Feest bij Blauw Wit Ajax winnaar mix-toernooi van Holten Meisjes Haarschool weer onverslaanbaar Op hoogste niveau Handbaljeugd in toernooi succesvol Lensbokaal voor Arend Koetsier Müller/Van Heek derde in Finland Vletgoorbokaal voor Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Prijs voor Bergruiters Jeu de boule Gezellig familiefeest Blauw Wit Makkie voor de duiven Kolschool winnaar schoolvoetbaltoernooi GP motorblok vastgelopen VRIJDAG 29 MEI 1987 7 August Müller en Henk van Heek hebben zondag tijdens de Grand Prix van Finland genoegen moe ten nemen met een derde plaats. Oorzaak daarvan was het vastlo pen van het snelle GP blok zater dags tijdens de training. Zij moes ten daardoor aan de start verschij nen met het minder snelle reserve- blok, dat zowel bij de start als in het wedstrijdverloop minder snel bleek te zijn. In de eerste manche gingen ze als zesde van start en wisten na 30 minuten en twee ronden beslag te leggen op een vierde plaats, achter Bachtold, Millard en Van Gastel. Janssen werd vijfde. Johan Smit, deze keer rijdend met Van Deute- kom, reed een sterke race en werd negende. In de tweede manche gin gen August en Henk opnieuw als zesde van start en zij zijn ongetwij feld tot op de bodem van de Honda gegaan om uiteindelijk als derde te finishen, nu achter Van Gastel en Bachtold. Janssen werd nu vierde en Van Goch achtste. Johan Smit moest helaas na een buiteling de strijd staken. Volgende week kunnen we lezen of het snelle blok voor donderdag, als de Grand Prix van Zweden wordt verreden weer in orde was. In het dagklassement werd Bach told winnaar, Van Gastel tweede en Müller/Van Heek derde, Janssen vierde. Van Goch twaalfde. Johan Smit eindigde op de vijftiende plaats. De tussenstand na drie grand Prix is als volgt: 1. Van Gast el, 100 pnt,; 2. Müller/Van Heek, 89 pnt,; 3. Bachtold, 82 pnt.; 4. Millard, 53 pnt.; 5. Janssen, 52 pnt.; 7. Van Goch, 35 pnt.; 15. Smit, 17 pnt.; 16. Bens, 14 pnt,; 17. De Vries, 13 pnt. Derk Jan Müller en Gert Jan Sche perman hebben afgelopen zondag in Frankrijk tijdens een internatio nale wedstrijd waarbij de hele sub top aanwezig was een sterke wed strijd gereden. Er werden drie man ches gereden en daarin behaalden zij een vierde, tweede en weer vier de plaats. Ook zij blijven in het buitenland rijden en reden op He melvaartsdag nog een internatio nale wedstrijd. Aanstaande zondag 31 mei is de vijfde kampioenscross te Ospel/Ne- derweerd in Brabant en niet zoals eerst op de wedstrijdagenda stond in Makkinga. Een spelmoment uit het sehool-handbaltoernooi met aan worp het team van Dijkerlo Tijdens het grote concours hippi- que, dat zaterdag werd gehouden in Markelo en waaraan meer dan 250 combinaties deelnamen, heeft in de dressuur Pascal Betten met Moniek een tweede prijs behaald (130 pnt). Marie Elise Dollekamp met Attend behaalde een derde prijs (122 pnt.). Bij het springen klasse B was er voor Pacal Betten met Golden Irisch een vijfde prijs. De meisje van de Haarschool wa ren ook dit jaar niet te kloppen tijdens het jaarlijkse voetbal- en handbaltoernooi voor de Holtense basisscholen, dat in de afgelopen weken gespeeld op sportpark Meermanskamp. Zij wisten alle wedstrijden in winst om te zetten. Verrassend was de tweede plaats van het combinatieteam van de scholen uit Dijkerhoek en Espelo, die speelden onder de naam Dijker lo. Zij behaalden evenveel punten als de Kolschool, maar hadden een beter doelsaldo. De Schakel werd met vier punten vierde. De teams van de Dorpsschool en het Kompas eindigden op een gedeelte laatste plaats, waarbij het doelsaldo van de Dorpsschool net iets beter was. De Kompas-meisjes mochten ech- onder ideale weersomstandighe- ter de fair-play cup in ontvangst den Vond zondag op Meermans- nemen. Bij het voetbaltoernooi hadden zich