Piet Kleine Ronde van winnaar Holten Dag De Boer Op trok weer veel bezoekers Huuropzegging muziekschool voor b w niet aanvaarbaar Publiek genoot van spannende strijd HOLTENS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Cadeautje IJsselmij Open dag De Prins: 1200 gulden FC Twente komt met sterkste opstelling Duiven waren in België en Frankrijk DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1987 Goud winnen tijdens het Wereld kampioenschappen en op de Olym pische spelen en dan toch nog op recht blij zijn met de overwinning van de Ronde van Holten, dat toont de ware sportman. Piet Klei ne was vrijdagavond zichtbaar te vreden over zijn geslaagde coupe. Tactisch had hij gebruik weten te maken van de onoverzichtelijke laatste ronde toen de tien man tel lende kopgroep zich losmaakte van het peloton, die reeds op een ronde achterstand was gereden. In een vroeg aangezette sprint wist hij de andere kanshebbers op af stand te rijden om onbedreigd met ruim honderd meter voorsprong de finishlijn te passeren. Grote verliezer was Erik Cent uit Goor die van het begin af aan de wed strijd had gedicteerd, maar uitein delijk genoegen moest nemen met een achtste plaats. po bijzonder hoog gehouden. On der aanvoering van Erik Cent liep het tiental verder uit om uiteinde lijk in de laatste ronden niet alleen het peloton maar ook de achtervol gers in te halen. De jury nam het wijze besluit de op ronde gezette renners voor de laatste ronde uit de strijd te nemen. De sprint voor de elfde plaats werd gewonnen door Erwin Kistemaker voor Harry Wol- ters en Han Vaanhold. Piet Kleine had inmiddels zijn naaste belagers weten af te schudden en finishte als eerste wat hem bloemen en de over winningskussen van dorpskonin gin Mirjam en hofdame Hetty ople verde. Voor de tweede en derde plaats moest de finishfoto uit komst brengen. Met nog geen banddikte verschil werd Godert de Leeuw tweede voor Fred Wolsink. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer J. Jansen voor de bouw van een carport bij de woning Zweerssteeg 2; - aan mevr. T. W. Veneklaas-Wolberink voor de verbouw en uitbreiding van het perceel Postweg 84; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. De wedstrijd over 40 kilometer voor liefhebbers en veteranen werd een De electriciteètsverbruikers van de IJsselmij kunnen dit jaar een een overwinning voor Gé Draayer, die maüge uitkering tegemoet zien. daarmee zijn zesde overwinning van dit seizoen behaalde. Gerrit Möhlman, vorig jaar nog actief bij de amateurs, werd een goede twee de. De uitslag was: Bij de start van de Ronde van Holten is het rennersveld nog bijeen. Tevreden gezichten ook bij de orga nisatoren die terug kunnen kijken op een uitstekend geslaagd wieier- festijn. De belangstelling was bui tenverwachting groot. Vooral bij start en finish stond het 'zwart' van de mensen, die konden genieten van een boeiende wedstrijd op het dertienhonderd meter lange par cours rond kerk en kermis. On danks de lang niet eenvoudige bochten bleven valpartijen en on gelukken uit. Alleen Gerrit Plui- mers uit Enter moest wegens een val de strijd voortijdig staken. Halverwege de cours namen tien renners een voorsprong op het pe loton met daarin verschillende po tentiële winnaars, zoals Erik Cent, met dit jaar al negen overwinnin gen, Godert de Leeuw en Freddy Wolsink uit de militaire wieler- immuun het landelijk basistarief, heeft IJs selmij gekozen voor een eenmalig uitkering. ploeg die zo succesvol was in Olym- pia's ronde van Nederland. Erik van der Heijden, Roel Palmers, Ri chard Mulder, Leo Pelgröm, Piet Kleine, Jeroen Snoeijink en Paul Mos. Een tweede groep, met daarin Herman Snoeijink, Erwin Kistema ker, Reinier Hassink, Harry Wol- ters, Gert Bosman, Feike Tibbe, Wessel Dubbe en Han Vaanhold zette tevergeefs de achtervolging in. Door de kopgroep werd het tem- Liefhebbers en veteranen: 1. Gé Draayer (Twello); 2. Gerrit Möhlman (Apeldoorn); 3. Bart Oude Bruinink (Denekamp); 4. John van Beem (Voorst); 5. Harry Löwink (Vriezen- veen). Amateurs: 