sport a agenda 'Bezuinigingen nu enig haalbare keuze' Geen extra geld voor gebruikers sporthal ml M Prima resultaten van OKIA-teams Verdiende winst Mintonette-dames Start van tafeltennissers Verzwakt Holten mist schotkracht J Zaalvoetbal Blauw Wit Klaverjassen Blauw Wit Geen 'tukje" Rietvoorn Magere tijd atleten Derde prijs Marcel Meijer HOLTENS NIEUWSBLAD Sportcommissie accoord met voorstel DONDERDAG 4 FEBRUARI 1988 Zowel het dames-als het herenteam van OK1A hebben bij het vijfde gewichttrektoernooi, dat vrijdag 29 januari georganiseerd was door Stoverink uit Zieuwent uitstekende prestaties geleverd. De OKIA- dames waren met 450 kg. de betere boven de dames van Penterman. Voor OKlA-heren was er een nieuw succes. OKIA en Boerengeweld trokken beide de 800 kg. boven. Dit betekende 50 kg. er bij en opnieuw aan het touw kwam OKIA met het gewicht van 850 kg op 1,32 goed voor een tweede plaats. Boerengeweld werd winnaar door dit ge wicht nog eens 14 cm. meer omhoog te trekken. Het tweede succes van de OKIA- zo n 40 teams in de klassen dames dames lag in het Brabantse Zee- ongeriemden geriemd, le divisie en SportBin Holten land. Daar trokken de dames op een door de de touwtrekvereniging Klemvast en de Lauwmannen ge organiseerde gewichtouwttrek- 2e divisie. De OKIA-dames wisten hun klasse, waar met tien teanms werd gestreden om de hoogste eer, te winnen door als enige de 375 kg toernooi. Ondanks de anderhalf boven te trekken. De OKIA-heren uur vertraging - de Holtenaren wa ren eerst al in Schijndel en Veghel geweest op zoek naar het juiste adres - kon OKIA toch nog mee doen met het gewicht waar op dat moment mee getrokken werd. Dat was voor de dames 250 kg in de on- geriemde klasse en 600 kg voor de heren geriemd. Voor dit toernooi namen deel in de zwaarste geriem de klasse. In deze klasse werden de Laumannen eerste door 800 kg bo ven te trekken. OKIA werd, met nog een beeetje Prinsenbal in de benen, opnieuw tweede. Zondag 7 februari komen enkele Brabantse ploegen naar Beltrum waar dan een gewichttrektoernooi was er belangstelling getoond door wordt gehouden. Het zwembad Twenhaarsveld in volelvlucht. Blauw Wit SENIOREN: Zaalvoetbal: donderdag 4 februari 22.00 uur sporthal 't Mossink, Blauw Wit 1 - Luctor 1. Maandag 8 februari: 22.00 uur sporthal Noetsele Nijverdal SWN 1-Blauw Wit 1. Zaterdag 6 februari: (Veldvoetbal) Blauw Wit 1 - Omhoog, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Omhoog 2,14.30 uur; Blauw Wit 3 - Lemele 3,14.30 uur. JUNIOREN: Luctor Al-Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur) Blauw Wit BI - Luctor BI, 12.45 uur. SV Holten JUNIOREN/PUPILLEN Zaterdag 6 februari: F1-F2 pupil len: toernooi sporthal 't Mossink, aanwezig 08.00 uur; E1-E2 pupillen: toernooi in sporthal 't Mossink, aanwezig 09.30 uur. D1-D2-D3 pu pillen: toernooi sporthal 't Mos sink, aanwezig 10.30 uur. Sportpark Meermanskamp: Hol ten Al - Sportclub Rijssen Al, 14.30 uur; Holten Cl - Witkampers Cl, 14.30 uur. Lichtwedstrijd 9 februari: Holten C2- Voorst C2,19.30 uur. SENIOREN: Zondag 7 februari: Tilligte 1-Hol ten 1,14.00 uur (vertrek 12.30 uur). Vriendschappelijk: Holten 2 - Wit kampers 2,10.30 uur; Holten 3 - Wit kampers 3,10.00 uur; SOS 3 - Hol ten 4,09.30 uur (vertrek 08.30 uur). Sporthal 't Mossink: Holten 11 van 08.00 tot 09.00 uur. Holten 7 van 09.00 tot 10.00 uur; Holten 6 van 10.00 tot 11.00 uur. Holten 12 van 11.00 tot 12.00 uur. Handbal Zaterdag 6 februari: Al uit tegen Lettele (Bathmen) om 11.15 uur. Vertrek 10.30 uur; Cl uit tegen