Briljanten paar mist de grote stad niet Espelo Iaat clubs delen in succes van paasvuur Holtens NieuifusisM Volop gezondheid op markt WEEK DEZE Waarschuwen helpt wel Internationaal succes voor Marcel Meijer U ontvangt een fraaie BON Open huis Dagmavo Opbrengst collecte Astmafonds Pieterpad Estafette Hottens Nieuwsblad Donderdag 4 juni 1987 - 38e jaargang - nr. 22 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Slechtweer De vele sportactiviteiten die in de afgelopen werden afge werkt, waren zeer verschiil- lend. Slechts voor allen was één ding gelijk: het slechte weer. Geen wonder dat de roep om een slechtweeraccommoda- tie weer groter wordt. Bij s.v. Hotlen denkt men daarin het verst. Daar zijn de plannen al verder dan het wensenstadium. Door het houden van een spon sorloop op 13 juni wil men al vast een eerste financiële aan zet hiertoe geven. Unicef Slecht weer trof ook ballon vaarder Hagers die vanaf het Blauw Wit terrein met zijn hete luchtballon wilde opstijgen tij dens de sportgale ten bate van Unicef. De harde zuid-wester hield hem aan de grond. Voor Unicef leverde het sportfeest 1500 gulden op. Geslaagd In tientallen gezinnen is de rust de afgelopen week weerge keerd. De resultaten van de schoolexamens van De Marke en SGH zijn bekend. Hoewel men de uitslagen al in de dag bladen hebt kunnen lezen, vin den wij het behalen van een schooldiploma meer dan de moeite waard om ook in het Holtens Nieuwsblad te vermel den. Wonen en werken in Amsterdam en dan toch je briljanten bruiloft vieren in Holten. Dat overkwam het in de Diessenplas wonende echtpaar Splinter, dat maandag 1 juni hun 65-jarig huwelijksfeest op feestelijke wijze herdacht. Comelis Splinter en Grietje de Jongh, beiden 88 jaar oud, leerden elkaar kennen tijdens de mobilisa tie van de Eerste Wereldoorlog. Cor had toen zijn standplaats in Tiel en Grietje woonde in Wadenoyen (Gld./red.), waar zij door het vroeg tijdige verlies van haar moeder haar broertjes en zusje^ groot bracht. Het was liefde op 't eerste gezicht en zo kwam het dat ze in 1922 elkaar het jawoord gaven in Amsterdam, de woonplaats van Cor. Op z'n Amsterdams ging het paar met de tram naar het stad huis. De eerste tijd van hun huwelijk woonden zij in bij zijn ouders, doch na enige maanden vonden zij een geschikt onderkomen in Amster dam-Noord. Daar werden ook de kinderen geboren, drie zoons en één dochter. Jarenlang werkte Cor als machinaal houtbewerker, een vak dat zijn grote liefde kende. Zo vervaardigde hij al het meubilair dat nu nog de woonkamer siert. De Tweede Wereldoorlog brak uit en door een bombardement in de wijk zag de familie Splinter zich, genoodzaakt om uit te wijken naar elders. Dat betekende het eerste contact met Holten, waar men te recht kwam bij boer Aanstoot, de vader van de huidige eigenaar van de camping. Er ontstond een bij zondere vriendschap en ook de prachtige omgeving was er mede oorzaak van, dat het gezin Splinter regelmatig terugkeerde in Holten Vn er de vakanties door te brengen. Grietje met de hond en de poes op de trein, de rest van de familie per fiets! Er verscheen een houten va kantiehuisje op het terrein van Aanstoot, het eerste van de vele die nog zouden volgen. Door omstandigheden genood zaakt moesten Cor en Grietje enige jaren geleden uitzien naar een be jaardenwoning. Uiteraard werd er rondgekeken in Amsterdam, maar ook Holten stond hoog op de lijst ^genoteerd. Men schreef zich in en het duurde slechts korte tijd totdat er bericht kwam, dat zij in de Dies senplas terecht konden. We genie ten hier echt en missen de