Blauw Wit na rust langs Boswinkel; 3-0 Rabobank Tuintips van Eddie Zaalcompetitie start zaterdag Resultaten Blauw Wit Twenhaarsveld wint Revanche-bokaal Spaarweek 19 fc/m 23 oktober In Nijverdal Kerstbeurs Parkeren bij Geertruiden ziekenhuis HOLTENS NIEUWSBLAD Extra groep bij bloemschikken DRU gash. 8,7 kw nu1295.- DONDERDAG 15 OKTOBER 1987 - VoonQev» v/j 8t. +0.1S Blauw Wit (zonder de geblesseerde André Stam en Hans Bekkernens) had in de eerste helft de thuiswed strijd tegen Boswinkel móeten be slissen. Maar evenals in de vorige vier wedstrijden was het voor de voorhoede ook nu weer te moei lijk. Na rust werden de zakken alsnog rechtgezet: 3-0. Jan Vrugteveen miste twee mooie kansen en Hans Stam schoot, na de doelman te heb ben omspeeld te zacht in, zodat een verdediger de bal nog juist van de doellijn kon halen. Boswinkel kwam ook een paar keer gevaarlijk door en bij scrimmages voor het doel hadden de Enschedeërs be paald pech toen een inzet door kee per Eelco Spijker van de doellijn werd gegrabbeld. Deze zag vlak daarna een schot van midvoor Blanken door de paal gekeerd. Rust 0-0. Na de thee van meetaf een sterk gemotiveerd Blauw Wit, dat na een kwartier verdiend op 1-0 kwam door Harry ten Wolthuis die met een kopbal uit een scherp genomen hoekschop van Harry Kolkman de Boswinkel-goalie kansloos liet (1- 0). Blauw Wit bleef hierna sterk aandringen maar de inmiddels zwaar versterkte verdediging wist doelpunten te voorkomen. John Peter Schalk kreeg een goede kans op 2-0, maar schoot tegen de uitge lopen keeper op. In het laatste kwartier werd Boswinkel wegge speeld en nadat Gerwin de Velde (ingevallen voor de licht gebles seerde Jan Vrugteveen) voor 2-0 had gezorgd liet John Schalk met nog vijf minuten te gaan uit een lis tig trekballetje van Hans Stam 3-0 aantekenen. John kreeg in de aller laatste minuut nog een geweldige kans op 4-0, maar hij schoot rake lings langs de linkerpaal. Henry Thalen (hij speelde voor midden velder Hans Bekkernens) haalde een ruime voldoende. Stand: Drienerlo 5-9, Eversberg 5-9, De Esch 5-8, ASV 5-6, Daarle 5-5, Sportlust 5-5, Marle 5-5, Blauw Wit 5-4, Boswinkel 5-3, Vesos 5-3, Riet vogels 5-2, Markvogels 5-1. Naar Markvogels Zaterdag speelt Blauw Wit uit te gen Markvogels. Een streekderby dus met door de jaren heen een spannend verloop. De wedstrijd, die zal worden geleid door scheids rechter Jan Gottemaker, begint om half drie. Deze maand kan alvast worden be gonnen met het afknippen van de vaste planten. Indien nodig kun nen ook de heesters wat worden uitgedund. Bij de snoei van rozen knipt men alleen de uitgebloeide bloemen weg. Voor het planten van bloembollen is het nu ook tijd. Met het winterklaar maken van de tuin wachten we op een flinke nacht vorst. Dan vallen de bladeren van de bomen en kan er worden opge ruimd. Nog even terukomend op de ru briek van vorige maand, daarbij waren de aanduidingen in de teke ningen van figuur 1 en 2 niet afge drukt. Ik hoop dat het toch duide lijk was. Ik heb geheel vrijblijvend mijn me dewerking verleend aan het opstel len van een tuinplan bij de familie Pasop aan de Churchillstraat. Ook zij wilden de tuin eens veranderen. U kunt door de samenwerking met deze krant nu getuige zijn van het opstellen van zo'n tuinplan. En als het u tot nu toe niet gelukt is, kan dit een goede gelegenheid zijn om het alsnog te proberen. Aangezien de meeste tuinen niet groter zijn dan tussen de 50 en 100 vierkante meter lijkt me deze tuin van 70 vierkante meter (10 x 7) een goed voorbeeld. Het