WV Holten sluit seizoen in feeststemming af ÉJé rem r: Volkstoneel in Schouwburg Schaakclub start met winst Gemeente steunt ouderenbeleid Kampioenen hengelsport HOLTENS NIEUWSBLAD IA Diamiddag van bejaardensoos DONDERDAG 15 OKTOBER 1987 ^ÉÉÉI ja* Het Nederlands Volkstoneel komt op 21 oktober naar Lochem. De afsluitingsrit van het toersei- zoen van wielervereniging Holten krijgt dit jaar een speciaal tintje. Het kersverse wielerpaar Henk en Jannie Vasters zal zich zaterdag om 10.00 uur in bruidskledij moe ten melden bij de sporthal om een rit door Holten te maken. Een spe ciaal vervoermiddel is hiervoor in gehuurd. Tijdens de laatste tocht valt de beslissing voor het'toer tochtenklassement 1987. Grote kanshebber is Gerrit Bos man, die dit jaar slechts een tijdrit heeft gemist. Naar alle waarschijn lijkheid zal deze echte clubman de wisselbeker overnemen van Henk Beldman. Henk en Janni? Vasters leggen de toertocht in de ploeglei derswagen af om na terugkomst in Holten opnieuw op het speciale vervoermiddel plaats te nemen en onder escorte door het dorp te fiet sen. Dertien toerrijders waren afgelo pen zondag te gast bij de Enschede- se toervereniging 'Het Oosten', die de Grenslandrit over 120 kilometer georganiseerd hadden. Onder goe- Als de Holtense gemeenteraad vol gende maand akkoord gaat met het collegevoorstel kan De Dies- senplas f 5000 gulden verwachten als tegemoetkoming in de kosten van het flankerend ouderenbeleid. Hoewel het college dit in principe een taak voor hogere overheden vindt, wil men met name de men sen met de laagste inkomens niet de dupe laten worden van de over heidsbezuinigingen. Jaarlijks ontvangt De Diessenplas van de Provincie Overijssel zo, 15 a 20 duizend gulden voor het falnke- rend ouderenbeleid. Daarvan wor den bijvoorbeeld de kosten ver goed van tijdelijke verzorging voor ouderen die uit het ziekenhuis ko men, maar nog niet zelfstandig kunnen wonen. Nu de provincie niet van plan is daarvoor meer geld ter beschikking te stellen zouden die mensen meer moeten gaan be de weersomstandigheden gingen ongeveer honderd rijders in En schede van start. De dag ervoor hadden al vijftig renners het prach tige parcours afgelegd. Het was inderdaad een echte grens landrit. Vanaf het clubhuis gingen de rijders direct de grens over. Via rustige landweggetjes en fraaie we gen door de bosrijke omgeving gin gen zij in de richting van Otten- stein. Na vele omzwervingen op Duits grondgebied passeerden de rijders de controlepost in Overdin- kel. Hierna trokken zij opnieuw de grens over en koersten naar Och- trup. Inmiddels waren ruim zestig kilometer afgelegd. In Gildehaus wachtte de eerste echte klim van deze dag, temidden van fraaie herfsttinten in het zonlicht. Ook het gebied rond de Lutte en Losser geeft de fietser voldoening. De ruim 120 kilometer waren rond de klok van half twee afgelegd. Ondanks dat het toerseizoen bijna voorbij is zullen de trainingen door gaan. Elke zaterdag om 9.00 uur talen. Wethouder W. Dalhuisen: „Dit is duidelijk een eenmalige bij drage uit het potje van tienduizend gulden dat wij hadden geresér- veerd voor de kosten van een coör dinator voor het ouderenbeleid in Holten. Maar men daaraan op dit moment nog niet toe is, kan het geld ergens anders voor worden ge bruikt. Het is geen goede zaak dat de gemeente moet inspringen, maar wij willen toch een bijdrage leveren". Ook de plaatselijke afdelingen van de ouderenbonden ANBO en PCOB krijgen geld uit het potje voor het ouderenbeleid. Voor orga nisatorische kosten komen beide clubs in aanmerking voor een bij drage van f 150. Voor culturele acti viteiten kunnen de ouderenbonden een beroep doen op het subsidiepo tje van de commissie SoCuWe. vertrekken de rijders vanaf de sporthal. Wielervereniging Holten houdt op twintig december haar eerste veld- toertocht. Deze nieuwe discipline belooft een pittige tocht over veer tig kilometer te worden, via onder meer de Zuurberg en natuurlijk de klimmen en afdalingen in de Hol- terberg. Grote animator Ben Bril heeft de organisatie grotendeels klaar. Afgelopen zaterdagavond tijdens le jaarlijkse feestavond