Meiden krijgen eigen zelfverdedigingsclub fttMOHMnMie z. f FIST'S WAANZINNIGE WINST-WEEKEND. SLECHTS 3 DAGEN! 3 4 5 JBPBBfjansen Tegen verwachting in nederlaag Mintonettedames Resultaten Blauw Wit Klaverjassen Blauw Wit *2000; >2090; 12000; 2000; 12000; 12000; 12000;» §2000;^ 20001 tv - J jaPJa»-, 's- Mb. -WË* rSM ijê w 3 WAANZINNIGE WINSTDAGEN VOOR GEBRUIKTE WAGENS VAN ALLE MERKEN FIAT. UNIEK IN PRIJS EN PRESTATIE. BOEHB DONDERDAG 3 DECEMBER 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit 3-Enter Vooruit 5. Blauw Wit 3 had het tegen de En ternaren niet gemakkelijk. In de Wit dicteerde hiema de wedstrijd maar het was voor Evert, Johan en Jan toch nog te moeilijk om levens eerste 20 minuten kon Blauw Wit grote kansen te verzilveren. Blauw nog enigszins haar eigen spel spe len maar daarna drong E.V. het der de terug op eigen helft. De Blauw len. Wit doelman Jansen kwam slechts in aktie bij een paar terugspeelbal- Niet minder dan 29 meiden, in de leef tijd van twaalf en dertien jaar, hebben spontaan aangemeld voor een cursus zelfverdediging. De kennismakings middag zelfverdediging die Gé Blok- voort van de Holtense politie vorige week woensdag gaf in het gebouw van de Stichting SoCuWe bleek zo aan te slaan bij de jonge dames, dat serieus wordt gedacht aan een aparte cursus zelfverdediging voor meiden in de opgroeiende leeftijd. «.Die belangstelling overviel ons een beetje", vertelt Herman Kamp man. Normaal gesproken komen er op de meidenclub zo'n achttien mei den. Toen de vaste leidster Yvonne Willems verstek moest laten gaan, vonden we het wel een goed idee eens een politieman uit te nodigen om iets te vertellen over zelfverdediging. Maar dat daar meer dan veertig mei den op af zouden komen, hadden we nooit verwacht". Het gymzaaltje in de Tuinstraat was dan ook duidelijk te klein om alle in joggingpakken gestoken giebelende grieten tegelijkertijd aan het werk te zetten. Gé Blokvoort, zelf vader van twee kinderen, wist als een volleerd pedagoog de dames in het gareel te houden. In eenvoudige bewoordin gen, die toch duidelijk indruk maak ten, legde de politieman uit wat men wel, maar vooral niet moet doen als men wordt aangevallen. „Je moet niet te goed van vertrouwen zijn. Jullie zijn nog jong en ik denk dat oudere meis jes meer gevaar lopen, maar toch.."., hieid hij zijn aandachtig gehoor voor. De meiden knikten instemmend. „Wat je ook beslist niet moet doen, is in pa niek raken en weghollen. Toon zelf- Wit defensie hield echter goed stand en vooral Gerrit Hulsman speelde een prima partij en scha kelde de gevaarlijke spits uit. Rust 0-0. Ook in de 2e helft bleef E.V. sterk aandringen maar maakte geen gebruik van de goede kansen en door Nico uit een uit- op een treffer. Blauw Wit probeerde ijverig om uit de counter wat te be reiken. Hans Stam „wipte" de bal rakelings over de lat maar vlak sprong toen de verdediging slordig daarna werd het 1-0 door Jan Stam. uitverdedigde. In de 2e helft een De vreugde over deze treffer was constant aanvallend Blauw Wit dat nog maar nauwelijks geluwd want goede kansen onbenut liet en ge- E.V. maakte uit de aftrap gelijk. Gezien het vertoonde spel mag Blauw Wit blij zijn met het ene een nipte nederlaag (1-2) voor het 8e dat wat de oorzaak betreft de hand in eieen boezem moet. steter. wijze op 1-0, een stand waarmee ook de eerste helft werd afgesloten. In de 2e helft streed Holten fel maar sportief voor de gelijkmaker die na een misverstand in de BW verdedi ging op naam kwam van Pélé Tom mie. Holten bleef hierna sterk aan dringen maar kwam pas in de laat ste minuut aan de volle winst door weer Tommie die onhoudbaar in kopte uit een trekbal van Jan Wil lem Balk die dieptepass kreeg aan gespeeld door Hans, de zoon van Sientje (0-2), Bornerbroek Bl-Blauw Wit B 1 Een sterk startend Blauw Wit kwam al vrij snel op 1-0 maar had hiervoor wel de „hulp" nodig van een verdediger