Verjaardag Priscilla feestelijk gevierd Holten en Nido blijven één Holtens Nieuwsblad, WEEK DEZE Let op drukfouten! Rectificatie DANKZIJ GARANTIE GEMEENTE VOOR BEDRIJFSPAND BON Provinciale dag van HVG Dansavond Fienpreuvers Vereniging Epilepsie U ontvangt een fraaie Hottens Nieuwsblad donderdag 15 oktober 1987 - 38e jaargang - nr. 41 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 .Spraakles" Afgelopen vrijdag nam Marion Jansen afscheid als logopediste van de gemeente Holten. In de dertien jaar dat ze hier werkzaam was, slaagde ze er niet alleen in het aantal uren voor 'spraakles' te verdubbelen, maar maakte boven dien het hele logopedie-gebeuren wat meer toegankelijk. Mede om dat ze het dialect ongemoeid liet, won ze het vertrouwen van heel wat kinderen en hun ouders. Ook zij kreeg, evenals echtgenoot Jelle een gemeentetegeltje. Vorige week beleefde Holten de primeur van volleybal op divisieni veau. Hoewel de dames van Min- tonette er niet in slaagden hun eerste competitiepuntje in de wacht te slepen, beloofde de wed strijd tegen kampioenskandidaat Flash het een en ander voor de toekomst. Komende zaterdag staat sporthal 't Mossink weer op z'n kop wanneer de pupillen van coach Koeslag weer aan het net verschijnen. De gereformeerde vrouwenvereni ging Priscilla was vorige week op de kop af 40 jaar oud en dat werd uiteraard feestelijk gevierd. In de met herfstbloemen stijlvol ver sierde Ontmoetingsruimte van De Kandelaar was het donderdag avond gezellig druk. Een bonte mengeling van programma-onder delen zorgde voor een vermakelij ke jubileumviering. Na de opening door de presidente van de vereniging mevr. Kolkman- Van Harten werd eerst psalm 98 vers 2 gezongen en ging zij voor in gebed. Bij de openingsliturgie werd de verbindende tekst gesproken door de presidente afgewisseld met declamatie van mevr. G. Juijens- Teeselink en mevr. J. Hulsman- Landeweerd. Ook was er samen zang van drie liederen uit het Lied- van het bondslied. Namens de gere- boek der Kerken. formeerde mannenvereniging Na een keurig uitgevoerd linten- Schrift en Belijdenis nam daama dhr. Js. Schuppert het woord. Hij wees op de goede samenwerking tussen beide verenigingen, die min stens een keer per jaar samen ver gaderen. Ds. M. Berg, die namens de gerefor- Stam-Bosschers en D. Verveda met meerde kerk en de kerkeraad het veel gevoel voor humor werd voor- woord voerde wees op het vele en gedragen, werd het programma belangrijke werk (bezoek zieken en voor de pauze afgesloten met de bejaarden) dat Priscilla doet. Door j huldiging van de dames J. Klein afgevaardigden van de hervormde Naar het bejaardenhuis de zang- mond-orgel - crrrnon 'Pnoc on hntmnpc movmilW nnnp mpvrni Nagelvoort-Middelesch, A. Ekkel- spel door de dames H. Landeweerd- Stam, J. Hulsman-Landeweerd, M. Veldhuis-Maag, D. Verveda, J. Wig- gers-Aanstoot en J. Dijkink-Bolink en het uitvoerige gedicht Rijmela rij, dat door de de 'dichteressen' T. Het kleurrijk uitgedoste dameskoortje 'Poes en Hijgpoes' kreeg een spon taan applaus. muzikaal begeleid vrouwenvereniging werd een fraai groep 'Poes en hijgpoes', mevrpuw door mevrouw H. Kruk-Aanstoot. kamp-Beute en G. Reinink-Bel- dman die al sinds de oprichting op 8 oktober 1947 lid zijn. Na het nuttigen van een hapje en een drankje werd de jubileumbij eenkomst hervat met het zingen bloemstuk aangeboden. J. van Leeuwen-Beldman (decla- Het gevarieerde programma voor- matie) en mevrouw J. Dijkink-Bo- Aan het eind sprak presidente me- zag verder in een optreden van de link (play back). De laatste had als vrouw Kolkman-Van Harten een dames Dijkink-Bolink Veldhuis- MiekeTeikamp veel succes met het woord van dank tot allen die aan de Maag en J. Aanstoot-Beldman met lie<tje geslaagde herdenkingsavond had- het sketchje Waarheen'. De avond werd op ham- den meegewerkt. Uitgeversmaatschappij Van der Loeft bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 HIIIIÜIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIlHlllllllillilllllllllllimilil iiihii mensen te maken krijgen, homeo pathie. Over deze alternatieve ge neeswijze zal apothéK^F J.F- Vroom om 20.00 uur in De kandelaar een lezing houden. In het Holtens Nieuwsblad van vo rige week zijn twee fdutjes geslo- Nido-Universal blijft in Holten, In ieder geval tot 1996, maar als we commercieel pen. Het was niet de NBvP Holten directeur Jan Nikkels mogen geloven (en dat doen we) nog veel langer. „Holten die een avond over drugs hadden js weliswaar geen echte industrieplaats, maar nu het gemeentebestuur zich georganiseerd, maar de NBvP Es- wat flexibeler heeft opgesteld, zie ik hier volop mogelijkheden voor de toe- pelo. Verder staat in de aankondi- komst". Met de vorige week beklonken overeenkomst tussen het Holtens colle- ging van de bazar van HMV dat de ge van B en W en de Nido-directie lijkt een solide basis te zijn gelegd voor een Holtense middenstand de prijzen rooskleurige toekomst van de Holtense producent van gladheidbestrijdings- voor het Rad van Avontuur be- apparatuur. De garantie van de gemeente Holten dat wanneer de bedrijfspan- schikbaar heeft gesteld. Dat is niet den aan de Industriestraat voor 1991 niet verkocht zijn, deze voor 250 duizend juist. De winkeliers dragen op een gulden naar de gemeente gaan, betekent voor Nido dat er kan worden begon- andere manier hun steentje bij, nen met nieuwbouw op het terrein van het voormalige Jalink Bouwmaterialen - aan de Waagweg. Een oplossing die beide partijen tevreden stemt, zij het dat er Homeopathie van gemeentewege wat meer water in de wijn moest worden gedaan bij de on- derhandelingen. De CPB Holten besteedt donder- «.ii i dag 22 oktober aandacht aan een Na het dreigement van Nido-zijde ronduit zwak. In het nabije verle- onderwerp waarmee steeds meer om uit te kijken naar uitbreidings- den namen bedrijven als Krekel en mogelijkheden voor de service-af- de O AD (gedeeltelijk) de benen deling buiten Holten, werd er heel naar Rijssen en Goor die met aan- wat afgepraat tussen het Holtens lokkelijke investeringspremies college en Nido. De onderhande- lonkten. Om Nido Service in Hol- lingspositie van de gemeente was ton te houden moest Holten, dat buiten de IPR-regeling van de rijksoverheid valt, met andere toe zeggingen komen. In overleg met de achterban zijnde de vier fractie voorzitters werd de garantieprijs van 250 mille in de strijd geworpen. Een oplossing die volgens burge meester Van Rappard twee vliegen in één klap omvat. „Ten eerste zor gen we hiermee dat Nido in Holten blijft en ten tweede bieden we ande re grote bedrijven in Holten hier mee de mogelijkheid uit te brei den". Van Rappard doelt daarmee met name op de buren van Nido- Universal, Waterloo en Udema. Wa terloo is inderdaad de grootste kan didaat voor aankoop van de pan den aan de Industriestraat, maar met de 250 duizend gulden van de gemeente in het achterhoofd is het aannemelijk dat dit bedrijf de uit breidingsplannen nog even op een laag pitje zet en na 1 januari 1991 liever zaken met de gemeente doet dan nu met Nido-Universal. Wet houder W. Dalhuisen, die over de gemeentelijke centjes gaat, is dan ook minder gelukkig met de geko zen oplossing. „Die 2,5 ton legt toch een beslag op je toekomstige mid delen en het is dan ook te hopen dat er snel, in ieder geval voor 1991 een kandidaat-koper komt. In feite is het belachelijk dat je je als gemeen te in zulke kronkels moet wringen om zo'n bedrijf hier te kunnen hou den. Alleen omdat je vlak aan ge meentes met een IPR-regeling grenst". Een mogelijkheid die ook Jan Nik kels namens Nido nastreeft want „die 2,5 ton is wel acceptabel, maar Waar eens de ambtenaren zwoegden gutst nu het sloperszweet. Vo- fige week is door de werknemers van het sloopbedrijf Pongers uit Rijssen een begin gemaakt met de ontmanteling van het semiper- manente gedeelte