Belangstelling viel tegen op de Borkeld Veel deelname bij Koningsschieten'87 Schuredag wordt regionaal popfestijn ssSgo Eerste plaats voor Müller/Van Heek Zonnig begin van Fietsvierdaagse Roelof Bril winnaar Z springen Zaterdag 18 juli Markeloseweg Togaclub Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD Polotoernooi DONDERDAG 9 JULI 1987 Ui De publieke belangstelling voor het tweedaags concours hippique van de Bergruiters, dat afgelopen weekend werd gehouden op het paardesporterrein De Borkeld, viel behoorlijk tegen. Of nu het mooie weer of het in Rijssen ge houden concours hippique, dan wel de koetsenrit van de Bergrij- ders de organisatoren parten speelde, feit was dat de wedstrij den niet die aandacht kregen die het verdiende. Parcoursbouwer Dries Willems had het de deelnemers aan het spring concours niet eenvoudig gemaakt. Gebruik makend van de mogelijk heden van het terrein had hij een parcours uitgezet, dat de nodige stuurmanskunst vergde van de rui ters. Jammer, dat er ook in Holten weer ruiters waren die meenden hun paard doormiddel van het ge bruik van de zweep tot springen te moeten bewegen. In klasse Z bleek na barrage Roelof Bril met Giovanni de snelste. Tweede werd Uriel Taken met Up Grade T. Maarten Dijkerman met Sunset had de drie na snelste tijd en Jan Diepman met Amadeus werd vierde. Van de vierentwintig deelnemende combinaties behaal den acht zonder problemen de eindstreep. In de klasse Z dressuur ging de overwinning naar Ina Kloosterboer met Urban. Tweede werd hier Desiree-Zandbelt-de Coc met Uloco, beide van de Schalkrui- ters. Slechts bij grote hitte wordt het de ruiters toegestaan zonder jasje te rijden. Dat was zondagmiddag het geval tijdens het jachtspringen, dat ter afsluiting van het concours werd gehouden. De zon brandde boven een zinderend parcours op de Borkeld. Geen van de ruiters kwam foutloos rond. wat niet al leen te wijten was aan paard en ruiter, maar ook aan het parcours dat beslist zwaar genoemd mocht worden. Peter Geerink, die als tweede startte bleef ruimschoots binnen de toegstane tijd en werd eerste. Jan Diepman op Zwier was iets langzamer en werd tweede. Al fred Kuipers en Vera Klumpers de den niet veel voor elkaar onder en eindigden resp. als derde en vierde. Uriel Taken met Upgrade, een van de Z springers tijdens het concours hippique in Holten. Schutterskoning 1987 Marinus Vorkink zal het eerste schot lossen tijdens het koningsschieten. Schutterskoning 1986 Marinus ten nog onderdeel uitmaakte van Vorkink, zal zaterdag 18 juli om het Dorpsfeest, vond het evene- 18.00 uur het eerste schot lossen ment altijd plaats in de bouwvak voor de titel Schutterskoning van vakantie. Veel Holtense bouwvak- Holten. Het schuttersfeest wordt kers konden daardoor niet deelne- rondgang door het dorp, gevolgd om 21.00 uur door de huldiging van de nieuwe koning in het Stations koffiehuis Tonny en Betsie. Tijdens de afgelopen zondag verre den open Belgische kampioen schappen hebben August en Henk via twee manche-overwinningen beslag gelegd op de eerste plaats. Behalve Van Gastel was de volledi ge Nederlandse zijspantop aanwe- zig.Op het toch zeer moeilijke cir cuit was er niemand die ook maar enigszins een bedreiging kon vor men voor het tweetal. Johan Smit werd in de eerste manche tweede, maar tijdens de tweede manche kon hij geen rol van betekenis spe len. De overige Holtense combina ties waren nog niet rijp voor een dergelijke technische baan en en gingen dan ook in de fout. DJ en GJ gingen over de kop en GJ blesseer de daarbij zijn been en hield het verder voor gezien. Berrie deed het zelfde. Hij kwam tijdens de buite ling een paal tegen die zijn arm trof. Met keurige röntgenfoto's keerde hij terug uit het ziekenhuis, maar gelukkig was er niets gebroken of gescheurd en was hij later zelfs in staat zijn bus naar Holten te stu ren. Uiteraard speelde de tempera tuur voor de meeste rijders een gro te rol, in tegenstelling tot August, die zich met hoge temperaturen opperbest voel.t en voor zondag dan ook op warm weer hoopt tijdens de Grand Prix van West-Duitsland. Volgens de laatste berichten ver trekken er drie Oad-bussen met supporters van het succesvolle duo uit Holten en Johan Smit uit Mar- kelo. Voor diegenen, die op eigen gelegenheid gaan: Bielstein ligt aan de