Heel Holten kwam op bezoek bij gemeente Holten vierde Koninginnedag rond het nieuwe gemeentehuis Holtens Nieuwsblad Twenhaarsveld opnieuw winnaar van Oranjebokaal Niet leuk u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. RfM I Geslaagd Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. Herdenking Niet alleen de mensen die de oorlogstijd daadwerkelijk heb ben meegemaakt, maar ook op merkelijk veel jongeren geven er elk jaar weer blijk van dat de herdenking van de gevallenen zinvol is en blijft. Dat begint al op de basisscholen die elk jaar nauw betrokken worden bij de plechtigheden op de Canadese begraafplaats, terwijl 's avonds in de Stille Tocht even eens veel jeugdigen present wa ren. Fietsen Fietsen: voor de één een ver voermiddel om vlug even wat boodschappen te doen in het dorp, maar voor steeds meer mensen met steeds meer vrije tijd, een zinvolle en gezonde vrijetijdsbesteding. Ruim 500 doorgewinterde pedaleurs trapten zaterdag even extra stevig op de pedalen op de Hol- ter- en Lemelerberg tijdens de Holterbergtoer. Nationaal Park Zo er al een conclusie getrok ken mag worden uit het sympo sium, dat vorige week woens dag ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe gemeente huis werd gehouden, dan is de kans op de vorming van een Na tionaal Park nog niet verkeken; tenminste als de particuliere grondeigenaren hun aversie te gen overheidsbemoeienis kun nen overwinnen. De eerste voorzet in die richting werd al gegeven. Handwerken De opleiding Textiele vormen en kunstgeschiedens, zoals die gegeven wordt op de SG Mid den IJssel, heeft nog maar wei nig aanknopingspunten bij de nuttige en fraaie handwerken van vroeger. Daarom alleen al is het aardig de tentoonstelling van de eindexamenkandidaten te bezoeken die vanaf maandag wordt gegeven in de biblio theek in Holten. Holtens Nieuwsblad Donderdag 7 mei 1987 - 38e jaargang - nr. 18 ^Abonnementsprijs f 36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Naar schatting zo'n vijfërieenhalf duizend Holtenaren hebben vorige week gehoor gegeven aan de uitno diging van het gemeentebestuur een kijkje te komen nemen in het nieuwe gemeentehuis. „Het heeft onze stoutste ver- wachtigen overtroffen", aldus een enthousiaste gemeentesecretaris J.P. Stegeman. Hij vertelde dat vooral het aantal ouderen dat naar de Smidsbelt was gekomen opmer kelijk groot was geweest. „Het is voorzichtige schatting, maar ik denk dat er toch wel zo'n duizend oudere Holtenaren op visite zijn geweest. Op Koninginnedag was het helemaal een gekkehuis. „s Morgens hebben de bewoners van Diessenplas op bezoek gehad en 's middags kwamen vooral veel jon geren een kijkje nemen. Ik denk dat we al met al toen zo'n tweeduizend bezoekers hebben gehad. En de re- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: Woonp'aats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het Opgeven van, een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. DhrJme„: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 oonpaats 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld I per jaar ad f 36.30 De familie Van Rappard heeft het begin van Koninginnedag met ge mengde gevoelens begroet. Amper de ogen open, werden zij geconfron teerd met een 'grap' in de tuin. Vandalen hadden 's nachts de bronzen Korhoerder van kees Bos, die door de firma Krekel geschon ken was aan het gemeentebestuur ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gemeentehuis, van de kleine dikke steen achter het ge meentehuis gerukt en in de tuin van de familie Van Rappard aan de Jeurlinksweg geplaatst, samen met twee eieren en een