Omwonenden U-vlees willen Holtenmistkracht weer 'gewone' lucht ruiken „Samenspel in de SV vereist een sportieve instelling" P.B. Müller met Vut Margriet Markerink Plaatsvervangend voorzitter SV Holten: Steenhandel Oost Nederland bv Éf HOLTENS NIEUWSBLAD Oecumenische kerkdienst Advocaat in voormalig gemeentehuis I DONDERDAG 14 JANUARI 19RR - Geen kattepieslucht, vermengd met twintig rotte eieren, maar ook geen 'boslucht' willen de omwonenden van U-vlees ruiken, maar ge woon Holtense lucht zonder bijverschijnselen. Daar de nieuwe bio-in- stallatie van het bedrijf kennelijk niet aan de eisen voldoet en boven dien zonder hinderwetvergunning werkt dient de zuiveringsinstalla tie onmiddelijk te worden stopgezet. Dat was de unanieme eis die de bewoners van woningen in de omgeving van het varkensverwerkend bedrijf van Udema donderdagmorgen op tafel legden tijdens de open bare hoorzitting. Omdat een hoorzitting uitsluitend tot doel heeft de meningen van de betrokken partijen te horen, hebben de bewoners in een aangetekende brief aan U-vlees en de gemeente Holten hun eis kracht bijgezet. Mocht niet aan de eis worden voldaan, dan zullen zij gerechtelijke stappen ondernemen. De gemeente Holten had de hoor zitting uitgeschreven in verband met de aanvraag voor een hinder wetvergunning van U-vlees voor de wijziging en uitbreiding van een biologische afvalwaterzuivering. De bestaande installatie die uit 1981 dateert, voldeed niet meer aan de eisen. Reeds in 1982 hadden om wonenden zich met klachten over stankoverlast gericht tot het be drijf en de gemeente Holten. In een bijeenkomst die door U-vlees was georganiseerd in de kantine van het bedrijf werd toen de schriftelij ke toezegging verkegen van U- vlees en burgemeester Van Rap- pard, dat alles in het werk zou wor den gesteld de stank- en geluidso verlast te bestrijden. Volgens de bewoners is echter nauwelijks aan dacht besteed aan de klachten van de omwonenden. Nu de nieuwe in stallatie geen enkele verbetering had gebracht, was voor de omwo nenden de maat meer dan vol. In een 'geladen' stemming kwamen een twaalftal bewoners naar de hoorzitting. Indien de zitting in de avonduren was gehouden was dat gemakkelijk het dubbele geweest, zo wist woordvoerder G. J. Biesters voorzitter A. Vincent te vertellen. Namens een dertigtal bewoners overhandigde de heer W. Leemans ter zitting alvast een bezwaar schrift tegen het verlenen van een hinderwetvergunning. Uit alle emotioneel getinte reacties werd duidelijk dat de omwonenden geen enkel vertrouwen meer heb ben in de toezeggingen van U-vlees en de gemeente Holten. In het ver volg zal bij klachten dan ook geen contact met worden gezocht met het bedrijf of de gemeente maar zoeken de bewoners het direct 'ho ger op. draaien van tractormotoren stijgt de geluidshinder vaak tot onaan vaardbaar niveau. Voorts vragen de omwonenden zich af waarom de afvalwaterzuivering op zo'n ongun stige plaats is gebouwd. „De Kol ligt zeven meter hoger en aan de an dere kant heb je de Holterberg. Dat ding staat dus als het ware in een dal wij zitten tegen een muur van stank aan". De bewoners kregen voor een deel het gelijk aan hun kant aan de hand van een schrifte lijke notitie van een provinciale mi lieuambtenaar, die 'per ongeluk' bij de ter visie liggende stukken was gevoegd. Daarin was sprake van een onvoldoende uitgewerkte aanvraag en een niet juist werken de installatie. Woninbouwvereniging Onze Wo ning verklaarde bij monde van technisch medwerker D.W. Nijen- huis pal achter de klachten van de omwonenden te staan. Door de stankoverlast leidt ook de woning bouwvereniging schade. De woon- waardering voor de woningen on der de 'rook" van Udema is met tien punten