Kwiek om 14.35. Vertrek 13.30 uur. Zondag 7 februari: Heren 1 uit te gen Achilles om 14.50 uur. Vertrek 13.45 uur; Heren 2 thuis tegen We- sepe om 15.10 uur; Dames 1 uit te gen WSV '38 om 15.15 uur. Vertrek 14.15 uur; Dames J uit tegen Nw. Heeten (Haarle) om 13.00 uur. Ver trek 12.00 uur. Volleybal Geen thuiswedstrijden. PROGRAMMA SPORTHAL 't MOSSINK voor de week van 6-2 tot en met 12-2 Zaterdag: 8.30-13.00 afd. voetbal 13.00-15.00 Blauw-Wit 15.00-20.00 KNHB 20.00-21.00 Ligtenberg 21.00-22.00 schietver. De Zaagmo len Zondag: 8.00-12.00 afd. voetbal 12.00-16.15 NHV 20.00-21.00 Biesters 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.00 afd. voetbal 18.30-23.00 BCH Dinsdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-24.00 Blauw-Wit Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 hockeyclub 18.30-22.30 BCH 22.30-23.30 Wegstapel Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.15-22.00 afd. handbal 22.00-23.30 All Stars Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 hockeyclub 18.30-01.00 sv Nieuw Heeten De sportcommissie heeft zich ac coord verklaard met het bezuini- ginsplan, zoals dat door het dage lijks bestuur van de sportcommis sie is opgesteld voor zwembad Twenhaarsveld. Indien alle voor stellen door het college van b en w worden overgenomen kan het jaarlijks tekort op de exploitatie van het zwembad met 35.000 gul den teruggebracht worden tot 210.00 gulden, altijd nog ruim bo ven de 175.000 gulden die als aan- vaardbaaar wordt geacht. „Het best haalbare in de gegeven omstandigheden", zo vatte het commissielid Jan ten Velde het kort samen. Wel zette hij enige vraagtekens bij het voornemen om de chef-badmeester gedeeltelijk in te schakelen bij andere werkzaam heden binnen gemeentedienst om zodoende de kosten op de begro ting van het zwembad te drukken. Het commissielid Rustebiel vroeg zich in dit verband af waar die vaca ture dan wel gevonden zou kunnbn worden. Tevens wilde hij weten over de 'overheveling' met instem ming zal geschieden van de betrok ken persoon. Volgens voorzitter Groeneveld zijn alle plannen uitgebreid doorge sproken met de chef-badmeester, die in eerste instantie zijn goedkeu- Vanavond om tien uur speelt het eerste zaalvoetbalteam in sporthal 't Mossink de belangrijke wedstrijd tegen koploper Luctor I uit Almelo. De derde en voorlaatste klaver- jasavond die Blauw Wit om het plaats. De laatst gespeelde wed- De binnensportverenigingen heb ben zelf het recht uit eigen hand gegeven aanspraak te kunnen maken op de inkomsten uit recla me in de sporthal. Dat is de mening van bet dagelijks bestuur van de sportcommissie. Tijdens behande ling van de begroting van de sport commissie werd maandagavond door commissielid Hennie Ruste- biel nogmaals een lans gebroken voor bet uitsluitend ten goede la ten komen van de inkomsten uit reclame voor de vaste gebruikers en niet te gebruiken voor het op vullen van tekorten op de sportbe- groting. „De binnensporten komen er be kaaid af. Zij kunnen niet rekenen op inkomsten uit kantineopbreng sten en hebben geen mogelijkheid om via reclame hun inkomsten te verhogen. Ik vind reclame prachtig in de sporthal prachtig, gelukkig heeft de Scholengemeenschap, die het lange tijd heeft tegen gehouden nu water in de wijn gedaan, maar ik ben van mening dat de gemeente geen commerciële instelling moet worden om winst te willen maken, maar in eerste instantie de gelden ten goede moet laten komen van de vaste gebruikers". Voorzitter Johan Groeve veld kon Rustebiel uit de droom helpen: