Reis naar Spanje bij Koopbewust Video Samenwerking noodzaak Holtens Randgebeuren weer erg aantrekkelijk bij zwemvierdaagse WEEK DEZE Studenten in rapport over Haarler-Holterberg: Extra bussen naar GP cross in Bielstein U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Ere-penning voor Holten Inschrijving Dagmavo Brons voor Zwennie Scholen De schoolvakanties naderen nu met rasse schreden. Voordat het zover is, zijn op de verschil lende scholen afsluitende pro jecten waarin de scholen zich naar buiten toe presenteren. De Marke vierde op uitbnundige wijze het eerste lustrum en op SGH kon men met voldoening terugkijken op het uitstekende examenresultaat van dit jaar. Op de Haarschool werd door de leerlignen druk gewerkt aan een milieuproject. Een verslag van al die activiteiten vindt u in het Holtens Nieuwsblad. Schuredag De tiende Schuredag, die geho- duen wordt op 25 juli, zal een weer ouderwets feest worden dat herinnering zal oproepen aan de eerste jaren van de Schuredag. Niet minder dan twaalf popgroepen optreden; 's morgens wordt de Schuredag sportief geopend met een hard loopwedstrijd. Wie kent de plaatselijke midden stand het beste? Woensdag 15 juli kan men daar een aantal aardige prijzen mee winnen, waaronder een tiendaagse, geheel verzorgde reis naar Spanje. Op de Smidsbelt zal op uitnodiging van de Holtense Handelsvereniging het nieuwste Koopbewust Videospel worden ge houden. Vanaf 14.00 zal op een groot podium op een grootbeeld tv- scherm door middel van video clips van de deelnemende winkels, fragmenten aan het publiek wor den getoond, die door het promo tieteam eerder op de dag bij de deelnemende winkels zijn ge maakt. Natuurlijk kan niet ieder een aan de eindronde deelnemen, zodat eerst een selectie wordt ge maakt om te komen tot een kleine re groep deelnemers. Deze groep met trachten de naam van de ge toonde winkels en de getoonde fragmenten, welke in de video voorstelling voorkomen, in de goe de volgorde te noteren. Die opgave zal de vaste klanten van de Holten- se winkels denkelijk niet zo moei lijk vallen. Per spel is er één winnaar, die een volledig verzorgde tiendaagse reis per touringcar naar Spanje krijgt aangeboden. Daarnaast zijn er nog vele andere prijzen te winnen tij dens dit drie-en-een-half uur duren de Koopbewust-videospel, zoals Hartman tuinmeubelen, Adidas e,en opname van net Video Koopbewustspel sportassen en vele andere prijzen. J naar de diverse hoofdprijzen, zoals corder, tijdens de landelijke finale De winnaar van de dagprijs dingt een Fiat Uno, een verplaatsbare die medio november op Flevohof aan het eind van het seizoen mee kachel of een Panasonic video-re- wordt gespeeld IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIItllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinillMIIIMII Niet minder dan drie suppor tersbussen vertrekken zondag 12 juli richting Duitsland voor de Grandprix zijspancross in Bielstein. Aanvankelijk was één bus gereserveerd, maar de be langstelling is zo groot dat de Togaclub heeft besloten in sa- Aan de Scholengemeenschap de Marke zijn geslaagd: Kantoorpraktijk: B. Eggink, Bathmen, W. ten Zijthoff, Holten. Verkooppraktijk: A. van de Bos, Holten; J. Markvoort, Holten; D. Scheperman, Holten; A. Haverslag, Holten; I. Honcoop, Holten; F. Lenderink, Bathmen; M. Naberhuis, Twel- lo; U. Roseboom, Bathmen, B. Sanderman, Markelo. Vrije studeerrichting: A. van de Bergh, Woerden. Agrarische richting: H. Schreurs, Markelo. Aan de Technische School te Rijssen zijn de volgende Holtenaren geslaagd: Timmeren: H.J. Torn Broers; G. J. Voordes; J. Oosterkamp; H.J. Potman. Schilderen: H.J. Kruk, G.J.H. Broekmaat; H. Meijerink. Consumptieve Technieken: J.W. Nijhof; J. van Putten. Bankwerker: H.J. Nijkamp; J.W. ter Beest; S.P. Bronsvoort; G. Jansen; F, J. Tempel man; P. Aanstoot. Automonteur: F. J.D. Meinders; W.J. Derk- sen; G.J. Harbers; G. Hulsman. Aan de Scholengemeenschap Holten zijn de volgende kandidaten geslaagd: Mavo: K. Kromdijk, Holten; J. Sligtman, Markelo. Totaal geslaagden 98,56 Havo: M. Burggraaf, Nijverdal; W. Elkink, Markelo; C. Grave, Bathmen; M. Haafkes, Goor; Y. Kok, Goor; K. Kraaij, Holten; G. Martinez Perez, Goor; J. Meijer, Goor; Y. Meijer, Goor; M. van Oosterwijck, Goor; K. Peeters, Rijssen; J. van Regteren, Goor; D. Roelofsen, Bathmen, C. Schoneveld, Nijver dal; A. Voskes, Holten; J. Winterman, Mar kelo. Totaal geslaagden Havo: 89,80 Atheneum: M. van Bolhuis, Markelo; L. van der Graaf, Holten; I. Hanenburg, Holten; M. Schinkel, Bathmen. Totaal geslaagden Atheneum 94,18%. menwerking met de supporters club van Smit en Deutekom uit Markelo twee extra bussen te la ten rijden. Voor de mensen die zich nog niet hebben ingeschreven, be staat nu dus de mogelijkheid om alsnog mee te gaan. Men kan zich opgeven bij café J. Maats of bij foto J. ten Velde, tel. 6 18 50. De kosten zijn f. 19,-, exclusief entree. Het vertrek van het sup porterslegioen is om 08.00 uur bij café J. Maats aan de Dorps straat. yó Holtens Nieuwsblad donderdag 9 juli 1987 -38e jaargang - nr. 27 Abonnementsprijs f36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede tel. 053-84 28 42 Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Phr Impyr Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36.30 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De voorinschrijving voor de zwemvierdaagse, die gehouden wordt van 13 tot en met 17 juli, loopt voortreffelijk. Het mooie weer van de afgelopen week zal daar niet vreemd aan zijn. De zwemvierdaagse is een evene ment voor alle leeftijden en voor het hele gezin. In vorige jaren va rieerde de deelnemers in leeftijd van vijf tot ver boven de 70 jaar. Speciaal voor de ouderen is ten minste één afzonderlijke baan gere serveerd. Men kan starten dage lijks tussen 17.30 en 20.00 uur. Bo vendien bestaat voor deelnemers van 60 jaar en ouder de mogelijk heid om in overleg met het zwem badpersoneel de baantjes op een ander tijdstip op diezelfde dagen te 'trekken. Over de landelijke actie Zwemmen voor Unicef, is bij sommigen een misverstand gerezen, zo is geble ken. Bij de deelnemerskaart ont vangt men een sponsorkaart waar mee men sponsors kan werven die een van te voren afgesproken geld bedrag betalen per gezwommen af stand. Echter ook zonder sponsor kaart kan men deelnemen aan de zwemvierdaagse. Zwemmen voor Unicelf geschiedt op volledig vrij willige basis. Randgebeuren Tijdens de zwemvierdaagse neemt het randgebeuren weer een belangrijke plaats is. Zo is er het buurtwaterpolotoemooi, waarvoor men zich aan kan melden per buurt, vereniging of straat bij de heer Veldwijk, tel 6 14 89. De polo wedstrijden beginnen steeds om 19.00 uur. Dinsdagavond komt het surfte am van ten Cate naar Twen- haarsveld om de nieuwste surfplan ken te tonen. Men krijgt voldoende gelegenheid om zelf een plank uit te proberen. Woensdagmiddag om 14.00 uur is er een onderlinge zwem wedstrijd