Holterbergloop wordt een groots atletiek evenement WV Holten vorig jaar erg succesvol D.Bergsma met Vut Tuintips van Eddie Echtpaar Meilink 60 jaar getrouwd Jaaragenda hardloopwedstrijd op Toeristenweg Tienjarig jubileum in 1988 HOLTENS NIEUWSBLAD Wisseling bestuur NBvP Meidoorn vlechten Jeugddienst DONDERDAG 28 JANUARI 1988 Voor het eerst sinds de aanleg van de Toeristenweg over de Holterberg zal dit jaar de weg een dag voor het gemotori seerde verkeer worden afge sloten, Dat zal zijn op zater dag 29 oktober als tussen het bezoekerscentrum de Noetse- ler aan de Nijverdalse kant van de berg en Holten de eer ste Holterbergloop wordt ge houden. Atleten uit geheel Nederland worden dan aan de start verwacht voor een unie ke wedstrijd over tien Engelse mijlen, omgerekend 16 zware Hollandse kilometers. Organi satoren van deze wedstrijd zijn Atletics uit Nijverdal en de atletiekafdeling van s.v. Hol ten. Al geruime tijd geleden waren er in Holten stemmen opgegaan om „iets' te organiseren op of rond de Toeristenweg om de aandacht van het publiek nog eens te vestigen op de mooie omgeving van Holten. De Muziekvereniging had al eens met de gedachten gespeeld om er een muziekmarswedstrijd te houden, maar dat bleek niet haalbaar. Be ter verging het wethouder Henk Westerik die vorig jaar het idee lan ceerde bij zijn collega Bonthuis van Nijverdal tijdens de in het Pink- sterweekeinde gelopen wandeling langs het Pieterpad over de Holter berg. Bonthuis vond voor zijn sug gestie een gewillig oor bij de Nijver dal de atletiekvereniging terwijl Westerik bij Wim Brinks van sv Holten het verzoek deed met de achterban eens te gaan praten over de organisatie van een wedstrijd loop over de Holterberg. „Aanvan- kelijkm hebben wij de boot bewust wat afgehouden", vertelt Wim Brinks. „Wij zijn maar een klein clubje van honderd mensen en zo'n loop vergt nogal wat organisatie. Dat weten we uit ervaring met de Bevrijdingsloop de Oliebollencross en de Triathlon. Tesnlotte moeten de leden niet het idee krijgen dat ze uitsluitend lid zijn om iets te orga niseren. Toen we echter uit Nijver dal het verzoek kregen om samen de Holterbergloop op poten te zet ten hebben we gezegd „samen al tijd". Jaarlijks De Nijverdalse atletiekvereniging heeft inmiddels bevestiging gekre gen van de KNAU dat de loop wordt opgenomen op de landelijke- regionale atletiekkalender en de betrokken gemeenten hebben toe stemming gegeven de Toeristen weg gedurende de wedstrijd af te sluiten voor het verkeer. De wed strijd heeft dit jaar als startpunt het bezoekerscentrum de Noetseler en als keerpunt 'ergens' aan de voet van de Holterberg in Holten. Vol gend jaar zal de start en finish zijn in Holten. „Het ligt in de bedoeling om er een jaarlijks gebeuren van te maken dat een vaste plaats krijgt op de landelijke wedstrijdagenda. We organiseren dit niet slechts voor één jaar. Hoe de animo van de lopers zal zijn, is natuurlijk nog on zeker. Dit jaar hebben we de pech dat op dezelfde dag de halve en hele marathon van Etten Leur wordt ge lopen, maar we denken met de no dige connecties nog wel een aantal bekende namen aan de start te krij gen", is de stellig overtuiging van Wim Brinks. Naast de tien mijls wedstrijd zullen er ook voor de trimmers een aantal lopen worden georganiseerd. Hoe en over hoeveel kilometer, is nu nog onbekend. Ook moet de kleed- en douchegelegenheid nog geregeld worden. Dat zijn voor Brinks en de zijnen echter bijkomstigheden die in de loop van het jaar wel ingevuld zullen worden. „Eén ding is al wel zeker, het wordt een verschrikke lijk zware wedstrijd. Denk alleen maar eens aan de Diepe hel bij Nij verdal. Daar ontwikkel je een ge weldige snelheid naar beneden, maar op de terugweg moetje er ook weer tegenop. Als het de eerste keer goed verloopt, kan de Holterber gloop zeker zo'n topper worden als bij Zevenheuvelenloop in Groes- beek en de Berg-tot-bergloop in Wageningen". Slechts een eenzame fietser klimt met moeite tegen de Toeristenweg omhoog. In oktober zullen de atleten één dag bezit nemen van de weg. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Holten heeft tijdens de op dinsdag 19 janu ari gehouden jaarvergadering het scheidend bestuurslid mevr. J. Leg- deur-Magermans in het zonnetje gezet. De voormalig presidente heeft zes jaar zitting gehad in he bestuur. Zij werd geprezen voor he vele werk dat zij in de afgelopen ja ren voor de afdeling heeft gedaan Als nieuw bestuurslid werd me vrouw A. Dikkers-Wegstapel wel kom geheten. Ook werd afscheid genomen van enkele contactpersonen en reis commissieleden, waarna de ver vangende contactpersonen en reis- commisslieleden werden voorge steld. Na het huishoudelijk gedeelte werd de avond verzorgd door de heren Van de Keuken en Beuwer van de Rijkspolitie Holten. Na een uiteen zetting van buurtpreventie en voorkoming misdrijven vertoon den zij twee film. Duidelijk kwam naar voren dat de medewerking van de burger erg belangrijk is bij het oplossen van misdrijven. Ook werd er óp gewezen, hoe men maat regelen kan treffen om de crimineel voor te zijn doormiddel van in braakpreventie en het merken en registreden van waardevolle eigen dommen. Aan het slot van de avond konden de leden verschillen de folders meenemen. December en januari zijn natte Meestal herstelt een vijver zichzelf. maanden geweest. Mocht er plotse ling nachtvorst optreden, is de kans groot op bevriezing van vaste planten en enkele vorstgevoelige heesters zoals: Caryopteris, Vlin derstruik, Hersthooi, Ceanothus, olijfwilg (met name Elaeagnus pun- gens), de vaste Fuchia en Perovs- kia. Dek ze wat extra af. Het snoei en van vruchtbomen kan nog steeds. Een van de nieuwste succesvolle activiteiten van de Wielervereniging Holten is de Veldtoertocht geweest. Voor de Wielervereniging Holten was 1987 erg succesvol. Aan de ene kant 'li eigen activiteiten, maar anderzijds ook de deelname aan tochten elders vertoonden een stij gende lijn. In het jaar van het tien jarig bestaan staan er verschillen de jubileumactiviteiten op het programma. In 1987 kende de^W Holten ver schillende hoogtepunten. De eerste Omloop van Holten was er daar een van. Ook de traditionele Holter- bergtoer trok afgelopen jaar erg veel (564) deelnemers uit het hele land. Plaatselijk was de Avond- fietsvierdaagse een groot succes met 450 deelnemers. Met als pri meur de aankomst op het Smids belt m.m.v. De Tirolerkapel van HMV. De Holterberg-herfsttoer (454 deelnemers) en voor het eerst een veldtoertocht (166 deelnemers besloten het eigen, programma in 1987. Daarnaast werd meegewerkt aan de Holtense kwart-Triathlon, altijd een enorme organisatorische klus. Financieel leverde 1987 een mee valler op doordat Joost Boetes zijn hoofdprijs in de Kluwer-sportprijs- vraag (250 gulden) aan de WV Hol ten schonk. Sportief Sportief gezien deden de leden van de plaatselijke wielervereniging ook hun best. De trainingsavonden werden druk bezocht en in vereni gingsverband werd aan veertien tochten meegedaan. Op het par cours op de Heihuizen werden vier tijdritten verreden. Gerrit Bosman nam de wisselbeker in het toertoch ten-klassement over van Henk Bel- dman. Uiteraard stond ook Luik- Bastenaken-Luik weer op het pro gramma (achttien Holtenaren aan de start) en verdedigden de gebroe ders Van Oyen en Jan Ottens de Holtense eer in de Waalse Pijl. Tij dens de Karei van Wijnendaele Trophee waren Wim van Oyen, Ge rard Höften en Henk Beldman pre sent in België. Dat het toerfietsen in Holten aan slaat blijkt uit het gestegen leden aantal van 36 naar 59 leden. Erken ning is er ook, getuige de brief van het Neerlands Klimmers Comité, waarin wordt aangekondigd dat de Holterberg-tocht van komend voorjaar zal meetellen voor het klimmers-brevet. Voor 1988 is het volgende program-, ma vastgesteld: Omloop van Hol ten (zondag 6 maart), Holterberg- toer (30 april), Holterberg-herfst toer (24 september). De Fietsvier daagse wordt in de week van 30 mei tot en met 3 juni verreden. Voor de veldtoertocht is nog geen datum vastgesteld. In het kader van het tienjarig jubileum wordt een drie daagse tocht georganiseerd en zal er worden deelgenomen aan diver- se klassiekers. 