Heerde winnaar toernooi Blauw Wit Kamperman winnaar Henk Mulder trofee Fietstocht naar de Ommerschans met Regiocontact Handballers terug naar derde klasse Resultaten Blauw Wit Halve finale Mintonette Pupillentournooi BlauwWit Uitslagen tennisclub Mix-toernooi Finales penalty bokaal Goede vangst De Rietvoorn Programma 't Mossink Broensweg weer open Fietsen op Hemelvaart Wilde Zwijnen toernooi HHC Weer werkte mee bij Labelrit Zwembad weer open DONDERDAG 21 MEI 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD j „De Rietvoorn, Meisjes pups Een van de spannende spelmomenten tijdens het damesvoetbaltoernooi van Blauw Wit. De Stichting Regiocontact Vecht Veluwe I Jsselstreek, heeft voor za terdag 23 mei een fietstocht uitge zet in omgeving van de Ommer schans, het Arrierveld en de Vin- kenbuurt. Ruim 35 km. fietsgenoe- gen voert door een afwisselend landschap, waarbij men aan de hand van het routeboekje tevens veel informatie krijgt over de his torie van de streek. Een wijde warerplas, omzoomd door hoog geboomte, dat is nog wat er te zien valt van de Ommer schans, een trots verdedigingswerk uit het begin van de 17e eeuw. De schans werd in 1623 opgeworpen ter verdediging van het noorden van ons land, even ten ziiiden van het riviertje de Reest, temidden van uitgestrektemoerassen,In 1741 werd de fortificatie in nieuw Nederlandse stijl Verbeterd. Eerst in 1787 verloor de schans haar mili taire betekenis. Later werd door de Maatschappij van Weldadigheid, die zich inzette voor de ontspoorden uit de samen leving, bij de Ommerschans een landbouwkolonie gesticht. Er ver rezen in de omgeving van de schans twintig boerderijen en de ontgin ning van de streek werd ter hand genomen. In 1889 werd de 'bede laarskolonie' in Ommerschans op- gehen zijn de boerderijen verkocht. Men kan ze nog aantreffen, sommi ge dragen namen andere zelfs nog een nummer. De Vinkebuurt, waarheen de fiets tocht ook leidt, dankt zijn naam aan de vele vogels dat zich vroeger in het noordelijk deel van deze buurtschap bevond. Rond 1900 werd dit gebied ontgonnen. Men kan de fietstocht beginnen bij herv. Centrum het Trefpunt, Mep- pelerweg in Balkbrug en bij herv. Centrum, Julianastraat 17a in Om men tussen 10.30 en 13.30 uur. Er is tevens gelegenheid een bezoek te brengen aan de oudheidkamer Om men. Fietsen kunnen gehuurd wor den onder tel. 05230-56365 (Balk brug) en 05291-1470(0mmen). De kosten van deelname aan de tocht bedragen f. 4,0 p.p., incl. routeboek je, bezoek Oudheidkamer en herin nering die wordt nagezonden. De Blauw-Wit pups mogen terug zien op een goed seizoen dat maan dagavond op het sportpark 't Vlet- goor in aanwezigheid van plm. 60 belangstellenden (w.o. een aantal ouders) werd afgesloten met een royale 6-0 zege op de pups van Rijs- sen Vooruit. Na 6 minuten was het al 2-0 door Judith Hobert en bij het rustsignaal van Renger Veldhuis stond er 6-0 op het scorebord. Jo- landa Withaar had er deze avond echt zin in en kon, mede dank zij het goede spel van haar teamge- nootjes, 4 keer scoren. Na de rust met enkele andere speelsters in het team (allemaal moeten ze de kans krijgen om zich waar te maken) liep het wat minder vlot en bleef het bij 6-0. De meiskes werden na de wed strijd in het clubhuis getrakteerd en in de bloemetjes gezet. Het da mesvoetbal waarmee Blauw Wit een paar jaar geleden startte heeft sindsdien een snelle groei doorge maakt en in het afgelopen seizoen werd met 4 teams aan de competi tie deelgenomen t.w. 2 dames teams, 1 junioren- en 1 pupillen- team. Blauw Wit B1 De voorhoede van Blauw Wit BI die donderdagavond 14 mei thuis in het eerste kwartier tegen Haarle BI 3 prachtige kansen kreeg om het kampioenschap binnen te halen faalde volkomen. Alleen Gert Jan Begunstigd door prima (voetbal- )weer organiseerde de ZW Blauw Wit zaterdag voor het eerst sinds de oprichting van de afd. damesvoet bal (drie jaar geleden) een groot toernooi voor pupillen, junioren en dames waaraan door 20 verenigin gen met totaal 26 teams werd deel genomen. De perfecte organisatie van de happening was bij Willy Aanstoot, Frida Krikkink, Netty van Dijk, Henk Hulsman, Jan Lo- huis en Harry Paalman in goede handen. Als scheidsrechter fun geerden Jannes Hogenkamp, Ton- ny Haan, Herman Schutte, Eddy de Jong, Jan Smit en Henk Stam. Na mens de mannen in 't zwart sprak Schutte lovende woorden tot de teams die sportiviteit hoog in het vaandel hebben staan. De door Schuppert Mode beschikbaar ge stelde fraaie bokaal voor het spor tiefste team werd door Johan Schuppert uitgereikt aan het da mesteam van het Almelose La Pre mière. Volgens de scheidsrechters hadden alle teams eigenlijk wel een beker verdiend gezien sportiviteit en het was dan ook geen gemakke lijke taak om tot een beslissing te In de laatste wedstrijd voor de veld- competitie is Holten er niet in ge slaagd de dreigende degradatie te ontlopen. In het rechtstreekse duel met medekandidaat Raai te verloor men met 10-8. In een gelijkopgaan- de wedstrijd nam Raalte voor rust een 6-5 voorsprong. In de tweede helft kwam Holten op 7-8, maar verzuimde toen om verder afstand te nemen. Een drietal goede kansen een zeven meter schot werden he laas gemist. Raalte putte daar nieuwe moed uit en wist de achter stand ongedaan te maken en de winst met 10-8 in eigen huis te hou den. Door deze nederlaag zal Hol ten komend seizoen het veldcom- petitiegebeuren in de derde klasse moeten beginnen, waar men vijf jaar geleden voor het laatst in ope reerde. Scores: Meino van Beek en John Lamping, beide 3, Nico Vorst en Jan Victor Dorlas beide 1. Jeugd De jongens aspiranten namen keu rig revanche voor de nederlaag te gen Schalkhaar van veertien dagen geleden. Thuis werd in een goede wedstrijd ruim gewonnen met een stand van 12-5. Komend weekend spelen ze nog tegen Kwiek en wan neer ook daar wordt gewonnen is men kampioen! B 1 speelde een prima wedstrijd tegen Raalte. Na een wat stroeve eerste helft waarin Holten met 4-2 achter kwam, werd er in de tweede helft met goed samenspel en goed verdedigen een verdiende 7-9 over winning geboekt. C 1 trof in haar laatste wedstrijd een sterk Nieuw-Heeten. Te weinig beweging aan Holtense kant zorg de ervoor, dat Nieuw-Heeten am per moeite had met de Holtense aanval. Mede daardoor verloor Hol ten na een 9-2 ruststand met 12-5. De welpen speelden een toernooi in Holten met Schalkhaar, Wesepe en IJsselstars. Holten bleek het sterk ste team te hebben, want alle drie wedstrijden werden gewonnen. Donderdag 21 mei spelen de dames senioren en heren hun laatste be kerwedstrijden. De dames spelen tegen Actief om 19.30 uur. De heren tegen Achilles om 20.45 uur. Op zondag 24 mei is het jaarlijkse Ger- da Schuiterttoemooi in Raalte. De A adspiranten spelen ook om 09.50 uur, vertrek 09.00 uur. De B adspi ranten spelen om 09.50 uur, vertrek om 09.00 uur. De jongens B spelen om 13.10 uur, vertrek 12.00 uur. De pupillen spe len om 13.50 uur, de vertrek 13.00 uur. Programma: Jongens A-Kwiek om 12.00 uur, vertrek 11.00 uur. komen. Blauw Wit's voorzitter Ger- rit Welink reikte de prijzen uit die bestonden uit een beker voor de winnaars van de le, 2e en 3de prijs bij pupillen, junioren en dames en voor alle andere teams een mooie standaard met inscriptie. Welink sprak verder woorden van dank tot de organisatiecommissie, de scheidsrechters, de terreinknech ten J. ter Brake en G. J. Klein Na gelvoort en de dames en heren van de afd. Holten EHBO die de hele dag present waren maar gelukkig bleef hun hulp beperkt tot een een voudig verbandje of een