Zaterdag 13 februari: carnavalsoptocht '88 Gew r_ Slechts handjevol burgers op nieuwjaarsreceptie gemeente 1 m K Holtens Nieuwsblad, Drie varianten mogelijk WEEK DEZE «sag Rapport verkeersplan centrum Holten gereed Toelichting vergunningen en hinderwet r, - - sel uontvangt een fraaie BON Geslaagd Exploitatie dorpshuis bijna rond Bejaarden sociëteit Holtens Nieuwsblad Donderdag 7januari 1988 - 39ste JAARGANG - NO. Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Vlag Op een van de laatste dagen van het voorgaande jaar viel op gemeentelijk terrein nog een jubileum te noteren. Op 27 de cember was het namelijk 25 jaar geleden dat de gemeente Holten haar eigen vlag kreeg. Het dundoek werd op 27 decem ber 1962 door de gemeenteraad vastgesteld. Overzicht Talloze telefoontjes bereikten de redactie het afgelopen week einde toen de lezer ontdekte dat slechts een half jaaroverzicht in de krant stond. Enerzijds een teken dat de krant gelezen wor den, anderszijds kennelijk toch weer niet zo goed, want we had den deze noodgedwongen maatregel op deze plek al aan gekondigd. Deze week dus zoals beloofd het jaaroverzicht van juli tot en met december. Weer Waar praat de Hollander het liefste over, behalve over voet ballen natuurlijk? Het weer. Weer amateur VVim Beijers heeft in het afgelopen jaar het weer in Holten in kaart ge bracht, waarvan hij in het Hol tens Nieuwsblad verslag doet. Wie herinnert zich niet de car navalsoptocht 1987. Door plotseling overlijden van Jan Warrink werd uitgeweken naar de maandagmiddag. Desondanks kwamen alle wa gen aan de start. Door kou en ijzel was de publieke belang stelling minimaal. Hopelijk is het lot de carnavalsvereniging de Fienpreuvers dit jaar beter gezind bij de optocht, die op zaterdag 13 februari door Hol ten zal trekken. De carnavalsvereniging rekent dit jaar op deelname van groepen en verenigingen die in voorgaande ja ren hun sporen hebben verdiend, maar ook groepen, buurtschappen en verenigingen die tot nu toe ver stek hebben laten gaan zijn van harte welkom. Ook individueel kan men deelnemen. Een beoordelings commissie zal bepalen of de inzen ding voldoet aan de eisen van deel name. Inmiddels zijn tal van groepen al begonnen met de voorbereidingen. Zo ook de groep Velocitas die in voorgaande optochten vaak met de eerste prijs ging strijken. Hun bij drage gaat dit jaar onder de titel Wat is ons Lot?? Volgens insiders wordt het een zeer bijzondere in zending. Evenals vorig jaar zullen er voor de kinderen een aantal prijzen be schikbaar worden gesteld voor de leukste en/of meest originele ver kleding. Voor alle duidelijkheid: er mogen geen bromfietsen meedoen. Wel versierde karretjes en fietsen. Het verzamelpunt voor de kinde ren is bij de sporthal en voor de ove rige deelnemers aan de Keizers- weg. Deelnemers kunnen zich aanmel den tot uiterlijk 1 februari bij de volgende adressen: VVV kantoor, redactie Hotlens Nieuwsblad, Foto jan ten Velde, Speelgoed van de Ongetwijfeld zullen de dames van de Fienpreuvers ook dit jaar weer meelopen in de optocht. Maat, L. Thiele, Köllingserg 33, tel. 62234. H. Deijk, Sangeldijk 4, tel. 62338, A. Schuchard, Buerenpad 14, tel. 62869, W. Dogterom, Raal- terweg 37, tel. 62707, C. Brussee, Oranjestraat 9, tel 6 469. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiii«iiiinniiiiiii"iii* Wethouder H.J. Westerik zal op 13 januari een toelichting geven op het gemeentelijk vergunningenbe leid, in het bijzonder de hinderwet en de gevolgen van de ecologische richtlijnen voor de agrarische be- drijfvoering, tijdens een gezamen lijke vergadering van de Vereni ging voor bedrijfsvoorlichting, CBTB en OLM. Daarnaast zal de watergraaf van het Waterschap de Schipbeek, A.J. Heilersig uit Mar- kelo vanuit zijn praktische erva ring de rechten en plichten van de ingelanden belichten. De bijeen komst wordt gehoduen in zaal Vos man en begint om 13.30 uur. Wie verwacht had dat de Hol- tense bevolking in groten ge tale van de gelegenheid ge bruik maakte om het met het gemeentebestuur op alcohol vrije basis te proosten op het nieuwe jaar, heeft het mis. Slechts een twintigtal 'gewo ne' Holtenaren, namen de ge legenheid te baat de eerste openbare nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis te bezoe ken. Het college van b en w en hun dames stonden er wat verloren bij in de vrijwel lege hal, terwijl de automatische deuren slechts een enkele keer open gingen om een re- ceptieganger door te laten. Waar op de recepties van de (sport)verenigingen de bestu ren over en weer elkaar de beste wensen komt brengen, schitterden de meesten maandag door afwezigheid. Daarmee wordt niet gezegd dat het een ongezellige bedoening was. Op de eerste verdieping klonk het vol tallige gemeente personeel en de gemeenteraadsleden met elkaar op S -V' 'rAV, V: 1988 wordt SPOTGOEDKOOP Zie onze wekelijkse advertentie met SPOTGOEDKOPE AANBIEDINGEN in deze krant, zie achterpagina. a.M VOORDEELMARKT DIKKERS - HOLTEN Dorpsstraat 20 Tal van bekende gezichten op de nieuwjaarsreceptie nieuwe stijl in het gemeentehuis. De 'onbekende' lieten het dit jaar (nog) afweten. Holtens Nieuwsblad