tapijtvoordeel Succes drumband HM V Schoolvakanties weer vastgesteld Jaaragenda UNICEF verkoopt weer wenskaarten Seizoensopening Schouwburg Congrescentrum in't Lösse Hoes Nieuw seizoen J eugdwerkgroepen Toernooiwinst van Mintonette-2 dames Yoga voor ouderen Weekoverzicht van Soc. Cultureel Werk Plekkenpol zet kroon op goed visseizoen Activiteiten Bonte Wever TAPIJT BIJ ONS EEN MERKTAPIJT VOOR EEN SCHERPE PRIJS Zie onze grote kollektie TAPIJTEN - KARPETTEN - VINYLS - COUPONS Leverancier o.a. van Intertest - Bonaparte - Bergoss - Tretford - K.V.T. - Interfloor - Edeltapijt - Desso - Parade - Nouwens Bogaers - Louis de Poortere en v.d. Brink en Campman. Prijzen v.a. f 25.- p.m. 4 meter breed. Holtjesstraat 28, Almelo, tel. 05490-1 58 01 Het kopje koffie staat voor u klaar. WINKELEN BEGINT INDE ADVERTENTIE KOLOMMEN VAN DIT BLAD. DONDERDAG 1 OKTOBER 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 KARPETTEN VINYL COUPON'S Holtjesstraat 28 - Almelo - Tel. 05490-1 58 01 Vestigingen in Almelo, Enschede, Winschoten Zoals in onze vorige editie reeds is gemeld, heeft de drumband van HMV jl. zaterdag deelgenomen aan een KNF-concours in Rijssen. Zij kwam uit in de tweede divisie sec tie A. Hoewel de eigen verwachtin gen niet zo hoog gespannen waren is het optreden in Rijssen een groot succes geworden. Onder de bezielende leiding van instructeur Hugo Masselink wisten de mannen en vrouwen van de drumband een totaal van 324 punten in de wacht te slepen. Dit puntentotaal is goed voor een eerste prijs met lof van de jury en het recht te promoveren naar de eerste divisie. Bovendien bleek op het eind van de dag dat de Holtense tambours van de kritische jury het hoogste aantal punten van alle deelnemers hadden gekregen zodat tambour- maitre Johan Verbruggen uit han den van burgemeester Smit van Rijssen, ook de dagprijs in ont vangst kon nemen. De grote inzet van de instructeur en de leden heb ben tot dit prachtige resultaat ge leid. Nadat in de middag de drum band door orkest, majorettes en supporters in Holten was inge haald volgde nog een gezellig sa menzijn bij Vosman, waarbij loven- Het tweede damesteam van Minto- nette heeft de oefencampagne af gesloten met een toernooiover- winning bij Sparta Wilhelmina in Enschede. Daarmee werd nog eens bewezen dat het team goed op el kaar is ingespeeld en met de nodi ge inzet een heel eind kan komen in de competitie. Die begint vrijdag met een uitwedstrijd tegen Flash 3. Van de vijf gespeelde wedstrijden over twee sets won Mintonette er in Enschede twee en werden er drie gelijk gespeeld. Samen met Sparta Wilhelmina moest Mintonette in een onderlinge krachtmeting uit maken wie de sterkste was. Dat werd dus Mintonette, dat Astrid Vosman, Nicole Hesselink, Irene Mondeel, Tonnie Aanstoot, Hyke Plantinga, Diny Tempelman en Alie Nauta een sterke selectie bezit. De vakantiedata voor het school jaar 1987/1988 zijn inmiddels weer vastgesteld. Voor wie rekening moet te houden met de schoolva kanties in andere delen van het land publiceren we de gehele lijst. Het land is ingedeeld in drie regio's. Regio Zuid omvat de provincies Limburg, Noord-Brabant, Zeeland en de gemeenten Capelle aan de IJssel, Krimpen aan de IJssel, Rot terdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Dordrecht en de Zuid hollandse eilanden. Regio Midden: de provincies Gel derland, Utrecht en Zuid-Holland met uitzondering van de gemeen tes die bij regio Zuid zijn ingedeeld. Regio Noord: Friesland, Gronin gen, Overijssel, Noord-Holland en Flevoland. Zomervakantie regio Noord: ba sisonderwijs en speciaal onderwijs van 23 juli tot en met 4 september; voortgezet