autobaan van Keulen naar Olpe. De route is: Bocholt-Ober- hausen-Köln en vervolgens de au tobaan volgen tot de afslag ülpe. De rijtijd wordt geschat op twee en een half tot drie uur. De tijdtraining begint om 10.00 uur tot 11.00 uur en de eerste manche start om 13.30 uur. De zwem-en poloclub Twen- haarsveld houdt komende zarter- dag, 11 juli, een waterpolomeeting in zwembad Twenhaarsveld. Deel nemende verenigingen bij de heren zijn Octopus uit Wapenveld, VZPC uit Vriezeveen, de Groene Jager uit Den Ham, de Mors uit Rijssen en Twenhaarsveld. Bij de dames doen mee: de Mors uit Rijssen, Oostdob bers uit Raai te, IJssel uit Deventer en Twenhaarsveld. De wedstrijden beginnen om 08.30 uur, de prijsuit reiking is is omstreeks 16.00 uur. als vanouds gehouden op het ter rein hoek Markeloseweg/Aalpols- weg. De organisatie is in handen van de commissie Koningsschieten, be staande uit D. Jansen en M. Jal- ving. Het tweetal heeft vorig jaar het Koningsschieten letterlijk en figuurlijk nieuw leven ingeblazen, met als resultaat niet minder dan 38 Holtense schutters die een po- •ging waagden de houten vogel naar beneden te schieten. Ook dit jaar wordt een nog grotere deelname verwacht, mede omdat al vroegtij dig alle, bij de commissie bekende, schutters en oud-schutterskonin- gen persoonlijk een uitnodiging hebben ontvangen mee te doen, terwijl overal in het dorp men op het schuttersfeest attent wordt ge maakt doormiddel van aanplakbil jetten. De commissie heeft op verzoek van een groot aantal deelnemers op nieuw een datum gekozen buiten de bouwvakvakantieweken. In het verleden, toen het Koningsschie- men aan het schuttersfeest. Mede daardoor liep de deelname van de Holtenaren flink terug. Alleen in woners van Holten mogen schieten voor de Koningstitel. Vakantiegan gers en andere belangstellenden mogen wel meeschieten voor een van de vleugels, staart of kop. In Holten is het schuttersfeest tot nu toe nog steeds een mannenaan- gelegenheid. Dat wil niet zeggen, dat vrouwen niet welkom zijn. In tegendeel. Zij zijn eveneens van harte uitgenodigd de houten vogel - gemaakt door wapenhandelaar Martens uit Vorden, die ook de ge weren levert - een kopje kleiner te maken. Wellicht dat het voorbeeld van de dames in Dijkerhoek, waar zo'n tien vrouwelijke schutters meededen aan het Koningsschie ten, navolging vindt in Holten. De kaartverkoop a. f. 2,50 per schot begint om 17.00 uur op het schiet- terrein. Omstreeks 20.30 uur, wan neer de nieuwe schutterskoning be kend is, volgt met medewerking van de boerenkapel van HMV een Afgelopen maandagavond ver trokken circa 400 deelnemers voor de jaarlijkse fietsvierdaagse van de Holtense Wielervereniging, die nog tot en met vrijdag zal aanhouden. Behalve de start bij sporthal 't Mos- sink, bestond er gelegenheid om op te stappen in Dijkerhoek bij café Het Bonte Paard, wat ook weer eindpunt vormde. Zo'n 42 fietsers maakten gebruik van deze laatste mogelijkheid. Per avond diende een afstand van 25 kilometer te worden afgelegd door Holtens fraaie omgeving, waarbij ditmaal het weer ook uit stekend meerwerkte. De routes voerden richting Bathmen, Marke- lo/Rijssen, Laren, Nieuw Heeten en morgenavond heeft men de laatste en zwaarste troef in handen, wan neer de deelnemers de Holterberg in het parkoers zien opgenomen. Halverwege werden pauzes inge last, waarbij de fietsers een con sumptie kregen aangeboden door verschillende sponsors. Voor diege nen, die aan het eind van deze fiets vierdaagse een herinnering ont vangen, staat een fraaie minicup op standaard van de vereniging te wachten, welke zelfs door mensen uit eigen geleding is vervaardigd. Morgenavond, tijdens de slota- vond, zullen de deelnemers fini shen op de Smidsbelt, waarbij de gezellige klanken van de Tirolerka- pel van HMV voor de muzikale om lijsting zorgen en het geheel een extra feestelijk tintje meegeven. Er zal kunnen worden uitgerust en na gepraat op het door de Wielervere niging ingerichte terras met na tuurlijk de bijbehorende tap. De eerste binnenkomers worden zo tussen half acht en acht uur ver wacht. Na een lange tijd van rust en bezinning heeft de Toga Club be sloten toch weer een denderend feest te organiseren. Dit zal gebeu ren op zaterdag 25 juli in Bar Dan cing De Waag. De feestcommissie heeft voor deze avond de moeite genomen om ook een aantal optre dens te verzorgen, waaronder een striptease show. De tiende Schuredag, die ge houden wordt op zaterdag 25 juli, wordt voor het eerst sinds jaren weer een Schuredag in de ware zin van het woord. Speciaal ter gelegenheid van het tweede lustrum is het draaiboek voor de ouderwetse Schuredag weer uit de kast ge haald en hebben de organisa toren een dagvullend pro gramma samengesteld, dat naar verwachting zeer veel be zoekers naar het Paalhuus aan de Beusebergerweg zal trek ken. Niet minder dan twaalf, voornamelijk uit de regio af komstige bands zullen dit lus trum muzikaal luister bijzet ten. 