Parker-Jofter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 het nieuwe jaar tijdens de besloten bijeenkomst, onder de tonen van de Roemeense musici Ilie Nicolae (piano) en Georghe Constantin (viool). Burgemeester Van Rappard keek in zijn nieuwjaarstoespraak terug naar de ingebruikneming van het nieuwe gemeentehuis. @Voor het eerst sinds lange tijd al het perso neel samen onder een nieuw dak. Alleen de brandweer wacht nu nog op nieuwe huisvesting©, aldus Van Rappard. De burgemeester prees de inzet van het gemeenteperso- neel en zag voor de toekomst een goede samenwerking tussen de ver schillende diensten, wat zich al ver taald heeft in één personeelsvereni ging. In tegenstelling tot de voorgaande jaren zal er op gemeentelijk vlak meer aandacht worden besteed aan de interne commmunicatie. @Vaak moeten de medewerkers nu de beleidsvoornemens uit de krant lezen. Wij hebben in de afgelopen jaren veel aandacht besteed aan de openbaarheid en de externe iinfor- matie: hoe gaan we met de pers om, voorlichting naar de burgers. We moeten nu meer zoeken naar de middelpunt zoekende krachten, er daarbij voor zorgend dat ambte naar en raadsleden niet op eikaars stoel gaan zitten©. Voorts riep hij de gemeentelijke medewerkers op mee te denken om de effectief te kunnen werken, wat evenwel geen reorganisatie inhoud, maar wel een betere coördinatie om zodoende het schip Holten be ter te kunnen besturen. Van Rappard herdacht in zijn toespraak de twee oud-wethou ders, de heren Warrink en Klein Velderman, die in 1987 zijn overle den, die op hun eigen manier eeen steentej hebben bijgedragen aan het welzijn van Holten. ©Wij heb ben veel aan hen te danken©. Aan de Rijks Universiteit te Leiden is geslaagd voor het artsexamen onze oud-plaatsgenoot hans van Geenhuizen. De besprekingen rond het dorps huis bevinden zich in het laatste stadium. Het architectenbureau Tuns en Horsting uit Markelo heeft inmiddels de tekeningen besteks- klaar gemaakt. Op 11 januari zal in de commissie Algemene en Be stuurlijke zaken door het college van b en w een aantal voorstellen ter tafel worden gebracht over de eploitatie-opzet en beheersvorm. Gestreefd wordt naar een exploita- tieopzet zonder tekorten, een van de voorwaarden waarop de raad in gestemd heeft met de bouw van het dorpshuis. Wethouder Wim Dalhuisen ver klaarde desgevraagd dat bij de ex- ploitatieopzet uitgegaan is van de komst van de Muziekschool naar het dorpshuis. Zoals bekend, heeft de Muziekschool in eerdere instan tie te kennen gegeven niet naar het Dorpshuis te willen verhuizen. In middels heeft een aantal gesprek ken plaats gevonden, die in deze maand zullen worden voortgezet. Dalhuisen heeft goede hoop dat de meningsverschillen kunnen wor den opgelost. De bejaardensociëteit Holten houdt op dinsdag 12 januari om 14.30 uur in de Kandelaar haar nieuwj aarsbij eenkomst. mms Vermoedelijk nog deze maand, dan wel begin februari zal de de Holten- se middenstand en de VVV tijdens een informatiebijeenkomst uitleg krijgen over de gemeentelijke plannen voor de reconstructie van het centrum Holten. Op welk tijdstip de aanwonenden uitleg is niet be kend gemaakt, al deelde wethouder Westerik mee, dat de informatie bijeenkomsten een openbaar karakter zullen krijgen. Het bureau Oranjewoud uit Heereveen heeft een dezer dagen haar rapport gepre senteerd aan het college van b en w. Tijdens de b en w vergadering van afgelopen dinsdag heft het college een 'stappenplan' opgesteld, aan de hand waarvan de volgorde van de te nemen maatregelen zal worden vastgesteld. Daarna zal bureau Oranjewoud in een besloten bijeen komst de gemeenteraadsleden uitleg geven over de voorstellen. Wethouder H. J. Westerik gaf de de commissie gemeentewerken in uitleg tijdens de vergadering van antwoord op vragen van de PvdAer Jan van der Harst. De socialist wil de weten of de raadsfrakties vol doende krijgen om de plannen te bestuderen, of dat het haastwerk zou moeten worden. Westerik ver zekerde hem dat alle betrokken partijen ruimschoots de tijd krij gen deze voor Holten zo belangrijke materie te bestuderen, alvorens er een definitief besluit zal worden ge nomen. Aardige dingen Oranjewoud heeft, zo blijkt uit de woorden van wethouder Westerik, drie varianten uitgewerkt, varië rend van het aanbrengen van ver- keersremmende middelen, zoals verkeersdrempels een 'verkeerson- vriendelijke' oplossing tot nage noeg geen verkeer met uitzonde ring van bestemmingsverkeer. Wethouder Westerik toonde zich bijzonder tevreden over het onder zoeksrapport. „Het wil helemaal niet zeggen, dat we alles klakkeloos moeten overnemen, maar er zitten best aardige dingen bij; oplossin gen, waar wij niet zo een twee drie aan gedacht hebben". Bureau Oranjewoud heeft zich niet beperkt tot de verkeerproblema- tiek alleen. Ook andere planologi sche zaken, zoals o.a. de groen- vooorzieningen zijn onder de loep genomen. Mede op de suggesties uit het rapport Oranjewoud zal een 'groenplan' worden opgesteld, dat de basis gaat vormen voor de ver betering en onderhoud van het be staande groen.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1