voor de Holtense basis scholen. Woensdagavond 19.00 komt het stuntteam De Mafkikkers uit Denekamp met stunts en spec taculaire sprongen van de hoge duikplank. Onder andere wordt ge sprongen vanaf de hoge met een grote ladder! Donderdagavond is de finale van het waterpolotoer- nooi. Vorig jaar werd voor het eerst een hindemiscross in en rond het water met tweetallen gehouden. Dit was zo'n succes, dat men ook dit jaar voor de afsluitingsavond een hin demiscross heeft georganiseerd. Inmiddels hebben 45 tweetallen, af komstig van de Holtense basis scholen zich al ingeschreven. Ver der is een open klasse in de leeftijd van 0-100 jaar Inschrijven kan bij de toren van het zwembad en de deelname is gratis. Er zijn een aan tal -lekkere - prijzen te winnen. Tij dens de slotavond is er vanaf 18.30 tot 21.30 uur, afhankelijk van het weer, een disco op Twenhaarsveld. Gedurende alle avonden is de zwemclub Twenhaarsveld present met kraampjes met leuke spelletjes en iets te eten en te drinken. Nieuw is de deelname van de schaakclub Holten die elke avond demonstra ties zal geven terwijl er tevens een stand zal zijn van Unicef. Een plaatje van een zandweg op een mooie dag op de Holter- berg: blik, blik en nog eens blik. Het gemeentebestuur van Hol ten heeft mevrouw Elisabeth Varga uit'Amsterdam opdracht gegeven een ere-penning voor de gemeente Holten te ontwerpen. Momenteel beschikt Holten niet over een mogelijkheid personen of instellingen, die zich jegens de plaatselijke gemeenschap hetzij door hun werk, hetzij door een an dere prestatie uitzonderlijk ver dienstelijk te hebben gemaakt, op tastbare wijze de waardering te la ten blijken. Tot nu toe moest dat blijken uit het welbekende glas in loodraampje of de prent van de brand van Holten. In het ontwerp van mevrouw Varga hoopt men nu een wat passender geschenk te hebben. Mevrouw Varga, van oorsprong een Hongaarse, heeft haar opleiding ge noten bij professor Claus, die haar ook recommandeerde bij het ge meentebestuur. Zij was zo enthou siast over de opdracht dat zij bij het eerste gesprek de ere-penning al kant en klaar meegebracht. Het is een in brons uitgevoerd kleinood geworden, dat tijdens de opening van het stadhuis te bewonderen was in een van de vitrines van de commissiekamer. De gemeenten Holten en Hellendoorn denken te veel aan hun economische belang en te weining aan het natuurbelang; het vergroten van hun toe ristisch product is voor hen een belangrijke moti vatie om een nationaal park te realiseren, maar hebben in het toeristische plannen te weinig re kening gehouden met het natuurbehoud. Tot die conclusie zijn de studenten van de Rijkshoge school IJselland gekomen in hun onderzoek naar de haalbaarheid en wenselijkheid van een natio naal park de Haarler en Holterberg, wat is neerge legd in een rapport met als titel Bergopwaarst of Bergafwaarts?. De studenten Rob Brinkhof, Guus Derksen, Diederik de Jong, Filiep Manger, Eddie Nieuwstraten, Rene Rijks, Emeste Smeets en Edwin van de Werf hebben in het twee maanden durende onderzoek in in- tervieuwvorm alle betrokkenen een aantal vragen voorgelegd met als doel een zo duidelijk mogelijk beeld te krijgen van de problemen die de totstandkoming van een na tionaal park momenteel tegen houdt en welke oplossingen er mo gelijk zijn. Daarnaast onderzoch ten de studenten de gevolgen die een vergrote recreatiedruk zal heb ben op het gebied en leverden aan het slot van hun rapport een aantal