onderwijs en voortgezet speciaal enderwijs van 16 juli tot en met 4 september. Regio Midden: basisonderwijs en speciaal onderwijs van 9 juli tot en met 21 augustus; voortgezet onder wijs en voortgezet speciaal onder wijs van 9 juli tot en met 28 augus tus. Regio Zuid: basisonderwijs en spe ciaal onderwijs van 2 juli tot en met 14 augustus voortgezet onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs van 2 juli tot en met 21 augustus. Voor de overige vakanties zijn de volgende data voorgesteld: Herfstvakantie: 17 tot en met 25 oktober. Kerstvakantie: 19 decem ber tot en met 3 januari. Voorjaars vakantie: 13 tot en met 16 februari. Paasvakantie: 2 tot en met 4 april. de woorden werden gesproken aan het adres van instructeur Masse link, die overigens door de juryle den in hun rapport unaniem werd gecomplimenteerd met zijn vak manschap. Speciaal voor oudere inwoners van Holten zal aan de Tuinstraat 2 wor den begonnen met yogalessen. Yoga is geen geheimzinnig gedoe, maar gewoon een middel om via ademhalingsoefeningen en ont spanning tot jezelf te komen. Het verschil tussen yoga en sport is dat we bij yoga juist energie opnemen. Yoga kan - al of niet op doktersad vies - een belangrijke verlichting betekenen. De lessen staan onder leiding van de bekende yogaleraar Leon Noordzij uit Epe. Hij studeerde in 1979 af van één van de grootste op leidingsinstituten van Nederland nl. Saswitha. De yoga voor ouderen zal plaats vinden op vrijdagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur in de voormalige kleu terschool aan de Tuinstraat 2 in Holten. De eerste les (op vrijdag 9 oktober) is een openbare les (u moet wel meedoen) en de kosten voor de 9 lessen bedragen f 70.- Met- name voor ouderen kan het erg ple zierig zijn om samen met leeftijds genoten aan yoga te doen, boven dien is de vrijdagmiddag zeer ge schikt om ontspannen het week end in te kunnen gaan. Als u wilt meedoen aan de lessen dan kunt u zich opgeven aan de Tuinstraat 2 (telefoon 6 27 55). Er wordt van u verwacht dat u gemakkelijk zitten de kleding aan heeft en een hand doek, matrasje o.i.d. meebrengt om op te liggen. Vanaf de eerste les wordt de yoga-techniek heel geleidelijk op gebouwd zodat niemand daar moeite mee hoeft te hebben. Het is wel belangrijk dat u de lessen regel matig volgt omdat vooral in het be gin de basis wordt gelegd. Een van de mooie Unicef kaarten die krijgbaar zijn. UNICEF is weer gestart met de verkoop van wenskaarten. Zoals bekend is dit voor deze organisatie een van de grotere bronnen van inkomsten. Wereldwijd werden vorig jaar 117 miljoen kaarten ver kocht, waarvan er in Nederland rond de kerst zo'n vijf miljoen wer den verstuurd. De opbrengst van de herfst-actie zal ondermeer worden gebruikt voor uitbreiding van de campagne tegen kinderziekten. UNICEF- voorzitter R.H. Latenstein van Voorst daarover: „De massale inen tingen en de verstrekking van een simpel middeltje tegen uitdroging door diarree zorgen er nu voor dat er per jaar anderhalf miljoen kinde ren in leven blijven". Het UNICEF-kinderfonds hoopt dit aantal van de dood geredde kin deren tot zeven miljoen per jaar uit te breiden. „De wenskaarten vor men daarbij één van onze belang rijkste instrumenten", aldus Laten stein van Voorst. Zaterdag 3 oktober opent de Schouwburg in Lochem de deuren voor het nieuwe theaterseizoen. De openingsvoorstelling om 19.30 uur is traditiegetrouw samenge steld uit Lochemse groepen. Onder de titel Intro '87 treden o.a. op de Big Band van de Muziekschool, Weekoverzicht sociaal en cultureel werk tot januari Maandag: peuterspeelzaal groep 1, creatief werken