Lang verwachte gids nu eindelijk gereed Ouderen prima te spreken en woonklimaat over leef- i Holtens Nieuwsblad êkM Folkloredansers in Diessenplas Verkeer in centrum blijkt een struikelblok Maandag VVN-quïz Ben Hur in Kandelaar Bedankt Bejaarden sociëteit BON ifc /1ÏSP SP üSPfü HM - ."W;-" Werkloosheid mannen flink gestegen U ontvangt een fraai© Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 januari 1988 - 40ste JAARGANG no.4 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Carnaval De carnavalsvereniging de Fienpreuvers kan terugkijken op een geslaagd Prinsenbal. In een bijna volle bak in de Poppe werden alle plaatselijke toe standen weer eens op de hak ge nomen: de intocht van Sinter klaas, de perstafel in het ge meentehuis, de verkeerssitua tie in Holten, het paasvuur in Splo en niet te vergeten het tweedelig grijs van de wethou der. Aanstaande zaterdag wordt het programma voor een uitverkocht Het Bonte Paard nog eens herhaald. Muziek Er klinken weinig vreugdevol le klanken momenteel uit de lo kalen van de Muziekschool aan de Schoolstraat. Onzekerheid voor leraren en leerlingen of er aan het eind van het schooljaar nog wel een vervolg Is op de les sen nu het college van b en w heeft besloten de subsidie stroom voor het muziekonder wijs een andere richting uit te sturen, waardoor het voorbe staan van de Muziekschool aan een zijden draad komt te han gen. Holterbergtoer Wie per fiets wel eens de Toeris- tenweg heeft gereden, weet dat er heel wat zweetdruppeltjes vergoten worden voordat men van Nijverdal naar Holten en omgekeerd is gereden. In okto ber zullen voor het eerst in de historie van de weg over de Holterberg de heuvelen en da len gaan bedwingen in een wed strijd over tien Engelse mijlen. In een gezamenlijk project van de atletiekverenigingen in Nij verdal en Holten moet dit een wedstrijd worden die mee gaat tellen in Nederlandse wed strijdcircuit. "Lang verwacht en stil gezwe gen, niet verwacht en toch ge kregen", zo vatte burgemees ter mr. W.L.F,.C. ridder van Rappard de wordings geschie denis van het gemeentelijke informatiegidsje samen. De ontboezeming was geheel te recht. Eindelijk meer dan acht en een halfjaar kon maandag avond tijdens de raadsverga dering een nieuwe gemeeen- tegids worden gepresenteerd. De nestor van de gemeente raad Ep van Schooten viel de eer te beurt het eerste exem plaar in ontvangst te mogen nemen. De wordingsgeschiedenis is er een geweest van vallen en opstaan. Aanvankelijk was het de bedoeling dan de Holtense Handelsvereni ging zorg zou dragen voor een nieu we gids. Door gebrek aan adverten tieaanbod kregen de middenstan ders de zaak niet rond. Daarna werd een plaatselijke drukker in de arm genomen om een nieuwe gids te fabriceren. Ook dat mislukte. In middels waren de verkiezingen voor de gemeenteraad in aantocht. In afwachting daarvan werden de plannen voor de gemeentegids op een laag pitje gezet. Na de wisseling van de wacht werd contact gezocht met de firma Suurland, een uitge verij die voor tal van gemeenten de gidsjes samenstelt en zo kon met enig vreugdevertoon als extra inge komen stuk de overhandiging van de gemeentegids 1988 aan de - zeer korte - raadsagenda worden toege voegd. Het ligt in de bedoeling dat elke anderhalf a twee jaar de in houd wordt geactualiseerd. In het boekje, dat deze weken huis aan huis in Holten zal worden ver spreid, staan alle gemeentelijke diensten, verenigingen, instellin gen en diensten overzichtelijk ver meld. bij het doorlezen valt de on volledige lijst van gemeentelijke raadscommissies op. Zo ontbreekt in de opsomming op pagina 23 de commissie Ruimtelijke Ordening soms openbaar) en Algemene en Bestuurlijke Zaken (als enige in het gewest Midden IJssel nog niet openbaar). Het gidsje wordt voor een groot deel gefinancierd door reclame van de plaatselijke middenstand. Een grote grijns viel waar te nemen op het gezicht van het raadslid Robers toen hij ontdekte dat zijn naam .y De nestor van de gemeenteraad, E.M van Schooten Gemeentebelang mocht uit handen van burgemeester Van Rappard de nieuwe gemeen tegids in ontvangst nemen. dikgedrukt vooraan te vinden is in het boekje, nog voor het voorwoord van de burgemeester. „Maar niet met zo'n mooie foto", gekscheerde hij. Voor de oude heer Beijers was het maandag ook een vreugdevolle avond. Hij kon voor het eerst naar behoren de handelingen in de raad volgen door middel van een spe ciaal