Veel eerste premies op 37e fokdag Holbatheo August en verrassing Henk bij kampioen Zomertekort niet in te halen Tuintips van Eddie Raalte klaar voor 'Stöppelhaene' HOLTENS NIEUWSBLAD wmm SPREEKUUR BURGEMEESTER Blauw Wit Holtenaar op dreef in triathlon Franse organist Ruilbeurs Meten met twee maten DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1987- De paarden fok vereniging Holbat heo, kan weer terugkijken op een geslaagde keuringsdag op het ter rein tegenover café het Bonte Paard in Dijkerhoek. Het aangena me zomerweer en het grote aantal inzendingen, lokte tal van paarde- liefhebbers naar Dijkerhoek. Het was voor de 37e keer dat door Hol batheo een fokdag hield. De jury was uitstekend te preken over het gehalte van de inzendin gen, dat dit jaar uitzonderlijk hoog was, hetgeen resulteerde in een on gekend groot aantal eerste pre mies. De onderlinge kwaliteitsver schillen waren bij de eerste premie- paarden bijzonder gering. De jury, bestaande J.A.G. ter Mars, H. Jan sen, G. Ensing, G. Eisen, A.Z. de Buck en D. Meijers, kon soms pas na een uitvoerige keuring, waarbij voor de overgebleven kanshebbers de spanning te snijden was, tot een beslissing komen. Er werd niet al leen gekeurd op exterieur en ande re eigenschappen, maar ook op de presentatie. Volgens de ouderen 'langs de lijn', ontbrak daar nog wel eens wat aan. Uit hun tijd herinnen- den zij zich nog dat het stapvoets gaan tot in het ondeindige werd geoefend alvorens men voor de keuring verscheen. „Doar hef men noe gèn tied meer veur. Alles mot haasje repje en dan wodt 't eer holl'n dan stapp'n", was de conclu sie van twee rasechte paardelief- hebbers, die hun commentaar ver gezeld lieten gaan met een flinke straal pruimtabak. Veel plezier beleefden de bezoekers bij de keuring en presentatie van het aangepannen paard, dat er bij zonder verzorgd uitzag. De keuring van het Nederlands Trekpaard werd vorig jaar voor het eerst aan de keuring toegevoegd. Dit jaar was het aantal inzendingen weer groter, en volgens de jury van uit stekende kwaliteit. Het Neder lands trekpaard, dat lange tijd uit de belangstelling was verdwenen, is op de goede weg terug en vindt steeds meer erkenning. De uitslagen waren: Kampioene tuigpaar- den, jeugd: Dormi, eig. D. Nijland Markelo; ouderen: Parel, eig. B. Koetsier Joppe. Kampioene basispaarden: Zoliante, eig J. Jansen Heeten. Kampioenen rijpaarden: veulens: Fortuin, eig. M Rietberg; jeugd: Dilian.eig. W.A. Flierman Heeten; ouderen: Asuka, eig. B.J. Twellaar Schalkhaar. Kam pioenen trekpaarden: veulens: Bianca v.h. Broek, eig. A. J. Bussink Markelo; jeugd kampioene: Franka v.h. Schans, eig. J. H. Daggert Markelo; ouderen: Wieteke v. Marknesse, eig. A.G. Eelderink Markelo. Rij paarden, hengstveulens: 1e premie: For tuin, eig. M. Rietberg; Furièl, eig. J. Smale Bathmen; Farn, eig. M. Niemeyer N ijverdal; Fiedel, eig. M. Niemeyer Lettele; Faunus, eig. A. J. Nijland; Falco, eig. W. H. Bokse- beld Lettele; Frappant, eig. A.v.d. Pol Bath men; Falanthist, eig. A. Schippers Holten. Tuigpaarden, hengstveulens: 1e premie: Felix, eig. B. Koetsier Joppe (kampioen); N.N., eig. E. Haverslag