„VVV moet niet alleen met toerisme bezig zijn" College in aanvaring met boze gemeenteraad j !'"'i Nieuwe VVV-voorzitter E.D. Vincent heeft er duidelijk zin Raad voelt zich buiten spel gezet Atleten actief in Berg tot Bergloop in: Geslaagd reisje NBvP Dijkerhoek Halve finale Mintonette Bridgeclub Geslaagd "Ik zie de VW niet alleen als een instituut dat puur met toerisme bezig is. Nee, zo'n in stelling is wervend voor heel Holten. Op vragen van vakan tiegangers, nieuwe bewoners of belangstellende onderne mers, overal moet de VVV een antwoord op kunnen geven". De nieuwe voorzitter van de Holtense WV E.D. Vincent heeft er duidelijk zin in. Voor de geboren en getogen Holte- naar, die in de ledenvergade ring van 30 maart de voorzit tershamer overnam van W.J.M. Muller, is zijn nieuwe functie een uitdaging. Vooral omdat hij niet in een opge maakt bed terecht komt. Een kennismaking met de man die de VW op puur zakelijke ma nier benadert. In zijn makelaarskantoor aan de Dorpsstraat benadrukt de nieuwe VW-voorzitter dat hij en zijn mede-bestuursleden zeker geen ge- zelligheidsclubje vormen. „Het is een zakelijke onderneming die ook zodanig bestuurd moet worden. Dat was ook de voorwaarde die ik heb gesteld toen ze mij vroegen. En daarbij ben ik van mening dat wan neer je ergens woont en werkt, je ook een stukje verantwoordelijk heid voor die gemeenschap moet dragen. Hoe druk je werkkring ook is, het is belangrijk dat je naast je werk een functie in het verenigings leven bekleedt". Voor Vincent, die ook als voorzitter van de Kiesvereniging Gemeente belang actief is, heeft zwaar meege wogen dat hij kan rekenen op een gemotiveerd bestuur en prima me dewerkers, onder leiding van be heerder Gerard Willems. Voeg daarbij de prachtige Holtense om geving en het dit najaar te betrek ken nieuwe onderkomen in het voormalige gemeentehuis en zijn jawoord is verklaard. „Die nieuwe huisvesting is heel belangrijk", be nadrukt hij. „Vooral vanwege de centrale ligging in het dorp, waar door we nadrukkelijker aanwezig kunnen zijn en meer toeloop ver wachten. Bovendien heeft dat oude gemeentehuis veel meer uitstraling en is de combinatie met de Oud heidkamer Hoolt'n ook ideaal. Wanneer de gemeente het groot on derhoud heeft verricht kunnen we er met de nodige zelfwerkzaamheid en een nieuwe inrichting (waarvoor in het verleden al reserveringen zijn gepleegd) een heel leuk gebouw van maken". Financiën Daarmee is tevens de beperking van de Holtense VVV aangegeven want naast de bijdrage aan het nieuwe onderkomen laat de begro ting voor dit jaar geen ruimte open voor nieuwe activiteiten. „We zijn blij dat we zoveel steun van de gemeente hebben voor wat betreft de huisvesting en de bezetting. Want zonder vaste kracht zou er vrijwel niets mogelijk zijn", aldus Vincent. „Wat dat betreft vind ik dat we ook meer leden onder het Holtense bedrijfsleven moeten hebben. Tenslotte is het VW-werk van belang voor de hele gemeen schap. Er zijn zelfs middenstanders die geen lid zijn. Natuurlijk is het een heel menselijke eigenschap om naar het directe voordeel voor je zelf te kijken. Maar in dit geval is juist die totale samenwerking van belang. Holten heeft een prachtige omgeving en enorme faciliteiten. Laten we daar met z'n allen achter gaan staan en zorgen voor een posi tieve uitstraling naar de consu ment". Het zal geen verwondering wekken dat de VW-voorzitter niet twijfelt aan het nut van de Stichting Hol ten Promotion. „De kracht van die stichting zit hem in de onafhanke lijkheid. Zonder naar de politieke consequenties te kijken kunnen er in de keuken van die stichting plan nen worden bereid. Plannen in een Voorzitter Eddie Vincent: „VVV verdient zakelijke aanpak". breed verband. Niet alleen op recre- worden geleverd aan de ontwikke- atief gebied, maar ook bijvoorbeeld ling van Holten". Holterberg houdt hij zich nog op de vlakte. voor wat betreft het aanpassen van bestemmingsplannen. De deskun digheid daarvoor is aanwezig. De