pleister. De voorzitter deed z'n dankwoord vergezeld gaan van bloemen of een herinneringsstandaard. Uitslagen: Pupillen: 1. Luctor et Emergo, Almelo; 2. O.S.V., Over- dinkel; 3. Juliana (na strafschop pen) Hengelo; 4. Blauw Wit. Junioren: 1. Hoeve Vooruit, Isidori- ushoeve; 2. A.S.C., Dalfsen; 3. S.V.E. Excelsior, Heerde. Dames: 1. Excelsior, Heerde; 2. Hoeve Vooruit; 3. R.K.S.V., Rijs- sen; 4. Eversberg, Nijverdal. In de finale om de grote beker tussen Ex celsior en Hoeve Vooruit waren de dames uit Heerde technisch en tac tisch een klasse beter. Alle treffers kwamen op naam van de snelle midvoor Ans van der Hoek. Zoals u eerder in dit blad kon le zen, heeft het eerste damesteam van Mintonette zich geplaatst voor de halve finale van de bekercompe titie. Vorige week vond de loting plaats. De tot nu toe steeds gunsti ge loting voor Mintonette zette zich ook nu voort: Mintonette lootte thuis tegen de op papier laagst ge klasseerde van de nog overgeble ven ploegen, MTSH uit Hengelo. De wedstrijd wordt zeer waar- schynlijk gespeeld op dinsdag avond 2 juni om 20.45 uur in sport hal 't Mossink. In de competitie won Mintonette 2x van de Hengelo se ploeg. Van Mintonette mag dan ook verwacht worden, dat ze ook de derde maal van MTSH winnen. De Holtense dames hebben de finale plaats dus in eigen hand. De wed strijd zal zeker de laatste thuiswed strijd van Mintonette dit seizoen zijn. Kom dus kijken dinsdag 2 juni om 20.45 uur in de sporthal. Buitentoernooi Het jaarlijkse recreatieve buiten- toernooi van Mintonette zal plaats vinden op zaterdag 20 juni. Houdt nu vast rekening met deze datum. Volgende week leest u meer over het toernooi en de opgavemogelijk- heden. pillen beginnen om 9.00 uur en de E en F. pups starten om 5 voor half 10. Voor elke poulewinnaar is een prijs beschikbaar gesteld en alle teams ontvangen een leuke herinnering. De organisatoren rekenen op een goede belangstelling en een mor gen met veel voetbalplezier. Op zaterdag 23 mei organiseert de pupillenafdeling van de ZW „Blauw Wit" een toernooi om de prachtige „Vletgoorbokaal" waar aan zullen deelnemen Haarle, Eef- de, Daarle en Blauw Wit. De D-pu- De uitslagen van de competitie Tennisclub Holten luiden als volgt: dinsdag 12/5 dames: Holten 1 - P. Braband 2, 5-0; Holten 2 - TC Goor 4,0-5; Holten 3 - TC Nijverdal 3,0-5; Holten 4 - TV Heino 3, is uitgesteld, woensdag 13/5 jeugd: jongens: Hol ten - TC Diekman, 4-1mix Holten - TV Ramele R, 0-5; zaterdag 16/5 jeugd: mix 15: Holten 2 - TC Bath- men 4, 5-0. Senioren mix: Holten 1 - Drijvers TC 1,5-0; Holten 2 - TC Enter 2, 5-0, Holten 3 - TC Nijverdal 7, 5-0; Hol ten 4 - Dev. LTC 6,3-2; senioren he ren Holten - TC Bathmen, 5-0. zondag 17/5: senioren mix: Holten 2 - Daisy 4, 2-6. de Bakker schoot raak uit een scherpe voorzet van Anja. Wie ver wacht had dat Blauw Wit toen door zou gaan kwam bedrogen uit want de ploeg zakte als een plumpud ding in elkaar en Haarle won ver diend met 2-1. In de slotfase drong de thuisclub nog wel sterk aan maar de gasten, met een uitblin kende doelman, stonden de gelijk maker niet toe en... gingen de bloe men tot zaterdag in de koeling. Kampioen bij D.V.O. In Almelo had Blauw Wit niet de minste moeite om met 7-0 te win nen van het zwakke BI elftal van D.V.O. en werd het glas geheven op het behalen van het kampioen schap. De Bakker scoorde al vrij snel met een kopbal, zorgde ook voor 2-0 en werd de eerste helft af gesloten met 3-0 door een treffer van Anja. Ook in de 2e helft kwam DVO er niet aan te pas. Uit een schitterende vrije trap van Anja werd het 4-0, voor 5-0 en 6-0 tekende de ingevallen Wemer Stam en in de slotfase werd het 7-0 door verdedi ger Robert Kruimelaar. Blauw Wit C1 -SDOLC2 Blauw Wit Cl (met vier invallers van Dl) had moeite om de