Toekomst Muziekschool hangt aan zijden draad RABOPOLIS Bromfietsverzekering Rabobank El- Evelien Bril naar fluitistenconcours Uit buiten Holten Bestuur laaiend over intrekken subsidie ËÜL Bingo HOLTENS NIEUWSBLAD Haal vóór 1 maart uw nieuwe verzekering bij de Rabobank. Premies vanaf 84.- U krijgt het plaatje direkt mee. NEDERLAND gelden goede raad Sportcommissie Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e,d. Commissie voor woonruimtezaken Openbare commissievergaderingen Onderzoek schadelijke stoffen in waterwingebied Holten DONDERDAG 28 JANUARI 1988- In niet mis te verstane bewoordigen heeft het bestuur van de Muziek school Holten zich vrijdagavond tegen de inderhaast opgetrommelde pers geuit over de „bom" die door het college van b en w is gelegd on der de Muziekschool. In keurig Nederlands, maar voor geen andere uitleg vatbaar, wordt in de gemeentelijke begroting het einde aange kondigd van de Muziekschool Holten; een besluit dat genomen werd In de aanbiedingsbrief van de ge meentebegroting 1988 geeft het col lege van b en w aan dat de kosten voor de Muziekschool de laatste ja ren de pan zijn uitgerezen. Omdat het college van het standpunt uit gaat dat niet de Muziekschool maar het muziekonderwijs in stand gehouden moet worden, wil men de gelden die nu nog gebruikt worden voor de muziekschool, gaan reser veren voor het aantrekken van een vakleerkracht die het Algemeen Vormend Muziekonderwijs op de scholen gaat geven. Particuliere muziekleraren kunnen dan in het Dorpshuis gratis gebruik maken van de ruimten om muzieklessen te geven. Volgens het bestuur van de Muziekschool een onzinnige zaak, die in geen enkel opzicht het mu ziekonderwijs ten goede zal komen. Ingeleverd "Dat er bezuinigd moet worden, zijn wij ons van bewust. Wij hebben dat ook nooit bestreden. Wij heb ben door het verkorten van de les uren en het ontslaan van de direc teur vorig jaar al flink ingeleverd. Bleef als enige bezuinigingsmoge lijkheid over, lagere huisvestings kosten, en die hadden wij gevonden door niet naar het Dorpshuis te ver huizen. Structureel hadden wij een begroting van 110.000 gulden inge diend. Toen bleek dat de gemeente met niet meer dan 90.00 gulden over de brug wilde komen, hebben wij meegedeeld dat we op deze ba sis de Muziekschool niet konden voortzetten. Dat bleek echter op dat moment nog niet te passen in de strategie van de locoburgemees ter en wethouder. Kennelijk was de opzet van het Dorpshuis nog niet rond. De loco-burgemeester deed toen het voorstel toch extra subsi die te geven indien wij alsnog naar het dorphuis zouden gaan, zoniet dat zouden de kosten van huisves ting worden afgetrokken van de subsidie". Noodgedwongen nam het bestuur van de Muziekschool genoegen met deze constructie met de afspraak op 26 januari weer met elkaar om de tafel te gaan zitten om een definitieve en structurele op lossing te vinden. Tot ieders verba zing werd het bestuur echter eind december per brief uitgenodigd om op 5 januari „op een onmogelijke tijd, half elf in de morgen, als ieder een werkt" om ten gemeentehuize: 'enkele mededelingen te vernemen rond de Muziekschool'. Niks over leg, dus. Toen kwam ook de aap uit de mouw: de subsidie zou worden stopgezet. „Wij waren woedend. Telkens zijn we aan het lijntje ge zonder overleg vooraf met het bestuur van de muziekschool. En dat maakt de woede van de bestuurders nog heviger. „De gemeente heeft ons heel cru gezegd een dictaat door de strot geduwd, persoonlijk voel ik me zwaar belazerd", aldus de reactie van een aangeslagen voorzit ter H.J.S. Bouwhuis. Het bestuur van de Muziekschool met in het midden voorzitter Bouwhuis gaf vrijdagavond opening van zaken over de problemen rond de Muziekschool. houden en nu dit. Veel beroepsmo gelijkheden hebben we niet, maar we laten het er niet bij zitten". Woe dend is het Muziekschool bestuur ook over de suggestie, gedaan van uit enkele poltieke partijen om de vaste - dure - leerkrachten maar te ontslaan en te vervangen door - goedkope - jongere krachten. „Zo gaan wij niet met ons personeel om. Als dit politiek is, wil ik er niets mee te maken hebben", verklaart