de Holtense doos Weinig belangstelling voor leerlingenstelsel detailhandel Holten startpunt van Landelijke Fietsdag Opnieuw nederlaag handba I Resultaten sv Holten Blauw Wit plaatselijke Resultaten Blauw Wit wint derby HOLTENS NIEUWSBLAD ONDANKS AANTREKKEN WERKGELEGENHEID IN DETAILHANDEL Discoavond Ouderen praten over Dorpshuis Motor molen in gebruik Weekend alleenstaande ouders Resultaten Bergruitertjes Verkiezings ambtsdragers Haarschool laatste in Emmen Uitslagen Tennisclub DONDERDAG 7 MEI 1987 7 Wie vandaag de dag langs de Enkweg wandelt, kan zich maar moeilik voorstellen dat ten tijde van deze foto, zo omstreeks 1935 genomen en ook dit keer weer uit het archief van Jan Smale van de Oudheidkamer HooU'n, het nog zo maagdelijk was op de flank van de Holterberg. Geen wonder dat dit plekje uitgezocht werd om hier- de VVV-bank door Holtens belang te plaatsen. Vanaf die plek had men - toen tenminste- een prachtig verge zicht over het dorp Holten en bij mooi weer zelfs nog veel verder. De woning op de foto draagt als naam De Boschrand en werd hier gebouwd in opdracht van mejuffrouw Esther Tichelaar, verpleegster te Leeuwarden. Het diende als tweede woning. Zij trouwde later met dominee Offringa. De grond was eigen dom van de toenmalige burge meester Baron v.d. Borch. De prijs bedroeg toen negentien en een halve cent per vierkante meter. Op 21 november 1934 werd begonnen met de bouw van het huis door de firma J. Koopman van de Kerhofsweg. De architect was T.S. Loggers die reeds meerdere huizen in en rond Holten had ontworpenDe bouwkosten van de woning be droegen f. 3000. In de periode voor de Tweede Wereldoorlog maakten men voor het water gebruik van een Northon-pomp. Pas in 1947 kreeg men aansluiting op het waterleidingnet, waarvoor f. 570,10 betaald moest worden. Voor die tijd een fors bedrag. In de oorlog is het 'bewoond' ge weest door de Duitsers. Later was het de woning van de fami lies Boks en Knijff. In 1958 werd de Boschrand aangekocht door de familie Blok uit IJmuiden, die er nu nog steeds woont, alleen in het uitzicht van toen en nu wel heel was veranderd. /HOLTEN - Het opleidingsinsti- aan het werk wilden, wat leidde tot tuut voor detailhandel, de stichting een aanbod van weinig of onge- OVD, kampt met een tekort aan be- schoold personeel. De opleidingen langstelling voor haar opleidingen in het leerlingenstelsel. Door het aan trekken van de detailhandel is er een grote vraag naar gekwalificeerd per soneel ontstaan. Toch wordt van de opleidingen van de OVD een schaars gebruik gemaakt. Dit constateert de heer Durang, consulent van de OVD voor Twente en de Achterhoek. De Stichting Opleiding en Vor ming Detailhandel werd zo'n vijf tienjaar geleden in het leven geroe pen, als gezamenlijk initiatief van van d' nieuwe stichting OVD via het leerlingenstelsel waren het ant woord op deze problemen. Proble men die volgens Durang momen teel weer actueel zijn. „De laatste jaren trekt de werk gelegenheid in de detailhandel weer fors aan. Zo sterk dat er een tekort is ontstaan aan vakkundig geschoold personeel. Dit betekent dat voor opleidingen zoals de OVD die verzorgt weer toekomst is. Ik durf zelfs te zeggen dat gemotiveer- werknemers en werkgevers. Vanuit de jongeren die bij de OVD aan- het bedrijfsleven klonk kritiek op kloppen, meteen in de detailhandel de bestaande opleidingen: deze aan de slag kunnen." Durang laat zouden te weinig op de praktijk van niet na deze uitspraak meteen met alledag gestoeld zijn. Tegeüjkertijd cijfers te onderbouwen: tegen de werd geconstateerd dat steeds negentig procent van de gemoti- meer jongeren zonder vakopleiding veerde jongens en meisjes die bij de Rood Zwart 2-llolten 2 1-0. Twenthe 6-Holten 4 1-0 Twee ge- Holten 2-GFC 2 4-0. Holten 2, dat ^waardige ploegen streden op deze week 2x in het veld kwam is If ?