Holten krijgt aanzien in triathlon-circuit Skeelertop aan start in marathon Markelo kt m sport S agenda Müller/Van Heek weer op kop WK Loopseizoen van start Volleybal- seizoen van start Holten bekert verder Solex-race in Harfsen Zwembad later dicht Landdag PJGO in Markelo HOLTENS NIEUWSBLAD Dirk Hoekman beste Holtenaar MM DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1987 De Holtense kwart-triathlon krijgt een volwassen status. Die conclusie is ge- rechtvaardige! na de derde editie van dit zwem-, fiets- en loopspektakel in en rondom zwembad Twenhaars- veld. Een record aantal van 350 wed strijdsporters en recreatieve deelne mers, een gedegen organisatie en niet te vergeten een sterke winnaar verschaffen de organisatoren een goede naam in het triathlon-circus. Voor de ruim 150 vrijwilligers was het al vroeg verzamelen zaterdag ochtend. Voor zover de avond tevo ren de voorbereidingen voor de or ganisatorische klus nog niet waren afgerond, moesten de handen nog even uit de mouwen voordat de eer ste 24 topatleten om half tien exact konden worden weggeschoten. Daaronder favorieten zoals de jeug dige Mark Pessink, Ted Meeuwsen en Peter Erren uit Velp, Sander van de Berg uit Hengelo (O) en de win naar van vorig jaar Rob Olthof uit Wijhe. De laatste moest echter met een al prijs geven op de betere zwemmers die na amper twaalf mi nuten al hun eerste kilometer De bordeaux-rode looptrein wordt langzaam weer in beweging gezet. Op zaterdag was iedereen zowel actie als passief bezig met de derde Holtense triathlon. Op zondag wa ren Holtense atleten actief tijdens de kermislopen in Luttenberg. Het duo Ap Koetsier en Benny Op- hof liepen beide de 10 km. op de Luttenbergse heuvels. Ap Koetsier weerde zich verdienstelijk in 42.45 min. Voor Bennie Ophof in 46.23 min., is het na lang slepende blessu res kalmpjes aandoen. Komende vrijdag is er op de Nijverdalse berg de S.N.O- (Scheidsrechtersgroep Nijverdal en Omstreken)prestatie- lopen over 2,5, 5, 10 en 21. km. De start is om 19.00 uur op het sport park van N.K.C. aan de Ericaweg te Nijverdal. zwemmend hadden volbracht. Via de tijdmeting (met computer, waarachter opvallend veel vrijwilli gers van de schaakclub te vinden waren, en voor alle zekerheid ook met de prikklokken van De Berg- vliegers) gaat het daarna richting fietsen. Omkleden komt er al niet meer aan te pas dankzij de multi functionele sportpakken waarin even gemakkelijk gezwommen, ge fietst en gelopen kan worden. En het puikje van de triathlonsport heeft zelfs het schoeisel al op de trappers laten monteren. Hard gaat het wel, met de „Velpse con nection" in de voorste gelederen. Want na koploper Mark Pessink snelt plaatsgenoot en trainings maatje Ted Meeuwsen over de van alle agrarisch verkeer gezuiverde Borkeldse dreven. Meeuwsen for ceert zich echter zoals even later blijkt. Al na het eerste van de vier rondjes over 11,5 kilometer belandt hij kokhalzend in de sloot en ver laat gedesillusioneerd de wedstrijd om bij zijn vader in de kleedtent op het zwembad uit te huilen. Holtenaren Terwijl Pessink ondertussen de pe dalen verder geselt, maken de Hol tense matadoren zich op voor hun wedstrijd. De titel van beste Holte- naar die door Marinus Baltus wordt verdedigd staat op het spel. Marinus komt goed getraind aan de start, maar moet met zijn schoolslag toch inleveren op bij voorbeeld Han Muizebelt die als eerste Holtenaar uit het water komt gevolgd door Henk Stevens. Andere in het plaatselijke gokcir cuit getipte kanshebbers zoals Wim Tuller en Henk Mulder verlie zen door hun mindere zwempresta- ties al minuten. En ook de latere Holtense kampioen Dirk Hoekman houdt zich voorlopig nog verscho len in het grote veld. De 45-jarige Muizebelt, die nog geen week eer der zijn persoonlijk record op de