De Sint kwam toch! Onzekerheid troef over invoering nieuw paspoort Holtens Nieuwsblad. Bekende artiesten in concert Kandelaar WEEK DEZE Aanvragen verlenging oud model stromen binnen Uitkering voor Kerst uitbetaald U ontvangt een fraaie BON SoCuWe helpt bij invullen jaarrekening Geen alcohol op receptie gemeente Tegenvallers renovatie gemeente- huisje Gezinsdienst in Bethanië Hoftens Nieuwsblad donderdag 3 december 1987 - 38e jaargang - nr. 48 Abonnementsprijs f36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Boering Het feest der herkenning begint nu al weer wat af te zwakken, maar in de eerste dagen na het zijn optreden op televisie, in het programma Ja natuurlijk van de NCRV, was het voor na tuurfotograaf Jelle Boering moeilijk om ongestoord bood schappen te doen in het dorp. Al jarenlang behoort de onder wijzer aan de Kolschool tot de meest vooraanstaande natuur- fotografen in Nederland. Door zijn optreden op tv werd dat nu ook in wijdere kring bekend. In het Holtens Nieuwsblad een ge sprek met de man die het liefst alleen of met zijn vrouw de na tuur intrekt en die al die aan dacht met engie gelatenheid over zich heen laaat komen. Brouwer De Oudheidkamer Hoolt'n had geen betere keus kunnen doen dan door 'meester' Brouwer uit te nodigen naar zijn oude stand plaats te komen om een lezing te houden. „Het is alsof je weer bij hem in de klas zit" verzuchtte een aantal toehoorders. En zo was het. Als vanouds vertelde meester BrouWer en de 'klas' was muisstil. Herinneringen kwamen weer bo ven uit de goede oude tijd en als vanzelfsprekend werd tot slot uit volle borst het Sallandlied gezon gen. Dat de heer Brouwer nog heel wat meer te vertellen heeft, kan men volgende week lezen in het Hol tens Nieuwsblad. Dan kan men een uitgebreid intervieuw met hem verwachten. De gemeente Holten zal er alles aan doen om de eenmalige uit kering nog vóór de Kerst uit te betalen. Dit deelde wethouder W. Dalhuisen mee, ondanks dat de beschikbare gelden pas in ja nuari door het ministerie wor den verstrekt. De gemeente zal de voorfinanciering voor haar rekening nemen. Alle uitkeringsgerechtigden, die recht hebben op een eenma lige uitkering hebben tijdig een aanvraagformulier ontvangen. Wie zijn ingevulde formulier voor 27 november ingevuld heeft ingeleverd bij de afdeling Sociale Zaken, kan er vrijwel ze ker van zijn dat het geld ook in derdaad voor de Kerststdagen is overgeschreven. Een aantal uitkeringsgerechtigden heeft zich niet aan de sluitingdatum gehouden. Zij zullen dan ook niet kunnen rekenen op vroeg tijdige uitbetaling. In totaal zijn 106 aanvraagfomulieren de deur uit gegaan, voor even zoveel uit keringsgerechtigden. Toen Sinterklaas enige tijd via zijn vaste vertegenwoordiger in Holten liet weten dat hij dit jaar niet in Dijkerhoek inge haald wilde worden, werd men daar onder de molen even helemaal stil. Je hoorde ze denken: wel alle peperno ten nog aan toe! Hebben wij hem al die jaren dan niet op hartelijke verwelkomd? Zaten de kinderen uit Dijkerhoek niet lang van te voren al keu rig klaar, precies zoals het hoort: de kinderen vooraan en de ouders op een afstand? Waar hadden ze dat aan ver diend! Maar zie, de Sint kwam gelukkig toch. Als oude baas vergeet hij wel eens wat, zodat het hem even ont gaan was dat hij al meer dan vijftig jaar (een halve eeuw) ook een be zoekje brengt aan Dijkerhoek. Dat werd hem door de Dijkerhoekers spontaan vergeven, zodat de Goed heiligman alsnog op woensdag avond op hartelijke wijze kon wor den ingehaald. Ruim voor de komst van de Sint was het al een gezellige drukte in de tijdelijke residentie van de Sint, het Bonte Paard, waar de Holtense Muziekvereniging de stemming er alvast inbracht met de bekende sinterklaasliedjes en waar zo'n zes tig kinderen met rode koontjes za ten te wachten om de Sint en zijn knecht. Het werd een echt kinder feest waarbij de Sint alle aandacht gaf aan zijn jonge gelovigen. Ook