van het oude gemeentehuis aan de Dorpsstraat. Nadat de ambtenaren in allerijl de laatste tastbare herinneringen aan dit vergane bestuurlijke bolwerk in veiligheid hadden ge bracht, konden de slopers aan de gang. Overigens gebeurt dat heel behoedzaam want het demontabele gebouw wordt stukje bij beetje uit elkaar gehaald. Jammer voor de op sensatie beluste Holtenaren, maar slopershamers of ijzeren kogels komen er niet aan te pas. Wanneer de „kiekeboe" citaat oud-gemeentesecretaris Langen- barg) eenmaal tegen de vlakte is, kan er worden begonnen met de restauratie van de aloude zijmuur van het uit 1906 daterende ste nen gemeentehuis. Zoals bekend dient dit, na een grondige opknap beurt, volgend voorjaar als nieuwe behuizing voorde Holtense VVV en de Oudheidkamer. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Commercieel directeur Jan Nikkels op het voormalig op- slagterrein van Jalink Bouw materialen, waar Nido-Uni versal gaat bouwen. nemers als België,West-Duitsland, neelsleden die Nido Service nu al Frankrijk, Zwitserland en (jawel) telt, er de komende jaren zo'n vijf Spanje en wat meer incidentele ko- arbeidsplaatsen bijkomen. Boven- pers als de Skandinavische landen, dien zal de organisatiestructuur zo- Bovendien zijn in de afgelopen ja- danig worden aangepast dat er een ren voorzichtige stappen op de aparte afdeling voor onderzoek en Oosteuropse markt gezet en wordt ontwikkeling komt, los van de pro- ook her en der in Canada en de duktie-tekenkamer. De nadruk Verenigde Staten met Nido-strooi- daarbij ligt op nieuwe produktont- ers en schuivers de gladheid bestre- wikkelingen in de gladheidsbestrij- den. ding. Want hoewel daarmee het sei- ,c is zoensgebonden karakter van Nido bmiu van 06 IxO I blijft, richt men zich vooralsnog op Een ontwikkeling die de man van dit sterke punt. het allereerste uur, wijlen Herman Belangrijke klanten zijn naast Klein Velderman, in zijn stoutste Rijkswaterstaat en Provinciale dromen nooit had kunnen voor- Waterstaat in toenemende mate af- zjen. Rond 1950 begon 'de Smid zonderlijke gemeenten en niet te van de Kol' in opdracht van ge- vergeten het ministerie van Defen- meente-opzichter Herman Holter- sie. Op het ogenblik is legergroen man heel voorzichtig met een eer- de meest gesignaleerde kleur op de ste metalen schuif. Klein Veleer- Nido-produktielijnen terwijl ook man zat toen met zijn smederij nog regelmatig delegaties van land- aan het eind van de Kolweg bij de macht, luchtmacht en zelfs de ma- Rijssenseweg en had het geluk dat rine in Holten op bezoek komen de proefnemingen met de metalen voor instructie. Om al die op schuif op diezelfde Rijssenseweg drachtgevers ook fatsoenlijk te werden gadegeslagen door iemand kunnen ontvangen denkt Nico al- van Rijkswaterstaat. Vanaf dat weer een stapje verder. Vanouds- moment zette de ontwikkeling van her dateren de plannen voor de Universal zich razendsnel in bewe- bouw van kantoren aan de kant ging. Aangezien Klein Velderman van de Weverstraat en het ziet er op een gegeven moment zulke gro- naar uit dat die binnenkortweer uit te ploegen maakte dat ze niet eens de kast zullen worden gehaald, meer door de deur van zijn werk plaats aan de Kolweg konden, Holtens bedrijf moest hij uitzien naar vervangende Zowel daarvoor als voor de bouw enorm gewaardeerd. We houden er ook rekening mee bij het aantrek ken van nieuwe mensen. Dat ze zich kunnen aanpassen bij de nuch tere, flexibele stijl waarmee wij za ken doen. Geen poespas er rond omheen. Wat dat betreft zijn wij inderdaad een op-en-top Holtens bedrijf. En dat willen we graag zo houden". Vorige week werd in Zwolle d' provinciale dag van de Hervorm de Vrouwengroep gehouden, Oo) uit Holten waren verschillende le den aanwezig. Na de opening door mevr. S. Bou ma-Vos hield dr. A. Dekker ui Kampen een boeiende lezing ove; •Bezinning op waarden bij grenzei van het leven'. Dat riep heel wa vragen