sfeertje op toernooi Wageningen winnaar Zwijnentoernooi Coureurs klaar voor Luik-Bastenaken-Luik Ondanks regen prima Competitietoernooi OKIA op Vletgoor - Meisjes Blauw Wit terecht kampioen Sportvisfilm voor jonge hengelaars Geslaagd concours De Bergruitertjes Uitslag verloting Totaaldag Blauw Wit Look overtuigd winnaar Straatvoetbal HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 4 JUNI 1987 9 De paraplu moest er aan te pas komen om het Wilde Zwijnentoernooi van de hockeyclub droog te laten beginnen. De heren Van Rappard en Lourijssens kruisten de sticks. Maar liefst 47 personen, waarvan 18 fietsers, reizen dezer dagen af richting Zuid Liburg naar Epen, waar het trainingskamp wordt op geslagen als laatste voorbereiding op de klassieker Luik-Bastenaken- Luik die op eerste Pinksterdag zal worden verreden. Door de grote toename van deelnemers en sup porters moest uitgeweken worden naar een ander onderkomen, dat gevonden werd op de helling van de Camerig. Luik-Bastenaken-Luik is een toer- klassieker over 215 km door de Bel gische Ardennen. Een tocht waarin de diverse 'cols' en vals plat niet ontbreken. Bekende cols in het tra ject, en vooral in het tweede deel, zijn cöte De Wanne, La Redoute, Du Rosier en des Forges. Vele fiet sers ziet men dan lopend naar de top gaan. Een goede voorbereiding is dan ook strikt noodzakelijk. Dat hebben de leden van de Wielervere niging Holten goed in de oren ge knoopt. Wekelijks werd er intensief getraind met in de laatste week ends flinke tochten over grote af stand zoals afgelopen zaterdag de BDU tocht in Bameveld over 230 km. Ploegleider Anton van Oyen heeft zijn ploeg weer bekend gemaakt, met daarin vier debutanten: Henk Luggenhorst, Jan Ottens, Gerard Vincent en good old Jan Krieger. Van Oyen heeft maar één doel voor ogen en dat is de gehele ploeg aan de eindstreep te brengen. Hij ziet evenwel de tocht met vertrouwen tegemoet, aangezien de laatste test in Bameveld uitstekend is verlo pen. Pittig Achttien leden namen zaterdag deel aan de BDU tocht over de Veluwe. De organisatie heeft de be schikking over een een groot aantal sponsors en een groot team van mensen en auto's die langs de route geposteerd zijn. De route is helaas elk jaar dezelfde, maar wel op diverse plaatsen pittig met o.a. de Amerongse berg en Pos- bank. De regen die vanaf het start punt tot meer dan halverwege naar beneden kwam maakte het extra zwaar. De meesten reden de 230 km route. De tocht kenmerkte zich door vele lekke banden en enkele valpartijen. Een van deze viel Ger- rit Luggenhorst ten deel, die bij een te snelle afdaling op de Posbank uit de bocht vloog en in het 'ravijn' stortte. Gelukkig bleef het bij ma teriële schade, maar zo vlak voor de klassieker zal de mecanicien nog flink aan het werk moeten. De uitslag van dq.tijdens het pony- concours van de Bergruitertjes ge houden verloting is als volgt: 1. Een reisje naar Parijs, lot nr 23. Dick en Bart Willems. 2. een draag bare radio, lot nr. 879, Mensink (Markelo) 3. H Vukkink4. Laurien Ulfman; 5. J.H. Schottink; 6. Van Langen: 7. R. Klumper; 8. D. Nij- land; 9. G. van Meurs; 10. B.J. Eer- tink. De prijzen zijn thuisbezorgd. rij, 24 cm. De volgende wedstrijd is op zondag 14 juni de Berkel. (Een week later als vermeld in het boekje). De uitslag" Op zaterdag 13 juni houdt ZW Blauw Wit ter afsluiting van het voertbalseizoen 1986/'87 weer haar Sport en speldag. Op deze dag is er op sportpark 't Vletgoor de hele dag wat te doen voor de hele Blauw Wit familie, van jong tot oud, spelers en supporters. De organisatie is in handen van Mannes Scholman, Henk Veldhuis en Harry Paalman die zullen wor den bijgestaan door Ben IJspeerd, die vele j aren het gezich t van de To taaldag bepaalde. Het evenement zal om 9.00 uur wor den geopend en als alles volgens plan verloopt zal de prijsuitreiking plaats hebben om 17.15 uur. Touwtrekvereniging OKIA orga niseert op zondag 14 juni het zesde NTB competitietoernooi van ge west Oost. 