Holten had weer even een echte wandelclub August en Henk ontwaken wreed uit hun WK-dromen Jonge ondernemers presenteren zich Holtens Nieuwsblad, VVV voor Pasen 1988 in nieuwe behuizing WEEK DEZE Bloedplasma-avond Bijbelquiz van CPvB BON Collecte Afvalkaravaan stopt in Holten Schartman spreekt voor CDA U ontvangt een fraaie Hottens Nieuwsblad donderdag 1 oktober 1987 - 38e jaargang - nr. 39 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Bakker Veertig jaar bij dezelfde baas is tegenwoordig geen alledaagse gebeurtenis meer. Vooral niet wanneer je, zoals bakker Gerrit Megelink van plan is, de vijftig ook nog best wil volmaken. Op 13-jarige leeftijd kwam hij de bakkerij van Dikkers terecht, om er niet meer te verdwijnen. En aangezien hij er nu zelfs bo ven woont leeft hij inderdaad dag en nacht voor zijn vak. Tennis Al een jaar lang tennist Holten ook na zonsondergang. Maar aangezien de lichtinstallatie op de banen van Meermanskamp nog nooit officieel in gebruik waren genomen, werd het toch eens tijd dat feestelijk te laten gebeuren. Over hoe licht het was en opeens heel donker leest u op de sportpagina van deze krant. Even was er weer die oude sfeer van vroeger dagen. Voor de oud-leden van Wandelvereniging De Trek kers was de reünie afgelopen zater dag bij De Poppe een prima gele genheid om nog eens al die herinne ringen op te halen. Herinneringen aan de jaren '57 tot '74 toen Holten nog meetelde in wandelkringen. Niet alleen door de zwart-wit gekle de Trekkers, die overal in het land hun kilometers afwerkten, maar vooral door de nationaal bekende Heidemars. Een zaterdag per jaar trok dan een kleurig lint door Hol ten en omgeving en verstomden de luidkeels gezongen marsliederen pas weer bij het eindpunt in ge bouw Irene. Om die oude sfeer nog één keer te proeven organiseerde oud-voorzitter Gerrit Voortman sa men met zijn vrouw, Alie Drent, Henk Schreurs, Willy Hospers-Pa- sop, Janny Zwoferink-Schuppert en Jan Pinkert een reünie. Een idee dat tijdens de zilveren bruiloft van het echtpaar Voortman werd gebo ren en gaandeweg steeds meer ge stalte kreeg. Hoewel De Trekkers alweer dertien jaar geleden werd opgeheven, kwa men maar liefst 125 reünisten naar De Poppe. „Geweldig" geniet Ger rit Voortman nog even na. „Die avond maakte alle moeite van de afgelopen maanden waard. Ieder een was enthousiast. Tot over vijf jaar hoorde je aan het eind van de avond. Maar of het zover komt weet ik niet. Er gaat enorm veel werk zit ten in zo'n bijeenkomst. Alleen al het terugvinden van alle oud-leden. Ze waren over het hele land ver spreid. Of er nu nog behoefte is aan zo'n wandelvereniging in Holten? Ik weet het niet. Misschien niet echt in verenigingsverband, maar je zou met wat mensen best hier en daar een tochtje kunnen lopen. Die geluiden hoorde je zaterdag ook wel. Misschien dat het er nog eens van komt". Mocht De Trekkers in enigerlei vorm ooit nog eens herleven, dan moet er wel meteen contributie worden betaald want na het feest bij De Poppe is de clubkas defini tief leeg. Van het restant van der- Menigeen ontmoette op de reünie tien jaar geleden werden de organi- van De Trekkers een oude beken- satiekosten van de reünie mede be- de. kostigd. De oud-leden genoten vol op van een oude film en dia's en ook Grijsen werd daarna een dansje ge- de grote fotowand lokte vele reac- maakt. Blaren hoefden er daarbij ties uit. Op de muziek van Bert niet te worden geprikt. Dominee Sinke was te gast op de eerste bijeenkomst van de Christe lijke Plattelandsvrouwen Bond, die vorige week donderdag werd gehouden. Hij verving de verhin derde ds. Van Luttikhuijzen. Domi nee Sinke hield onder meer een bijbelquiz en besloot de avond met een korte meditatie en dankgebed. Enkele leden van de C.P.B. volgden afgelopen maandag een herha lingscursus reanimatie. Zij pasten beademing en hartmassage toe op urnIIIIllmilIIIIminim Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De champagne die de Holtense wethouders Henk Westerik en Wim Dal- huisen in het verre Italiaanse Fermo alvast hadden ingeslagen, kwam uiteindelijk