Klapstuk sport-gala de bleef aan grond Uit het politierapport Duizend eitjes in struif geëindigd Informaticalokaal SGH uitgebreid Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Vijftienhonderd gulden voor Unicef Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Kampioenschap eiergooien fben (snu bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten e^ Filmweekend de Schure DONDERDAG 4 JUNI 1987 /Z\ Op maandag 25 mei kwam een proces-verbaal mocht blijven. Zij melding binnen dat in een zomer- bleven enige tijd naast elkaar rij- huisje aan de Winkelbergerweg brand was. Het huisje had aan de voorzijde aan het dak vlam gevat doordat de bewoner bezig was met dakreparatie. Toen onze surveil lanceauto ter plaatse kwam had de Holtense brandweer de zaak al on der controle en zo hoort het ook. In aansluiting op het bericht in het Holtens Nieuwsblad van de vo rige week over vissterfte in de Schipbeek is er enige opheldering inzake de vermoedelijke oorzaak. De oorzaak is met een aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid te wijten aan lozing van varkens- gier (niet onder de gemeente Hol ten) waardoor er zoveel zuurstof uit den (file kweken) en zij haalden een bestuurder van een personenauto met aanhangwagen gelijktijdig links en rechts in zodat die bestuur der bijna een „beroerte" kreeg van angst. Het signalement van de vrachtauto's is doorgegeven aan de Algemene verkeersdienst van de rijkspolitie (de Porschepolitie ook wel genoemd), die de vrachtauto's bij Apeldoorn van de weg haalde en de bestuurders voorzag van een stevige „prent". Zeker op een auto snelweg behoort men zijn verant woordelijkheid te kennen. Op 28 mei vond een aanrijding plaats op de S-14 ter hoogte van de Deventerweg. Een bestuurder die afscheidscadeau aan. Blauw Wit nam tijdens de sport-gala afscheid van keeper Eddy van Dijk. Voorzitter Gerrit Welink bood hem een het water werd onttrokken dat er vanuit de richting Nieuw-Heeten voor de rest van het in het water kwam wilde linksaf slaan naar de levend organisme, dus ook vis, na- Deventerweg. Mogelijk deed hij dat genoeg niets overbleef. De politie een beetje laat waardoor twee an- zal scherp op dergelijke lozingen dere auto's, die achter hem reden gaan letten en zal bij constatering allerlei toeren uit moesten halen proces-verbaal opmaken waarbij om die bestuurder te ontwijken, de straffen niet licht zullen uitval- E'en van die auto's botste tegen de len. afslaande auto en beide auto's Op 25 mei kreeg de surveillance moesten met schade worden weg- te horen dat men een ree in het dorp gesleept. Een proces-verbaal wordt had zien lopen. De ree is door diver- opgemaakt, se personen gezien op de Larense- Toen de surveillance met boven- weg. Volgens getuigen is de ree in staande aanrijding bezig was ver- de richting van het gemeentehuis zocht de meldkamer ons te gaan gelopen. Vermoedelijk wilde het naar het busstation van de O.A.D. zich aansluiten bij de reeds ge- Bleek dat daar een aantal beschon- plaatste dieren. De ree is niet aan- ken jongeren niet met hunvan getroffen. een onderdeel van de bus konden Op 26 mei zag het surveillerende afblijven waardoor de bus werd ge- brandweervliegtuig, dat toeziet op blokkeerd. De dader werd door de branden o.a op de Holterberg, dat politie aangehouden en een scha- er in de buurt van de Postweg enige declaim is zijn deel. Ook hier geldt Het was voor de ruim duizend be zoekers een grote teleurstelling dat de hete luchtballon, die als sluit stuk van de door Blauw Wit georga niseerde sportgala op Hemel vaartsdag op 't Vletgoor zou opstij gen, aan de grond bleef. Aeronaut Henk Habers uit het Drentse Gees die met zijn assistenen, waaronder zijn vrouw Ans en enkele Blauw Witters, rond vijf uur met het start