's Morgens wordt er getrokken on de 720 kg, 689 kg, dames en jeugdklasse terwijl 's middags getrokken wordt in de 640 kg en vrije klasse. OKIA is dit jaar voor het eerst vertegenwoor digd in de 720 kg klasse en dames- klasse. In de 720 kg. klasse staat OKIA na vijf toernooien op een negende plaats. Dit is een redelijke positie, want men moet nog de nodige erva ring opdoen. Hetzelfde geldt voor de dames van OKIA. Zij nemen een vierde plaats in na vijf toernooien. In de 640 kg. neemt OKIA met twee ploegen deel in de A klasse en B klasse. Vorig jaar behaalde OKIA in de A klasse een derde plaats wat inhield dat men mocht deelnemen aan het Nederlands kampioen schap. Dit jaar verloopt het voor de Holtenaren niet helemaal zoals ge wenst en gehoopt was. In de tussen stand staat OKIA nu op een vijfde plaats. Zij begonnen de eerste twee toernooien goed met een derde plaats. In het derde toernooi lieten zij punten liggen en zakte terug naar een vijfde plaats. In het vierde en vijfde toernooi komt de overtui gingskracht langzaam maar zeker weer terug, maar in de rangschik king kon dit nog niet worden uitge drukt. Er zal dan ook hard gewerkt moeten worden om straks deel te kunnen nemen aan het Nederlands kampioenschap. In de B klasse is OKIA een goede middenmoter. Na vijf toernooien staat men op een vijfde plaats. De afstand tussen de nummers 1,2,3 is te groot om voor promitie in aan merking te komen. De vrije klasse staat zondag 14 juni open voor iedereen. Een ploeg moet bestaan uit minimaal zes spelers plus twee wisselspelers en een coach. Wil men hieraan meedoen, dan kan men zich opgeven bij M. Jansen, 05725-13 84 of zondags op het wedstrijdterrein tot 12.00 uur. De toegang is geheel gratis. De aan vang is 's morgens om 10.30 uur; s' middags 13.30 uur. Opnieuw kon er bij Blauw Wit een sen Vooruit werden de meisjes pu- feestje worden gevierd, nu bij het pillen van Blauw Wit ongeslagen damesvoetbal. Door thuis met kampioen, maar liefst 6-0 te winnen van Rijs- Met de nodige verbazing zal de di rectie van het Straatvoetbaltoer nooi afgelopen zaterdag naar de uit de vuil grijze hemel vallende regen hebben gekeken. Tijdens alle tien voorgaande toernooien had een vriendelijk zonnetje altijd gezorgd voor een prima voetbalsfeertje. Dit keer was het spelen en weer hollen naar de kantine om weer een beetje op te drogen, want niet ieder team Het creatieve talent van uc Hockeyclub Holten was ken nelijk al verbruikt bij de vie ring van het derde lustrum van de Hockeyclub, want dit keer bleef het zaterdagmor gen bij de opening van het Wilde Zwijnen toernooi, an ders altijd goed voor een lu diek grapje richting het ge meentebestuur, voor burge meester van Rappard bij een ouderwetse bully tussen de burgemeester en de onlangs uit het Verre Oosten terugge keerde P. Lourijssens, gadege slagen door de wethouder sportzaken, H.J. Westerik en leden van de sportcommissïe. Vrijdagavond werd het derde lus trum in eigen kring gevierd met een kater-theater in de grote feesttent op