Bouwhuis met nadruk. Nihil Dinsdagmiddag 26 werd op de vast gestelde tijd alsnog overleg ge pleegd met het college van b en w. Het resultaat was zoals te verwach ten viel nihil. Het college houdt vol dat er danig bezuinigd moet wor den en met het toch wel steekhou dende argument in de hand dat de Muziekschool niet verder kan be zuinigen, kon niet ander worden besloten dan de Muziekschool op te heffen. Voorzitter Bouwhuis wil de hoop evenwel nog niet opgeven. „Wij hebben altijd gestreefd naar een kwalitatief hoogwaardig muzie- konderijs in Holten. Wij hebben ook nooit leeftijdgrenzen "willen stellen. Wellicht zullen we wat van onze principes moeten, laten varen om het muziekonderwijs voor Hol ten te redden. Wij zullen eerst over leg plegen met onze leraren. Ten slotte gaat het ook om hun baan". Onze plaatsgenote Evelien Bril zal als één van de weinige fluitisten uit het Noorden en Oosten, deelne men aan een landelijk slosten- dwarsfluitconcours te Leiden. Aan dit fluitconcert doen muziek- sehoolleerlingen mee uit geheel Nederland. Evelien is leerlinge van de Muziekschool Holten. De fluitiste zal twee muziekstuk ken ten gehore brengen. Uit de ver plichte stukken heeft zij de Suite van J. Alain gekozen en als vrij werk zal zij het Rondo van W.A. Mo zart vertolken waarbij zij begeleid zal worden door Mark-Jan Paanak ker. Beide werken zijn als onder deel van haar muziekschoollessen ingestudeerd onder leiding van haar dwarslfuitlerares Mariëtte Zonjee. Evelien is een zeer getalendeerd meisje dat naast dwarsfluit ook pi anolessen volgt aan de muziek school en haar ambities liggen dan ook in een vervolgstudie aan het Conservatorium. Zij is een graag geziene gast op diverse muzikale bijeenkomsten. Samen met Marie ke Schuppert heeft zij in de regio veelvuldig geconcerteerd, het meest recentelijk bij het Roemeens concert in gebouw Irene. Onlangs is Evelien gevraagd de fluitsectie van het Deventer Jeugd Orkest te komen versterken, waarbij zij reeds na enkele repetities een plaats in het Deventer Jeugd Kamerorkest toegewezen heeft gekregen, zodat zij meermalen zelfstandig en solis tisch zal moeten optreden. Dat zij zich nu op landelijk niveau kan meten is vooral te danken aan het feit dat haar muzikale talent onder leiding van bevoegde peda gogen aan de Muziekschool in goe de banen wordt geleid. De Activiteitencommissie van Blauw Wit organiseert vrijdag avond 29 januari om 20.00 uur in clubhuis 't Vletgoor de jaarlijkse grote bingo-avond. Voor deelname hebbenzich reeds een flink aantal dames en heren aangemeld maar er kunnen nog meer bij. Zo als altijd zijn er weer een groot aantal mooie prijzen te winnen. De inleg is inclu sief gratis koffie en hartige hapjes. Deventer Schouwburg De one-man-show die Seth Gaaike- ma vrijdagavond 29 januari op de planken brengt is geheel uitver kocht. Zondagmiddag 31 januari, 14.30 uur, komt poppentheater Tamtam met een voorstelling voor de jeugd van vier tot acht jaar onder de titel Boven het grote gras. In een heel grote kijkdoos op het toneel zit een groot grasveld, waarin een molletje allerlei spannende avonturen be leeft. De jarigen hebben uiteraard weer gratis toegang en voor ieder een staat er een glaasje ranja klaar. Acht kandidaten strijden op woensdag 3 februari in de voorron de voor de TV opnamen van de Henny Huisman soundmix-show (20.00 uur). Donderdag 4 februari: Parking, een nieuwe Orkaterproductie met Olga Zuiderhoek en Loes Luca (20.00 uur). Zondag 7 februari: 12.00 uur Koffie concert; 14.30 uur jeugdvoorstel ling. Informatie over het programma, de toegangsprijzen, reserveringen bij de Deventer Schouwburg, tel. 05700-11500. Schouwburg Lochem Liesbeth List komt 29 januari met haar nieuwe soloprogramma onder regie van Willem Nijholt. Liesbeth List houdt er van nieuwe dingen te doen. Zij is in de afgelopen jaren dan ook nogal eens van theater partner gewisseld. Nu vindt zij de tijd rijp om een avond alleen op to neel te staan, (20.00 uur). Introdans komt op zaterdagavond 30 januari met een veelzijdig dans- programma. het programma be staat uit de balletten: Troef, Cellen, Liesbeth List. Nono en White streams. De voor stelling begint om 20.00 uur. Film De belangstelling voor de Madon na-film Who's that girl in de Lo- chemse Schouwburg is zo groot, dat de film wordt geprolongeerd en wel op zondag 31 januari 's middags om 14.30 uur en dinsdag 2 februari 's avonds om 20.00 uur. Kaartverkoop en inlichtingen: 05730-1081. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 1 februari a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9, 2e verdiéping). Op de agenda staan voorstellen inzake: - begroting sportakkommodaties 1988 - verhuur van het touwtrekterrein aan Kynologenclub Deventer e.o. - verlenen van een bijdrage aan hockeyclub Holten t.b.v. verbetering van de trainingsfaciliteiten - vaste reclame in de sporthal Op maandag 8 februari a.s. om 19.30 uur in zaal Vosman, wordt de jaarlijkse bijeen komst van de Sportcommissie met de besturen van de Holtense sportverenigingen gehouden. Tijdens deze bijeenkomst worden de prijzen voor de sportman, sport vrouw en sportploeg van Holten van 1987 bekendgemaakt en uitgereikt. Aan de bestu ren van alle sportverenigingen is inmiddels een uitnodiging voor deze bijeenkomst gezonden. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H. J. Pekkeriet voor de bouw van een woning bij het perceel Langstraat 38; - aan de heer A. J. Pekkeriet voor uitbreiding van een rundveestal bij het perceel Langstraat 38; - aan de heer A. J. Pekkeriet voor verbouw van de boerderij-woning Langstraat 38 tot bedrijfsruimte; - aan N.V. IJsselmij voor de bouw van een transformatorhuisje bij het perceel Dorpsstraat 27; - aan de heer B. Pfeffer voor de bouw van een woning aan de Pastoriestraat; - aan maatschap Koopman/Ulfman voor de bouw van een mestput bij het perceel Doorlopendedijk 4; - aan de heer G. J. Luggenhorst voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Okkenbroekseweg 2; - aan de heer G. Mekenkamp voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Pasopsweg 7; - aan de heer H. D. Klaases voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Maneschijnsweg 36; - aan de heer H. J. Bosschers voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Oude Stationsweg 10; - aan de heer E. D. Veneklaas voor de bouw van een mestkelder met jongveestalling en werktuigenberging bij het perceel Tromopsweg 7; - aan de heer L. H. Rensen voor de bouw van twee mestsilo's bij het perceel Maneschijnsweg 35; - aan de heer B. J. Boode voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Okkenbroekseweg 4; - aan de heren J. en W. M. Nijland voor de bouw van een mestopslagkelder bij het perceel Schapendijk 11; - aan mevr. B. W. Boode-Veneklaas voor de bouw van een mestopslagkelder bij het perceel Tolweg 2; - aan de heer H. W. Luggenhorst voor de bouw van een mestopslagkelder bij het perceel Sangeldijk 7; - aan de heer H. Klein Teeselink voor de bouw van een mestopslagkelder bij het perceel Boerendanssteeg 33; - aan de heer G. Rensen voor de bouw van een mestopslagkelder bij het perceel Espelodijk 13; - aan de heren J. H. en H. W. Aanstoot voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Pasopsweg 5; - aan de heer E. H. Hulsman voor de bouw van een mestput bij het perceel Boerendanssteeg 29; - aan de heer T. Schutte voor de bouw van een ondergrondse mestsilo bij het perceel Brenderweg 2; - aan de heer H. G. Jansen voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Tolweg 14; - aan de heer G. J. Tempelman voor de bouw van een mestopslagkelder bij het perceel Schreursweg 1; - aan de heer J. Lubbersen voor de bouw van een mestopslagkelder bij het perceel Rutgersweg 4; - aan de heer J. Traanman toestemming verleend voor het vernieuwen van de garage bij het perceel Pastoriestraat 29; 2. aan de heer E. J. Wessels vergunning verleend voor het kappen van een es bij het perceel Canadastraat 19; 3. aan mevr. Vixseboxse voor het kappen van 10 dennen bij het perceel Motieweg 25; 4. aan mevr. J. M. Buytendorp-Grootveld vergunning verleend voor het uitoefenen van een horecabedrijf in het perceel Holterbergweg 7; 5. aan Carnavalsvereniging ontheffing verleend voor een optocht op 13 februari 1988; 6. aan Politie Sport Vereniging Hellendoorn een verklaring van geen bezwaar afgeven t.b.v. wielerwedstrijd. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijk heden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 1 februari 1988 in het gemeentehuis en wel des avonds van 19.30-20.30 uur (ingang Kerkstraat). Voorafgaand aan de commissoriale vergadering van de raad over de concept begroting voor het dienstjaar 1988 op dinsdag 2 februari a.s., vergaderen de commis sies gemeentewerken, onderwijs en financien. De agenda vermeldt o.a.: - verkoop vier bouwpercelen in bestemmingsplan de Beuseberg; semi-permanente bouw t.b.v. de scholengemeenschap Holten. De vergadering begint om 15.00 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis Smidsbelt 6. In samenwerking met de gemeente Holten zal de Waterleiding Mij „Overijssel" N.V. in de omgeving van de waterwinning Holten een onderzoek instellen naar de aanwe zigheid van stoffen, die bij indringen in de bodem het grondwater ongeschikt kunnen maken als grondstof voor drinkwater. Dit onderzoek zal in de vorm van een huis- aan-huis enquête worden uitgevoerd. Degenen, die in de omgeving van deze waterwinning wonen, krijgen in de maand fe bruari 1988 bezoek van een medewerk(st)er van de Waterleiding Mij „Overijssel" N.V. Deze medewerk(st)er zal aan de hand van een enquêteformulier een aantal vra gen stellen. U kunt deze medewerk(st)er vragen zich vooraf te legitimeren. Wordt u herhaaldelijk in deze periode niet thuis aangetroffen dan zal een briefje achtergelaten worden met het verzoek telefonisch kontakt op te nemen met de WMO voor het maken van een afspraak. Vanwege het grote belang van betrouwbaar drinkwater wordt een beroep gedaan op alle betrokkenen om volledige medewerking aan het onderzoek te verlenen. De waterwinning Holten van de Waterleiding Mij „Overijssel" N.V. aan de Rijssense- weg voorziet de gemeente Holten en omgeving van drinkwater. Hiertoe wordt met behulp van een aantal pompputten grondwater uit een watervoerende laag gepompt. Om de kwaliteit van het geleverde drinkwater te kunnen blijven garanderen, beste den de waterleidingbedrijven in samenwerking met provincie en gemeenten veel aandacht aan het voorkomen van verontreiniging van het te winnen grondwater. Zoals bekend zijn de laatste jaren vele gevallen van omvangrijke bodem- en grond waterverontreinigingen aan het licht gekomen (ook in de omgeving van waterwinnin gen). In het algemeen blijken langdurig onderzoek en kostbare maatregelen noodza kelijk om de aangetroffen verontreinigingen ongedaan te maken. Ook op kleinere schaal kunnen ernstige grondwaterverontreinigingen optreden. Ook kleine resten van diverse ölieprodukten en chemicaliën zoals afgewerkte olie, verf, afbijt-, verdunnings- en schoonmaakmiddelen, kunnen, als ze in de bodem terecht komen, grote hoeveelheden grondwater definitief ongeschikt maken als grondstof voor drinkwater. Ook tanks, silo's, putten, kelders, waarin olieprodukten, chemicaliën of organische mest opgeslagen zijn, kunnen bij lekkage verontreinigingen van bodem en/of grondwater veroorzaken. Met name bij oudere, vaak reeds buiten gebruik zijnde, ondergrondse olietanks zijn. de risico's op het ontstaan van een ernstige verontreini ging groot, temeer daar dit niet direkt zichtbaar is. Ier bescherming van de kwaliteit van het grondwater in de omgeving van waterwin gebieden is in de provincie Overijssel de „Verordening Bescherming Waterwinning Overijssel" van kracht. Met de bepalingen hierin kunnen situaties, die het grondwater nu of in de toekomst ongeschikt zouden kunnen maken voor het gebruik als drinkwa ter worden aangepast. De verordening is van kracht binnen een bepaald gebied rond de pompstations (de beschermingszones). De grenzen van deze beschermingszones zijn door middel van blauwe borden langs de wegen aangegeven. Voor informatie over deze verordening en het onderzoek kunt u terecht bij de Water leiding Mij „Overijssel" N.V. (tel. 038-27 66 03, mevr. H. Politiek) of bij de gemeente. De burgemeester is a.s. maandag (1 februari) verhinderd spreekuur te houden.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5