gehoorapparaat dat door de gemeente is aangeschaf voor slechthorenden. Over de raadsver gadering kunnen we kort zijn. Allle partijen spraken hun tevredenheid uit over de grondruil voor de aan sluiting van de Haar II met de S 14. I Hol- ®s V 5 j X De jaarlijkse verkeersquiz voor verenigingen en bedrijven wordt gehouden maandag 1 februari aan staande in zaal Vosman. De afdeling Holten van Veilig Ver keer Nederland is er al jaren trots op dat zij de grootste veilig ver keersquiz in Overijssel en ver daar buiten mag organiseren, want dat deze verkeerskenniswedstyrijd al jaren in Holten aanslaat hoeft geen betoog. Door de teams, bestaande uit vier personen, wordt gestreden om de wisselbokaal die beschikbaar is ge steld door MAC Holterberg. De winnaar mag uitkomen in de inter regionale verkeerskenniswed- strijd. Ook mag men individueel deelnemen in de Holtense quiz. De quiz begint om 20.00 uur. De teams worden verzocht om 19.30 uur aanwezig te zijn en zelf schrijf gerei mee te nemen. De oudere inwoners van Hol ten zijn over het algemeen uit stekend te spreken over het leefklimaat en voorzieningen niveau in Holten, maar zijn be paald slecht te spreken over de verkeersveiligheid en de slechte bereikbaarheid van het centrum van het dorp voor mensen die slecht ter been zijn en rolstoelgebruikers. Het gaat zelf zo ver, dat sommige (mobiele) ouderen Rijssen prefereren boven Holten als winkelplaats. Dat blijkt uit de onderzoek dat op verzoek van de ontbonden Stuurgroep Ou deren vorig jaar is gehouden onder een representatief aan tal inwoners van Holten, ou der dan zestig jaar. De bedoe ling van het onderzoek was in zicht te krijgen enerzijds in de behoeften en wensen van ou deren van 60 jaar en ouder met betrekking tot voorzie ningen als hulpverlening, huisvesting, recreatie, verkeer en vervoer in Holten en ander zijds in het huidige voorzie ningeniveau in Holten. In totaal hebben 25 vrijwilligers aan de hand van gesprekslijsten in dividuele gesprekken gevoerd met mensen van 75 jaar en ouder. Daar bij werd een onderverdeling ge maakt naar ouderen in Diessen- plas, ouderen in bejaardenwonin gen en zelfstandig wonende oude ren. Met ouderen in de leeftijd van 60 tót 75 jaar is in groepen gespro ken. De gespreksleiding was in handen van mevrouw A. van Pop- Alleen aan de arm van een 'sterke man' durven ouderen het aanstormende verkeer te trotseren in de Dorpsstraat. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. VJ. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De werkloosheid in Holten is in de laatste maand van 1987 flink geste gen. Eind november stonden 165 werklozen geregistreerd, eind de cember waren dat er 188. De stijging werd veroorzaakt door de mannelijke beroepsbevolking. Eind november waren er 106 man nen werkloos tegenover 130 eind van het jaar. Bij de vrouwen was het aantal vrijwel gelijk (59 in no vember, 58 in december). De grootste stijging was te zien bij werknemers in de landbouw, bouw en verkeer. De meeste nieuwe inge schrevenen zijn jonger dan 25 jaar, terwijl ook leeftijdsgroep 40 tot 49 jaar en van 50 tot 54 jaar een stij ging liet zien. De film Ben Hur, die vrijdag 29 ja nuari door de stichting Nehemia wordt vertoond in de Kandelaar, is met niet minder dan elf Oscars be kroond. In het kassucces van wel eer spelen Charlton Heston en Jack Hawkins, Haya Harareet en Step hen Boyd de hoofdrollen. Gezien de lengte van de film begint de voor stelling om 19.30 uur. De toegang kost 7.50 voor volwas senen en 3.50 voor kinderen t/m twaalf jaar. Wie een abonnement voor vijf voorstellingen neemt be taalt in totaal 30,- voor vijf perso nen. Ds. J.H. van Hunnik heeft bedankt v oor het beroep dat wijkkerkeraad zuid van de Ned. Herv. kerk op hem heeft uitgebracht. De Bejaardensociëteit Holten komt bijeen op dinsdag 2 februari om 14.30 uur in gebouw Irene voor een gezellige middag met bingo. A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 ta, provinciaal conslulente oude renwerk van de Stichting Overijs sel. In totaal werden 71 mensen in dividueel geïnterviewd en vonden er drie groepsgesprekken plaats. Verder hebben alle instellingen en groepen die zich bezig houden met het ouderenwerk een schriftelijke enquete ontvangen. Tevreden Vastgesteld kan worden dat vrijwel alle geïnterviewde ouderen tevre den zijn met hun huidige woonsitu atie. Vrijwel zonder uitzondering willen de mensen die zelfstandig wonen dit