het Sportdal. Onder de bezielen de leiding van Bemd Pfeffer, Rein van Couwelaar, maar vooral Rud Sandmann kwam een wervelende. welhaast professionele show tot stand. In een hoog tempo kwamen de meisje D in een prachtige uit monsteringvoorbij, diverse verruk kelijke pantomimes, een messen werper, zwaardentrekkes, can-can danseressen èn dansers, 'goud van oud', de B-jeugd en de nieuwe ont dekking: de Bubbling Brown Beer Bottle jazz band, die onvermoei baar bleek. Ook tijdens de opening van het Wilde Zwijnentoernooi lie ten zij nadrukkelijk van zich horen. Met die geweldige theater-kater achter zich was het 's morgens even wennen om te beginnen aan het Wilde Zwijnentoernooi. Ondanks regen die vooral in de ochtenduren het verblijf in de tent heel wat aan genamer maakte dan op het veld, werd het een gezellig, hier en daar zelfs, fanatiek toernooi. Voor de in wendige mens werd in de tent weer op voortreffelijke wijze gezorgd door de dames van de clubhuis commissie. Na een heerlijke barbe- que maakte men zich op voor het feest met de Swinging Solliciters. Zondag werden de wedstrijden voortgezet. Wageningen - al tien jaar gast in Holten - werd voor de zesde maal ra een langdurige strijd met verlengingen tegen Rapid uit Gorkum kampioen. Als cadeautje van de gemeente Holten werden zij vereeuwigd voor de bronzen var kens voor het gemeentehuis. De prijsuitreiking bracht voor Holten diverse cadeaus, waarbij het geza menlijke cadeau van Bleiswijk en Alphen emit sprong: een masker en bodyprotector voor een jeugdkee per. De uitslagen: 1. Wageningen, 2. Rapid, 3. Deventer, 4. Alphen, 5. Holten, 6. Bleiswijk, 7. Lochem, 8. Hengelo, 9. Woerden, 10. Almelo, 11. Maarsen en 12. Delft. Het bestuur van de hockeyclub vraagt de bewoners van de Molen belt de herrie o het Sportdal nog eenmaal te gedogen want op 6 en 7 juni staat er nog een hockeyfestijn op het programma: voor jongens en meisjes A teams het Baggers en Keilers toernooi, maar daarna keert de rust weer. beschikte over een financieel zo draagkrachtige sponsor als het team van de Dorpsstraat, dat zich na elke gespeelde wedstrijd kon omhullen met een droog shirtje. Desondanks, en natuurlijk omdat de organisaties zoals altijd 'ge ramd' zat, was het een plezierige voetbaldag waarbij het deelnemen zeker zo belangrijk was als het win nen. De stramme spieren werden weer eens flink losgelopen, al liep dat bij Jan Schuchard wat verve lend af. Bij het opvangen van een bal op zijn arm, bleek pas enige tijd na afloop van het toernooi dat zijn armspier was afgescheurd. Zater dagavond nog werd hij in het De venter ziekenhuis geopereerd. Mede door de uitstekende leiding digd. Het lot moest daarom beslis sen wie er door ging naar de halve finale. Dat loten werd door de meeste spelers niet gewaardeerd, maar het wedstrijdregelement was hierover erg duidelijk. Marinus Avezaath was de pechvogel van het toernooi, hij trok het verkeerde lot. De winnaars van de voorrondes wa ren: poule 1 Noordenberg, poule 2 Dijkerhoek, poule 3 Beuseberg, poule 4 Look. De wedstrijd Noor- denberg-Dijkerhoek eindigde in een gelijk spel. De Bonte Paard boys namen de strafschoppen be ter dan Noordenberg en gingen door naar de finale. De andere wed strijd tussen Beuseberg en Look werd een 2-0 overwinning voor Look. Om de derde en vierde plaats van de scheidsrechters, hadden de moesten spelen Noordenberg en wedstrijden een sportief verloop en werd er 'fris van de lever gespeeld' zoals de directie meedeelde. Over tuigend winnaar werd het team van Look. De kampioenen van 1986, Oranje straat, kon wegens te weinig spe lers niet deelnemen. De inbreng van Lukas werd hierdoor node ge mist. Er werd goed en eerlijk ge voetbald, dat bleek wel uit de opge legde straffen. De scheidsrechters Bueseberg. Noordenberg wilde strafschoppen nemen en Beuse berg wilde voetballen. En dat was ook op de vergadering afgespro ken.