na de eerste speeldag vier teams voor de finalepoule gekwa- clificeerd: Kolschool, Haarschool, Schakel en Dorpsschool. Tot de laatste wedstrijd bleef het span nend. Nadat de Kolschool en de Haarschool tegen elkaar gelijk ge speeld hadden, moest de laatste wedstrijd de beslissing brengen. Aleen bij een winst met meer dan 5- 0 op de Schakel zou de titel voor de Haarschool zijn. Het werd echter 1- 0 voor de Schakel. Door dit resul taat was de Kolschool de terechte Dijkerlo, 5-7; 3. Kolschool, 5-7; 4. kampioen. De Haarschool werd Schakel, 5-4; 5. Dorpsschool, 5-1; 6. met een beter doelsaldo tweede, de Kompas, 5-1. Schakel derde en de Dorpsschool vierde Voetbal: 1. Kolschool, 3-5; 2. Haar- De eindstanden waren: school, 3-3; 3. Schakel, 3-3,4. Dorps- Handbal: 1. Haarschool 5-10; 2. school, 3-1. De pupillen van Blauw Wit zijn za terdag algemeen winnaar gewor den van het door de eigen vereni ging georganiseeerde puppillen- toemooi. Zij mogen voor een jaar de grote Vletgoorbokaal in de prij- zenkast zetten. Zestien pupillenteams van de voet balverenigingen Daarle, Haarle, Eefde en Blauw Wit speelden onder Toon Jongman gecoacht werd. Feyenoord, onder leiding van Erik kamp het Mix-toernooi van s.v. Spenkeling, won de kleine finale, Holten plaats. Het eerste gedeelte die uitsluitend bestond uit het ne- van dit gebeuren werd gevormd men van strafschoppen, door een voetbaltoernooi tussen Na het toernooi vond op het gazon teams die waren samengesteld uit voor de kantine een oergezellige spelers van de diverse senioren-elf- barbeque plaats, die duidelijk tallen. De tien elftallen, getooid maakte dat de sfeer binnen de club met de namen van ere-divisieclubs, uitstekend is. Voorzitter J an Kurz waren door de organiserende senio- bedankte de bij de organisatie be rencommissie uitstekend gemixt, trokken leden en liet de uiitreiking zodat er leuke en spannende wed- strijden te zien waren. De altijd weer beschikbare clubscheidsrech- 1 I 1 f C I O fTPf! ters hadden in feite een gemakkelij- ke dag, want de wedstrijden had- p TT 1 den een sportief verloop. Uiteinde- V^/ JTrOl L Vil lijk won Ajax onder leiding van coach Wim Nijenhuis door het be- Dinsdag 19-5 dames: Holten 1-TC ter nemen van de strafschoppen, de Tion 2 2-3, Holten 2-P. Braband 5 3- fïnale tegen FC Utrecht, dat door 2, Holten 3-Luct. et Em. 4 1-4, Hol ten 4-TC Rijssen 7 1-4. van de prijzen over aan de voorzit ter van de supportersvereniging, Gerrit Jansen. Deze greep de gele genheid aan om aandacht te vra gen voor de Sponsorloop, die op zaterdag 13 juni op Meermans kamp wordt gehouden ter gelegen heid van de opening van de nieuwe handbal- en atletiekaccomodatie. Het via deze Loopathon ingezamél- de geld komt ten goede aan de verdere uitbreiding van sportpark Meermanskamp. Ook op zaterdag 13 juni sluit de s.v. Holten het sei zoen af met de Medewerkersavond, waarvan het slagen al bij voorbaat vaststaat. ideale weersomstandigheden op sportpark 't Vletgoor een hoogst sportieve strijd om de prachtige bekers en plaquettes die er te win nen waren. De wedstrijden werden gespeeld onder auspiciën van de KNVB, afd. Twenthe. Het winnende team van elke poule kreeg een beker en de tweede, der de en vierde plaats waren goed voor een plaquette. De organisatie was bij Mannes Scholman en Harry Paalman in goede handen. De uitslagen waren: Pupillen Fl: 1. Haarle, 6 p.; 2. Blauw Wit, 4 p.; 3. Eefde, 2 p.; 4. Daarle, Op.; Pupillen El: 1. Eefde, 6 p.; 2. Haarle, 4 p.; 3. Blauw Wit, 1 p.; 4. Daarle, 1 p.; Puplülen E2: 1. Eef de, 6 p.; 2. Blauw Wit, 4 p.; 3. Haarle, 2 p.; 4. Daarle, 0 p.; Pupillen Dl: 1. Blauw Wit, 6 p.; 2. Daarle, 4 p; 3. Haarle, 2 p.; 4. Eefde, 0 d. Winnaar Blauw Wit, 15 p.; 2. Eefde, 14 p.; 3. Haarle, 14 p; 4. Daarle, 4 p. Liefhebbers van het Jeu de boules- pel kunnen