aanbevelingen aan waarvan men De laatste inschrijfgelegenheid voor de dagmavo voor volwassenen (SG Midden-IJsel, afd. Holten) al vorens de zomervakantie aan- vangt, zal op dinsdag 14 juli zijn van 9.00 - 10.30 uur in het gebouw aan de Schoolstraat 6. Na de va kantie bestaat deze mogelijkheid eveneens en wel op hetzelfde adres op dinsdag 1 en dinsdag 8 septem ber op hetzelfde tijdstip en op don derdag 10 september van 11 - 12 uur. Bij inschrijving dient een gel dig paspoort of rijbewijs te worden overlegd. Zwennie Vincent heeft tijdens de Jeugd Olympische Dagen, die vori ge week werden gehouden op Pa pendal een zeer eervolle derde prijs behaald. Zwennie startte vrijdag als eerste op het kennismakingsparcours. Zij reed foutloos rond en eindige in de rangschikking als vierde. Later op de dag eindigde zij op het klassiek parcours als tweede achter een En gelse amazone. Zaterdag werd op nieuw een klassiek parcours gere den. In de barrage startte zij achter haar Engelse concurrente. Zwennie zette de snelste tijd meer, maar kreeg acht strafpunten, goed voor een vijfde plaats. Samen met de tweede plaats van vrijdag leverde haar dat uiteindelijk de bronzen plak op. hoopt dat ze niet in de respectieve lijke bureauladen verdwijnen, maar bij zullen dragen tot een nieu we aanzet. Een nationaal park is alleen haal baar als er een goed overleg komt. dat staat als een paal boven water. Uit de gesprekken met de betrok kenen is echter overduidelijk ge worden dat het vertrouwen tussen de grondeigenaren enerzijds en de beide gemeenten en de landelijke overheid zoek is. De grondeigena ren zijn van mening dat zij te weinig betrokken worden bij de plannen die voor het gebied zijn ontwikkeld. Ook zijn zij van mening dat de ge meenten uitsluitend het econo misch belang voor ogen hebben, maar de milieuaspecten vergeten. Die mening zfin ook de milieuwerk groepen in Hellendoorn en Holten toegedaan. In de werkgroepen die de toeristische plannen moeten uit werken, zijn nog grondeigenaren, nog milieumensen vertegenwoor digd. Maatregelen Verder komen de studenten tot de conclusie dat de gemeenten Hel lendoorn en Holten er goed aan doen, in hun toeristische plannen rond de Haarler- en Holterberg meer gezamenlijk op te treden, om dat het behoud van de natuur op 'de berg' slechts kan worden be houden als het gebied als één ge heel wordt beheerd. Wil de na- tuuur, en dus de aantrekkelijkheid van het gebied behouden blijven, zullen er maatregelegen genomen worden, die soms strijdig kunnen zijn met de toeristisch^ plannen. Het afsluiten van de zandwegen voor het gemotoriseerde verkeer is daarbij een eerste vereiste. De zandwegen kunnen eenvoudig wor den afgesloten doormiddel van het instellen van een gemeentelijke landschapsschoonverordening. Uit het onderzoek is ook gebleken, dat de Toeristenweg, voor het over grote deel uitsluitend gebruikt wordt voor woonwerk-verkeer tus sen Nijverdal en Holten en een gro te aanslag betekent voor de natuur in het gebied. Afsluiting zou de eni ge juiste oplossing zijn. Als alterna tief zou een verharding van de oude verbindingweg tussen Nijverdal en Holten, de Nijverdalseweg/ Holter- weg een goede ontsluitingsmoge lijkheid zijn van het natuurgebied. Het bezoekerscentrum zou ver plaatst moeten worden naar de rand van het park. Nu al is geble ken, dat in de nabijheid van het centrum de natuur snel in waarde achteruitgaat.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1