klaar maken van de 16 meter hoge ballon was begonnen, liet weten het niet verantwoord te vinden om met de PH-ANS de lucht in te gaan. De aeornaut-politieman die naar Holten was gekomen voor het maken van zijn 233 vaart, had van af 's morgens regegeld contact het het KNMI in de Bilt en vernomen dat de straffe wind in de loop van de middag zou afnemen. Nadat rond vijf uur het proefdraaien van de brander had plaats gehad leek het er even op dat het klapstuk van de dag doorgang zou vinden, maar toen de ballon nog maar hoogstens voor het helft was gevuld, maakte deze zuike rare capriolen dat de eerste poging mislukte. Toen rond zes uur de lucht opklaarde en de wind afnam werd een tweede po ging ondernomen die aanvankelijk leek te slagen maar toen het mo ment was gekomen om de 'mond' van de ballon hete lucht in te bla zen wakkerde de zuid-wester weer aan en moest ook de tweede poging gestaakt worden. Habers liet toen weten om zeven uur de situatie na der te bekijken maar aangezien de wind bleef aanhouden werd van een derde poging afgezien. Voetbal De Unicef-Gala opende met een voetbalwedstrijd tussen de BI ju nioren van Blauw Wit (onlangs kampioen geworden) en Turkse Kracht uit Deventer. Turkse Kracht bleek de betere ploeg en won met 2-0. Het gelegenheidsteam Bauw Wit- Holten speelde tegen Enter Voor uit. De aftrap werd verricht door de sportieve wethouders Dalhuisen en Westerik. De gasten (zonder natio naal topscorer Folkert Velten) kwamen na 20 minuten op een 1-0 voorsprong door Dick Smit, vijf mi nuten later gevolgd door een doel punt van Henk Scholten (2-0). Voor scheidende keeper Eddy van Dijk was het de laatste wedstrijd onder de lat bij Blauw Wit. Voorzitter Gerrit Welink bedankte hem voor de wijze waarop hij ruim tien jaar als 'man onder de lat' de belangen van Blauw Wit had gediend. In de tweede helft, met in doel Er- win Stukker, waren de partijen vol- Tookontwikkeling was. Toen de komen aan elkaar gewaagd. Met surVefflanceauto ter plaatse nog een kwartier te gaan kwam de combinatie terug tot 2-1 door Harry Kolkman. Tijdens het evenement werden lo ten verkocht waarvan de totale op brengt ten goede komt van het Kin derfonds van de Verenigde Naties. De opbrengst zal inclusief Unicef- arikelen ongeveer 1500 gulden be dragen, waarmee het plaatselijk comité bijzonder blij was. Tussen de verschillende activiteiten door gaf het autobedrijf Dries Willems enige spectaculaire demonstraties met een 4-wiel aangedreven ter reinwagen. ging bleek dat men midden in een den nenbos tuinafval aan het verbran den was. Dat dit levensgevaarlijk is behoeft geen betoog. Voor de goede orde: bel eerst de brandweer en de politie als u een vuurtje gaat sto ken. Men kan dan geadviseerd wor den omtrent het wel of niet ver branden gezien bepaalde weersom standigheden. Op 27 mei werd een auto van een inwoner van Holten door een brom fiets aangereden. De bestuurder van de bromfiets is er daarna van door gegaan, doch kon later door de politie in de kraag gevat worden. De bestuurder vond dat er voor wat lakschade niet gestopt behoefde te worden. Voor deze wat al te lichte opvatting zal die bestuurder dus wel moeten boeten. Een proces-ver baal voor het doorrijden,'na een aanrijding te hebben veroorzaakt, is zijn deel. Tijdens een verkeerscontrole op de Rijssenseweg werden in totaal zoals altijd weer: is de drank in de man, is het verstand in de kan. Op 29 mei kwam de melding bin nen dat men had gezien dat een hond aan het eten was aan een stuk spek dat aan het gaas hing bij een perceel in de gemeente Holten. De hond was na die tijd erg suffig en mogelijk vergiftigd. Een stuk spek is door ons naar het gerechtelijk la boratorium gestuurd en naarge lang de uitslag zal er een onderzoek plaatsvinden. Mogelijk