Holten; 2e premie: N.N., eig. D.J.A. Podt Holten. Trekpaarden, hengstveulens: 1e premie: Carlo v.d. Bol- man, eig. J. Nijland Epse; 2e premie: Felie v.d. Guicker, eig. J.T.G. Gooiker; Fons v. Groot Veldhuis, eig. A.M. Groot Koerkamp. Rijpaarden merrieveulens: Ie premie: Föl- di, eig. F.G. Szües; Franciska, eig. H. Teppe- rik Heeten; Fiona, eig. H. J. Schiphorst Let tele; Fabilan, eig. A.C.G. Harmelink-Flier- man Diepenveen; Fabiola-Utopia, eig. B.J. Twellaar Schalkhaar; Fanetta, eig. J.H. Op laat Lettele; Furore, eig. H.J. Kruger Nieuw- Heeten; 2e premie: Fabiana, eig. H. Morsink Rijssen; Floor, eig. H.J.M. Meyerink Nieuw Heeten. Trekpaarden, oudere veulens: Ie premie: Bianca v.h. Broek (kampioen), eig. A.J. Bussink Markelo; Kelly v.d. Fleming, eig. M. A. Munster Saasveld; Marije v.d. Vhersteeg. eig J. v. Laar Brucht; Suzan v.d Posse, eig. M. Hafkamp en J. Kok, jongere veulens: 1e premie: Femke,eig. J. Hoekers wever Mariënheem. Rijpaarden, 1 jarigen: 1e premie: Elian, eig. A C.G. Harmélink- Flierman; Evelien, eig. M. Niemeyer, Lette le; Eguitana, eig. F. G. Szües. Trekpaarden: kleine maat, 1e premie: Albina v.h. Broek, eig. A.J. Bussink Markelo; Jolanda v.d. Bol- man, eig. J. Nijland Epse; 2e premie: Marie v. Pieterhof; middenmaat, 1e premie: Fre- derike van Drehenm, eig. A. Meyerman; Ka rin v.d. List, eig. H. Roelofs Hardenberg; Lo- ranka v.d. Bolman, eig. J. Nijland Epse; gro te maat: Vera v.h, Loobos, eig. A.W.T. Doest Ambt-Delden; Anne van 't Loo, eig. M A. Munster, Rijpaarden,2jarigen: 1e pre mie: Dilian, eig. W.A. Flierman Heeten; Do- nessa, eig. H. Morsink Rijssen; Darling, eig. W.A. Flierman; Diana, eig. H. Morsink Rijs sen; Durlanda, eig. A. Schippers Holten; Doriena, eig. H.A. Modderman-Willemsen; Dronkie, eig. W.W. H. Boksebeld Lettele; Dumarilla, eig. A. W Kogelman Mariën heem; Desire, eig. A, Meyerman Lemele. Tuigpaarden: Dormi, eig. D Nijland Marke lo; Drigona, eig. A.J. Podt Holten. Trekpaar den, middenmaat: Christien v. Groot Veld huis, eig. A.M. Groot Koerkamp Diepen veen; Stiep v.d. Posse, eig. M. Hafkamp en J. Kok Wesepe; grote maat: Franka v.h. Schans (kampioen), eig. J.H. Daggert Mar kelo; Desiree ter Beke, eig. J.H. Bleumink Rijssen; Leja v.d. Heerzeweeg eig. G.H. Wil- lemsen Wesepe. Rijpaarden 3-jarigen: 1e premie: Catinka, eig. H. J. Deten Holten; Ca- rouska, eig. B.J. Twellaar Schalkhaar; Ca- dance, eig. L.J. Haarman Schalkhaar; Ca- troucholien, eig. M. Rietberg; Caressa, eig. G.H.T. v. Gurp Heeten; Cindy, eig. H.J.M. Huis in 't Veld Lettele. Tuigpaarden: Carica, eig. D.J.A. Podt Holten. Trekpaarden, kleine maat: Caroline, eig. J. Hoekerswever Ma riënheem; middenmaat: Carolien v. Broek, eig. J.H. Daggert Markelo; grootste maat: Vanessa v.d. Bolman, eig. J. Nijland Epse; Elma v.d. Posse, eig. M. Hafkamp. 4-7 jarige merrie's, rijpaarden: 1e premie: Berdy, eig. A.v.d, Pol Bathmen; Bauline, eig. H.J. Schiphorst Lettele.; tuigpaarden: Bianka, eig. J. Heineman, Schalkhaar. 