van De Rietvoorn bleek weer eens dat de thuisblijvers ongelijk hadden. Voorzitter Kers had wel graag wat meer opkomst gezien, zei hij in zijn openingswoord, maar al gauw zat ie stemming er in. Iedereen deed zijn best aan de barbecue en confe rencier „Peer uut Hardenberg" kreeg de lachers ook wel mee. in de loop van de avond werden door de voorzitter op zijn eigen humoristi sche wijze de bekers uitgereikt aan de kampioenen van het afgelo pen seizoen. Bij de jeugd was Hen ri Achterkamp de gelukkige win naar en bij de senioren ging Jan Willem Plekkenpoi helemaal schuil achter de bekers want hij won zowel het gewone klassement alsook de serie IJsselmeerwed- strijden. Voorafgaande aan de feestavond werd 's middags eerst nog gestre den om de prijzen in de eerste win- tercupwedstrijd welke gehouden wordt in samenwerking met de hengelsportvereniging in Enter. 38 deelnemers deden hun uiterste best in de Berkel bij Zwiep. Er werd matig gevangen, maar toch deed Holten het erg goed. Ben Groot Ob- bink werd winnaar met Henk Ach terkamp op de tweede plaats en ja wel, Jan Willem op de derde. De jaarlijkse „wedstrijdvergade ring" wordt gehouden op dinsdag 3 november 's avonds 20.00 uur bij „Vosman". Eindklassement junioren: 1. Henri Achter kamp, 2. Erik Welmer, 3. Ramon Nyenhuis, 4. Joop Flierman, 5. Arne Boonk. Eindklassement senioren: 1. J. W. Plekken poi, 2. G. Jansen, 3. G. Scholten, 4. B. Groot Obbink, 5. H. Achterkamp. Op woensdag 21 oktober komt het Nederlands Volkstoneel naar de Schouwburg in Lochem met de muzikale produktie Heimwee. Het verhaal van Annie, Cor en de twee kinderen die na 17 jaar Nieuw- Zeeland opa en oma op bezoek krijgen. Dan wordt de heimwee te groot. De bezetting bestaat o.a. uit Conny Vandenbos, Carry Tefsen, IJf Blokker en Jaap Stobbe. Aaan- vang 20.00 uur. Zondag 18 oktober is er in Lochem om 12.00 uur een koffieconcert van het Arion Ensemble m.m.v. Ronald Brautigam op piano. Zij spelen het Divertimento voor strijkers in D grote terts KV 135 van Wolfgang Amadeus Mozart, de Visions fugiti ves van Serge Prokofieff en het Pia noconcert nr. 2 van Frédéric Cho pin (solist Ronald Brautigam). Film Ook is er in de Lochemse Schouw burg film te zien. Zondag 18 okto ber en dinsdag 20 oktober draait om 20.00 uur Police Academy IV. De volgende bijeenkomst van de Bejaardensociëteit is op dinsdag middag 20 oktober. Vanaf 14.30 uur vertoont Wander Drent sr. in De Kandelaar dia's uit zijn privé verza meling. Als fervent amateurfoto graaf heeft Drent in de loop der jaren heel wat mooie plaatjes ge schoten. Deze film voor alle leeftijden kent een toegangsprijs van f 10,00. Hou ders van een Pas 65+ betalen f 6,00. De Lochemse Schouwburg is te vinden aan de Oosterwal 22. Het eerste team van de Holtense schaakclub is de externe competi tie uitstekend begonnen. Tegen Hardenberg behaalt Holten naar verwachting een 5,5-2,5 overwin ning. De voorlopige stand is 4-2 in het voordeel van Holten, met nog twee uit te spelen afgebroken par tijen in het verschiet. Henk van Beek, Hans van Oyen en Geert Stevens wonnen hun partij en, Theo van Lindenberg en Gerrit Stevens moesten met remise ge noegen nemen. Dick van der Knaap is nog niet in vorm en ver loor. De afgebroken partij van Ton van Oyen moet gewonnen kunnen worden en die van Joep Middelink zal waarschijnlijk in remise eindi gen. Het Sallandtoemooi in Raalte le verde voor het zestal uit Holten een tweede plaats op met 11,5 punten, een puntje minder dan het iets ster kere Dalfsen. Nijverdal legde be slag op de derde plaats. Dick van der Knaap was in het Holtense team met drie punten uit drie par tijen de topscorer. Schaakles De schaaklessen op de lagere scho len die opleiden tot het 'Pionnen- diploma', zijn inmiddels weer van start gegaan. Jaap Schipper bege leidt een dertigtal leerlingen van de Haarschool op maandagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur. Geert Ste vens (tel. 62775) geeft op dinsdag middag les aan een twintigtal leer lingen van het Kompas, de Kol- school en de Schakel, eveneens van 15.30 tot 16.30 uur. Jan van Calcar neemt de-leerlingen die dit voorjaar