„De tijd voor leuke dingen voor Holten beetje voorbij „Niet alleen stank, ook geluidoverlast moet weg StichtinsEuropahulpBero.ePf zoekt gastgezinnen Rotary JDoctor en Krieger in chte fabrieks-Ford Eerste ronde begroting zonder uitschieters j Cijferen in De Schure Geen stopzetting installatie U-vlees Carnaval Voor jeugd gratis schminken Stuif-es-in Inleveren knipsels O F jr voorlichting Afrikaanse verhalen Uitslagen Eendracht Open huis SGH Gezellige bingoavond HOLTENS NIEUWSBLAD 55 NBvP Espelo kiest bestuur DONDERDAG 4 FEBRUARI 1988 Er viel weinig vuurwerk te beleven tijdens de commissoriale raads vergadering. Veel voorzichtige vragen over het hoe en waarom van de begroting maar nauwelijks inhoudelijke uitspraken. Kennelijk had het verzoek van de voorzitter van de raad, om uitsluitend dit keer te vergaderen over de aparte onderdelen van de begroting en de inhou delijke kant van de begroting te bewaren voor de begrotingsbehande ling van 22 februari, zijn uitwerking niet gemist. Jammer was, dat ook nu weer zaken werden besproken die inhoudelijk gezien beslist niet thuishoorden in een algemene begrotingsbehandeling maar bij uit stek geschikt waren om in de diverse gemeentelijke commissie te worden behandeld. Dat had de lengte van de vergadering aanmerke lijk kunnen bekorten. Dit jaar aan het eind van de vergadering ook geen opsomming van de agendapunten die op de twee en twintigste behandeld zullen worden, al kan er het nodige vuurwerk verwacht worden rond de opheffing van de muziekschool, de automatisering van het gemeentelijk apparaat, de notulering van de gemeenteraads vergaderingen, het ouderenbeleid en ontwikkelingswerk. ging dat er nu iets aan gedaan zal worden. Wethouder Westerik hield de boot af. Het college huldigt het standpunt, dat niet op elke hoek van een straat een lichtpunt moet zijn, maar alleen daar waar het no dig is. „De tijd voor leuke dingen is een beetje voorbij", aldus wethou der Westerik. Ook blijft het college bij het eerder ingenomen stand eigendom is. De opmerking van wethouder Westerik dat het hier gaat om een stuk „toegevoegde waarde", werd voor kennisname aangenomen. - Zoals te verwachten viel hadden de raadsleden en met name het raadslid Spijker, de nodige vragen bij het plannen rond de muziek- schoool. Hij wilde allereerst weten punt dat niet geheel Holten onder wat er waar was van de geruchten Iet enige raadslid, dat alvast een roorschotje nam op de komende jegrotingsbehandeling was frak- ievoorzitter Hennie Rustebiel van remeentebelang. Al bij het begin ran de vergadering liet hij duidelijk loorschemeren niet bepaald geluk- üg te zijn met het gevoerde beleid. Er wordt te veel vooruitgeschoven n te weinig beslist". Ook meende lij een negatieve ondertoon te be- peuren het gevoerde bezuinigings- leleid van het vorige college waarin Gemeentebelang zitting ad). Voorzitter Van Rappard ver- het asfalt moet verdwijnen. - De begrotingspost voor de renova tie van het Stationsplein, had bij de verschillende frakties enige ver wondering gewekt. Er staat 125.000 gulden voor uitgetrokken. In de be grotingsbehandeling zal daar onge- der van de bezuinigingen meer twijfeld het nodige over gezegd werkzaamheden in eigen beheer worden, termeer omdat slechts tien zullen moeten worden uitgevoerd, terwijl in voorgaande begroting er steeds op was gewezen dat de rek er uit was bij het gemeentelijk appa raat. Volgens voorzitter Van Rap pard zal er nu binnen de eigen orga nisatie gekeken worden naar een betere verdeling van de werkzaam heden. Een beperkt aantal werk zaamheden kunnen dan op parti- me basis in eigen beheer worden uitgevoerd. - De automatisering van het ge- procent van de grond gemeentelijk dat het college al een principe over eenkomst had gesloten met een particuliere muziekschool die straks in het dorpshuis les gaat ge ven. Wethoduer Dalhuisen verze kerde de liberaal, dat hier geen sprake