4-7 jarige merrie's niet zogend, rijpaarden: 1e pre mie: Amiga, eig. L.J. Haarman Schalkhaar; Astra, eig. L.J. Haarman Schalkhaar; Wian- dra, eig. W.A. Flierman Heeten; 2e premie: Bellanda, eig. A. Schippers, Holten; Wellie, eig. H.J.M. Huis in 't Veld Lettele. Stermer- rie's, rijpaarden: 1e premie: Siliane, eig J Stegemen, Holten; Activa-Utopia, eig. B.J. Twellaar Schalkhaar; Ziluska, eig. F.G. Szües; Vivian, eig. H.J. M. Meyerink Nieuw Heeten; Lilian, eig. A.C.C. Harmelink-Flier- man. Diepenveen; Wendy, eig. W.H. Bokse beld Lettele; Annet, eig. H. Tepperink Hee ten; Rolinka, eig. W. KI. Koerkamp Heeten; tuigpaarden: Saartje, eig. H. Vrugteveen Raalte; Arlina, eig. Gebr. Kogelman Mariën heem; Bedora, eig. E Haverslag Holten; Paolo, D.J.A. Podt Holten. 8 jaar en oudere stab.merrie's. rijpaarden: 1e premie Udi- na, eig. L.J Haarman Schalkhaar; Sandra, eig. G.J. Hoekman Lettele; 2e premie: Spendid, eig. H. J. Kruger, Nieuw-Heeten. Keurmerrie's, rijpaarden: 1e premie: Asu ka, eig. B.J. Twellaar Schalkhaar; Zinda, eig. H. Morsink Rijssen; Nathalie, eig. L.J. Haarman Schalkhaar; Vandola. eig. M. Nie meyer Lettele; tuigpaarden: Parel, eig. B. Koetsier Joppe; Verdirice, eig, D.J.A. Podt Holten; Vamieka, eig. D.J.A. Podt Holten; basispaarden: Ie premie: Zoliante, eig. J. Jansen Heeten. Basispaarden, stermerTies: Eerste premies Landa, eig. A. Schippers Holten. Brista eig. B. Stegeman Markelo. Basispaarden, drie jarigen: Eerste premie Collinda, eig. J. Hei neman Schalkhaar. Rijpaarden, merries met twee afstammelingen: Eerste pre mies: Vandola keur, eig. M. Niemeyer Lette le. Lilian, eig. A C. G Harmelink-Flierman Diepenveen. Silvia, eig. B. J. Twellaar Schalkhaar. Salina, eig. F. G. Szües. Natha lie, eig. L. J Haarman Schalkhaar. Trek paarden, merries met twee afstammelin gen: Eerste premie: Jolanda v.d. Kerkzicht, eig. J. Nijland Epse. Tuigpaarden, aange spannen combinaties: Eerste premies Parel eig. B. Koetsier Joppe. Bianka, eig. J. Heine man Schalkhaar. Vamieka, eig. D. J. A. Podt Holten. Arlina ster, fokker-eig. gebr. Kogel man Mariënheem. Rijpaarden, zadelru briek: Rolinka eig. W. Klein Koerlamp Hee ten, Astra fokker-eig. L. J. Haarman Schalk haar, Amiga, fokker-eig. L. J. Haarman Schalkhaar, Udine, fokker-eig. L. J Haar man Schalkhaar. Cadance, fokker-eig. L. J. Haarman Schalkhaar. Zveonga, eig. mej. E. Broekhuis Laren. Rheo, eig. H. K. in 't Hof, Ziluska, fokker-eig. F. G. Szües Lochem. Trekpaarden, aangespannen combinaties: Schoonste geheel: Elma v.d. Posse, fokker- eig. M. Hafkamp, Caroline eog. J. Hoekers wever Mariënheem, Helga v.d. Hofstee, eig. A M. groot Koerkamp Diepenveen. Het was even een kwestie van goed stuurmanskunst om alle kampioenen op een rij te krijgen voor foto graaf Gerard Vrakking. V.l.n.r.: Felix, eig. B Koetsier; Parel, eig. B. Koetsier; Dormi, eig. D. Nijland; Zoli ante, eig. J. Jansen; Fortuin, eig. M. Rietberg; Dilian, W. Flierman; Asurka, eig. BJ. Twellaar (Weerpraatje) Ook al heeft de zomer nu nog even raak geslagen, dan nog is de achter stand in uren zon en warme dagen ten opzichte van normaal niet meer in te halen. Tot nu toe is alleen de eerste helft van juli zonnig en zo mers geweest. De teleurstelling begon al in de meimaand, die nauwelijks mooie dagen opleverde en te weinig zon gaf. De hele junimaand was op een enkele