„Logopedie in Holten nu overal geaccepteerd Baby Uit het politierapport Tentoonstelling Schenking '86 Extra aandacht voor bruidsmode op showavond Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Werknemers U-Vlees beginnen met OR BI] AFSCHEID MARION JANSEN: Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand HOLTEnS NIEUWSBLAD TWENTSE ANTIEKHAL TWENTSE ANTIEKHAL Spaaractie Dries Willems voor NIS Klaverjassen bij SV Holten Verkooppunten voor Unicef DONDERDAG 15 OKTOBER 1987 Voor de tweede keer in korte tijd biedt burgemeester Van Rappard de familie Jansen het gemeentetegeltje aan. Marion en Jelle Jansen kunnen er om lachen. „Met uw komst naar Holten is de bekendheid van logopedie enorm toegenomen. Het is nu algemeen geaccepteerd en wij als gemeente vinden het zo belangrijk dat we er geld voor blijven neertellen". Met die complimenten van burgemees ter Van Rappard nam Marion Jan- sen-Ekens afgelopen vrijdaf af scheid als logopediste in gemeen tedienst. In het grotere verband van de Districts Gezondheids dienst van het Gewest Midden-IJs- sel zal haar werk worden overge nomen door mevrouw J. Damen. In het bijzijn van vrijwel alle leer krachten van de Holtense basis scholen en vertegenwoordigers van de gemeente Holten was het voor het echtpaar Jansen al de tweede keer dat ze het tegeltje met het ge meentewapen in ontvangst konden nemen. Eerder al had echtgenoot Jelle Jansen afscheid genomen als scheikundeleraar aan de gemeen telijke Scholengemeenschap. Zijn overstap naar het bedrijfsleven en de daarmee gepaard gaande ver huizing naar Soest, betekende ook dat Marion Jansen na dertien jaar haar acht uur als logopediste moest opgeven. In 1974, zo memo reerde burgemeester Van Rappard, kwam zij terloops ter sprake in het sollicitatiegesprek van haar man. En aangezien Holten op dat mo ment zonder 'spraaklerares' zat was haar aanstelling vrij snel rond. Aanvankelijk voor vier uur, maar zoals Marion Jansen in haar dank woord nog eens benadrukte „dat was veel te kort". Mede dankzij haar noodkreten in jaarverslagen verhoogde de gemeente het aantal uur gaandeweg naar acht. Acht uur die ze meer dan nodig had om al die Holtense kinderen met taalstoor nissen te helpen. Dat die kinderen vaak dialect spraken vond ze niet erg. „Dat hoort bij deze streek". Maar in de loop der jaren heeft ze bijvoorbeeld wei veel kinderen van het stotteren afgeholpen. „Geluk kig was de samenwerking met ie dereen enorm. Ik kon overal met mijn problemen terecht. Ook de contacten met de ouders werden steeds beter. Wat dat betreft denk ik wel dat het me gelukt is de drem pel voor logopedie te verlagen". Daar kon het directeur C.H. Vogely van De Schakel het van harte mee eens rijn. Namens alle basisscholen bedankte hij Marion Jansen met een origineel Twentse koppr'n smorre gevuld met bloemen. Voge ly herinnerde aan de tijd van me vrouw Vorstman uit Deventer die met haar koffertje uit de trein stap te om 'spraakles' te geven. „Toen werd het nog gezien als een moder ne frats, maar het is jou gelukt logo pedie geaccepteerd te krijgen. Je deed het niet alleen met je mond, maar ook met je hart". Vogely had ook een bloemetje voor de nieuwe logopediste, die hij aanraadde ook maar in Holten te komen wonen. „Het is erg belangrijk datje een her kenbaar iemand hebt naar wie je ouders met hun kinderen kunt ver wijzen". Ook dit jaar verzorgt het Speel goed- en Blikmuseum weer een tentoonstelling, waarin een selec tie wordt getoond uit de vele hon derden voorwerpen, waarmee de