Publiek geniet van muzikale happening Continental Singers Uit het politierapport Films voor jong en oud in Kandelaar Gemeentehuis kan gasten ontvangen Tentoonstelling over Gouden Paar Medische diensten van dag tot dag Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Overijssels Monument HONDÜ Ingezonden Geslaagd Een tot de laatste plaats gevulde Kandelaar luisterde met aandacht naar de Continental Singers. De Kandelaar was vrijwel tot de waarbij uitsluitend Engelse teks- laatste plaats bezet met overwe- ten voorkwamen, in het uitvoerig gend jeugdig publiek, dat met toe- programma in het Nederlands in nemende muzikale spanning het proza vertaald, flitsende programma van gospel- Begonnen met Let there be praise songs beluisterde. was de uitvoeringsstijl meteen een De Continental Singers bestaan al schot in de roos. Onverminderd 20 jaar. Hun bekendheid komt ook door de reli-musicals met eigentijd se teksten en muziek met moderne speelmanieren. Ruim 20 elpees vonden huri weg over alle continen ten. Dit jaar is men overgegaan de overwegend Amerikaanse bezet ting van zangers en spellieden over tien nationaliteiten te verdelen, zo dat in elk land waar wordt opgetre den de programma's aanslaan, tvaarbij de medewerkers in een se- lektieprocedure muzikaal worden getraind en veelal professioneel ni veau hebben bereikt. Terecht worden de Continental Singers getypeerd als muzikale evangelisten „Pro Deo en professio neel". Een gospel-combo met trom petten, trombonen, saxofoons, dwarsfluiten, gitaren, electrische piano en orgel, keyboards en sythe- sizers, en een uitgebreide percus- siongroep trad contrastrijk op in de koor-begeleiding en orkestwerken, Op maandag 4 mei zal door de Stichting Overijssels Verzetsmo- nument een korte herdenkingsbij eenkomst worden gehouden bij het verzetsmonument op de Markelose berg te Markelo. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Om 20.00 uur klinkt het signaal Geeft acht, ge volgd door twee minuten stilte. Om 20.30 uur is er een kranslegging en wordt de Last post geblazen door een hoornblazer van de Markelose fanfare en is er een défilé met bloemleggingen. Daarna wordt in de Kop'ren Smorre koffie gedron ken, aangeboden door het gemeen tebestuur van Markelo. boeiend, geroutineerd in voor dracht en presentatie, in ononder broken regelmaat uitgevoerd. Uit de begintijd van de Continental Singers werd Life is a symphonie medley gezongen, waarin veel van toonsoort werd gewisseld door middel van knappe modulaties, perfect door de begeleiding opge vangen. Dry Bones was een num mer met vingerknippen en applaus waarin de koperblazers de sterke teksten accentueerden op woord en toon, het gezongen evagelie be klemtonend. I came to praise the Lord medley was lichtvoetig in het ritme, waarin de koorzang niet werd geforceerd, waarbij het ver sterkers-instrumentarium vakkun dig werd gehanteerd. De selectie telde traditionals met veelal be kende melodieën, waarbij ook ca- nonsgewijs werd gezongen. Don Fransisco was de componist van He's alive, een imponerende song behorende tot de meest succevolle nummers. Eliza Dit jaar wordt een nieuwe musical ingestudeerd over de bijbelse fi guur Eliza, waarvan enkele frag menten tussen het programma werden ingelast. There is power vroeg om medewerking van indrin gend applaus door het begeesterde publiek. A mighty fortress, ver taald als Een vaste burcht, had melodisch geen aanknopingspun ten, evenwel werden met geluids banden programmatische effekten aangebracht, die in het geheel smaakvol waren ingelast. Wings of Eagles kreeg sterke accenten op de luchtige tekst, waarin ook het vliegtuiggeronk het klankbeeld il lustreerde. Sopraan-, tenor- en ba ritonsolisten zongen met prima stemmateriaal solofragmenten, die Van de eerder gemelde autokra ken, gepleegd op 12 april, werd op 14 april een deel van de buit terug gevonden op de weg tussen Almen en Zutphen. Een en ander kon aan de eigenaren worden teruggege ven. Op 14/4 werd op de Oranjestraat een snelheidscontrole gehouden. Ruim 500 voertuigen werden geme ten waarbij er 36 stuks in overtre ding waren. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 km/u. Uiter aard kwam dit de betrokkenen op een passende bon te staan. Ook 14/4 werd er gemeld dat uit een woning aan de Churchillstraat geld was ontvreemd. Toen men 's ochtends beneden kwam bleek de deur open te zijn. Uit een kast werd in totaal voor 260.- aan geld ontvreemd. Dezelfde dag werd een 16-jarige jongeman bekeurd omdat hij een tractor bestuurde zonder in het be zit te zijn van een tractorrijbewijs. Dit nog maar eens gemeld omdat de indruk bestaat dat landbouwers hun zonen soms wat lichtvaardig laten rijden. Op de Al vond op 15/4, omstreeks 7.45 uur een aanrijding plaats. Een uit Ommen afkomstige bestuurder moest een voor hem rijdende auto ontwijken die een daarvoor zeer langzaam rijdende bus plotseling ging inhalen. Hierbij belandde de Ommenaar tegen de vangrail. Het bleef bij materiaalschade. De afgelopen week werd in sa menwerking met een van de plaat selijke jachtopzichters een Holten- se vrouw bekeurd voor een overtre ding van de jachtwet. Zij liet haar beide honden in het buitengebied loslopen waarbij een van de hon den een haas achtervolgde. De haas won terwijl de vrouw het haas je was. 16/4 werd de brommer van een jongeman uit Markelo uit het ver keer genomen omdat hij met een veel te hoge snelheid door Holten ingdringend bij het publiek over kwamen. Namen van dirigent, so listen, koorleden en instrumentale medewerkers werden niet ge noemd en kwamen in het program ma niet voor. Sterke nummers als We need the Lord en God and God alone met goed in het gehoor lig gend melodisch materiaal werden gezongen met een baekground- groep, zodat de gezongen tekst op timaal inhaakte op de evangelie verkondiging, die bij de Continen- reed. Bij een test op de rollentest- tal Singers centraal staat. Nog bank bleek het vermogen van de werd de inleiding het Let there be brommer veel te hoog te zijn wat praise herhaald, een pauze inlui- hem een bekeuring kostte, dend voor het koor met uitermate levendig spel van het combo daar- Een dag later werd een win_ na ontladend in meezingers met terswijk afkomstige scharenslijper applaus begroet en onderstreept bekeurd omdat hij zijn werkzaam- met scanderend handgeklap. heden verrichtte zonder in het bezit De Continental Signers hebben yan de benodigde vergun- werderom sterke muzikale indruk- j^gen ken achtergelaten met de Interna- 18,4VOndereenaannjclingplaate tionale groep zangers en muzikan- op de Dorpsstraat ter h00gte van ten. Qotze Kaspersma de Oaardenstraat. Twee uit Holten afkomstige automobilisten reden over de Dorpsstraat waarbij de eer ste stopte om af te slaan, de Gaar- denstraatin. De tweede bestuurder zag dit te laat waarna een botsing volgde. Het bleef bij plaatschade. In de middag van 18/4 kreeg Hol ten al een voorproefje van het Espe- lose paasvuur. De estafette-lopers die het vuur van Neede naar Espelo overbrachten kregen een onver wacht grote begeleiding. Ongeveer 50 voertuigen als tractoren en der gelijke reden met de lopers mee door de Oranjestraat en de Dorps straat wat fikse opstoppingen tot gevolg had. Een en ander leverde verder geen problemen op omdat het overige verkeer de zaak gelaten over zich heen het komen maar zich daarbij wel de ogen