redelijke dag na, herfstach tig. De tweede helft van juli was zeldzaam nat met plaatselijk meer De burgemeester is verhinderd op 24 en 31 augustus en op 7 september a.s. spreekuur te houden. Maandag 24 aug. (vriendschappe lijk): 19.00 uur Blauw Wit dames 1- Blauw Wit dames 2. Woensdag 26 aug. (Competitie): 19.00 uur: Blauw Wit dames 2 - ATC dames 1; 19.00 uur: Delden dames 1 - Blauw Wit dames 1. Woensdag 26 aug. (vriendschap pelijk heren): 19.00 uur Blauw Wit 1 - Nieuw Heeten 1; 19.00 uur Blauw Wit 2 - Nieuw Heeten 2. Het is augustus. Trouwe lezers van mijn rubriek weten dat ik nu een jaar deze tips schrijf. Om herhalingen zoveel mogelijk te voorkomen, probeer ik de nor male onderhoudswerkzaamhe den die jaar in, jaar uit het zelfde blijven zo beknopt mogelijk te beschrijven en ga ik wat uitge breider in op bijzondere zaken in het tuingebeuren. Vanzelf sprekend kunt u blijven reage ren en vragen stellen. Let u vooral op in de maand septem ber, want in die maand gaan we beginnen met het aanleggen van de tuin. Elke maand nemen we een onderdeel van de tuin onder de loep. Zodoende wordt u in de gelegenheid gesteld sa men met het Holtens Nieuws blad en mij uw tuin te verande ren of aan te leggen. In augustus kunt u doorgaan met het verwijderen van uitge bloeide bloemen, dit bevordert de herbloei. Rozen zijn nu ook aan de beurt. Degenen, die op de snoeicursus zijn geweest weten dat alle uitgebloeide rozen weg geknipt moeten worden tot het eerst volgende vijftallig blad. Dan heeft men over een week of vier a zes weer nieuwe knoppen die gaan bloeien. De hagen zijn ook weer aan de beurt, o.a. ber beris, ligustrum, maar vooral de coniferenhagen moeten nu wor den gesnoeid, o.a. Thuja, Taxus en de bekende blauwe conife ren, die als haag steeds minder geplant worden, omdat deze na enige tijd bruin worden van on deren. Dit komt omdat de tak ken van deze coniferen schuin in de stam staan. Nieuwe gazons kunnen weer ingezaaid worden in de grasmaanden augustus en september. Denk alvast weer aan de bloembollen. Bij nu be stellen hebt u ze tijdig in huis. Vorige maand schreef ik dat ik op de snoei van bomen in de zo mer terug zou komen. Hove niersbedrijven en plantsoenen diensten passen vaak zomers- noei toe. Dit heeft vooral te maken met een goede werkver deling. In de zomer beperkt het werk zich tot grasmaaien en schoffelen, zodat er tijd over blijft voor snoeiwerk. Het voor deel is ook dat bij zomersnoei geen blad hoeft te worden ge ruimd, terwijl de struik of boom voldoende tijd heeft om voor de winterperiode nieuwe uitlopers te vormen. Ook bij houtwallen heeft dit grote voordelen. Wat de boom of struik ten goede komt is, dat als men nu snoeit, de boom of struik zich heel snel herstelt. Hij geeft zichzelf scha duw door de kroon van blad, zo dat van verbranding geen spra ke is. Hij is in volle kracht, dus herstelt snel en van bloeding is nu geen sprake. Sterker nog: berken, esdoorns, druiven en druivenranken, alle nootsoor- ten moeten nu gesnoeid wor den. Als men daar mee wacht tot de winter, gaat het verkeerd, 's Winters blijven de wonden langer open, de kans op infectie en ziekte.is dan