Müller/van Heek door! pech buiten prijzen Holten winnaar van derde Hoolter Kaamp Twintig straten in elfde editie van Straatvoetbal Hemelvaarstdag pony-concours van De Bergruitertjes Coureurs al zwaar in training voor wieler-klassieker Middelink opnieuw schaakkampioen Alle combinaties Bergspeurdersvoor examen g;eslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD Publiek laat het afweten op Zuurberg Puzzelrit Resultaten Wustwezel Ruilavond vervroegd DONDERDAG 21 MEI 1987 7 Op zaterdag 30 mei wordt in Holten voor de elfde keer het Straatvoet- baltoemooi gehouden. Plaats van handeling is dit keer weer Meer manskamp. In totaal nemen 20 ef- tallen aan dit toernooi deel. Het eerste startsignaal wordt gegeven om 08.30 uur en de prijsuitreiking vindt plaats omstreeks vijf uur. Ge streden wordt om de Beltmanbo kaal. Ploegleiders die nog spelers te kot komen, kunnen zich in verbin ding stellen met Jan Foks, tel. 6 31 19 of Arie Ongena, tel. 6 37 90. Het programma luidt als volgt: 08.30 uur: Köllingsef-Noordenberg- straat; Schoutenstraat 1-Schou- tenstraat 2; Beuseberg-Churcill- straat; Gaardenstraat-Look. 09.11: Lageweg-Dorpsstraat; Hol- terbroek-Dijkerhoek; Lichtenberg- Landeweer; Verzetstraat-Indus- triestraat. 09.52: Köllingserf-Canadastraat; Schoutenstraat 1-Espelo; Beuse- berg-Kenemansstraat; Gaarden- straat-Kozakkenstraat. 10.33: Noordenbergstraat-Lage- weg; Schoutenstraat 2-Holter- broek; Churcillstraat-Lichtenberg; Look-Verzetstraat. 11.24: Dorpsstraat-Canadastraat; Dijkerhoek-Espelo; Landeweerd- Kenemansstraat; Industriestraat- Kozakkenstraat. 12.05: Köllingserf Lageweg; Schou tenstraat 1-Holterbroek; Beusc- berg-Lichtenberg; Gaardenstraat- Verzetstraat. 12.46: Noordenbergstraat-Doprs- straat; Schoutenstraat 2-Dijker- hoek; Churcillstraat- Landweerd; Look-Industriestraat. 13.27: Lageweg-Canadastraat; Hol- terbroek-Espelo; Lichtenberg-Ke- nemansstraat; Verzetstraat-Ko- zakkenstraat. 14.08: KüLlingserf-Dorpsstraat; Schoutenstraat 1-Dijkerhoek; Beu- seberg-Landeweerd; Gaarden- straat-Industriestraat; 14.49: Noor- denberg-Canadastraat- Schouten- straat 2-Espelo; Churchillstraat- Kenemansstraat; Look- Kozakkenstraat. 15.40: winnaar pule 1-winnaar pou le 2; winnaar poule 3-winnaar poule 4. 16.30: verliezer poule 1/2-verl. poule 3/4; winnaar poule 1/2-winnaar pou le 3/4. Ponyclub De Bergruitertjes organi seert op Hemelvaarstdag, 28 mei een groot concours op het paardes- portterrein aan de Borkeldsweg. Een concours, waaraan door onge veer 170 combinaties wordt deelge nomen. Iedereen kan de hele dag genieten van zowel springen als dressuur. De grote parade staat om 13.00 uur op het programma, waar na de afdelingsdressuur zal volgen. De toegang is geheel gratis. Prijzen Op het concours van de ponyclub Markelo zijn de volgende successen behaald: Individuele dressuur Ring 3 B dressuur derde plaats voor Henri Stegeman met Aparte, 126 punten Ring 9 L2 dressuur eerste plaats voor Willy van Coevorden met Strawinsky, 134 punten; vierde plaats Alieke Aaltink met Chelly, 124 punten B springen cat. C: derde Ewin Riet berg met Speedy; cat.D: vijfde Her- mien Bronsvoort met Bandit; acht ste Huub Brands met Nicole. L springen cat. D: zesde Lianne Veneklaas met Sandra. Donderdag 21 mei: Rietvogels I-Blauw Wit 119.00 u. V. 18.00 u. Zaterdag 23 mei: Blauw Wit 5-Blauw Wit 6 13.30 