„Dit moet lukken, daar ben ik vast van overtuigd I Beginnende boer gokt op stijgen landbouwprijzen A Herenhandbal overtreft zichzelf Lösse Hoes onder jonge leiding nieuw tijdperk in Resultaten Blauw Wit Frits Redeker: „Dieptepunt in landbouw is bereikt Creatief werk met Kees Bos HOLTENS NIEUWSBLAD 33 Prijzen voor Bergruitertjes DONDERDAG 5 NOVEMBER 1987. Sinds de commotie rond de verkoop van het Lösse Hoes is het wat stil geweest rond het gerenommeerde etabilssement op de Holterberg. Af ten toe kwamen er wat verwaaide berichten van de berg richting Holten, maar verder dan een geruchtestroom: zouden ze wel? of zouden ze niet? kwam het niet. Het was dan ook een complete verrassing toen we in het Lösse Hoes een vrijwel geheel vernieuwd en vooral enthousiast team aantroffen dat alle perikelen van het verleden zo snel mogelijk wil vergeten en samen de hand aan de kookpotten wil slaan, om het eens dichterlijk uit te drukken, om het Lösse Hoes uit te laten groeien tot een horecagelegenheid dat zich kan meten met de besten in den lande. Aan het hoofd staat Carla de Witte, 28 jaar jong, het zusje van de tot nu toe op de achtergrond opererende eigenaar van het Lösse Hoes, Drs. S.R de Witte uit Wijhe. De Witte sprong er vorig jaar op het laatste moment in toen de dienst Belastin gen en een zaal bomvol nieuwgieri- gen in de Poppe al klaar stonden om de inboedel van het hotel onder de hamer te brengen. De accoun tant uit Wijhe dacht bij de opzien barende koop beslist niet aan een mogelijke arbeidsplaats voor zus Carla. Immers die werkte met veel plezier in een managersfunctie in het Hilton hotel in Amsterdam. Dat Carla uiteindelijk toch 'op de berg' terecht kwam, groeide als het ware vanzelf. „Het klinkt misschien wat won derlijk, maar ik dacht toen mijn broer het Lösse Hoes had gekocht: jongen, waarom heb je niet iets ge kocht op de Dam in Amsterdam, zo verknocht was ik aan de grote stad. Voordat ik bij het Hilton kwam werken had ik onder andere ge werkt in het Victoria hotel, hotel American het Apollohotel en het Amstelhotel, allemaal zeer gereno- meerde zaken waar ik de kneepjes van het vak tot in de puntjes heb geleerd. Hoewel afkomstig uit Wij he lag het dus niet voor de hand dat ik terug zou keren in het oosten. Door alle problemen rond het Lös se Hoes en de nachtelijke telefoon tjes die mijn broer en in over en weer daarover pleegden, kreeg ik er echter steeds meer zin zelf de zaak weer op poten te zetten, want het is zo'n een geweldige zaak, die mag eenvoudigweg niet verloren gaan. En daarom zwaai ik nu sinds 1 sep tember hier de scepter". Sterren Van het oorspronklijke personeel bleven slechts assistent-bedrijfslei der Onno van Mourik en ober kel ner Baremans in dienst, zodat er gestart werd met een volledig nieu we ploeg. Bijzonder in haar nopjes is Carla met de nieuwe keukenbri gade, die onder leiding staat van chef-kok Enno van Dijken (28). Zij wist hem 'los te weken' van het fa- mueze Amsterdamse restaurant De Kersetuin, waar Enno sinds een jaar sous-chef was. Na zijn oplei ding aan de hotelierschool in Kok zijde (België) werkte hij een aantal sterrenrestaurants in België, Duitsland en Engeland. Als zijn as sistent trok Enno zijn broer aan, die eveneens zijn opleiding in Kokzijde ontving. Uit de komst van de gebroeders Van Dijken blijkt al, dat Carla voor al het accent zal leggen op het res- taurantgebeuren van het Lösse Het tweede herenteam heeft ook af gelopen weekend gewonnen. Door deze overwinning kwam men na 2 wedstrijden op 1 punt meer dan het hele vorige seizoen. In de uitwed strijd tegen DSC leek het een een tonige wedstrijd te worden. DSC was