stad in 't geheel niet. We houden van Holten 'in daarbij is men hier erg lief en goed voor ons. We hadden werke lijk niet beter kunnen wensen, zo Het 65 jarig echtpaar luidt eensgezind hun oordeel. Ofschoon mevrouw Splinter niet meer zo best ter been is, gaat het gelukkig met beider gezondheid re delijk goed. Vooral Cor is nog regel matig in de conversatiezaal te vin den voor een babbeltje. Maandag werd het echtpaar uitge breid in de bloemetjes gezet. Bur gemeester W.L.F.C. ridder van Rappard en zijn echtgenote verras ten de familie Splinter met een bloemstuk, evenals de directie, het personeel en de bewoners van Dies senplas. In de verjaardagÉcamer op de vijfde verdieping van het ge bouw kreeg men de gelegenheid onder het genot van koffie met ge bak, het echtpaar Splinter met hun 65-iarig jubileum geluk te wensen. ,Èn ofschoon men het simpel had willen houden, had de kok van de Diessenplas de maaltijd toch maar een extra feestelijk tintje meegege ven die dag. Uitgeversmaatschappij Van derLoeffbv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 N ijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. De eerste foutparkeerders op der Smidsbelt hebben zaterdagmor gen een vriendelijk briefje achter de ruitenwisser gevonden, waarop de politie hen opmerkzaam maakte op de parkeerspelregels, zoals die op de Smidsbelt gelden. In korte tijd konden tien bonnetjes worden uitgedeeld, voornamelijk aan niet Holtenaren die er maar weinig van begrepen dat men op lege plekken die weliswaar niet aangeduid waren met een witte P in het vak, niet mocht parkeren. Na het vriendelijke verzoek van de po litie, meestal met een uitleg, waar men op een overdrukke zaterdag toch in het centrum een parkeer- plaatsje kon vinden, zette de mees ten zonder morren hun auto ergens anders neer. In deze blijft het bij een vriendelij ke sommering, daarna wordt het afrekenen geblazen, 35 gulden voor elke overtreding. Tijdens een internationale jeugd- kapconcours in Bergen op Zoom, waaraan vertegenwoordigers uit alle EEG landen deelnamen, heeft kapper Marcel Meijer (19, werk zaam bij kapsalon Wander Drent, twee derde prijzen in de wacht we ten te slepen en wel op de onderde len modisch-artistiek en modisch. Door dit voortreffelijke resultaat werd hij derde in het algemeen klassement. Met Pinksteren voor de deur, is de gedachte aan Pasen en Paasvuren al weer ver weg. Echter niet in Espelo, daar geniet men nog na van het gewel dige succes dat de recordpoging paasvuurbou- wen is geworden. Deze week werd uit Engeland vernomen dat het wereldrecord definitief erkend is en zal worden opgenomen in het nieuwe Gui- ness book of records dat in oktober zal verschij nen. Ook financieel gezien was de recordpoging een leuk succes. Weliswaar was het batig saldo bij lange na niet zo groot als in Holten werd ge suggereerd, maar toch voldoende om een aantal verenigingen financieel een klein steuntje in de rug te geven. Maandagavond werden in het Tref punt de enveloppen met inhoud overhandigd. "We hebben de meest fantastische bedragen horen vertellen in Hol ten, maar daar klopt niets van", lichtte Wim Hoomeman toe. „Er is inderdaad veel geld binnen geko men, en achteraf gezien hadden we het ook zonder sponsors kunnen Uit handen van 'penninghoud ster' Hennie Meilink-Agter- redden, maar toen wij wij aan de kamP kregen klus begonnen, hadden we- geen een aantai Es~ idee hoe het zou gaan verlopen en pelosee en Hol- welke kosten we zouden krijgen, tense verenigin- Gelukkig heeft het weer tijdens de paasdagen goed meegewerkt en zijn duizenden mensen