volledige triathlon in Almere ver beterde, moet die inspanning later in de wedstrijd echter bekopen. Hoewel hij nog wel als eerste Holte naar aan de afsluitende 10 kilome terloop begint, geeft hij mede door een hielblessure al snel op. Topatleten Al snel wordt duidelijk dat er voor de echte topatleten geen persoon lijke records inzitten deze dag in Holten. Hoewel het windstil en ide aal fietsweer is, blijkt het parcours op de Borkeld door het vals plat toch verraderlijk. Bovendien doet de stekende zon haar werk. De ko peren ploert maakt steeds meer slachtoffers en de vraag naar vocht onderweg is dan ook nauwelijks te stelpen. Een man als Mark Pessink, met een persoonlijk record van 1 uur en 55 minuten begint dan ook pas na 1 uur en 59 minuten aan zijn afsluitende looponderdeel op een minuut gevolgd door Sander van de Berg, weer een minuut later door de Rotterdammer Jan Jaap van Jo lingen en daar weer twee minuten achter Peter Erren. Als vijfde komt Wamsvelder Patrick Jansen door die als gerenommerd loper nog veel kan goed maken. Niet genoeg ech ter om Pessink van zijn eerste over winning in Holten af te houden. De jeugdige Velpenaar komt onder luid applaus in een nieuwe Holten se recordtijd na 2 uur 9 minuten en 10 seconden door het finshlint, ge volgd door de erg sterk lopende Sjaak Laterveer uit Wezep (2.11,28) en Patrick Jansen (2.13,37). De win naar van vorig jaar Rob Olthof wordt achtste in 2 uur, 19 minuten en 17 seconden. 'Een biertje' Dan is het wachten op de Holtena ren. Wanneer het uitvallen van Han Muizebelt bekend wordt lijkt Mari nus (Mies) Baltus de beste papieren te hebben. Hij staat bekend als een goede loper en lag bij het ingaan van het bos op een tweede 'Holten se' plaats. Met mannen als Hoek man, Mulder Tuller en Metsema- kers op grote afstand lijkt niets een nieuwe titel voor Baltus in de weg te staan. Groot is echter de verba zing wanneer Dirk Hoekman op het afsluitende onderdeel de regerend kampioen helemaal naar huis loopt. Met een prima tijd van 2 uur, 22 minuten en 20 seconden houdt de nieuwe Holtense kampioen zo'n vier minuten over op zijn naaste concurrent. In het totale veld bete kende dat een zestiende plaats. „Het ging lekker", vindt een blije Dirk Hoekman. 'Mijn persoonlijk record was 2 uur en 28 minuten, dat zegt genoeg.' Mies Baltus was helemaal niet te vreden met zijn 24ste plaats in 2 uur 25 minuten en 25 seconden. „Wat een hitte. Het zwemmen en fietsen ging best goed, maar bij het lopen ging ik helemaal kapot. Ik denk dat ik eerst maar eens een lekker pilsje neem". Ook Holtens nummer drie Henk Mulder, die in 2.34,37 als 38ste finishte was zijn eerste mini- triathlon niet meegevallen, "'en ik derde geworden? Dat valt dan mee. Om het een keer te doen was wel leuk, maar ik ga hier niet mee door. Lopen blijft mijn sport. Het fietsen ging ook nog best lekker, maar dat zwemmen is toch helemaal niets voor mij. Bovendien ga ik morgen met vakantie, dus ik had geen zin om risico's te lopen". Lelijk onderuit Risico's nam wel Holtenaar Wim Beldman die bij het fietsen lelijk De volleybalvereniging Mintonet- te start op dinsdag 1 september het nieuwe volleybalseizoen. Vanaf 16.15 uur worden de trainingen hervat, ter voorbereiding op de competitie die begin oktober zal starten. Ook de recreantengroepen hervatten hun wekelijkse volley baluurtje. Wie nog geen lid is, en er over denkt om te gaan volleyballen, kan ge heel vrijblijvend op de dinsdag avond in sporthal 't Mossink een kijkje komen nemen en zonder eni ge verplichtingen een paar maal meetrainen. De verschillende teams-groepen trainen op de volgende tijden: meisjes Al (16-17 jaar) 16.15 -17.45 uur; meisjes A2 (16-17 jaar) 17.00 - 18.30 uur; meisjes B (14-15 jaar) 17.30 -18.45 uur; dames 1 (3e divisie) 18.30 - 20.00 