wel op. Maar aangezien het zijspanduo August Müller en Henk van Heek hun WK-dromen stuk zagen lopen op een simpel boutje van drie kwartjes, konden de glazen slechts worden geheven op de 32ste verjaardag van de Holtense molenaarszoon. Zo dichtbij de wereldtitel en dan toch weer genoegen moeten nemen met de tweede plek. Geen wonder dat de teleurstelling in het Holtense kamp groot was. Maar twee etmalen later terug in Holten heeft August Müller de bittere pil, een topsporter waardig, alweer geslikt. „Volgend jaar proberen we het ge woon weer. Tenminste als de sponsoring weer rond komt. Daarover praten we over twee weken na de Veronica Strandrace in Schevenin- gen". nu het theoretisch en praktisch ge deelte af. twee „volwassen" poppen en een „babypop". Mevrouw L. Pahlplatz- jjet had allemaal zo mooi kunnen berd De vrees dat het wel twee Kroes nam evenals vorigjaar ook aflopen. Twee bussen vol echte dagen lang spaghetti zou worden, supporters (inclusief het gportmin- was dus niet terecht. En aangezien nende raadslid van Gemeentebe- er ook aan al dan niet alcoholische lang Henny Rustebiel) waren vrij- versnaperingen geen gebrek was dag alvast vooruit gereisd. Zater- beleefde Italië alvast een voor- dagmorgen om half tien arriveerde proefje van het supportersenthou- de eerste na precies 24 uur rijden, siasme van de volgende dag. Vooral Onder de deskundige leiding van nadat de training goed verlopen OAD-captain Leo Wolters en aan was had iedereen er wel vertrouwen zijn zijde de co-piloten Dinant Pek- keriet en Mans Bouwhuis was de reis prettig en ontspannen verlo pen. En toen 's middags om vijf uur de tweede bus uit Holten arriveer- Pas na de Vero nica Strandra ce in Scheve- ningen over twee weken on derhandelt Au gust Müller met sponsor Venko over een verlen ging van het contract. Op de dinsdagavond 6 oktober te houden jaarvergadering van de af deling Holten van het CDA zal na afhandeling van de agenda het Tweede Kamerlid H. J. Schartman uit Delden spreken over het onder werp Rijksbegroting 1988. De bijeenkomst in gebouw Irene begint om 20.00 uur. in. En toen zo'n anderhalf uur voor de start de twee vroede vaderen Westerik en Dalhuisen onverwacht uit het luchtruim opdoken, kon het helemaal niet meer kapot. Zij wer- Maandag 26 oktober is het weer zo ver. Dan vindt de jaar lijkse bloedplasma-avond van het Rode Kruis plaats. Voor trouwe donors (en toekomstige donors) nog een heel eind weg maar de voorbereidingen zijn al een aantal weken aan de gang. Deze week kan men de bekende oproepkaarten in de brievenbus ontvangen, die de kinderen van de basis-scholen, zowel in het dorp als in de buurtschappen bij u thuis brengen. Aan de oproepkaart zit een antwoordkaart, die ingevuld met de gevraagde gegevens zon de kon het feest beginnen. Onder den in het Holtense kamp met ge- een heerlijk zonnetje sloeg het juich begroet, spaarzaam geklede Holter legioen de tenten op. Gelukkig ontdekte Inhaalrace men alras varkens aan het spit die Dat enthousiasme werd even ge- dan ook terstond werden veror- -temperd toen August en Henk met hun 1-cylinder bergopwaarts pas als veertiende het startterrein ver lieten. Maar op een matige start volgt bij de Holtens-Rijssense com binatie altijd een spectaculaire in haalrace, die ze ook nu weer vele plaatsen deed opschuiven. Al in de achtste ronde namen Müller en Van Heek de koppositie van de grootste concurrenten Bachtold en Fuss over en leek de eerste punten- der postzegel kan worden ver stuurd. Omdat er in een jaar zo= veel kan veranderen, is het echt nodig dat men zich ieder jaar opnieuw als donor aanmeldt. Bent u gezond, ouder dan 18 jaar en jonger dan 65 jaar, denk er dan eens over na of ook u dit jaar een halve liter bloed wilt af staan voor iemand die het héél hard nodig heeft. Voor nadere informatie of op roepkaarten kan men bellen naar: C. H. van Iperen-Esseboom, Schoutenstraat 50, 7451 AT Holten, tel. 05483-6 21 26. chanische sport vaak wordt uitge daagd, weer toe. Een simpel 8 mm boutje, dat de stuurdemper ver bindt met de voorVork brak spon taan af waardoor August gedwon