Spontane gaven voor Roemeense bevolking Muziekvereniging naarstig op zoek naar nieuwe leden Holtens Nieuwsblad. Meer zenders op de kabel is mogelijk WEEK DEZE J.v Openbare uitvoering HMV op 20 november in Irene Wie beheerst nieuw Grieks Voorspeel avond Muziek school Jaaragenda u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON CDAer Duyn voor OLM Tweemaal Labyrinth in de Schure 1 Bazar voor orgel Jeugddienst Hoftens Nieuwsblad donderdag 12 november 1987 - 38e jaargang - nr. 45 Abonnementsprijs f36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Orgel Maandenlang hebben de organis ten van de Ned Herv. kerk zich moeten behelpen met een klein electronisch orgeltje. Het grote Naberorgel was dringend aan re novatie toe. Morgenavond zal het pijporgel tijdens een feestelijke bijeenkkomst in de Ned. herv. kerk worden overgedragen. In het Hol- tens Nieuwsblad een gesprek de restaurateur en good old Anton Koopman, die als geen ander be trokken is bij het wel en wee van het orgel. Beleggen Ook al heeft men nauwelijks een cent op de bank, laat staan dat men aandelen bezit, het zal nie mand ontgaan zijn dat de financië le wereld de laatste tijd op z'n kop staat. Voor de jonge beleggers van de beleggersclub van SGH geen aanleiding tot paniek. Vol zelfvertrouwen hebben zij zich op de beurs begeven, niet om er nu direct rijk van te worden, wel om meer inzicht te krijgen in de eco nomie. In hetHoltens Nieuwsblad een verslag van de eerste aan koop. "Hartverwarmend, spontaan en overweldigend", was de reactie van het comité Roemenië bij het zien van zoveel goede gaven die voor en tijdens Dankdag vorig week woensdag werden binnenge bracht in gebouw Irene en de Ned. herv. kerk ten bate van de Christe lijke bevolkingsgroep in Roeme nië. Hartverwarmend was ook de bijzonder grote opkomst van de Holtense christenen, zowel her vormd, gereformeerd als katho liek die gezamenlijk de Dank dienst voor Oogst en Gewas bij woonden in de Ned. Herv. kerk. Het comité was vooral verrast door de spontane bijdragen van de scho len Het Kompas en de Schakel en het bejaardencentrum Diessen- plas. „Men moet niet denken dat wij hiervoor propaganda hebben gevoerd. Het zijn echt alllemal spontane actie's. Dat maakt het juist zo fijn". De juiste hoeveelheid ingezamelde goederen was moeilijk in te schat ten, maar het was in elk geval een vrachtwagen vol die vrijdag door Hans Aanstoot naar Andijk kon worden gebracht, waar het coördi natiecentrum is gevestigd, die zorg draagt voor het vervoer naar Roe menië. Men was vooral erg geluk kig dat er zoveel koffie was ingeza meld. „Men moet. nu niet denken, dat straks de Roemenen een geurig kopje koffie Hollandse drinken. De koffie wordt gebruik als ruilmiddel om bijvoorbeeld medicijnen te kunnen kopen. In de meeste geval len kan men alleen medicijnen krij gen als er wat geruild kan worden, zoals bijvoorbeeld koffie", ver klaart dominee Lindeboom. Medi cijnen zullen ook gekocht worden van de duizend gulden die op Dankdag in de drie Holtense ker ken zijn opgehaald. Dat geld wordt overgemaakt naar een internatio nale organisatie in Zwitserland, die de christelijke bevolkingsgroep in Roemenië financieel steunt. „Men kan er verzekerd van zijn dat alle goederen en het geld daadwerke lijk ter plaatse aankomt. Niets 'I ->Jd Een gedeelte van de gulle gaven voor Roemenie werd uitgestald tijdens de Dankstonde in de Hervormde kerk. blijft er aan een of andere strijkstok zijn, zodat we tenminste een bijdra- hangen. Er is toegezegd dat binnen ge kunnen leveren de mensen daar twee maanden alle goederen uit door de strenge wintermaaanden Holten ter bestemde plaats zullen heen te helpen". Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stich tingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getferjsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De werkgroep Holten van Amnesty International zoekt iemand, die de moderne Griekse taal beheerst en die zou willen helpen bij correspon dentie met Griekenland en de Griekse autoriteiten. De werkgroep heeft n.l. de Griek Ig- natios Fotiou geadopteerd, die sinds oktober 1986 gevangen zit in Attikes. Leeftijd en verder persona lia zijn onbekend. De reden van zijn gevangenschap is, dat hij Jehova getuige is en uit dien hoofde dienst weigeraar. Griekenland heeft wel een alterna tieve strafuitvoering maar die heeft ook met militaire zaken te maken. Er is reeds een uitvoerige corres pondentie gaande met binnen- en buitenlandse politici, alsmede in EEG-verband. Eventuele reacties kan men rich ten tot Gerdien Kreykes, Kozakke- straat 10, 7451 GP Holten, tel 6 10 De Muziekschool Holten houdt op woensdagavond 18 november een openbare voorspeel-avond in het gebouw van de Muziekschool, Schoolstraat 6, aanvang 19.30 uur. Aan bod zullen komen alle instru menten waarin les wordt gegeven: orgel, piano, blokfluit, dwarsfluit, gitaar, accordeon, viool en AMV. De toegang is gratis. 