Fietsen en skiën bij stunt van De Marke Fotowedstrijd landschaps foto's Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten SPRANKELEND MET EEN SPORTIEVE ELEGANTIE Paasfeest bij NBvP Kleding- beurs druk bezocht JUNIOREN PUPILLEN bcnoonmaak »«teed Jhe;„p"Aiculicre gemeente huis uitbesteed Voorlichting epilepsie Uw woning verbouwen??? KI. Velderman BV NUCHTERE STIER KALVEREN EEN VERRASSENDE KIJK OP MOOIE MODE GEBRUIKTE AUTO'S MAASKANT DONDERDAG 23 APRIL 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD Voor alle technische installaties naar één adres! electra verwarming -k sanitair dakbedekking Ook voor levering en aansluiting van uw nieuwe keuken of badkamer. Kolweg 86, tel. 6 13 32. GEVRAAGD: voor de mesterij H.J. BERENDSEN Markelo - Tel. 05731-344 Het viel niet mee voor de leraren van De Marke op de extra lange latten op de been te blijven. Traditiegetrouw bedachten de leerlingen van de s.g. De Marke ook dit jaar weer een examen stunt. Op de parkeerplaats voor de Houtbeurs mochten vrijdag een aantal teams van de meest sportie ve leerkrachten eikaars krachten meten in een verkleinde versie van het bekende Zeskamp. Geruime tijd van tevoren hadden de leerlingen van de hoogste klas sen van De Marke zich in het ge heim voorbereid, want voor de leer kracht moest de aard van het ge beuren tot het laatst een verrassing blijven. Voordat men naar het wedstrijdter rein trok was het gehele school plein versierd en werd de school 'bezet' door in cowboykleding ge stoken leerlignen. Daarna werden de leerkrachten in de kantine van de school bijeengebracht waar in een country en werem-achtige Maandagavond 13 april werd de maandelijkse bijeenkomst gehou den van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Es- pelo, in het gebouw Het Trefpunt. Deze avond werd gevuld met een paastafel. Tussen de gerechten door werden er gedichten en anek dotes voorgedragen door Piet van Vliet uit Welsum. Hij bracht onder andere werk van Paul van Vliet (een neef) en van Liselore Gerritsen ten gehore. Op deze laatste avond van het seizoen waren circa 60 le den aanwezig. Ook de afdeling Dijkerhoek kwam bijeen voor een gezamenlijke paas- maaltijd. Op dinsdagavond 14 april stonden de tafels in Het Bonte Paard gedekt en was er natuurlijk voor iedereen een ei. Verder kon er worden gekozen uit diverse brood- en belegsoorten. Ook op deze avond was Piet van Vliet te gast. sfeer sportkleding werd uitgereikt. In mei volgen dan nog de examens, Niet alle kleding was overigens pas- waarna voor de leeringen van de send, doch dit werd voor lief geno- examenklassen het schoolleven op men. Vervolgens werden de leer- de Marke er op zit. krachten in optocht naar de par- keerplaats gebracht. De leerlingen hadden de avond tevoren een deel van de parkeerplaats afgezet, een en ander in overleg met de gemeen te, politie en de aanwonenden. 's Morgens werden de meest wonder lijke toestellen in stelling gebracht. Een erg moeilijk onderdeel bleek het fietsen te zijn, want men had ge zorgd voor speciale fietsen waar van het voorwiel juist de andere kan opging dan men normaal ge- wends was. Spannende races wa ren er ook op de verlengde ski's waarbij de team een moeilijk tra ject onder een poortje door moes ten afleggen, hetgeen nogal eens botsingen opleverde. Velen kwa: men op het spektakel af, zodat niet alleen de leerlingen van De Marke, maar ook veel Holtenaren de leek- rachten aanmoedigden. Na afloop van het spannende en sportieve gebeuren ging men weer naar de school waar de leeringen gezorgd hadden voor een brood maaltijd. De vorige week woensdag gehou den kledingbeurs in zaal Vosman was wederom een groot succes. Hoewel de beurs