politiek moet daarna de haalbaar heid van de plannen maar bekij ken. Overigens moet de Stichting Holten Promotion niet alleen de punten uit het rapport-Terp uit voeren. Vooral daarna moeten ze doorgaan op een veel breder ter rein. Zolang de onafhankelijkheid gewaarborgd is, kan er een bijdrage Rapport-Terp Het veelbesproken rapport-Terp vraagt uiteraard ook om een oor deel van de nieuwe VW-voorzitter. Vincent ziet op termijn vooral za ken als een betere bewegwijzering, „Zo'n waterplas zou best aan trekkelijk zijn en voor de stimule ring van het toerisme zullen we die vanuit de VW ook bepleiten. Ook een golfbaan zou voor Holten at tractief kunnen zijn, maar dan ook voorkomen dat particuliere ei genaren een stukje grond voor zich zelf afschermen. Zonder Holterberg zou Holten niet geweest zijn wat het nu is". Voor Vincent en zijn mede-be stuursleden is er dus werk genoeg aan de winkel. Zowel wat betreft de verhuizing naar de Dorpsstraat als wat betreft het op één lijn brengen van de eigen leden. „Je hebt na tuurlijk met verschillende belan gen te maken binnen zo'n VW. Gelukkig ben ik niet bij de onder linge concurrentie betrokken en kan ik me onafhankelijk opstellen. Rekening houdend met alle leden werken we toch aan een nieuw be leid. Meer aandacht voor het voor- en naseizoen krijgt daarbij de na druk. Vooral voor de wat oudere doelgroep. Daarnaast is het be langrijk dat we oog blijven houden voor de ontwikkelingen in Holten zelf. We willen ook bij de gemeente raad en b en w meer begrip kweken voor de situatie van de recreatie- ondernemers. Bijvoorbeeld door ■ÊÊM werkbezoeken. En daarbij gaan we door met gezamenlijk adverteren in de landelijke media. Die aanpak is het afgelopen jaar erg aangesla gen. Ik had me er nooit zo in ver diept, maar er komt nogal wat kij ken bij zo'n VW". De afdeling Dijkerhoek van de Ne Bond van Plattelandsvrouw* maakte woensdag 20 mei een reisj Waar de tocht heen ging was vo de dames een verrassing. Nadat in Haastrecht was aang legd voor koffie, werd in Den Ha; het Vredespaleis bekeken. Na e* lunch in Scheveningen ging mi naar Gouda, voor een bezoek a; een aardewerkfabriek waar o. veel Delftsblauw wordt vervaz digd. Vanuit Gouda gig men na Nieuw Vennep waar men een t zoek bracht aan de marsepeinba kerij De ware amandel. Nadat het moois en lekkers van mars pein was gekeurd, ging men ton naar Dijkerhoek waar bij het Bon Paard werd gedineerd. De pre dente dankte de reiscommissie, t staande uit de dames H. Koopma Brinkman. R. Rebnsen-Tuiters. i Podt-Steegink en D. Sluiter-W« bergen, voor de organisatie van h geslaagde reisje. De dames van Mintonette speler juni (aanstaande dinsdag) om 21 uur in sporthal 't Mossink de hal finale om de Twentse volleybalt ker. Tegenstander is MTSH i Hengelo. Ondanks het-feit sdat deze dame gedegradeerd zijn uit de eers klasse en dus in theorie een 'ma kie' moeten zijn voor de Holten sportploeg van het jaar, staan bekend als cup-fighters. het zal d; ook een spannende wedstrijd ku nen worden. Der sporthal is var 19.00 uur open, maar wees op ti; want vo| is vol. meer wandelroutes, langlaufroutes moeten we wel voorzichtig zijn met en ruiterpaden en een verbetering de lokatie. Want de Holterberg is van de verblijfsaccommodaties als heel mooi en bijzonder en dat moe haalbaar. Over hetere hangijzers ten we voor het nageslacht zo hou- als een recreatiepias tussen Holten den. Daar moeten we heel voorzich- en Markelo en een golfbaan op de tig te werk gaan en bijvoorbeeld Het Frisse Jongens effect, dat het nieuwe college van b en w tot nu toe kenmerkte, begint wat sleetse plekken te vertonen. Steeds vaker botst het college met de raadsleden. Daarbij gaat het niet om grote politieke items, maar om slordigheden die de indruk wekken of ook dit college de samenwerkimg met de raad niet altijd even serieus neemt. Dat bleek maandagavond overduidelijk bij twee voorstellen aan de gemeenteraad: de aanschaf van hoogtekaarten ten behoeve van de