collectie in 1986 gegroeid is. Om een idee te geven. In 1986 hebben 70 personen samen onge veer 500 voorwerpen aan het Speel goed- en Blikmuseum geschonken. Bij een dergelijk aantal schenkin gen bevinden zich natuurlijk veel min of meer 'gewone' voorwerpen als bouwdozen, poppenwagens, spellen, kinderboeken, treintjes en ander mechanisch speelgoed. Daarnaast zijn er zeer bijzondere stukken. Zo ontving het museum uit een legaat een 17e eeuwse mini atuur-secretaire. Een verrassende aanwinst was ook een set van zes blikken poppenhuiskamertjes met daarin blikken meubels, fabrieks matig gemaakt omstreeks 1931, maar tot nu toe bij het museum vol slagen onbekend. Een interessant spel dat op de tentoonstelling zeker te zien is, is 'De Verborgenheden RIJSSEN meubelen, kleingoed, curiosa en sfeervolle verlichting. Nu ook grenen meubelen uit DENEMARKEN. Exclusief en goede kwaliteit. Wij bezorgen gratis Rozengaarde 69 Rijssen tel. 05480-1 99 33/1 41 27 van Parijs' (een 'nieuw vermakelijk kinderspel') uit de tweede helft van de 19e eeuw. Maar ook recenter aanwinsten zijn te zien, zoals een celluloid pop en een plastic model van Volkswagen-kever. Schenkingen zijn voor het Speel goed- en Blikmuseum met zijn be perkt budget van groot belang. Toch moet het museum selectief zijn om te voorkomen dat de steeds vollere depots dichtgroeien. Daar om worden voorwerpen, die reeds in de collectie aanwezig zijn, be leefd geweigerd, evenals kapotte of onvolledige voorwerpen. Maar er zijn natuurlijk uitzonderingen. Zo werd een door houtworm aangetast en zwaar beschadigd 'Jeu de Cour- se' (wedrenspel) gerestaureerd en tegen ongedierte behandeld, om dat het zo bijzonder is. Een andere uitzondering is een prachtige flip perkast, die hopelijk binnenkort weer werkt. Schenking '86, Brink 47, Deventer, tel. 05700-9 37 86/3. Openingstijden: dinsdag-zaterdag 10-17 uur; zondag 14- 17 uur; maandag gesloten. In oktober start Aral Nederland met een, voor benzinemaatschap pijen, unieke spaaractie, waarmee niet alleen mooie artikelen te ver krijgen zijn, maar waarmee ook nog een goed doel wordt gediend. De Nederlandse Invaliden Sport bond, die tijdens de Paralympics voor de deelnemende invalide top sporters het transport per vliegtuig en het verblijf in Seoul (Zuid-Ko- rea) zou mpeten verzorgen, heeft daar het geld niet voor. In nauw overleg met de Neder landse Invaliden Sportbond heeft Aral besloten om met de slogan „Spaar met ons goud, zilver, brons" alle Aralgebruikers warm te laten lopen voor haar spaaractie. In Hol ten doet garagebedrijf Dries Wil lems aan de actie mee. 6 oktober: De collectebus die de vorige week werd ontvreemd uit de N.H. kerk, werd teruggevonden op het dak van de sporthal. Dë inhoud was ui teraard verdwenen. Een personenauto werd uit het ver keer genomen. De auto was rijp voor de sloop, ofschoon de eigenaar hem toch op wilde knappen. De aandrijfas lag open en bloot in het compartiment, zodat gemakkelijk de broekspijp of schoenveter daar in kon geraken. Als dit was gebeurd dan had de bestuurder rijn verdere leven in een invalidenwagen door kunnen brengen. Tijdens een hevige regenbui werd op de Al een personenauto van de weg geduwd door een vrachtauto. De personenauto wilde de vracht auto inhalen, doch het laatst ge noemde voertuig week uit naar links, waardoor de personenauto in de linker berm moest uitwijken en een bermpaaltje ramde. Er ont stond lichte schade. De bestuurder van de vrachtauto had kennelijk niets gemerkt, althans hij reed ge woon door. Daar het kenteken was opgenomen kon deze bestuurder door de politie worden achter haald. Ip het weekeinde van 4 op 5 oktober bleek de jeugd zich „vermaakt" te hebben op het platte dak van de school Het Kompas op de Kol. En kele luchtkokers werden vernield. 