heeft men last van honden of andere huisdie ren gehad doch vergiftiging is niet de oplossing. Denk ook aan het leed wat men zo'n dier en (vaak) de eigenaar(es) aandoet. Er zijn in de afgelopen week weer de nodige vernielingen gepleegd. Het ergste was een nieuwe auto er aan toe. Een mogelijk weer bedron ken persoon (anders kan het bijna niet) kon het trottoir niet vinden en liep pardoes over de motorkap en via het dak over de achterzijde weer terug. De dader is weg en de zes bestuurders bekeurd voor on- eigenaar zit met de schade. Perso- jaar Noordachteresweg 10 MARKELO, TEL. 16 19 Ruim duizend eieren zijn op He- melvaarstdag hebben hun bestaan beëindigd op de ontbijttafel, maar zijn als struif terecht gekomen op het grasveld achter Het Bonte Paard in Dijkerhoek tijdens het eerste kampioenschap eiergooien. Al eerder werd dit ludieke gebeu ren in de kleine kring van het CJV in Dijkerhoek gehouden, maar dit jaar stond de deelname open voor iedereen. Ruim 100 deelnemers, uit voorzorg gekleed in overals en regenpakken, probeerden de eieren - heel en wel als het kon- zo ver mogelijk weg te gooien. Dat gooien lukte in de meeste gevallen wel en ook het van gen ging heel wat deelnemers uit stekend af, maar om daarna de on gekookte eieren niet in de handen fijn te knijpen, was een erg moeilij ke opgave. Ook belandden onder grote hilariteit enkele eieren tussen het publiek. De deelnemers die meer dat dertig meter gooiden (en het ei heel wisten te houden) kre- VakantieHoltenseouderenvoorzien van bad of douche en toilet. Het hotel beschikt Nu alle ouderen deze maand weer het vakantie geld van de a.o.w.-uitkering ontvangen, doet zich een goede mogelijkheid voor om (weer) eens deel te ne men aan de vakantiereis Holtense ouderen. Dit jaar is als reisdoel geko zen: EEN 6-DAAGSE REIS NAAR TREIS-KARDEN/MOEZEL Met uitstapjes langs de Moezel naar het bekende stadje Cochem, en St. Goar waar een boottocht op de Rijn wordt gemaakt naar Boppard, een dagtocht naar Idar-Oberstein en een mid- dagtocht naar Koblenz. Gelogeerd wordt in het uit stekende hotel Weinhaus Petry, wat in het centrum van Karden ligt. Alle ka merszijn prima ingericht en overeen lift. Naast de uitstekende OAD- chauffeur is een bejaarden verzorgster van Diessen- plas beschikbaar voor eventuele hulp gedurende het verblijf in Duitsland. Het vertrek is op 24 augus tus 1987. De kosten bedra gen f. 480,- plus f. 25,- voor de reis- en annuleringsver zekering (excl. toeslagen). Wie zin heeft in een vakan tie met dorpsgenoten in dit prachtige deel van Duits land, dient zich zo snel mo gelijk op te geven bij: Bejaardencentrum Dies- senplas, Vrijheidslaan 1, 7451 DG Holten. Telefoon 6 25 05. Inlichtingen over de reis kan men daar overdag op werkdagen ook krijgen. Het reiskomitee Holtense ouderen vakantie reis. gen de mogelijkheid het ei tot ome let te laten bakken. Tijdens het eerste kampioenschap werd gelijk al een record gevestigd. H. Haver slag en G. Klaasses gooiden maar liefst 38 meter ver. De hele dag was het een gezellige drukte bij het Bonte Prrd. Niet al leen de Dijkerhoekers lieten dit evenement zich niet ontgaan, ook de voorbijkomende dauwtrappers namen de gelegenheid te baat om een eitje te gooien, 's Middags werd een estafette gehouden onder vere nigingen, bedrijven en gelegen heidsteams. Namens het organise rende CJV bestuur reikte B. Steu nenberg de prijzen uit die door het Bonte Paard beschikbaar waren gesteld. De eieren werden beschik baar gesteld door pluimveebedrijf L.H. Rensen. Het kampioenschap werd muzikaal omlijst door disco drive-in Tony Turner. Na afloop werden nog vier vrijwilligers aan een schandpaal gezet en daarna bekogeld met taartjes van de bak ker op de hoek, gevuld met slag room en stroop