reisburo OPRUIMING E.V.I. VERLICHTING Uitstekend resultaat eindexamen SGH Kind centraal in expositie milieu 48.50 59.50 49.75 124.75 19.75 29.75 14.75 59.75 19.75 19.75 Reken maar! Want speciaal voor alle Holtenaren, organiseert Reisburo De Globe in Holten een Open Huis! Onze Reisadviseuses Resy, Nancy, Monique en Annelies he ten u daartoe van harte welkom. En wel op vrijdag 10 juli aan staande tussen 's middags 2 en 's avonds 7 uur. Gewoon omdat we best een beetje trots zijn op 't resultaat van de verbouwing. Dus: tot ziens op vrijdag 10 juli! Bergruiters succesvol in Rijssen Mooie succes Bergruitertjes kortingen 10% KORTING OP DE OVERIGE ARTIKELEN I mm> - 10 tot 50% korting 10% KORTING OP ALLE TINNEN ARTIKELEN DONDERDAG JULI 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 OPIO JULI GAAT ER*N KOMPLEET NIEUWE WERELD ORUOPEN! Burg. v.d. Borchstraat 2 7451 CH Holten Tel. 05483-62630 Ter afsluiting van het projekt 'Gezond gedrag' op de Haarschool, werden vrijdagavond jl. ouders en belangstellenden in de gelegenheid gesteld de expositie die door leer krachten en leerlingen naar aanlei ding hiervan was ingericht, te be zichtigen. Daaraan verbonden had het team in samenwerking met de ouderraad een gezellige oudera vond georganiseerd. Doel van de avond was, gelden bijeen te bren gen voor nieuwe sportkleding ten behoeve van de vertegenwoordi gende teams van de Haarschool. Na afloop kon de balans worden opgemaaikt en bleek dat er vol doende was binnengekomen voor de aanschaf van 15 van de in totaal 40 benodigde complete sportte nues. Via onder andere de oud pa pieractie hoopt men te zijner tijd de rest van het bedrag bijeen te krij gen. Expositie De gehele week was iedere groep op éigen niveau met één of meerde re facetten van het thema bezig geweest. Er was duidelijk veel tijd en aandacht aan besteed. Naast leerzame maquettes en boekwerk jes waren er voorbeelden te zien van pas ontkiemde zaden, van de gevolgen na alcoholgebruik en/of roken, van duimzuigen en snoepen ma, dat uitstekend aansloot op het eigen onderwerp. Tijdens het spe len komen kinderen intensief in contact met het milieu (zandbak- /fietsen in het verkeer/zwemmen). Dit alles is een goede reden om extra aandacht te vragen voor hun plaats in het milieu. Kinderen van een aantal Overijsselse basisscho len hadden tal van tekeningen en brieven gemaakt en vervolgens ge richt aan leidende figuren in ons land. De onderwerpen waren van zeer uiteenlopende aard, zoals 'olie op zee' en 'zere regen'. Bij deze tentoonstelling hoort eveneens een boek getiteld 'Laten we hopen, dat alles weer goed komt' en waarin ook twaalf bijdra gen zijn opgenomen van leerlingen van de Haarschool. Het boek is ver krijgbaar bij de Natuur en Milieu Federatie Overijssel te Zwolle, waar men tevens terecht kan voor inlichtingen over de diverse activi teiten in het kader van genoemd thema. Contactpersoon in Holten is de heer J.C. Roele, A. Jansen- straat 2, tel. 61603. en zelfs het vervuilde water van de Rijn kwam aan de orde. Ter gelegenheid van deze expositie had de Haarschool tevens de pro vinciale expositie 'Kind in Milieu' binnen haar deuren gehaald, die in het kader van het Europees Jaar van het Milieu is opgezet. Een the- De vijf leden van de Bergruiters, die vorige week deel namen aan het concours hippique, dat door de Oosterhoferuiters te Rijssen was georganiseerd ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan, wisten alle maal een eerste prijs te behalen. Sandra Dieperink met Amber reed dressuur klasse Z (125 pnt.). Ingrid van Dijk en Pascal Betten, beiden met Moniek reden dressuur klasse L (128 en 129 pnt). Ineke ter Maat met August reed dressuur klasse B (1341 pnt). Bij het springen klasse M was het Arnold ter Maat die het oranje lint mocht meenemen met Twilight. Enkele leden van de ponyclub de Bergruitertjes hebben op de Rijs- sense paarden en ponydagen mooie successen behaald. Bij de B dressuur ring 1 behaalde Jan Jan sen met Lady Moonshine de eerste prijs (130 pnt.). In ring 2 was de eerste prijs