u., Blauw Wit 2 naar tournooi in Al- men V. 8.30 u., Veteranen naar tour nooi DES (Nijverdal). Eigen pupil- lentournooi. Aanvang 9.00 u. Aan wezigzijn: 8.30 u. Maandag 25 mei: Brummen V. 8.30 u. Holten D 3 pups naar toumooi Brummen V. 8.45 u. Holten E 3 pups naar tour nooi Markvogels V. 9.45 u. Zondag 24 mei: Holten F 1 en F 2 pups naar tour nooi WWV. Deventer V. 9.15 u. Hol ten jun. B2 naar tournooi Twenthe (Goor) V. 9.30 u. Vrijdag: 22 mei: Finale penalty-bo kaal met in het doel de G.A. Eagles D rvereniging Holten is al A zwaar in training voor de komende Drie Holtense deelnemers in actie op de Zuurberg. Met nummer 21 (r) Derk Jan Muller, daarnaast met nummer 25 monstertocht Luik-Bastenaken- Berrie Vruwink. Links vooraan rijdt met nummer H5 August Muller. Luik Zondag gingen dertien coureurs achting Winterswijk om deel te ne- nen aan de door de FTC Wenters jjeorganiseeerde toertocht. Twee Holtenaren voor de 110 km. en elf voor de 160 km. lange tocht. Het parcours was uitgezet in het Baumbergengebied rondom Coes- feld, een heuvelachtig landschap met daarin bijna alle beklimmin gen die er maar te bedenken waren. Er moest regelmatig flink op de pedalen gestampt worden om de top te bereiken, maar daar stond een flike afdaling tegenover. Onder goede weersomstandigheden met Blauw Wit 9-Kozakkenstraat 19.00 keeper A. v.d. Gouw. Komt allen!!! Dinsdag 26 mei: Blauw Wit 3-Holterbroek 19.00 u., Blauw Wit 6-Canadastraat 19.30 u. Donderdag 28 mei (Hemelvaarts dag) Sportpark 't Vletgoor. Unicef sportgala ten bate van kinder fonds. 14.30 u. Comb. Blauw Wi t/Holten- Enter Vooruit (le kl. KNVB) Voorwedstrijd (aanv. 13.00 u.) Blauw Wit B 1-Enter V. B 1) Zaterdag 30 mei: Stratenvoetbal Meermanskamp. S.V. Holten Zaterdag 23 mei: Holten D 1 pups naar tournooi MAC De Holterberg heeft voor zaterdagavond 23 mei een puzzelrit georganiseerd met als uitzetters H. Paalman en H. Bekkernens. De lengte is ongeveer 35 km. en van eenvoudige opzet, zodat iedereen mee kan doen. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur bij clubhuis De Biester, waar om 19.00 uur de eerste deelnemer vertrekt. Tot aan de prijsuitreiking worden er nog enkele spelletjes bingo ge speeld. De belangstelling voor de wedstrijden om de Holland Cup, die zondag werden verreden op de Zuurberg, viel wat tegen. Ondanks het mooie weer, de grote na men in het programma boekje en de aantrekkelijke wedstrijden, liet het publiek het een beetje afweten. Naar schatting waren er zo'n 2000 betalende bezoe kers, tegenover gebruikelijk bij een kampioenswedstrijd zo'n 4000. En dat was jam mer, want er waren mooie en spannende zijspanraces te zien. Ondanks de hier en daar wat ge brekkige communicatie, konden de meeste deelnemers en belang stellenden vorige week vrijdag toch op tijd aanwezig zijn bij de derde Vier Scholenontmoeting, de Hoolter Kaamp, welke door de slechte weersomstandigheden van de Meermanskamp verplaatst was naar Sporthal 't Mossink. Een eve nement, waaraan langdurige voor bereiding aan was voorafgegaan en waar men van tevoren al reke ning had gehouden met een alter natief regenprogramma. De deelnemende scholen waren de SG Erasmus uit Almelo, de SG Ba taafse Kamp uit Hengelo, de Alexander Hegius SG uit Deventer en natuurlijk de organiserende SG Holten. Om kwart over negen trad burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard naar voren om een kort welkomstwoord uit te spreken. Kort daarop zou hij de sportieve confrontatie officieel openen door onder luid applaus moeiteloos een hockeybal langs de verraste keeper in het doel te laten verdwijnen. De gehele dag werd er verbeten gestre den om de hoogste eer. De volgende onderdelen stonden op het pro gramma: zaalvoetbal, tafeltennis, mix zaalhockey, mis ringhockey, basketbal jongens en meisjes, bad minton, cross country, leraren vol leybal en tot slot touwtrekken. Nadat er tien onderdelen waren afgewerkt bleken er drie scholen qua puntenaantal op gelijke hoog te te staan en moest het lerarenvol- leybal en het touwtrekken de be slissing brengen. Toen om half ze ven de sportieve kruitdampen wa ren opgestegen, reikte de recor van de SG Holten, de heer Bakker, in allian-c"- De derde manche nam August weer een stampvol restaurant t Mos- sink, de prijzen uit. De uitslag luid de als volgt: 1. SG Holten 32 pun ten; 2. de Bataafse Kamp 30 pun ten; 3. Erasmus SG 30 punten; 4. Alexandèr Hegius 28 punten. De meeste belangstelling ging na tuurlijk uit naar de verrichtingen van August Müller en Henk van Heek en de andere Holtense deel nemers. Helaas moesten August en Henk de tweede manche missen door het blijven hangen van een onwillige gasschuif. De eerste manche ging senstatio- neel van start. August en Ilenk op kop, op de voet gevolgd door Berrie Vruwink en Derk Jan Müller Ber rie Vruwink met André Visser wis ten dat zelfs drie ronden lang vol te houden en zakten toen geleidelijk terug naar een keurige zevende plaats, direct achter Derk Jan Mül- ler/Gert Jan Scheperman. August en Henk moesten na zeven ronden Van Goch laten passeren en finish ten als tweede voor Van Gastel en Janssen. Johan Smit leverde een uitstekende prestatie en werd vijf de. Henk Seppenwoolde werd ne gende en Jan Rozendom met de niet getrainde Wim Bulsink veer tiende. De tweede manche ging August als vierde van start en op het moment dat hij de tweede plaats wilde ne men achter Van Goch bleef de gas schuif op vol hangen en dat gaf hem de schrik van zijn leven. Gelukkig liep het door een snelle reactie goed af, maar doorrijden was niet meer verantwoord. Derk J an en Gert J an zaten er goed bij met een vijfde plaats na de eerste ronde, maaar moesten terug naar een negende plaats. Berrie en André reden zeer sterk en foutloos en finishten als achtste, direct achter Johan Smit. Henk Seppenwoolde werd nu elfde en Jan Rozendom moest met Wim Bulsink afhaken. direct de kop. Derk Jan zat er goed bij maar werd door een achtjrop f e" ef 'etter zonnetje komende rijder als buffer gebruikt toerde de Raboploeg door dit fraaie en op de kant gezet en kwam als 22e Na afloop was een ieder ningsarbeid die de komende weken nog meer geactiveerd dient te wor den om in de klassieker in België met de Pinksterdagen goed uit de voeten te kunnen. Dat er flink aangepakt wordt blijkt wel uit de tochten die voor de ko mende weken op het programma staan. Zaterdag de DNK tocht in Bennekom van 220 km., speciaal voor de Luikgangers en over twee weken de BDU tocht in Barneveld over 230 km. Ook zullen enkele le den deelnemen aan de Waalse Pijl aanstaande zaterdag, een tocht over 212 km. De ploegleider zal de komende da gen zijn assistent naar de vorderin gen van zijn ploegleden