de ouderen werden niet vergeten. Zelfs 'Henkie', die allang de jeugdi ge leeftijd gepasserd is, mocht bij Sint op schoot komen om een liedje te zingen. De Dijkerhoekers waren zo enthou siast over de komst van Sinter klaas, dat zijn bezoek werd beslo ten met een polonaise rondom het Bonte Paard, zoals Sint nog niet vaak zal hebben meegemaakt. Joke mocht in Dijkerhoek als eerste bij Sinterklaas komen. Alsof het een voorjaarsdag betrof, vlak voor het begin van de vakantieperiode, zo druk was het dinsdagmorgen op het gemeentehuis voor het lo ket van de afdeling bevolking. Alle Holtenaren bleken de laatste dagen nog eens goed naar de verstrijkingsdatum van hun paspoort te hebben gekeken. Dóór de hoeveelheid tegenstrijdige be richten over de invoering van het nieuwe model paspoort die op de televisie en in de kranten is verschenen de laatste weken en de hoge kosten die dat nieuwe paspoort vermoedelijk met zich mee gaat brengen had men het zekere voor het onzekere genomen werd op de valreep nog een nieuw 'oud' paspoort aangevraagd. Op de secre tarie kwam men handen te kort om de aanvragers te woord te staan. "Zo druk hebben wij het zelfs in het voorjaar niet" verklaarde de heer De Blaauw, chef van de afdeling Al gemene Zaken dinsdagmorgen. „Gisteren lag er al' een hele stapel op ons te wachten en vandaag is het mogelijk nog drukker". Toch is volgens De Blaauw die haast over bodig. „Het loopt nog niet zo'n vaart met het nieuwe paspoort. Als de berichten juist zijn, zal het in Holten nog wel tot juli, voordat-er een begin gemaakt wordt met de af gifte van het nieuwe paspoort, want ook bij de gemeente wacht men vol spanning hoe de zaken ge regeld gaan worden". „De apparatuur draait sinds be gin november in enkele gemeenten proef, maar hoe de uitkomst daar van is, is ons niet bekend. Wij weten helemaal nog niet wanneer de ap paratuur komt. Via de VNG (de Vereniging van Nederlandse Ge meenten red), hebben we wel enke le informatiebulletins binnenge kregen, maar veel wijzer zijn wij daarvan nog niet geworden weet gemeentesecretaris Stegeman te vertellen. „Zo is er nog niet bekend hoe hoog de rijksleges zal worden en welke kosten er voor de gemeen te aan vast zitten. Zo lang we dat niet weten, kunnen we -ook niet de prijs van het paspoort vaststellen. Het enige dat op dit ogenblik vast staat is, dat vanaf 1 juli 1988 de Commissaris van de Koningin geen Voorlopig blijft het nog bij het oude model paspoort. paspoorten meer af mag geven, maar verder moeten wij het ook t i i i i hebben van de berichten die wij in KerSttOUT COntl SOUnCl I PI HOltCD de kranten kunnen lezen Holtens Nieuwsblad ParHer-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u 'jhflWWflP saga daarvan verzekerd. d&JUflllvt» Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonp'aats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36 30 Voor de fotografen is de situatie al even onduidelijk. Voor het nieuwe - fraudevrije - paspoort, is een geheel nieuw fotoapparaat ontwikkeld, dat de fotografen moeten aanschaf fen voor het lieve sommetje van 4.450. exl BTW. Daarbij moeten zij nog aparte droogappparatuur moeten aanschaffen en zal de opna meruimte moeten worden aange past. „Voor ons betekent dat een fikse uitgave. Je kunt er tenslotte niet buiten. Hoe het echter gere geld wordt, is mij niet duidelijk". Na enige informatie blijkt, dat al leen gediplomeerde fotografen die ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel in staat zullen worden gesteld dergelijke appara tuur aan te schaffen. De Stichtig Nederlandse Bond van Fotohande laren en de Cibav zijn voor de ver spreiding van de apparatuur ver antwoordelijk. De Stichting zorgt, in overleg het ministerie dart de fo tografen tijdig op de hoogte worden gesteld, wanneer in hun gemeente begonnen wordt met de uitgifte van de nieuwe paspoorten. Wan neer dat voor Holten van toepas sing is, was ook bij de Stichting niet