pas om half tien open ging, stonden de eerste klan ten al voor negen uur te wachten. Er was een groot aanbod van jacks, jurkjes, broeken, t-shirts, sportkle ding van prima kwaliteit. De men sen weten steeds beter wat wel of niet ingebracht kan worden. Ook in de tienerkleding warer een enorme keuze die grif van de hand ging. Ook 's middags war er nog een grote belangstelling van moeders met kroost om te passen. Blauw Wit A2-Omhoog A2 Blauw Wit begon met goed aan vallend voetbal, maar de verdedi ging van Omhoog kon echter pas vlak voor rust worden verrast. Jaap schoot de bal in na een kopbal van Rudi. 1-0. Na rust werd er zodanig gespeeld dat de scheidsrechter de nodige tijd moest bijtellen. Robert wist vlak voor tijd de stand naar 2-0 te tillen uit een goede ingooi van John. Blauw Wit A2 heeft door deze overwinning een ruime eerste plaats in bezit. Excelsior B2-Blauw Wit BI. Door het warme weer speelden beide ploegen in de eerste helft ma tig. Door het aanvallende spel van Blauw Wit kon De Bakker 0-1 sco ren. Hiema zakte Blauw Wit wat te rug en kon Excelsior de verdiende gelijkmaker produceren. In de tweede helft begon Blauw Wit met de 4-4-2 opstelling. Hierdoor kreeg het middenveld meer ruimte en goals bleven dan ook niet uit. Ver volgens scoorden Johan, Marcel, Gerben en Gerald. Ook BI heeft een riante eerste positie in de voor jaarsreeks. Eindstand 1-5. Blauw Wit B2-Des B2 Voor rust begon de tegenstander met 8 man. Hierdoor dacht Blauw Wit dat men makkelijk kon win nen. Na de goal van Andres ging ie dereen naar voren wat ten koste ging van de verdediging. Door deze fout werd het nog voor rust 1-1. Na de koude thee kreeg Des er drie man bij. Uit een comer van Des kopte een Blauw Witter in eigen In het kader van de op 18 juni beginnende Europese Campagne voor Landelijke Gebieden, organi seert Flevohof in samenwerking met Kodak een landelijke fotowed strijd voor amateurfotografen. De Europese Campagne heeft ten doel meer belangstelling te wekken voor het landschap en het bereiken van een zo goed mogelijke afstem ming van de belangen van de bewo ners en van de gebruikers van de landelijke gebieden. Door middel van veel aktiviteiten wil men infor matie doorgeven over de ontwikke lingen die gaande zijn om de kwali teit voor de toekomst veilig te stel len. De inzending voor de fotowedstrijd is mogelijk tot 1 juni a.s. en moet naar Stichting Flevohof, afd. Voor lichting, postbus 40,8250 AA Dron- ten. De prijsuitreiking vindt plaats op 18 juni in Flevohof. Voor jurering komen alle foto's in aanmerking die betrekking hebben op een typisch Europees land schap. De jury wordt gevormd door Piet Steltman van Staatsbosbe heer, F. Withof van het maandblad Foto en fotograaf Martin Kers. Ie dere deelnemer mag maximaal 3 foto's inzenden (kleur of zwart wit) met een maximale afmeting van 30 x40. De achterzijde van iedere foto moet voorzien zijn van naam, adres en woonplaats en het aantal inge zonden foto's. Voor retourzenden van het fotomateriaal dient een ge frankeerde en geadresseerde enve lop te worden bijgevoegd. Flevohof zal alle bekroonde foto's alsmede de eervolle vermeldingen exposeren vanaf 18 juni. Naast de geldprijzen die te winnen zijn, is er voor iedere deelnemer een gratis toegangskaart voor Flevohof. doel. Hierna volgde snel een derde doelpunt. Hiema herstelde Blauw Wit zich. Het bleef echter bij 1-3. Vesos C2-Blauw Wit Cl Met wederom vier spelers van D1 werd naar Hellendoom gereisd. In de eerste helft kwamen er voor bei de ploegen weinig kansen. Het bleef dan ook bij 0-0. Ook in de tweede helft ging de wedstrijd ge lijk op, totdat Vesos op de lat schoot en hiema 1-0 aantekende. Blauw Wit moest komen en al snel was het weer gelijk. Vlak voor tijd presteerde Henk Jan het om de op de doellijn liggende bal naast te schieten. 