Raad kiest toch definitief voor kleintje Tuinstraat' Rabobankpersoneelin Polen naar bruiloft ANBO boos op de commissie SoCuWe Een spontane belofte werd ingelost Kol krijgt kabel TV HOLTENS NIEUWSBLAD Zwennie wint ponyconcours Winschoten DONDERDAG 23 APRIL 1987 "De geschiedenis van het dorpshuis is niet zo'n lang verhaal als het gemeentehuis, daar is 25 jaar over na gedacht, maar het is een begin van een nieuwe fase en een symbolisch moment dat vanavond in de eerste raadsvergadering in het nieuwe gemeentehuis de eer ste stap wordt gezet voor een nieuwe huisvesting voor het sociaal en cultureel werk". Met die woorden sloot burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard de eerste officiële vergadering af in het nieuwe gemeente huis waarin het verstrekken van de opdracht voor aanbestedingsgereedmaken van de bouw van het dorpshuis het belangrijkste agendapunt was. Alle frakties waren, na advies van de beleidingscommissie, tot de conclusie gekomen dat het uitein delijk toch een "kleintje Tuin straat" moest worden naar het ont werp van de architecten Tuns en Horsting uit Markelo. "De minst slechte keus", conclu deerde de WDer M. Spijker. De liberaal benadrukte dat de WD onder geen enkele voorwaarde ac- coord zou gaan met een overschrij ding van de kosten die geraamd zijn op 1,2 miljoen gulden. Verder zette hij enkele kanttekeningen bij de overeenkomsten met de hoofd gebruikers. "Hoe moet het als blijkt dat een van de hoofdgebruikers straks niet aan zijn verplichtingen kan voldoen? Dan klopt het hele exploitatieplaatje niet meer en zit ten wij met een leeg dorpshuis. Voor de PvdA ging met een de bouw van het dorpshuis aan de Tuinstraat een lang gekoesterde wens in vervulling, zo verklaarde fraktievoorzitter J. v.d. Harst. Ook hij benadrukte dat de PvdA niet met alles kostenverhogingen ac- coord zouden gaan en wenste voor af degelijke afspraken met de ge bruikers. Zo spoedig mogelijk wil de hij de afbraak van het Kolnus en Repelsteeltje geregeld zien. Fraktievoorzitter H. Dul (CDA) keek in zijn uitvoerig betoog nog eens terug op de wordingsgeschie denis van het dorpshuis waarvan de eerste schermutselingen date ren uit 1981. Hij was verheugd dat nu het moment was aangebroken waarop alle neuzen dezelfde kant op wezen. Het CDA had uiteinde lijk gekozen voor de Tuinstraat vanwege de centrale ligging, de keuze van de begleidingscommis- sie, de betere inschakeling ten be hoeve van de vaste gebruikers (mu ziekschool, de Lathmer en SoCuWe red.). Uit gesprekken met de be stuurders van de vaste gebruikers was hem inmiddels te verstaan ge geven dat het explotiatietekort, dat geraamd was op f. 20.000 gul den, omlaag kan door gebruik ma king van zelfwerkzaamheid, zodat dit verder geen overwegend pro bleem meer voor de CDA zou ople veren. Dul verwachte zelfs dat een batig saldo mogelijk zou zijn. Voor de fraktie van Gemeentebe lang wogen de duidelijke afspraken met de vaste gebruikers zwaar. H. Rustelbiel liet dan ook noteren dat met de voorbereiding begonnen mocht worden, maar dat voor de nadere uitwerking hij eerst inzicht wilde hebben in de overeenkom sten. De raad, riant gehuisvest in de nieuwe vergadersaal. Wethouder W. Dalhuisen verklaar de dat de eerste gesrpekken met de gebruikers voorspoedig zijn verlo pen. Op 7 mei worden de omwonen den van de plannen op de hoogte gebracht. In dien er geen bezwaren komen, kan er in november met de bouw worden begonnen. De over dracht van het gymlokaal aan de Dorpsstraat aan HMV en het Paal- huus aan de Beusebergerweg aan de jongerensoos De Schure kan na verwachting van de wethouder dit jaar zijn beslag nog krijgen. De raad ging verder accoord