bekend. „Het loopt allemaal wat stroever dan we ons dat hadden voorgesteld", aldus een woordvoer ster. Op onze vraag aan het college van b en w of het nu niet verstandig is de Holtenaren te adviseren het pas poort nu alvast maar te laten ver lengen, kon geen duidelijk ja of nee op worden gekregen. „Dat is ieders eigen verantwoordelijkheid" aldus burgéfneester Van Rappard. Voor de vierde keer organiseert de internationale organisatie Conti nental Sound een serie van zes gro te kerstconcerten, waarvan één wordt gehouden in Holten, op dinsdag 22 december in de Kande laar, aanvang 19.30 uur. Deze concerten zijn zo bijzonder, omdat er een keur van bekende ar tiesten aan meewerkt, die allen een eigen stijl hebben, zodat een heel boeiend kerst-palet ontstaat. Van uit de wijde omgeving bestaat nu reeds veel belangstelling voor dit concert. Medewerkende artiesten zijn: Design, een close-harmony forma tie van eigen bodem. Hun LP was kort geleden LP van de maand bij de NCRV. Het ensemble werd uit gebreid met de Engelse zanger componist Paul Field. Uit Duits land komt de bekende chansonniè- re en actrice en Eurovisie winnares Inge Bruck. Aad Peters, de beken de poppenspeler van de tv zal een heel bijzondere bijdrage leveren en uit Noorwegen komt een nieuwe ontdekking, Solveig Leithaug. Zij zingt samen met het interkerkelijk kinderkoor Mozaïek. Een aantal kerstgedachten zullen worden ge formuleerd - sloor Ben Hoekendijk, De zangeres Inge Bruck treedt op tijdens Kersttour '87 een bekend spreker op grote mee tings en tv. Uit Engeland tenslotte komt de mime-speler Geoffrey Ste venson, die met zijn spel iets heel aparts zal toevoegen aan het kerst programma. Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De toegangsprijs voor het cocnert bedraagt 10, kinderen tot tien jaar betalen 5,-. Voor informatie en re serveringen kan men zich wenden tot J. Heusinkveld, tel 6 38 00/6 40 12. De Commissie voor Sociaal en Cul tureel werk zal in het vervolg desge wenst behulpzaam zijn bij het in vullen van de jaarrekening van ver enigingen die in aanmerking ko men voor een subsidie uit de pot sociaal en cultureel werk. Dit werd maandagavond meegedeeld tij dens de jaarlijkse vergadering van de commissie met de besturen van de verenigingen. Het afgelopen jaar werd het weers eens duidelijk, dat vee besturen van verenigignen moeite hebben met het juist opstellen van een jaar rekening, waardoor zij de kans lie pen buiten de subsidieboot te val len. door nu tijdig hulp te bieden hoopt men in het vervolg deze pro blemen te kunnen voorkomen. Bij de gemeentelijke nieuwjaarsre ceptie zal de kurk op de (sterke drank)fles blijven. Dit deelde bur gemeester Van Rappard mee. De Algemene Nederlandse Dranksbe strijders Organisatie had in een brief aan het college gevraagd aan dacht te schenken aan het alcohol- matigingsbeleid. Voor openbare bijeenkomsten zoals de nieuwsj aarsreceptie wil men rich daar graag bij aansluiten, maar het is niet de bedoeling het gemeentehuis geheel droog wordt gelegd. In sommige gevallen zal er wel iets sterkers geschonken wor den dan een sapje. Het opknappen van het oude ge meentehuisje gaat meer kosten dan aanvankelijk was geraamd, bij de renovatie bleek o.a. een draag- balk aangetast te rijn door brand en te rijn verrot en werden er man kementen aangetroffen bij de riole ring. Desondanks blijven de kosten binnen de raming, omdat het meer- werk betaald kan worden uit de post onvoorzien van 25.00 gulden. De werkzaamhedne liggen op sche ma. Voor Pasen moet de klus ge klaard rijn en trekken WV en Oud heidkamer Hool'tn er in. zondag 6 december zal in Bethanié een gezinsdienst worden gehou den, waarin het Avondmaal met jong en oud wordt gevierd. Behalve de zondagsschool zal ook de jongens- en meisjesclub een bij drage aan deze dienst leveren. De dienst begint om 10.00 uur. Voor ganger is ds. R. Visser.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1