Koninginnedag wordt feest voor iedereen Duizenden grootste zagen paasvuur 's werelds branden Holtens Nieuwsblad I Boottocht Rode Kruis uontvangt een fraaie BON Herdenking gevallenen Vrijdag koopavond Verkoop van boeken uit bibliotheek Holtens Nieuwsblad Donderdag 23 april 1987 - 38e jaargang - nr. 16 IAbonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Bruiloft Toen Dinant Ligtenberg van de Rabobank aankondigde te gaan trouwen met de Poolse Hanna uit Poznan, reageerde zijn collega's spontaan met de toezegging dat ze allemaal naar de bruiloft zouden komen. Zij hielden woord. Vrijdag in alle vroegte vertrok het gezelschap uit Holten om zaterdagavond getuige te zijn van het jawoord in het Nederlands en Pools. In het Holtens Nieuwsblad een verslag. Dorpshuis Na tien jaar van plannen maken is de kogel door de kerk. Het dorpshuis komt er. Alle frakties stemden dinsdag avond tijdens de eerste raads vergadering in het nieuwe ge meentehuis unaniem voor de lokatie Tuinstraat en het ont werp van het Markelose archi tectenduo Tuns en Horsting. „Een historische beslissing", noemde burgemeester Van Rappard het. Singers De Continental Singers zijn zo langzamerhand een begrip in Holten. Dat bleek zondag weer in de Kandelaar. In een bom- vbol kerkgebouw zorgden de jonge zangers en zangeresssen voor een geweldige afsluiting van de Eerste Paasdag. Op dinsdag 12 mei houdt het Ne derlandse Rode Kruis afdeling Holten weer haar jaarlijkse boot tocht. Deze dagtocht is bestemd voor mindervalide mensen en voor mensen die moeilijk op eigen gelegenheid een uitstapje kunnen maken. Zij die menen hiervoor in aanmer king te komen kunnen zich aan melden bij R. Aaltink-Kevelam, Larenseweg 61, tel. 6 19 26. De openbare bibliotheek aan de Rörinkstraat gaat weer een gro te verkoop houden van afge schreven boeken. Van 24 april tot en met 1 mei kan men op de gebruikelijke ope ningsuren hiervoor terecht in de bibliotheek. Boeken van beken de schrijvers zoals Konsalik, Charriere, Shaw, Landell en Thijssen-Boer zijn dan voor een prikje te koop. Verder zullen er diverse oude jaaergangen van tijdschrijften zoals bijvoorbeeld Groei en Bloei, Ariadne, Paard en pony, verschillende prente- boeken, Kameleons en andere jeugdboeken tegen zeer aan trekkelijke prijzen te koop zijn. Komende week staat ons een uitge breid feestprogramma te wachten. Naast de officiële opening van het gemeentehuis op dinsdag, waaro ver men elders kan lezen, belooft Koninginnedag op donderdag 30 april een geweldig feest te worden. Als de weersomstandgheden mee- Het feestprogramma begint 's mor gens om 09.00 uur met een aubade met medewerking van HMV voor het nieuwe gemeentehuis, waaraan de gehele Holtense bevolking haar medewerking kan verlenen. Om half tien begint een spellencircuit voor de basisscholen rond het nieu- zitten, worden de Volksspelen, als we gemeentehuis dat als titel mee- vanouds op Kalfstermansweide, een van de hoogtepunten van Ko ninginnedag. De vorige winnaar, de zwem-en poloclub Twenhaarsveld, zal er alles aan gelegen zijn haar ti tel te prolongeren, waarbij zij dan op felle tegenstand kan rekenen van de ploegen van o,.a de Holtense brandweer, de Rijkspolitie, de Fienpreuvers, OKIA, de buurt schappen Espelo, Dijkerhoek en Beuseberg. kreeg: geweld rond Smidsbelt. Ver enigingen staan met kraampjes op de Smidsbelt en er komt een draai orgel. De gehele morgen wordt er mu ziek te gehore gebracht. In de eer ste plaats gaat de belangstelling uit naar de Canadese gasten van de Drums an Pipersband of Huntsville uit Canada. Daamast komen diver se Holtense bands aan bod, zoals de The Schure House band, Claer Air Turbulance en Roling Company. Rond de klok van elf uur begint dan de Jeugdmarkt, waar jongens en meisje tot vijftien jaar hun spulle tjes kunnen verkopen. De Volks spelen beginnen om twee uur. Teams die zich nog niet hebben gemeld, kunnen dit alsnog doen tot en met 25 april bij D.J. Schooien, Weversstraat 31, tel. 6 25 28. Vast staat dat er weer een aantal spekta- culaire spelonderdelen zijn uitge dacht waarbij het onontbeerlijke The Drums and Pipersband of Huntsville uit Canada zijn de muzikale onderdeel water niet vergeten is. smaakmakers tijdens de komende feestelijkheden. Omstreeks vijf uur wordt de win naar bekend gemaakt. om 19.00 uur. Het eerste kopje kof- le Oranjebal in de aula van de Scho- Voor de oudere Holtenaren (vanaf fie in de pauze is gratis, evenals de lengemeenschap. De hapjes en plm 55 jaar) zal OCH in zaal Irene entree. Opgevoerd wordt het blij- drankjes worden verzorgd door de een toneelvoorstelling geven die spel Hé is zo wies. Koninginnedag Fienpreuvers en voor de dansmu- begint om 19.30 uur. De zaal is open wordt besloten met het traditione- ziek tekent Satumus. Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. Dat het wereldrecord was verbeterd was in feite al lang duidelijk. Maar dat ditzelfde record op zo'n verpletteren de wijze zou worden verbroken, daar had enige maanden geleden nog nie mand van durven dromen. Maar nu zal de naam Espelo voortleven in het Guiness Book of Records en laten we hopen, dat het gevestigde record vooralsnog onaangetast zal blijven! Vrijdagmiddag jl. al konden de ijve rige Esplose boakenbouwers wor den gefeliciteerd met het resultaat, want bij de officiële meting door de landmeter van het Hengelose ka daster, de oud-Holtenaar M. Rei- link, onder het toeziend oog van notaris Westmaas uit Markelo bleek, dat de boake de duizeling wekkende hoogte van 27 meter en 87 centimeter had bereikt en een doorsnee had van 26.8 meter Zon- Wat in maaien der hoogtevrees lieten Egbert Jan- werd opgebouwd sen en Johan Krieger zich in het ging in een paaT mandie van de hijskraan Nijhuis uur tijd in vlam. uit Zenderen omhoog hijsen om het men weerop- Espe. hoogste punt aan te geven. Een to had zijn wereld. ruwe schatting op de grond wees Tecori ln de inzet uit dat er zo'n vijfduizend kubieke kijkt op de mg ge_ meter hout in was verwerkt, ruim "2jen notaris West- 320 vrachten. Een prachtige presta- maas samen tie, waarmee de bouwers dan ook Toomeman sportief en op uiterst originele wijze ggg, de veTrichtin- werden gefeliciteerd door de versla pen van Johan Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. ais u ons een nieuwe Als abonnee bent u nkMHHAA nnnnnlf daarvan verzekerd. 300111166 0P966ft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede genNeedenaars.alzathenhenniet Krieger en Egbert lekker dat de boake van de Splooë- Janssen diemetbe- naren overeind werd gehouden met van een stevige tuidragen. Was dat niet ge- kraan naar het beurd, dan had het wereldrecord h0ogste mnt van wel eens voortijdig meikaar gezakt de paasb0ake wa- kunnen zijn. De vertegenwoordi- ren gebracht gers van de verslagenen, de heren D.J. Voortman, H.J. Slagman en G. J. Welmerink volgden de meting nauwgezet en spraken na afloop in ter sinds '85 in handen had gehad, het dialect him bewondering uit In een ton naast het terrein werd voor de geleverde prestatie, alleen het vuur brandende gehouden tot die kabels, dat gaf toch te denken, het moment van ontsteking, 's Zaterdag werd door veertig Splo- Avonds had men een daverend se estafettelopers het vuur opge- feest georganiseerd in een grote haald uit Neede, dat het paasvuur- tent, waaraan onder andere mede record van 16 meter en 18 centime- werking werd verleend door de Vul- cano's. Het gehele weekend had het 'World Record Poasvuur slepp'n Splo '87' veel bekijks getrokken en zelfs me dewerkers van liet NOS-joumaal waren aanwezig. Vrijdagmiddag werd door de NCRV-radio een rechtstreeks verslag gegeven van de meting van het paasvuur. Naar schatting hebben zo'n twintigdui zend bezoekers, het Espelose paas vuur in ogenschouw genomen. Eén uur voor het ontsteken van de paasbult trok het opstijgen van een hete luchtballon de aandacht van de talrijke aanwezigen. Ballon vaarder en captain Rien Jurg uit Hengelo hoopte met een zwakke zuidwesten wind ongeveer een uur later op een geschikte plek te lan den. Aan boord tevens de winnaar van de vierde prijs in de piekprijs- vraag, Jan Oostenenk. Via de Hol- terberg en Nijverdal bleek men in derdaad een uurtje later oostelijk van Hellendoom te kunnen landen, net voor het losbarsten van een hevige regenbui. Onder het genot van warme koffie of koele pils was het toen wachten op hèt moment. Champage Alvorens de vlam in het zorgvuldig Zoals elk jaar, zijn er ook dit jaar weer de herdenkingen van de ge vallenen op 4 mei. 