laatste competitiewedstrijd nipt (1-0) te winnen van het Luttenbergse SDOL. Ter afsluiting van het voetbalsei zoen '86-'87 wordt zondag a.s. voor de derde maal het senioren Mix- toernooi georganiseerd. Honderd vijftig senioren nemen deel en zijn verdeeld over tien teams. De wed strijden beginnen om half tien en de finale staat gepland om 13.45 uur. Ook aan de inwendige mens is ge dacht: 's middags staan er barbe- ques klaar om naar hartelust te bakken en te braden. Evenals vorig jaar zorgt Tony Turners Drive in show voor de muzikale omlijsting. Het verzoek aan de deelnemers is een rood en wit shirt mee te bren gen. voor de week van 23 mei tot en met 29 mei 1987 Zaterdag: - Zondag: - Maandag: 08.10-15.30 scholenge meenschap. 17.00-18.00 gemeente- personeel. 18.30-22.30 badminton club Holten. Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap. 16.15-22.15 Mintonet te. 22.15-23.15 Blauw-Wit. Woensdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap. 18.30-22.30 Badmin tonclub Holten. Aanwonenden van de Broensweg, die een gedeelte van de weg hebben gebruikt als opslagplaats van af valhout en dergelijke, hebben Vari de gemeente Hotlen het dwingende verzoek ontvangen op korte ter mijn hun rommel te verwijderen en de weg weer toegangelij k te maken voor het verkeer. B en w van Holten vinden het geen zaak dat particu lieren openbare wegen, ook al is de verkeersintensiteit minimaal, ge bruikt worden als opslagplaats voor de aanwonenden. Donderdag: Hemelvaartsdag 22.00-23.30 sv Holten, All Stars. Vrijdag: 18.30-23.00 Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 6 16 66 toestel 25), en in dien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Henk Kamperman uit Markelo, lid van de Holtense fotoclub Profoto, is winnaar geworden van de half jaarlijkse fotowedstrijd om de Henk Mulder wisseltrofee. Kam perman fotografeerde een kind op een springkussen; een foto met een boeiend verhaal, zo luidde het ju ryrapport. De tweede prijs ging naar Hans Wissink, voor de regel matig lezer van het Holtens Nieuwsblad langzamerhand geen onbekende meer. Dit keer konden de Profoto-leden zwart-wit en kleurenfoto's inleve ren. De dia's komen in november weer aan de orde. De jury, bestaan de uit Henk Mulder en Wim Kwa- kernaak, leraar tekenen aan de scholengemeenschap De Marke en beeldend kunstenaar, had de moei lijke taak uit ongeveer 25 foto's (vooral zwart-wit) één winnaar te kiezen. Volgens de jury was het niveau van de ingezonden foto's behoorlijk hoog. Na lang wikken en wegen werd tijdens de clubbijeen komst op donderdag 7 mei de win naar bekend gemaakt. De Profoto amateurfotografen kunnen terugzien op een geslaagde avond. Jurylid Wim Kwakernaak gaf op een boeiende manier zijn visie op al het ingeleverde foto werk. Elke amateurfotograaf zou wensen dat zijn/haar fotowerk eens door een beeldend kunstenaar werd beoordeeld. Iedereen die geïn teresseerd is in de fotografie is daarom ook welkom eens een kijkje te komen nemen op de clubavon den van Profoto. Er zijn activitei ten voor iedereen, beginners en ge vorderden: dokaavonden, portret- fotografgie, sprekers en fototrips. Tijdens de expositie in het nieuwe gemeentehuis, waar ook foto's hin gen van Profoto, bleek trouwens dat vele Holtenaren niet op de hoogte zijn van het bestaan van een fotoclub in Holten. Hopelijk heeft de expositie en dit artikel daarin verandering gebracht. Terzijnertijd zal Profoto, als onder deel van de Stichting Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, ge huisvest worden in het nieuwe Dorpshuis in de Tuinstraat. Bij het SoCuWe kan mén nu al informatie inwinnen. Telefoon 6 27 55. Na in het jaarlijkse treffen met Bathmen het onderspit te hebben gedolven, kwamen de hengelaars van De Rietvoorn maandag 11 