1. Piet Kleine (Kerkeveld); 2. Godert de Leeuw (Ermelo); 3. Fred dy Wolsink (aalten); 4. Erik van der Heijden (Giethoorn); 5. Roel Palmars (Zwolle); 6. Paul Mos (Pesse); 7. Ri chard Mulder (Meppel); 8. Erik Cent (Goort); 9. Leo Pelgröm (Olst); 10. Je roen Snoeijink (Denekamp) Het zijn vast niet alleen Holtenaren die met veel genoegen zullen terugdenken aan het vorige week donderdag georganiseerde dagje 'De Boer Op', die was opgezet door de Stichting Kijk op Landbouw in samenwerking met de plaatselijke afdeling van CBTB en OLM cn de WV. Menig toerist beleefde er met het gezin een buitengewoon wel kom en leerzaam alternatief voor de helaas veelvuldig verregende vakantiedagen. Een vijftal bedrijven in de agrarische sector rond Holten zetten tussen 10-16 uur hun deuren open voor een naar zou blijken, regelmatige stroom van belangstellenden. Ook de NBvP, af deling Espelo verleende medewerking. Het weer bleek gelukkig nau welijks spelbreker en ook al zag het er 's ochtends nog even somber uit, het grootste gedeelte van de dag bleef het droog met 's middags zelfs af en toe en zonnetje. De open dag was bedoeld om het publiek kennis te laten maken met de ontwikkelingen die de agrari sche sektor de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. Velen weten weinig of niets af van hetgeen er te genwoordig op de boerderij ge beurt. Voor anderen is het dagje 'De Boer Op'een ieder jaar weer te rugkerend festijn. En wat te den ken van de kinderen, die er zich ver maken met het aanwezige kleinvee en regelmatig door de eigenaren in de gelegenheid worden gesteld om pasgeboren kalfjes of biggetjes te Verscheidenheid Veel fietsers, jong en oud en ook een aantal automobilisten, gingen op weg om de circa 18 kilometer lange route af te leggen die door de prach tige, landelijke omgeving van Es pelo en Dijkerhoek voerde. Als eer ste werd de handelsstal en deksta- tion voor paarden van de fam. Bui tenhuis aan de Flisweg 2 bezocht. Hier is de mogelijkheid tot het stal len van 40 paarden. Spring- en dres- suurpaarden worden er getraind op galop en gang en natuurlijk wordt er ook regelmatig aan de conditie gewerkt. De fam. Buitenhuis is in het bezit van twee gerenommeerde dekhengsten, Zelhem en Boden's Ride. De koffie kon daarna worden ge bruikt in gebouw ,,'t Trefpunt", waar tevens een interessante diase rie „Kijk op Land- en Tuinbouw" werd vertoond. In het onderkomen van de buurt vereniging Espelo zorgden de plat telandsvrouwen voor een lekkere pannekoek. Voor de geïnteresseer de bezoeker had men op tafels nog verscheidene informatiebrochures uitgestald, waardoor deze stop be halve voedzaam ook leerzaam was. Aan de Raalterweg 55 was het de fam. Krikkink die hun zeugenbe- drijf openstelde. Een moderne var kensfokkerij, waar zo'n 80 varkens met biggetjes liepen en lagen te knorren. Vooral de pasgeboren big getjes stalen vele kinderharten. Op het pluimveebedrijf van de fam. Nijland aan de Pasmanweg 10 was het een gekakel van jewelste, want in totaal ongeveer 10.000 scharrel- kippen, verdeeld over twee schu ren, behoren tot het eigendom. In tegenstelling tot de zo vaak bekriti seerde legbatterijen, lopen de kip pen hier vrij rond. De eieren worden in hokjes gelegd, waarna ze via een lopende band elders worden opge vangen en later via een sorteerma- chine worden verpakt in de beken de treesjes (kartonnen verpakkin- "gen/red.) Naast de verkoop aan bedrijven be staat er voor particulieren de mo gelijkheid om er eieren te kopen en in beperkte mate ook andere kip- produkten, zoals soepkippen of drumsticks. Even verderop kon men kennis maken met het moderne melkvee bedrijf van de fam. Nijland aan de Schapendijk 10. Hier worden circa 90 koeien gehouden. Het bedrijf maakt gebruik van een zogenaam de ligboxenstal. De firma Coberco had hier een aantal panelen opge steld met daarop informatie over hun verschillende produkten en had daarbij tevens een kleine prijs vraag uitgeschreven met als hoofd prijs een zuiveltas. De uitslag hier van zal in september bekend wor den gemaakt en