verminderd. In de thuiswedstrijd tegen Voor waarts heeft Holten opnieuw een nederlaag geleden. In een boeien de wedstrijd waarin vooral voor rust in een hoog tempo werd ge speeld, waren beide teams aan el kaar gewaagd. Door blessures werd een beroep gedaan op een tweetal jonge spelers uit het 2e die zich prima aanpasten. Tot de rust had Holten van tijd tot tijd het betere van het spel, maar zag door enkele afspeelfouten de genomen voorsprong verloren gaan. Na de rust, 8-8 kwam Holten na 10 minuten in de tweede helft in problemen. Nadat Voorwaarts een 10-13 voorsprong had genomen, probeerde Holten door te gefor ceerd spel bij te komen, hetgeen mislukte. Via een aantal snelle bre- ak-outs kwam Voorwaarts zelfs op een 12-18 voorsprong. In de laatste minuten kwam Holten nog tot 14- 18 terug. Scores: John Lamping 5; Nico Vorst 4; Johan Plantinga 3; Diederik Husslage 2. Heren 2 won ook uit van Actief 4. In de eerste helft nam Holten vlak voor rust een 3-5 voorsprong. Na rust kwam Actief terug tot 5-5. In de slotfase zag Holten door een ho ger tempo kans Actief op een 8-12 nederlaag te zetten. Scores: Ro land Bleyenberg, Jan Victor Dorlas 3; Diederik Husslage, Gerben Rei- link, Al win v. Ommeren 2. De dames senioren verloren te leurstellend van Nw. Heeten. In een rommelige wedstrijd met een zwak leidende scheidsrechter speelde Holten méér tegen zichzelf dan te gen de tegenstander. Na een gelijk- opgaande eerste helft kwam Hol ten na rust op achterstand. On danks goede aanvallen eindigde een tiental schoten op de paal en lat. Vlak voor tijd kwam Holten te rug tot 4-5. In een laatste poging ge lijk te komen was het Nw. Heeten dat de winst met 4-6 zoeker stelde. Scores: Marti Barvelink 2; Ineke Leeftink, Annemarie Wijnberg 1. De dames junioren leverden een huzarenstukje door thuis koploper Dalfsen met 14-12 te verslaan. In een eerdere wedstrijd verloor Hol ten nipt met 1 doelpunt verschil. Ook nu ontspon zich een spannen de wedstrijd waarbij Holten bij rust met 6-5 leidde. In een gelijk op gaande tweede helft was het Hol ten, dat vlak voor tijd op 13-12 kwam. Dalfsen probeerde nog van alles, maar het was Holten, dat vlak voor tijd opnieuw scoorde en de 2 punten pakte! Scores: Annemarie v.d. Maat 5; Annemarie Ehren, Ri- anne Landeweerd 3; Ellen Leeftink 2, Harriet Barvelink 1. Ernstige gezichten van de omwonenden van U-vlees: de maat is vol Namens IMAG, het onderzoekin stituut van het ministerie van Landbouw in Wageningen ver klaarde de heer Rispens dat de nieuwe installatie voldoet aan alle eisen, maar dat hier sprake was van enkele aanloopmoeilijkheden, waaraan hard werd gewerkt om die op te lossen. „Zodra de installatie Nederland al tot volle tevredenheid goed functioneert ruiken de bewo- van bedrijven en omwonenden ners een 'frisse' boslucht", een op- functioneert. De heer Schalk van merking die door de bewoners men U-vlees beaamde dat, vermoedelijk de nodige scepsis werd ontvangen, door overbelasting, de installatie Ook de vertegenwoordiger van de tot nu toe niet goed had gefunctio- installateur verzekerde dat de in- neerd, maar verzekerde dat dit van stallatie op een aantal plaatsen in zeer tijdelijke aard zou zijn. De zangetes/gitariste Margriet Markerink uit Neede zal op zater dagavond 16 januari een avondvul lend programma verzorgen voor de Singles-sociëteit in de Kleine Kei zer. Een beperkt aantal kaarten a 25,- (incl. twee consumpties) voor deze avond is ook beschikbaar voor Onaanvaardbaar Klachten van lichamelijke aard, zoals misselijkheid, pijnlijke ogen en huidirritaties en kriebelhoest, worden volgens de omwonenden veroorzaakt door de slecht functio nerende waterafvalinstallatie, ter wijl het niet goed functioneren van