mei jl. naar de Berkel bij Lochem voor de derde wedstrijd in de competi tie. Ondanks het koude en gure vooijaarsweer was de opkomst bui tengewoon goed te noemen met in totaal 36 deelnemers. De uitslag: 1. H. Achterkamp 263 cm. 2. J.W. Plekkenpol 126 cm. 3. G. Jansen 120 cm. 4. G. Scholten 98 cm. 5. G. Brands 97 cm. 6. M. Nyenhuis 85 cm. 7. A. Lichtenberg 73 cm. 8. A. Drent 64 cm. 9. A. Driezes 43 cm. 10. W. Kettelarij 38 cm. De volgende wedstrijd zal dinsdag avond 26 mei in de Schipbeek bij de Roudaalterbrug worden gehouden. Vertrek 18.00 bij het Vletgoor. Maandagavond 25 mei vindt de eer ste jeugdwedstrijd plaats in het Beusebergermeer van 18.15-19.45 uur. Jovemi in Nieuw Heeten heeft voor Hemelvaartsdag, 28 mei weer een aantal fietsroutes uitgezet voor het dauwtrappen. De route's gaan richting Holten, Markëlö,' Goor, Diepenheim, Heri- kenberg, kasteel Warmelo, Bor- keld. De afstanden die gefietst kun nen wórden zijn: 70 km- 50 km - 30 km en 15 km. De kosten per route bedragen f, 1,50, Vanaf 06.30 uur tot en met 12.00 uur kunnen de route's bij het Timmer manshuis afgehaald worden. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij Ri chard Veldkamp, tel. 05725-1327. Op zaterdag 30 en zondag 31 mei zal door de hockeyclub het overbeken de 'Wilde Zwijnentoernooi' worden georganiseerd. Een toernooi, waar aan traditiegetrouw door veertien teams uit het gehele land zal wor den meegedaan. Zaterdag om 11.00 uur zal het evenement door burge meester W.L.F.C. ridder van Rap- pard officieel worden geopend. Het Zwijnentoernooi wordt gehou den in het derde lustrumjaar van de hockeyclub, waaraan uitdrukking wordt gegeven door vernieuwde ideeén en verrassingen tijdens het toernooi. Ook de prijsuitreiking, welke omstreeks 16.00 zal plaats vinden, zal daarom dit jaar anders zijn geregeld. Op vrijdag 22 mei vinden op Meer manskamp weer de finales plaats om de penaltybokaal '87 van s.v. Holten. De finalisten hebben zich geplaatst in de loop van dit seizoen, tijdens het penaltyschieten bij de thuiswdstrijden van het eerste elf tal. Evenals vorig jaar heeft Raymond van der Gouw, keeper van Go-Ahe- ad Eagles uit Deventer toegezegd tijdens de finales het doel te zullen verdedigen. De junioren gaan strijden om de Lensbokaal, beschikbaar gesteld door Gerrit Wansink. Vor de pupil len is de te winnen beker beschik baar gesteld door organisator Ron Onstenk. De aanvang is 19.00 uur. Zondag werd, georganiseerd door de Bergruiters, de langzamerhand traditioneel geworden labelrit ge houden. Dit is een kaartleesrit, waarvoor iedereen die zich in Hot len met paarden bezig houdt wordt uitgenodigd. De Bergrijders namen in hun koet sen de gehandicapte ruiters mee en verder waren er 40 deelnemers van de Bergruiters en de ponyclub de Bergruitertjes van start gegaan. Het weer werkte mee en het werd voor alle deelnemers een plezierige middag. De uitslag was: Rijtuigen: 1. J. Weenk, 2. E. Venek laas, 3. E.A.W. Baltes en J. Oolbek- kink. Paarden/pony's: 1. Gert Jan Meijer, Jacqueline Jonkers en Arjen Kraayenzank; 2. T. Volkers, Ingrid van Dijk, Roelfien Lindenaar; 3. Jan Jansen, Huub Brands, Alieke Aal tink. Sinds dinsdagmorgen is het zwem bad Twenhaarsveld weer voor het publiek geopend. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling om afgelopen zaterdag het bad reeds te openen, maar door de aan houdende koude en de drukke werkzaamheden werd dat verscho ven. Op Hemelvaartsdag zal het bad tradititegetrouw om zes uur 's mor gens de poorten reeds openen. Er zullen die dag verschillende activi teiten plaats vinden die bij het ter perse gaan van het bericht nog niet op papier waren gezet. Aanplakbil jetten in het dorp zullen daar deze week van berichten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11