uitbreidingslokatie in Holten en het landschapsonderhoud in het buitengebied. Beide voor stellen waren niet alleen onzorgvuldig voorbereid, maar ook de verant woording aan de raad had op z'n minst wat meer niveau mogen hebben. Fraktievoorzitter H. Rustebiel trok het felste van leer tegen het voor stel hoogtekaarten ten behoeve van mogelijke uitbreidingslokaties aan te schaffen nu was komen vast te staan dat het college de kaarten reeds op het bureau had liggen, zodat de raad in feite voor het blok werd gezet. Hij stelde dan cynisch voor om de gemeentelijke commis sies maar af te schaffen, want deze hebben kennelijk geen enkel nut. „Alle leden van de commissies ge meentewerken en financiën heb ben zich tegen het voorstel ver klaard. Wethouder Dalhuisen heeft toen doodleuk geantwoord: „dan gaat het zeker niet door", terwijl hij wist dat de kaarten al in de la lagen. Hij was een kerel geweest als hij ons toen direct ingelicht had dat hij buiten zijn boekje was gegaan. Nu zet hij ons voor schut. Wij zijn ge woon belazerd", aldus een woeden de Rustbiel. De WD-fraktie bij monde van M. J. Spijker was in wat mildere bewoor dingen al even duidelijk. „De raad wordt gewoon gebruikt als ja-zeg- ger. Doe maar wat b en w zeggen. De wethouder had heel wat wrij ving weggenomen als hij tijdens de commissievergadering gewoon ge zegd had dat de kaarten er al la gen". Fraktievoorzitter H. Dul stelde vast dat de handeling van het colle ge niet juist was geweest en op z'n minst voorbarig omdat de tijdsfak- tor van ondergeschikte betekenis was. „Het handelen alsof de raad of de commissie ruimtelijke ordening al een uitspraak heeft gedaan, gaat in tegen de bevoegdheid vau de raad als hoogste instantie binnen de gemeentelijke autonomie. Het zal duidelijk zijn dat het reeds ge nomen initiatief naar onze mening op zijn minst voorbarig is te noe men. Het ware beter geweest de discussies af te wachten en daarna de nodige maatregelen uit te wer ken". Het CDA zag echter geen re den om tegen het voorstel te stem men omdat de commissie Ruimte lijke Ordening de kaarten nodig heeft om haar standpunt te kunnen bepalen voor een komende uitbrei dingslokatie. De PvdA-fraktie hield het wel erg kort. Zij verklaarde bij monde van mevrouw W. Dijkgraaf dat de han deling niet voor herhaling vatbaar was en stemde verder voor het voorstel. Boetekleed Met veel omhaal van woorden wil de burgemeester Van Rappard wel toegeven dat er foutjes waren ge maakt, maar de heisa die met name Gemeentebelang maakte vond hij overtrokken. De burgemeester be nadrukte dat er geen sprake was van misleiding van de raad, maar dat er slechts een procedurefout was gemaakt die zoveel opwinding niet verdiende. „Het krediet voor de kaarten was aanwezig en het was was voor ons dan ook niet meer dan een routinestuk dat we amper hebben gelezen, zo onbelangrijk was het Evenwel stond de hand tekening van de burgemeester en de secretaris onder de opdracht aan KLM Eurocarto bv toen in april de opdracht de deur uit ging. Even ging het nog hard tegen hard toen de verantwoordelijke wethou der Dalhuisen zijn voorganger Rus tebiel herinnerde aan enkele soor telijke accevietjes in de vorige raad, zoals de aanschaf van de com puter die door het vorige college er door was gedrukt. Hij wierp de aan- ringen die volgens de wethouder in de commissie waren gedaan over een aantal houtwallen die zouden worden opgeknapt. „Ik weet van geen houtwal 'afaldus een veront waardigde Van Schooten. Gemeen tebelang stemde dan ook tegen. Zij willen eerst meer duidelijkheid over het Landschapsbeleidplan. De VW ging - zij het tandenknar send - wel accoord, maar wilde vooraf inzag over de aan te pakken projecten. Robers merkte naar aanleiding van de beantwoording van de vragen op niet gelukkig te zijn met de handelwijze van het H. Rustebiel: „een kerel". college. „U vraagt steeds het ver trouwen van de raad voor allerlei zaken, en wij willen ook positief meewerken, maar dat kan alleen als b en w