de vaste gebruikers hebben alle moge lijkheden gehad om de kantine in eigen beheer te nemen, wat om or ganisatorische redenen niet lukte en ook werd hen de mogelijkheid buro Brouwer en Partnesre is een geboden reclame te voeren in de overeenkomst aan te gaan voor het sporthaL Alleen de volleybalvere- aanbrengen van vaste reclame in niging Minotette is daar op inge- der sporthal. Er kunnen maximaal sprongen en profiteert daar nu van. 26 borden worden aangebracht, De sportcommissie ging dan ook twaalf aan de lange wand en zeven accoord met het voorstel met het aan beide korte wanden. De hengelaars van De Rietvoorn hebben er inmiddels al weer vier van de zes wintercupwedstrijden op zitten van een competitie die ge houden wordt samen met de hen gelsportvereniging uit Enter. Tot op heden deden de Holtenaren het niet slecht. Jan Willem Plek- kenpol stond op de eerste plaats in het klassement met Ben Groot Ob- bink op de tweede. Maar afgelopen zaterdag bij de vierde wedstrijd, ge houden in het Twentekanaal bij Hengelo, kregen geen van beide hengelaars - om in visseretermen te blijven - ook maar één tukje. En zijn waren zeker niet de enige, want van de 38 vissers vingen er slechts twaalf. De eerste vijf plaatsen werden inge nomen door Entenaren. Geo Schol ten was de beste Rientvoomer met een zesde plaats, Anton Ulfinan werd achtste en er was een elfde kampioenschap 1987/'88 organi seert zal vrijdagavond 12 februari om 20.00 uur worden gespeeld in het clubhuis 't Vletgoor. De „Aktie- groep" rekent zo als gewoonlijk weer op een groot aantal Jassers" voor wie koffie, hartige hapjes en verloting gratis zijn. Er zijn tien prijzen te winnen plus een extra prijs voor het koppel dat in de slot- ronde (niet meetellend voor de ti tel) het hoogste scoort. Tussenstand na 2 wedstrijden: 1. Jaap van Langen 8453 p., 2. Fred de Brie 7785 p., 3. Anton Aanstoot 7597 p., 4. Jan van Langen 7522 p., 5. Ben Bril 7326 p., 6. Gerhard Harbers 7158 p., 7. Henk Kappert 7155 p., 8. Riekus Kremer 7141 p. ring hadden. Achteraf heeft hij en- sportcommissie als tijdens de kele bezwaren naar voren gebracht raadsvergadering kreeg het raads- en alternatieven aangedragen die lid Rustebie) duidelijkheid over de tot een bezuiniging kunnen leiden taak van de vakleerkracht licha- zoals het verlagen van de water- melijke opvoeding, volgens de temperatuur tot 18 graden. „Daar- sportcommissie dient de vakleer- mee jaag je het publiek weg" was de kracht in het kader van de bezuini- mening van Rustebiel. Het dage- ging in het vervolg de zwemlessen lijks bestuur van de sportcommis- voor zijn rekening te nemen terwijl sie dacht er in eerdere instantie al het college van b en w vindt dat er net zo over, zodat de voorgestelde een vakleerkracht algemene muzi- bezuinigingsplannen gehandhaafd kale vorming moet komen. Ruste- blijven. Met de invulling van de biel vroeg zich dan ook af of de man taak van de chef-badmeester was in kwestie als een soort Haarlem- uitgebreid contact geweest met de mer olie gebruikt zal worden op wethouder sportzaken. knelpunten op te lossen. Uit het 7invnl antwoord van voorzitter Van Rap- pard bleek, dat hierover eerst met Uit de beraadslagingen tijdens de de directeuren van de basisscholen commissoriale raadsvergadering overleg zal worden gepleegd, alvo- werd duidelijk dat voor de chef- rens een beslissing wordt genomen, badmeester een gedeeltelijke taak is weggelegd in de ©controlerende sfeer in de buitendienst van ge meentewerken©, zoals wethouder Westerik het omschreef. Hij