-ve"the om dftltel m nog steeds niet vrij van degradatie- d® 4eg. Na de aftrap ging het vier- zorgen. Titelkandidaat Rood- T"° OOTV"° zwart had dinsdagavond aan 1 doelpunt genoeg om Holten met lege handen huiswaarts te doen ke- de meteen in de aanval maar het bleef slechts bij enkele plaagstoot- Niveau's jes. Gaandeweg de eerste helft raakten de Twenthenaren beter in OVD aankloppen krijgen volgens hem een vaste baan. Bedrijven Durangs stelling dat vakkundig personeel een noodzaak is - „ook de persoon achter de kassa moet ge schoold zijn" - wordt door de heer Meijer van de Kamer van Koop handel beaamd: „De tijd dat de klant alleen naar de prijzen keek, is voorbij. Ze eist nu weer een prettige bediening en een goede voorlich ting. Consumenten zijn dan zelfs bereid iets meer te betalen. Kijk bijvoorbeeld naar een groot con cern als V&D. Dat is niet langer slechts een gigantisch warenhuis met hier en daar een kassa. De con sument zoekt steeds meer naar kwaliteit, wat betreft de producten, maar ook wat betreft de bediening, de presentatie en de aankleding van de zaak." Meijer is overigens direct bij de OVD betrokken, als lid van de be geleidingscommissie. Deze com missie, waarin naast de Kamer van Koophandel ondernemers,het EST (educatief streekcentrum Twente) en de consulenten zijn vertegen woordigd, houdt de inhoud van de opleidingen in de gaten en stuurt continu bij, wat betreft afstemming van de theorie op de praktijk. wordt een leerovereenkomst afge sloten, van hem wordt praktijkbe geleiding van de leerling verwacht. Werkgevers kunnen voor jongeren tot 23 jaar een jaarlijkse subsidie krijgen van ƒ1875,- maximaal twee jaar lang. Een consulent van de OVD onderhoudt verder contact met de werkgever en de leerling, hij bewaakt verder het niveau van de praktijkopleiding. Durang besluit met te stellen dat verkopen geen saai vak is: „Het te gendeel is het gevaL Sommigen menen dat je alleen in een winkel gaat werken bij gebrek aan een zin nig alternatief. Waarop ze dit base ren weet ik niet. Neen, verkopen is een dynamisch vak, dat in de toe komst alleen maar interessanter wordt; het contact met de mensen, de van uur tot uur veranderende si tuatie in een winkel, maken verko pen tot een boeiend vak, waar je nooit op uitgekeken hoeft te ra ken." Voor nadere inlichtingen over de opleidingen van de stichting OVD kunnen belangstellenden contact opnemen met de OVD, via de tele foonnummers 05490-6 43 09; 05490- 7 04 53 of 053-35 97 37. ren. Zondag kwam Holten tegen hun spel. In de 20e minuut kregen 70 rvrv motor non Viof tin tor rlnnl GFC beter uit de strijd. Een regel matig opgebouwde zege hield de re serves op 1 punt afstand van Achil- ze op 30 meter van het Holter doel een vrije trap te nemen. Het beken de muurtje werd geformeerd en In de uitwedstrijd tegen Kwiek heeft Holten opnieuw een neder laag geleden. Toch speelde Holten een van haar betere wedstrijden van de laatste weken. Gedurende de eerste helft stond Holten regel matig voor, maar men zag geen kans de voorsprong groter te maken dan 1 doelpunt. Bij rust leidde Holten met 4-5. Na rust toen ook de weersomstandigheden iets beter werden, kreeg Kwiek meer vat op het spel. Vooral aanvallend kon Holten, door te