voor Gerrie van Liers met Apalatin (131 pnt.) en de zesde prijs voor Hens Jansen met Rambo (121 pnt). Bij net B springen cat. D. was de tweede prijs voor Jan Jansen met Lady Moonshine en de vierde prijs voor Sandra Holl met mr. Kimbel. Sandra Holl wist bij het progres- siefspringen B cat. D met mr. Kim bel de eerste prijs te behalen. Lampekappen van zijde Vloerspot flexibele slang van 59.75 voor div. kleuren Vloerlamp modern in wit of grijs van 98.50 voor Burolamp modern in wit of grijs van 71.75 voor Petro-lamp diam. glas 27 cm. van 179.75 voor Slaapkamerlampen div. dessins van 24.75 voor 6-kantig grijs of blauw van 41.75 voor Nachtkastlampje met wit franjekap van 24.75 voor Tafellamp met glas hoog 33 cm van 89.75 voor Badkamerlamp voor de wand van 39.75 voor Bar-ganglampjes met bloemdecor van glas vanaf b.v. Rijssen (ruime parkeergelegenheid op de veemarkt) Dinsdagmiddag gesloten Donderdagavond koopavond i UT tóJTa - •r. t De eindexemenresultaten van de Scholengemeenschap Holten zijn dit jaar uitzonderlijk goed te noe men. Dit deelde conrector K. Mas- selink, secretaris van de S.O en C.S.E.commissie vorige week don derdag mee tijdens de diploma uit reiking aan de geslaagde eindexa menkandidaten. Van de 139 kandi daten die opgingen voor het MAVO diploma slaagden er 137, wat neer komt op 98 procent geslaagden. Bij de HAVO waren dit keer 157 exa menkandidaten. Daarvan slaag den er 141 (89 procent) en voor het Atheneum diploma gingen 86 kan didaten op. Daarvan slaagden er 81 (94 procent). „Uiteraard zijn we zeer content met deze examenuitslagen", ver klaarde een tevreden heer Masse- link".De kandidaten hebben ruim schoots geprofiteerd van de dit jaar nog geldende uitgebreide herkan- sinsmogelijkheden. Sommigen konden hierdoor alsnog het begeer de papiertje bemachtigen; anderen konden - ondanks het feit dat ze al geslaagd waren - hun cijfer nog ver beteren. Vooral voor VWO-leerlin- gen die een universitaire studie, waarvoor een numerus fixus geldt, willen beginnen is dat belangrijk, want hoe beter je puntentotaal is. des te meer kans je hebt om inge loot te worden". Conrector Masselink voegde er aan toe dat de herkansingmogelijkhe- den volgend jaar beperkt worden. Het cijfer verbeteren is niet meer mogelijk en men mag dan nog maar in één vak herkansing doen. Voor de schoolorganisatie is dat een eoe- de zaak: alle herkansingen kunnen dan op één dag worden afgewerkt. Voor de leerlingen daarentegen be tekent deze nieuwe maatregel een achteruitgang. Masselink consta teerde was dat het herkansen op grote schaal niet altijd even zinvol is: „Op de MAVO-afdeling werd voor de diverse vakken 90 keer een herkansing geprobeerd; slechts 30 keer leverde dit sueces op". De conrector was overigens bijzon der tevreden over het niveau van zijn eigen MAVÓ-afdeling. „Er be staat bij ons duidelijk de vrees dat teveel leerlingen de gemakkelijke weg kiezen het het C-niveau in plaats van het D-niveau kiezen. Dat valt vooral door de stimuleren de rol van de docentendekaan ge lukkig mee. Van de gelaagden be- Rector Masselink overhandigt on der de goedkeurende blikken van dekaan Van maurik het diploma uit aan Rudolf Pliester, een van de geslaagden van SGH. haalde ruim 90 een MAVO-diplo- ma met drie of meer vakken op D- niveau". Sociale aanpassing In de aula van de school was de stemming donderdagmiddag uit stekend. Na een algemeen inlei dend woord van rector drs. P. Bak ker reikten de verschillende afde lingsconrectoren met een toepasse lijk persoonlijk woord de diploma's uit. Reetor Bakker hield de ge slaagden duidelijk voor dat een gooede studieafronding in Holten niet automatisch inhoudt dat bij het vervolgonderwijs succes verze kerd is en hij adviseerde de aan staande MBO-, HBO- en WO-stu- denten zich goed te prepareren voor het belangrijke eerste jaar. „Vaak zijn niet kennis en intelligen tie de belemmerde factoren, maar is het de soeiale aanpassing aan de nieuwe omgeving die onoverkome lijke problemen gaat opleveren"

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7