betreft in eerste instantie de voortuin. We beginnen dan met een terreintekening. Omdat het hier een rijtjeshuis betreft hoeft alleen de voorgevel maar op papier te wor den gezet (zie figuur 1). Dan moeten de wensen op papier worden gezet (zie de rübriek van vorige maand). In dit geval zijn die als volgt: pad naar de voordeur verleggen (meer speels), een gezin met twee kinde ren en een straat met veel spelende kinderen; dus zeker geen vijver, liefst eenvoudig, geen gazon en een onderbroken kijk naar binnen (in kijk). Als het eisenpakket eenmaal be kend is, kan met het tekenen wor den begonnen. Hierop volgt het ontwerp. Wil u wel een vijver, per gola of zandbak dan moeten die in het ontwerp verwerkt worden. Plaats dan de vijver niet teveel in de schaduw en laat de pergola er gens aansluiten. Een pergola moet namelijk 'lopen' van iets naar iets. Dat geeft het beste effect. Een zandbak kan het best in de morgen zon worden geplaatst, dan is het nog aangenaam spelen. Maar ei genlijk is een zandbak meer iets voor de achtertuin. In het ontwerp (figuur 2) ziet men dat het pad naar de voordeur schuin is weggestraat en uitgetand. Daardoor lijkt de tuin wat groter. In de eenvoudige opzet kan een leuk effect worden verkregen door één of meer heuveltjes aan te bren gen in de tuin. Met symbolen wor den nu de bomen (rondjes), conife ren (sterretjes), heesters (ruitpa- troontjes) en de vaste planten (combinatie van symbooltjes) nu in het ontwerp verwerkt worden. Let erop wat er eventueel opnieuw ge- bruikt kan worden. En let verder op hoogte en hoogteverschillen en op vorm en kleur. Bij de familie Pasop staan twee bomen. Helaas moeten die wijken omdat ze de besmettelijke ziekte bacterievuur hebben. Het gaat om de lijsterbes waarvan er veel in die buurt staan, dus kijkt u ook meteen even naar uw boom! Plant in ieder geval een vervanger. Over het tota le ontwerp (figuur 2) en dan met name over de gekozen planten en het beplantingsplan volgende maand meer. Dan ook wat meer leuke tuinideeën en informatie over het aanleggen van en vijver. Met ruime voorsprong heeft de ZPC Twenhaarsveld afgelopen za terdag de Revanch-bokaal in de wacht gesleept. Deze wedstrijden voor niet-startvergunning houders werden gehouden in Nijverdal. Voor Twenhaarsveld betekende dit al de vierde keer dat ze de bokaal in ontvangst mochten nemen. De uitslag: 1, Twenhaarsveld Hol ten 144 pnt., 2. Wiekse Plumpers Westerhaar 129 pnt., 3. De Whee Goor 120 pnt., 4. Heidelberg Borne 96 pnt., 5. Het Ravijn Nijverdal 84 pnt., 6. De Mors Rïjssen 79 pnt. Blauw Wit al-SWN al 1-0. In deze wedstrijd waren in de eerste helft de ploegen volkomen aan elkaar gewaagd. Beide teams kregen kan sen op een voorsprong maar scoren was er niet bij. Na rust was Blauw Wit veel sterker en kreeg goede mo gelijkheden op treffers. Na onge veer een kwartier maakte Johan Bosschers de eerste en zo als later bleek de enige goal. Dat de scheids rechter ook mee deed bleek wel want de Blauw Wit niet goed gezin de man in 't zwart liet al met negen man de wedstrijd uitspelen. RKSV bl-Blauw Wit bl 3-3. Blauw Wit kwam er al heel gauw achter dat de gastheren de zaken serieus aanpakten en daarbij minder cor recte middelen en intimidaties ge bruikten. De scheidsrechter trad hier niet tegen op en zo stond Blauw Wit al gauw met 2-0 achter. Blauw Wit herstelde zich snel. RKSV werd op eigen helft terugge drongen en wist een doelpunt te voorkomen met een harde charge die door de scheidsrechter terecht werd bestraft met een penalty