van was. Wel liet hij in het midden hoe straks, na het opheffen van de muziekschool de muziekles sen in het dorpshuis worden inge vuld. „Wij zijn alleen voorwaarde M. Spijker (WD): „Geruchten". scheppend bezig". Over de vakleer kracht Algemene Muzikale Vor- H. Rustebiel (Gemeentebelang): V ooruitschuiven ming bleef ook de nodige onduide lijkheid bestaan. Dat moet nog worden doorgesproken met de ba- sischolen. Ook zag de wethouder en in latere instantie voorzitter Van Rappard nog een taak voor het hui dige bestuur van de Muziekschool weggelegd. Dalhuisen benadrukte, dat de gesprekken met de muziek school in de laatste tijd beslist niet in de verwijtende sfeer waren ge voerd, maar dat dat het muziekon derwijs een andere invulling moet krijgen. „Voor een kleine gemeente als Holten is een muziekschool in deze omvang niet meer haalbaar". ekerde hem echter, dat de nieuwe meentelijk apparaat riep bij vrijwel lezuinigingsoptiek geen diskwali- catie inhield van de kaassschaaf ethode die door het vorige college verd gevoerd. Rustebiel verwon- lerde zich over de zinssnede in de iota van aanbieding dat in het ka- lijfers beheersen het hedendaagse even bijna volledig: we cijferen 'oor de tentamens, cijfers op de ankrekening en zo kan men nog vel even doorgaan. laak zijn cijfers niet zo leuk, toch an men er best wel leuke dingen nee doen. Diverse cijferpuzzels zijn laar een voorbeeld van en ook mu ikanten hebben dat laten zien. )ok in de kunst zijn cijfers ge- iruikt. lieuwschierig geworden? Komen lan zaterdagavond eens langs in de >chure en er wordt geen entree be cijferd. alle frakties de nodige vragen op. Afgaande op de vragen, moet ge concludeerd worden dat de ver schillende frakties niet tevreden zijn met de snelheid waarop binnen het gemeentehuis gebruik ge maakt wordt van de automatise ringsmogelijkheden. Gemeentese- cretaris Stegeman, die dit onder deel van de vragen voor zijn reke ning nam, verzekerde de raadsleden, dat er wel degelijk voortgang wordt gemaakt, maar dat de snelheid, waarmee er nieuwe apparatuur op de markt wordt ge bracht, de bestaande situaties heeft ingehaald. De stuurgroep au tomatisering is echter druk doende om de knelpunten op te lossen. Veel was echter blijven liggen door een aantal calamiteiten, een op merking het raadslid Rustebiel de opmerking ontlokte:„Dat hebben we al eerder gehoord. Er zijn altijd wel calamiteiten. Er komt hier niets van de grond, alles wordt vooruitgeschoven". - Om binnen het college efficiënter te kunnen werken, zullen in het ver volg niet alle aanvragen voor bij voorbeeld kapvergunningen en jaarlijks weerkerende evenemen ten door het college worden afge handeld, maar zullen de wethou ders dan wel beleidsmbtenaren na mens het college de aanvraag af werken. Op de vraag of hiermee wordt afgestapt van het toe gevoer de collegiaal beleid antwoorde Van Rappard ontkennend. Er komen ge:en kleine koninkrijkjes of eigen winkeltjes, het gaat uitsluitend om een slagvaardig beleid. Een aantal, elk jaar terugkerend agendapunten, de bosbrandweer en het zomerhuisjes terrein op de Borkeld kwam ook dit keer aan de orde, evenals de verlichting in Hol ten en de verharding van de zand wegen. De socialist Van der Harst, zelf onlangs op pijnlijke wijze geat tendeerd op het ontbreken van ver lichting in de Haar, wilde de toezeg- De uitbreiding van de afvalwater zuivering bij U-vlees zal niet wor den worden gesloten, zo heeft het college van b en w van Holten in een brief meegedeeld aan de om wonenden. Na overleg met de in specteur van de Volksgezondheid voor de hygiëne van het milieu te Zwolle, dr. J.H.H van der Meer en de adjucnt-inspecteur, dr. C.P. Boekei en mede na eigen waarme ning bij U-vlees is het college tot de conculsie gekomen dat er geen aanleiding bestaat het verzoek van de omwonenden in te willigen. In hun brief schrijven burgemees ter en wethouders dat door U-vlees inmiddels