uur; dames recreanten competitie en dames 3 en 4 (5e klasse) 18.45 uur - 20.00 uur; dames recreanten en dames 3 (5e klasse) 20.00 - 21.15 uur; dames 2 (3e klasse en heren 1 (4e klasse), 20.00 - 21.30 uur; heren 2 (4e klasse) 21.15 - 22.45 uur; dames 5 (5e klasse) 21.15 - 22.30 uur; heren recreanten 21.30 - 22.45 uur. Voor meer informatie over Minto- nette kan men contact opnemen met Martien Sarink (63842) of met Bert van Harmeien (63117). Fotograaf Henk Mulder had bij de triathlon zijn eigen fanclub meegenomen. „Hup Henk". onderuit ging en bebloed en flink in pol (51ste), Wim Tuller (54ste), Di- leverde weinig problemen meer op. het verband op het zwembad terug- nant Markvoort (86ste), Jan Post Ze deden het lekker op hun gemak- keerde. Maar hij was een van de (89ste) en als eerste Holtense dame weinigen die de EHBO-tent van Ellen Hoogeveen die als nummer binnen zag. Bij de eerste honderd in 100 een prima 3.34,39 neerzette. De de wedstrijd waren verder de Holte- rest van het programma voor de re- naren Jan Metsemakers als 45ste, creanten en zij die het voorlopig Henk Stevens als 49ste, Henk Aal- maar bij 1/8 triathlon wilden laten, je en namen vaak de gewone huis- tuin-en-keuken fiets voor de pres tatietocht in eigen tempo. Rond de klok van half vier was het hele spul weer binnen en voorzien van een prachtige medaille. dames 2 19.00 u, Blauw Wit dames 1-BZSV dames 119.00 u. Woensdag 2 september: Blauw Wit dames 2-Markvogels dames 119.00 Senioren: Zaterdag 29 augustus: OZC 1 (Ommen)-Blauw Wit 1 14.30 u v. 13.15 u, OZC 2-BIauw Wit 2 12.30 u v. 11.15 u, Klarenbeek 3- Blauw Wit 314.30 u v. 13.30 u, SWN 4-Blauw Wit 4 14.30 u v. 13.30 u, BlauwWit 6-SWN 6 12.45 u. Junioren: Blauw Wit Al en Blauw Wit BI naar toumooi Dalfsen. Pupillen: Hulz. Boys Dl-Blauw Wit Dl 10.00 u v. 9.00 u, Hulz. Boys El- Blauw Wit El 10.00 u v. 9.00 u, Hulz. Boys Fl-Blauw Wit F1 10.00 u v. 9.00 u. Dinsdag 1 september: SWN- Blauw Wit 8 19.00 u v. 18.00 u. Woensdag 2 september: Holten Al- Blauw Wit Al 19.00 u, Blauw Wit A2-Holten A2 19.00 u, Holten Bl- Blauw Wit BI 19.00 u, Blauw Wit Cl-HoltenCl 18.30 u. Donderdag 3 september: Blauw Wit 1-SC Vroomshoop 1 19.00 u, Blauw Wit 2-SC Vroomshoop 2 19.00 u, Blauw Wit 3-Holten 3 19.00 u, Holten 4-Blauw Wit 419.00 u, Ve- sos 3-Blauw Wit 5 19.00 u v. 18.00 u, DES 8-Blauw Wit 8 19.00 u v. 18.00 u. Damescompetitie: Maandag 31 au gustus: R.V. dames 1-Blauw Wit Zondag 30 augustus: Holten 1 - A.B.S. 1 aanvang 14.30 uur Holten 2 - A.B.S. 2 aanvang 10.00 uur Broekland 3 - Holten 3 aanvang 10.30 uur, vertrek 09.30 uur; A.B.S. 4 - Holten 4 aanvang 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Broekland 5 - Holten 5 aanvang 10.30 uur, vertrek 09.30 uur; Holten 6 - Broekland 6 aanvang 10.30 uur; Holten 7 - Broekland 7 aanvang 10.30 uur; Holten 8 - A.B.S. 5 aanvang 09.00 uur; A.B.S. 7 - Holten 9 aanvang 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; S.D.O.L. 6 - Holten 10 aanvang 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; A.B.S. 8 - Holten 11 aanvang 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 12 - S.D.O.L. 7 aanvang 10.00 uur; Donderdag 3 september: Holten 2 -Terwolde 2 aanvang 19.00 uur Blauw Wit 3 - Holten 3 aanvang 19.00 uur Holten 4 - Baluw Wit 4 aanvang 19.00 uur A.B.S. 6 - Holten 12 aanvang 19.00 uur, vertrek 18.15 uur Op zaterdag 29 augustus kan men in Markelo alle cracks aan het werk zien in de nieuwste sportra- ge, de skeelersport. Skeeleren is schaatsen op wieltjes en is over komen waaien uit Amerika. Aan vankelijk werd het zomerschaat- sen uitsluitend beoefend als voor bereiding op het 'echte' schaatsen, maar - mede door de ongekend gro te belangstelling voor het mara- thonschaatsen - heeft de skeeler- sport zich een eigen plaats weten te veroveren. Bekende