gen was het gas terug te draaien. Eenmaal terug in Holten kan hij er weer nuchter over praten, maar op dat moment moet er van alles door hem heen zijn gegaan. „Gelukkig was het dat boutje. Nu kunnen we tenminste niemand verwijten maken. Was het een technische fout geweest, dan zou het veel tries ter zijn geweest. Dit is puur over macht". „Kom op Muls" Met een tiende plaats en een eerste voor de concurrentie wwas de strijd al voor de tweede manche gestre den. Uiteraard was de verslagen heid groot in de Holtense caravan winst binnen te zijn. Vooral toen de en werd het een en ander geëist van andere Zwitser Husser ook nog het incasseringsvermogen van de eens de positie van Bachtold be- sporters. Geen wonder dat de moti- dreigde en zo aangaf August en vatie in de tweede manche hele- Henk best te willen helpen. maal weg was. Daaraan is waar- Maar zoals eerder dit seizoen sloeg schijnlijk ook te wijten dat August ook nu het noodlot, dat in een me- op een gegeven moment met het stuur de afrastering raakte en een Müller. „Gelukkig heben we enor- spectaculaire buiteling maakte, me steun van onze supporters. Dat Even was men beduusd, maar toen was in Italië ook weer geweldig. Die klonk het uit de bak van Van Heek: jongens wil ik allemaal bedanken". „Kom op Muls, wee goat verdan". Voor Derk Jan Müller, die samen Of het noodlot het wilde werden ze met Gert Jan Scheperman zijn uiteindelijk dertiende. Grand Prix-debuut maakte, lever- 11 Ai met al zal er nog druk gepraat de de wedstrijd in Fermo weliswaar v^OllCCtC worden over dit seizoen, maar de geen punten op, maar wel veel erva- wereldtitel levert dat niet meer op. ring. Johan Smit werd in het GP- „Je kunt alleen met goede moed eindklassement dertiende met 71 opnieuw beginnen" vindt August punten. De afvalkaravaan van Natuur en Milieu stopt zaterdag ook in Hol ten. Daar wordt al het klein che misch afval opgehaald, dat door scholieren van de Holtense basis scholen bijeen is gehaald. Vanuit Holten, waar om ongeveer 12.00 uur voor het gemeentehuis halt wordt gehouden, trekt de kara vaan dan verder richting Hellen- doorn. Daar vindt in manege 't Oale Spoor een speciaal activitei tenprogramma samen met Meneer Kaktus afgewerkt. Overigens zal de gemeente Holten op aandrang van de Arbeidsinspec tie een kleine aanpassing moeten realiseren in het depot voor klein chemisch afval bij de Gemeente- werf. De 'oogdouche' die daar sinds de opening verplicht aanwezig was, mag volgens de voorschriften van de Arbeidsinspectie niet mogen be staan uit een simpele fles water met verstuiver, maar moet rechtstreeks op de waterleiding worden aange sloten. B en W werkt aan een voor stel om uiterlijk voor 1 januari 1988 aan de verlangens van de Inspectie te kunnen voldoen. De in Holten gehouden collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft 6040,85 gulden opgebracht. Vier jonge Holtense ondernemers: Paard in Dijkerhoek een show die kapsalon Sebastian, Joey mode, voor Holten beslist uniek ge- schoonheidsalon Hennie en Hel- noemd mag worden. In een avond ma's bloemenhoek, presenteren op woensdag 21 oktober in het Bonte Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u jhAHIIAA daarvan verzekerd. fl&JUlBIBvf» v[jyCwTl. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 alle modellen gekapt door Sebasti an haarmode, terwijl schoonheids salon Hennie zorgt voor de make up. Kaarten voor deze avond zijn vanaf heden in de voorverkoop verkrijg baar a ƒ7,50, inclusief twee con sumpties, bij de vier deelnemende zaken en 's avonds aan de zaal. Het entreebewijs dient tevens als kor tingsbon, die te besteden is bij een van de vier. De show begint om de 20.00 uur; zaal is open om 19.30 uur. Nog voor de Paasdagen volgend jaar kan VW-administrateur Ge rard Willems met zijn medewer kers zijn intrek nemen in een opge knapt oud gemeentehuis. Met al len de stemmen van de WD-frac- tie tegen, werd afgelopen maandag een krediet van 240 dui zend gulden beschikbaar gesteld voor sloop van het semi-perma- nente houten gedeelte en het aan passen van het gebouw uit 1906 aan de eisen