met de aanleg van een strandje waarvoor f. 6.500 uitgetrokken wordt. De enige kanttekening kwam van het CDA. Harry Dul bleef bij zijn bezwaar, eerder uitgesproken in de commis sie gemeentewerken, dat de contro le op het gebruiken van de douches voordat men van het strandje in het water springt een moeilijk zaak zou blijken. Hij wilde dan ook de toezegging van wethouder H. Wes- terik, dat er een goede controle door het badpersoneel zou komen om er voor de zorgen dat niet de helft van het strandje straks in het zwembad zou liggen. Westerik zag dat probleem niet zo. Hij verwacht te een positief effect van het strand je op het bezoekersaantal. Kinderstoel Voor raad, publiek en pers was het even wennen in de nieuwe raads zaal, tijdens de try-out voor pu bliek, zoals de burgemeester het noemde. Gewend aan de zeer be perkte ruimte in het oude gemeen tehuisje, waar men als het ware bij elkaar op schoot zat, heeft men nu een zee van ruimte. Of die nu zo ge weldig goed wordt benut wordt, valt te betwijfelen. Voor aanvang van de raadsvergadering werden de raadsleden bekend gemaakt met de nieuwe geluidsinstallatie. De raadsleden hebben in het ver volg een microfoon aan een koordje om de hals "Een raar spreek-iezer" mompelde Ep van Schooten toen hij door burgemeester Van Rap pard werd verzocht zijn microfoon niet tegen de tafel te laten bunge len. De verwachtingen van de twee vaste bezoekers van de raad, de heren Beyers en Wiggers, nu na de installatie van een ringleiding voor gehoorgestoorden, de raadshande- lingen beter te kunnen volgen, kwamen niet uit. De geluidsinstal latie was er niet op berekend. Ook de overige bezoekers klaagden over de gebrekkige verstaanbaarheid. Voor de drie vertegenwoordigers van de pers was het eveneens geen onverdeeld genoegen. In plaats van een degelijk tafel om de stukken en het schrijfgerei neer te kunnen leg gen, moesten zijn hun werkzaam heden verrichten in een soort vere delde kinderstoel, wat tot de nodi ge hilariteit leidde. Hopelijk laat het college van b en w zich leiden door de spreuk die te lezen staat bo ven de entree van de raadszaal: "sta open voor een goede raad". ln alle vroegte vertrokken vrijdagmorgen de Rabobankers naar de bruiloft in Polen. In plaats van een even lekker uit te slapen op de eerste vrije dag van een lang vrij weekend, stonden de personeelsleden van de Rabobank op Goede Vrijdag al om kwart voor zes verzameld voor het bankge bouw. Niet om in alle vroegte nog even te controleren of de kas wel klopte, maar om een belofte na te komen aan Dinant Ligtenberg van de bedrij venbalie. Toen Dinant eni ge tijd geleden meldde dat hij ging trouwen, moesten de collega's eerst even bekomen van de verbazing - Dinant stond bekend als een ver stokte vrijgezel - onmiddelijk ge volgd door een spontane reactie: Wij komen allemaal op je bruiloft" en daar Dinants toekomstig bruid de in Poznan in Polen wonende Hanna Bartkowska is, werd een OAD-bus gecharterd en ging het vrijwel voltallige Rabobank perso neel met aanhang vrijdag richting Polen om op tijd te zijn voor de hu welijksvoltrekking die voor deze speciale gelegenheid op zaterdag avond werd gehouden. Maandag avond kwam het gezelschap weer terug in Holten, boordevol indruk ken. Dinsdagmorgen was men er nog lang niet over uitgepraat. „Een geweldige ervaring die ons nog lang zal bij blijven" vertelde directeur J. van Wingerden enthou siast. „Je moet natuurlijk bij een verblijf van twee dagen je geen oor deel aanmeten over een ander land met een zo ander systeem, maar de omstandigheden waaronder de mensen daar moeten leven zijn wel zo'n hemelsbreed verschil bij Ne derland. Wat zijn wij dan rijk en