vooral uit op het vertragen van het spel. Aanvallend had Holten veel pech, omdat de eerste 6 scho ten via paal of lat naast gingen. Het duurde tot in de 20ste minuut dat Holten een 1-0 voorsprong kon ne men. Daarna ging het sneller en kon Holten bij rust op een 5-2 voor sprong verder gaan bouwen. In de tweede helft kreeg Holten meer overwicht. Vooral via de break out, werd enkele keren fraai gescoord. Verdedigend speelde men ook op zeker en zo kon de reeds genomen voorsprong worden uitgebouwd tot de verdiende 14-5 overwinning. Scores: Diederik Husslage 5; Jan Victor Dorlas 4; Arjen Akkerman, Roland Bleyenberg 2; Gerben Rei- link 1. De dames junioren speelden thuis tegen Nw. Heeten. In een wat rommelige wedstrijd waarin Nw. Heeten het betere van het spel had. kon Holten geen winst pakken. Aanvallend werd te snel gepro beerd te scoren, terwijl verdedi gend ook een aantal keren fouten werden gemaakt. Mede daardoor kon Nw. Heeten de winst met 14-7 mee naar huis nemen. Jeugd Al had een pechdag tegen Raal- te. Tot de rust een gelijk opgaande wedstrijd (7-8). Na rust kwam Raal- te voor. maar had Holten pech dat verschillende treffers werden afge keurd. Mede daardoor ging de winst met 10-13 naar Raalte. De pu pillen waren veel sterker dan Dalfs- en 2. Er werd slordig gespeeld en ook verdedigend werden nogal wat fouten gemaakt. Het krachtsver schil was zo groot, dat ondanks dit alles Holten toch makkelijk met 4- 14 wist te winnen. Een welpenteam van Holten nam voor het eerst deel aan een toernooi in Apeldoorn. On danks verlies in de eerste wedstrijd deden de jongste handballertjes het verder leuk. In de 2e en 3e wed strijd werd 2x met 2-0 gewonnen. Daardoor bereikte men een gedeel de eerste plaats met SDOL. Hoes. De menukaart heeft inmid dels een totale wijziging ondergaan en is geheel aangepast aan de nieu we filosofie. „We willen niet alleen een eerste klas menu presenteren, maar we hebben ook een stuk duidelijkheid gebracht" verklaart de jonge on derneemster. „Zo hebben we een duidelijke scheiding gemaakt tus sen de kleine kaart, met eenvoudi ge gerechten en de grote kaart Enno van Dijken voegt er aan toe, dat de kaart regelmatig zal worden aangepast aan het seizoen. Zijn voorliefde gaat uit naar eerlijk voedsel, zonder overbodige franje, waarbij de nouvelle cuisine als lei draad dient, maar niet zondermeer wordt overgenomen. Of het nu stampotten zijn of maaltijdsoepen, die komende herfst op het menu staan, of de meest ingewikkelde en verfijnde gerechten, is Enno om het even. „Het eten moet van uitste kende kwaliteit zijn, en als het er dan ook nog leuk uitziet, is dat mooi meegenomen". Als zoon van de eigenaar van restaurant Cosa in Hengelo, dat tot voor enkele jaren tot in de wijde omgeving bekend stond om zijn Skandinavische buf fetten, denkt hij erover deze in een nieuw jasje gestoken weer te doen herleven, maar nu op de Holter berg. Ontwikkeling Hoe de nieuwe formule zich verder zal ontwikkelen, is een kwestie van inspelen op vraag en aanbod. Carla de Witte hierover: „veel meer dan vroeger, willen we ons richten op de regio. Zondag hebben we met suc ces de eerste brunch gehouden en 19 november houden we een groot Beaujolais nouvellefeest terwijl we het nieuwe jaar feestelijk inluiden op 2 januari met een muzikaal pro gramma. Voor de kinderen hebben we inmiddels een speelgelegenheid ingericht, zodat de ouders rustig kunnen dineren. Geleidelijk aan zullen we verder het gehele pand onderhanden nemen om het aan te passen aan de eisen van de tijd. Binnen een jaar willen wij onze naam gevestigd hebben. De hele ploeg heeft er geweldige zin in. Het is zo'n geweldige