Echte Elfstedensfeer examenstunt SGH Regionale bands krijgen kans op Schuredag '87 Uit het politierapport Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Markt haakt in op opening gemeentehuis Concert Continental Singers is vertaald Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand HQLTENS NIEUWSBLAD HONDA /beri (SUK bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten en) Paasvee bekroond Zondagsschool Geslaagd DONDERDAG APRIL 1987 Dolle Dries van Wijhelost het startschot voor de ploegenrace. De start vindt plaats vanuit defries landhal 'Dolle Dries' in Holten. Dat bete kende natuurlijk dolle pret... En dat het sfeertje er ook helemaal was, bleek afgelopen vrijdagmid dag wel tijdens de examenstunt van de hoogste klassen van de Scholengemeenschap: een Elfste dentocht op rolschaatsen. Geruime tijd van tevoren hadden leerlingen van Atheneum 6, Havo 5 en Mavo 4 de koppen bij elkaar gestoken, teneinde alles zo goed mogelijk voor te bereiden. Een spe ciale Elfstedenkrant werd in 't le ven geroepen en met man en macht wist men de aula om te toveren tot een echte Frieslandhal. Tel daarbij op de dag zelf de koek en zopieten- ten langs de route op, waarlangs zich veel leerlingen en belangstel lenden hadden verzameld, dan kan menigeen zich de sfeer wel voorstel len. Als publiekstrekker fungeerde na- -/) jaar Noordachteresweg 10 MARKELO. TEL. 16 19 tuurlijk ook de bekende marathon schaatser Dries van Wijhe, beter bekend onder de naam 'Dolle Dries'. Om 11.30 uur loste hij het startschot voor de wedstrijdrijders en het geweld kon losbarsten. De snelste rijder wachtte een beloning van f. 100,00. Met argusogen werd er op toegekeken, dat alle stempel posten langs de route werden aan gedaan. Deze liep vanuit school, achter de sporthal naar de Diessen- plas en via de achteruitgang en de Diessenplasstraat terug naar het schoolgebouw. Onderweg passeer de men bekende punten, zoals Bartlehiem. De einduitslag luidde: 1. René Kleinherenbrink 2. Joep Buys 3. Helen Vink. De tijd van de winnaar was rond de twintig minu ten. Voor de prijsuitreiking kwam Dries van Wijhe opnieuw naar vo ren en wist de winnaars op geani meerde wijze toe te spreken. Er heerste zowaar een bijna echt Elfs- tedensfeertje! Estafette Grote klasse vormde wel de lerare- nestafette, die hierna van start ging. Diverse leerkrachten hadden zich in stijl uitgedost met skibrillen op, rugzakken op de rug enz. Suc ces verzekerd, dat is duidelijk! In totaal deden er negen groepen van ieder vier deelnemers mee. De van tevoren getipte groep, waarin on der andere twee gymleraren waren opgenomen, wist ook daadwerke lijk als eerste de eindstreep te beha len. Een prima race, die toch over soms zware trajecten voerde. De winnaars: Mevrouw Willems (gym), de heer Wessels (gym), de heer Vink (geschiedenis en eige naar van het echte Elfstedenkruis- je!) en de heer Bouw (Engels). De tijd: vijftig minuten. Als meest onfortuinliike kwam de heer Loogman uit de strijd naar voren. Met een vermoedelijk gebro ken pols moest hij zich melden bij de EHBO-post in het ziekenhuis. Feest Evenals bij de echte Elfsteden tocht, vertrokken ook de toerrij ders, zo'n honderd in getal. Iedere deelnemer ontving na afloop een herinneringsbutton. Grote hilariteit natuurlijk, toen de Holtense prins Willem Alexander werd begroet door de Holtense Ko ningin Beatrix, die in het gezel schap verkeerde van de Holtense Ir. Sipkema. Het rolschaatsfestijn werd 's avonds besloten met een optreden van de cabaretgroep Puntdubbele- puntkomma, die het programma 'Geloof mij nou' ten gehore bracht in Bill's Bar te Markelo. Een dave rend slotfeest vormde vervolgens het besluit van dit geslaagde eve nement. Na vier jaar was het circa honderd leerlingen toch gelukt om de avond tevoren op het terrein naast de school te kamperen. Voor de goede gang van zaken had men de buurt ingelicht en onder bepaalde voor waarden hadden de omwonenden een en ander toegezegd. De nachte lijke escapade verliep zeer rustig en van enige problemen is dan ook totaal geen sprake geweest. 