uitkeek. In de avond van 18/4 werden vier Duitsers bekeurd omdat zij zonder vergunning aan het vissen waren in de leiding bij de Sangeldijk. In de nacht van 18 op 19 april was er weer eens een automobilist, deze keer afkomstig uit Raalte, die ge pakt werd omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Na blaasproe- ven moest hij een bloedproef onder gaan. 19/4 werd gemeld dat in een twee de woning op de Holterberg was in gebroken. Men sloeg een raam in waarna men de woning doorzocht. Voorzover viel na te gaan wordt er niets vermist. In de avond van 19/4 was het voor Espelo dan eindelijk zover. Het we reldrecord was gevestigd en het paasvuur kon worden ontstoken. De belangstelling was overweldi gend. Uit het hele land kwamen bij de politie vragen binnen hoe men bij het vuur kon komen. Overigens zal niet iedereen met de auto op de parkeerplaatsen gekomen zijn om dat omstreeks 21.00 uur er geen ver keer meer richting paasvuur werd toegelaten. Dit omdat de uittocht toen ook al flink op gang kwam. Een en ander werd begeleid in sa menwerking met collega's van de verkeersgroep Zwolle, de groep Wijhe en de gemeente politie Raal te. Opstoppingen konden uiter aard niet worden voorkomen maar wel kon worden gezorgd dat de brandweer uit de voeten kon m de omgeving van het paasvuur. Schat tingen m.b.t. aantallen bezoekers blijven moeilijk maar wij houden het op rond de 20.000. Opstoppin gen waren er tot midden in Holten zelf. Op 29 april zullen in gebouw De Kandelaar twee films worden ge draaid. 's Middags een familiefilm getiteld 'Sporen in de sneeuw', die werd opgenomen in de Zwitserse Alpen, hoog boven het meer van Genève. In een klein bergdorpje stoeien kin deren met elkaar. Lucien, een jon gen van 13 jaar veroorzaakt door zijn plagerijen een ongeval; zijn buurjongen tuimelt van de berg af met alle gevolgen van dien. Lucien voelt zich schuldig, uitgestoten door de familie en schoolvriendjes van Annette, het zusje van het ge wondejongetje. Hogerop in de ber gen tussen de bossen staat een cha let waar een oude houtsnijder woont. Bij hem vindt Lucien be grip. Door allerlei gebeurtenissen leren de kinderen elkaar weer te aanvaarden, een voorbeeld dat ook aanstekelijk werkt bij de volwasse nen van het dorp. Deze ontroerende, bijna twee urn- durende film is geheel Nederlands gesproken en daardoor ook ge schikt voor jonge kijkers. De aam vang is om 14.00 uur en de entree prijs bedraagt f 1,-. 's Avonds zal er een groots opgezet te film naar het evangelie van Lu cas, getiteld 'Alsof het gisteren ge beurde' worden gedraaid. Deze film is onder de titel 'Jezus' zeer bekend geworden in bijna de gehele wereld en is al in meer dan 66 talen ver taald. Meer dan 150 miljoen men sen hebben deze twee uur durende film reeds gezien. De film is opgeno men op authentieke lokaties in Is raël met 5000 Joodse en Arabische spelers. Bijzondere aandacht ging uit naar de juiste klederdracht, haartooi, gewoonten en gebruiks voorwerpen van toen. Een buiten gewoon goede verfilming van het Lucas-Evangelie, waar je de Bijbel naast kunt leggen. De film begint om 20.00 uur, leeftijd vanaf 12 jaar. De entree is gratis. Na afloop wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. jaar Noordachteresweg 10 MARKELO, TEL. 16 19 Tal van activiteiten zullen de in- gebruiknemening van het nieu we gemeentehuis omlijsten. Maandag 27 april beginnen de feestelijkheden met de overhan diging van het wandkleed dat vervaardigd is door 200 Holten- se dames. De overhandiging vindt plaats in de hal van het ge meentehuis en begint om 15.45 uur. Wanneer de bronzen var kens van Kees Bos op de trap van het gemeentehuis worden geplaatst