0malIefletsenvan 'het steeds grotere aantal leden te kunnen vervoeren, wordt er deze winter hard gewerkt aan een twee de fietskar. Vorige week donderdag was het feest aan de Gaardenstraat. Toen vierden Hendrik Meilink en Aaltje Wevers het feit dat zij elkaar zestig jaar geleden elkaar het jawoord hadden gegeven. Het echtpaar is afkomstig uit Hengelo, waar de heer Meilink ge boren werd in februari 1906. Zijn vrouw Aaltje is eveneens geboren in Hengelo en is vier jaar jonger dan haar echtgenoot. De heer Meilink moest al vroeg de handen uit de mouwen steken. Hij werd op jonge leeftijd loopjongen bij machinefa briek Stork. In de jaren dertig werkte hij een tijdje bij Heemaf en in 1934 trad hij in dienst bij het me taalbedrijf Dikkers. Daar bleef hij werkzaam tot aan zijn pensione ring. Mevrouw Meilink werd na haar schooltijd dienstmeisje en bleef dat tot aan haar huwelijk. Het echtpaar heeft een dochter die na haar huwelijk naar Holten verhuis de. Dat was ook de reden dat het echtpaar Meilink twaalf jaar gele den naar Holten verhuisde, waar men het prima naar de zin heeft. Het diamenten paar heeft een kleinkind en vier achterkleinkinde ren. U krijgt dan nu, zoals beloofd, idee ën van mij die u kunt gebruiken in de tuin. Voor romantische natuur liefhebbers,'die de natuur binnen handbereik willen heeft, is de sfeer in een tuin bepalend door het ka rakter van zon en schaduw. Het grootste gedeelte kan gezocht wor den in een bestrating van flagsto nes en royale aanplant met vaste planten. Belangrijk is de plaatsing van één of twee, misschien drie bo men. Tussen de bomen en elders de beplanting van heesters, met een paar nauwe doorgangen die een ro mantisch karakter aan de tuin ge ven, te samen met het plaatsen van een pergola. In een tuin, die roman tiek en sfeer bezit, geeft tuinver- lichting een extra dimensie. Bij hoogteverschillen en diverse kleur rijke bloemen en planten, kan met- verlichting 's avonds de tuin een ge heel ander beeld geven. Vijvers ge ven rust en leven in de tuin. Met vij verfolie kunnen alle vormen ge maakte worden van groot tot klein. Een varkenstrog kon ook heel goed gebruikt worden voor een watertje in de tuin. Vijvers Op het onderdeel vijver zal ik nu wat dieper ingaan. Als de vijver is uitgegraven in de gewenste vorm, loop de wanden en vlakten even na op ongewenste delen, die de vijver in korte tijd lek zou kunnen maken. Gelet moet worden op scherven, glas, takjes, steentjes, worteldelen, kortom al datgeen waarvan u ver moedt dat het een lek zou kunnen veroorzaken. Werk daarna de wan den en oppervlakten af met een laagje fijn zand om zo een strak en glad werk te krijgen. Zorg .er voor dat er 30 cm folie oversteek is voor de vijverrand. Zorg bij het uitgra ven dat de vijverranden schuin worden afgegraven, dit in verband met het opvriezen: het bevroren water kan dan zonder enige gevol gen omhoog. De diepte van een vijver dient mini maal 60 a 70 cm te zijn, dit is het minimum voor de meeste waterle lies en het leven in de vijver. Groen kleuren van het water, dat doorkij ken onmogelijk maakt, kan een oorzaak zijn van overbemesting. Dit komt voor in pas aangelegde vijvers, waar waterplanten in een pot of mand met voedingsaarde worden gezet. Groene aanslag en algengroei treedt op in winternaan- den wanneer de dagen korter wor den en bladval is voorgekomen. Vooral wanneer het water bevroren is en geen zuurstof in het water kan komen (een pomp kan oplossing bieden), vindt er een vertraagde verrotting plaats op de bodem. Al gen maken hier gebruik van en