weinig bewe ging in de aanval, te weinig kansen creëren. Met nog 5 minuten te spe len, kwam Kwiek op een 10-9 voor sprong. Holten kreeg nog een goede kans vlak voor tijd, maar het was Kwiek dat uit een vrijeworpsitua- tie in de laatste minuut de winst met 11-9 veiligstelde. Scores: Nico Vorst, Meino v. Beek 3, John Lam ping 2, Alwin v. Ommeren 1. De dames senioren speelden een goede wedstrijd en wonnen uit te- missen vanwege de schoolhandbal- finales speelde tegen Wesepe. Bij rust leidde Wesepe met 6-2. In de 2e helft gaf Holten meer partij, maar zag het geen kans meer de achter stand te verkleinen. Eindstand 10- gen DSC ruim. Tegen het toch al- wending geven. Wesepe won daar- tijd lastige DSC nam Holten al in door eenvoudig met 11-3. de eerste-fielft een ruime 1-6 voor sprong. Ook in de tweede helft was Holten veel sterker. Ook verdedi gend zat het bij Holten goed .in el kaar. Mede daardoor kon Holten met 14-5 beide punten mee naar huis nemen. Aangezien óok Over- wetering won (3-6 uit bij Nw. Hee- ten) blijft Holten op de 2e plaats met 1 punt achterstand. Scores: Jeanet Nijland, Marti Barvelink 4; Iepy Bijma, Marieke Nijland 2, Birgit v. Zon, Ria Jansen 1. De junioren konden het thuis te gen ABS een helft volgen. In een ge- lijkopgaande wedstrijd stond ABS met slechts 5-6 voor. Na rust zat Holten vast en kon ABS met 5-12 de winst naar zich toetrekken. les 4, de ploeg die komend weekend ledk det heiligdom herme in een rechtstreeks duel moet wor- tlsch te hebben afgesloten, maar den bestreden. Een gelijkspel zal owe Een nedendhard schot, voldoende zijn, maar dat gold ook ff1 J°hf Neesjrens m zijn tijd voor het vierde en toch het patent op had, suisde over de muur maar verdween onder de lat een verbouwereerde keeper Wis- Luctor 2-Holten 3 8-2. Holten ver- sin^ achterlatend. Hij dacht met BI dat enkele speelsters moest keerde in Almelo in een geweldige één vuist de bal te kunnen keren, malaise. Met een handbalscore van doch dat pakte verkeerd uit. Vanaf 8-2 werden de boys afgedroogd op dat moment rolde aanval op aanval een manier Kaatje onwaardig. Hol ten verlangt duidelijk naar het ein de van de competitie dat nog 1 ron de kent. Jeugd Wesepe Al nam tegen Holten voor rust een 5-2 voorsprong. Ook na rust kon Holten het spel geen De Zweef Fl-BIauw Wit F1 Blauw Wit trad versterkt aan te gen de Zweef de koploper" in de kleinste klasse. Het was een onge kend spannende partij. De Zweef had het bijzonder moeilijk. Blauw Wit was de hele eerste helft in de aanval, maar lat, paal en doelman stonden succes in de weg. Uit twee uitvallen scoorde de Zweef even zo vele malen. In de tweede helft ging het er hard aan toe. Een op en neer gaan de wedstrijd met een eindstand van 7-2. Blauw Wit El-Enter E2 Voor rust een goed spelend Blauw Wit. Er werden goede aan vallen opgezet. Uit een hiervan scoorde Erik vol effect via de voet van Edwin. Na rust moest Blauw Onder gunstige weersomstandig heden organiseerde Blauw Wit vrij dagavond weer eens een gezellig- heidstoumooi voor de lagere elftal len waaraan tevens werd deelgeno men door het zaalvoetbalteam en het damesteam dat verdeeld werd over de heren teams. Met het spelen van de wedstrijden werd gestart om 7.00 uur en rond 9.00 uur werd de finale gespeeld tussen het acht ste en negende. Het negende won met 1 punt meer en dat betekende tevens winnaar van het toumooi. Na het toumooi, met veel sensatie en hilariteit, was er gelegenheid voor barbecue en een dansje en zo werd het al.met al een hoogst gezel lige avond dank zij de