zaak, dat het moet lukken, daar ben ik vast van over tuigd". Den Ham Al-Blauw Wit Al Na de winst van vorige week ging Al vol goede moed naar Den Ham. Het ging echter al in de vierde mi nuut mis. Uit een corner kon Den Ham op voorsprong komen. Hierna pakte Blauw Wit de zaken beter aan en Den Ham moest terug. Voor rust werd via Gert Jan Harbers de gelijkmaker aangetekend. On danks goede kansen voor beide ploegen bleef het bij 1-1 bij rust. Na de thee ging het bij Blauw Wit min der ondanks de goede instelling. Een uittrap van Oedse Blok werd onderschept 2-1. Door de aanval lende instelling van Blauw Wit na deze achterstand kon Den Ham in de slotfase de eindstand op 4-1 be palen. Blauw Wit Bl-Markvogels BI Al in de 2e minuut scoorde Andres Beldsnijder 1-0. Blauw Wit ging door en uit een voorzet van Ronnie scoorde Hans 2-0. Uit de tegenaan val van Markvogels gaf Blauw Wit een corner weg die door de spits van Markvogels werd benut 2-1. Ronnie liet toen zijn 2e doelpunt aantekenen en de ruststand (3-1) was hiermee bereikt. Direct na rust ging Blauw Wit in de aanval en het vierde doelpunt werd gescoord. Ook het vijfde doelpunt liet niet lang op zich wachten. Ook nu was het Marcel die scoorde. Markvogels scoorde nog tegen voordat een voorzet van Gerke Stam in eens in het doel belandde. Marcel bepaal de de eindstand op een verdiende 7- 2. Haarle El-Blauw Wit El. In een matige wedstrijd was Haarle duidelijk de betere ploeg. In het begin kon Blauw Wit het nog aardig bijbenen maar door wat meer inzet kwam Haarle voor rust op 1-0. In de 2e helft, met Gerben als voetballer samen met Hans, ging het beter, er kwamen een paar kan sen maar scoren was er helaas niet bij. Haarle won verdiend met 2-0. Blauw Wit E2-Nijverdal E2. Blauw Wit bleef ook in deze wed strijd ongeslagen en kwam in 8ste minuut op 1-0. Met de regelmaat van de klok werd hierna de rust be paald op 8-1. Ook in de 2e helft kwam Nijverdal er niet aan te pas en vielen bij Blauw Wit de doelpun ten als bladeren van de bomen. Eindstand: 19-3. Blauw Wit Fl-SC Rijssen F1 In een spannende gelijk opgaan de strijd hield Blauw Wit stand te gen een goed spelend SC Rijssen dat bij winst als herfstkampioen een feestje zou gaan bouwen. Beide ploegen kregen in de le helft kan sen maar scoren was er niet bij en ook in de 2e helft was afmaken voor beide teams te moeilijk. Blauw Wit had in Ernst Jan een nieuwe ster in de gelederen die prima speelde. In de slotfase kreeg Nisander, na 6 te genstanders te hebben omspeeld, een beste kans op de beide puntjes maar de doelman wist schade te voorkomen. Eindstand 0-0. De landbouw is een bos waar van niemand precies de bo men meer ziet. Eerst stimu leert de regering de boer met klinkende subsidies om maar zoveel mogelijk te produce ren. Dan remt de regering pro ductie juist af. Het zijn onzeke re tijden voor agrarisch Neder land. Toch zijn er mensen die de durf hebben om een land bouwbedrijf te beginnen. Frits Redeker (24), die jarenlang in Holten heeft gewoond, nam een boerderij in Laren over. En wat zo bijzonder is: hij is geen boerenzoon. Het 'Hazendiekske' luidt de naam van het landweggetje dat onder aan de dijk van de S14 loopt. De boerderij op dit land in de omge ving van Laren lijkt wat voor zich uit te dromen, maar binnen bruist het van leven. Samen met zijn ou ders en vrouw is Frits Redeker be zig met de inrichting van zijn nieu we onderkomen. De landbouw heeft Frits Redeker altijd al getrokken. „Mijn ouders wonen achteraf, aan de Oude Die- penveenseweg. Als kind hielp ik al tijd op de boerderij van de buren. Dat vond ik prachtig. Na de MAVO Jan Jansen van de ponyclub de