wat hebben wij het hier goed. De ont vangst die we daar kregen was ge weldig, vooral als men bedenkt dat er nog grote armoede heerst. Ech ter voor een bruiloft wordt maan den lang gespaard om toch maar zo goed mogelijk voor de dag te ko men". Van Wingerden vertelde ook over de hartverwarmende ont vangst die het Hol tense gezelschap kreeg in een tehuis voor doofstom-" me kinderen, dat gerund wordt door een aantal nonnen. De meege nomen giften zoals kleding, fruit en snoep waren meer dan welkom. „Wij speelden daar zo'n beetje Sin terklaas. De dankbaarheid van de zusters maakte ons een beetje be schaamd". Met bijzonder veel genoegen den ken de Holtenaren terug aan de huwelijks voltrekking van Dinant en Hanna op het gemeentehuis van Poznan, waarbij een strijkje de gas ten en het bruidspaar verwelkom de en waarbij er voor iedereen champagne was op gemeentekos- ten. De huwelijksvoltrekking door de burgemeester van Poznan werd speciaal voor de gasten uit Neder land vertaald door een tolk. Eerste Paasdag kregen de Holtenaren nog een goede indruk van de Paasvie ring in Polen toen zij de mis bij woonden in de kathedraal van Pozsnan. De enige teleurstelling die zij te slikken kregen was de Poolse toeristenleider die, toen hij zaterdag zijn Hollandse presentje had gekregen, het verder liet afwe ten. De kersverse echtgenoot komt in de loop van de week weer naar Nederland en is maandag weer ach ter de bedrij venbalie te vinden. Zijn Poolse bruid volgt een paar weken later als alle paperassen in orde zijn. Tijdens de dinsdag 14 april gehou den ledenvergadering van de ANBO, afdeling Holten, hebben de leden met enige verontwaardiging gereageerd op het besluit van de commissie Sociaal-Cultureel Werk, dat ouderenbonden in Holten niet Gelijkertijd met de werkzaamhe den van de PTT, waarmee eind mei begin juni zal worden begonnen, zal op de Kol de kabel voor de centrale antenne inrichting worden gelegd. De enquete die onlangs in een ge deelte van de wijk de Kol is gehou den, heeft uitgewezen dat er grote belangstelling bestaat voor aan sluiting op de kabel. In totaal werden 194 gezinnen aan geschreven. Daarvan regeerden er 170. Een ruime meerderheid, 121 gezinnen kozen voor aansluiting met signaal. Voor wel een aanslui ting maar nog geen signaal kozen 39 gezinnen. Slechts tien wensten geen aansluiting op de* kabel. Dit verheugende aantal is voor de Stichting CAI voldoende om de ka bel op de Kol aan te leggen. Op tweede Paasdag nam Zwennie Vincent als lid van de selectie van de KNF deel aan een ponyconcours in Winschoten. Er waren drie par- coursen te springen. Zwennie werd een keer eerste en twee keer twee de. De dagprijs, een prachtige de ken, kwam daardoor in haar bezit. in aanmerking kunnen komen voor subsidie voor hun werk omdat zij als hoofddoel hebben belangenbe hartiging en geen sociaal-culturele activiteiten. Men sprak de ver wachting uit, dat met de inwerking treding van de Welzijnswet op 1 januari, hierin verandering zal ko men en dat evenals in de omringen de gemeenten de ouderenbonden voor een financiële uitkering in aanmerking kunnen komen. Het bestuur van de ANBO zal in elk geval tegen een eventuele afwijzing in beroep gaan voor een bijdrage over 1987. De financiële toestand van de afdeling maakt een gemeen telijke bijdrage noodzakelijk, zo werd vastgesteld. Wethouder Dalhuis verklaarde tij dens de donderdag gehouden ver gadering van de commissie Sociaal -Cultureel werk dat het pertinent onjuist is dat de ouderenbonden geen subsidie kunnen krijgen. „Zo dra de activiteiten passen in de sociaal-culturele sfeer komt men in aanmerking voor subsidie. Wij zul len dat echter van geval tot geval