's Morgens om 11.00 uur is er de herdenking op de Canadese begraafplaats, samen met de kinderen uit de hoogste klassen van de basisscholen, dit jaar aangevuld met de Canadese gasten uit Huntsville, Ontario in Canada. De herdenkingsbijeenkomst 's avonds in de Ned. Herv. kerk begint om 18.45 uur, waarna de stoet voor de Stille Tocht zal worden ge vormd, in de omgeving van de kerk. Vertrek van de stoet naar het mo nument aan de Molenbelterweg om 19.45 uur precies. Het bestuur van de Club Oud Mili tairen en Verzet roept hierbij de clubleden op, om op beide herden kingen aanwezig te willen zijn. Ver zamelen vanaf 10.45 uur bij de in gang van de Canadese begraaf plaats. Voor deelneming aan de Stille Tocht wordt iedereen uitge nodigd zich aan te sluiten bij de stoet. De inwoners van Holten wordt vriendelijk verzocht tijdens de herdenking de vlag halfstok te steken. Bij het monument aan de Molen belterweg is een korte herdenking, waarbij de gelegenheid voor het leggen van kransen en bloemen en wordt om acht uur twee minuten stilte in acht gehouden. In verband met Koninginnedag (donderdag 30 april) wordt de we kelijkse koopavond verplaatst naar vrijdag 1 mei a.s. Ook de ban ken zullen op vrijdag geopend zijn. Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 afgezette gevaarte ging, bedankten achtereenvolgens de heren Nijland (boakenbouwers) en Wiggers (paas vuurcommissie) een ieder, die op welke wijze dan ook, had meegehol pen aan deze succesvolle recordpo ging. Jan Wiggers (mooi in beeld tijdens het laatste NOS-joumaal) wees de aanwezigen erop, dat Espe lo voor het vijfde achtereenvolgen de jaar de schoonheidsprijs in de plaatselijke competitie voor Poas- boakes had verworven en voor de derde keer de grootste had. HU ves tigde tevens de aandacht op de sportiviteit van Beuseberg (2e) en DUkerhoek (3e), die zich hadden neergelegd bij het feit, dat „Espelo nou één keer de grootste had". Aanwezig natuurlijk ook burge meester W.L.F.C. Ridder van Rap pard, die Espelo hartehjk geluk wenste met dit resultaat. „Het is duidelijk: Espelo laat weer van zich horen!", aldus Van Rappard. „Met het behalen van dit wereldrecord komt de wisselbeker nu definitief in handen van Espelo". Hierop over handigde hij de beker met de daar- bU behorende champagne. Vele, zeer vele toeschouwers had den de plotselinge regenval getrot seerd en keken nu halsreikend uit naar het moment waarop de heer Van Rappard het vuur zou ontste ken. Het door Mannus Krikkink 'gecomponeerde' Splose volkslied werd voor de zoveelste keer dat weekend aangeheven en onder luid applaus laaiden om even 20.00 uur de eerste vlammen op. Een zware rookkolom trok richting Holten en al heel gauw stond de Splose poas- De helaas aanhoudende regen boake in lichter laaie. Een uiterma- zorgde ervoor, dat de meeste toe- te imposant schouwspel. schouwers rond negenen huis- Luid gejuich natuurlyk toen om waarts keerden. Dat betekende fi- 20.40 uur eerst de top en kort daar- les in Espelo en omgeving tot in na het middengedeelte ineen stort- Holten toe,-maar door inbreng van te. Een constante vonkenregen was de politie en Splose vrijwilligers, er de oorzaak van, dat de brand weer het dak van de op de hoek van kon ki goede banen worden de Pasmansweg gelegen boerderij- geleid. Gezien de zakken vol par- ,nat hield. Voor alle zekerheid hield keer-rijksdaalders die na afloop de brandweer de gehele nacht een konden worden geteld, is het finan- oogje in het zeil by het paasvuur cieel gezien ook een aardig succesje dat zelfs tweede paasdag nog lustig geworden voor de Splose gemeen- brandde. schap. Prijsvraag De uitslag van de piekprijsvraag is als volgt: 1. Dirk Jan Wansink (6-daags ver blijf voor 2 pers. in het Zwart. Woud) 2. Bert Bekkemens (1 week recrea tiepark De Prins) 3. De heer Hoonhorst/Nijverdal (weekend recreatiepark De Sal- landshoeve) 4. Jan Oostenenk (ballonvaart)

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1