Splose recordpoging krijgt concurrentie 'Kleintje RAI' een succes mwsm Werkloosheid in Holten gestegen Reuze uitnodiging voor Splose jeugd Autopresentatie krijgt jaarlijks vervolg Onderzoek woonwensen Woonwagenplan volgende week ter visie Asielzoekers welkom in Holten PlT-collecte U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Bejaarden sociëteit Hollens Nieuwsblad donderdag 27 augustus 1987 - 38e jaargang - nr. 34 Abonnementsprijs f36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Dominee De kleine gemeente Okken- broek neemt binnenkort af scheid van dominee Bouwman, die om gezondsheidsredenen het ambt vaarwel moet zeggen. In een gesprek met het Holtens Nieuwsblad neemt hij geen blad voor de mond als het gaat om zijn oecumenische wensen vorm te geven. Een dominee, die niet zo goed paste in de wat strakke tradities van de kerk, maar die op geheel eigen wijze het evangelie heeft uitgedra gen. Triathlon In totaal 177 vrijwilligers wa ren afgelopen zaterdag in touw om de organisatie van de derde Holtense triathlon op rolletjes te laten verlopen. Niet alleen de triathleten bleken zich voor de start te hebben gemeld, maar ook de beruchte 'man met de hamer', in de vorm van een drukkende hitte was van de partij. Vooral op het laatste on derdeel, het hardlopen deelde hij gevoelige tikken uit. Dat neemt niet weg dat deelnemers en supporters uitstekend te spreken waren over dit sportie ve evemenent, dat volgend jaar opnieuw wordt gehouden en wel op zaterdag>20 augustus. Als het aan de inwoners van de buurtschap Langelo-Honesch ligt, zal Espelo volgend jaar het we reldrecord paasvuurbouwen kwijt raken. De Haaksbergse buurtschap, beter bekend als 'Hola' moet een paasvuur bouwen van minimaal 28 meter hoogte om een vermelding te krijgen in de Nederlandse uitgave van het Guinness Book of Records. De paasvuurbouwers in de Haaks bergse buurtschap kunnen op heel wat meer steun rekenen dan de Splose bouwers. Zo brengt de ge meente Haaksbergen nu al het snoeihout naar het inmiddels ge huurde terrein, terwijl met de hove niers en provincie al afspraken zijn gemaakt voor aanlevering van overtolliig hout. In alle plaatselijke dagbladen is de Haaksbergse be volking is opgeroepen zoveel moge lijk snoeihout aan te leveren. Fi nancieel denkt men, gelet op de ervaring in Espelo, zo'n zestigdui zend gulden nodig te hebben om de zaak te kunnen klaren. Men rekent op de steun van een aantal spon sors en een loterij, maar ook op de stichting Haaksbergen 800, daar het recordpoging plaats vindt in het jaar dat de gemeente haaksber gen 800 jaar bestaat. Niet alleen financieel heeft men de lering getrokken uit de Splose re cordpoging, maar ook hoe men de duizenden kubieke meters takke- bossen op de goede plaats moet krijgen. De Haaksbergenaren zeg gen het 'ei van Columbus' te heb ben uitgevonden waardoor de zaak zo stabiel mogelijk wordt. Hoe dat geschiedt, dat blijft nog even ge heim, om andere paasvuurbouwers niet op gedachten te brengen. Van de Splose bouwers zullen ze in elk geval geen last hebben. „Een keer was leuk, maar om nog eens zeven maanden lang elk weekend heel Espelo aan het werk te krijgen, dat zal niet lukken. Het was een gi gantisch karwei, waar de hele Splo se gemeenschap achterstond, maar om nog eens zoveel vrije uren er in te steken, dat is onbegonnen werk Wim Toomeman. „We zullen met belangstelling de verrichtingen van de Haaksbergenaren volgen en wij nemen graag de uitnodiging aan om straks in Espelo het vuur te ontsteken, dat dan per estafette naar 'Hola' gebracht kan worden, maar voor ons is het volgend jaar gewoon een klein paasvuur". Het Espelose paasvuur haalde een hoogte van 27 meter en 87 centime ter. De Haaksbergenaren denken minstens 28 meter te bereiken. Komend weekend stort de Splose bevolking zich in het School- en Volksfeest. Vrijdagavond wordt in de feesttent de revue voor het voet licht gebracht. Zaterdag zijn er niet minder dan 15 grote wagens te bewonderen en een aantal groepen tijdens de optocht, die om kwart over negen bij de Bosschool ver trekt. 's Middags om 14.00 uur wordt gestart met het open kam pioenschap Gat graven waarvoor ook een aantal niet Sploders heb ben ingeschreven, dat zeer specta culair belooft te worden. Uitgeversmaatschappij Van der Loeft bv in samenwerking met de stichting Holtens Nir s blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. IV. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 iiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimraiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiin Het eerste gezamenlijke optreden van de Holten- se garagisten, donderdagavond op de Smidsbelt, krijgt volgend jaar beslist een vervolg. De 'gok' van de zeven garagehouders, om gezamenlijk het puikje van hun tweede hands voorraad te presen- unze W OIII1I2 teren werd een reuze succes. Niet zozeer vanwe- 0 ge de verkoopresultaten van die avond maar wel door de vele contacten die werden gelegd en het feit dat elkaar concurrerende bedrijven ook als goede collega's bleken te kunnen samenwerken. Voor de Holtense Handelsvereniging was het ook een goede avond: drie garagebedrijven meldden zich aan als lid. Dit najaar zal in opdracht van de woningbouwvereniging Onze Wo ning in Deventer een woningbe hoefte onderzoek worden gehou den in Holten. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door studenten van faculteit sociale geografie van de Rijksuniversiteit Groningen. De gemeente Holten heeft laten weten, belangstelling te hebben voor dit onderzoek. Wie en wat onderzocht gaat wor den, is nog niet bekend. Komende week heeft Onze Woning hierover een gesprek met de onderzoekslei der. Volgens mevrouw Lies Bolier van Onze Woning zijn er verschil lende uitgangsputen mogelijk: of wel een inventarisatie van de wen sen van de bewoners die nu reeds nu in Holten wonen of een inventa risatie van degenen, die te kennen hebben gegeven in Holten te willen gaan wonen. In de week van 7 september zal het omstreden plan voor een woonwa- genlokatie aan de Kerkhofsweg ter visie worden gelegd. „Het plan is al enige weken ge reed, maar we vonden het niet van goede smaak getuigen om het ter visie te leggen, terwijl de meeste mensen met vakantie waren. Daar om hebben we gewacht tot de va kantieperiode weer voorbij was", aldus wethouder W. Dalhuisen. Dries Willems, een van de organisa toren was aan het begin van de avond nog erg terughoudend in zijn commentaar, maar was na afloop ronduit enthousiast. „Ik ben altijd wat kat uit de boom kijkerig en daarom heb ik het eerst maar eens over me heen laten komen, maar ik kan niet anders zeggen, dat het me honderd procent is meegevallen. Het was vodr mij net een kleintje RAI. Men kreeg nu de kans om in alle rust een aantal auto's met el kaar te vergelijken, zonder dat men onmiddelijk door een verkoper op de nek werd gesprongen. Niet ie dereen loopt zomaar een garagebe drijf binnen om zich eens wat auto's aan te zien. Ook al is dat niet het geval, denkt men al gauw dat een bezoek aan een garage gelijk staat aan een koopverplichting, vooral in een dorp als Holten waar men el kaar zo goed kent. Ik voor mij zie dan ook beslist volgend jaar een vervolg van deze autopresentatie. Wel we moeten voorkomen dat het geen tweedehands automarkt wordt. Wij moeten dit echt blijven zien als een presentatie van de Hol tense garagisten in het kader van de Hoolter dagen". Zijn collega en medeorganisator Vos van garage Schuppert was al even optimis tisch. „Niet dat ik veel verkocht heb, maar de informele manier om Menig Holtenaar bracht donderdag avond een bezoek je aan de Smids belt, al was het maar om te 'dro men' van een nieu we auto. met potentiële klanten in contact te komen was bijzonder leuk. Veel mensen hebben spontaan gerea geerd en er zijn al een paar aardige afspraken uit voortgekomen. Wat mij betreft, doe ik volgend jaar weer mee, al zullen we de zaken or ganisatorisch nog beter op poten moeten zetten". Zo zullen de gara gemensen volgend jaar voorzien worden van een naamschildje, want de Holtenaren wisten wel wie bij welk merk auto thuishoorde, maar voor de buitenstaanders had het teveel weg van een zoekplaatje. Ook zal men trachten wat meer at- De gemeente Holten is in principe bereid een aantal asielzoekers op te nemen binnnen haar grenzen. Dit deelde loco-burgemeester H.J. Westerik dinsdag mee tijdens het wekelijkse praatje met de pers. Door de Vereniging Nederlandse Gemeenten is aan alle gemeenten in Nederland gevraagd de moge lijkheden te onderzoek voor de op vang, om zodoende tot een betere spreiding te komen. De afdeling sociale zaken van de gemeente on derzoekt nu op welke wijze de ge meente Holten behulpzaam kan. Daarbij wordt in eerste instantie gedacht aan de opvang van een beperkt aantal en geen groepen. In het verleden zijn bij het onderbren gen van een grote groep Vietname se bootvluchtelingen problemen onstaan, die men nu wil voorko- Van .7 tot en met 12 september wordt ook in Holten weer de lan delijke collecte gehouden voor het Protestants Interkerkelijk Thuis front. Een jubileumcollecte aange zien het PIT veertig jaar bestaat. Het PIT hoopt dit jaar op een re cord-opbrengst van meer dan een miljoen gulden. Dat geld wordt ge bruikt voor de geestelijke verzor ging van militairen in en buiten Nederland. Wie geen collectant aan de deur krijgt kan ook een bijdrage storten op giro 5163 t.n.v. het PIT in Rijswijk. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft.op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 De stroom schoolverlaters, die zich in de maand juli bij het Gewestelijk Ar beidsbureau in Deventer liet inschrij ven, heeft ook de werkloosheidscij fers in Holten niet onberoerd gelaten. Op 31 juli stonden 175 Holtense werk zoekenden ingeschreven. Dat is zes tien meer dan een maand eerder. Met die stijging komt een eind aan de geleidelijke daling van het aan tal werklozen in Holten dit jaar. In de maand juni was het aantal wer- lozen (159) al gelijk aan de madnd mei. Daarvoor had Holten in april 166 werklozen, in maart 194, in fe bruari 206 en in januari 216. Bijna 75 procent van de Holtense werklo zen heeft een opleiding op het ni veau van lagere school of lager be roepsonderwijs. Tegenover 108 tracties naar de Smidsbelt te halen, men zich dan ook niet alleen gepre- om bijvoorbeeld het jonge volkje senteerd aan de eigen Holtense be- bezig te houden zodat de ouders volking, maar ook aan de potentie- rustig rond kunnen kijken. Ie klanten uit de regio. Gezien de c u u belangstelling was dat een geslaag- Saamhorigheid de opzet. Reeds om zeven uur Waarover men vooral te spreken dromden de eerste autokijkers al was, was de onderlinge saamhorig- °m het glimmend gepoetste lak, heid. De autobranche in Holten waarbij het mooie weer een handje verschilt niet met die van elders in hielp de stemming er in te houden, het land en de concurrentie is hard. Overduidelijk was, dat de doelstel- Zeker in een dorp van nog geen ne- ling, zonder verplichtingen rustig genduizend inwoners waar zeven te kunnen kijken, goed aansloeg, garage's trachten een aardig beleg- De laatste kijkers gingen pas rond de boterham te verdienen. Door de de klok van elf uur huiswaarts. Veel gezamenlijke presentatie heeft belangstelling was er ook voor de Ford Sierra 4X4 race auto van Er- ui ■in mminwin Docter en Pierre Krieger uit Nijverdal, die onlangs tijdens de Limburgia rally een uitstekende vierde plaats bezetten. Over de mu ziek van the Henk Hazewinkel Jazz Set waren de meningen verdeeld. De ware jazzliefhebbers waren dol enthousiast over het muzikale vak werk dat op de stoep van het ge meentehuis ten gehore werd ge bracht, maar zowel voor de musici als het wandelend publiek was een wat eenvoudiger dixylandmuziek wellicht beter op zijn plaats ge weest. mannelijke werklozen staan 67 vrouwelijke werklozen. Daarvan staan er 43 al meer dan drie jaar in geschreven bij het arbeidsbureau. Voor 72 werklozen is die periode korter dan vijf maanden. De leef tijdscategorie tot 22 jaar is het sterkst vertegenwoordigd met 70 ingeschrevenen. Holten staat niet alleen met de stij ging van het aantal werklozen in de afgelopen maand. In het gewest Deventer nam de werkloosheid in juli toe van 14 naar 14,6 procent. De stad Deventer neemt daarvan het grootste deel voor haar rekening. Daar steeg de werkloosheid van 4087 in juni naar 4217 in juli. Ook Bathmen (van 76 naar 80), Diepen veen (van 192 naar 229), Olst (van 244 naar 268) en Raalte (van 667 naar 687) telden meer werklozen. Op dinsdag 1 september start de bejaardensociëteit het nieuwe sei zoen. De leden worden om 14.30 uur bij café-restaurant De Witte aan de Deventerweg verwacht. Tijdens deze eerste bijeenkomst vermeldt het programma onder andere bin go. Of de trouwkaart een vermelding verdient in het Guiness Record Book, vermeld de historie niet, maar ongetwijfeld is de trouw kaart die Ab Braakman en Erika Rietman uit Laren IGld.) ver zonden aan de jeugd van Espelo, de grootste die ooit in Splo en omgeving is ontvangen. En omdat tante Pos niet ingesteld is op het verzenden van dit soort buitenmodel poststukken, kwamen Ab Braakman en zijn bruid jongstleden dinsdagavond hoogst persoonlijk naar in Het Trefpunt in Espelo om de super-uitnodi ging te overhandigen aan een delegatie van de Espelose jeugd. Bruidegom Braakman is een goede bekende in het Splose. Als disjockey draait hij al vele jaren mee in het Splose uitgaansle ven. Ook als componist heeft hij zijn steentje bijgedagen aan de feestvreugde in Espelo. Ooit heeft hij een Splo-volksfeestlied ge schreven over het Splo-feest dat toevallig dit jaar helaassa menvalt met de bruiloft vrijdagavond. Als parodie op het wereld record Paasvuur slepp'n en als blijk van betrokkenheid met de buurtschap werd de superkaart bedacht en uitgevoerd.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1