die door Marcel onhoudbaar werd in- geknald (2-1). De tweede helft was een kopie van de eerste: een kei hard begin met kansen voor beide ploegen. Blauw Wit kwam na onge veer een kwartier langszij door Hans Blok uit een vrije trap van Marcel: 2-2. RKSV kwam hierna opnieuw op voorsprong maar Blauw Wit kwam sterk terug en nam toch een dik verdiend punt mee door in de slotfase de gelijkma ker te scoren (3-3). Amelo cl-Blauw Wit cl 5-0. De Blauw Wit-doelman moest al na vijf minuten naar het net toen een ver- dedigingsfout werd afgestraft en na een ongelukkige botsing moest doelman Stanly Spijker door Wilco worden vervangen. Voor deze wis sel had Almelo de stand reeds opge trokken tot 4-0. Na rust een feller te grijpen. Keeper Erik Jansen werkte de bal nog wel tegen de paal, maar was kansloos toen de te rugspringende bal voor de voeten van Juliana's midvoor rolde (0-1). De gasten, een toch niet al te sterke tegenstander, moesten in de twee de helft na twintig minuten de ge lijkmaker toestaan toen hun doel man kansloos was bij een kopbal van Albert Slotman (1-1). Juliana kreeg hierna nog twee goede kan sen maar de Blauw Wit-verdedi- ging bleef overeind. In de slotfase was Henk Aanstoot, met een kop bal uit een fraaie snoekduik, nog heel dicht bij 2-1 maar de doelman reageerde attent en wist het gevaar te keren. Excelsior 8-Blauw Wit 3 0-3. Het derde heeft de smaak te pak ken. Vooral in de eerste helft wer den de Rijssenaren ver terugge drongen. Met goede combinaties was Blauw Wit voortdurend ge vaarlijk en na twintig minuten zorgde Kees van Dijk na een lange rush over links voor 1-0. Vlak hier na kreeg Kees weer een goede kans maar de bal kon op het nippertje nog worden weggewerkt door een verdediger. Helaas voor hem net op de schoen van Henk Stam die geen pardon kende (2-0). Excelsior zag het toen niet meer zitten en Blauw Wit kreeg een paar goede kansen die niet werden benut. Pechvogel van de dag was Henk Bolink wiens schoten steeds net geen doel trof fen. In de slotfase was de Excelsior- goalie kansloos bij een keihard af standsschot van zeker 25 meter van invaller Jaap Kruk: 0-3. Vanwege de grote belangstelling voor de cursus bloemschikken, overweegt de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk om een vijfde groep te starten! Op het program ma staat o.a. het maken van een kruidenkransje en een fraai kerst- stuk. Ook deze lessen zullen onder leiding staan van Jenny Ulzen uit Holten. Bij voldoende deelname gaat de cursus van start op donderdagoch tend 29 oktober. Ook deze cursus zal 8 lessen bedragen en kost f 55.-. Voor inlichtingen en/of opgave kunt u zich wenden tot het kantoor van de Stichting Tuinstraat 2, even bellen naar tel.: 6 27 55. Op zaterdag 24 oktober wordt in het gebouw van de Vrije Evangeli sche Gemeente te Nijverdal van 11.00 uur tot 15.00 uur een Kerst- beurs georganiseerd. Op deze beurs zijn allerlei materialen te koop voor de Kerstviering in het gezin, in de school, in de kindernevendienst, in de kerk en op de zondagsschool. Deze beurs wordt georganiseerd door de NZV, de Nederlandsche Zondagsschool Vereeniging. De NZV brengt ieder jaar veel materi aal op dit gebied uit en voorziet 80% van alle christelijke scholen van verantwoord materiaal op het gebied van de godsdienstige vor ming van kinderen. Het komend weekend start de zaalhandbalcompetitie. De hand balafdeling van de SV Holten start dit seizoen een trapje lager. Na het ongelukkige seizoen van vorig jaar in de eerste klasse zullen de heren dit jaar in de 