kunnen zich zo snel uitbreiden. Wanneer deze voeding op is en het rottingsproces voltooid, verdwij nen aanslag en algen vanzelf. Dit proces kan een paar maanden du ren, dus geduld is een grote zaak. Regelmatig verversen van water met leiding- of hemelwater is uit den boze. Tot februari. Eddie. De Stichting Coördinatie Land- schapsonderhoud Overijssel houdt op 12 maart een themadag over meidoornheggen. De themadag zal plaatsvinden in de omgeving van Wijhe. De kos ten zijn 20,- en voor vrijwilligers 10,-. Deelnemers kunnen zich opge ven bij de SCLO, Poppenallee 39 in Dalfsen, tel. 05290-17 31. Zondagmorgen 31 januari is er in de Ned. Herv. kerk om 10.00 uur een jeugddienst. Het is de eerste in het nieuwe jaar en heeft als toepasse lijk thema: Goede voornemens. Bij goede voornemens denk je vaak aan jezelf. Misschien is het goed je eens voor te nemen iets voor een ander te gaan doen. Voorganger in deze dienst is ds. R. Visser. FEBRUARI: 5 februari: Open Huis SGH 6 februari: carnaval minder-vali- den 8 februari: Jaarvergadering sport- commissie, verkiezing sportman- /vrouw van het jaar. 13 februari: Carnavalsoptocht Fienpreuvers; carnavalsbal. 17 t/m 29 febr: Schilderijen Thijs Buit in gemeentehuis. 22 februari: behandeling gemeen tebegroting MAART: 4 maart: Jaarfeest CJV de Vrien denschaar. 5 maart: Jaarfeest CJV de Vrien denschaar; Jaarlijkse ruildag Holtense Postzegelclub; MAC Endurovooij aarsrit. 6 maart: Omloop om Holten 7 maart t/m 1 april: Expos. W. Kwa- kemaak in gemeentehuis. 8 maart: spreekbeurt D. Luteyn voor WD in Bonte Paard. 19 maart: Dansavond Bonte Paard APRIL: 11 april t/m 6 mei: Werkstukken leerl. SGH in gemeentehuis. 23 april: Landelijke bibliotheek dag; jubileum bejaardensocië teit.. 30 april: Holterbergtoertocht MEI: 6 mei: Bevrijdingsloop. 13 t/m 24 mei: Expos.'Boer-en werk' in gemeentehuis. 30 mei t/m 3 juni: Fietsvierdaagse 28 MEI: Straatvoetbaltoemooi op Vletgoor. JUNI: 7 juni t/m 16 juni: Tentoonstelling IKV in gemeentehuis. 12 juni: Handbal toernooi; mix- voetbaltoernooi sv Holten. 18 juni: Mintonétte buitentoer- nooi. Kunstmarkt Henk Mulder 24 juni t/m 6 juli: 'Fake-Walk', vide opresentatie kunstenaars in ge meentehuis. JULI: 8 t/m 15 juli: Int. Folklorefestival 16 juli: Koningsschieten 19 juli: Hoolter dagen 23 juli: Verkiezing Dorpskoningin. 26 t/m 29 juli: Dorpsfeest. AUGUSTUS: 2 augustus: Hoolter dagen 9 augustus: Occasion-show 16 augustus: Hoolter dagen 21 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 23 augustus: Sterkste man van Hol ten. 27 augustus: Triathlon Holten. SEPTEMBER: 10 september: Vrije markt. 24 september: Holterbergfietstoer- tocht. 25 september: Kampioenscross zij spannen. OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 29 oktober: Holterbergloop. De OAD heeft onlangs afscheid ge nomen van de heer D. Bergsma die na een dienstberband van ruim achttien jaar gebruik maakt van de VUT. Douwe Bergsma is bij OAD altijd in de garage werkzaam geweest als spuiter. Ter gelegenheid van zijn afscheid heeft de directie van OAD de heer Bergsma in de lokatie Goor een af scheidsreceptie aangeboden. Di recteur ir. J.G.J. ter Haar prees de heer Bergsma voor zijn kwaliteiten en inzet gedurende de lange tijd dat hij werkzaam is geweest voor de OAD. Als blijk van waardering werd hem een envelop met inhoud overhandigd. Bergsma heeft ook altijd veel waar dering binnen het bedrijf gekregen door zijn activiteiten voor de perso neelsvereniging. Dat hij goede ban den had met zijn collega's, bleek uit de grote belangstelling tijdens de receptie. Alle medewerkers van de technische dienst en een groot aan tal chauffeurs waren aanwezig om peroonlijk afscheid van hem te ne men. Van zijn collega's ontving Bergsma een speciaal gebouwde en gespoten miniatuurbus. De heer en mevrouw Bergsma tl) worden gelukgewenst door directeur Ter Haar.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7