medewer king van vele Blauw Witters zowel dames als heren. Op vrijdag 15 mei zal er weer zo'n avond worden geor ganiseerd maar dan voor het eerste t/m het vierde elftal. Aanvang: 20.00 uur. De vriendschappelijke wedstrijd Blauw Wit 1-Holten 1 was vanaf het beginsignaal volop spannend. Blauw Wit ging van meet af in de aanval en reeds in de allereerste mi nuut kreeg John Schalk een beste kans om de score te openen maar hij schoot rakelings naast. Twee minuten daarna kwam Blauw Wit verdiend op 1-0 door Jan Vrugte- veen uit een voorzet op maat van Hans Stam. Holten ging hierna fel ler spelen, forceerde enkele hoek- Wit verdedigen en dus drong Enter schoppen die geen doelpunt ople- aan. Blauw Wit moest een doelpunt verden. Na 10 minuten kwam toestaan. Een terechte uitslag. 1-1. Blauw Wit op 2-0 weer door Jan Blauw Wit E2-S.O.S. E2 Vrugteveen die bij een scrimmage Blauw Wit kwam in deze wed- doelman Bert Wissink passeerde strijd al snel op 1-0. Uit een doeltrap (2-0). Holten was na 20 minuten van Gerben scoorde Jorden via de heel dicht bij een doelpunt toen de binnenkant van de paal. Uit een defensie, van Blauw Wit in de fout richting Twenthe-doel, maar de af werking was te gehaast waardoor resultaat uitbleef. In de tweede helft bleek eens te meer het grote gemis van goalgetter Jan Wansink. De geblesseerde spits heeft meer dan de helft van de produktie op zijn naam staan. Ook invaller Dick Oolbekkink als pinchhitter leverde niet het gewenste resultaat. Toch zou het geluk Holten even toela chen. Drie minuten voor tijd mocht Rini den Heier een strafschop ne men. De koelbloedige voorstopper van Holten zou het vonnis over Twenthe vellen. Zelfs bij de tegen- Vlak daarna kreeg Henk Warrink stander was zijn faam als straf- de kans op een treffer maar z'n kop- schopspecialist bekend. Maar he- bal ging een paar centimeter naast. laas. Rini verkoos dit keer voor een Blauw Wit bleef sterk aandringen slap rollertje i.p.v. een knoert en de en bij een van de aanvallen wist Twenthe-goalie had geen enkele Holten slechts een doelpunt te moeite het kadootje op te pakken, voorkomen ten koste van een pe- Weg bloemen, weg foto, weg huldi- De OVD verzorgt voor jongens en meisjes vanaf 16 jaar opleidingen op drie niveau's. De opleiding As sistent Verkoopmedewerker (AVM) kent geen toelatingseisen wat betreft vooropleiding en duurt twee jaar. Met een diploma van scholen als lts, leao, lhno en mavo, alsmede met het diploma AVM van de OVD, kan direct met de oplei ding Verkoopmedewerker (VM) worden gestart, die afhandelijk van de vooropleiding twee of drie jaar duurt. De opleiding Eerste Ver koopmedewerker tenslotte vereist als vooropleiding een mavo-d di ploma met handel of economie, 1 jaar meao of mds met overgangsbe- wijs of het diploma VM van het OVD. Op deze laatse opleiding sluit nog een opleidng Hoofdverkoop medewerker aan, waarvan het di ploma recht geeft op een vesti gingsbevoegdheid. Omdat de opleidingen in kader van het leerlingenstelsel zijn, gaan de leerlingen, afhankelijk van de leeftijd, een of twee dagen naar school (het EST), en werken ze ver der in de detailhandel, met een nor maal arbeidscontract van mini maal twintig uur. Met de werkgever nalty die Harry Kolkman feilloos verzilverde (3-0). Drie minuten voor rust kwam Holten terug tot 3-1 door Ep Boode, en in de 25e minuut werd het 3-2 toen de voor Eddy van Dijk ingevallen doelman Jan Ko- ging en weg derde klasse. De En gelsman zou zeggen „It's all in the game". Enter 8-Holten 8 2-3. Holten ging in Enter furieus