8 oktober: In de nacht van 7 op 8 oktober werd er ingebroken in een woning aan de Burgemeester van de Borchstraat. Een slot van de achterdeur werd vernield. Ontvreemd werd o.a. een videorecorder. Tot twee keer toe werd er deze dag een auto opengebroken op een par keerplaats langs de Al. Bij de eer ste auto werd een ruit ingeslagen en werd een radio ontvreemd. In het tweede geval werd een portier opengebroken en uit deze auto wer den goederen ontvreemd ter waar de van enkele duizenden guldens. In de nacht van 8 op 9 oktober werd een edelhert aangereden op de Al. De betreffende auto liep behoorlij ke schade op. Na enig zoeken kon het gewonde dier worden opge spoord. Gelet op de verwondingen zag de politie zich genoodzaakt het dier uit zijn lijden te verlossen. Des kundigen achten het niet uitgeslo ten, dat dit edelhert afkomstig is van de Veluwe, gelet op de brons tijd, zijnde een periode waarin deze dieren grote afstanden kunnen overbruggen. 9 oktober: Twee auto's botsten op de vroege morgen tegen elkaar op de kruising S14-Deventerweg (nabij restaurant De Witte). De gevolgen bleven be perkt tot materiële schade. Op de Burgemeester van de Borch straat werd een hond door een auto dood gereden. De auto kreeg geen schade. De eigenaar van de hond, een soort cocker spaniel, kleur zwart wit is nog niet achterhaald. Mocht iemand een dergelijke hond missen, dan kan hij contact opne men met de politie. Naar aanleiding van het politie nieuws van vorige week in dit week blad, waarin o.a. stond vermeld dat er enkele lampen waren weggeno men bij de WMO aan de Rijssense- weg, kreeg de politie de mededeling dat enkele jonge knapen deze lam pen in een bos hadden gevonden, hetgeen bij nader onderzoek bleek te kloppen. De goederen zijn inmid dels aan de rechtmatige eigenaar terug bezorgd. Op de kruising Dorpsstraat-Laren- seweg-Stationsstraat ontstond een aanrijding tussen een jeugdige fiet ser en een personenauto. De fietser, rijdende over de Dorpsstraat en ko mende uit de richting Markelo, sloeg linksaf en verleende daarbij geen vrije doorgang aan een tege moetkomende auto. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. 10 oktober: Omstreeks 11.00 uur werd op de parkeerplaats van het medisch centrum een groene personenauto aangereden, waardoor een flinke deuk ontstond in één der portieren. Toen de bestuurster dit ontdekte was de dader nergens te bekennen. Het is mogelijk dat deze niets ge merkt heeft. De politie doet een dringend beroep op deze persoon zich te melden. Het zal je zelf maar gebeuren! Getuigen rijn uiteraard ook zeer welkom bij de Holtense politie. Bij het Catsmeer bleek een jonge gewonde zwaan te vertoeven. Eén der poten was er slecht aan toe. Een dierenarts heeft de poot in het gips gezet. Het dier wordt voorlopig on dergebracht in het vogelopvangte huis te Gorssel. Freek Stam uit de Canadastraat heeft zich nogal druk gemaakt om het dier van een wisse dood te redden en dat mag ook wel eens vermeld worden. Fietsperikelen: gevonden nabij het hockeyveld een groene herenfiets met rode menie beschilderd merk Raleigh. Bij de Mengunie werd een fiets gevonden, die dank rij de post code weer bij de eigenaar kon wor den terugbezorgd. Uit de fietsen stalling van de