zodanige voorzieningen aan de installaties zijn getroffen, De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Espelo nam op de jaarvergadering, die gehouden werd op maandag 25 januari, af scheid van de bestuursleden me vrouw Luggenhorst-Ter Hore en mevr. Ten Dam -Vasters die zes jaar lang deel uit maakten van het, bestuur. Voor hen in de plaats na men zitting in het bestuur mevr. Rensen-Paalman en mevr. Luib- bersen-Loman. Ook werden er weer elf trouwe le den, die het hele jaar de afdelingsa vonden beozchten in het zonnetje gezet. Zij ontvingen een klein pre sentje. Na de pauze toonden de heer en me vrouw bouwhuis een diaserie over Israël en werd nog een borreltje ge dronken op het nieuwe jaar. dat hinder van stankoverlast aan omwonenden kan worden voorko men. Door het treffen van deze voorzieningen is er een nieuwe situ atie ontstaan, die beter werkt en zal werken dan de vorige situatie. De installatie, zoals die thans is uitge voerd zal blijkens het overleg met de inspecteur goed moeten kunnen functioneren, aldus de conclusie van b en w. Mede werd in de beraadslaging in overweging genomen het feit dat de verschillende gedeelten van de in richting, waaronder de huidige uit breiding van de afvalzuivering, zo zeer onlosmakend met elkaar ver bonden zijn, dat een gedeeltelijke sluiting achterwerge moet worden gelaten. Bovendien kan het gedeel te van de zuiverinsinstallatie, waarvoor wel een Hinderwetver gunning van kracht is, niet op zeer korte termijn in de oorpronkelijke situatie worden gebracht. Overi gens heeft U-vlees de aanvraag voor de Hinderwetvergunning in- mideels ingetrokken en is een nieu we aangevraagd voor de totale af- valzuiveringsinstallatie. Lawaai De heer G.J. Biesters, die namens een dertigtal omwonenden had aangedrongen op onmiddelijke sluiting van de uitbreiding van de afvalwaterzuivering, had het ant woord van het college nog niet met. zijn mede-omwonenden kunnen bespreken. Uit eigen ervaring kon hij evenwel medelen, dat de stank overlast inderdaad de laatste week vrijwel nihil was geweest. Wel ver wonderde hij zich erover, dat met geen woord gerept is in de brief over het opheffen van de geluidsover last, terwijl tijdens de hoorzitting door U-vlees was toegezegd dat bi- nen drie weken dit euvel zou zijn verholpen. „De stank is nu wel ver dwenen, maar het lawaai van de motoren is, vooral met de huidige windrichting, nog even erg. Het is echt niet onze bedoeling het bedrijf kapot te maken, zo moet men be slist niet denken, tenslotte hebben we allemaal een baas, maar ook de geluidoverlast moet worden ver holpen, dat staat voor ons vast. Hoe wij ons nu verder gaan opstel len, kan niet niet zeggen. Daarvoor moet wij ons eerst beraden met de omwonenden". De aanvraag voor de nieuwe hin derwetvergunning ligt opnieuw een maand ter inzage. Op woens dag 24 februari, 's morgens om 11.00 uur wordt opnieuw een openbare hoorzitting gehouden, waar gele genheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling. Abusievelijk stond in de agenda van Dag tot dag en de Jaaragenda op 6 februari het carnaval voor min- dervaliden aangekondigd. Dit tra ditionele carnavalsfeest zal dit jaar, in overleg met de carnavals vereniging de Fienpreuvers, even wel komen te vervallen in verband met het overlijden onlangs van de heer Vixseboxse, voorzitter van de Stichting Paardrijden gehandicap ten. De carnavalsvereniging de Fien preuvers heeft weer iets nieuws be dacht. Om er zo mooi mogelijk bij te lopen in de optocht en op het kin dercarnaval kunnen alle kinderen zich gratis zaterdagmorgen 13 fe bruari gratis laten schminken in de kantine van de sporthal. Een speciaal team staat dan klaar om de meest fraaie beschilderingen aan te bregen op de gezichten. Dus wie er eens extra leuk wil uit zien, bijvoorbeeld als poes, hond, leeuw, punk of als clown, kan tussen 10.00 en ongeveer 13.00 uur naar de sporthal komen. De