- Beuseberg won met 5-12. De wedstrijd om de eerste en tweede plaats ging tussen Look en Dijker- hoek. De ploeg van Look had de be tere spelers in hun midden en won zeer terecht met 4-0, maar de jonge ploeg uit Dijerhoek kan nog jaren met dit elftal verder. De kampioenen kregen allemaal spelers voor vijf minuten naar de kant moeten verwijzen om ze weer op het rechte pad te krijgen. Toen de voorrondes er op zaten bleek dat er twee elftallen uit poule 1 evenveel punten en ook evenveel doelpunten voor hadden terwijl ook de wedstrijd tussen beide teams in een gelijk spel was geëin- De deelnemers van De Bergruitertjes tijdens de grote parade op het eigen ponyconcours. Zaterdagmiddag 6 juni wordt er De competitie voor de jeugd is ook voor de jeugdige hengelaars van weer begonnen. Maandagavond 25 hengelsport vereniging De Riet- mei werd de eerste wedstrijd ge- voorn een film gedraaid over houden in het Beusebergermeer. sportvisserij bij café-rest Vosman, De opkomst was niet erg groot, aanvang 14,00 uur. Ook niet leden maar dat kan nog wel beter worden van de club, vriendjes en vriendin- misschien na 27 juni als iedereen netjes zijn welkom. gezien heeft hoe het moet. De uit- Op zaterdag 27 juni, kunnen de slag was: 1. Henri Achterkamp, 105 hebben in 44 wedstrijden maar vier een mooi Marjo-boeket en de eerste vier elftallen kregen ook een herin neringsbeker. Alle deelnemers aan het toernooi kregen en glas aange boden door de stichting Straat voetbal. De Beltman bokaal werd uitgereikt door Jan Beltman. Het twaalfde Straatvoetbaltoer nooi zal op zaterdag 28 mei 1988 op 't Vletgoor worden gespeeld. jeugdleden terecht bij vijver het Vletgoor met hun hengelspullen. Daar zijn enkele goede vissers aan wezig om voor te doen hoe je een snoertje maakt en dit aan de hengel bevestigt en daarna uitlood. Ze zul len dan wat ook wat vertellen over voeren en verder kan men allerlei vragen stellen. Ook oudere henge laars, die graag de kneepjes van het vissen willen leren, zijn welkom. cm.; 2. Joop Flierman (Markelo), 43 cm. 3. Raymond Nyenhuis, 20 1/2. De eerst volgende wedstrijd voor de jeugd is maandag 15 juni in de Berkel bij Lochem. Vertrek omn 18.00 uur bij de sporthal. Senioren De 34 deelnemers aan de vierde competitiewedstrijd hadden het graag anders gezien, maar meer dan de helft heeft de hele wedstrijd geen beet gezien. De vis liet het volledig afweten. Slechts aan het begin en eind van het parcours werd vis gevangen. De uitslag: 1. G. Scholten, 117 cm.; 2. G. Jansen, 101 cm.; 3. M Nyen huis, 86 cm.; 4. H. Woltman, 66 cm.; 5. B. Gr. Obbink, 46 cm.; 6. A. Zan ting, 44 cm.; 7. H. Achterkamp, 41 cm.; 8. V.d. Molen. 