gedicht. „Wij willen er eigenlijk niet ver der over praten, maar het was be slist niet leuk", reageerde mevrouw Van Rappard. „Nog steeds denkt men kennelijk dat wij al die ge schenken hebben gekregen, in plaats van het gemeentebestuur en dus de bevolking van Holten. Ook voor de gever, de heer Vincent van de firma Krekel was het een nare ontdekking. Ik kan me voorstellen, dat men een grap wil uithalen, maar om anoniem een cadeau aan de gemeente domweg van zijn plaats te rukken is laf'. Holten ademde ook dit jaar weer aan alle kanten Oranje. Niemand die dat kon tegenspreken tijdens de viering vorige week donderdag van Konin ginnedag. Waar je ook keek: het was Oranje dat de klok sloeg! Niet alleen werd er uitbundig gevlagd, ook zeer velen droegen een oranje corsage en een enkeling had zelfs een fraai, oran je gekleurd logo aan de gevel opge hangen ter gelegenheid van het gou den bruidspaar, prinses Juliana en prins Bernhard. Voor negenen was het op de Smids belt al een drukte van belang. Be halve de schooljeugd en vele vol wassenen, was eveneens de HMV aanwezig, compleet met majoret tes. Om negen uur zwaaiden de deuren van het balkon aan de voor zijde van het nieuwe gemeentehuis open en verschenen - nog wat on wennig neerkijkend om de verza melde mennigte op de Smidsbelt - burgemeester en wethouders, als mede het bestuur van de Stichting Viering Nationale Feestdagen. Voorzitter G.J. van 't Holt nodigde namens de Stichting allen aanwezi gen uit met begeleiding van de HMV, de op stencil uitgereikte lie deren te zingen. Aldus geschiedde en zo klonk dan ook even later luidkeels onder andere het Sal- lands volkslied over de zonovergo ten Smidsbelt. Vervolgens sprak burgemeester W.L.F.C. Ridder van Rappard een welkomstwoord. Hij was verheugd over de buitengewo ne opkomst en wees nog eens op het extra feestelijke tintje van deze Koninginnedag, namelijk de vie ring van het gouden huwelijksfeest van prinses Juliana en prins Bern hard. Tot ieders verrassing vervolg de Van Rappard: We zagen het al eerder op de tv bij andere, oude en standvastige Oranjeverenigingen. Nu is het mij een eer om de Stich ting Viering Nationale Feestdagen namens de Koningin de speciale Oranjewimpel met daarop '50 jaar, de kroon en de lauwerkrans', te mogen overhandigen. Daarop reik te hij voorzitter Van 't Holt de wim pel uit, die vervolgens opnieuw achter het spreekijzer plaatsnam en een dankwoord uitsprak. Hij wees erop, dat de stichting als zo danig nog relatief jong is, doch een voortzetting is van de twee oor spronkelijke Oranjeverenigingen. „Zij hebben ervoor gezorgd, dat wij deze wimpel mogen ontvangen. La ten wij ervoor zorgen, dat er van de vijftig nog eens vijfenzeventig kan worden gemaakt!" Zijn voorstel om deze wimpel ieder jaar aan de driekleur voor het gemeentehuis te laten wapperen werd enthousiast ontvangen. „Uiteindelijk," zo be sloot hij, „is het een eer voor de hele bevolking". Spelletjes Na het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus kon het feestgeweld los barsten. Voor de jeugd begon er in de Tuinstraat het spellencircuit, georganiseerd door de gezamenlij ke Holtense basisscholen. De diver se behendigheidsspelletjes waren onderverdeeld in leeftijdscatego rieën. Van het dartsspel tot blikjes omver werpen en Zaklopen: er was van alles te doen. Tot besluit ont vingen de jeugdige deelnemers een traktatie en een fraaie medaille. Maar met alleen daar was het druk. Op de Smidsbelt zelf was een mu ziektent opgebouwd, waarin vanaf kwart over tien diverse groepen hun muzikale talenten ten toon spreidden. De spits daarin v/erd af gebeten door