zondagmiddag weer aan hun trekken komen bij J.s. De Schure. Het inschrijfgeld per team bedraagt f. 2,50 en de aanvang is 14.30 uur. Het was feest bij Blauw Wit. Twee jeugdelflallen hebben vorige week het kampioensfeest kunnen vieren, De kampioenen van Blauw Wit waarvan we nu nog even verslag doen. De junioren van Blauw Wit A2 heb ben met een nipte 2-1 zege in de uit wedstrijd tegen Omhoog A2 uit Wierden het kampioenschap be haald. De rust ging in met een 1-1 gelijke stand. De kampioenstreffer werd ver in de tweede helft ge maakt door Henk Hulsman. De Blauw Wit-pupillen E2 verloren weliswaar de laatste wedstrijd om de titel van de Zweef E2, maar aan gezien ook de naaste concurrent Hulsenseboys verloor en het doel saldo van Blauw Wit beter was, kon er toch een bescheiden feestje wor den gebouwd. Woensdag 20-5 jeugd jongens: Hol ten-Smash B 3-2. Mix: Holten-TOGO 3 0-5. Zaterdag 23-5 jeugd mix 15: Holten 1-Lemelerveld 5-0, Holten 2-TC Delden 3 1-4. Sen. mix: Holten 1-de Pelikaan 11- 4, Holten 2-MTV65 3 5-0, Holten 3- Luct. et em. 6 2-3, Holten 4-TC Nij- Voor de zaterdagavond in feestzaal verdal 8 0-5. „De Poppe" gehouden jaarlijkse Sen. heren: Holten-P. Braband 5 5- medewerkersavond van de ZW 0. „Blauw Wit" bestond een zeer grote Zondag 24-5 sen. mix: Holten 1-Lo belangstelling. een feit waarover de chem 12-6, Holten 2-Dev. LTC 7 2-6. voorzitter van de Aktiviteitencom- Sen. heren: Holten-'t Stokpaardje 2 missie, Dick Beldman in een kort 0-6. welkomstwoord z'n vreugde uit sprak. Clubvoorzitter Gerrit Wel- ink bracht dank aan de grote groep dames en heren die voor de vereni ging veelal „pro deo" weer enorm veel en belangrijk werk hebben ge- De 243 ingekorfde duiven hadden daan waardoor de competitie en dit keer weer een makkie, want met andere evenementen vlot konden een snelheid van ongeveer 88 km. worden afgewerkt. Welink dankte p/u keerden de meesten terug van- in 't bijzonder de clubleden Hannie af Houdeng/België, een afstand van Smit-Kruimelaar, Benny Aanstoot pim 256 km. en Herwin Meijerink die elk meer om 08.30 uur vond de lossing dan honderd loten verkochten en piaats en het was de combinatie hiermee een belangrijk aandeel Oolbekkink-Tijhof, die om 11.24 hadden in het welslagen van de uur het eerst kon klokken. Na 15 jaarlijkse verloting ten bate van de minuten waren de 49 prijsvliegende Jeugdafdeling. De geslaagde mede- duiven binnen, werkersavond werd op hammond- £)e uitslag was: orgel en piano muzikaal omlijst 1.6.13.29.30, Comb. Oolbekkink- door Graads oet Riessen. Tussen Tijhof; 2.22.26.37, T. Schuppert; de bedrijven door kreeg conferen- 3 h. Jansen; 4.9.10.14.15, G. Eg- cier Gait van Mallum zonder moei- berts; 5.21.27.41.45, M. Lodeweges; te de lachers op z'n hand met dolko- 7.31.32.46.47, Com. Kwintenberg; mische praatjes waarbij een aantal 8.11.24, A. Ten Dam 1; 12, mevr. Van Blauw Witters op de hak werd ge- Beek; 25, J. Aaftink; 33, H. van nomen. Beek; 40.44.49, A. ten Dam 2. De boomlange Canadian omspeelt met gemak de Holtense basketballers. Ademloos keken zo'n zeshonderd leerlingen van de klassen 1 en 2 van de Scho lengemeenschap Holten vorige week naar de superieure staaltjes top-basketbal dat hen werd voorgeschoteld door een aantal leden van het topteam Sportlife Canadians uit Amsterdam. Al enige jaren beijveren de sportleraren van de Scholengemeenschap Holten zich de basketbalsport in Holten populair te maken. Dit heeft inmiddels geleid tot een eigen school-basketbalteam. Op uitnodiging van gymnastiekleraar Westers werd vorig jaar voor de leerlingen van de klassen 3 en 4 reeds een zogenaamde 'clinic' (demonstratie) gehouden, die bijzonder goed aansloeg bij de jeugd. Wessels legde toen de contacten voor nog een tweede bezoek van top-basketballers aan Holten. Wegens omstandigheden lieten