volwassenen, bloemschikken gevorderden, bloemschikken beginners, lezen en schrijven v.a. 18 jaar, tuinieren vol wassenen, werken met Kees Bos volwassenen. Dinsdag: peuterspeelzaal groep 2, collages maken volwassenen, com puters volwassenen, Yoga (hatha) volwassenen, bloemschikken be ginners, knuffeldieren maken kin deren, Woeptiedoe geest, gehandi capten. Woensdag: peuterspeelzaal groep 3, volksdansen volwassenen, bloemschikken gevorderden, mei dengroep tieners, kindersoos Kwie- bus kinderen. Donderdag: peuterspeelzaal groep 2, kantklossen volwassenen, boe- renschilderwerk volwassenen, peu terspeelzaal groep 1, clubavond fo toclub volwassenen, buitenlands koken kinderen, open-school v.a. 18 jr. Vrijdag: peuterspeelzaal groep 3, Jongerensoos „De Schure" v.a. 16 jaar. Zaterdag: jongerensoos „De Schu re" v.a. 16 jaar. Zondag: jongerensoos „De Schure" v.a. 16 jaar. Op zondag 27 sept, had hengel sportvereniging De Rietvoorn meer weg van een reisvereniging dan van een visvereniging, want de laatste wedstrijd zou worden gevist in het Twentekanaal in Lo chem. Maar in Lochem aangeko men bleek het kanaal meer op een grote pan erwtensoep te lijken dan op viswater. Na diverse plaatsen bekeken te hebben werd besloten het terrein te verleggen naar de Berkel. Erg jammer, want hierdoor werd de eindstand toch wel nadelig beïn vloed. Het verschil in beide wate ren is erg groot en er zijn nu een maal specifieke kanaalvissers en datzelfde geldt ook voor de Berkel. Dat neemt niet weg dat Jan Willem Plekkenpol de terechte winnaar werd en hier de kroon zette op zijn héél goede seizoen. 1. J. W. Plekkenpol 210 cm, 2. J. Tui- tert 193, 3. A. Ulfman 160, 4. W. Ny- enhuis 113,5. H. Kettelarij 109,6. H. Stegeman 88, 7. G. Scholten 87, 8. G. Jansen 73,9. W. Pinkert 47,10. M. Nyenhuis 40. De totaaluitslag van 1987 zal wor den bekend gemaakt op de feesta vond, 10 okt. bij café „De Pot" in Markelo. Opgave hiervoor (barbe cue) is nog mogelijk tot 5 oktober bij Dick Zanting. Voor het nieuwe seizoen staan het PGCJ (Provinciaal Gerformeerd Centrum voor Jeugd en Jongeren werk) en de PHJO (Provinciaal Hervormde Jeugdraad Overijssel) samen klaar om het jeugdwerk in ruim 90 plaatsen van dienst te zijn. Beide organisaties hebben veel (ge- spreks-) materiaal in huis, jeugd werkadviseurs kunnen gevraagd worden in de plaatsen te komen denken, cursussen en seizoenbege leidingen zijn aan te vragen. In oktober start een Startinstruc- tiecursus voor leiding van clubs in de leeftijd van 8-14 jaar. Deze cur sus wordt gehouden in Rijssen (eer- OKTOBER: 3 oktober: Holtense kampioen schappen badminton 3/4 oktober: Nacht om Holten Mac Holterberg 16/17 oktober: Bazar HMV 10 oktober: Feestavond De Riet voorn 17 oktober: Jeugd- en Jongeren dag; dansavond De Fienpreu- vers. 18 oktober: KNMV-kampioens- cross jeugd op Zuurberg; Afsluit- toernooi TC Holten. 21 oktober: Zangersdag PCOB 25 oktober: Erwin Autocross 26 oktober: Raadsvergadering; bloeddonoravond NOVEMBER: 8 november: kegelmiddag De Fien- preuvers; 14 november: Elfde van de elfde De Fienpreuvers; 17 november: O.C.H. voor NBvP 23 november: Raadsvergadering. 26/27/28 november: Grote bazar in gebouw Irene t.b.v. orgelfonds NH kerk. DECEMBER: 15 december: Kerstviering NBvP, afd. Holten. 18 december: Kerstviering HVG Dijkerhoek en Holten 21 december: Raadsvergadering; Kerstavond CPB Holten in De Kandelaar. 27 december: Oliebollencross. JANUARI: 6 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP 15 januari: Motorfilmavond 19 januari: Jaarvergadering NBvP 23 januari: Prinsenbal De Fien preuvers. 