gaf aan dat de taak nog niet geheel uitge werkt was, maar zeker zinvol te noemen was. Haarlemmer olie Noch tijdens de vergadering van de Willen de Blauw Witters nog een rol van betekenis blijven spelen dan zal deze wedstrijd gewonnen moe ten worden. De uitwedstrijd in Al melo werd een teleurstellende 7-3 nederlaag voor de Blauw Wittere. Blauw Wit staat met 17 punten uit 11 wedstrijden met 3 verliespunj ten meer dan Luctor op de derde Op de stand 10-14 in de tweede set na het verlies van de eerste set, hing het 3e-divisieschap van de Holtense volleybalsters even aan de zijden draad. Maar de dames rechtten de ruggen en met 17-15 werd de tweede set gewonnen en de weerstand van EVOC uit Em- meloord gebroken. De spanning droop van de ge zichten van de dames in het veld. Beide ploegen wisten dat men ei genlijk met3-0 of 3-1 moest winnen. Het vele publiek rondom het veld leefde enorm mee. Vanaf het begin hielden de Mintonette-volleybal- sters EVOC onder druk en bij de stand 7-2 leek de setoverwinning nog slechts een kwestie van tijd te zijn. Maar EVOC vocht voor wat het waard was, kwam langszij en voor met 8-14! Mintonette was vol komen uit het spel en het leek wel alsof men er niet meer in geloofde. Maar onder leiding van de harde serve van Hannie Kolk kwamen de dames terug tot 13-14. Er ontspon zich een spannende strijd om de laatste punten, die door EVOC met 13-15 gewonnen werd. De tweede set kwam Mintonette ver achter te staan. Eigen spel was te onzeker en de wetenschap dat verlies bijna rampzalig zou zijn kwam het spel niet ten goede. Met 10-14 leek het pleit beslecht te gaan worden, maar onder oorverdoven de bijval van de tribune en wat ge lukkige netballen, werd de stand recht getrokken tot 14-14. Wéér kwam EVOC terug en kwam op 14- .5. Maar wéér vochten de dames /oor wat ze waard waren en onder luide publieke steun werd de set toch binnen gehaald en wel met 17- 15. De weerstand was gebroken en de dames speelden weer vrij uit. Ein delijk de zenuwen weg en met volle overtuiging werd EVOC over speeld. Vooral de weer in de aanval teruggekeerde Yvonne Willems scoorde met zeer slimme ballen en een goed gesloten blok. Met 15-7 en 15-8 werd de 3-1 overwinning een feit en werden weer 3 punten aan het totaal toegevoegd. Zaterdag gaan de dames naar Zwolle. Daar speelt men om 15.30 uur tegen het hooggeklasseerde ZWOVOC. Deze ploeg is thuis nog ongeslagen, zodat er van de dames geen wonderen kunnen worden verwacht. Alhoewel Mintonette 1-Zwaluwen 4 (heren): 1-3 Tijdens het inspelen gebeurde het: de arm van Jan Herman ten Kampe schoot voor de derde keer dit seizoen bijna uit de kom. Uit, af gelopen met de volleybalsport. Het betekent dat de heren de rest van het seizoen zonder deze gerouti neerde spelmaker verder moeten. En dat is een groot verlies. Met 6 man werd het hooggeklas seerde Zwaluwen tegemoet getre den. Maar vooral de pass was niet echt verzorgd. Bovendien hadden de Almeloërs een sterk blok. Dat de eerste set verloren werd met 11-15 was dan ook zeker niet onverdiend. De tweede set was een hele vreem de. Nadat Mintonette met 4-12 ach ter had gestaan, zette men een ach tervolging in. Deze stopte pas na dat de set met 15-12 winnend was afgesloten. Prima gevochten. De derde set ging heel gelijk op. De Holtense volleyballers kwamen op het laatste met 13-11 voor, maar konden de set niet winnend afslui ten, zodat met 13-15 de set verloren ging. De vierde tenslotte ging wat min der goed, alhoewel men er wel voor bleef knokken. Met 10-15 werd de