37 cm.; 9. J.W. Plekkenpol, 25 cm.; 10. H. Kettela- Karin van Hooff Indian L Haatlandruitertjes 133 pt. Ring 4 - ind. dressuur klasse M: 1. Henri Sanderman Sunny Boy Oosterhoffruiters 120 pt, 2. Myra Bosman Popey Enkruiters 118 pt., 3. Gea Rietman Quarteltje Molenrui- ters 116 pt. Ring 4 - ind. dressuur klasse Z. 1. Annelot Bos Caesar Oosterhoffruiters 121 pt. Ring 5 - achttallen klasse L: 1. P.C. Markelo Markelo 125 pt Ring 5 - achttal klasse M: 1. P.C. De Molen- ruiters Bathmen 122 pt. L-springen cat B: 1. Maaik Raamsman Sul tan Paltheruiters 0 ft. 43.13. L-springen cat C: 1. Pepijn Keijser Cherien Toi Toi 0 ft. 39.71, 2. Anneke Rietdijk Boris Oosterhoffruiters 0 ft. 40.64, 3. Martin ter Haar Vivian Hertruitertjes 0 ft. 46.72. L-springen cat D: 1. Saskia Veldhuis Utopie Eschruitertjes 0 ft 36.84, 2. Henny Gorel Top Secret Eschruitertjes 0 ft. 37.53, 3. Christel Keupers Christa Hertruitertjes 0 ft. 39.10. Ring 1 - ind. dressuur klasse B: 1. Miranda Jansen Eupe Claus Eschruitertjes 128 pt, 2. Jan Jansen Lady Moonchine Bergruitertjes 127 pt., 3. Jeroen Jansen Flash Looleerui- ters 123 pt. Ring 2 - ind. dressuur klasse B: 1. Jolanda Beltman Tjoery Molenruiters 133 pt., 2 Inge van Hooff Illuster Haatlandruitertjes 130 pt., 3. Jacoliene Haasewinkel Silvester Looleer- uiters 125 pt., 3. Giudo Vermaat Jory Her truitertjes 125 pt. Ring 3 - ind. dressuur klasse B: 1. Huub Brands Nicole Bergruitertjes 133 pt., 2. Car- la Laarman Sindy Hertruitertjes 131 pt, 3. Martijn Rouweler Sando Reggeruiters 126 pt. Ring 4 - ind. dressuur klasse B: 1Mara Kre- mer Marco Eschruitertjes 133 pt., 2. Daniel le Broos Minka Oosterhoffruiters 132 pt., 3. Patricia v.d. Velde Starlight I Looleeruiters 130 pt M-springen cat A/B: 1Annelot Bos Caesar Oosterhoffruiters 0 ft. 55.60. M-springen cat. C/D: 1. Bert Jansen Mida Molenruiters 0 ft 45.16, 2. Jan Pieter Hof- meijer Sarina Toekomst 0 ft. 53 34,3. Jeani- ne Klein Velderman Sonja Markelo 0 ft. 53.92. Z-springen cat D: 1. Wouter Raamsman Dagmar II Paltheruiters 4 ft. 49.09, 2. Gea Rietman Quarteltje Molenruiters 4 ft. 54.99. Op het paardensportterrein aan de Borkelsweg hield de Holtense po nyclub de Bergruitertjes op Hemel vaartsdag onder goede weerom standigheden en een redelijke pu blieke belangstelling een groot po nyconcours, waaraan werd deelgenomen door 170 combina ties, afkomstig van vijftien vereni gingen uit de regio. De deelnemers kwam uit in de onderdelen sprin gen en dressuur. De grote parade werd 's middags afgenomen door burgemeester Van Rappard, me vrouw Dalhuisen, federatieverte genwoordiger G. Vermunt jr. en voorzitter W. Aaltink van de orga- niseende Bergruitertjes. De uitslagen waren: Het winnende team van Look. B-springen cat A: 1. Brenda Koppert Marco Bergruitertjes 0 ft. 60 pt. B-springen cat B: 1. Marcelle Harbers Blin- da Eschruitertjes 0 ft. 67 pt., 2. Jawine Maassen Ramona Eschruitertjes 0 ft. 63 pL, 3. Natasja Averesch Tonansa Oosterhoffrui ters 0 ft. 60 pt. B-springen cat C: 1. Erwin Rietberg Spidy Bergruitertjes 0 ft. 66 pt., 2. Henri Sander man Sunny Boy Oosterhoffruiters 0 ft. 64 pt., 3. Marbel Schoemaker Eclaire Eschrui tertjes 0 ft. 62 pt. B-springen cat D: 1. Gea Hennink Icarus Hertruitertjes 0 ft. 67 pt., 2. Evelien Rikkenga Mustang jr. Molenruiters 0 ft. 65 pt., 3. Ger- rit Jan v.d. Pol Noran Molenruiters 0 ft. 64 pt. Ring 1 - ind. dressuur L1 en L2: 1. Sandra Wilderdijk Patrick Haatlandruitertjes 138 pt., 2. Wilfred Pas Rottum's P. Oosterhof fruiters 131 pt., 3. Gerrit Jan van de Pol No ran Molenruiters 127 pt. Ring 2 - ind. dressuur klasse L1 en L2: 1. Natasja Averesch Tonansa Oosterhoffrui ters 131 pt., 2. Ineke Bolink Friso B Bergrui tertjes 130 pt., 3. Natasja Mollink Cartouche Looleeruiters 128 pt. Ring 3 - ind. dressuur L11: 1. Anneke Riet dijk Boris Oosterhoffruiters 134 pt., 1. Ivette van Vught Dabber Eschruitertjes 134 pt., 3.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 9