vragen om dan de definitieve formatie voor de klassieker vast te stellen. Wij zullen u komende weken daarvan op de door, maar wist zich toch nog naar een dertiende plaats te rijden. Ber rie en André reden weer zeer sterk en pakten een mooie tiende plaats. Henk Seppenwoolde viel na de eer ste ronde op een zeventiende plaats uit. August en Henk hadden inmiddels na twee ronden hun leidende posi tie moeten afstaan aan Van Gastel, maar dat duurde maar twee ron den. Toen namen zij de kop weer over en wat Van Gastel ook pro beerde, hij kwam er niet meer langs. Zo te zien even een gevoelige prik van August en Henk aan Van Gastel en dat met de reserve motor. Johan Smit vocht zich sterk naar een vierde plaats achter Jansen. Er mochten ook enkele junioren meerijden, waaronder de Holtense combinatie Jan Vos en Jan Willem Nijland. In de eerste manche wer den ze vanaf een 24e plaats toch nog 20e en dat was voor deze jon gens niet slecht. In de tweede man che moesten ze helaas met pech in de vierde ronde opgeven, weer op een 20e plaats. Jammer, want van zo'n wedstrijd kan je veel leren. De daguitslag was als volgt: 1. Van Gastel, 2. Janssen, 3. Van Goch, 4. Johan Smit, 5. Tony Bens, 6. Berrie Vruwink, 7. Hermsen, 8. Derk Jan Müller, 9. August Müller. donderdagochtend vertrekt de ca- ravaan naar finlnad om daar zon dag de derde Grand Prix te rijden, hemelaartsdagis de Grand Pix van Zweden aan de beurt en zondag daarna de vijfde kampioenscross te Ospel en niet in Makkinga. tevreden over de verrichtte trai- hoogte houden. De interne competitie van de schaakclub Holten (die dit seizoen uit 22 ronden bestond) is afgelopen. De strijd om het clubkampioen schap was ditmaal een aangelegen heid tussen Ton van Oijen, Dick van der Knaap en Joep Middelink, waarbij laatstgenoemde voortdu rend een kleine voorsprong hield. Toen Ton en Dick beiden in de 20ste ronde verrassend een neder laag kregen te verwerken, kon Joep volstaan met het "op remise spe len" in zijn laatste partijen om club kampioen schaken 1986-1987 te kunnen worden. Daarmee behaal de Middelink voor de tweede ach tereenvolgende maal het clubkam pioenschap, waarbij hij dit seizoen ongeslagen wist te blijven. Een zeer goed schaakseizoen hadden Gerrit Stevens (vorig sei zoen nog op de 14e plaats geëin digd, nu op de 4e!), Bertus van Beek (van 16 naar 7) en Raymond Koster Joep Middelink. (2586); 6. Geert Stevens (2403); 7. Bertus van Beek (2196); 8. Ray mond Koster (2163); 9. Henk van Beek (2040); 10. Hans van Oijen (2014); 11. Wim Kees van Rijssen (van 20 naar 8). De speelsterkte van (1923); 12. Dinant van Beek (1918); de nog maar negentienjarige Ray- 13. Jan van Calcar (1626); 14. Niclas mond gaat met sprongen vooruit, Koelemay (1560); 15. Jan ten Velde De kringgroep de Bergspeurders fromd Beja,s home (96 pnt) (1467); 16. Philip Eijzmga (1418); 17. Gerard van Calcar (1395); 18. Teun Scheurwater (1295); 19. Cees den Bouwmeester (1149); 20. Jaap Schipper (1126); 21. Schaakcompu ter (961); 22. Raymond Hofs (801); 23. Erik Bosman (771). Het derde schaakteam heeft als waarbij tegenstanders vaak wor den verrast door fraaie offercombi naties! Eindstand interne competitie van de schaakclub Holten (met tus sen haakjes het aantal behaalde punten): 1. Joep Middelink (3571); 2. Dick van der Knaap (3360); 3. Ton van Oijen (3092); 4. Gerrit