scholengemeen schap werd een fiets weggenomen, zijnde een herenfiets, merk Gazelle, kleur grijs postcode 7451 HB 20. De grote showavond van vier jon ge Holtense ondernemers op woensdag 21 oktober in het Bonte Paard krijgt nog een extra attrac tie in de vorm van een uitgebreide bruidsshow. Zowel voor de aan staande bruid als bruidegom zijn er volop ideeën voor een modieus tochtje in de huwelijksboot. Voor de showavond van kapsalon Se bastian, Joey Mode, Schoonheids salon Hennie en Helma's Bloemen- hoek zijn nog beperkt kaarten ver krijgbaar bij de deelnemende be drijven. De bruidsshow is slechts een van de twaalf onderdelen op woensdag 21 oktober. Daarnaast komen onder delen als avondkleding, uitgaans- kleding, vrijetijdskleding, enz. aan bod. Alles in een afwisselend to taalprogramma waarin ook aan dacht wordt besteed aanhaarmode en make-up. Voor het muzikale showelement zorgt de als Lee To wers-imitator begonnen Lee Mur ray en de Lochemse dansschool die hoge ogen gooide in de Henny Huis man Soundmix-show. Voor de pre sentatie is de heer Boneva uit Zwol le aangetrokken. De avond begint om 20.00 uur pre cies, terwijl de zaal om 19.30 open gaat. In de toegangsprijs van f 7,50 zijn twee consumpties inbegrepen. Noordachteresweg 10 MARKELO-tel. 16 19 Binnen niet al te lange tijd zal er ook bij U-Vlees in Holten een on dernemingsraad functioneren. Dat De SV Holten houdt op donderdag 29 oktober de eerste klaverjasa- vond van dit seizoen. Om 20.00 uur rijn alle klaverjassers welkom in de kantine op sportpark Meermans kamp. In totaal worden er vijf kla- verjasavonden georganiseerd, waarvan er vier voor het algemeen kampioenschap gelden. Ook naast de collecte van Unicef, die deze week plaatsvindt, kan men deze organisatie steunen. Bijvoor beeld door de Unicef-artikelen te kopen. In Holten zijn hiervoor ver schillende verkooppunten. Het zijn mevr. Schaap (Reilinksweg 37, tel. 61868), mevr. Bogaard (Churchill- straat 141, tel. 62398), mevr. Van der Harst (Houtweg 25, tel. 61927), mevr. Helmer (Het Landewëerd 38, tel. 63133), mevr. Janssen (Vixse- boxsestraat 37, tel. 62026), mevr. Langendoen (Raalterweg 13, tel. 61986), mevr. Van de Spek (Kolweg 39, tel. 61284) en mevr. Stam (Köl- lingserf 43, tel. 63121). Nieuwe vrij willigsters zfjn de dames Helmer en Stam. De eerste neemt de Beuse- berg voor haar rekening, de tweede het Köllingserf en het Mossinkserf. Vanaf november kan men ook in de openbare bibliotheek aan de Rö- rikstraat terecht voor Unicef-arti kelen. Iedere vrijdagmiddag van 14.00 uur tot 17.00 uur. is het resultaat van besprekingen tussen directie en de bonden. Op uitnodiging van de Voedingsbon den CNV en FNV kwamen vorige week vrijdag 52 personeelsleden naar café Kalfsterman. CNV-be- stuurder Herman Groothuis vertel de daar hoe de zaken ervoor ston den. Met de directie van U-Vlees rijn afspraken gemaakt over de op richting van een ondernemings raad, de beloning van chauffeurs die op het buitenland rijden, de loonberekening na de inschaling van het personeel in de slachterij en de beloning van het kantoorper soneel. Twtntirrr mrtiHiiwity ildirimlst En.nog gotdkoptr óókl 15 Kompleet ingerichte kamertjes Zeer ruime keuze in babykamer- behang/stof en vloerbedekking Groot assortiment baby- en kleuter- kleding (maat 56*128). Kom vrijblijvend een kijkje nemen. Elsenerstraat 14, Rijssen. Tel. 05480-17495. Dinsdag gesloten, donderdag koopavond. /Z\ NED. HERV. KERK: 10.00 uur: ds. Visser (Heilige Doop). 