vaders en moe ders hebben dan mooi de tijd om boodschappen te doen. Ook dit jaar houdt de carnavalsver eniging de Fienpreuvers weer een Stuif-es-in voor de jeugd. Kandida ten die nog mee willen doen dienen zich nu op te geven. De Stuif-es-in wordt gehouden op 16 februari, 14.30 uur in het gymlokaal aan de Vrijheidslaan naast de sporthal. Diegene die een leuke Play-back of soundmix-act heeft kan zich nog opgeven, maar ook als je iets aparts kunt, bijvoorbeeld dansen, acroba tiek of moppen vertellen, kan je ook meedoen, maar geef je dan wel snel op bij speelgoedzaak Van de Maat of fotograaf Ten Velde.- Wie niet meewil doen, maar gewoon wil ko men kijken en de favoriete arties ten wil aanmoedigen is natuurlijk ook van harte welkom. Een extra attraktie is het optreden van de beroemde goochelaar Man- ro Potman, die zojuist is terugge keerd van een twintigtal optredens in Japan. De inzendingstermijn van'oplos sing van de knipselprijsvraag en kleurplaten uit het programma boekje van de carnavalsvereniging de Fienpreuvers sluit op zaterdag 6 februari. Tot en met zaterdag is in levering nog mogelijk bij foto Ten Velde, speelgoed Van de -Maat en Wim Klein Velderman. Irwin Doctor en navigator Pierre rieger starten in het komende ally-seizoen in een echte vierwiel tangedrcven fabrieks-Ford Sierra R. Daarmee start de Nijverdalse quipe, die vorig jaar de nationale ally-titel veroverde, in de groep I.. Het onderhoud van hun auto 'ordt verricht door Autobedrijf 'ries Willems, die de Nijverdalse oureurs vanaf het begin van hun arrière heeft ondersteund, 'oor Doctor en Krieger staat het omende seizoen in het teken van rvaring opdoen. Hun programma lestaat uit vijf rally's van het Open nternationaal Nederlands Rally- :ampioenschap en enkele grote 'uitenlandse rally's. Ford Europa olgt de verrichtingen van dit ta- entvolle duo nauwgezet. Met hun eeftijden van 23 en 24 jaar beteke ien de beide coureurs een goede loop voor de toekomst. Dat ge- 'oegd bij de nieuwe fabriekswagen, ooethun kansen op het internatio- iale vlak aanzienlijk vergroten. Die nieuwe auto is er overigens pas vanaf de Amsterdam Rally. Het verschil met de kampioensauto van vorig jaar is dat nu een beter onderstel (met o.a. grotere rem men) beschikbaar is. Door deze groep-A uitmonstering zal de ploeg Erwin Doctor (links) en naviga tor Pierre Krieger rijden komend seizoen met hun Ford Sierra XR 4x4 in de A-groep. van Dries Willems nog regelmatig van zich doen spreken. De Stichting Europa Kinder hulp, die zich ten doel stelt kinde ren in achterstandssituaties uit West-Duitsland, Frankrijk, Enge land, Oostenrijk, maar ook uit Ne derland, ccn paar weken de warm te en genegenheid van gewoon Ne derlands gezin te laten meemaken, is op zoek naar nieuwe gastgezin nen. „Een dak boven je hoofd bete kent nog niet datje een thuis hebt. Er zijn veel kinderen die voortdu rend horen dat ze in de weg lopen, die niet weten wat geborgenheid is, die nooit warmte of genegenheid hebben gevoeld of die zieke of arme ouders hebben. Maar ook kinderen die materieel niets te kort komen, kunnen meer aandacht en begelei ding vragen", aldus de Stichting. Gezocht worden die gastgezinnen die voldoende ruimte en vooral ge duld hebben om zo'n kind voor en kele weken in huis te nemen. Er staat geen vergoeding tegenover, „maar", zo schrijft de Stichting, „het geluk dat u zo'n kind bezorgt, zal onbetaalbaar zijn". De gastkinderen worden geselec teerd door plaatselijke vertegen woordigers, die goed op de hoogte zijn met de situatie waarin het kind zich bevind. Voordat ze naar Neder land vertrekken, worden de kinde ren medisch gekeurd. De gastouders dragen de kosten van de dagelijkse verzorging tij dens het verblijf en nemen ook de reiskosten van en naar de centrale aankomst'Vertrekplaats voor hun rekening. Gezien de specifieke problemen van de gastkinderen zoekt de Stichting vooral naar gastouders