wilde Bos niet ver klappen. Speciaal voor de bouwers van het gemeentehuis is er 's avonds een feestavond. Later in de week is er nog een aparte feesta vond voor het gemeenteperso- neel. De officiële opening vind plaats op dinsdag 28 april om 13.30 uur. De bevolking is wel kom tijdens het Open huis. Deze week valt bij iedereen een uitno diging in de bus waarin de tijden voor de afzonderlijke wijken staan vermeld. Aan de uitnodi ging is een strook gehecht die recht geeft op het jubileum boekje dat speciaal voor de in gebruikneming van het nieuwe gemeentehuis is geschreven. Dinsdagavond wordt om 19.00 uur de expositie geopend van amateurkunstenaars. Daarvoor- hebben een groot aantal Hol- tense amateurkunstenaars zich aangemeld. Meer dan twintig Holtenaren tonen onder andere olieverfschilderijen, tekenin gen, foto's, aquarellen, hand werken, acrylschilderijen boet seerwerk en glasgravures. Tij dens Koninginnedag is er in het gemeentehuis ook nog een ten toonstelling van de Oudheidka mer over het Gouden Paar. Op woensdag wordt er een groot sympoisium gehouden voor col lega gemeentebesturen, samen werkingsverbanden en andere genodigden met als onderwerp: nationaal park en recreatief me degebruik: onderling strijdig of elkaar versterkend. Koningin nedag tenslotte wordt gevierd rond het nieuwe gemeentehuis. Tijdens de openingsfestiviteiten rond het nieuwe gemeentehuis zal door de Oudheidkamer Hoolt'n in de hal van het gemeentehuis een vi trine ingericht worden met herin neringen aan het vijftigjarig huwe lijk van Prinses Juliana en Prins Berhard. Het bestuur van de Oud heidkamer verzoekt daarvoor de medewerking van de Holtenaren. Graag wil men zoveel mogelijk ver schillende herinneringsborden, an sichtkaarten, lepeltjes, fots's en an dere aandenken tentoonstellen die betrekking hebben op het Prinse lijk paar. Veel heeft men al binnen, maar men denkt dat er bij de men sen nog veel meer aardige herinne ringen in de kast staan die op die tentoonstelling een plaatsje verdie nen. Omdat het zo kort dag is, wil men graag zo spoedig mogelijk een op gave hebben. Inlichtingen en opga ve kan bij mevrouw Minie Bosman, tel. 6 33 14, of bij een van de andere bestuurleden. Na een telefoontje komt men persoonlijk langs om te zien of het voorwerp past binnen het tentoonstellingsgegeven. Poep op de stoep Houdt de honden aan de lijn, zodat ze niet meer poepen op speelvelden en stoepen. Opdat men niet onopgelet, de stront meeneemt tot op het kar pet. Het ergste is waarachtig, datje 't nog moet zeggen in „1987". Bewoner van de Haar. De Holtenaar Henk Veldhuis is on langs aan de Universiteit Twente afgestudeerd in het vak Bestuurs kunde op het onderwerp Doorbou wen of ophouden? een alalyse van de situatie op de woningmarkt in Enschede en Hengelo. Veldhuis voerde het onderzoek uit in op dracht van de Stichting Studenten Huisvesting Twente (SSHT). Henk had al vergaande contacten met de stichting. Van september 1983 tot oktober 1985 was hij als student bestuurslid van de stichting. Zijn voornaamste taak wat het beheren van de post nieuwbouw, verbouw en onderhoud. Toen dan ook de mogelijkheid zich voordeed om via deze stichting aan een afstudeerop dracht te komen, greep Henk deze kans met beide handen aan. De SSHT houdt zich vooral bezig met het woningbeleid voor jonge: (studenten). Op donderdag 2 april hield Hen Veldhuis voor de afstudeercommis sie, bestaande uit prof. dr. P.B. Boorsma, dipl. Volkswirt R.W. Künneke, dr. S.A.H. Denters, en ir. T.R. Visser een 25 minuten durende toelichting. Uit de verklaring va* prof. Boorsma bleek dat Henk eei prima student was geweest en dat de commissie moeilijk tot een exact cijfer kon komen. De uitein delijke belissing bleek een acht te zijn, wat met een waarderend ap plaus werd begroet. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. D. Fisser, Eefde. 19.00 uur: ds. A. Mol, Lochem. Oppasdienst: Diny Aalpol en AnnetBoode. Uitgangscollecte: Orgelfonds. 09.30 uur: Jongerendienst in ge bouw Irene. Diessenplas: Woensdag 29 april 19.30 uur, ds. Dragt. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: ds. Otte- vanger, Heemse. In beide diensten is de le collec te voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. T. Heusinkvel- d.rente en aflossing». Oppassdienst: Lianne v.d. Zwaag, Jetty Meijerink en Anja Veldhuis. R.K. KERK: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. H. Lindeboom. Uitgangscollecte: Orgelfonds OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. Ph.F. Faber, Bath- men. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Van woensdag 29 april 17.00 uur tot vrijdag 1 mei 08.00 uur: W.R. van Couwe- laar APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat -31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak. TANDARTS: T.I. Lafeber, Henri Dunant- straat 1, Rijssen, tel. 05480-1 83 83. DIERENARTS: Th.A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-6 15 15. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. hr VRIJDAG 24 APRIL: 20.00 urn- de Kandelaar: COC met De on betaalde loodgieter. ZATERDAG 25 APRIL: 20.30 uur Terrein paasvuur Espelo: Normaal ZONDAG 26 APRIL: 13.30 uur: start puzzelrit MAC Holterberg bij De Biester. MAANDAG 27 APRIL: Trek king verloting Blauw Wit in clubhuis 't Vletgoor, aanvang 19.00 uur; 15.45 uur: aanbieding wandkleed bevolking voor nieuw gemeentehuis. DINSDAG 28 APRIL: 13.30 uur: Opening nieuw gemeentehuis; 19.30-20.45 uur Open huis ge meentehuis voor Kol, Borkeld en Look; 20.45 uur-22.00 uur: Kol, Kerkhofsweg, Holterberg en omgeving. 20.00 uur zaal Vos man: bijeenkomst NBvP, afd. Holten; 20.00 uur: Bijeenkomst HVG Dijkerhoek in Bethanie, tussen 19.30 en 20.30 uur ten toonstelling leerbewerking. WOENSDAG 29 APRIL: 14.00 uur De Kandelaar: filmvoorstel ling Sporen in de sneeuw; 20.00 uur De Kandelaar: filmvoorstel ling: Alsof het gisteren gebeur de; 19.30-20.45 uur: Open huis gemeentehuis voor Dorpscen trum, Neerdorp en Espelo: 2 zakken graszaad, plastic tas met regenkleding, witte linker sportschoen merk Tumtec, een groene gymzak met de naam Er- win met daarin sportschoenen. 20.45-22.00 uur: Gaardenstraat, omgeving Tuinstraat en Dijker- hoek. DONDERDAG 30 APRIL: 10.30- 12.00 uur: Open huis gemeente huis voor oudere Holtenaren; 14.00-17.00 uur De Haar, Holter- broek en Beuseberg; 14.00 uur symposium Nationaal park en recreatief medegebruik in ge meentehuis. Viering Koninginnedag op Smidsbelt en Kalfstermanswei- de; 20.30 uur: Oranjebal in aula SGH. VRIJDAG 1 MEI: Feestelijke warenmarkt; wekelijkse koop avond ZATERDAG 2 MEI: Holter- bergtoer Wielerver. Holten. DINSDAG 4 MEI: 11.00 uur Ca nadese begraafplaats: herden king gevallenen; 18.45 uur Ned. Herv. kerk: herdenkingsbijeen komst; 19.45 uur vertrek Stille Tocht naar monument Molen- belterweg. WOENSDAG 6 MEI: 18.45 uur: Bevrijdingsloop ZATERDAG 9 MEI: VW kan toor: start Landelijke fietsdag- /Nationale Molendag DINS DAG 12 MEI: Jaarlijkse boot tocht Rode Kruis. DINSDAG 19 MEI: Inzameling landbouwplastic. Verloren voorwerpen Rond dameshorloge met zilve ren band. Bruine herenporte monnee inhoud f 30.-, m.b.t. die ren geen mutaties. Ondertrouwd: T.J. ter Brake, oud 30 jaar, Hol ten en: G.W. Aanstoot, oud 24 jaar, Hol ten. Overleden: R. van Hasselt, oud 88 jaar, Hol ten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3