de sliblozing voor ondragelijk stank zorgt; door het continu laten Als inleiding van de oecumenische week wordt zondag 17 januari een oecumenische kerkdienst gehou den in de Ned. Herv. kerk, aanvang 10.00 uur. Voorgangers zijn de pas tores Rademaker en Visser. Aan de dienst wordt medewerking ver leend door het bekende Twents By zantijns koor onder leiding van Bran v.d. Beek. Zij zingen oud-Sla vische kerkmuziek. Ter gelegenheid van de oecumeni sche week worden op maandag 18 en vrijdag 22 januari in De Kande laar oecumenische tussen 19.30 en 20.00 uur gebedsdiensten gehou den. De supportersvereniging van sv Holten heeft de omni-vereniging een plezierige start van het nieuwe jaar bereid. Tijdens de gezellige nieuwjaarsreceptie kon voorzitter Gerrit Jansen de opbrengst van de vorig jaar gehouden Loopathon verdelen. De afdeling schaken ont ving een cheque van 250, te besteden aan een instructie-demonstra tiebord, de afdeling atletiek mocht 1000 toucheren voor o.a. bekabe ling van de atletiekaccommodatie, de handbalafdeling ontving een gelijk bedrag, te besteden aan o.a. reserveshirts, de afdeling voetbal- jeugd ontving 3000,- voor de inrichting van het nieuw aan te bouwen jeugdhonk en ten. dienste van alle jeugdafdelingen mocht algemeen voorzitter Jan Kurz een videorecorder in ontvangst nemen. Op de nieuwjaarsrecepetie - nieuwe stijl - een staande receptie met live muziek, keek plaatsvervangend voorzitter Jan Kurz terug naar de. gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Het kwakkelend functioneren van de omnivereniging nam een centrale plaats in in zijn speech. Daarnaast herdacht hij het plotse ling overlijden van Jan Warrink. Ook stond hij stil bij de ziektes van Jan Luesink en Hikmet Sezen. Ge lukkig kon hij voor wat de eerste betreft de nare geruchtenstroom wat temperen. Onder het kopje „Een sportief 1988" benadrukte de voorzitter niet zozeer de recreatieve en prestatie gerichte sport zoals die zich binnen de lijnen afspeelt, maar veel meer het met elkaar bezig zijn onder de koepel van de SV. „Dat samenspel, vaak volgens ongeschreven regels, vereist een sportieve instelling en begrip voor de gegroeide situatie. Verworven rechten zijn daarbij geen heilige koeien, maar er moet wel rekening met het bestaan er van worden gehouden", aldus Kurz. Gespannen voet In het volle besef dat bestuurders van sportverenigingen op dit punt toch wel boter op hun hoofd heb ben, kaartte hij ook het onderwerp „sport en alcoholgebruik" aan. „Zonder belerend te willen zijn - ie der mens bepaalt zelf hoe hij met deze verworvenheid wenst om te gaan - moet vastgesteld worden dat sport en alcohol op gespannen voet met elkaar staan. Alcohol past net zo min bij sport als bij het verkeer. Het beleid van een sportbestuur moet zodanig zijn, dat jeugdigen niet tot het drinken van alcohol houdende dranken worden aange moedigd". De nieuwjaarswens van een plaatselijke alternatieve club met de veelzeggende naam Het buikje: 'Een alcoholisch 1988', wenste de voorzitter dan ook alles behalve te onderstrepen. N Hoogtepunt Voor 1988 wordt de verbouwing van de kantine zondermeer een hoogte punt. Met de voltooing van dit bouwproject heeft de SV de be schikking over een welhaast riante accommodatie. „Het is fijn om goed in het jasje te zitten, maar we moe ten wel oppassen dat het niet te ruim wordt. Het is zaak het leden tal op peil te houden, want in het kader van de deregulerende maat regelen, ook van de plaatselijke overheid, meer op de begroting van de vereni gingen drukken. Daarom moet er alles aan gedaan worden om de De voorzitters van de afdelingen naam van SV Holten hoog te hou- van sv Holten tonen met tróts de den. De slepende voorzittersvaca- cheques