wat een smakelijke finale vormde van het kampioen schap eieren gooien. De uitslagen waren: individueel H. Haverslag en G. Klases, 38 m.; 2. Feestcommissie Dijkerhoek en W.J. de Wilde en Geerling, 33 m.; 3. M en J ten Wolthuis, 32 m. Estafette: G.H. Rensen, A. Roeter- dink en jongens; 2. C.J.V. Dijer- hoek; 3. Buurver. en Feestcommis sie Dijkerhoek. der andere het niet dragen van de autogordel, het voortbewegen van een overbeladen onberemde aan hangwagen, niet uiterst rechts rij den, APK, opgevoerde bromfietsen en het ontbreken van de nodige remmen. Op 28 mei kwam een melding binnen van een bestuurder die over de Al reed dat twee vrachtauto's zich zodanig gedroegen op die au tosnelweg dat dit niet zonder een nen die ons hierover informatie kunnen verschaffen worden ver zocht zich op het politiebureau te vervoegen. In de nacht van 30 op 31 mei zijn twee bestuurders van personenau to's bekeurd voor het feit dat men teveel aan.jawel alweer, bachus had geofferd. Na de blaasproef was het zeer nodig dat er een bloedproef achteraan kwam en uiteraard een proces-verbaal. Jongerensociëteit de Schure orga niseert op 5,7 en 8 juni een film- weekend. De films zijn Rocky 4 en Iron Eagle. Op vrijdag 5 juni wordt Rocky 4 ge draaid, een film voor actie, span ning en muziek. De film begin om 20.15 uur. Op maandag 8 juni wordt de film nog een keer gedraaid, aan vang 15.30 uur. Iron Eagle handelt over over een straajagerpiloot die met behulp van vrienden zijn gevangen geno men vader uit het Midden Oosten bevrijdt. De film begint om 15.30 uur. De kosten bedragen f. 3,50 per film voor jongeren tot zestien jaar. De ouderen betalen f. 4,50. Een film- kaart die toegang geeft tot beide films kost f. 5,- tot 16 jaar en voor 16 jaar en ouder f. 6,-. Door het opruimen van een mans hoge barrière die de toegang tot het computerlokaal versperde, hebben de oud-voorzitter van het Stibos, ir. J. Louwerenburg en de huidige voorzitter, mr. H.A.A. Kienhuis dinsdagmiddag het ver nieuwde informatielokaal van de Scholengemeenschap in gebruik genomen. Tien jaar geleden werd de eerste aanzet gegeven tot de informatieca op de scholengemeenschap door ir. Louwerenburg. Aanvankelijk ston den de ouders er afwachtend tegen over. Hij nodigde daarom de voor zitter van de vereniging Pascel uit om een lezing te houden voor de ou ders. Dat bleek te werken en in oktober 1978 konden drie Tandy's worden aangeschaft. Mede door het enthousiasme van de sectie wiskunde werd er steeds meer geïn vesteerd in de informatica, hetgeen resulteerde in 1985 een eigen lokaal in de kelder in het voormalige fiet senhok. Dinsdag werd de laatste uitbrei ding feestelijk in gebruik genomen. De school beschikt nu over 15 com puters. De aanschaf was mogelijk gemaakt door een rijksbijdrage en een forse gift van het Stibos. Door deze uitbreiding is het moge lijk dat de computers gebruikt kun nen worden bij alle lessen, zoals altijd al het streven was geweest van het Stibos. Louwerenburg waarschuwde in zijn openings speech de computer niet te zien als einddoel maar ais een stuk gereed schap en vooral de taal en de ken nis van het rekenen niet te verwaar lozen. Conrector C.W.J. van Geel, die na mens de schoolleiding het woord voerde, gaf de leden van de com missie onderwijs, de de opening bij woonden, gelijkertijd een wensen- lijstje mee voor een nieuw lokaal, want, zo stelde hij: „als de informa tica geheel geïntegeerd wordt in de lessen, dan past een lokaal in zo'n uithoek van het gebouw niet meer". NED. HERV. KERK: Zondag 7 juni (Eerste Pink sterdag: 08.30 uur: Ds. W. Vons. 10.00 uur: ds. R. Visser en ds. W. Vons (Openbare belijdenis m.m.v. Helicon) 19.00 uur: ds. W. Vons (Heiig Avondmaal) Uitgangcollecte: Pinkster- zendingscollecte. Irene: Geen Jongerendienst. Oppasdienst: mevr. IJmker- Blokzijl en Rita Meilink. Maandag 8 juni (Tweede Pinksterdag): 09.30 uur ds. W. Vons Uitgangscollecte: Pinkster- zendingscollecte. Diessenplas: Woensdag 10 juni 19.30 uur: ds. Israël. GEREF. KERK: Zondag 7 juni (Eerste Pink sterdag): 09.30 uur: ds. E. de Vries, Kampen (dovendienst). 