die z'n eigen doel man passeerde. Marcel scoorde hierna 2-0 en 3-0 waarna de gasthe ren uit een penalty terug kwamen tot 3-1. In de tweede helft was er maar één elftal dat voetbalde en moest de B'broek goalie nog 8 maal naar het net. Voor het achttal te- vaarlijke tegenacties van de gasten kenden Marcel (3), Hans (3 keer) en Blauw Wit 8-Hulzense Boys 7. Wat het 8e betreft weer hetzelfde liedje: goed spel maar kansen niet benut ten en uit een counter van de boys met 1-0 achter komen. Blauw Wit kwam hierna aanvallend sterk te- stekende pass van Bennie langszij (1-1). Een paar minuten daarna kwamen de gasten weer op voor- Gé Markvoort laat aan een van de deelneemsters zien hoe je uit de handen van lastige knullen kan blijven. vertrouwen, kijk hem maar recht in de ogen. Daar kunnen veel mensen niet tegen". Aan de hand van enkele sim pele greepjes liet Blokvoort zien, dat ook meisjes zonder spierballen zich kunnen weren. Samen met de twee stagières van de HBOJ opleiding van Windesheim uit Zwolle werden de soms geniepige kneepjes door de meiden in praktijk gebracht. Tussen het gegiechel en gelach door, werd het geleerde in praktijk gebracht. Geen moeilijk toestanden zoals bij judo of een van de andere vechtspor ten, maar makkelijk toe te passen handgrepen die in onverwachte situa ties hun nut kunnen hebben. Voor Gé Markvoort was het een eenmalig op treden buiten zijn politietaak om, die Be Quick-Mintonette 1 (dames) 3-1. In de belangrijke wedstrijd tegen Be Quick in Zwolle, namen de da mes helaas geen afstand van de on derste ploegen in de competitie. Met een grieperige Anke ten Kam- pe en Anja van 't Holt werd de wed strijd begonnen. Nadat de ploeg uit Zwolle aanvankelijk een vbor- sprong genomen had, kwam Minto- nette sterk terug en bij de stand van 8-8 waren de partijen weer op gelijke hoogte. Mintonette, bekend door zijn taaie verdediging, had echter ook in Be Quick behalve een sterk aanvallende, ook een goed verdedigende ploeg tegenover zich. De beide ploegen bevochten elkaar op het scherp van de snede en het was dan ook duidelijk dat de ploeg met het meeste geluk op het einde de set zou winnen. Helaas werd dit Be Quick, zodat Mintonette met 15- 13 op set achterstand gezet werd. Deze tegenslag werkte nog door in de tweede set en bovendien was de verdediging door de griepaan vallen deze wedstrijd niet opti maal. Constant vochten de dames tegen een achterstand en helaas lukte net niet de achterstand om te zetten in setwinst. Met 15-10 kwam Mintonette tegen de verwachting van velen in op een 2-0 achterstand. Pas in de derde set was het einde lijk de Holtense volleybalploeg die het spel dicteerde. Via goed middenaanvallen door Anke ten Kampe werd er een royale voor sprong genomen, 1-7, en deze werd niet meer afgestaan. Met 9-15 werd de set gewonnen en was er weer hoop. De vierde set bleek dat de conditie van de dames beter was dan die van Be Quick en het zag er dan ook hoopvol uit. Men vond el kaar weer beter en tot 6-6 was alles nog mogelijk. Door wat gerommel in de aanval en de verdediging werd echter Be Quick in staat ge steld om weer in het spel te komen. Langzaam maar zeker liep men uit, zonder dat de Holtense dames er iets aan konden doen. In de aanval ontbrak soms dat beetje geluk om een ralley nét te beslissen en zo ont stond dan ook de toch wel veel te ruime setnederlaag van 15-8. Dit weekend zijn de dames vrij. Ze staan nog steeds op de zevende plaats, maar voelen de hete adem van de onder hen staande ploegen nu wel in de nek. Het wordt nog een zeer spannende strijd. Holyoke 2-Mintonette 2 (dames) 1- 3. De wedstrijd tegen de dames van Holyoke was nummer 5 tegen num mer 6 op de ranglijst. De dames van Holyoke hadden 1 punt voorsprong op Mintonette. Het zou dus een spannende strijd kunnen worden. De eerste set deed dit echter niet vermoeden. Na een gelijkopgaande strijd tot 5-5 haalde Mintonette