marathonschaatsers, zoals Jan Eise Kromkamp, bijge naamd de 'kannibaal' Dries van Wijhe, Edward Hagen, Gus Kati- nas, Egbert Post en de plaatselijke favoriet Jan Wessels, zijn dan ook niet alleen op de gladde ijzers ac tief, maar nemen deze zomer ook deel aan de wedstrijden om de Weh- kamptrofee en de Wildkamp-gou- den skeeler, waarvan ook de wed strijd in Markelo deel uit maakt. Een impressie de wedstrijd zal uit gezonden worden door de Tros-te- levisie. De skeelermarathon maakt deel uit van het Markelose Dorps feest, dat gehouden wordt op 28,29 en 30 augustus. De organisatoren, de Stichting Wielérsport Markelo, wilde van de eerste skeelerwedstrijd in deze con treien iets bijzonders maken. Daar voor was in eerste instantie een route gepland met start en finish in Markelo en met doorkomstplaat sen in Diepenheim, Goor en Rijs- sen. De betrokken gemeenten rea geerden positief, echter de Rijkspo- litiegroep Zwolle weigerde mede werking te verlenen, zodat uitgekeken moest worden naar een alternatief. Rond Markelo is nu een 7 kilometer lang parcours uitgezet. Daarin opgenomen is de Stokku- mer es, waar de rijders voor het eerst kunnen strijden voor punten om het 'berg-klassement'. Ook in andere opzichten is het Markelose circuit uniek te noemen. Zo moet in negen ronden in totaal 63 kilometer worden afgelegd, tegenover de ge bruikelijke ruim dertig kilometer in de 'rondjes rond de kerk'. De echte marathonsfeer zal nog wor den verhoogd door de bekende Fra- neker Elfsteden-kapel de Sterre- kiekers die voor deze gelegenheid zijn uitgenodigd in Markelo de boel eens flink op stelten te zetten. Voor de bezoekers van buiten Mar kelo is voldoende parkeergelegen heid aan de rand van Markelo aan wezig. De wedstrijd begint om half vijf en de toegang is gratis. De fi nish is omstreeks half zeven. Tijdens de afgelopen zondag ver reden Grand Prix van Oostenrijk te Feldkirch, hebben August en Henk op spectaculaire wijze de eerste - en gelijkertijd enige - man che gewonnen en hun achterstand op Hansi Bachtold van 5 punten omgezet in 4 punten voorsprong. Zaterdag moest er worden ge traind onder zeer warme omstan digheden en zelfs het publiek kampte door deze hitte met proble men. De EHBO had zelfs meer werk met het publiek dan met de rijders. Zondag tijdens de trainingen was het weer nog even prachtig. Vlak voor de start van de eerste manche begon de lucht te dreigen en toen het startschot viel en de combina ties wegraasden stortte zich een ware watermassa over het circuit, dat binnen een mum van tijd in een ware modderpoel veranderde. Au gust en Henk waren als achtste weg, Bachtold had een kopstart met Van Gastel als tweede. In de wetenschap dat August en Henk in een zware modderpoel goed uit de voeten kunnen, bleek al snel dat het tweetal naar voren kroop en zo kwamen ze in de vijfde ronde als eerste door, een positie die ze tot en met de dertiende ronde wisten te behouden. Janssen werd tweede, Mathis derde, Van Gastel vierde en Bachtold vijfde. Op deze wijze pak te August 9 punten op Bachtold en 7 op Van Gastel. De pote schare Holtense supporters die naar Feld kirch was gekomen reageerde laai end enthousiast en niemand bleek problemen met het weer te hebben. Ze stonden aan de baan en ze ble ven aan de baan. De meesten had den dan ook geen droge draad meer aan het lijf om maar niet te spreken over de lading modder die sommi gen over zich heen heen kregen. In deze manche werd Johan Smit negende, Timmermans elfde. Dirk van Heugten dertiende en Van Goch reed weer duidelijk op de punten van anderen. Ondanks het slechte weer, besloot de jury dat er gestart zo worden voor de tweede manche. Alle com binaties stonden dan ook om 16.00 uur in het opvangscentrum toen vijf minuten later werd omgeroe pen dat de wedstrijd