Kees Bos niet onder indruk van kritiek op Bos Dierenwereld Splo löt zich wier hörn Hottens Nieuwsblad, Vriendenschaar heeft jubileumfeest rond 28 en 29 augustus: school-en volksfeest Espelo u ontvangt een fraaie Menwedstrijd Bergrijders Programma recreatietent Zwennie winnaar C.H.I.O Auto's en jazz vanavond Smidsbelt Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft, BON Holten krijgt bijdrage voor minderheden Hottens Nieuwsblad donderdag 20 augustus 1987 - 38e jaargang - nr, 33 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Triathlon Vrijwel alle sportverenigingen in Holten zullen er zaterdag 22 augustus aan meewerken om de derde Holtense triathlon weer tot een succes te maken. Hoewel het aantal Holtense deelnemers door de vakanties wat minder is dan vorig jaar, overtreft het aantal deelne mende triathlonners alle ver wachtingen, waaronder een aantal regionale toppers. Vol doende reden om eens een kijk je te nemen in en rond het recre- atiebad Twenhaarsveld. August en Henk De grappenmakers: toen ieder een zich verzamelde langs de Oranjestraat en op het parkeer terrein bij Vosman, bleken zon dagavond de nieuwbakken Ne derlandse kampioenen al stille tjes naar binnen te zijn geglipt. Zoveel toestanden, dat is ook maar niets voor de heren zij- spancrossers. Met enige moeite hadden zij zich in Anloo al ge schikt in het hulde betoon en in Holten werd het door de ent housiaste supporteresschare nog eens dunnetjes over ge daan. En dan te bedenken, dat er mogelijk nog een groter kam pioenschap in het verschiet ligt: het wereldkampioen schap. Kees Bos is allesbehalve onder de indruk van de kritiek die de dona teurs van de Stichting Kritisch Faunabeheer hebben gespuid over een aantal diorama's in Bos Die renwereld. De kritiek van SKF richt zich vooral op de diorama's met edelherten en het winterland schap met ganzen. Volgens SKF zijn de diorama's 'geposeerd' en wordt volledig voorbij gegaan aan de invloed die de jacht heeft op de hertenstand terwij! de jacht op ganzen onverminderd voortgaat. Ook is men niet gelukkig met de publicaties van Kees Bos in het blad De Nederlandse Jager, Op 12 september wil men, voorafgaande aan de jaarvergadering in de Wie len, een kritisch bezoek brengen aan Bos Dierenwereld. „De mensen van Kritisch Fauna beheer zijn hier van harte welkom en ik zal ze met alle plezier te woord staan, maar hun kritiek leg ik vol komen naast me neer en ik ben ook beslist, niet van plan om iets te veranderen", verklaart desgevraad Kees Bos. „Ik ben heus niet bang voor kritiek, maar dan moet die wel komen van deskundigen. Toen ik de beschuldigingen las, moest ik echt even lachen. Die mensen we ten helemaal niet waar het over gaat. Bos Dierenwereld is geen jachtmuseum, dus dat aspect komt slechts zijdelings te sprake. Wat wij willen laten zien, is een beeld van de dierenwereld die wij buiten kun nen ontdekken. Hun opmerking over de hertendiorama's zijn volko men uit de lucht gegrepen. Ik heb me drie jaar lang zeer intensief be zig gehouden met de edelherten, waarover ik ook een film heb ge maakt. Aan de hand van die gege vens en na advies van deskundigen heb ik de diorama's gemaakt. Men kan dus gerust aannemen, dat ik er verstand van heb. De opmerking over de ganzen slaat helemaal ner gens op. Het diorama is een schilde ring van een stuk IJsseilandschap, dat in beheer is bij Staatsbosbe heer. Daar is het zelfe verboden om te jagen. Overigens heb ik er nooit een geheim van gemaakt dat ik jaag, waarom zou ik ook. Zonder selectieve jacht is faunabeheer niet meer mogelijk. Trouwens, wat stelt de Stichting Kritisch Faunabeheer eigenlijk voor? Ze beheren niets, maar leveren alleen kritiek; in som mige gevallen gefundeerd, en ben ik het met ze eens, maar in dit geval is de kritiek onredelijk en slaan ze de plank volledig mis". Kees Bos aan het merk bij een van zijn 'omstreden' hertendiorama's. De Koetsenvereniging de Bergrij ders houden op zondag 23 augustus de jaarlijkse onderlinge menwed strijden op de terreinen nabij cam ping de Holterberg. De onderdelen die verreden worden zijn prestatie, dressuur, marathon en kegelrijden. Om het evenement voor het pu bliek zo aantrekkelijk mogelijk te maken, is dit jaar gekozen voor een centraal terrein waarop alle hinder nissen verreden zullen worden. De prijsuitreiking is omstreeks 15.00 uur in de cantine van camping de Holterberg. De wedstrijden begin nen 's morgens om 09.30 uur. Het wedstrijdterrein is gratis toeganke lijk. Het programma van het Interker kelijk recreatiewerk op de Borkeld is als volgt: zaterdag 22 augustus: 20.00 uur kennismakingsavond (gratis); zondag 23 augustus: 10.00 uur kampdienst, voorganger pastor Pouw; maandag 24 augustus: 14.30 uur klootschieten f. 1,50; dinsdag 25 augustus: 20.00 uur uitr sloofavond f. 1,-; woensdag 26 augustus: 14.30 uur knutselmiddag f. 1,50: donderdag 27 augustus: 21.30 uur dierengeluidenspei f, 1,-; vrijdag 28 augustus: 14.30 uur vos- sejachtf. 