naar Espelo gekomen. Was onze poging niet ge slaagd, dat had het er financieel nu heel anders uitgezien". „Wat men ook gemakshalve maar even heeft vergeten, zijn de kosten die wij hebben gemaakt. Denk eens aan het huren van de tent, de dieselolie voor de trekkers, het hout dat we hebben moeten ko pen en gedurende de winter elk weekend eten en drinken voor onze 300 vrijwilligers. Daarbij was ook de nodige anti vries om in de barre kou een beetje warm te blijven. Ver der hebben wij vorige week vrijdag voor alle medewerkers een feestje gebouwd, en dat mocht ook wel wat kosten". Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u ihAHMAA AHflAA^^ daarvan verzekerd. dUUIIIlëë UpyCCil. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 gen een welko me bijdrage uit de paasvuur- pot. Omdat het paasvuurbouwen in Es pelo een spontaan gebeuren is, zon der regels, bestuurders, stichtingen of subsidies, werd voor de verdeling van de 'winst' gezocht naar een pas sende bestemming. „Wij als Splo- ders zijn gewend om zelf de handen uit de mouwen te steken. Niet dat enige ondersteuning niet welkom zou zijn, maar wij zitten kennelijk te ver van Holten af om opgemekrt te worden. Kijk alleen maar eens naar het Trefpunt, eigenlijk het centrum van Espelo. Dat wordt ge heel gedragen door de Sploder ge meenschap. Vanzelfsprekend gaat een deel van het paasvuurgeld dan ook naar het Trefpunt. Verder heb ben wij gezocht naar verenigingen die ook voor het grootste deel ver stoken blijven van een vorm van Donderdag 11 juni houden de scho len die het volwassenenonderwijs in ons land verzorgen open huis. Ook Holten doet mee. In de Dagmavo, die gehuisvest is in de voormalige kleuterschool Re pelsteeltje aan de Schoolstraat 6, kan men 's morgens tussen half negen en twaalf uur vrij binnenlo pen om alle mogelijke informatie te vragen. Men kan een infofolder krij gen, kennis maken met enkele do centen of geheel vrijblijvend een les volgen. Van 08.30-10.00 uur kan de les Duits worden bijgewoond, terwijl na de pauze deelgenomen kan worden aan de geschiedenisles of de les Frans. Beide beginnen om 10.15 uur. Een informatiestand voor tex tiele werkvormen is aanwezig. Bij het volwassenenonderwijs kan men voor één of meer vakken in schrijven. Er hoeft niet een volledig pakket te worden gekozen. Het cur susgeld kan in twee termijnen wor den voldaan. Wel is sinds vorig jaar een copie van het rijbewijs of pas poort vereist. Mocht men op donderdag 11 juni verhinderd zijn, dan kan men naar het wekelijkse informatie-uur dat gehouden wordt dinsdags van 09.00-11.30 uur. Lukt ook dat niet dan kan men bellen naar 05700-3 98 25 of 05483-6 29 14. De collecte die onlangs in Holten is gehouden ten bate van het Astma fonds, heefteen bedrag van f. 5.145,- opgebracht. Het plaatselijk comité dankt iede- ren die meegewerkt heeft aan dit welslagen. overheidssteun", vuurbouwers. aldus de paas- Gemeenschap Voor een deel werden de doelen ge vonden binnen de eigen gemeen schap zoals de Zondagsschool Es pelo, die volgend jaar het 75 jarig bestaan viert en de Bosschool, die als kleine school een financiële steun altijd wel kan gebruiken. De EHBO, die tijdens de paasdagen (en niet te vergeten tijdens het co- cert van Normaal) steeds aanwezig was met een groot aantal vrijwilli gers deelde ook mee, evenals het Rode Kruis, het jongerenkoor Heli con, HMV, de Oudheidkamer Hoolt'n en de Stichting Paardrij den gehandicapten. De MAC, brandweer en politie mochten eer der al een attentie ontvangen. Of er volgend jaar opnieuw een of andere recordpoging gewaagd