die ervaring hebben met kinderen. Bovendien dient één van de huisge noten de taal van het gastkind re delijk te beheersen. Godsdienst, ras of politieke gezindheid van het gastgezin speelt geen enkele rol. Wel dienen volwassen gezinsleden een 'verklaring omtrent het gedrag' te kunnen overleggen en dient ment twee referenties op te geven. Kandidaat gastgezinnen zullen van te voren bezocht worden door een vertegenwoordiger van de Stichting. Contactpersonen voor het Oosten van het land zijn: mevr. A. Olde Bij- vanck, tel. 05705-598 en mevr. H. Al berts, tel. 5293-3252. Op uitnodiging van de vriendenso ciëteit Singles vertelt mr. S. Kah uit Gambia (West-Afrika) op zater dag 6 februari in De Kleine Keizer verhalen uit zijn cultuur. Aanvang 20.00 uur precies. Rond 21.15 uur wordt de avond ongedwongen voortgezet met o.a. muzikaal optre den van Nico Hoogsma. Op 20 februari komt Catherine Ruillet uit Parijs samen met twee andere vrouwen met een costuum- show naar De Kleine Keizer. Zij ge ven tevens een demonstratie van Noord-Afrikaanse en Oriëntaalse dansen. Catherine Ruillet leidt vrouwen op tot buikdansers. Om zeker te zijn van een plaats is het verstandig te reserveren onder telefoonnummer 63666 van de Klei ne Keizer. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv de Een dracht zijn: Luchtgeweer, klasse A: 1. H.J Nek kers, 173 pnt.; 2. G. Koopman, 168 pnt.; 3. D. Jansen, 163 pnt.; 4. G.H. Paalman, 155 pnt.; 5. G.J. Schup- pert, 152 pnt.; 6. W. Paalman, 149 pnt. Klasse B: 1. B. Paalman, 148 pnt.; 2. A. Paalman, 144 pnt. 3. D.J. Nijendijk, 123 pnt. Klasse C: 1. G.J. van Aefst, 147 pnt.; 2. B. Tromop, 142 pnt.; 3. E. Tromop, 134 pnt.; 4. H.J. Mörink, 24 pnt. Luchtpistool open klasse: 1. H. J. Nekkers, 171 pnt.; 2. G.H. Paalman, 169 pnt.; 3. H. Mulder 164 pnt (4X10), 4. H. Bieleman, 164 pnt (1X10). De Scholengemeenschap Holten houdt op vrijdag 5 februari Open huis. Van 19.00 tot ongeveer 21.30 uur kunnen toekomstige leerlin gen en hun ouders terecht in de lo kalen van SGH. Rector drs. P. Bakker zal die avond een aantal korte algemene voor lichtingbijeenkomsten houden. De verschillende onderwijssecties zul len ieder op hun eigen wijze het pro gramma invullen. Dat kan zijn een aantal korte lessen, zoals in de mo derne taien, aardrijkskunde en ge schiedenis tot korte demonstraties in de vakken schei-natuurkunde en biologie. De schoolband van SGH zal het Open huis muzikaal opluis teren. Sinds jaar en dag organiseren de Rotary-clubs Rijssen en Hellen- doom-Nijverdal e.o een beroepen- voorlichting in het Parkgebouw in Rijssen. Deze voorlichting is be stemd voor scholieren van de derde klas Mavo en Havo en voor de vier de klas Atheneum. Elk jaar bezoe ken ca. 600 leerlingen de voorlich tingsbijeenkomst die dit jaar wordt gehouden op maandagavond 8 fe bruari. Het gaat in totaal om ca 50 beroe pen, die uiteenlopen van dokter sassistente tot werktuigouwkun- dig ingenieur. De voorlichters ge ven geheel belangeloos informatie over de leuke en kwade kanten van hun beroep. Ook de toekomstmo gelijkheden worden niet vergeten. De schooldecanen van de verschil lende scholen zijn aanwezig om in formatie te verstrekken over het gewenste vakkenpakket. De bingo-avond die de activiteiten- groep vah Blauw Wit in het kader van de winteractiviteiten vrijdag avond het clubhuis 't Vletgoor had georganiseerd, was weer een groot succes. De dames waren deze.keer. onder de ruim 60 deelnemers in de meerderheid en mede hierdoor kreeg de avond een surplus aan ge zelligheid. In totaal werden er zestien rondes gespeeld met als tussendoortjes drie 'staande' bingo's. De grote eta lage bestond uit karbonades, worst, gebak, wijn, bloemen, fruit schalen, etc. De door de clubhuiscommissie aangeboden gratis hapjes en koffie werden geserveerd door Cobie Bel- dman-Ekkelkam, Ben van Doorn en Jan Lohuis.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9