1,-; zondag 30 augustus: 10.00 uur kampdienst, voorganger ds. M. Berg. Maandag fm vrijdag 10.00-12.00 uur kindermorgen, f. 0,50; 19.15- 19.30 uur: voorleeskwartier (gratis). Even hebben we niets vernomen van de Splo'der, alsof het succes van het wereldrecord paasvuur- bouwen alle energie had opgeslokt, maar dat bleek echter maar schijn. Heel Splo was al weer maanden druk in de weer voor het komende school-en volksfeest, dat gehouden wordt op vrij dag 28 en zaterdag 29 augustus. En reken er maar op dat de creatieve Espelose bevolking er weer een feest van zal maken, dat klinkt als een klok. Het school- en volksfeest begint traditioneel op vrijdagavond met de opvoering van de revue Splo löt zich wier hörn, de dertiende in de rij. Alle gebeurtenissen van het af gelopen jaar zullen daar weer op ge heel eigen wijze de revue passeren. De revue bestaat vanzelfsprekend De bevolking geheel uit eigen Sploos werk. Hoog- van Splo daagt tepunt van de avond is de onthul- alle gat-gravers ling van de eigen Splooder vlag. Na uit tijdens het afloop is er dansen met de Entertai- school en volks- ners. De entreekaarten a f, 5,- zijn feest, de schöp- uitsluitend verkrijgbaar bij de tent pe in de grond op het feestterrein van de familie T. te steken, een Boode aan de Espelodijk. nieuwe record Zaterdagochtend start het feest te vestigen tij- met een grote optocht met wagens, dens de open karretjes, fietsen en natuurlijk Splose kampi- weer de fraaie, aan de rijke Sploose oenschappen fantasie ontsproten teksten. We gat-graven. moeten ons al erg vergissen, als er in de optocht geen paasvuur mee zal rijden. De optocht stelt zich om 08.30 uur bij de Bosschool aan de Paraileweg, waar ook de keuring is. Om kwart over negen vertrekt de stoet naar het feestterrein waar van 10.00 tot 11.30 uur de kinderspelen worden gehouden. Natuurlijk draait de gehele dag het eigen Splo se draaimolentje en kan de jeugd zich uitleven op het grote spring kussen. De volksfesten beginnnen om 11.30 uur met het ringsteken. Hoogte- Als lezer van het Hottens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor bet Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36.30 punt evenwel is het open Sploose kampioenschap gat-graven dat om 13.45 uur begint en waaraan voor het eerst ook niet Sploders mogen deelnemen. De organisatoren ho pen dat de bewoners uit de andere buurtschappen en dorp Holten de uitdaging aandurven om zodoende het kampioenschap gat-graven uit te laten groeien tot sportief evene ment dat een vaste plaats krijgt op de activiteitenkalender. De Splo ders hebben de kunst nu goed afge keken, zodat men nu weet hoe het moet, maar of het record wordt ge broken, is nog maar de vraag. Ook in Splo heeft het de laatste tijd hard en Vee! geregend, zodat het grond waterpeil bijzonder hoog is. Deel nemers dienen hun eigen - niet me chanisch - materiaal mee te nemen. De kosten bedragen f. 4,- per kop pel. Sploders en niet Sploders die de strijd aandurven, kunnen zich melden bij de feestcommissie vóór 24 augustus: Wim Toorneman, Ok- kenbroekseweg 6, J.W. Vruggink Pasmanweg 6, A. Waakop Reijers, Raalterweg 46, J. Bekkemens, Weustenweg 4 of D. ten Dam, Vale- weg 3. Verder is er voor de dames om 14.45 uur een stoelendans. Het middagprogramma wordt besloten met een spectaculaire hindernis- baan voor groepen bestaande uit twee heren en twee dames. Voor de 30 plussers is er een aangepaste baan. Het duo Bokkinga zorgt voor de muziek en op de Kop van Jut kan men zijn energie voor een goed doel kwijt (de kas van de ouder- commissie van de Bosschool). Opraapwagen "Goa ik wal, goa ik nit? Val ik in sloap tut- 9 uur of blif ik wakker?" Dat zijn zo de problemen van de feestgangers van de slotavond die om 20.00 uur begint en waar de Apollo's de muziek zullen verzor gen. De organisatoren hebben daar nu iets op gevonden. „Te vrog of te I Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 laat is gin kunst, mar net op tied wal. Doarumme geet dit joar de Op raapwagen deur het hele Sploo. Ie- dereene die gin vevoer hef of twifelt, geet noe met dit unieke vervoer middel op een comfortabele menier noar het feestterrein. Natuurlijk brengt dit ding oe ok veilig terug. Oonderweg hoofie zeker ging dös te lien, d'r bint pis- en dweilpauzes en de route