medewerkers van het bedrijf zullen de gelukkige win naar persoonlijk de prijs komen overhandigen. In Dijkerhoek be stond de gelegenheid om molen 'De Hegeman' gratis te bezoeken. Er zijn in de molen diverse meelsoor ten verkrijgbaar. De normaal gel dende openingstijden zijn t/m 15 september dinsdag t/m zaterdag van 10-11.30 uur en van 13-16 uur. Als laatste bedrijf werd de vleeskal- verenmesterij van de fam. Sluiter aan de Oude Deventerweg 17 met een bezoek vereerd. Een ware af sluiting van de open dag in Holten. Het is één van de modernste bedrij ven in Nederland. Er huizen mo menteel 786 kalveren in groeps- huisvesting, de zogenaamde kist kalveren. Ongeveer een half jaar oud worden ze verkocht aan ver schillende slachterijen. Bijna 90% van deze kalveren is bestemd voor de export naar in hoofdzaak Italië, Frankrijk en Duitsland. De overi gen zijn voor regionaal gebruik. De reacties op deze open dag waren alom positief: „Het is erg leuk, zeer leerzaam en bovendien hebben we voor ons genoegen door de schitte rende omgeving hier gefietst. Een Tijdens een dagje De Boer Op mochten mochten Gerrit en Frank bij het paardendekstatioji van de familie Buitenhuis een hengst voeren. evenement, dat wat ons betreft, volgend j aar zéker mag worden her haald!", aldus een op een nabij gele- Het college van b en w van Hol ten gaat niet accoord met de eenzijdige huuropzegging van de muziekschool Holten. In een brief aan het bestuur van de muziekschool deelt het college mede, dat zolang het dorpshuis niet is gebouwd, de muziek school gehuisvest dient te blij ven in het gebouw van de voor malige kleuterschool Repel steeltje. Voorts heeft b en w er op gewezen, dat de intrekking van de belofte om straks een ge deelte van het dorpshuis te hu ren, financiële consequenties kan hebben, niet alleen voor de muziekschool maar voor het .gehele sociaal-culturele werk In Holten. Zoals bekend waren de bezuini gingen en een hogere huurprijs dan aanvankelijk was voorge steld, aanleiding voor het be stuur van de muziekschool om uit te kijken naar een andere, goedkoper onderkomen. Die is inmiddels gevonden en vóór 1 september moet hierover een besluit worden genomen. Dit werd schriftelijk aan het ge meentebestuur meegedeeld. In een inderhaast bijeengeroe pen speciale vergadering van de commissie algemene en Be stuurlijke zaken vorige week woensdagmorgen, hebben in beslotenheid de vier fraktie- voorzitters hun mening kunnen geven over het concept-ant woord dat door het college was opgesteld. Op een enkele kant tekening na, kon men zich ver enigen met het antwoord. De fraktievoorzitters waren met het college van mening dat een verhoging van de subsidie tot het bedrag dat door de muziek school was voorgesteld, onaan- vaardbaar was. Meer dan de nu uitgetrokken 110.000 gulden zit er niet in. Pijn Het college betreurt de eenzijdi ge huuropzegging en wijst er op dat een lagere huur ook een la gere subsidie voor de muziek school tot gevolg kan hebben, indien de subsidieregeling vol gens de letter wordt uitgevoerd. Daarnaast wijst men er op dat bij de exploitatieopzet voor het nieuwe dorpshuis is uitgegaan van de deelname van de mu ziekschool. Vallen die inkoms ten weg, dan zal die 'pijn' door de andere huurders moeten worden opgebracht. Het college schrijft onder ande re: „Een eveneens niet onbe langrijk aspekt van uw besluit om niet langer gebruuik te maken van gemeentelijke loka- liteitei is, dat daarmee een van de doelstellingen van het te bo- wuen dorpshuis wordt onder graven, te weten de concentra tie van sociaal-culturele akti- viteiten in één gebouw. Om die reden zijn wij weinig gelukkig met dit besluit". Gemeentesecretaris J.P. Stege- man verklaarde desgevraagd dat men niet voornemens is de zaak op de spits te 'drijven om werkelijk de subsidieverorde ning geheel volgens de regeltjes toe te passen. Was dat wel het geval, dan dient het gemeente bestuur zelfs formeel de te hu ren lesruimte te keuren, alvo rens toestemming te geven. „Zo gaan we in Holten niet met el kaar om. Op basis van