Kerstboomverbranding al bijna een traditie Vijf continenten ontmoeten elkaar op Folkorefestiva! 1 Hottens Nieuwsblad, Drie generaties Nieuwjaarwinnen Duizend dansers komen naar Holten Open Deur dienst Groen licht dorpshuis Kwaliteit voor te gekke prijzen! U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Opbrengst Unicef weer hoger Korter seizoen zwembad Beroepen Tradities in Beuseberg Hottens Nieuwsblad Donderdag 14 januari 1988 - 39ste JAARGANG - NO. 2 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Boslucht Een bedrijf waar per dag elf honderd varkens worden ge slacht, zoals bij U-vlees aan de Pannebakkersstraat en dat zo vlak bij een woonbuurt is gesi tueerd, loopt regelmatig de kans de buren op de stoep te krijgen, zeker wanneer de stankoverlast het aanvaardba re niveau overschrijdt. En als dan de klachten naar de me ning van de omwonenden niet serieus worden behandeld, pik ken de bewoners geen enkele stank meer, ook krijgt dat dan een frisse bosgeur mee. Alcohol Het alcoholgebruik in sport kantines was een van de 'heike le' punten die plaatsvervan gend voorzitter Jan Kurz van sv Holten ter discussie stelde tijdens de nieuwjaarsreceptie van de SV. Net als in het ver keer gaat alcohol en sport niet samen, was zijn mening. Vooral jjongere sporters moeten tegen ongewenst alcoholgebruik be schermd worden, was zijn me ning. Van een echte traditie, compleet met een schare toeschouwers zoals in andere plaatsen het geval is, kan nog niet worden gesproken, maar gezien het grote aantal kerstbomen dat ook dit jaar door de jeugd werd bijeengebracht op het maaisveld op 't Vletgoor, is de belangstelling voor de jaarlijkse kerstboomver branding groeiende. De 'aanmoe- dingspremie' in de vorm van een lo terij, zal daar niet vreemd aan zijn geweest. „We houden de moed er in"aldus G. Grave, chef van de bui tendienst van gemeentewerken. Het is nu voor het derde j aar, dat we hier de bomen verbranden en alles wat we hier kwijt kunnen, hoeven we niet af te voeren. Het is beslist geen gekke vangst zo'n driehon derdbomen". In totaal werden in Holten 276 kerstbomen aangesleept. Sommi ge kinderen kwamen met drie, vier bomen te gelijk naar 't Vletgoor, om haastig terug te gaan naar het dorp om nog een aantal bomen op te halen, sommigen met het enge lenhaar nog in de takken. In Dijker- hoek werden twintig bomen inge zameld, die later door de dienst ger meentewerken naar Holten werden gebracht. Eén Holtenaar maakte van de gelegenheid gebruik om een te groot geworden denneboom op de kerstboomhoop te dumpen, zo dat door de brandweer in driehon derd bomen de brand, kon worden gestoken, ongeveer een gelijk aan tal als vorig jaar. Een klein veld muisje, die beschutting had ge zocht in de bomenberg, kon op het laatste moment de vuurdood ont komen. Onder luid gejoel rende het diertje voor zijn leven, achtervolgd door een schare kinderen. Uitein delijk dook hij weg in de bermsloot. Alle bomenleveranciers ontvingen een lot. Chef buitendienst G.Grave waren bij de kerstboomverbran- trok met behulp van een van de toe- ding aanwezig, zodat wij volledig- schouwertjes de tien winnende lo- heidshalve alle winnende lotnum- ten, goed voor een waardebon van mers vermelden: 519, 405, 586, 580, een tientje. Niet alle prijswinnaars 609,511, 648, 518, 585, 673, ÏRJNINNNNemSNMMMmiimiiinilHlllimillllllllllllllilllMlllIHNNHHHiliniIlIHHI'.IHIlllliilHiimHHHIHNillllimiHHIHliiiHHmHif Uitgeversmaatschappij Van der Loefibv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 4 7 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18, Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Zondag 17 januari wordt er eer Open Deurdienst gehouden in de Ned. Herv. kerk. De aanvang van deze dienst is 19.00 uur. De samen zang begint om 18.50 uur. Voorganger is Pater E.H.P. Ge- mmeke uit Deventer. Hij zal spre ken over het onderwerp: Het bin nenste naar buiten. Dit thema heeft betrekking op het Open Deur blad van januari '88. Muzikale me dewerking aan de dienst zal wor den verleend door de zanggroep Kol-le-aviv uit Deventer. De commissie Algemene en Be stuurlijke zaken is in