19.15 uur: ds. T. Zuidema, Apeldoomg. Maandag 8 juni: 09.30 uur ds. M. Berg. In alle diensten is de le collec te voor Zending en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst zondag 7 juni: Renate Stam, Juliëtte Meije- rink, Annemieke Meijerink. Mevr. Valster-Paalman en Betty Aanstoot. Oppasdienst maandag 8 juni: Karin Beldman en Anja Paal man. R.K. KERK: 10.00 uur Heilige Mis in ge bouw Irene. DIJKERHOEK: 08.30 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Pinkster- zendingscollecte. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. G. Bouman. Openbare geloofsbelijdenis en Heiig Avondmaal. (Tweede Pinksterdag geen dienst) Uitgangscollecte: Zending. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: Pinsterdienst: van vr. 17.00 tot di 08.00 uur: J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswer Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel 05483-6 14 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tistenspreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak. TANDARTS: J.A. Groot, Aaltinksweg 6, Hol ten. Tel: 05483-6 28 84 (6 en 7 juni); T. v. Noort, Scherpenzeel- seweg 13, Goor. Tel. 05470-7 53 17 (8 juni). Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-6 15 15. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging.. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, teL 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRUF: N.V. Engergiebedrijf LJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 05483-6 18 14; buiten kantooruren: 038-22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87,Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. ZATERDAG 6 JUNI: 14.00 uur: Filmmiddag De Rietvoorn bij Vosman; weekendkamp Waardenborchgroep; Keilers en baggerstoemooi HHC; 10.00- 16.00 uur Gezondheidsmarkt op Smidsbelt. MAANDAG 8 JUNI: 10.00- 15.00 uur start Pieterpadesta- fette bij rest De Witte. DONDERDAG 11 JUNI: 08.30- 12.00 uur: Open Huis Dagmavo volwassenen. ZATERDAG 13 JUNI: 10.30- 13.00 uur Meermanskamp: sponsorloop s.v. Holten; Blauw Wit Sport- en Speldag. ZONDAG 14 JUNI: 10.00 en 13.3. uur Vletgoor: touwtrek competitie OKIA; Viswedstrijd De Rietvoorn senioren. MAANDAG 15 JUNI: 18.00 uur: vertrek jeugd-viswedstrijd De Rietvoorn bij sporthal. ZATERDAG 20 JUNI: Boel dag HMV; buitentoemooi Min- tonette; vogelschieten Dijker hoek. VRIJDAG 26 JUNI: Schooi en Volksfeest Dijkerhoek. ZATERDAG 27 JUNI: School- en Volksfeest Dijker hoek: Visdemonstratie De Riertvoom in vijver 't Vletgoor. ZONDAG 28 JUNI: Gemeen tezondag Ned. Herv. kerk. Gevonden: 2 sleutels; 2 sleutels aan musketonhaak; fietssleutel met geel label; gele parkiet; lichtbruin damesportemon- neetje met inhoud; 2 pallets. Verloren: Bruine buggy net jute zitting; bankpasje Bondss- spaarbank; voorzet zonnebril; bril met bruin montuur; dunne gouden polsketting; kilometer teller van fiets; paar kinder schoenen; wit kinderschoentje, maat 21. Overleden: H. Nieuwenhuijzen-Laan, oud 80 jaar. H. Klein Teeslink, oud 68 jaar (overl. te Deventer). Ondertrouwd: J.G. Poliste, oud 35 jaar, Holten en: H.T. Brinkman, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd: M. van Heun, oud 27 jaar, Dene kamp en: T.J.W. Truschel, oud 26 jaar, De nekamp. W.F. Baltes, oud 23 jaar, Holtei en: H. Kuijperij, oud 24 jaar, Holten H.E. Marsman, oud 28 jaar, Hol ten en: H.A. Prins, oud 26 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3