1-1. Blauw Wit E2-S.V.V.N. E3 Vanaf het begin kwam Blauw Wit er eigenlijk al niet aan te pas. De jongens van SWN waren allemaal een kop groter en dit deed de Blauw Witters toch wat terug deinzen. Het werd dan ook 2-0 voor SWN. In de tweede helft was het eerst al niet anders. Blauw Wit kreeg later pas meer vat op het spel. Na een solo van Marco werd het 1-2. Blauw Wit rook dat er meer in zat en het bleek ook wel. Het was opnieuw onze Marco van Basten die na opnieuw een weergaloze solo 2-2 aanteken de. Dat SWN niet meer scoorde was vooral te danken aan Gerben die zeer sterk keepte. 2-2. Enter Vooruit El-Blauw Wit El In de eerste helft een goed spe lend Blauw Wit. Iedereen deed goed zijn best en het duurde dan ook niet lang of het was 0-2. De doelpunten kwamen op naam van Hans Stam, die zijn eigen solo's goed afrondde. In de tweede helft een onherkenbaar Blauw Wit. Ie dereen liep voor zichzelf te spelen en het werken voor de punten en elkaar werd vergeten. Enter Voor uit kon dan ook simpel profiteren ondanks het dubieuze derde doel punt. El moet eens leren dat een wedstrijd uit 2 helften bestaat. Enter V. F1 - Blauw Wit F1. Zonder Peter maar met Jorden als vervanger bestreed F1 de Enter- se tegenstander. Na een 1-0 voor sprong moest Blauw Wit bij de rust een 2-1 achterstand toestaan. In de 2e helft speelde BI. Wit beter, kwam langszij (3-3) en in de allerlaatste minuut werden de beide puntjes gepakt (3-4). meentewerken, maar dat is nu uit- schoonmaakbedrijf HAGO. Met de ingebruikneming van het nieuwe gemeentehuis is er een eind gekomen aan de schoonmaak- werkzaamheden van vier Holten- se werksters. Tot aan de verhui zing verzorgden deze part-time medewerksters het interieur van gemeentehuis en de afdeling ge- „Een gevolg van het algemeen beleid van de laatste jaren en van het specifiek materiaal dat voor het schoon houden van het nieuwe ge meentehuis vereist is" verklaart burgemeester W.L.F.C.Ridder van Rappard. Overigens kregen de schoonmaaksters de keuze om al dan niet in dienst van HAGO ver der te werken. Dat gebeurt slechts in één geval. Twee dames gaan in de VUT en een derde is belast met de schoonmaak van een gemeente lijk gymlokaal. Op 27 april organiseert de Epilepsie Vereniging Nederland een voor lichtingsavond te Enschede in zaal Macandra, achter ziekenhuis de Stadsmaten, Emmastraat 210. De toegang is gratis. Vertoond wordt de film Epilepsie, wat is dat? De EVN is een belangenorganisatie van en voor mensen met epilepsie en hun direct betrokkenen. Zij stelt zich tot doel de patiënen en hun verwanten te steunen en het bevor deren van de integratie van epilep- siepatiënten in de samenleving en het opheffen van vooroordelen. S.D.O.L. Dl-Holten D3 In een spannende wedstrijd zege vierde Holten D3 in een uitwed strijd tegen S.D.O.L. Dl op dinsdag 14 april. Afgelopen zaterdag togen TheoenJanmet hun elftal naar het paastoemooi op de fiets naar Sportclub Rijssen om aan te treden tegen allemaal Dl-elftallen. Toch kwamen ze in huis met een vierde plek. Holten El-Vesos El. Holten El moest zaterdag tegen het sterkere Vesos El uit Hellen doom aantreden. Ze verloren deze wedstrijd met 6-2. Toch niet hele maal ontevreden, omdat ze 2 doel punten tegen gescoord haden. S.V.Z.W. E2-Holten E2 Holten E2 ging met precies 7 spe lers naar Wierden om daar te spelen tegen de Zwaluwen E2. In een zeer spannende wedstrijd kwamen de Holtenaren met een overwinning in huis. Een mooi succes. Eindstand 1-2. Enter V. E2-Holten E3 In deze wedstrijd heeft de geluk kigste ploeg