groter. Het eni ge voordeel van een wintersnoei is, dat men de stand van de tak ken beter kan zien en men goed kan bekijken wat er wegge snoeid moet worden. Een uit zondering vormen vruchtbo men, die in de winter, bij niet te hard vriezend weer, genoeid moeten worden. Tot september, Eddie. dan 200 mm regen. De eerste weken van augustus te koel met ook enke le dagen wat regen. In 24 dagen, van half juli tot 9 augustus, is in een deel van ons land elke dag wat re gen gevallen. Het tekort aan uren zon met de meimaand erbij, be droeg tot 10 augustus in De Bilt al 165 uren. De hogedrukgebieden hebben nau welijks enige belangstelling voor West Europa en bevinden zich of - zoals begin augustus - tussen Ier land en IJsland, of tussen de Azo- ren en Ierland, met als gevolg dat de depresssies domineren. De landbouw klaagt omdat de lan derijen door en door nat zijn, de va kantieganger omdat die te lang elke dag de regenjas nodig had en de horea omdat die te weinig ter ras- en stranddagen heeft gehad. Nu hebben wij meer slechte zomers opgetekend die voor een vergelijk in aanmerking gaan komen. Dat was in 1954,1956, 1974,1980, om er enkele te noemen. In 1980 kwam van 15 juni tot 23 juli (op 36 dagen) het kwik niet boven 20 graden, het geen tot begin van vorige week op 24 dagen het geval was. Een mooie warme nazomer is ook welkom, maar voor velen in eigen land is dan de vakantieperiode voorbij. Het eindcijfer van deze zo mer kunnen wij eerst na 31 augus tus vaststellen, maar zeker is al dat dit cijfer aangeeft dat de zomer veel te koel, te somber en te nat verlo pen is. De Holtenaar Han Muizenbelt (45) heeft zaterdag 15 augustus deelge nomen aan het Nederlands kam pioenschap Triathlon in Almere. Hij eindigde in een tijd van 12 uur 8 minuten en 21 seconden, wat resul teerde in een 224e plaats in het totaalklassement. In het klasse ment van het Nederlands kam pioenschap voor veteranen I bete kende dit een 20e plaats. Zaterdag zal Muizenbelt aan de start komen in de Holtense kwart-triathlon, waarin hij uitkomt in de tweede groep die strijdt om de titel snelste Holtenaar. In Almere kwamen 600 triathleten aan de start; 498 atleten haalden binnen de vastgestelde limiet van 15 uur de eindstreep. Winnaar werd Axel Koenders. "Met August kan je van alles bele ven", verzuchtte voorzitter Wim Bouwhuis van de supportersvere niging August Muller/Henk van Heek, zondagavond in tot de nok toe gevulde zaal Vosman, toen hij tot de ontdekking kwam dat één van de feestvarkens, August, el ders telefonisch de sportpers te woord stond en dus van de hele fee strede niets had gehoord. Eerder was wat een glorievolle intocht had moeten worden al de mist in gegaan. August en Henk kozen voor een anonieme intocht en ston den al hoog en breed met een grote grijns op het gezicht bij Vosman in het voorcafé toen de supporters langs de Oranjestraat nog steeds uitkeken naar de nieuwe Neder landse kampioenen. De bekende Venko-wagen had het tweetal op de Rijssenweg achtergelaten en onopgemerkt waren zij op de fiets De jonge Franse orgelvirtuoos Jean-Pierre Lecaudey, die momen teel op concerttoumee door Neder land reist, zal