overwinning aan de tegenstanders gelaten. Een gelijkspel was zeker verdiend geweest, maar dat was deze keer niet mogelijk. Morgen be ter! Mintonette 2-WA (dames): 1-3 Afgelopen zaterdag mocht het tweede damesteam aantreden te gen WA, dat 2 punten boven hen stond. De eerste set werd geken merkt door slechts een lichamelij ke aanwezigheid. Met 0-15 werd deze set door WA afgesloten. Niets te verliezen en toch bang? Een ar geloze toeschouwer zou het wel denken. Coach Paul wees op het gat in de verdediging, natuurlijk op de midachter plaats. Het blokke ren moest ook later gebeuren. Met wat extra nadruk op een goe de pass, gevolgd door de set-up, met name naar buiten, gingen de dames de tweede set in. Het ging in deze set aardig gelijk op, wat uit eindelijk resulteerde in een set- winst van Mintonette (15-12). De derde en de vierde set werden de dames door een duidelijk beter spe lend WA verslagen. Met name overtuiging van eigen kunnen ontbrak aan Mintonette- zijde, de minder goede pass lag echt niet aan de sterkte van de opslag. De toeschouwers zagen niet een team in het veld staan, ondanks de vele wissels van Paul. Toch zullen de dames het niveau van een aantal weken geleden weer moeten op pakken, waarbij het spel dat van de derde klasse zeker waardig zal zijn. De toeschouwers weten dat de da mes beter kunnen presteren en zul len hen blijven aanmoedigen. Morgenavond spelen de dames in Almelo tegen RAC. A.T.T.C.l-Holten 11 gon de competitie in de vierde klas- Het eerste team van T.T.V. Holten se <^en Smash uit Laren, te laco- strijd - uit tegen het sterke Stevo I in Geesteren - wisten de Blauw Wit tere in een matig gespeelde partij moeizaam te winnen (4-3). De wed strijd (2x25 minuten) zal worden ge leid door scheidsrechter Ab Hal link. is goed begonnen deze competitie. In de wedstrijd in Almen tegen A.T.T.C. sloegen Fred Hulleman, Martin Kerkdijk en Nico Valk hard toe en wisten met een 9-1 overwin ning mee naar Holten te nemen. Al leen Martin moest één keer buigen voor zijn tegenstander. Fred en Nico stonden elk maar één game af, de beide andere wedstrijden won nen ze gedecideerd in twee games. Het dubbel Fred en Nico ging ook gemakkelijk naar Holtense zijde. Holten 3-Smash 1 5-5 Het derde team dat vorig jaar gede gradeerd is uit de derde klasse, be- Ook in de thuiswedstrijd tegen DSC bleek opnieuw hoezeer de 9. Oberink schotkracht van de geblesseerde 7101 p., 10. Gradus Jansen 7000 p. John Lamping en Meino v. Beek in H.S.V. DE RIETVOORN plaats voor Frans Mensink. Daar door kwam het klassement er als volgt uit te zien: 1. Hendriks, Enter; 2. Seppenwool- de, Enter; 3. Plekkenpol, Holten; 4. Groot Obbink, Holten; 5. Botter- man, Enter. Spanning volop met nog twee wed strijden te gaan. De volgend wordt gehouden in het Twentekanaal te Lochem op zaterdag 27 februari. In Lemele liepen afgelopen zater dag Henk Aalpol en Ap Koetsier een 10 km. Hun tijden waren resp. 40.10 min en 45.10 min. 's Zondags was de Parkloop te Neede. Het hele park was enorm drassig, dus mage re tijden. Henk Mulder was de beste Holtense atleet over de 10 km. Ap Koetsier deed er 44.03 min. over en Benny Ophof blubberde in 46.05 min over de finish. Zaterdag 6 februari gaat een grote groep Holtense atleten naar de mini-marathon in Apeldoorn over een afstand van 18,6 km. Dit is met Agterkamp 2, Marieke Nijland, IepyBijma 1. De dames junioren konden de op gaande lijn thuis tegen het lastige het heren 1 team wordt gemist. Met Overwetering niet vasthouden. Bij 3 invallers uit het 2e