1111,1immuun,mimimmminimin: De Holtense Muziekvereniging zit dringend verlegen om nieuwe muzikanten! Door het grote verloop onder de jeugdleden, die door studie of een werkkring naar elders verhuizen, wordt nu vooral een beroep gedaan op volwassenen hoewel jeugdleden natuurlijk ook welkom blijven. Iïet bestuur heeft de overtuiging, dat er nog heel wat Holtenaren zijn die een muziekinstrument bespelen, maar tot nu toe de weg naar HMV niet hebben gevonden. Om belangstellen den kennis te laten maken met muziek, het orkest en haar instru menten wordt er op 20 november a.s. een openbare uitvoering georganiseerd in gebouw Irene. Deze uitvoering komt in de plaats van het traditionele najaarsconcert. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is uiteraard gratis. Ard Weeink zal voor de laatste keer het concert leiden. Zoals bekend, zal de Haaksbergenaar eind van dit jaar het orkest verlaten. Inmiddels zijn op een advertentie in de regio nale dagbladen een flink aantal re acties binnengekomen, waaruit het bestuur van HMV op korte termijn hoopt een goede keuze te kunnen maken. Programma Om zoveel mogelijk facetten van de muziekvereniging tot zijn recht te Door een storing in de compu ter is jammergenoeg onze jaar agenda vernietigd. Voor zover mogelijk, hebben wij aan de hand van de agenda een nieuwe jaaragenda samengesteld. Evenwel de meeste gegevens voor evenementen die in het jaar 1988 worden gehouden zijn verloren gegaan. Vriendelijk verzoeken wij dan ook de besturen van verenigin gen alsnog de nu reeds bekende data aan ons door te geven, zo dat we in de komende weken een volledige jaaragenda kun nen publiceren. A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonp'aats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr. /mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 laten komen, heeft Weeink gekozen voor een breed opgezet program ma: van klassiek via ballroom en swing naar popmuziek. De te spe len werken zullen door de dirigent worden toegelicht en van deskun dig commentaar worden voorzien. Begonnen wordt met de mars Sem per Fidelis van Sousa, gevolgd door de Hongaarse dansen van Brahms. Het succesnummer van Nana Mouskouri Only Love, wordt door HMV ten gehore gebracht in een ar rangement van Wim Dollenkamp. Als laatste nummer voor de pauze wordt gespeeld de Rivierencyclys 1,2, eb 3 van Kees Vlak. Na de pau ze zal ook de drumband van HMV, die onder leiding staat van Hugo Masselink, zich presenteren. Dat belooft weer een staaltje drumwerk van grote klasse te worden. Na de Tune staat o.a. op het programma Little Brown jug van W. Kobus en Apache van Jerry Iordan. Met de nummers Amor van Willy Hout vast en Moment voor Morricone van de gelijknamige componist, zal het programma van HMV worden besloten. Bestuur en leden van HMv rekenen op een grote belangstelling voor deze avond en hopen op vele aan meldingen, zodat de muzikale on dersteuning van het Holtens dorps leven ook in de toekomst op een hoog niveau gehandhaafd kan blij ven. Indien men niet in de gelegenheid is deze uitvoering bij te wonen en men wil zich toch aanmelden, dan kan dat bij de secretaris van de vei - eniging: J.P.A. Hess, tel. 6 32 89. HMV en dirigent Ard Weeink, hier samen op een archieffoto, zullen tijdens de openbare uitvoering in Irene voor het laatst samen optreden. Het bestuur van HMV is druk doende een waardige vervanger voor de Haaksbergenaar te vinden. De Overijselse Landbouwmaat- schappij, afdeling Holten heeft voor haar najaarsledenvergade ring, die gehouden zal worden op maandag 16 november in café het Bonte Paard, als spreker uitgeno digd de heer L. Duyn uit Purmer- end. De heer Duyn is landbouwer en lid van de Twee Kamer voor het CDA. Hij behartigt o.a. landbouw en Europese aangelegenheden. Uit zijn praktische ervaring kan hij aangeven waar de landbouworga nisaties invloed kunnen uitoefenen op de besluitvorming. De vergade ring begint om 20.00 uur. Burgemeester Van Rappard bevestigde dinsdagmorgen, in zijn hoedanig heid van voorzitter van de Stichting Centraal Antenne Inrichting Holten, tijdens het wekelijkse praatje met de pers, dat de CAI de mogelijkheid, meer zenders aan te bieden, zeer serieus in overweging wil nemen. In de gemeen telijke advertentie die deze week in het Holtens Nieuwsblad verschijnt, worden de bewoners van Kol-Zuid en de wijk De Haar, dan ook uitgenodigd bij het inleveren van hun enquêteformulier aan te geven of en