Bergruitertjes behaalde zondag 1 november tijdens een samengestel de wedstrijd in Laren, georgani seerd door de St. Steffenrijders, met zijn pony Lady Moonshine een eerste plaats in het eindklasse ment. In zijn dressuurring was ook de eerste prijs voor Jan Jansen met 131 pnt. Sandra Hol met mr. Kimbel werd tweede na drie onderdelen. Jan en Sandra reden beide in de klasse B. Willy van Coeverden nam met Strawinsky deel aan een indoor- dressuurwedstrijd in Lochem. Zij behaalde een tweede prijs in de klasse M met 115 pnt. ben ik naar de Middelbare Land bouwschool gegaan". Redeker werkt nu vier jaar als be drijfsverzorger. Wanneer boeren ziek worden of op vakantie gaan, valt hij voor hen in. Hij werkte on der anderen voor een paar boeren in Dijkerhoek. „Ik heb ook ooit een week op dit bedrijf gewerkt. Van de dochter van die boer hoorde ik dat de boerderij verkocht zou worden en ben eens gaan praten. Zo kwam het balletje aan het rollen. Ik heb altijd al voor mezelf willen begin nen". Interesse Vader Frits Redeker, plaatselijk voorzitter van de WD en oud- be- drijfsjoumalist is nog steeds ver baasd over het besluit van zoonlief. „Je vraagt je af, hoe zo'n jongen er bij komt. In de gehele familie ko men geen boeren voor, maar voor Frits is het zijn lust en zijn leven. Op school was Frits niet wat je noemt een leerhoofd. Als we op school kwamen om de vorderingen van Frits te bespreken, kregen we steevast te horen dat Frits vaker naar buiten zat te kijken dan op het schoolbord. Wel wist hij feilloos te vertellen welke veearts zojuist voorbij ging en naar welke koe hij op weg was. In de weekenden was hij dan ook de geregelde gast van onze plaatselijke dierenartsen. Vaak bleef hij daar logeren, om zo doende in alle vroegte mee te kun nen naar allerlei moeilijke geval len. Je zou van een joch vaneen jaar of tien toch andere interesses ver wachten, maar het kon hem niet moeilijk genoeg zijn. Toen Frits ons meedeelde, dat hij zelf een boerde rij wilde beginnen, hebben wij hem ondanks alle problemen die er aan verbonden zijn, alle steun gegeven en zijn we best trots op hem, dat hij in deze tijd een dergelijke stap heeft durven maken". Moeilijke tijd De moeilijke tijd die de landbouw in Nederland doormaakt, was voor Frits Redeker geen beletsel. „Vol gens mij kun je juist beter beginnen in een slechte economische tijd. Je kunt nu alles heel voordelig kopen. Het dieptepunt is bereikt: de prij- delijk op papier bijgehouden, zodat ik er een goed beeld van kreeg. Die zeug was van een stressgevoelig soort en kreeg een acute hartstil stand. Anders was zij naar het slachthuis gegaan". Redeker heeft veel te danken aan zijn baan als bedrijfsverzorger. „Boerenzonen die alleen thuis heb ben gewerkt, nemen de werkme thoden van him vader over. Als be drijfsverzorger heb je het voordeel datje verschillende bedrijfsvoerin gen hebt leren kennen. Je hebt veel bedrijfsblinde boeren die er niet zo veel van terecht brengen. Omdat ze niet beter weten, ze zien niet dat het ook anders kan. Ik denk dat het voor iedere boer nuttig is om een jaar op andere bedrijven te wer ken". zen kunnen alleen maar stijgen. Als je op gang bent gekomen en de prij zen zijn aangetrokken, zitje goed". Omdat hij van het boerenbedrijf nog niet volledig kan bestaan, moe ten Redeker en zijn vrouw blijven bijverdienen. „De vorige eigenaar had tien hectaren grond, waarvan ik er één heb overgenomen. In ver band met de mestproblematiek en het daaruit voortvloeiende maxi mum aan varkens per hectare, kan ik er onvoldoende houden om van te bestaan. Ik wil in de toekomst mijn werk als bedrijfsverzorger te rugdringen. Het is haast