team die het overigens goed deden, kwam Hol ten vooral in de eerste helft, duide lijk tekort. Het was ook toen, dat DSC de basis voor de overwinning kon leggen, want bij rust keek Hol ten al tegen een 3-12 achterstand aan. In de tweede helft kwam Hol ten weliswaar beter in het spel en zat de zaak ook verdedigend beter gesloten, maar de opgelopen ach terstand, was niet meer goed te maken. Met de 10-16 eindstand liet Holten voor eigen publiek in elk ge val een betere 2e helft zien, waarin de jeugd ook liet zien er aan te ko men. Scores: Nico Vorst 4, Jan v.d. Hoff, Roland Bleyenberg 2, Freek Nijkamp, Gerben Reilink 1. De dames verloren kansloos uit tegen Actief. Een falende aanval en ongeveer 3500 deelnemers één van een niet altijd goed sluitende defen- de grootste atletiekevenementen sie waren er de oorzaak van, dat van Oost-Nederland. Zondag 7 fe- Holten via een 5-2 achterstand bij bruari is de Woolderestrimloop te rust, een ruime 15-4 nederlaag Hengelo over l,5-5-10m en 15 km. moest inkasseren. Scores: Wilma rust leidde Holten met een minima le 4-3 voorsprong. Toch zag Over wetering in de tweede helft kans de wedstrijd naar zich toe te trekken en de winst met 7-9 mee naar Olst te nemen. Scores: Joke Markvoort, Annemarie v.d. Maat, Rianne Lan- deweerd 2, Annemarie Ehren 1. Jeugd Al speelde uit tegen Raalte. Tot de rust waren beide teams aan elkaar gewaagd (6-6). Na rust kregen de gastvrouwen wat meer overwicht wat ze wisten uit te drukken in de 13-9 overwinning. BI won uit tegen Haarle. Na de 7-5 voorsprong bij rust, werd Holten in de tweede helft steeds sterker en kon de winst mee naar huis worden genomen met 19- 11. Cl won van SDOL met 6-4. Hol ten was een beetje van slag door een-snelle 0-2 achterstand. Toch boog Holten die nog voor rust om tot 3-2. Na rust was het spannend, maar Holten won verdiend. niek. Ron Hulleman won zijn eerste wedstrijd met een minimum ver schil in de derde game (22-20). Rien Lammertink begon met een rugblessure aan de wedstrijden, maar kon helaas geen vuist maken tegen de tegenstanders uit Laren. Henk Westerik won verdiend zijn eerste wedstrijd, maar verloor knullig de andere twee wedstrijden in drie games. Het dubbel Ron en Rien was prima op dreef, zij moesten ook wel iets laten zien, omdat zij een week te vo ren kampioen waren geworden in hun klasse van de IJsselstreek. Ron Hulleman ging na het dubbel sterker spelen, en won al zijn partij- 'en. De eindstand kwam terecht op 5-5 wat voor Holten 3 toch wel iets teleurstellend is. Holten 5-Trias 23 2-8 Holten 5 heeft tegen een niet onbe kende tegenstander Trias 23 verlo ren met 2-8. Alleen Ronald en Hans wisten een partij naar zich toe te trekken. Bert Dikkers had deze avond geen geluk en verloor alle partijen. Het dubbel werd helaas in een hoog tempo beslist 13-21,11-21 in het voordeel van Trias 23. In de aankomende uitwedstrijd tegen Swift uit Deventer zal Indien moge lijk Jan Ophof van de partij zijn, hetgeen toch een versterking voor het team betekent. Hopelijk geeft dit een stimulans voor Ronald en Richard om deze uitwedstrijd winnend af te sluiten. Bert en Hans zullen deze avond niet actief zijn, maar wel eventueel als supporter aanwezig zijn. Marcel Meijer (20) van kapsalon Wander Drenth heeft tijdens het Zuidholland Kappersfestival in de klasse jeugd tot en met 21 jaar een fraaie derde prijs behaald. Op beide onderdelen werd Marcel eveneens derde. In totaal waren er 29 deelne mers aan het kappersfestival.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7