welke zenders men bij voorkeur wil ontvangen, buiten het nu reeds aanwezige aanbod van Ned 1 en 2 en Duitsland 1,2 en 3. Die toezegging werd gedaan naar aanlei ding van de maandagavond gehouden informatieavond over de CAI in zaal Vosman. De uitbreiding kan bestaan uit Sky Channel, Music Box en TV5. De kans dat op korte termijn België en de beide Engelse zenders in Holten op de kabel zullen komen, is gering daar dit aanbod nog niet via Markelo geregeld kan worden. Voordat uiteindelijk het bestuur van de CAI en de in zeer groten ge tale opgekomen bewoners van de Haar en de Kol tot overeenstem ming kwamen, waren er wel een paar uur van verhitte discussie voorafgegaan. Vooral de bewoners van de Haar hadden maar weinig goede woorden over voor de gang van zaken rond het Reigsysteem, waarop de wijk is aangesloten. Tot vorig jaar was de woningbouwver eniging Onze Woning eigenaar van dit systeem, die het daarna over deed aan de CAI. Gezien zeer mati ge ontvangst - in een aantal straten Ivan men alleen de beide Neder landse zenders storingvrij ontvan gen - was men maar slecht te spre ken over de manier waarop Onze Woning het gemeenschappelijke televisiesysteem had beheerd. Vooral wilde men wel eens weten, waar de anderhalf tot twee ton was gebleven, die in het systeem geïn vesteerd was. Voorzitter Van Rap pard verklaarde, dat de Stichting CAI tevergeefs pogingen in het werk had gesteld dit bedrag bij de aanleg van de CAI te betrekken. Op judirische gronden bleek dat even wel niet mogelijk. Voorzitter Door- nebos van Onze Woning, die tevens als secretaris van de Stichting CAI fungeert, was verhinderd de verga dering bij te wonen, zodat een dui delijk antwoord hierover tijdens de vergadering niet te verkrijgen was. Een bestuurslid van Onze Woning kon ook geen uitsluitsel geven. Dit gehoord hebbende vroegen een aantal bewoners zich af op welke gronden Onze Woning binnen de stichting CAI is vertegenwoordigd. Uit de diverse vragen kon men op merken, dat er nogal wat proble men leefden bij diegene, die wel in aanmerking wilde komen voor een aansluiting tot aan de woning, maar voorlopig afzagen van daad werkelijke aansluiting. Die bewo ners worden geacht in te stemmen met de aanleg van kabeltelevisie. Daar echter bij de aanleg het oude Reigsysteem wordt afgesloten, zijn zij aangewezen op een kameranten ne: het plaatsen van een eigen an tenne op het dak van de huurwo ningen in de Haar is verboden. De gene die nu in het bezit zijn van een eigen antenne mogen tenminste nog vijf jaar daarvan gebruik maken, voordat de bouwverorde ning van kracht wordt. Alle plan nen gaan echter pas door indien er een meerderheid van 70 procent voor is. Zaterdagavond 14 november zal er vanaf 21.00 uur in de Schure het spelletje Labyrinth kunnen worden gespeeld. Het zal een klein beetje variëren niet het spel zoals dat op de televisie onder leiding van Pe ter-Jan Rens wordt gespeeld. De spelregels zullen ter plekke worden uitgelegd en er kan met koppels van twee personen worden gestreden. Erg moooie prijzen zijn er niet te winnen, de hoofdprijs is waarschijnlijk een cactus en het kost helemaal niets om mee te doen, alleen een beetje lef. Zondagmiddag 14.30 uur is er op nieuw Labyrinth, maar nu de be kende speelfilm die vorig jaar volle bioscopen trok en waarin David Bowie in een prima rol is te bewon deren. Kosten voor de film zajn er wel, 3,50 voor personen tot en met 15 jaar en één gulden meer voor zes tien jaar en ouder. Voor de financiering van de res tauratie van het Naber-orgel van de NH kerk (waarover el ders in het Holtens Nieuwsblad een verslag) is er nog het een en ander nodig. Vandaar dat op donderdag 26, vrijdag 27 en za terdag 28 november in gebouw Irene een bazar wordt gehouden ten behoeve van het orgelfonds. Iedereen kan daarbij zijn of haar geluk beproeven op het rad van avontuur of verschillende spel- I letjes spelen, waarbij leuke prijsjes zijn te winnen. Ook wor den er allerlei artikelen ver kocht zoals handwerkjes, zelfge maakte jam, gebak, soep en sa lades. Er is tevens een verloting met een hoofdprijs van 250 gul den. De bazar is geopend op donderdag 26 november van 19,00 uur tot 22.00 uur, op vrij dag 27 november van 15.00 uur tot 22.00 uur en op zaterdag 28 november van 10.00 uur tot 14.30 uur. Wie niet kan komen en toch het orgelfonds wil steu nen, kan een bedrag overmaken op rekeningnummer 328544752 van de Rabo-bank t.n.v. 'de Ba- zarcommissie'. Op zondag 15 november wordt in de Ned. Herv kerk een jeugddienst gehouden. De dienst begint om 10.00 uur. Voorganger is ds. W. Vons. Het thema van deze dienst is: En wat als Jezus nu komt?

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1