'Eigen verantwoordelijkheid voorop bij deelname verkeer' m Druk weekend voorpedaleurs aVIaskamp's L Informatie-lijn mestboekhouding Verkeersveiligheidproject geeft inzicht in verkeersgedrag i¥C BS GRANDIOZE STUNTPRIJZEN 12.95 13.95 5.95 55.00 2.95 AUTO- LAKKEN AUC030-ADE uxmmE^urK Tuinliefhebbers goedkope gordijnhallen BaBHIg stunten weer met Kamerhogeovergordijnstoffen «q qr Bouclé vitrage Vertikale lamellen 10% KORTING Overgordijnstoffen Meubelstoffen Draion velours Vallen TOT ZIENS BIJ Vlaskamp's goedkope gordijnhallen Laat uw tuin niet verdrogen neem besproeiing van Olthuis Pompen Tuinpompen vanaf250.- Fonteinpompen vanaf 125.- Handpompen vanaf130.- J. H. OLTHUIS AANNEMERSBEDRIJF PAALMAN TEMPELMAN B.V. HVG op reis naar Drente Cursus natuur en landschap Nacht van Overijssel VRIJDAG 29 MEI 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 Met het verkeersonderwijs voor leerlingen van het voortge zet onderwijs is het maar droevig gesteld. Nadat in de hoog ste klas van de basisschool het klassikale verkeersexamen is afgenomen, worden de middelbare scholieren niet eerder met de verkeersregels - en alles wat daarbij hoort - gecon fronteerd dan bij het lessen voor het rijexamen. Tussen pak weg twaalf en achttien jaar nemen zij dagelijks deel aan het steeds drukker wordende verkeer zonder over de juiste ver- keerskenniste beschikken. Natuurlijk weten zij datje niet met de fiets met z'n drieën naast elkaar mag rijden en dat het opvoeren van een brommer strafbaar is, maar vooral de ken nis en inzicht over verkeerveiligheid is onder de maat. Reden voor Volvo Nederland, in samenwerking met het ministerie van Verkeer en Waterstaat, Veilig Verkeer Nederland, Rijks- en gemeentepolitie en de Stichting School en Bedrijf een reizend verkeersveiligheidproject op te zetten dat een jaar lang langs de Nederlandse scholen trekt. In totaal worden 350 scholen aangedaan. Vorige week stond het project opgesteld bij de Scholengemeenschap Holten. "We willen geen moraliserend ver haaltje houden want dat werkt op die leeftijd niet meer. Wat wij doen, is vanuit de eigen situatie in het verkeer in eigen stad of dorp, laten zien wat de eigen verant woordelijkheden zijn. Geen bele rend toontje dat wij het allemaal beter weten, maar inzicht geven, appelerend aan de eigen verant woordelijkheid", licht projectlei der J.M. Kobus toe. Het verkeersproject is opgezet voor de leerlingen van de bovenbouw van de scholen voor voortgezet on derwijs en zijn een onderdeel van de lessen maatschappijleer. Bij SGH namen de leerlingen van 4 Havo en 5 Atheneum er aan deel. Voorafgaande aan de 'praktijkles' werd in klasseverband al aandacht aan de verkeersveiligheid besteed. Tijdens het project werden de klas sen opgesplitst in kleine groepjes die op informele wijze door project leider Kobus op de hoogte ge bracht van de verkeersproblema tiek in Holten. Aan de hand van kaarten van het centrum van Hol ten werd aangegeven wat de groot ste knelpunten zijn. Meer nog tot de verbeelding sprak het lijstje van ongelukken in 1986, waarvan drie met dodelijke afloop en het aantal bekeuringen van mensen met een 'neut achter de kiezen'. Verder werd aanschouwelijk gemaakt waarom het opvoeren van een brommer levensgevaarlijk is en konden een aantal scholieren aan den lijve op de botssimulator on dervinden wat een botsing met een Voor de veehouders, bij wie nog onduidelijkheden bestaan over de manier van bijhouden van de mestboekhouding - en dat zijn er, gezien de grootscheepse actie van vorige week zeer velen -, bestaat nu de mogelijkheid om telefonisch informatie in te winnen bij de con sulentschappen in hun regio. In elk consulentschap zal tijdens kantooruren permanent iemand aanwezig zijn, die vragen over het invullen van de mestboekhouding kan beantwoorden. In het kader van de meststoffenwet is elke veehouder met ingang van 1 mei jl. verplicht een mestboekhou ding bij te houden. (Inmiddels heeft de minister laten weten dat de in vulling van de gierformulieren met een maand is uitgesteld tot medio juni). Daartoe hebben alle veehou ders eind april dan dit jaar een mestboekhouding ontvangen. Door de ingewikkeldheid van de boekhouding, die bestaat uit zo'n dertien forumlier en vergezeld gaat van een uitleg die zo'n dertig blad zijden omvat, hebben vorige week leden