deze set, met name door de sterke opslag van Marieke Thiele, gemak kelijk naar zich toe (5-13). De twee de set liet een tegenovergesteld beeld zien. Een sterke service van Holyoke werd slecht gestopt, waar door Mintonette niet in haar spel kwam. Een wissel, waardoor Ali Pe gels in het veld kwam, leek aanvan kelijk rust te brengen; de achter stand was echter te groot om nog in te halen. Met 15-9 ging de overwin ning naar Holyoke. Na een gelijk opgaande strijd trok Mintonette in de derde set weer aan het langste eind. De vierde set ging daarna ook zonder al te veel problemen naar Mintonette. Na 1 uur en 45 minuten haalde Mintonette een belangrijke overwinning binnen. In de compe titie zijn de dames deze tegenstan der in elk geval gepasseerd. Na een wat moeizame competitiestart zijn de dames daarmee weer helemaal terug in de strijd. Flash 6-Mintonette 3 (dames) 0-3. De tweede ontmoeting tegen Flash hoopten we op dezelfde manier af te sluiten als de eerste: met een over winning. Het ging een beetje moei zaam in de eerste set en we kwamen achter met 5-1. Na een time-out kwamen we goed terug en eindig den de set zelfs met 5-15 winst! Dit zette zich in de tweede set door tot we bij de stand 6-14 kwamen. De pass was niet goed en Flasn kwam terug tot 10-14. Toch eindelijk het laatste puntje gehaald; dus 10-15. De derde set ging gemakkelijker; de aanval liep goed en al snel was het 2-10. Ook deze set goed afgeslo ten met 2-15. Al met al: Mintonette 3 (dames) is goed voor een 2e plaats in de competitie! Ledo 1-Mintonette 1 (heren) 0-3. In een prima gespeelde wedstrijd behaalden de herenvolleyballers een zeer verdiende, maar zwaar be vochten overwinning op het hoog geklasseerde Ledo. Vooral de aan val van Henk Kroon was deze wed strijd niet te stoppen. Waar de bal ook weergaloos werd aangespeeld door de setuppers, Henk ramde echt alles in. Mede door deze aan val werd de eerste set winnend af gesloten met 10-15. Bert Kappert, die steeds beter begint te spelen, werd door een aantal weergaloos korte ballen de held van de eerste set, daarjuist hij op de stand 10-10 voor de doorbraak zorgde. In de tweede set liepen de heren snel naar 1-9, maar Ledo kwam bij op de stand 10-10. Wim Husslage, de mid denman en een prima blok van Jan Herman ten Kampe en Rik Wiel aard zorgden ervoor dat ook deze set met 10-15 gewonnen werd. De derde was eerst geknoei, 8-3 achter, maar door de vechtersmentaliteit binnen het team werd ook deze set winnend afgesloten, 13-15. Heren 1 stijgt, haast niet te stoppen, op de competitie-ranglijst. Zwaluwen 3-Mintonette 2 (heren) 0-3. Na het onnodige verlies van vorige week (ook een topteam heeft wel eens eer\ slechte dag) moesten we afgelopen vrijdag aantreden tegen het eveneens hooggeklasseerde team Zwaluwen 3 uit Almelo. We vertrokken met de lichtgeblesseer- gezien de respons als geslaagd ge noemd kan worden. puntje. Enter Vooruit 3-Blauw Wit 2: Met een op tal van plaatsen gewijzigd team begon Blauw Wit goed maar na pl.m. 5 minuten nam E.V. het ini tiatief over en werd Blauw Wit naar de eigen helft verwezen en ontston den bij hoge ballen en hoekschop pen gevaarlijke situaties. Toen Erik de Velde geblesseerd uitviel, met als gevolg wijzigingen in de op stelling, kwam E.V. ietwat gelukkig op 1-0 doordat doelman Jansen bij een snelle reactie op het natte veld onderuit ging (rust 0-1). Na de thee kwam E.V. er niet meer aan te pas maar helaas lieten Evert en Johan goede kansen onbenut maar na pl.m. een kwartier kwam toch de gelijkmaker uit een schitterende kopbal van Albert Slotman. Blauw Vesos Al-Blauw Wit Al In het begin had Blauw Wit Vesos goed onder druk maar helaas wer den een aantal beste kansen niet benut en door een ongelukkig fout je in de B.W. verdediging kwam Ve sos op 1-0. Na rust een zelfde spel- beeld. Blauw Wit de betere ploeg maar onproductief door een hand vol levensgrote kansen te