19.00 uur: ds. Visser (Jeugd dienst). Uitgangscollecte: 's morgens Orgelfonds, 's avonds Plaatse lijk Jeugdwerk. Oppasdienst: mw. Koopman- Korterink en Brenda Bogaard. Diessenplas: woensdag 21 okto ber 19.30 uur ds. Israël. GEREF. KERK: 09.30 uur en 15.00 uur: ds. F. de Jonge van Siddeburen. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de twee de voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Tromop- v/d Meulen, mevr. Scheurwater- Potkamp en mevr. Offringa- Werkman. Mevrouw Saalmink- Stam en Henriëtte Saalmink. Kindemevendienst: groep 7 en 8 o.l.v. H. Stam groep 3 en 4 o.l.v mevr. J. Stam-Slotboom. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 10.00 uur: ds. B. van 't Veld. Uitgangscollecte: Werelddiaco- naat. OKKENBROEK: Zondag 18 oktober 10.00 uur: ds. H. van de Veer van Deventer. Uitgangscollecte Plaatselijke diaconie. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwelaar Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magarijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak. TANDARTS: A.J. Boerman, Zuiderstraat 27A Rijssen. Tel. 05480-12535. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten; zaterdagmorgen spreekuur 08.00-D9.00 uur Diessenplas- straat 5, tel. 6 15 15, daarna K. J. Coppoolse, tel. 63391. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tèl. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87 Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. VRIJDAG 16 OKTOBER: Bazar HMV in zaal Vosman; 20.00 uur le klaverjasavond Blauw Wit in clubgebouw sporpark 't Vlet- goor. ZATERDAG 17 OKTOBER: Bazar HMV in zaal Vosman; jeugd en jongerendag in Irene; 20.30 uur De Poppe: dansavond cv. De Fienpreuvers voor leden en niet-leden, m.m.v Pete Miler Band. DINSDAG 20 OKTOBER: Dia middag Bejaardensociëteit in De Kandelaar, aanvang 14.30 uur. WOENSDAG 21 OKTOBER: Bonte Paard 20.00 uur, zaal open 19.30 uur: (modelpresenta tie jonge ondernemers Holten; zangersavond PCOB. DONDERDAG 22 OKTOBER: Bijeenkomst CPB in De Kande laar 20.00 uur, dhr. Vroom over homeopathie; ringavond HVG in Bethanië Dijkerhoek, spreker ds. Buitenhuis over het Rode Kruis op de Henri Dunant. ver trek uit Holten 18.45 uur bij Ire ne. MAANDAG 26 OKTOBER: Ver gadering, inschrijving en loting Nachtvoetbal voor straten en buurten in de kantine van de sporthal; 18.30-21.00 uur Bloed- plasmaavond in sporthal; Mo deshow Schuppert, 19.45 uur. DINSDAG 27 OKTOBER: 20.30 uur ledenvergadering ZW Blauw Wit '66 in het clubhuis op sportpark 't Vletgoor. DONDERDAG 29 OKTOBER: Eerste klaverjasavond SV Hol ten, 20.00 uur kantine Meer manskamp. VRIJDAG 30 OKTOBER: Prijs uitreiking kampioenen PV De Bergvliegers, 20.00 uur clubge bouw Slachthuisstraat. DINSDAG 3 NOVEMBER: Speelgoedbeurs Peuterspeel zaal Dijkerhoek in leegstaand winkelpand H. J. Wansinkstraat 17; van 09.30 uur tot 11.30 uur. Gevonden: fietsen - zie politie- joumaal; twee bankbiljetten; bruin étui met vijf sleutels; rood/wifblauwe sjaal; contact lens; drie sleutels aan draadje; drie jonge poesjes met moeder poes. Verloren: fietsen - zie politie- joumaal; twee fotorolletjes; blauwe regenbroek in nylon zakje; linker handschoen merk Rodette; ovale zilveren broche; sjaal, geruit donker blauw; grij ze koffer merk Samsonite. HOLTEN - Ondertrouwd: G. J. Vrugteveen, 23 jr. en S. E. Engel, 22 jr. Gehuwd: J. F. Beukers, 24 jr. en G. M. Müller, 21 jr.; A. J. Wit haar, 24 jr., Wierden en J. H. Aanstoot, 25 jr. Overleden: J. W. Paalman, oud 72 jr., Deventer.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5