op vrijdag 28 augus tus aanstaande het slotconcert ver zorgen van de serie zomerconcer- ten in de Rijssense stadhuishal. Jean-Pierre Lecaudey studeerde bij Xavier Darasse in Toulouse en werd in 1984 winnaar van de afde ling Franse romantische orgelmu ziek tijdens het internationale con cours van Toulouse. Het concert op vrijdag 28 augustus begint om acht uur. Het werd een latertje voor de jonge fans, voordat het kampioensduo August Muller en Henk van Heek in Holten ariveerde, maar gezien de vakantie mochten ook dejongsten op de terugkomst van hun helden wachten. naar de inderhaast ingelaste hul diging gekomen. Het werd hun ten volle vergeven door de enthousias te fans. ronde ging August fel van start, directgevolgd doorbroer Derk Jan. Hij schoot echter over een zandwal en viel terug naar een vierde plaats. Derk Jan schermde deze plaats Wie op een kampioenschap had ge- goed af voor de achter hem rijdende rekend, zeker August en Henk niet. Van goch. Hij moest uiteindelij k de Met 24 punten achterstand op de koppositie afstaan aan Janssen die koplopers Hans van Goch en Sies deze manche won met August en Hurkmans zag het er aan het begin Henk als tweede; DJ eindigde als van de wedstrijd in het Drentse vierde. Door dit resultaat werden Anloo als een onbegonnen zaak uit. Daar bleek weer eens overduide lijk, dat de helft van het kampioen schap gewonnen wordt in de werk plaats. Van Goch viel uit door ma- teriaalpech, wat hem de titel kost te. August en Henk hebben in alle kampioenscrossen geen enkele keer met de VMC-Honda aan de kant gestaan. Terecht werden zes punten van de achterstand af geknabbeld. In de derde manche maakten August en Henk geen fou ten. Het begon er om te spannen toen Van Goch na zeven ronden op een negende plaats lag. Helaas voor hem sloeg in de een na laatste ronde het noodlot voor hem toe toen de koppakking het weer begaf en de machine tot stilstand kwam. avonds de monteurs Hans van Zon August en Henk lieten het tempo en Bert Heijink en constructeur Hennie Vruwink onder een donde rend applaus betrokken in de (bloe- men)hulde. Tijdens de eerste manche hadden August en Henk niet zo'n goede start en kwamen als achtste door. In de volgende ronde zelfs tot ie ders schrik als veertiende, maar via een goede inhaalrace werd het toch nog een vijfde plaats, terwijl Van Goc koppaking problemen had en terug viel naar een vierde plaats. Dit betekende nog twee punten meer achterstand. In de tweede toen wat zakken en gunden de manche-overwinning aan Janssen. Zij pakten zodoende 27 punten, ter wijl Van Goch nog één punt kreeg voor de moeite door zijn combina tie de baan rond te drukken en als 20e te finishen. Het drama was voor hem compleet, terwijl het Salland- lied over de Drente hei galmde. Zondag gaat een grote schare sup porters mee naar Feldkirch in Oos tenrijk om August en Henk alle Het Sallands oogstfeest Stöppel- haene, dat traditiegetrouw gehou den wordt in Raalte, zal dit jaar plaats gevierd worden van woens dag 26 tot en met zondag 30 augus tus. Op woensdag 26 augustus worden de feestelijkheden geopend met de jaarlijkse Stöppelhaeneloop, waar bij ongetwijfeld