wordt, was onze vraag. „Volgend jaar houden we het gewoon be scheiden. We hebben nu nog 500 gulden in kas en dat is voldoende om gewoon een aardig paasvuur te bouwen. Dat ons record voorlopg gebroken worden, geloven we niet. Men heeft er geen idee van hoeveel werk daar in gaat zitten. Zoiets doe je ook maar ëën keer. Maar als ie mand op het idee komt om nog eens iets leuks te organiseren, zul len we zeker niet meteen nee zeg gen. Wel moet het iets zijn waaraan de gehele Sploder gemeenschap deel kan nemen, want dat staat bij ons voorop". Zoals we vorige week reeds meldden, zal op 8 juni, Tweede Pinksterdag het Holtense deel van de Pieterpad Milieu Estafe- te worden gelopen waarvan de baten ten goede komen van de Vogelbescherming. Sponsorkaarten zijn verkrijg baar bij de Rabobank, VW en het gemeentehuis. Gestart kan worden tussen 10.00 en 15.00 urn- bij café restaurant De Witte aan de Deventerweg. De afstand Holten-Hellendoom is ongeveer 15 km. De VW Holten laat speciaal op die dag een bus rijden van Hel- lendoom terug naar Holten. De bus wordt gratis beschikbaar gesteld door de OAD. Daardoor is het mogelijk voor de wande laars om voor een vriendenprijs je van één gulden comfortabel terug te worden gebracht. De bus vertrekt vanaf Hotel Berg- zicht in Hellendoom (het eind punt van de route) om 15.00, 16.30 en 18.00 uur. Bij een grote belangstelling zal eventueel va ker gereden worden. De eerste Gezondheidsmarkt van Holten belooft komende za terdag een bijzonder aantrekke lijke gebeuren te worden met rijk geschakeerd aanbod op ge bied van gezond(er) leven. Van 's morgens tien tot 's middags vier uur zullen tussen kerk en gemeentehuis een vijftiental kramen komen te staan met evenzovele deelnemers aan de Gezondheidsmarkt. De heer Rozenkraam zal op de molen ge malen granen verkopen en pan- Vrtekoeken bakken. De Korian der staat er met biologisch dy namisch verbouwde groente. De Esculaap komt met natuur zuivere drop en reformartike len. Natuurlijk ontbreekt kaas boerderij Smale niet met kaas en kaarsen. Verse kwark en ech te boerenmelk komt vap boer derij Morssink. De Imkervereni ging Holten geeft uitleg over bij enteelt en verkoopt honing en een vers visje van Reinardus is ook niet te versmaden. Natuur- voeding is er van de firma Ver beek en drogisterij Wedda komt met natuurkoffie, honing en ho meopathie. Natuurzuiver is ook het pils van brouwerij Leo Bier. Naast de zaken voor de inwendi ge mens is er ook van allerlei in formatie te halen voor het ge zonde lichaam. Gezondheids- en ontspanningscentrum, zoals De Kleine Keizer nu heet, staat er met een informatiestand in samenwerking met het Yoga- centrum Laren en een boeken stand. De firma Stam laat de marktbezoekers kennis maken met de Spartamet (een fiets met een héél klein hulpmotortje) en de Abramfiets voor ouderen, ho metrainers en een gezonds sportdranKje en de firma Schuppert komt met de nieuw ste* bedden en fauteuils die een weldaad zijn voor gezond liggen en zitten. Gezond lopen kan men ongetwijfeld op de massa gesandalen die schoenhandel Steunenberg toont. Ook is aan wezig een stand van de IVN, af deling Markelo. De aerobicde monstratie van de Nederlandse kampioenen uit Nijverdal ten slotte wordt gehouden 's mid dags tussen 14.00 uur en 16.00 uur. De danseressen zullen drie keer optreden. Het muzikale komische duo Breur en Tonnie uit Wijhe zorgt tijdens de Gezondheidsmarkt voor een toepasselijk muziekje. Verschillende Holtense mid denstanders haken tijdens op de Gezondheidsmarkt.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1