de Rollin' Company, een zevenmans formatie, die de nog eventuele slapers rond het dorps centrum zeer beslist deed ontwa ken! Peter-Paul Balk en Michael Aanstoot volgden op de gitaar en de Clear Air Turbulence zorgde op nieuw voor een aanzienlijk volume op de Smidsbelt. Op de Smidsbelt kon men verder terecht bij de stands van de diverse verenigingen die met allelei acties probeerden de verenigingskas te spekken. Naarmate de klok elf uur naderde, verschenen er van lieverlede meer kinderen die op kleden allerhande spulletjes te koop aanboden tij dens de jeugdmarkt. Alle hoeken en lekjes rond het nieuwe gemeentehuis werd benut, wat de aantrekkelijkheid van het gebouw nog eens benadrukte. Het was een drukte van belang rond het gemeentehuis: op sommige punten was er zelfs bijna geen doorkomen aan! Zo'n anderhalf uur lang trok de vrijmarkt een hoop belangstel lenden en menig spaarpot kon na afloop ook aanzienlijk worden aan gevuld. Tegen enen verscheen de populaire Schure House Band in de muziektent. Deze band oogstte on langs nog veel succes in de jonge- rensociëteit De Schure. In het ge meentehuis leidden inmiddels de raadsleden de oudere Holtenaren rond en werd mevrouw Marie Rus- tebiel niet moe om uitleg te geven over het wandkleed dat veel be wondering oogste. Het was een drukte van belang, bij de aubade op Koninginnedag waar voor het eerst de zanghulde werd afgeno men vanaf het balkon. Het feest werd 's middag voortge zet met een nieuwe aflevering van de traditionele Volksspelen, geluk kig weer op Kalfstermansweide, de enige plaats waar zo'n typisch Hol tens volksfeest thuis hoort. Niet minder dan vijftien Holtense ploe gen kon speeker Dinant Veneman begroeten, waaronder de kampioe nen van vorig jaar, de heren van zwemclub Twenhaarsveld. De or ganisatie was dit jaar geheel in han den van MAC Holterberg, die weer voor een aantal spectaculaire spel- onderdelen had gezorgd, waarbij een flink uit de kluiten gewassen zwembad het middelpunt van het strijdgewoel vormde. Een tweetal optredens van de Canadese gasten The pipes and drums of Huntsville, zorgde voor de muzikale omlijsting van de zonnige oranjefeesten. Direct in het eerste spel werd de kwaliteit van het water reeds ge test bij het spelonderdeel passeren, waarbij de deelnemers op een smal le houten balk over het waterbas sin met een blokje in de hand el kaar moesten passeren. Het team van Look/Rijssenseweg was daarin het beste. Bij het onderdeel stape len liet het team van Espelo zien dat zij niet voor niets het wereldre cord paasvuurslepp'n hebben be haald. Lange tijd zag het er naar uit dat de touwtrekkers de beste troe ven in handen hadden bij het zware onderdeel klokopwinden, maar door slim gebruik te maken van het touw, wist de ploeg van Twen haarsveld dit* onderdeel op zijn naam te zetten. OKIA viel wel in de prijzen bij het pallet trekken, waar bij de meest wonderlijke dansjes werden uitgevoerd op een paar houten planken. De race met de kruiwagens werd gewonnen door de mensen van de Zaagmolen en het zaklopen was wederom voor de Twenhaarsveldploeg. In een spectaculaire afsluitende es- Hef tearn van de Zaagmolen uit Dijkerhoek tijdens het dansje voor twee heren tijdens het onderdeel palletslepen. tafette, waarbij gebruik werd ge- drankjes. maakt van alle onderdelen van het spelencircuit, kwamen alle ploegen tegen elkaar in het strijdperk. De touwtrekkers wisten in een fantas tische eindspurt de overwinning in de wacht te slepen, nadat lange tijd Espelo op kop had gelegen. De Sploders verloren op het bochten werk. Zij wisten zelfs de mannen van de zwembclub, compleet met