van OLM en ABTB de boek houding retour gestuurd. De verplichting om een mestboek houding bij te houden geldt nie voor veehouders die omgerekenc per hectare een referentiehoeveel heid hebben van minder dan 12. kg. fosfaat per hectare. Zij behoe ven slechts een eenvoudige verkla ring in te vullen en op te sturei naar de distrcitsbureauhouders. De consulentschappen zijn onde de volgende telefoonnummers be reikbaar. Consulentschap voor de rundvee houderij Hengelo: tel. 074-43 04 45 Zwolle tel. 038-27 19 99. Consulent schap voor de varkens- en pluim veehouderij Zwolle: tel. 038 - 27 19 99. Protest Het hoofdbestuur van de OLÏv' heeft na een spoedberaad met d< afdelingsbesturen minister Brak. vorige week vrijdag een telegran gezonden waarin met klem wen aangedrongen op een vereenvoudi ging van de mestboekhouding ei een uitstel tot 1 januari 1988. OLIV stelt dat de opeenstapeling van allt maatregelen, waarmee de boerer worden geconfronteerd, het accep tatievermogen van de leden volle dig overschrijdt. De leerlingen van bovenbouw SGH tijdens de uitleg over de ingebouwde verkeersveiligheid in auto's. snelheid van maar negen kilometer per uur betekent. Daarnaast mochten per groep vier leerlingen hun reactievermo gen testen. De Holtense scholieren scoorden daarin zeer hoog. Maxi maal konden 100 punten worden behaald. Ronald Brinks voert mo menteel de landelijke score aan met 95 punten, gevolgd door Hans Haandrikman en Johan Hoevink ieder met 93 punten. Zij zijn uitge nodigd om in april ter afsluiting van het project mee te dingen naar de landelijke hoofdprijs. Adjudant Oberink, die een van de lessen bijwoonde, was vol lof over het project, al vond hij (met de leraren maatschappijleer), dat één uurtje aanschouwelijk verkeerson- derricht beslist te weinig was. „Ei genlijk zou verkeersonderwijs tot het normale lessenpakket moeten behoren. Het is toch te gek dat er tussen de lagere school en het rijbe wijs op geen enkele wijze aandacht wordt besteed aan het verkeer, ter wijl de middelbare scholieren dage lijks de grootste groep verkeers deelnemers vormen". p/mtr vanafI v w w 150 hoog normale prijs 19.95 nu p/mtr 180 hoog nu p/mtr 220 hoog nu p/mtr14.95 p/mtr v.a mohair (wol), normale prijs 125.- nu p/mtr 140 breed, prachtige meubelstof kwaliteit (ook 'lO C|R uitstekend geschikt voor overgordijnen) p/mtr w 30 cm hoog, voor de caravan, uitzoeken p/mtr Verder enorme sortering overgordijnen, meubelstoffen, vitrages, fournituren etc. tegen zeer lage prijzen. Ook verzorgen wij projecten tegen de bekende lage Vlaskamp prijzen. ALMELO: Nijreesweg/hoek Nijreesdwarsweg tel. 05490-1 45 37 maandagmorgen gesloten, donderdag koopavond. RUSSEN: Enterstrat 31 tel. 05480-1 57 27 dinsdag gesloten, donderdag koopavond ENSCHEDE: Kuipersdijk 102 tel. 053-32 40 65 maandagmorgen gesloten, donderdag koopavond COEVORDEN: Friesestraat 47 tel. 05240-1 79 02 dinsdag gesloten, donderdag koopavond RAALTE: Varkensmarkt 2b tel. 05720-5 84 73 maandag gesloten, vrijdag koopavond GE^ENnfE van de vakman nu ook in spuitbus! Wij vullen zelf onze spuitbussen in iedere gewenste kleur en laksoort. Alle spuitbenodigdheden en vakgerichte adviezen. AUTOSCHADES - SPUITWERK - CARR. ONDERDELEN - AUTOGLAS Daltonstraat 13, tel. 05480-1 33 47. ind.terr. De Mors, Rijssen. We spuiten bronnen voor 25 - per meter Alle p.v.c. hulpstukken aanwezig evenals sproeiers, slangen, koppelingen enz. Vraag gratis advies Holterweg 100, 7441 DK Nijverdal, Maneschijnsweg 32 - 7451 LK - Halten Telefoon 05483-613 87 Het adres voor algehele uitvoering van: NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD KEUKENS OPENHAARDEN MEUBEUNRICHTING Te koop: prima aardappelen (Surprise) Niet behandeld met vergif en met de hand gesorteerd. W. G. Markvoort Tel. 6 18 69 Zaterdag was het een druk trai- ningsweekeinde voor de coureurs van de Wielervereniging, vooral voor degene die naar Luik-Basten aken-Luik gaan. Afgelopen zaterdag trokken ze naar Bennekom om deel te nemen aan de DNK tocht over een afstand van 220 km. Ook namen enkele leden deel aan de 110 km. Zondag meldden zich enkele in Hengelo voor de Zoll Rundfahrt over 125 km. Het was vroeg opstaan, want om zes uur was de vertrektijd uit Hol ten. Om kwart voor zeven zaten de rijders in het zadel en ging het rich ting Wolfheze, Oosterbeek, Rozen- daal