zijn geslaagd voor het Pionnen-di ploma onder zijn hoede om het To ren-diploma te halen. Deze lessen beginnen op de Dorpsschool op maandagmiddag om 15.30 uur. MET DE BUS NAAR vanuit RAALTE/HEETEN za. 17-10-87: „Een Bijzondere Dag" za. 19-12-87: „introdans" ma. 21- 3-88: „L'Elisir d'Amore" vanuit HOLTEN/BATHMEN vr. 6-11-87: „La Finta Semplice" do. 10-12-87: „Helder Als Glas" do. 18- 2-88: „De Nibelungen" vanuit OLST/DIEPENVEEN do. 12-11-87: „Balinese Dans" do. 18- 2-88: „De Nibelungen" di. 19- 4-88: Othello" Dit GRATIS busvervoer is een initiatief van de Provincie Overijssel. Boekingen: bij de plaatselijke V.V.V. of bij de Deventer Schouwburg (05700-16641). Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan fa. Gervedink-Nijhuis voor de verbouw van de winkel-werkruimte Dorpsstraat 43; - aan fa. Meinders voor het vergroten van het magazijn Keizersweg 37; - aan de heer M. Rietberg voor het ged. vergroten van de rundveestal bij het perceel Larenseweg 104; - aan de heer J. W. Broekmaat voor de bouw van een garage-berging bij het perceel Reebokkenweg 1; - aan de heer G. Pasman toestemming verleend voor de bouw van een mestplaat en gierput bij het perceel Oude Deventerweg 4; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer P. W. J. van Assem voor de berk bij de woning Canadastraat 58; - aan de heer G. J. Paalman voor een boom bij de woning Mr. G. Vixseboxsestr. 17; - aan de heer R. Terborg voor een berk bij de woning Nagelhoutstraat 33; - aan mevrouw F. Pasop-Woelders voor 2 bomen bij de woning Churchillstraa 20; - aan de heer K. W. Pruis voor bomen bij de woning Vianenweg 224; 3. aan S.V. Bato vergunning verleend t.b.v. het houden van een verloting; 4. aan Volleybalver. Mintonette vergunning verleend voor een bloembollenverkoopaktie; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDEUNG ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. MAIS te koop Burgemeester en wethouders van Holten bieden te koop aan: 1 perceel mais, 1.31 ha, gelegen aan de Larenseweg en 1 perceel mais, 1.55 ha, gelegen aan de Aaltinksweg. Inschrijving door middel van briefjes in gesloten enveloppe, in te leveren vóór maandag 19 oktober 1987,15.00 uur bij de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Smidsbelt 6 te Holten. De gunning geschiedt onder voorbehoud. Betaling van de inschrijfsom moet geschieden vóór 15 november a.s. Commissie Sociaal-Cuitureel Werk Dc eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk vindt plaats op donderdag 15 oktober om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot subsidie-aanvragen van de PCOB/Holten en het Serviceburo Salland en het concept-Sociaal-Cultureei Pro gramma 1988. Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de bouw van een werktuigenschuur bij het perceel Oude Deventerweg 4 te Holten. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer G. Pasman, Oude Deventerweg 4 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een werktuigen- schuur op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie H, nr. 588, plaat selijk gemerkt als Oude Deventerweg 4. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het bes temmingsplan „buitengebied" voor dit perceel geldende bestemming „agrarisch gebied van landschappelijke waarde", daar op gronden met deze bestemming het oprichten van gebouwen niet is toegestaan. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na ver lening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek daarom mede aangemerkt als een verzoek om zo danige vrijstelling. Daar het ingediende bouwplan in overeenstemming is met de in voorbereiding zijnde algehele herziening van het bestemmingsplan buitengebied, hebben bur gemeester en wethouders besloten ten aanzien van bovenvermeld verzoek toe passing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt bovenvermeld bouwplan (verzoek om vrijstelling) gedu rende veertien dagen, ingaande 19 oktober 1987, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Tevens liggen gedurende deze termijn een exemplaar van een uittreksel uit het vigerend bestemmingsplan buitengebied en van het (schets-)ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dit bestem mingsplan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 15 oktober 1987. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. VAN RAPPARD Plan bejaardenoorden 1986-1987 De burgemeester van Holten maakt bekend dat door gedeputeerde staten van Overijssel een concept-statenvoorstel is vastgesteld m.b.t. een beperkte herzie ning van het Plan bejaardenoorden 1986-1987. Die herziening betreft: a. de verlenging van het plan met maximaal één jaar; b. enige wijzigingen in de capaciteits-berekeningen vanwege de bijtelling van onder de zgn. 1-oktoberregeling vallende, krachtens de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten gefinancierde, verzorgingsplaatsen. Met deze herziening wordt geen beleidswijziging bedoeld. Het concept-raadsvoorstel ligt voor een ieder ter inzage ter secretarie van alle Overijsselse gemeenten en in de bibliotheek van het Provinciehuis (Luttenbergs- traat 2) te Zwolle, van 9 oktober 1987 tot 9 november 1987. Gedurende deze ter mijn kan iedere belanghebbende schriftelijke bezwaren tegen het concept indie nen bij Provinciale Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Tussentijds is inspraak mogelijk door gebruikmaking van de Spreekrechtregeling in de vergadering van de Vaste commissie van advies en bijstand voor welzijn op 28 oktober 1987 (aanvang 14.00 uur), in het Provinciehuis te Zwolle. Holten, 15 oktober 1987 De burgemeester voornoemd, __r |T*™!** - W. L. F. C. VAN RAPPARD STICHTING ANTENNE INRICHTING HOLTEN In het Holtens Nieuwsblad van 2 oktober 1986 hebben wij een uitvoerige publika- tie gewijd aan het wel en wee van onze stichting. In verband met op stapel staan de plannen tot uitbreiding van het c.a.i.-net willen wij de bewoners van Holten on derstaand nader informeren omtrent de stand van zaken en de verdere plannen van onze stichting. Huidige stand van zaken. De aanleg van een c.a.i.-net in het partieel plan De Haar 1976 (Köllingserf en Morssinkserf) is op enkele incidentele aansluitingen na voltooid. In het plan De Beuseberg vordert de aanleg van het c.a.i.-net in gelijk tempo met de realisering van de woningbouw in dit plan. In de wijk Kol-Noord (tussen de Pannenbakkersstraat - spoorlijn -Dikkesteensweg - Rijssenseweg - Kolweg) zijn dit jaar gelijktijdig met de renovatie van het tele foonnet de huisaansluitkabels voor het c.a.i.-net meegelegd. Eind oktober/begin november zal begonnen worden met de aanleg van een voedingskabel vanaf de Diesenplasstraat naar een wijkcentrum aan de Kolweg en zullen de huisaanslui tingen worden afgewerkt. Deze werkzaamheden zullen door Technics Deventer b.v. te Deventer worden uitgevoerd. Nadat het gehele net in de wijk Kol-Noord gereed is gekomen zullen de bewoners gedurende één maand gratis signaal ontvangen, om daarna te beslissen of zij al dan niet signaal willen (blijven) ontvangen. Uitbreiding c.a.i.-net Met het oog op een rendabele exploitatie van een c.a.i.-net op de Kol zal eind ok tober onder de bewoners van Kol-Zuid (tussen de Kolweg en Dorpsstraat - Oranjestraat) en enkele aangrenzende straten c.q. percelen een enquete worden gehouden om te peilen of bij hen ook belangstelling bestaat voor een aansluiting op de c.a.i. Tevens zal op 9 november een informatie-bijeenkomst worden be legd. Gelijktijdig met het houden van een enquête onder de bewoners Kol-Zuid zal ook een enquête worden gehouden onder de bewoners van De Haar (Churchillstraat - Canadastraat - Verzetstraat - Nagelhoutstraat en Kenemansstraat), daar het anten ne-systeem in deze wijk sterk verouderd is en veel klachten geeft over slecht beeld etc. Ook voor deze bewoners zal een informatiebijeenkomst worden belegd op 9 november. Behalve voornoemde plannen bestaat het voornemen om begin 1988 onder de bewoners.van De Boskamp en De Gaarden een enquête te houden. Waarom kabeltelevisie? Waarom kabeltelevisie, terwijl ik nog een goede, eigen antenne bezit, zullen velen zich afvragen. Het grote verschil tussen een privé-antenne en een aansluiting op een c.a.i. zit technisch gezien eigenlijk in het „kopstation" op het