ook Holtense atle ten aan de start komen. Er zijn recreatielopen over 2,4 en 8 kilome ter en een KNAU-wedstrijdloop over 12 kilometer. Verder wordt er die dag een cabaretavond gegeven waar een aantal Sallandse arties ten en groepen zullen optreden. Hoogtepunt van de avond wordt de presentatie van de Oogstkoningin en de Sallandse Boer. Donderdag 27 begint het eigenlijke oogstfeest met een oogstdank- dienst. Om 13.30 uur start op de Domineeskamp het Sallands oog stfeest met het dorsen en binden van de rogge en het symbolisch aanbieden van de oogstgave. Ver volgens trekt het grote corso van oogstpraalwagens door Raalte. Er nemen zo'n twintig wagens met oogstproducten versierde wagens deel met daarnaast diverse kinder groepen, paardesportverenigingen en muziekcorpsen. De Tros brengt die dag tussen 10.00 en 16.30 uur vanaf de Grote markt rechtstreeks het programma Tros-Zomercircus. 's Avonds zijn er trapkarraces en de strijd om de Superbokaal. Op vrijdagmorgen 28 augustus er de traditionele veiling van gebruik te landbouwmachines en 's mid dags is de laatste Sallandse botter- markt. terwijl 's avonds een kermis- Zaterdag 22 augustus, wordt in het DAF museum in Glanerbrug we derom een internationale ruilbeurs voor verzamelaars van modelau to's en treinartikelen gehouden. De ruilbeurs begint om 10.00 uur en mogelijke steun te geven bij het is rond 15.30 uur afgelopen. De en- behalen van de zo begeerde wereld- tree bedraagt f. 2,50 voor volwasse- titel. nen, kinderen betalen f. 1,-. criterium voor amateurs wordt ge houden. Zaterdag 29 augustus gaat om 10.00 uur de finale van de Sallandse trekkersiep-competitie van start. Verder zijn er die ochtend touw trekwedstrijden, een poppenkast voorstelling op de Grote Markt en wordt een begin gemaakt met het Bloazersfestival, waaraan zeven tien blaasorkesten meedoen, 's Avonds begint het programma om 20.30 met een lampionoptocht, waarvoor gratis lampions worden uitgedeeld. Om 21.30 uur wordt bij de Drostenkampvijvers dan nog een groots lichtspel op, in, en langs het water gehouden. Het lichtspel wordt zondagavond om 21.30 urn- herhaald en vormt dan de feërieke afsluiting van het oogstfeest. Ingezonden Tijdens het afgelopen voorjaar werd door het college van b en w aan landbouwer H.J. Klein Twen- naar uit de Zuurberg geen rietsub sidie toegekend omdat hij een aan vraag daartoe te laat zou hebben ingediend. In de raadsvergadering van juni j.l. werd een door Klein Twennaar in gediend bezwaarschrift tegen dit besluit om dezelfde reden eveneens afgewezen. Vorige week las ik in de krant dat de directie van het Losse Hoes een aantal bomen heeft laten kappen zonder vergunning. Het college zou hiertegen echter geen vervolging laten plaats vinden omdat de situa tie ter plaatse zou zijn verbeterd. Vorenstaande samenvattend: in Holten wordt aan de één geen sub sidie toegekend omdat hij zich niet aan de formele regels heeft gehou den, terwijl de ander niet wordt ver volgd wanneer belangrijker regels door hem worden overtreden. Conclusie: in Holten wordt met 'twee maten gemeten. D. J. Mondeel.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5