werd afgelast. Erg jammer voor rijders en suppor ters uit het Nederlandse kamp, want er had veel meer ingezeten. Vooral jammer, omdat het de rest van de middag droog bleef. De tussenstand is nu als volgt: 1. August en Henk, 197 pnt.; 2. Bach told, 193 pnt.; 3. Van Gastel, 189 pnt.; 4. Millard, 133 pnt.; 5. Janssen, 132 pnt.; 17. Johan Smit, 40 pnt. Aanstaande zondag wordt in Apel doorn een wedstrijd gereden in de Internationale Sidecar serie. Tot ieders verrassing heeft sv Holten dinsdagavond de eerste bekerwedstrijd tegen Enter Vooruit gewonnen met 3-1. Held van de avond was Geert Brands die alle drie Holtense doelpunten maakte. Minder gelukkig was Evert Da lemans, die bij een ongelukkige botsing met een tegenstander zwaar geblesseerd raakte. Hij heeft één rib gebroken en twee gekneusd. Komende dinsdag, 1 septem ber, bekert Holten verder. Te genstander is dan Concordia uit Wehl.^De wedstrijd wordt ge speeld op Meermanskamp. De aanvangstijd is nog niet vastge steld. Gezien de reistijd van de mensen uit Wehl wordt gedacht aan een lichtwedstrijd die om half acht zal beginnen. Nadere informatie geschiedt via de ge bruikelijke kanalen. In het kader van de Harfsense bra derie wordt op zaterdag 29 augus tus een Solex-race verreden. Op het terrein bij de Marijkeboom wordt 's middags om drie uur de eerste serie gestart, 's Avonds is er een zogenaamde Stermars met vijf muziekkorpsen uit de gemeente Gorssel. De opgevoerde Solexen moeten een aantrekkelijk en vooral boch tig parcours afwerken, waarbij er ook ruimte is voor een komische noot. Niet alleen snelheid, maar ook humor spelen bij deze races een belangrijke rol. De Stermars begint 's avonds om half acht. Deelnemen de korpsen zijn: Soli Deo Gloria uit Harfsen, De Harmonie uit Gorssel- Eefde, Kunstmin uit Gorssel, Con cordia uit Eefde en Juliana uit Al- men. Uit vijf richtingen komen zij, al spelend, naar het Pastorieplein tje in het centrum van het dorp. Daar treden de korpsen gezamen lijk op. De braderie in Harfsen is van 's middags twee tot 's avonds tien uur open. Afhankelijk van de weersomstan digheden, zal het recreatiebad Twenhaarsveld niet op zaterdag 5 september worden gesloten, maar nog een week langer openblijven. Hoewel de losse kaartverkoop door de slechte zomer minimaal is ge weest, is men tot nu toe toch niet ontevreden over de opbrengst, zo blijkt uit een tussentijds opge maakte balans. Veel Holtenaren kopen in de voorverkoop een abon nement, zodat de schade beperkt is gebleven. Hoe het er definitief uit ziet, kan pas worden vastgesteld als aan het eind van het seizoen de kas wordt opgemaakt en de cijfers met voorgaande jaren vergeleken kunnen worden. De PJGO landdag, die als naam mee kreeg „Agralympic", wordt dit jaar gehouden op 12 september in Markelo rondom het sfeervolle decor van het openluchttheater De Kösterkoele. De dag bestaan uit een agrarisch- en algemeen gedeelte. Er wordteen veebeoordeling gehouden van roodbonte koeien. Gedurende de hele dag kunnen de deelnemers hun vaardigheid in het achterruit rijden met tractoren en tweewielige aanhangwagens testen. Verder is er een wedstrijd ringsteken met trek ker en achterlader. Een gokje kan gewaagd worden bij het raden van het totaalgewicht van 50 slachtkui- kentjes, en de deelnemers kunnen hun kennis van zaden aanscherpen aan de hand van een groot aantal zaden. Het algemene gedeelte bestaat uit individuele spelen en een zeskamp voor teams. Wie aan alle spelen deelneemt, maakt kans op de titel sportman qc sportvrouw van het jaar. De zeskamp voor teams be staat uit een kruiwagenrace, esta fetteloop over strobalen en hobbel- fietsen. De landdag wordt besloten met een feest, dat gehouden wordt in café de Haverkamp te Markelo.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7