appartementengebouw aan de Reilinksweg. De signalen komen daar binnen en worden daar „gezuiverd" van storingen etc. en vervolgens in het net gestopt, op weg naar de bewoners die zo kwalitatief goed FM-radio en 5 tv-signalen kunnen ontvangen. Een ander voordeel van een c.a.i. is, dat het relatief goedkoop is om extra ont vangstmogelijkheden te bieden, omdat de hoge extra kosten ervan omgeslagen kunnen worden overeen grote groep aangeslotenen,-bijv. de ontvangst van satel lietprogramma's zoals Sky Channel, Super Channel en TV 5. Samenvattend kan gezegd worden dat het belang van een c.a.i. eigenlijk in de toekomst ligt, terwijl er nu al van geprofiteerd kan worden zonder dat iedereen een eigen antenne op het dak behoeft te plaatsen. Behalve radio- en tv-programma's kan een modern ka belnet tal van andersoortige informatie doorgeven. Wegen de kosten van die c.a.i. op tegen die van een eigen antenne? De maandelijkse kosten bedragen nu f 12.32 incl. b.t.w. per maand en dat bete kent een steeds terugkerende uitgave. Als men een eigen mast plaatst, is men één keer veel geld kwijt maar men is af van die maandelijkse kosten. Toch is een c.a.i.- aansluiting eigenlijk niet zoveel duurder dan die eigen mast, als men daar ook op zou afschrijven en rente over zou berekenen. Maar voor die f 12.32 per maand heeft men wel een aansluiting met toekomstwaarde. Zo ontvangt men straks ook de nieuwe zender Nederland III Als conclusie kan men zeggen: een c.a.i. verdient zichzelf als er meer gebruik ge maakt wordt van die kabels, door meer programma's of andere mogelijkheden. Het duurste onderdeel van de c.a.i. dat zijn de kabels, die worden in 15 jaar afge schreven en de ontwikkelingen in die periode laten zich raden. Komt er uitbreiding van het aantal te ontvangen programma's? In het voorgaande is al gezegd dat de eigenlijke waarde van een c.a.i. pas echt duidelijk wordt bij een uitbreiding van het aantal programma's. De extra pro gramma's kunnen alleen maar ontvangen worden door aangeslotenen op het nieuwe net, d.w.z. zij die f 12.32 per maand betalen. In een eerdere publikatie werd gewag gemaakt van een proef met zenderuitbreiding in het partieel plan De Haar en De Beuseberg. In de regio Twente worden door c.a.i.-kabelexploitanten de mogelijkheden onderzocht tot levering van het signaal van de BRT (Belgische zender) via de PTT-toren te Markelo. Gezien de ligging van Holten ten opzichte van deze toren, moet het mogelijk zijn tegen geringe kosten de Belgische zenders en wellicht ook andere zenders zoals Nederland III en de BBC op het Holtense net te krijgen. Voorwaarde is wel dat alle daarvoor aangezochte gemeenten daaraan willen meewerken, daar dit voor Holten alleen te kostbaar is. In verband hiermede acht de stichting het voorshands niet verantwoord vorenbedoelde proef met uit breiding van programma's te starten. Het stichtingsbestuur blijft met interesse de ontwikkelingen m.b.t. ontvangstmogelijkheden van de Belgische zenders volgen. Wel heeft het bestuur inmiddels besloten het programma-aanbod uit te breiden met de zender Nederland III. (vermoedelijk 1 april 1988). In principe kan deze zen der ook met een eigen antenne ontvangen worden, doch of dit mogelijk is en de kwaliteit van de ontvangst is mede afhankelijk van het in de eigen installatie toe gepaste koppelfilter. TOT SLOT. Het stichtingsbestuur is op dit moment als volgt samengesteld: namens de ge meente Holten: Mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard (voorzitter) M. F. Spijker, G. J. Wennemers. Namens de woningbouwvereniging Onze Woning: B. J. Doornebos (secretaris/penningmeester), J. van Eykelen, T. Pauwels. Namens de aangesloten: J. D. Bult, R. H. J. Krause. Er bestaat nog een vakature voor een aangeslotene, waarbij de voorkeur uitgaat naar een aangeslotene uit de wijk De Haar. Hebt u belangstelling hiervoor, geeft u dan op. Ter ondersteuning van het stichtingsbestuur is een werkgroep gevormd, die mo menteel bestaat uit de heren C. P. Beukenkamp, J. H. Heller en J. IJmker (allen wérkzaam ter secretarie van Holten).

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3