beoordelen. Voor de ouderenbon den gelden dezelfde regels als bij voorbeeld het FNV of de kerngroep Rooie Vrouwen", aldus Dalhuisen Tijdens de vergadering werd beslo ten het bestuur uit te breiden met twee personen. Naast de bestuurs leden G. J. Oplaat, G.M. Markvoort en W. Beijers werden gekozen mevr. J. Kieboom-Akkerman en J.B. Velterop. De vergadering be sloot tot toetreding tot de in op richting zijnde Stichting Welzijn Ouderen. Tot vertegenwoordiger in deze stichting werd aangewezen se cretaris W. Beijers en als plaatsver vangster mevrouw Kieboom-Ak kerman. Tot afgevaardigden naar de gewestelijke vooijaarsvergade ring op 23 april te Nijverdal, werden aangewezen de dames Kieboom en De Boer en de heren Oplaan, Mark voort en Beijers. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN. ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan het Electriciteitsbedrijf PEB Friesland vergunning verleend voor het kap pen van enkele bomen bij zomerhuisjes op het zomerhuisjesterrein .de Bor- keld"; 2. aan Nat. Jeugdfonds vergunning verleend voor het houden van een kollekte; 3. aan de heer H. J. Aanstoot vergunning verleend voor de bouw van een volière met nachthok bij het perceel Witmoosweg 4. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene zaken ter gemeentesecretarie. HUISVUILOPHAALDIENST In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil in het buitengebied zal i.v.m. de opening van het nieuwe gemeente huis op DINSDAGMORGEN 28 april worden opgehaald. Het huisvuil van de donderdagroute op 30 april (Koninginnedag) zal op woens dag 29 april worden opgehaald. De container aan de Waagweg (gemeentewerf) is gesloten op dinsdagmiddag 28 april en op donderdag 30 april (Koninginnedag). COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN Qe eerstkomende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op 27 april 1987 in de raadzaal van het oude gemeentehuis en wel des avonds van 19.30 uur - 20.30 uur. Hiermede komt de zitting van 4 mei 1987 te vervallen. OPEN HUIS IN HET NIEUWE GEMEENTEHUIS Op dinsdag 28 april a.s. zal het nieuwe gemeentehuis officieel geopend worden. Gaarne nodigen wij u - met uw huisgenoten - uit het gebouw te komen bezichti gen tijdens het Open Huis, dat wij organiseren op 28,29 en 30 april. Hiervoor is deze week al huis-aan-huis een uitnodiging verspreid, met aange hecht een bon, tegen inlevering waarvan u een exemplaar van het boekje .Hol ten van huis uit" in ontvangst kunt nemen. Ter voorkoming van grote aantallen bezoekers op hetzelfde moment, is het volgende bezoekschema vastgesteld. U wordt vriendelijk verzocht u daar zo veel mogelijk aan te houden. 19.30-20.45 uur Kol (ten noorden van de Kolweg), Borkeld en Look 20.45-22.00 uur Kol (ten zuiden van de Kolweg), omgeving Kerk- hofsweg en Holterberg omgeving Dorpscentrum, Neerdorp, Espelo omgeving Gaardenstraat, omgeving Tuinstraat n Dijkerhoek speciaal voor de oudere Holtenaren De Haar, Holterbroek, Beuseberg 28 april 29 april 30 april 19.30-20.45 uur 20.45-22.00 uur 10.30-12.00 uur 14.00-17.00 uur Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard VOORVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN REKREATIEBAD TWENHAARSVELD Aanvragen van seizoenabonnementen voor rekreatiebad Twenhaarsveld kun nen van 21 april tot en met 6 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis. Smidsbelt 6, of worden toegezonden aan de afdeling welzijnszaken van de ge meente Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om ge bruik te maken van het deze week in de gemeente Holten huis-aan-huis ver spreide informatie- en aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald tussen 12 