gewonnen. Het was jammer, dat Holten E3 niet de ge lukkigste was. Het was wel een spannende wedstrijd. Eindstand 1- 0. Holten Fl-Excelsior F1 Het was in het verleden zo, dat men niet van Excelsior kon win nen, maar de rollen zijn omge draaid. De F1-boy's presteerden het om met 4-2 te winnen. D.E.S. F3-Holten F2 De jongste boy's van Holten heb ben hun eerste overwinning be haald. In de uitwedstrijd tegen D.E.S. werd er met 0-2 gezegevierd. Het was een verdiende overwin ning, omdat de betere kansen voor Holten waren en die werden benut. Holten Dl-S.V.V.V. Dl. Holten Dl speelde zeer sterk in de eerste helft, vooral de laatste man van Holten ruimde heel wat op. De ruststand van 1-2 was dan ook meer dan acceptabel. In de tweede helft klapte Holten Dl in el kaar en moest nog vele goals toe staan. Eindstand 1-6. De Zweef D3-Holten D2 Holten D2 speelt uit sterker dan thuis, de inzet is dan veel groter bij de jongens. Ook de Zweef onder vond dat. Gestaag werd de stand opgevoerd en de twee winstpunten waren binnen. Eindstand 2-5. Hector 2 - Holten 2 was een wed strijd waarin voor Holten veel op het spel stond. De groenen hadden niets meer te winnen of verliezen en speelden vrijuit. De sterke eind sprint van Holten 2 was voor de Go- renaren te machtig 0-1, zodat de prolongatiekansen van de le klasse in eigen hand ligt. Holten 3 - SOS 2 eindigde, zoals ze begon. Geen van beide ploegen ver diende een doelpunt en daarmee was SOS het meest gebaat. Voor Holten 3 rest slechts een eervolle plaats in de middenmoot. Hector 7 - Holten 4 leverde voor de bezoekers weinig problemen op. De gedegen achterhoede liet zich ook deze keer niet verrassen, terwijl de voorhoede wekelijks wel enkele bressen in de vijandelijke defensie vindt. De kampioenskansen zijn dubbel gestegen, doordat mede kandidaat Twenthe eéh puntje ver speelde. De Zweef 6 - Holten 6 bood een on geconcentreerd Holten 5, terwijl de thuisploeg nog volop meestrijdt in de top. Verschillende spelers waren geheel niet bij de les en dat was voor de goedwillende clubgenoten een zware teleurstelling en tevens de verklaring voor een onnodige nederlaag. Holten 6 - MW 6. Het zesde kreeg de aanstaande kampioenen in haar klasse op bezoek. Toch had Holten de eerste helft enkele doelrijpe kan sen, waarvan er slechts één benut werd. In de tweede helft kon MW langszij komen door een blunder van „Tikkie Terug" Erik Rensen. Het gelijke spel betekende voor Holten 6 handhaving van de 4e klasse. De Zweef 12 - Holten 7 werd afge blazen bij 2-2. Het ene verliespuntje betekende wel dat een droom om na één jaar terug te komen in de 4e klasse verkeken is. Er rest slechts de „vice-meister" titel. Holten 8 - Haarle 7 hep uit op een zege voor Haarle-boys. Door deze nederlaag zakt het zo sterk gestar te achtste terug naar de grauwe massa. Daar kan in de komende 3 weken nog iets aan gedaan worden. Omhoog 6 - Holten 9 3-4. Dat Hol ten 9 ook kan winnen als spits Bol- deijan faalt bleek tweede paasdag in Wierden. Een doelpuntrijke wed strijd biedt doorgaans veel kijkple zier, maar dat lukte op het Lage Veld niet zo bijster best. Rijssen - Wierdensestraat 2-6 gg MET ÉÉN JAAR GARANTIE Bovag Mazda 323 HB1979 tot 1982 Mazda 323 Sedan1981 tot 1983 Mazda 626 Sedan (benzine)1979 tot 1985 Mazda 626 Sedan Diesel1986 Mazda 626 HB Diesel1985 Mazda 929 1981-1982 Ford Taunus 1.6 L automaat1981 Ford Taunus 1.6 L1979 Ford Escort 1.3 L automaat1980 Datsun Cherry met LPG1982 Honda Civic 1.5 Sport1985 Renault 18 TS1980 FiatRitmo85S 1983 Skoda 120 L1983 AUTOMOBIELBEDRIJF Hoïterweg 2,7475 AV Markelo, tel. 05476-24 54. Luxueuze trenchcoat. d, beige

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 9