's Morgens om half elf start de Schuredag sportief op de Smids belt met een hardloopwedstrijd van drie en een halve kilometer door het dorp en de vijver van 't Vletgoor die als eindpunt heeft sporthal 't Mossink. Voor de eerste drie aankomenden ligt een diner bon te wachten. Deelname aan de hardloopwedstrijd kost f. 6,50, waarmee gelijkertijd de entree tot het Schurefestival is voldaan. Voor de hardlopers is er douchegelegen heid in de sporthal. Men is niet ver plicht deel te nemen aan de hard loopwedstrijd; ook zonder sportie ve prestatie is men welkom op de Schuredag. Op twee podia buiten en het vaste binnenpodium gaat 's middags vanaf half drie het muzikale pro gramma van start, dat met slechts kleine pauzes voor het wisselen van de bands en de intrumenten, door zal lopen tot 's avonds kwart over elf. De organisatoren hebben dit keer bewust gekozen voor bands uit de eigen regio. Enerzijds omdat gebleken was dat de belangstelling voor bands, zoals De Dijk, die vorig jaar optrad tijdens de Schuredag, in deze regio niet aanslaat, ander zijds om de eigen musici uit Sal- land en Twente een kans te geven zich te manifesteren. Ook het kos tenaspect speelde een rol. De optredende bands zijn: Benzeen en Image uit Raalte, Wild Oat en Kabaal uit Bathmen, Still Living uit Deventer, Fratsen en Atrandom uit Diepenheim en Harboard uit Rijssen. De Holtense inbreng komt van de eigen Sehure House band, Clear air turbulance en Trade mark. De enige band van buiten de regio die op de Schuredag optreedt is Buiten Adem uit Groningen. Op het terrein naast het Paalhuus zal een gezellig terras worden inge richt waar men van de nodige hap jes en drankjes voorzien kan wor den. Daarnaast komen er informa tiestands met voorlichting over Aids en de alcohol en drugsbestrij ding. Kaarten voor de Schuredag zijn verkrijgbaar bij de VW's van Hol ten, Markelo en Almelo, bij Dangre- mond in Rijssen en bij het Paal huus. In de voorverkoop kosten ze f. 6,50 en aan de kassa f. 9,-. Deelne mers aan de hardloopwestrijd kun nen zich opgeven bij het Paalhuus, tel. 6 41 21. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 13 juli a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9). Op de agenda staan voorstellen inzake de urenverdeling van de sporthal en de gymnastieklokalen voor het seizoen 1987/1988 en betreffende de overdracht van de kos ten van waterverbruik van de sportcomplexen Meermanskamp en 't Vletgoor. Gevonden voorwerpen sporthal In het afgelopen seizoen is door de beheerders van de sporthal geleidelijk weer een redelijk grote hoeveelheid aan kleding» schoeisel en diverse kleine snuisterijen verzameld, die door de sportbeoefenaren zijn achtergelaten. Ook dit jaar is het weer op gevallen hoe weinig moeite de eigenaren(essen) doen om derge lijke zaken, die men toch al vrij snel zal missen, terug te krijgen. Kennelijk gaat men ervan uit dat vergeten kledingstukken e.d. binnen één of meer dagen niet meer terug te vinden zijn. Die gedachte is vaak niet terecht. Voor al deze eigenaren bestaat zaterdag 11 juli a.s. van 10.00 tot 12.00 uur de gelegenheid (in de sporthal) hun spullen alsnog op te halen. Alles wat daarna nog aanwezig is, wordt geschonken aan een nader te bepalen goed doel. Uitgave nieuwe gemeentegids Burgemeester en wethouders zijn voornemens om eind 1987 eén nieuwe uitgave van de Gemeentegids voor Holten te doen ver schijnen. In verband hiermede worden de secretarissen van ver enigingen, organisaties, instellingen e.d., die niet reeds in maart 1984 gegevens voor de gids hebben verstrekt, verzocht opgave te doen van: a. de naam van de vereniging, organisatie, instel ling, e.d. b. de naam, adres en