twee van de vijf Amsterdamse basketballers verstek gaan, maar de verrichtingen van de overige drie boomlange kerels wa ren uit de kunst. Ter afsluiting van de demonstratie werd door de topbasketbal- lers nog een wedstrijdje gespeeld tegen het schoolteam. Twee Holtenaren kre gen de vererende uitnodiging met de Canadians mee te spelen. Ter afsluiting van het seizoen '86/'87 namen 4 jeugdteams van de handbal deel aan het jaarlijkse Gerda Schuiterttoumooi, dat dit 'jaar bij het 50-jarige Raalte werd verspeeld. De A-adspiranten ein digden met 3 winst- en 1 verliespar- tij bovenaan, maar moesten op doelgemiddelde de eerste plaats la ten aan Overwetering. Meisjes B bleven ongeslagen en werden kam pioen in hun poule. Ook de jongens weerden zich goed en konden ook in hun poule het toernooi met vier maal winst afsluiten. De pupillen wonnen de eerste 2 wedstrijden, ,maar verloren de laatste twee, zo dat een 3e plaats werd bereikt. Met de deelname aan het toernooi is het handbalseizoen afgelopen. De jeugdteams spelen op zaterdag 13 juni bij de opening van het handbal en atletiek accommodaties nog en kele promotiewedstrijden. Beker: Zowel de heren als de dames verlo ren hun laatste bekerwedstrijden. De dames speelden tegen Actief en verloren de wedstrijd tegen het 2 klassen hoger spelende Actief via een 1-7 ruststand met 5-13. Scores: Marieke Nijland, Marti Barvelink 2, Jeanet Nijland 1. De heren speel den met een aantal invallende jeugdspelers tegen het naar de 3e divisie gepromoveerde Achilles. Zonder keeper Gerhard Leusink, Nico Vorst en Alwin van Ommeren kon men bij rust terug zien op een goede eerste helft ondanks een 7-15 achterstand. Na rust werd het over wicht van Achilles steeds sterker en kwam Holten conditioneel veel te kort. Mede daardoor kon Achil les een ruime 11-33 overwinning boeken. Scores: Meino v. Beek 4; John Lamping 3; Diederik Hussla- ge 2; Johan Plantinga, Ron de Geus 1. Competitie: Bij de jeugd werden nog 2 inhaal wedstrijden gespeeld. De jongens van Holten misten een kampioen schap door in de laatste wedstrijd met 9-5 te verliezen van Kwiek uit Raalte. In de eerste helft kwam Holten al op een 4-1 achterstand en hoewel de 2e helft gelijk opging, zag Holten geen kans de achterstand ongedaan te maken. Cl speelde uit tegen Tyfoon een goede wedstrijd. Met snel spel en een goede verdedi ging zorgde Holten ervoor dat Ty foon al bij rust met 2-4 achterstond. Na rust scoorden beide teams nog 2 maal zodat de laatste veldcompeti- tiewedstrijd voor de pupillen ein digde met een keurige 4-6 overwin ning. Toernooi: Door de dames senioren, junioren en heren wordt op zondag 8 juni (le pinksterdag) deelgenomen aan het toernooi van sc Overwetering. Aan vang senioren 10.00 uur; junioren 9.30 uur. Vertrek junioren 8.15 uur; senioren 9.15 uur. Mol spanning kijken de finalisten van de pnaltybokaal toe hoe Van der Gouw zijn doel schoon houdt. De Lensbokaal, voor de beste ju- tijdens de finale werd verdedigd nior doelschutter van s.v. Holten is door Raymond van der Gouw, kee- dit jaar gewonnen door Arend per van Go Ahead Eagles uit De- Koetsier. De Rob Onstenk beker, venter. De einduitslag was als volgt: Junioren 1. Arend Koetsier, 2. Hans Schoenmaker, 3. Jeroen Hendriks. Pulillen: 1. Erik Reilink. 2. Martijn Broekmaat, 3. Coen de Vries. voor de beste goaltjesdief onder de pupillen, werd gewonnen door Erik Reilink. De finales werden vorige week vrij dag onder niet zo beste weersom- standgheden afgewerkt op Meer- manskamp. De finalisten hadden De bekers werden uitgereikt door zich geplaatst door in de rust van Gerrit Wansink (Lensbokaal) en de de thuiswedstrijde van het eerste organisator van het penaltyschie- elftal penalty's te nemen. Het doel ten. Rob Onstenk.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7