meerderheid accoord gegaan met de exploitatie- opzet van het nieuw te bouwen dorpshuis. Dat betekent dat de aanbesteding nu plaats kan vin den. Daarvoor worden drie Holten- se aannemingsbedrijven uitgeno digd. Vermoedelijk in de raadsver gadering van maart zal het krediet dat nodig is voor bouw, inrichting en exploitatie van het dorpshuis, ter goedkeuring aan de raad wor den voorgelegd. Niet minder dan vijf continen ten zullen vertegenwoordigd zjn op het Internationale Fol klorefestival dat van 8 tot en met 15 juli in Holten zal wor den gehouden. Op een enkele groep na, zijn alle besprekin gen rond, zodat de Holtense Boerendansers nu kunnen be ginnen aan de verdere invul ling van het programma. Als alle groepen zich inderdaad aan hun verplichtingen hou den, en daar gaat voorzitter Dick Plekkenpol wei van uit, dan kan Holten zich op gaan maken voor een festival, dat met kop en schouders gaat uitsteken boven andere inter nationale folklorefestivals. Contracten zijn afgesloten met dansgroepen uit Polen. Turkije, Thailand, Maleisië, Egypte, Neder landse Antillen, Griekenland, Co lumbia. Tsjechoslowakije, Joego slavië en Oostenrijk, terwijl met. een groep uit Mexico nog wordt on derhandeld. Ook lopen er nog con tacten met een dansgroep uit Bra zilië en Bulgarije. In totaal zullen zo'n duizend dansers een aantal da gen gastvrijheid genieten in Holten en optreden in de grote feesttent op Kalfstermansweide. „Ons streven was groepen uit vijf continenten Zie de achterpagina van deze krant De dansgroep uit Bonaire zal tijdens het Internationaal Folklorefestival zorgen voor het nodige Latijns-Amerikaanse vuurwerk DIKKERS-HOLTEN, Dorpsstraat 20 Als lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! J Naam: Adres: fMjij I Postcode: D%JI« Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhr./mevr.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Postcode: Antwoordnummer 97 Woonplaats: 7500 VB Enschede j pjj/zjj betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 naar Holten te halen, dat is aardig gelukt, verklaart een tevreden Dick Plekkenpol. „Doelbewust hebben we gezocht naar een zo groot mogelijke verscheidenheid van groepen, zodat het geen herha ling wordt van vier jaar geleden". Veel verwacht Plekkenpol van het optreden van de Turken, die met een spektaculaire zwaarddans ko men.. Ook het optreden de Tiroolse dansers, die een muziekgroep van vijftig man meebrengen zal tot de verbeelding spreken. Verder wor den alle onderhandelingsregisters opengetrokken om de groep uit Mexico tenminste één avond naar Holten te krijgen. De Mexikanen komen naar Europa voor een optre den onder andere in België en zijn het ne.usje van de zalm op showge- bied. „Daar hangt echter wel een prijskaartje aan. Voor een verblijf van enkele dagen in Holten is die professionele groep voor ons ge woon te duur". Leergeld In tegenstelling tot vier jaar gele den zal de organisatie van het Fes tival niet uitsluitend in handen zijn van de leden van de Holtense Boe rendansers. Er is een stichting in oprichting die de zaak gaan runnen met behulp van een aantal com missies. „Wij hebben leergeld be taald vorige keer", aldus Plekken pol. „Zelf hebben we nauwelijks iets gezien van het festival en dat willen we nu vermijden. De organi satie kon ook wel iets minder chao tisch". Evenals vier jaar geleden heeft de gemeente Holten zich loyaal achter de plannen van de or ganisatoren gesteld. Zo worden de gymzaal in de Tuinstraat en Lage- weg en de sporthal ingericht als slaapzalen voor de groepen. De overige deelnemers zullen weer bij particulieren worden onderge bracht. Belangstellenden kunnen zich alvast melden bij de VW die als coördinator optreedt. Aan de gemeente is het verzoek gedaan op zaterdag 10 juli, de dag dat de grote optocht door Holten trekt, het ge meentehuis de gehele dag open te stellen voor de ontvangst met een internationale markt op de Smids belt en een internationale tentoon stelling in het gemeentehuis met 's avonds in de grote tent het bal der naties. Door de VW wordt momen teel met de NS onderhandeld over speciale Trein-toegangsbewijzen voor