van start. Binnen 20 min. was de stand al 0-2. Dat beloof- comer scoorde Wouter 2-0 en Ron nie zorgde met een afstandsschot voor 3-0. Uitblinker Wouter scoorde na rust 4-0 door de bal in de vrije hoek te knallen. Daarna vonden de Blauw Witters het blijkbaar wel goed. SOS kwam tot 4-2 terug. Alle spelers wensen Benny Beltman, die voor een operatie naar het zieken huis moet veel sterkte. In zijn laat ste wedstrijd'van dit seizoen, gaf hij nog een staaltje voetbal weg, waar de spelers van het eerste alleen maar van dromen. 4-2. ging maar het schot van René Ban- zien het vertoonde spel een juiste ning een schot van Richard den de een goed eindresultaat. Enter Heijer (de gevaarlijkste man in de liet het er niet zo maar bij zitten en Holtense aanval) over de doellijn schoot de aansluittreffer achter de werkte. Holten bleef hierna sterk Holter-keeper. Holten wenste niet aandringen voor de gelijkmaker door de knieën te gaan en bouwde maar de inmiddels versterkte het verschil weer uit tot 2 treffers. Blauw Wit-verdediging gaf geen Dat de thuisclub nog één keer krimp. Het bleef 3-2 en dat was ge- scoorde was alleen maar voor de nink strandde op de lat. uitslag. statistieken. Holten was de terech te winnaar. De Protestants Christelijke Oude renbond PCOB, afdeling Holten, houdt op 26 mei aanstaande een vergadering in de Kandelaar. Herman Kampman van de stich ting SocuWe zal dan een praatje houden over het onderwerp: Wat kan het SoCuwe voor ouderen doen? Iedereen kan dan tevens zijn wen sen en opmerkingen over inrich ting en gebruik van het nieuwe doprshuis kenbaar maken. Nu besloten is het dorpshuis te bouwen aan de Tuinstraat, is het vooral voor ouderen beter bereik baar en dit komt het functioneren ten goede. Zaterdag 9 mei wordt in het gehele land voor de veertiende keer de Landelijke Fietsdag gehouden. Ook vanuit Holten en Rijssen kan men aan dit sportieve evenement meedoen. Vanaf 's morgens tien uur tot 's middags -14.00 kan men starten vanaf het VW kantoor te Holten of de Pelmolen in Rijssen voor een 37 kilometer lange tocht. De route is uitgezet door Gerard Willems van de Holtense VW en is ook voor niet zo ervaren fietsers gemakkelijk te volbrengen. De op brengst van de Landelijke Fietsdag komt ten goede aan langdurig bed- 'legere kinderen op ziekenhuisafde lingen en/of isoleerruimten. Vanaf het startpunt in Holten gaat de tocht via Dijkerhoek, Holter- broek, Beuseberg, Elsenerveld, Hollands Schwardswald richting Rijssen waar bij de Pelmolen het rustpunt is. Vandaar rijdt men over de fietspaden aan de voet van de De Dijkerhoekse molen Holterberg weer terug richting Hol ten. Voor elke deelnemer, die de tocht uitrijdt is er een herinnerings medaille. Omdat zaterdag 9 mei het niet al leen Landelijke fietsdag is, maar tevens Nationale Molendag, zijn de twee molens in de route, de Pelmo len in Rijssen en de molen in Dijk erhoek gratis te bezichtingen. Bij goed weer zullen zij in vol bedriji zijn. In elk geval zal getracht wor den de onlangs gerenoveerde mo tor in de molen in Dijkerhoek die dag te laten draaien. Tevens is er verkoop van op de molen gemalen meel. Op de Nationale Molendag, zater dag 9 mei, zal de dieselmotor van de molen de Hegeman in Dijkerhoek officieel door het gemeentebestuur van Holten in gebruik gesteld wor den. De plechtigheid begint om 10.00 uur. Op 16 en 17 mei a.s. organiseert de Nivon-werkgroep alleenstaande ouders een ontmoetingsweekend in het Natuurvriendenhuis A.B.K.