f betaamt. Rosenmontag vindt van- (6I379) of Ap Jansen (61574)' af20.00 uur jaar plaats bij café Jan- Sluitstuk sen Boer Biet. s]uitstulc van de carnavalsacti- StUif-PS-in viteiten van dit seizoen is op dins dagavond in hofbar Tonnie en Bet- Kinderen die dinsdagmiddag 16 fe- sie. Het wordt een avond met volop nissen. Om ca. 23.11 uur zal Prins Anne Bauke de sleutel weer over handigen aan het gemeentebe stuur, na drie dagen het heft in han den te hebben gehad. Het vermaar de tribunaal is verdwenen. Daar- Goochelaar Manro Potman ver maakt de carnavalsjeugd tijdens Stuif-es-in. dicht en de buitendeur open en gaat iedereen weer zijns weegs in wacht Prins Anne Bauke op deze bruari in het gymlokaal aan de Vrij- hilariteit en overwachte gebeurte- voor is een vernieuwde versie in het het dagelijkse leven, daarbij het leven geroepen, het Geding. Om motto van Prins Anne Bauke niet kloklslag 24.00 uur gaat de kraan vergetend: Doot good en heb wille.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1