niet vol te houden, zeker niet als je straks ou der wordt. Maar nu heb ik ieder kwartje nodig. Over een jaar of vijf tien hoop ik een volwaardig bedrijf te hebben". Strop De eerste strop heeft Redeker al ge had, want al na één week ging er een zeug dood tijdens een beval ling. „De biggen waren te groot en konden er niet uit. Ik heb er zelf nog twee uitgehaald. Toen de zeug doodging, zaten er nog een paar biggen in. Ik heb mijn varkens ge kocht van een bedrijf uit de Betu we. Die boer had zijn productie re- De Holtense kunstenaar Kees Bos begint maandag 9 november met een nieuwe cursus tekenen, aqua relleren, schilderen en boetseren, voor zowel beginners als gevorder den. Zes avonden lang is Kees Bos in het gebouw vaan de Tuinstraat 2 aanwezig om iedereen met raad en daad terzijde te staan. Het maakt in feite niet uit met wel ke techniek men aan de gang gaat en zelfs de prilste beginner kan een plaats vinden op deze cursus. In dien met zelf (nog) geen materialen heeft, kan men die in overleg aan schaffen en samen met Kees Bos begint men met de aanzet voor het werkstuk. De cursus zal een onge dwongen en gemoedelijk karakter dragen. Als deze opzet slaagt, kan er in het nieuwe jaar een vervolg plaatsvinden. De kosten voor de zes avonden (van 19.30 tot ca. 21.30 uur) bedragen 50,- en voor opgave en inlichtingen kan men zich wenden tot het kan toor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk aan de Tuin straat 2, telefoon 6 27 55. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer J. W. Rensen vergunning verleend voor de verbouw van een berging bij het perceel Espelodijk 17: 2. aan de heer T. Herrema vergunning verleend voor het kappen van 4 berken bij het perceel Postweg 15; 3. aan de heer C. Th. ter Hoeven vergunning verleend voor het kap pen van 2 bomen bij het perceel Hoffesstraat 29: Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de aanleg van een woonwagenlokatie aan de Kerkhofsweg te Holten. De burgmeester van Holten maakt bekend dat burgemeester en wet houders van die gemeente voornemens zijn een woonwagenlokatie aan te leggen op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nrs. 4318 en 4319, gelegen aan de Kerkhofsweg te Holten. De aanleg van een woonwagenlokatie op deze percelen is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „Holten Kom Noord" voor deze percelen geldende bestemmingen „rekreatie- ve doeleinden, kategorie P (park)" en „doeleinden van handel en be drijf II, kategorie VAB (verzorgend en ambachtelijk bedrijf)". Realisering van bedoelde woonwagenlokatie is daarom slechts mo gelijk na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. In zijn vergadering van 23 februari 1987 heeft de raad van deze ge meente ten behoeve van de aanleg van woonwagenlokatie voor be doelde percelen een voorbereidingsbesluit genomen, in casu de be reidheid uitgesproken hiervoor vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen en toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (een inrichtings plan en aanvraag om bouwvergunning voor te bouwen bergingen) gedurende VEERTIEN DAGEN, INGAANDE 9 NOVEMBER 1987, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter in zage. Tevens liggen gedurende deze termijn ter inzage een uittreksel uit het geldend bestemmingsplan en een (schets-)ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dit bestemmingsplan. Gedurende de ter mijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaartegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders. Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Holten, 5 november 1987

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5