zo mogelijk telefoonnummer van de secretaris c.q. het correspondentieadres. Wanneer men reeds in maart 1984 gegevens heeft verstrekt wordt men schriftlijk be naderd omtrent de juistheid van de toen verstrekte gegevens. Schriftelijke opgaven worden gaarne ingewacht vóór 20 juli 1987 ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken (t.a.v. de heer A. Vincent). Voor nadere inlichtingen gemeentehuis bellen tel. 6 16 66, toestel 416. Verplaatsen markt in verband met dorpsfeest In verband met het te houden Dorpsfeest in de week van 27 tot en met 31 juli a.s. zal de vrijdagmiddagmarkt niet op de Smidsbelt kunnen worden gehouden. Op vrijdag, 31 juli a.s. zal de waren markt worden gehouden in een gedeelte van de Boschkamps- straat en een gedeelte van de Tuinstraat. Deze wegen zullen van af 11.00 uur gesloten zijn voor alle verkeer, derhalve ook voor fietsers. Aanwonenden worden verzocht geen auto's in de Bosc- hkampsstraat en de Tuinstraat te willen parkeren. Sociaal-Cultureel Programma 1988 Subsidie-aanvragen voor sociaal-culturele aktiviteiten in 1988 moeten vóór 1 september 1987 bij het college van burgemeester en wethouders ingediend worden. Na deze datum ingediende aanvragen zullen in principe niet meer voor subsidiëring in aan merking komen. Aan verenigingen/instellingen die de afgelopen jaren volgens het sociaal cultureel programma subsidie ontvin gen is reeds een aanvraagformulier toegezonden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling welzijnszaken van het gemeente huis. Rekreatiebad Twenhaarsveld Voor de week van 13 t/m 17 juli a.s. gelden i.v.m. de zwemvier- daagse de volgende gewijzigde openingstijden: 7.00-17.00 uur: normaal geopend. 17.00-17.30 uur: gesloten. 17.30-21.00 uur: geopend voor deelnemers en toeschou wers van de zwemvierdaagse. Tevens worden op woensdag 15 juli n.m. schoolzwemwedstrij- den gehouden. In verband hiermee is één bassin vanaf 14.00 uur gedurende maximaal 11/2 uur niet voor recreatief zwemmen be schikbaar. Hinderwet Terinzagelegging beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 30 juni 1987 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer J. Vincent, Oude Deventerweg 21 te Holten om een nieuwe, de gehele inrichting (opslag vloeibare brandstoffen met aftappunten en opslag van butaan en propaan in flessen) omvattende vergunning. 2. De Maatschap Vorkink, Doorlopendedijk 8 te Holten om een nieuwe, de gehele inrichting (fokvarkens- en mestvarkensbe- drijf en schapen, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 3. de heer G. J. Vorkink, Maneschijnsweg 11 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en varkensbedrijf an nex opslag van dieselolie. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen geduren de één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 13 juli 1987) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, als mede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Kei- zersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwa ren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Ko ningin en worden ingediend binnen één maand na de dagteke ningvan de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 13 aug. 1987, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig ar tikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoem de termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State Postbus 20Ö19, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De Schureband in volle actie, v.l.n.r.: Marieke Schuppert, Jeanette v. Bruggen, Gerard Vuuregge, Marja van Oyen en Richard Aaltink. Op de achtergrond Alexander van Bruggen en geheelverscholen achter drums Erik Pinkert. Onze oud-plaatsgenote Anne- Marie Braunius slaagde voor logo pediste aan de Hogeschool Nijme gen te Nijmegen. Aan de Scholengemeenschap Mid den-I Jsel te Deventer slaagde Tom-Julian Braunius voor het di ploma Atheneum.. Aan de Twentse Ontmoetings- school te Hengelo slaagde voor het diploma apothekersassistente Diana Stam. Aan de Oberon te Deventer is ge slaagd onze plaatsgenote Mariska Postma voor het diploma apothe kersassistente. Onze plaatsgenote Jozien Rut gers behaalde te Enschede het di ploma Middelbaar Dienstverle- nings-en Gezondheidszorgonder wijs afd. V.Z.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5