- huis te Eerbeek. Als deelnemers worden alleen staande ouders van alle gezindten, met of zonder kinderen, uitgeno digd. De deelnemers verzorgen met el kaar het weekend. Er is tijd om met elkaar te praten, al dan niet aan de hand van een thema. Het program ma biedt verder voldoende ruimte om in de schitterende omgeving te wandelen. De prijs bedraagt, inclusief de maaltijden f. 25,- per volwassene en f. 20,- per kind. De leeftijdsgrens is van 0-60 jaar. Opgave en inlichtin gen bij Ria Jansink, tel. 05443-7 48 87. Op 30 april hebben Bergruitertjes deelgenomen aan het jubileumcon cours van PC de Eschruitertjes te Wierden. Uitslagen dressuur: Ring 1 kl. B.: 5e pr. Marieke Mulder met Snorre- wind, 127 pnt.; Ring 2 kl. B: 3e pr. Jan Janssen met Lady Moonshine, 129 pnt.; 5e pr. Henri Stegeman met Machnum Amerika S, 126 pnt. Ring 3 kl. B: le pr. Lianne Veneic- laas met Sandra, 127 pnt.; 3e pr. Inez Weijman met Japie, 124 pnt; Ring 6 kl. L2: 3e pr. Willy v. Coever- denmet Strawinsky, 127 pnt. Springen: Kl. B. cat. B.: 4e pr. Ma rieke Mulder met Snorrewind; Kl. B. cat. C. le pr. Ida Vincent met Na poleon, 3e pr. Erwin Rietberg met Spidy; Kl. B. cat D.: 2e pr. Huub Brands met Nicole, 3e pr. Lianne Veneklaas met Sandra; Kl. 1. cat. C.: le pr. Frederique Oolbekkink met Kenneth; Kl. L. cat. D.: 9e pr. Willy v. Coeverden met Strawins ky- De kerkeraad van de Geref. kerk heeft voor de vervulling van vaca tures de volgende personen kandi daat gesteld: Voor ouderling (4 vacatures); G.H. Aanstoot, Diessenplasstraat 18, J.W. Beldman, Langstraat 7, J. Bolink, Landmansweg 3, mevr. J. Landeweerd, Het Landeweerd, mevr. D.H.B. Kruimelaar-Kiste- maker, Lageweg 29, J. Schuppert, Markepad 6, J. Tromop, Oranje straat 7, H. Wind, Köllingserf 45. voor diaken: (2 vacatures); J. Aanstoot-Timmerman, Schreursweg 8, M. Kolkman-Bo- link, Kenemansstraat 31, H.A. Kolkman-Vos, Haarstraat 23, T.M. Span-v.d. Berg. In de landelijke finales voor schoolhandbalkampioenen te Em men is de Haarschool als laatste in haar poule geëindigd. Toch waren de resultaten goed, maar had men enkele keren pech. Van de wedstrij den werden er 3 met slechts 1 doel punt verschil verloren - waarvan 2 van de uiteindelijke poulewinnaars - terwijl aan het eind van de dag bleek, dat de Haarschool wel de meeste doelpunten had gescoord. Tijdens de wedstrijden bleek ech ter, dat op dit niveau ook verdedi gend goed gespeeld moet kunnen worden. In de openingswedstrijd verloor men met 4-3 van Utrecht. In de 2e wedstrijd werd ruim met 8-5 van Den Haag verloren. Tegen Drente werd met 5-4 verloren ter wijl tegen latere finalist Amster dam met 7-3 verloren werd. In de laatste wedstrijd tegen Groningen kwam het team van de Haarschool wel met 4-1 voor, maar men zag geen kans de winst vast te houden, zodat ook deze wedstrijd nipt met 5-4 verloren ging. In de finale won de poulewinnaar uit de andere pou le - Doetinchem - van Amsterdam en werd daarmee landelijke kam pioen. dinsdag 28-4 Dames: Holten 1- OLTC Ready 4 2-3, Holten 2-Drij- ver's TC 1-4, Holten 3-Wegdamse TC 1-4, Holten 4-ATC Wijhe 3 0-5. woensdag 29-4 jeugd jongens: Hol- ten-Boekelose TC 2-3, mix: Holten- de Mossendam 2-3. zaterdag 2-5 jeugd mix t/m 15: Hol ten 1-TC Heeten 5-0, Holten 2- Smash B 2 0-5. zaterdag 2-5 sen. mix: Holten 1-TC Tion 2 2-3, Holten 2-Drijver's TC 4 2- 3, Holten 3-de Mossendam 3 5-0, Holten 4-TV Lettele 0-5 sen. Heren: Holten-de Schapekolk 2 2-3. zondag 3-5 sen. mix: Holten 1-Lo- chem 12-6, Holten 2-Dev. LTC 7 3-5. sen. Heren: Holten-'t Stokpaardje 2 0-6.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7