op hun beurt ook vertrou wen geeft. En dat ontbreekt maar al te vaak. Zo bereikt u dat u een kritische raad krijgt. Veel kriti scher dan de raad nu al is". Burgemeester VJ.L.F.C. ridder van Rappard: „Foutje" tijgingen van Rustebiel dan ook verre van zich. kritisch Vrijwel een soortgelijke discussie ontspon zich over het voorstel landschapsonderhoud buitenge bied met in de hoofdrol E.M. Van Schooten van Gemeentebelang, met assistentie van de WDer J. Robers. De Stichting Coördinatie Landschapsonderhoud Overijssel heeft op verzoek van de provincie een terugploegproject landschaps onderhoud opgezet,waarin ook Holten participeert. De gemeente Holten dient hiervoor 30.000 gul den beschikbaar te stellen. Als startgeld werd nu voorgesteld de overgebleven gelden uit de subsi- diepot rietsubsidie (f. 17.000daar voor beschikbaar te stellen. Welke projecten men nu denkt aan te pakken, konden de beide raads leden ondanks hardnekking vra gen niet gewaar worden. Wethou der Westerik verklaarde dat het Landschapsplan, dat twee studen ten twee jaar geleden vrijblijvend hebben aangeboden aan de ge meente, als leidraad zou worden gebruikt voor een landschapsbe heersplan. Op welke termijn die plan nu zou worden aangeboden, konden de twee raadsleden even wel niet gewaar worden. „Er wordt aan gewerkt", aldus de wethouder. „Een slag in de lucht", was dan ook de mening van Van Schooten. Ook ontstond er verwarring over verkla- Een groots loopfestijn afgelopen ningen naar Rhenen in 1 uur 2 min. zaterdag in de Berg tot Bergloop De 24 km. prestatieloop met de tussen Rhenen en Wageningen. finish in Ouwehands Dierenpark Met in totaal 14 onderdelen en met was met ongeveer 1000 deelnemers ruim 6000 deelnemers één van de sterk bezet. Gerard Beldman werd grootste loopevenementen in Ne- 10e in 1 uur 32.06 min. Wim Bel- derland. Op het zeer heuvelachtige dman finishte in 1 uur 40 mi en parcours liepen de dames Alie Bel- Hasrry heuvelmans in 1 uur 52 min. Er was ook een wedstrijdloop over 35 km. Herin testte Chris Offringa zich voor de marathon van Ensche de op 20 juni.Mmet een zevende plaats in 2 uur 20 min, slaagde hij glansrijk en moet in Enschede een tijd mogelijk zijn van 2 uur 50 min. Dinant Markvoort volgde verras send sterk, hij eindige als achtste in uur 22 min. dman, Clary Offringa, Willy Stam en Riet (achternaam onbekend) een duo-loop over 12 km. van Wage- Het paar Jongman-Van Veen is al gemeen kampioen geworden van de Bridgeclub Holten met een sco re van 59,41%. De familie Geerlink Komend weekeinde zijn er zater- dag390meiinOldenzaaleen25km. wegwedstrijd,tevens perestatie- loopen over 5-10-25 km.. Ook zater dag is in Doetinchem de 7e City loop over 1,4-3-6-10 km. Zondag 31 mei is alweer in Oldenzaal de Boes- kottenloop over 2,5 en 10 km. Afgelopen maandag zijn in Utrecht de meester titels snackspecialist uitgereikt, uitgaande van de Stich ting Vakopleiding Horea-IJsfnca. Uit Overijssel waren tien ge slaagden, waaronder Jos Kamp- werd periode kampioen in de derde periode met 54,40%. De club gaat nu op zomer-reces. Op donderdag 3 september 1987 wordt gestart met ht seizoen 1987/'88. De eindscore was: 1. Jongman-Van Veen, 59,41%; 2. Hanenburg-Glaudemans, 54,14; 3. fam. Geerlink, 53,70; 4. ds. Ruste- biel-Van Veen, 53,32; 5. v.d. Assem- Bontje, 52,36; 6.ds. Ter Harmsel- Mioch, 51,87; 7. Rustebiel-Goor- man, 51,67; 8. echtp. Hanewinkel, 50,29; 9. echtp. Klijnsma, 48,88; 10. Schooleman-Prins, 45,75; 11. echtp. Sawade, 44.08. De overige paren werden niet opge- - nomen in de uitslag, gezien zij niet huis en Henk Teeslink van t Kla vier en Huub Brands, allen uit Hol ten. voldeen aan het aantal gespeelde wedstrijden. Door burgemeester en wethouders verleende vr gunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer W. Beumer vergunning verleend voor het plaatsen van re meborden bij/aan het perceel Oranjestraat 69a; 2. aan de heer J. Reinaardus vergunning verleend voor het plaatsen van lichtreklamebak aan het perceel Larenseweg 32; 3. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. Biesters voor de verbouw van de woning Pastoriesti 46; - aan de heer H. v.d. Keuken voor de bouw van een schoorsteen, schuui erfafscheiding bij de woning van Holtenserf 13; - aan de heer F. W. Osterkamp voor de bouw van een berging bij de 1 ning Haarstraat 12; - aan de heer A. Scheperman voor de verbouw van de garage bij de 1 ning Schoutenstraat 27; - aan de A. J. Zuethoff voor de bouw van een bijkeuken bij de wor Mossinkserf 16; - aan de heer B. Leunk voor het plaatsen van een pergola en schutting de woning Kolweg 76; 4. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer G. J. H. van Aefst voor een boom bij de woning Gaar straat 10; - aan de heren J. Berghuis/T. Scheurwater voor twee bomen bij de wor Churchillstraat 27/29; - aan Horlogemakersbond voor bomen bij het zomerhuis Postweg 3: - aan de heer E. J. Kers voor een boom bij de woning Canadastraat 44 - aan de heer J. Nijland voor drie bomen aan de Wmkelbergweg'Borke weg; - aan de heer C. L. Tromop voor twee bomen bij de woning Churchillsti 77; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf danwel over eventi mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan r zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken v plaats op maandag 1 juni 1987 in het nieuwe gemeentehuis en wel des avo van 19.30-20.30 uur (ingang Kerkstraat) Onroerend-goedbelastingen Binnenkort zal een team van taxateurs beginnen het onroerend goed in de meente Holten te taxeren ten behoeve van de onroerend-goedbeiastinc Een dergelijke taxatie heeft ook plaatsgevonden in 1982. De in 1982 vastges de waarden hebben gedurende vijf jaren gegolden, te weten voor de be tingjaren 1983 tot en met 1987 Volgens de voorschriften dient er dit jaar een hertaxatie plaats te vinden r het prijsniveau van 1 januari 1987, terwijl de nieuwe vastgestelde waarden len worden gebruikt ingaande het belastingjaar 1988. Daar alle taxateurs in het bezit zijn van een legitimatiebewijs, kunt u hen zc dig vragen dit te tonen, indien zij zich voor inlichtingen tot u wenden. Wij zoeken u hen welwillend te ontvangen, zodat zij op vlotte wijze de hun of dragen werkzaamheden kunnen verrichten Toepassing artikel 18a en 19a WR0 t.b.v. Verboi Garage Dijkerhoekseweg 16 tot slaapkamer. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en houders van die gemeente door mevr. J. Fikkert-Veneman, wonende Dij hoekseweg 16 te Holten, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend v de verbouw van een garage bij het perceel Dijkerhoekseweg 16 tot slaai mer. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse dend bestemmingsplan „Dijkerhoek", daar de te verbouwen garage buiten op de bestemmingsplankaart aangegeven bebouwingsvlak is gelegen. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligc verlening van een vrijstelling als bedoeid in artikel 18a WRO (kruimelge len). Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek om bouwverc ning daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 19 mei 1987 hebben burgemeester en wethouders besloten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bc vergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 1 juni 1987. ter gemeent cretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezv tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethou< van Holten. De burgemester voornoei Holten, 29 mei 1987 W. L. F. C. van Rappard. Openbare commissievergaderingen De geplande openbare vergadering voor de commissies financiën en genu tewerken voor de maand juni 1987 gaan niet door. De-commissie onderwijs vergadert op maandag 1 juni 1987 om 16.30 ui het gemeentehuis. Smidsbelt 6. De agenda vermeld o.a. - advies inzake beschikbaar stellen gelden voor de verbouw van de bijzoi re Basisschool de Schakel - Gedachtenwisseling over naamgeving basisschool - Informatie voor E-lokalen problematiek

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5