van de Opraapwagen kump in de tent te hangen", aldus het bericht van de organisatoren. De Holtense amazone Zwennie Vincent heeft opnieuw een gewel dig succes geboekt. Tijdens de 40e C.H.I.O. Rotterdam, werd op don derdag 13 augustus een nationaal ponyconcours gehouden. Zwennie wist met haar pony Mark na een foutloos gereden barrage de eerste plaats te behalen. Aan het ponyconcours waren de tien besten van elke bond (KNF. NKB en NPC) voor de klasse zwaar uitgenodigd. Er werd een klassiek parcours met barrage gereden. Van de dertie deelnemers bleven er slechts vijf foutloze combinaties over die zich plaatsen voor de bar rage, waaronder de Holtense. In de barrage moest zij als tweede starten. Haar naaste rivaal wist een snellere tijd neer te zetten, maar maakte een springfout. Zennie hield het hoofd koel en reed vooral op zekerheid. Dat resulteerde in eveneens een snelle tijd, maar bo venal op een foutloos parcours, zo dat de eerste plaats haar niet meer kon ontgaan. De gemeente Holten krijgt in 1988 ruim vijfhonderd gulden voor hel minderhedenbeleid. Dit blijkt uit de verdeelsleutel van de rijksrege ling welzijn minderheden, die vori ge week door minister Brinkman van WVC bekend is gemaakt. In totaal 37 Overijsselse gemeenten kunnen in 1988 rekenen op een bij drage voor hun activiteiten met en voor minderheden. De bedragen zijn bestemd voor het woonwagenwerk en activiteiten voor buitenlandse werknermers. Antillianen, Surinamers of Moluk- kers. Het grootste bedrag gaat naar de gemeente Enschede, ruim negen ton. Deventer is tweede met ruim zes ton en Hengelo derde met bijna vier en een kwart ton. Holten sluit de rij met 591 gulden. Waar het geld aan zal worden besteed, is nog niet bekend. Autoliefhebbers komen vanavond aan hun trekken bij de grote occa sionshow die de gezamenlijke ga rages vanavond vanaf 19,00 uur houden op de Smidsbeit, Echter ook de jazzliefhebbers kunnen hun hart ophalen bij The Henk Haase- winkeï Jazz Set. Tenor- en alt saxofonist en klari nettist Henk Haasewinkel heeft al een hele jazzhistorie achter zich. Hij speelde in het indertijd ver maarde Storyville Jazzband, om daama tot te treden in het Sunny- side kwartet. Onder de naam Hol land-Combo werden fca! van con certen gegeven met Nelson Wil liams, een trompettist die bij Juke Ellinkton furore maakte. In 1970 maakte Henk deel uit van Some People die dat jaar het Loosdrecht jazz-concours wist te winnen. Door een ongeluk moest hij stoppen met optreden met zijn band JAMpót. Hij kwam echter terug met eënn zesmansformatie die zijn eigen naam draagt en waarin naast Haas- ewinkel optrede trombonist Joan Reinders, trompettist Ben Peters, pianist Wim Lammerink, drummer Chiel Boellaarts en bassist Ewout Huizing, De jubileumcommissie van CJV de Vriendenschaar heeft het pro gramma voor de viering van het veertig jarig bestaan rond. Vanaf juni vorig jaar is men bezig ge weest met de voorbereidingen van de diverse onderdelen. Samen met enkele oud-leden is een program ma opgesteld met voor elk wat wils. Er werden zes commissies gevormd die elk een onderdeel van de jubileum voering voor hun reke ning namen. De donateurs hebben een flinke bijdrage geleverd aan de financiële actie zodat het jubi leum al bijna niet meer stuk kan. De jubileumweek wordt op zondag 20 september geopend met een kerkdienst, die is voorbereid door de jeugddienstcommissie. Voor ganger in deze dienst is ds. R. Vis ser, voorzitter van de CJV/YMCA Nederland. De dienst begint om 09.30 uur. Aansluitend is er om 11.00 uur in Irene een receptie met presentatie van het jubileumboek je en opening van de foto-expositie. Na de gezamenlijke iuch begint rond 14.00 uur de reünie waarop veel oud-leden worden verwacht. Tijdens de reünie is er gelegenheid tot het bezichtigen van de foto expositie, videofilm en kan men meedoen aan diverse spelletjes. Voor de kinderen is er een speciaal programma en voor de allerklein sten is er een crèche. Veel werk is er ook gemaakt van de jubileumrevue die in die week vier maal zal worden opgevoerd en wel op 24, 25, en 26 september. Voor bejaarden en gehandicapten is er op 23 september een speciale avond gepland. De revue wordt op gevoerd door huidige en oud-leden en geeft een beeld van de afgelopen 40 jaar. Op donderdag, vrijdag en zaterdag is er na afloop van de revue een dansavond met muzikale medwerking van de groep Twilight. Speciaal voor de jeugd tussen zes en twaalf jaar wordt op zaterdag 26 september een kindermiddag ge houden, die afhankelijk van het weer buiten of in gebouw Irene zal Dlaats vinden.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1