25 januari: Jaarvergadering en dia quiz CPB Holten 30 januari: Tweede Prinsenbal De Fienpreuvers. FEBRUARI: 6 februari: Carnaval voor minder- validen De Fienpreuvers. 13 februari: Carnavalsoptocht, Kindercarnaval en carnavalsbal De Fienpreuvers. MAART: MEI: 28 mei: Straatvoetbaltoernooi op Vletgoor. JUNI: 5 juni: Allard van Bruggen Jeugd voetbal toernooi. JULI: 8-15 Juli: Int. Folklorefestival. AUGUSTUS: 20 augustus: Triathlon Holten. SEPTEMBER: 10 september: Vrije markt. het Vocaal Ensemble Lochem, de Volksdansgroep Scovoda, de Ac cordeonvereniging Concordia, het muziekensemble Da Capo, dans school Eledance, de muziekvereni ging Advendo, de Junior Big Band, clowns e.a. Dinsdag 6 oktober vermeldt het programma een opvoering van het toneelstuk Den Haag Vandaag door John Lanting's Theater van de Lach. Met deze produktie viert deze groep het 15-jarig jubileum. Verder brengt toneelgroep De Jun gle op woensdag 7 oktober het stuk Nathan de Wijze van Doris Lessing in een vertaling van Dolf Verspoor. De bezetting bestaat o.a. uit Ber nard Droog, Ellen Vogel en Henk van Ulsen. Beide voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. Inlichtingen bij de Lochemse Schouwburg (tel. 05730-1081). Hotel 't Lösse Hoes ontvangt sinds kort ook congresgangers. Daar voor is het voormalige overdekte zwembad omgebouwd tot een mo dern ingericht en van alle efficiën te gemakken voorziene ruimte, waar het comfortabel vergaderen is. Speciaal voor het bedrijfsleven zijn een aantal zakelijke arrange menten in een kleurenfolder sa mengevat. Om in te kunnen spelen op de toe nemende vraag naar congresfacili- teiten besloot de bedrijfsleiding ste avond 5 oktober), Dalfsen en Emmeloord. Voorts is er een werka- vond voor mentoren (plaatselijke begeleiders) van het 16- clubwerk. Deze avond vindt plaats op 12 okto ber in het Jeugdwerkbureau Olde Vechte te Ommen en de cursus Aan de praat met drie avonden samen allerlei ideeën ontdekken voor zes tien plus groepen. Deze cursus start op 7 oktober. Meer informatie is te verkrijgen bij het PGCJ/Jeugdwerkburo Olde Vechte te Ommen, tel. 05291 - 1503 of bij de PHJO te Zwolle, tel. 038- 218117. van 't Lösse Hoes het overdekte zwembad op te offeren voor verga derruimte. Beneden in het hotel op de Holterberg was weliswaar ook nog ruimte beschikbaar, maar die bleek te donker. Door de verbou wing is een ruimte beschikbaar met een capaciteit van dertig personen. Dat die congresmogelijkheid aan slaat blijkt wel uit de reserveringen voor de komende weken. Er is vrij wel geen leeg plekje meer te vinden in de agenda. De familie Murris biedt in een folder verschillende arrangementen aan. Van complete 24-uurs arrangementen met een overnachting, ontbijt, warme of koude lunch en drie gangen-diner voor f 150 per persoon en f 165 per persoon, tot een speciaal uitge breid VIP-arrangement voor f 195 per persoon. Ook is er een congre sarrangement zonder overnach ting voor f 100 per persoon. Alles in clusief zaalhuur. Deze zaal be schikt over attributen als een flip- over en een overhead-projector. Naast congresgangers blijven ui teraard ook gewone hotelgasten en de liefhebbers van een verfijnde keuken welkom bij 't Lösse Hoes. SLAGHAREN - De Bonte We ver in Slagharen heeft de komende tijd weer enkele optredens van ge renommeerde artiesten op de agen da staan. Op 10 oktober komt de Ierse folkgroep The Dubliners naar Twente en 16 oktober verzorgt John Lanting's Theater van de lach een voorstelling in De Bonte We ver. Voor de liefhebbers van muziek uit de jaren zestig is er 6 november een optreden van de Amerikaanse zanger/gitarist Roy Orbison.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11