de nu aangedragen argumenten ho- Voor een kleinverbruikers met een gemiddeld verbruik van jaarlijks 3.000 kWh zal dat zo'n vijftien gul den bedragen. Met de uitkering is in totaal vijftien miljoen gulden ge moeid. De uitkering komt in de plaats van een tussentijdse tariefsverlaging, die mogelijk zou zijn omdat de pro- TT* ductie en transportkosten van elec- voor Unicei tricteit in de eerste maanden van dit jaar zijn meegevallen. Boven- De open dag, die camping De Prins dien leiden maatregelen die de IJs- vorige week zaterdag heeft gehou- selmij heeft genomen om de kosten den, en waarvan de baten bestemd verder te beheersen en de efficiency waren voor Unicef, heeft een be te verhogen, tot lagere kosten. Om- drag van 1200 gulden opgeleverd, dat echter voor 1988 verwacht De gelden werden bijeengebracht wordt dat de productiekosten voor door de verkoop van buttons, waar- electriciteit verder zullen stijgen, mee men deel kon nemen aan ver onder andere door verhoging van schillende spelletjes, en een spon sorloop. Een ander evenement, waarmee men gehoopt had geld bijeen te brengen, een ballonvaart, kon door de harde wind geen door gang vinden. Waren de weersom standigheden wel goed geweest, dan had men voor vijf gulden per persoon een tochtje op en neer kun nen maken met de ballon die met kabels verankerd zou worden. Pas tegen de avond nam de wind af en kon ballonvaarder Rob Wiegers sa men met zijn copiloot Theo Dijk man alsnog het luchtruim kiezen, evenwel zonder passagiers. Wel de lucht in gingen de ballonnen van de deelnemers aan de balonnenwed- strijd. De laatste oefenwedstrijd voor de start van de nieuwe competitie zal FC Twente in Holten in de sterkste opstelling uitkomen tegen een re gio-elftal uit Twente en Salland. Uit Holten zijn geselecteerd Erik Broekmaat, Hendri Bronsvoort, Henny Jalving jr en Harrie Kolk man. De wedstrijd wordt gespeeld aan staande dinsdagavond op Meer manskamp. De toegangsprijs be draagt f. 5,- en voor de lagere schooljeugd I". 2,50. Holtenaren wor den vriendelijk verzocht zoveel mo gelijk per fiets of wandelend te ko men. Voor een vlucht vanaf Wuustwezel werden 298 ingekorfd. Om 08.50 uur konden ze onder redelijke weers omstandigheden de afstand van plm. 158 km. beginnen. Het was G. Egberts, die twee duiven om 10.49 uur kon klokken. Gemiddelde snel heid 70 km. per uur. De uitslag was: 1.2.8.17.25. G. Egberts; 3.45.54. G.J. Koetsier; 4.9.11.16.23. M. Lodewe- ges; 5.46.50. A. ten Dam2; 6.10.20.32.43. E. Veneklaas; 7. H. Jansen; 12. H. van Beek; 13. J. Veld huis; 14.24.31.53.57. T. Schuppert; 15.18.22. H, Wansink; 19.39.41.55. Comb. Oolbekkink-Tijhof; 26.34.37.44.47. J. Aaftink; 30.52. Comb. Kwintenberg. Iets moeilijker hadden het de 120 ingekorfde duiven, die een afstand van plm. 428 km. vanaf Pt. St. Maxence hadden te overbruggen. De lossing geschiedde later en vond plaats om 11.30 uur. Eenmaal op de vleugels ging het toch nog met een gemiddelde snelheid, van 67 km. per uur richting Holten. De comb. Oobekkink-Tijhof was dit keer iedereen te vlug af en kon als eerste om 17.51 uur zijn duif klok ken. De uitslag was: 1.3.14.22.23. Comb. Oolbekkink- Tijhof; 2.7. H. Jansen; 4.5.10.12.20. A. ten Dam2; 6.11. M. Lodeweges; 8.17.26.29.30. J. Aaftink; 9.15.16.18.19. G. Egberts; 13. mevr. Van Beek; 24. H. van Beek. gen camping verblijvende vakan tieganger. In totaal werden in Hol ten 350 bezoekers geteld. pen wij met de muziekschool tot een vergelijk te komen". Inmiddels heeft men becij ferd, dat de hogere huur uitein delijk nog wel mee zal vallen. Uit de laatste berekeningen blijkt dat de muziekschool door verkorting van de lesuren en het in elkaar schuiven van een aan tal lessen, minder gebruik zal maken van het dorpshuis, zodat volstaan kan worden met een la gere huurprijs. In verband met vakantie van onder andere voorzitter H.J.S. Bouwhuis heeft het bestuur van de muziekschool zich nog niet kunnen beraden op de brief en was een reactie hunnerzijds dan ook nog niet mogelijk.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7