op, die allemaal werden be antwoord. Na de pauze werd begon nen met het zingen van het HVG lied, waarna de middag verde: werd verzorgd door het 'Peper munt Cabaret' uit Hilversum. N. de dankwoorden van mevr. J. Ver kerk-Zuilekom werd afgesloten met het zingen van G 477. Een ouderwets gezellige dansa vond. Dat is de bedoeling die Car navalsvereniging De Fienpreu vers heeft met de dansavond op zaterdag 17 oktober bij de Poppe. De avond staat onder de muzikalc leiding van het allround orkest Pete Miller Band. De avond begint om 20.30 uur en de toegangsprijs is f 3,00. Deze avond is er geen officieel ge deelte zoals men misschien gewend is van De Fienpreuvers. Gewoor. gezellig een avondje uit is het de vies. Dat moet ook kunnen in Hol ten. Kaartjes zijn aan de zaal ver krijgbaar. produktieruimte. Dat werd het be- drijf aan de Industriestraat. Hoe- van de service-afdeling aan de zeker niet winstgevend. De panden wei menige Holtenaar hem voor Waagweg verwachten we geen be- gek verklaarde, gaf hij daar niet alleen de aanzet voor een onstuimi ge groei van Universal, maar ook voor het eerste grootschalige in dustrieterrein. Een visie en een durf, waarvan Nido-Universal van daag de dag nog de vruchten plukt. Onder de driehoofdige leiding van Henk Brinks (financiën), Johan Jansen (technische zaken) en Jan Nikkels (commercie) en onder de vleugels van het moederbedrijf Schmidt AG in West-Duitsland werkte het bedrijf zich op tot glad heidsbestrijder nummer één in Ne derland. Nido Service zwaren van omwonenden" ver klaart Jan Nikkels. „Die bezwaren waren er wel geweest bij nieuw bouw in de Industriestraat. Maar wij veroorzaken weinig overlast. En waar dat wel zo is zoeken we naar vriendelijke oplossingen. Dat is een beetje onze bedrijfscultuur. Vooral klantvriendelijk zijn. Dat wordt zijn veel meer waard. Vanaf nu zul len we de gebouwen actief te koop aanbieden en er zijn op dit moment al contacten". Tegenprestatie Als tegenprestatie van de overeen komst heeft Nido beloofd voor 1996 geen activiteiten buiten Holten te ontwikkelen. Met dien verstande dat buiten een straal van 40 kilome ter rondom Holten wel service-pun ten mogen worden gecreëerd. Dat zal voor een van de grotere Holten se industrieën (100 man vast perso neel en een jaaromzet in 1986 van zo'n 25 miljoen gulden) geen pro bleem zijn. Na een onstuimige groei in de afgelopen jaren ("misschien Aangezien naast de produktie de Smds kort is in Holten een plaatse- Ja> daar sta dan met Je goede bedoelingen. Zoals we vorige week a wel wat al te hard" vindt Jan Nik- service-activiteiten van Nido een lijke afdeling van de Epilepsie Ver- meidden Veilig Verkeer Nederland bezig met een regionale voorlich kels) gaat Nido-Universal de ko- steeds grotere rol gaan spelen is eniging Nederland (EVN) actief, tingscampagne voor landbouwvoertuigen in het verkeer gestart. Mac mende jaren uit van een jaarlijkse daarvoor nieuwbouw hard nodig. Deze belangenvereniging richt zich |a2en we ioen 00^ n\ei dat de slogan: 'Let op Landbouwtrekkers, Land omzetgroei van 10 procent. Wat be- Op het terrein van Jalink verrijst zowel op mensen met epilepsie als bouwtrekkers let op' zou zijn? Juist, en dat staat hier dus niet.' Op de treft nieuwe machines wordt die een compleet nieuw bedrijfspand op de direct betrokkenen. Inlich- affiches die her en der buiten de bebouwde kom van Holten zijn opgehan omzet nog steeds voor zestig pro- waar die activiteiten in onderge- tingen over de plaatselijke afdeling gen komen de reclamemakers er zelf blijkbaar niet meer uit. Advies aan cent in eigen land gehaald. De rest bracht zullen worden. Jan Nikkels bij. C.A. Brussée, Oranjestraat 9, campagnemakers: Let niet alleen op landbouwtrekkers, maar ook de ei wordt geëxporteerd naar vaste af- verwacht dat er naast de 25 perso- 7451 CA Holten. Tel. 05483-61469. gen affiches!

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1