van deze tijd. Liberaal Spijker vond het allemaal maar niks. Hij miste specificaties van verschillende werkzaamheden en vond ook dat er niet voldeonde offertes waren gevraagd. Boven dien was in zijn ogen het voorstel veel te gehaast ingediend. „Nu zijn we amper in de gelegenheid een oordeel te vellen". Hij bleef in zijn kritiek echter alleen staan temeer doordat wethouder Westerik de be weegredenen van het college nog eens uitlegde. „Om er zeker van te zijn dat de verbouw in de winter geen vertraging oploopt moeten we sneL beginnen". Overigens duurt het nog wel een week of twee voor dat de slopers aan het werk gaan. Westerik erkende dat hij zich danig vergist had in de verwachte op brengst van sloop en verkoop van het semi-permanente gebouw. Daar moet nu een dikke vierdui zend gulden bij. Hij kon E.M. van Schooten geruststellen dat er iets gedaan zal worden om het gemeng de toilet ook voor invaliden toegan kelijk te maken. De vaak gedane suggestie van PVDA-er J. van der Harst om de toiletten zodanig in te richten dat ze openbaar zouden worden, moest volgens Westerik na rijp beraad van de hand worden gewezen. Daarvoor ontbreekt ener zijds de ruimte maar zo'n ingreep zou ook bouwtechnisch en finan cieel te grote gevolgen hebben. Nu zal het toilet binnen overdag tij dens de kantooruren van de VW de functie van openbaar toilet ver vullen. In de vergadering van de gemeen teraad werden verder de ambtena ren C.P. Beukenkamp en J.A. Wis- sink beëdigd als loco-gemeentese cretaris. Dit was nodig i.v.m. het vertrek van de vorige loco de heer Vuuregge. De commissie Beroeps- en Bezwaarschriften kon bij monde van voorzitter M.F. Spijker ak koord gaan met de afwijzing door het college van B en W van een aanvraag om een bouwvergunning van D. van Dijk wilde zijn wagen berging aan de Raalterweg verbou wen, maar de commissie oordeelde met het college dat het hier geen verbouwing, maar een vernieuwing betrof en dat niet was aangetoond dat het hier om een agrarisch be drijf ging. vullend totaal-programma bren gen zij de nieuwste mode, haarsnit en make-up, in een feestelijk met bloemen versierde zaal. Het totaal-programma wordt nog eens benadrukt door het optreden van de Lochemse professionele dansschool, die bij de Hennie Huis man soundmix show de eerste prijs in de wacht wist te slepen. Voorts kan men een optreden verwachten van „Lee Towers" uit dezelfde soundmixshow, die nu onder de naam van John Murray furore maakt met het nummer Black is black. Ook een professionele licht show maakt deel uit van het pro gramma. Het programma zal aan In de week van 5 tot en met 10 elkaar worden gepraat door de heer oktober zal de Nationale Kollekte Boneva uit Zwolle, die zijn sporen op dit gebied al ruimschoots heeft verdiend. Hoewel het geheel een professione le aanpak verraadt, is het beslist niet de bedoeling van de jonge Hol tense zakenmensen een commer cieel slaatje uit de avond te slaan, maar willen zij vooral tonen waar toe ook jonge ondernemers in staat zijn. Zij krijgen daarbij de hulp van een twaalftal modellen, allemaal „bekende".gezichten uit Holten, die in een vlot tempo de najaarscol lectie zullen tonen. Voor de trouw lustigen zal een bruidje worden ge toond. Aan degene, die zijn aan dacht alvast wil richten op de ko mende voorjaars- en zomermode is ook gedacht. De nieuwste zomer collectie van Lois zal eveneens wor den geshowd. Vanzelfsprekend zijn Geestelijk Gehandicapt-en worden gehouden, die als motto heeft mee gekregen: Hoe moet dat nu verder? De ene bezuinigingsgolf na de an dere bedreigt ook de goede en ver antwoorde zorg voor geeestelijk ge handicapten. Direct in gevaar ko men werk- en dagopvang, opvoed kundige en praktische thuishulp en goede begeleiding in woonvoor zieningen. Waar mogelijk springt de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten bij. Verdere terrei nen waar de collectegelden voor worden aangewend, beslaan o.a. vormingswerk, sport en vrijetijds besteding, voorlichting en vakan- tiewerkt t.b.v. geestelijk gehandi capten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1