waterpolocaps voor de tocht door het water, achter zich te houden. Na de uiteindelijke telling kon voorzitter G.J. van 't Holt van de Stichting Viering Nationale Feest dagen de Oranjebokaal voor de tweede keer in successie en voor het eerst in de historie van de Volksspelen, uitreiken aan de he ren van zwemclub Twenhaarsveld, die in totaal 81 punten verzamel den, op de voet gevolgd door OKIA dat 79 punten liet noteren en Espe lo vlak daarachter met 78 punten. Vierde werd Zaagmolen met 74 punten en vijfde CJV Dijkerhoek met 69 punten en Look die zesde werd met 65 punten. Bal Voor de ouderen, die niet meer zc nodig met de beentjes van de vloe moesten, speelde later op de dag de toneelvereniging OCH de klucht Hé is zo wies in gebouw Irene. Het geslaagde Oranjefeest werd beslo ten met een zeer druk bezocht oran jebal in de aula van de Scholenge meenschap waar op muziek var Satumus nog tot in de late uurtjes werd gefeest. De Fienpreuvers zorgden ook hier voor de hapjes en acties die wij hebben gekregen, wa ren allemaal positief. In het begin keek men wat afwachtend aan te gen het nieuwe gebouw, maar nu men het van binnen heeft kunnen bekijken, horen we alleen maar lo vende woorden". Lovende woorden waren er ook voor de leden van de carnavalsver eniging de Fiepreuvers die tijdens alle gemeentelijke festiviteiten in de laatste week verantwoordelijk waren voor de ravitaillering. Keu rig gestoken in smoking met rood fluwelen vlinderstrikje, zorgden zij er voor dat op tijd de glaasjes wer den bijgevuld en hapjes werden rondgebracht. Verschillende Fien preuvers hadden speciaal voor deze gelegenheid een vrije dag op- gehomen om mee te kunnen hel pen. Er was een uitgebreid schema opgezet om op alle uren voldoende helpers beschikbaar te hebben. „Het was een hele eer voor ons en we hebben het met veel plezier ge daan", verkaarde voorzitter Leo Tielens. „We hadden wel enige er varing - tenslotte verzorgen wij ook al jaren het Koninginnebal - maar om te zorgen dat zoveel mensen tegelijk in korte tijd een kopje koff- fie krijgen, dat kostte ih de eerste dagen wel even wat inspanning. Maar alles is gladjes vefloper^ Wij zijn blij dat we de Holtenarenfieb- ben kunnen laten zien dat de è|ma- valsvereniging ook buiten def cav- navalstijd actief is". Het onder grondse gemor vanuit.de horeca, dat hier sprake was van concurren tievervalsing, wijst Tielens Van de hand. „Ik denk niet dat het móge lijk was geweest voor één bedrijf om op zulke verschillende tijden zoveel mensen gelijkertijd in te kunnen zetten, zonder dat dit ten koste was gegaan van de eigen Niét alleen particulieren, maar vrijwel alle verenigingen complimenteer den het gemeentebestuur met de nieuwe behuizing. Op de foto de Hoolter Daansers. zaak. Wellicht had men gezamen lijk iets kunnen ondernemen, maar datjinitiatief had dan wel van de ho- ïecamensen zelf uit moeten gaan. Tenslotte wist men lang genoeg van te voren dat het gemeentehuis geopend zou worden". Voor de gemeenteraadsleden en het college van b en w waren het eveneens drukke dagen. Elke dag was men in touw tijdens het open huis of tijdens een van de meer officiële gebeurtenissen. Voor tal van gemeenteraadsleden een goe de gelegenheid de kennismaking met de kiezers weer eens op te fris sen. Vrijdagavond werd de feest- week afgesloten met een feesta vond speciaal voor het gemeente- personeel. Aan het Twents conservatorium te Enschede is maandagmiddag ge slaagd voor het einddiploma Trom pet, Erwin Boonk uit Neede. Erwin Boonk verzorgt voor HMV de oplei ding van de blazersgroep.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1