2e klasse moeten pro beren het verloren gegane terrein terug te winnen. Met het vertrek van een aantal spelers zal dit een moeilijke opgave zijn en zal het voor Holten zaak zijn met inpas sing van jeugd een positie in de middenmoot te bereiken. De da mes die uitkomen in de 3e klasse speelden vorig jaar een goede com petitie. Gezien de samenstelling van het team, moet dit ook dit jaar weer het geval kunnen zijn. Jeugd Het laatste weekend kwamen nog drie jeugdteams voor de veldcom- petitie in aktie. Al speelde een goe de wedstrijd tegen een technisch betere Kwiek uit Raalte. Bij rust leidde Holten met 8-5. In de tweede helft kon de voorsprong niet vast gehouden worden, maar met 13-13 pakte Holten toch weer een puntje. Jongens B leed een regelmatige ne derlaag tegen Apeldoorn'80. Hol ten had wat pech bij de afwerking, maar via een 4-8 stand bij rust won Apeldoorn met 10-15 verdiend. Meisjes B 1 moest aantreden te gen een onvolledig Dalfsen. Mede daardoor, waren de meisjes erg on zorgvuldig in de afwerking. Toch was Holten erg sterk en werd na 9-2 ruststand, met 19-9 gewonnen. Nieuwe gashaard? Aanbieding: kooltjesvuur KL. VELDERMAN B.V. Kolweg 86 tel. 6 13 32 geld en goede raad aanvallend Blauw Wit dat een paar kansjes kreeg die onbenut bleven. Almelo bepaalde de eindstand op 5-0. Enter fl-Blauw Wit fl 6-0. De eer ste helft ging het tussen Blauw Wit en Enter gelijk op. Blauw Wit moest keeper Arjan missen, maar Menno verving hem goed. Enter wist echter toch twee keer het net te vinden (rust: 2-0). De tweede helft was helemaal in het voordeel van Enter de verdediging van Blauw Wit was ver te zoeken. Enter wist nog viermaal te profiteren. Eindstand 6-0. Holten e2-Blauw Wit e2 0-5. Deze derby werd net als de vorige keer winnend afgesloten. E2 heeft nu de leiding in de competitie met 8 uit 4. In de eerste helft kreeg Holten nog een paar kansjes, Blauw Wit had pech toen de paal tweemaal in de weg stond. Rust 0-0. In de tweede helft nam Blauw Wit het heft in handen en het overwicht werd in doelpunten omgezet. Na het eerste doelpunt was de weerstand van Holten gebroken en kon men tot 0-5 uitlopen. Doelpuntenmakers: Mar co 2x, Arno lx en Jorden 2x. Blauw Wit el-Holten el 1-6. In deze derby was Holten de sterkste en kon voor rust een 1-0 voorsprong nemen. Blauw Wit was zwakjes en kwam niet aan goede aanvallen toe. De tweede helft drong Holten Blauw Wit ver terug op eigen helft en de score werd regelmatig ver hoogd. In de slotfase kon de goed spelende Hans Stam nog tegensco- ren 1-6. Resultaten Blauw Wit senioren Blauw Wit 2-Juliana 4 1-1. Blauw Wit speelde de slechtste wedstrijd van het seizoen. Al snel kwamen de Hengeloërs op voor sprong toen het middenveld én de verdediging verzuimden op tijd in De parkeerplaats voor de Geer- truidenlokatie van de Stichting Deventer Ziekenhuizen zal vanaf 19 oktober 1987 gereserveerd zijn voor (polikliniek-)patiënten en be zoekers. Door middel van slagbomen is het terrein afgesloten; de bediening is als in de meeste parkeergarages. De tariefstelling is zodanig dat par keren voor een normaal bezoek aan de polikliniek of voor een onder zoek gratis is. Het maximum is wel iswaar twee uur, maar op vertoon van de afspraakkaart is een gratis ui trij munt verkrijgbaar. Op deze wijze hoopt de directte de langparkeerders te weren. De re geling wordt uitvoerig toegelicht in een speciale folder, die voor belang stellenden bij de ingangen van het ziekenhuis verkrijgbaar is.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 13