die zij ontvingen uit han- gaan de kosten steeds ture is in dit verband de SV onwaar- den van Gerrit Jansen, voorzitter dig", aldus de plaatsvervangend al- van de supportersvereniging van gemeen voorzitter. sv Holten. niet-sociëteitsleden; wel dienen de zer kaarten vóór zaterdag 16 janua ri te zijn afgehaald bij de receptie van De Kleine Keizer. De Raad van State heeft afwijzend gereageerd op het beroep dat A.L.M. van Well had aangespannen tegen het gemeentebestuur van Holten. Van Well wilde zijn confe rentie- en gezondheidscentrum o.a. uitbreiden met een overdekt zwem bad. Om het plan te kunnen realise ren was een bestemmingsplan wij ziging nodig. Het zwembad werd gedeeltelijk op gemeentegrond ge situeerd. Voor de uitbreidingsplan nen van De Kleine keizer was in de gemeenteraad geen meerderheid te vinden, waarop Van Well naar de Raad van State stapte, die vrijdag uitspraak deed. Advocaat Mr. J.A.D.M. Daniels uit Goor zal met ingang van dit voor jaar een aantal dagen kantoor gaan houden in Holten. Hij heeft daartoe de beschikking gekregen over de voormalige wethouderskamer op de eerste verdieping van het oude gemeentehuisje. B en w hebben daartoe toestemming gegeven. Blues-Honk De formatie Blues-Bianco treedt op zaterdag 16 januari op tijdens de vermaarde Blues-Night in het Biues-honk in café de Lantaarn, de Joncheerelaan 142 in Nijverdal. Blues-Bianco bestaat uit Theo Houtkoop, zang en gitaar, Marian ne Stel, piano, Peter Smid, bas en vocals en Hennie Haagsma, drums. De zaal gaat open om 21.00 uur. t DAKPANNEN GEBAKKEN EN BETONSTRAATSTEEN SI tbNSI HlrS Markeloseweg Rijssen (bi j steenfabriek)Telefoon 05480-16590 METSEl- 3AKS1 LEW "U bent een goedhartig mens; al tijd bereid met anderen mee te denken, zowel zakelijk als privé", zo karakteriseerde directeur ge meentewerken S.K. de Jong tech nisch hoofdambtenaar P.B. Mül ler, die vrijdagmiddag officieel af scheid nam van de gemeente Hol ten. De heer Müller (60) maakt gebruik van de VUT regeling. De van oorsprong uit Nijverdal af komstige Müller kwam in 1961 in dienst van de gemeente Holten. Voordien was hij werkzaam bij de Heidemaatschappij in Arnhem. Naast zijn werkzaamheden op de afdeling gemeentewerken, waar hij o.a. verantwoordelijk was voor het in kaart brengen en het opmeten en uitzetten van nieuwbouwplannen, was de heer Müller betrokken bij de vrijwillige bosbrandweer. Naast de huidige brandweercommandat W. Eshuis, waren drie oud-brandweer- commandanten aanwezig op zijn afscheid, de heren W. Beijers.J. Louwerse en T. Prak. Burgemeester mr. W.L.F. C. van Rappard prees de heer Muller om zijn geweldige kennis van Holten en de Holtenaren, een informatie bron van formaat. Namens de ge meente onverhandigde de burge meester de gebruikelijke evenlop- pe met inhoud en het gemeentete geltje. Voor mevrouw Müller waren er bloemen. Directeur De Jong had voor zijn Uit handen van directeur gemeentwërken S.K. de Jong ontvang scheidend ambtenaar P.B. Mü. fraai versierd stempel. scheidende medewerker en met bloemen versierd stempel met de létters G.H Müller aan. „Gekke Henkie" was het snedige commen taar van de heer Müller. Daarnaast kreeg hij eindelijk de sigaren waar aan het hem sinds het vertrek van de vorige directeur gemeentewer- kemhad ontbroken. De Jong prees eveneens de voortreffelijke kennis van Müller van de Holtense bevol king en verklaarde straks de sma kelijke verhalen van Müller node te zullen missen. In een kort dankwoord keek Müller terug op een welbestede periode. „Het is wel eens perioden en dagen wat minder plezierig geweest, maar over het algemeen genomen kan ik zeggen: het was fijn, het was pret tig".

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11