het festival. Veel hulp hebben de Holtense Boe rendansers nu al gekregen van de vele sponsors uit het Holtense be drijfsleven, zonder welke steun de organisatie van zo'n spektakel fi nancieel niet haalbaar zou zijn. Ge durende het folklorefestival zal de Dorpsstraat/Oranjestraat feeste lijk versierd worden door vlaggen in de kleuren van Holten. Ook het artiestenprogramma is al rond. De zanger Denny Christiaan en het duo Saskia en Serge treden op evenals het orkest Liberty, dat ook tijdens Zum Hoolter bock in Holten is opgetreden. Het festival wordt traditiegetrouw geopend met een middag voor de gehandi capten. Evenals vier jaar geleden zuilen de verschillende groepen begeleid worden door een vaste begeleider of begeleidster. Wie interesse en belangstelling heeft om van 8 tot en met 15 juli op te trekken met een van de groepen kan nu alvast con tact opnemen met Dick Plekken pol, Kohveg 80 in Holten. Indien men de taal van het betrokken land spreekt is dat natuurlijk mooi meegenomen, maar over het algemeen kunnen de groepen zich verstaanbaar maken in Engels of Duits. De najaarsactie van Unicef was in Holten weer een groot succes. Voor een bedrag van maar liefst 13.796,50 werden kaarten en artike len yerkocht. De opbrengst was weer meer dan in 1986. Unicef is heel erg blij met dit resultaat. Op vallend was, dat steeds meer be drijven er toe over gaan bij Unicef kaarten en artikelen te kopen voor hun kerstwensen of als kerstge schenk. Voor de najaarsactie 1988 zoekt Unicef Holten op de Kol en in de Look nieuwe vrijwilligers(sters). Mevrouw Schaap, de depothoud ster in Holten, wil graag de namen noteren. Zij is bereikbaar onder tel. 6,18 68. Het zwembad Twenhaarsveld zal komend seizoen korter geopend zijn; ook de dagelijkse openingstel- lingstijden zullen men enkele uren worden bekort. Dit zijn enkele van de maatregelen die de sportcom- missie in haar sportnota aanbe- veeld om de jaarlijkse tekorten niet hoger op te laten lopen dan de vast gesteld 175.000 gulden, een bedrag dat aanvaardbaar wordt genoemd. Hoewel landelijk gezien het zwem bad Twenhaarsveld niet slecht heeft gedraaid, qua bezoekersaan tal, is het tekort - mede door de slechte zomer - flink opgelopen. Door de sportcommissie zijn nu een aantal aanbevelingen gedaan om de tekorten binnen de perken te houden, zonder dat de kwaliteit van het zwembad wordt aangetast. Door de Hervormde wijkgemeente Zuid is op 7 januari 1988 beroepen in de vakature H.J. Ekker, ds. J.H. van Hunnink, standplaats Aalten. Donderdag 14 januari brengt ds. Van Hunnink een bezoek aan onze gemeente. Vanaf 20.0 uur worden gemeentleden in Irene uitgenodigd met de beroepen predikant kennis te maken. Achter in de Beuseberg worden oude tradities nog in ere gehouden. Op Nieuwjaarsdag gaan de buur mannen met elkaar alle huizen langs om 'Nieuwjaar te winnen'. Nieuwjaarsdag 1988 bleek een dag van een record en diverse jubilea. Het record- betreft de familie Nij- kamp die met maar liefst drie gene raties vertegenwoordigd was door opa Hendrik, zoon Albert en klein zoon Egbert. Voor Albert Nijkamp was het. bovendien de 30-ste keer dat hij mee ging. Henk Wibbelink vierde zijn 25-jarig jubileum en Henk Scheperboer sr. ging voor de 20-ste keer mee. De traditie wil dat alleen getrouwde mannen mee mo gen en omdat Egbert Nijkamp en Henk Scheperboer jr. het afgelopen jaar in het huwelijk zijn getreden mochten zij dit jaar voor het eerst mee. Met het Nieuwjaarwinnen wordt 's morgens vroeg begonnen en je moet behoorlijk doorlopen en drin ken als je in één dag tien huizen af wilt werken. De vrouwen gaan pas 2 januari op stap en komen niet thuis om te eten, te melken of te voeren maar keren pas huiswaarts als in alle huizen het nieuwe jaar met een borreltje of een sapje is ingeluid. m. De Beuseberger nieuwjaarwinners lieten het zich goed smaken, v.l.n.r. bovenste rij: Albert Groteboer, Henk Wibbelink, Bertus Bronsvoort en Henk Scheperboer sr. Midden: Hendrik Stevens, Egbert Nijkamp, Hen drik Nijkamp en Albert Nijkamp. Onder: Henk Scheperboer jr. en Ger- rit Groteboer.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1