Stevens laatste team van de schaakclub hield zaterdag 2 mei haar tweede examen van dit jaar. Als keurmees ter was uitgenodigd de heer de Ca- lonne. Examenleidster was mej. van Diepen. Begonnen werd in Espelo met het onderdeel A (speuren). Anton ten 's Middags werd het spectaculaire onderdeel, de africhting afgewerkt. Het pakwerk werd voortreffelijk verzorgd door Dick Oolbekkink. Alle combinaties slaagden hier voor met als hoogste Anton ten Dam legde de sporen wederom uit, Dam met Baldo van de Rietmolen zodat alle combinaties (IPO 2 en IPO 3) voor dit onderdeel slaagden met als hoogste W. Coenen met Arpad from Beja's home en B. Wie lens met Ringo van de Hiemberg- hoeve, beide met 98 punten. Ook de beide IPO 1 combinaties slaagden voor dit onderdeel. (96 pnt). Alle honden kregen voor moed en vechtlust uitmuntend. Touwtrekken was een van de onderdelen van de Hoolter Kaamp Gezien de gespannen gezichten, werd er behoor lijk aan getrokken. De totaal uitslag was: 1. W. Coenen met Arpad from Beja's home, 281 pnt.; 2. B. Tuitert-Paalman met Anousca van de Rietmolen, 262 pnt.; 3. B. Wielens met Ringo van de Hiemberghoeve; 4. J. Goossen Na de koffie op het eigen terrein met Doiya van de Fritshoeve, 255 aan de Lambooijsweg genuttigd te pnt.; 5. G. Rensen met Brenda van hebben werd het onderdeel B (Ap- de Rietmolen, 252 pnt.; 6. J. Vin- pel) afgewerkt. Ook voor dit onder- cent met Axel van Asmarjanta, 250 deel slaagden alle honden met we- pnt.; 7. A. ten Dam met Baldo van derom als hoogste W. Coenen met de Rietmolen, 237 pnt. (2756); 5. Theo van Lindenberg Onder goede weersomstandighe den konden de 348 ingekorfde dui ven hun terugvlucht vanaf Wust wezel - afstand plm 158 km. - aan vangen. De lossing geschiedde om 08.00 uur. Het was G. Egberts, die de eerste duif in de vereniging kon klokken. Over deze afstand behaalde de duif een gemiddelde van ongeveer 80 km per uur. Er waren geen verlie zen. De volledige -uitslag was: 1.9.13.17.20, G. Egberts; 2.5.18.28.45, A. ten Dam 2; 3.6.8.10.32, M. Lodeweges; 4.19.29.46.63, GrJ. Koetsier; 7. R. Bannink; 11.43.65.66, J. Aaftink; 12.31.51.57.59, Comb. Kwinten- berg; 14.15.25.30.44. T. Schuppert; 16.50.58, W, Aaftink; 34.47.54.55.60, E. Veneklaas; 36. H. Jansen; 37.39. Comb. Oolbekkink-Tijhof; 38.41.52, F. Meester en zn.; 42. J. Veldhuis; 56. G. Steunenberg; 62.64. A. ten Dam 1; 67., mevr. Van Beek. Holten de competitie afgesloten. De slotwedstrijd tegen E.N.0.3 (uit Nijverdal) eindigde in een gelijk spel: 3-3. Jan ten Velde, Raymond Koster en Jan van Calcar zorgden voor de Holtense winstpunten; Cees den Bouwmeester, Jaap Schipper en Gerard van Calcar ver loren elk hun partij. Het derde team is op de zesde plaats (uit ne gen) geëindigd. Er werd viermaal gewonnen, driemaal verloren en eenmaal gelijkgespeeld. De beste individuele prestatie leverde Jan ten Velde, met een score van 5 uit 7. In verband met Pinksteren zal de maandelijkse bijeenkomst van de Postzegelclub HMV komende maand één week worden ver vroegd. De avond wordt nu gehou den op 2 juni a.s. om 20.00 uur in Hotel Vosman. Deze avond zal te vens de laatste clubavond zijn van dit seizoen, in juli en augustus komt men niet bij elkaar. Het be stuur van de postzegelclub hoopt een ieder weer in september te kun nen begroeten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7