naar de Zijenberg. Klimmen, dalen en veel pijlen van andere tochten, dus uitkijken. Op de Pos- bank kwam men onverwachts een skieër tegen. Vol goede moed en genietend van een lekker zonnetje ging het door de Achterhoek naar Zeddam voor de eerste controle. Na 's Heerenberg begon het meer op country en western te lijken. Een loslopend gezadeld paard, maar zonder ruiter, kwam de renners te gemoet. Gerrit Bosman, optredend als paardenvanger, ontfermde zich over het beest. Na dit oponthoud ging het naar Pannerden voor de oversteek. Hier werd de 120 km. groep afgehaakt, die via Groessen, Huissen, Driel en Hekeren naar Bennkom koersten. De mensen van de 220 km. gingen via de dijk langs de Waal naar Nijmegen, Ub- bergen en Beek waar een flinke klim wachtte. Menig zweetdruppel tje kostte deze beklimming, maar iedereen kwam wel boven. Via de golvende Zevenheuvelenweg werd Groesbeek bereikt en op naar Gen nep voor de tweede controle. Via di verse kleine plaatsen als Haps, Mill, Grave en Nifftrik naar Baten burg voor de derde controlopost. Tot slot gingen het door het Land van Maas en Waal, Eist, Achterberg naar Bennekom terug. Doordat er enkele pijlen weg of omgezet wa- Met 34 dames, waaronder een tien tal gasten, vertrok HVG Dijker- hoek donderdag 21 mei om half acht richting Drente. Jammer ge noeg waren verscheidene leden door omstandigheden verhinderd. De eerste stop was in Daalen, waar een glasblazerij werd bezocht. In gemoedelijk Drents werd de dames de kunst van het glasblazen uitge legd, natuurlijk vergezeld van een interessante demonstratie. Hierna werd koffie gedronken in het schil derachtige dorpje. De tocht werd voortgezet door het Drentse land schap langs tientallen ja-klikkers. Rond het middaguur arriveerde men in Bargercompascuum waar het museum werd bekeken. Men kon daar o.a. zien hoe de mensen in de tweede helft van de vorige eeuw leefden in de plaggenhutten van veenkoloniën. Voor het winkeluurtje had de rei- sommissie, bestaande uit de dames M. Haverslag-Haverslag, J. Rech- terschoot-Stevenbeld en B. Steu nenberg-Schutte, gekozen voor Hoogeveen. De dag werd besloten met een diner in De Poort van Twenthe in Rijssen. ren, gaf de teller uiteindelijk 230 kilometer aan. Een flinke rit met prachtig natuurschoon. Waalse Pijl Hans, Ton, Wim van Oyen en Jar Ottens waren zaterdag aan de start in Spa, België voor de klassieker De- Waalse Pijl, over een afstand van 212 km. Een pittige tocht waarin di verse cols die ook bij Luik-Bastena ken-Luik zijn opgenomen. Het was de eerste keer dat leden van w.v Holten hier aan de start versche nen. De tocht kenmerkte zich door een goede organisatie en het aanta deelnemers bedroeg plm. 3000. In de periode van 7 november 1987 tot februari 1988 organiseert de Stichting Landschapsonderhoud Overijssel een VENEL-cursus. VE- NEL staat voor Vrijwillig Educatief Natuur- en Landschapsbeheer Daaronder vallen activiteiten als wilgen knotten en heide schonen, die door vrijwilligersorganisaties als IVN-afdelingen en plaatselijke milieugroepen worden georgani seerd. Tijdens een VENEL-cursus kunnen de deelnemers de informa tie en ervaring opdoen die nodig is om dergelijke activiteiten in hun eigen woonplaats te organiseren en te begeleiden. De cursusdagen vallen in Salland op maandag en in Twente op don derdag. De praktijkdagen zijn op zaterdag. De bijeenkomsten zijn wekelijks. De kosten bedragen f. 25,-. De reiskosten zijn voor eigen rekening. Wie voor deze cursus belangstel ling heeft kan contact opnemen met het secretariaat van de Werk groep Natuur en Milieu Holten, Houtweg 12, tel. 6 26 09. Het CJV/YMCA Overijssel organi seert dit jaar voor de tweede keer in successie het muziekfestival de 'Nacht van Overijssel'. Op vrijdag 26 juni van 21.00 uur tot zaterdagmorgen 27 juni rond 06.00 uur kan men in het openlucht theater in Nijverdal genieten van zo"n zeven verschillende muziek soorten. Aan het festival werker, mee: Ebeneser and friends, Har row, D'arque, Tatlises, Gurubu Nocture en Boozers of York. Aangezien de belangstelling vorig jaar enorm was en het aantal bezoe kers beperkt is, is het zaak dat mer. zich zo spoedig mogelijk opgeeft bij: CJV/YMCA Overijssel, Juffe- renwal 24,8011 LE Zwolle, of telefo nisch 038-21 30 23.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 9