missen. De gastheren moesten het hebben van uitvallen waaruit een doelpunt kwam. Zaterdag uit tegen SWN beter? Blauw Wit A2-Holten A2 In deze plaatselijke derby, met alle spanningen van dien maar met zeer matig spel van beide teams, kwam Blauw Wit op een wat gelukkige perkt tot 4-2. KNIP UIT! de Karei Jol als 7e man. Als voor deel mag aangetekend worden, dat we onze tegenstander enkele we ken terug hadden zien spelen. In de eerste set kreeg Zwaluwen zoveel taktische ballen om de oren dat ze niet meer wisten waar ze het moes ten zoeken. Even kwam Zwaluwen nog terug tot 12-12, maar door onze super-aanmoediger Karei en twee taktische time-outs wonnen we deze set met 12-15. De weerstand van Zwaluwen was danig geslon ken. In de tweede set lag onze pass subliem, zodat onze spelverdelers de set-opjes als het ware in de han den van de aanvallers „legden". De onhoudbare aanval leidde Minto nette dan ook naar een tweede set winst (4-15). In de derde set werd het karwei geconcentreerd afge maakt. Door deze set met 7-15 te winnen, nam Mintonette twee pun ten mee naar Holten, waardoor goede aansluiting met de koploper behouden is. neem MEE!_- Aan de 2e wedstrijd in de Klaver- jascompetitie 1987/88 van de ZW BLauw Wit werd door 44 dames- /heren deelgenomen. De uitslagen (totaal 3 partijen van 12 keer ge ven): 1. Jaap van Langen 4513 p., 2. An ton Aanstoot 4325 p., 3. Rudi Drent 4111 p., 4. Fred de Brie 3959 p., 5. Joop Hofstede 3936 p., 6. Roel Smid 3873 p., 7. Anton Juntern 3847 p., 8. H. J. van Langen (sr.) 3794 p,, 9, e,e, Herma Aanstoot 3781 p., Jan Ko ning 3781 p., 10. Rikus Kremer 3729 P- De poedelprijs was met 2681 pun ten voor Arie Ongena. Winnaars .van de 4e partij (niet meetellend voor het kampioenschap) was voor het koppel mevr. Klunder en Dick Beldman. Bij de gratis verloting van 3 prijzen knipoogde vrouwe Fortuna naar Gerrit Paalman, Truus Beldman en Arjan van Lan gen. De vorozitter van de Activitei tencommissie Dick Beldman sprak een woord van dank tot Cobie Beld man en Jan Lohuis voor het server en van gratis koffie en hartige hap jes. De eerstvolgende klaveijasa- vond is op vrijdag 18 december om 20.00 u. in de kantine van de SV Holten op Meermanskamp. De avond wordt georganiseerd door de Holtense Klaverjasclub, de Tennis club Holten en de beide voetbalver enigingen. Iedereen die kan klaver jassen is welkom. Inleg: f 5.- inclu sief gratis koffie en hartige hapjes. - McrWI "■'."IS ,1 Het afgelopen weekend was het waanzinnig druk bij Fiat Jansen! Daarom nog één keer, wegens het grote succes, geprolongeerd! Samen met onze verkopers kijkt u naar de waarde van de aan te schaffen auto. Daarna gaat er zomaar 2000 gulden vanaf. Pure winst om in uw zak te steken! Profiteert u nogmaals van het waanzinnige aanbod. Unieke kans, om waanzinnig voordelig, een (nieuwe) gebruikte wagen te rijden! DONDERDAG DECEMBER VRIJDAG DECEMBER ZATERDAG DECEMBER NIJVERDAL Industrieterrein 't Lochter Tel. 05486-1 75 75 DEN HAM Dorpsstraat 35 Tel. 05495-21 22 OMMEN Haven Oost Tel. 05291-12 61 r Gebruikte Wagens j Plus Systeem OP AL DEZE GEBRUIKTE WAGENS ZIJN DE GWPS GARANTIEZEKERHEDEN VAN TOEPASSING. Erik en Andres (lx). Eindstand: 1- 11! Blauw Wit E2-De Zweef E2 Blauw Wit won van het sterker ge achte de Zweef met 4-2. In een span nende wedstrijd scoorde Gert Jan de openingstreffer en het bleef tot aan de rust bij één doelpunt. De Zweef ging er in de 2e helft van meetaf fiks tegen aan maar Blauw Wit kwam uit de counter door Mar co op 2-0. De Zweef kwam hierna nog terug tot 2-1 waarna Erwin en Gert Jan 3-1 en 4-1 op het scorebord brachten. In de slotfase bepaalde De Zweef de eindstand op 4-2. Holten Fl-Blauw Wit F1 De Blauw Wit-efjes waren op Meer manskamp niet opgewassen tegen Holten Fl. Thuis verloren de Blauw Witjes indertijd met niet minder dan 9-1 en nu bleef de schade be-

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 10