en 21 mei, op werkdagen van 8.30-12.30 uur. Wanneer u niet in de gemeente Holten woonachtig bent of niet in de gelegenheid bent de aangevraagde abon nementen op één van de aangegeven dagen af te halen, kunnen deze tegen ver goeding van de portokosten worden toegezonden. Inlichtingen: afdeling welzijnszaken, tel. 05483-6 16 66. De tarieven voor 1987 zijn als volgt: Voor- Normaal verkoop tarief GEZINSABONNEMENT: a. 1e ouder b. 2e ouder c. inwonende kinderen vanaf 6 jaar INDIVIDUEEL ABONNEMENT: voor individuele personen vanaf 6 jaar INDIVIDUEEL MAANDABONNEMENT: voor individuele personen vanaf 6 jaar (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) ÉÉNMALIG BEZOEK: voor personen vanaf 6 jaar voor groepen vanaf 10 personen, per persoon 23.- 15.- 2.25 1.75 Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Bij de aanvraag van een abonnement in de voorverkoop is de leeftijd op 1 mei bepalend voor het te hanteren tarief. Het seizoen 1987 begint op zaterdag 16 mei. De openingstijden zijn: zaterdag 10.00-18.00 uur zondag 12.00-18.00 uur maandag/vrijdag 7.00-20.00 uur (in mei en sept. tot 18.30 uur) Op Hemelvaartsdag is het zwembad geopend van 6.00-18.00 uur. INZAMELING LANDBOUWPLASTIC De gemeente zal ook in 1987 weer een inzameling houden van landbouwplastic. Om de inzameling zo vlot mogelijk te doen verlopen en om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk te maken zal het landbouwplastic worden opgehaald met een speciaal daarvoor in te zetten wagen. De inzameling zal worden verzorgd door de firma Maatman te Doetinchem. In tegenstelling tot voorgaande jaren worden de aanbieders van landbouw plastics verzocht hun adres vóór de datum van inzameling aan gemeentewer ken door te geven. (tel. 05483-6 16 66, toestel 321) De inzameling van het landbouwplastic zal in principe plaatsvinden op dinsdag 19 mei 1987 en, bij een groot aanbod, eventueel nog een gedeelte van woens dag 20 mei 1987. Wat mag worden aangeboden? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie, kunstmest-, vee voeder-, melkpoeder- en turfzakken, worden aangeboden. Hierbij wordt echter verzocht aan de volgende punten te voldoen; 1. verzocht wordt het plastic tijdig aan de weg te zetten b.v. daags voor de inzameling; 2. het landbouwplastic dient in HANDZAME pakketten (door één persoon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dienen zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit problemen geeft bij transport en verde re verwerking. Bied het daarom .uitgeklopt" aan; 4. Verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwplastic aan te bieden; 5. turf en/of kunstmestzakken e.d. afzonderlijk gebundeld van de zwarte folie aan te bieden. Er wordt op gewezen dat door de openbare basisschool Dijkerhoek .witte" landbouwplastics worden ingezameld. Deze inzameling zal normaal doorgang vinden. Voor degenen, die vallen onder de schoolkring Dijkerhoek wordt de aandacht gdVestigd op de mogelijkheid van het deponeren van uitsluitend .witte" plas tics bij de school Dijkerhoek (in fietsenhok). Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de aktie mee te werken. Het welslagen van de aktie heeft tot gevolg dat grote hoeveelheden afvalstoffen (plastic) niet meer op de vuilstortplaats behoeven te worden gestort, maar op milieu-verantwoorde wijze opnieuw gebruikt kunnen worden om b.v. huisvuil- zakken of landbouwfolie te vervaardigen. Eventueel kan het landbouwplastic ook, tot de inzameldag (19 mei), gebracht worden op de gemeentewerf, Waagweg 4. Voor nadere inlichtingen: Gemeentewerken, dhr. Brinkers, tel. 05483-6 16 66 (toestel 321).

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5