in de toekomst zo hou den. Men is bereid de woning daar toe te (laten) aanpassen. Een aan tal mensen wil kleiner gaan wonen en heeft belangstelling voor een aangepaste, betaalbare bejaarden woning dichtbij het centrun. Naar het bejaardencentrum Diessenplas wil men pas als het echt niet anders kan. Mensen die in Diessenplas wo nen bevalt dat uitstekend; zij heb ben geen spijt van hun besluit daar te gaan wonen. De meeste zelfstandig wonende ou deren kunnen het huishouden nog zonder hulp af. Ruim 25 heeft een of tweemal per week hulp. Veel ou deren blijken niet op de hoogte te zijn van de zorg- en hulpverlenin gen. Beter is men bekend met de maaltijddienst (Tafeltje Dekje). De prijs vindt men soms aan de hoge kant, maar de kwaliteit wordt erva ren als redelijk tot goed. Contacten De ouderen blijken geen proble- der de ouderen wijken nogal eens uit naar Rijssen om 'gezellig' bood schappen te doen. Vrijwel alle on dervraagden pleiten voor stoplich ten (men name bij het kruispunt men te hebben invulling van hun Larenseweg-Dorpsstraat). Enkele vrije tijd. Men heeft genoeg te doen. mensen merken op dat het dorp Wel zou men een gevarieerd aan niet erg toegangkelijk is voor rol- bod van activiteiten in Holten wil- stoelgebruikers. Zo kan bijvoor- len zien. Over de contacten met fa- beeld men met een rolstoel niet de Naar schatting zo'n 150 buiten- milie, buren en kennissen is men apotheek binnen en zijn er tal van landse dansers en danseressen, die over het algemeen tevreden. Over ongelijke trottoirs. begin juli naar Holten komen voor de ontmoetingsmogelijkheden met bet Internationale Folklorefesti- andere ouderen zijn de meningen De ouderen deden ook een aantal val, zullen kennis kunnen maken verdeeld. Die worden voor een suggesties waaronder: meer - be- met de goede zorgen van bejaar- groot deel door de financiële mid- taalbare -bejaardenwoningen in dencentrum Diessenplas. delen bepaald. Wonderlijk genoeg het centrum, groepswonen bekij- Op verzoek van de Holtense Boe- denken de instellingen, dat oude- ken, inspraak in huisvestingsbe- rendansers zullen de groepen die ren te kamen hebben met vereenza- leid, meer informatie over hulpver- worden Ondergebracht in de sport- ming, eenzaamheid en dat de men- leningsvoorzienigen, een gemeen- hal en de naastgelegen gymzaal .sen weinig contacten hebben. schapshuis, meer activiteiten voor ane maaltijden gebruiken in Dies ouderen, meer PTT brievenbussen, senplas, zowel het ontbijt, middag uitbreiding huisbezoek door de maaltijd als avondeten. Een aanzienlijk aantal ouderen is kerk, mogelijkheden van Diessen- „Dat vergt wel de nodige organi- voor vervoer afhankelijk van ande- pias uitbreiden, ook voor niet be- sa'tie, vooral omdat we het met ei- ren. Dat levert over het algemeen woners, betere coördinatie voor gen mensen willen regelen. Voor weinig problemen op. Over het ane voorzieningen en activiteiten dat ik een toezegging kon doen, heb openbaar vervoer is men redelijk voor ouderen, subsidiëring oude-, ik dan ook eerst geïfonneerd bij tevreden, hoewel herhaaldelijk renbonden, beleidsplan opstellen Timo Besten, onze chef kok en wordt opgemerkt dat de bustijden voor hulp aan ouderen. Manda Oplaat, die zorg draagt voor niet aansluiten. Over de verkeersi- he organisatie in de recreatiezaal, tuatie, en dan vooral in het een- Aan de hand van het onderzoek of zij bereid waren een paar dagen trum is men zeer ontevreden: het is gaat nu de Stichting Welzijn Oude- extra werk te verrichten voor de te druk, er rijdt teveel vrachtver- ren (de in de plaats is gekomen van buitenlandse gasten. Zij zegden keer, het verkeer rijdt te hard, de de Stuurgroep Ouderen) aan de spontaan hun medewerking toe" stoepen zijn te smal. Men durft niet slag om het welzijnsbeleid voor de aldus directeur Postma van Dies- meer de straat over te steken op ouderen in Holten gestalte te ge- senplas. drukke tijden. De autobezitters on- ven. Voor de organisatoren van de Inter- Stoplichten Onder het logo van het Internatio naal Folklorefestival houden wij de lezers op de hoogte van de nieuw tjes rond de organisatie van het fes tival. nationaal folklorefestival betekent de medewerking van Diessenplas een enorme verlichting van de werkzaamheden. Vier jaar geleden zorgden#de leden van van de Hol tense Boerendansers zelf voor de ravitaillering van de gasten in ge bouw Irene.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1