8 april: Door een onbekend gebleven vrachtwagenchauffeur werden en kele ijzeren paaltjes op de hoek La- renseweg-Dorpsstraat kapot gere den, doordat hij met zijn voertuig kennelijk de binnenbocht te krap nam. Gemeentearbeiders waren er een morgen zoet mee om één en an der te herstellen. 10 april: In de nacht van 9 op 10 april hebben onbekenden getracht in de nieuw bouw op de Beuseberg enkele ver warmingsketels weg te nemen. Kennelijk werden de daders ge stoord. Men had twee ketels reeds klaar gezet doch niet meegenomen. Men kon gemakkelijk binnen ko men, daar de woningen nog niet ge heel waren voorzien van ramen. 11 april: Op de Toeristenweg kwam een au tomobilist in moeilijkheden toen hij moest uitwijken voor een tegen ligger. Hij schoot met zijn auto let terlijk het bos in en vloog over de kop. Dank zij zijn autogordels kon hij ongedeerd de auto verlaten. Zijn auto was echter total loss. Daar het ongeval had plaatsgevonden op Nijverdals grondgebied, handelde de Nijverdalse politie deze zaak af. 12 april: In het holst van de nacht kwamen er klachten binnen van bewoners aan de Deventerweg, daar aldaar een auto stond geparkeerd, waar van elk kwartier de claxon automa tisch begon te werken. Het voertuig was kennelijk voorzien van een alarm. De bestuurder kon in eerste instantie niet direct worden opge spoord. Gelukkig gaf het alarmsy steem na enige tijd de geest en kon een ieder weer rustig slapen. Op de dagcamping werden die middag twee auto's opengebroken. In beide gevallen werd een ruit ver nield. Uit de auto's werden tasjes ontvreemd met waardepapieren, paspoort, e.d. De totale schade be draagt ongeveer f 1500.- Er blijken helaas nog steeds personen te zijn die waardevolle voorwerpen en/of tasjes in de auto zichtbaar achter laten. Juist deze auto's worden opengebroken. Men ziet eerst de buit en breekt dan in. Het advies is nog steeds: „Deur op slot. Buit er uit". De afgelopen week werd er inge broken in twee zomerhuisjes op de Borkeld. Veel viel er kennelijk niet te halen. Twee dekens worden ver mist. Ook de marktkooplieden op de Holtense weekmarkt haken in op de opening van het nieuwe ge meentehuis op de Smidsbelt. Op vrijdag 1 mei houdt de reclame- commissie van de ambulante han delaren een feestelijke actie voor de kooplustige Holtense bevol king. De reclamecommissie, die in de raadsvergadering van volgende week dinsdag een renteloze ge meentelening van duizend gulden tegemoet kan zien, presenteert op 1 mei niet alleen een feestelijk ver sierde en muzikale markt, maar tracteert ook de bezoekers. De kin deren krijgen een kleurige lucht ballon en voor de volwassenen is de kans op een gratis bos bloemen groot. Elke klant op de markt krijgt namelijk een envelop, waarin op een bon vermeld staat of men al dan niet in aanmerking komt voor een fleurige ruiker. De actie van de marktkooplieden is een verdere aanzet om de Holtense weekmarkt wat aantrekkelijker te maken voor het publiek. Bij het concert dat de Continental Singers op de avond van Eerste Paasdag in de Kandelaar geven is een volledige vertaling van de ge zongen nummers aanwezig. Onder de titel Love in any Language doet deze Amerikaanse groep op haar jubileumtoernee door Europa ook Holten aan. Het concert op 19 april in De kande laar begint om 20.30 uur. De toe gang is gratis, maar er wordt wel een collecte gehouden. De zaal gaat open om 19.30 uur. Tariefswijziging Van de provincie Overijssel ont vingen wij bericht dat er een ta riefswijziging heeft plaatsge vonden in de kosten van de ei gen bijdrage voor: - dagverzorging, nachtopvang en tijdelijke opname. Voor 1987 is de eigen bijdragen als volgt vastgesteld: - tijdelijke opname f 6.- per dag; - dagverzorging f 10.-per dag; - nachtopvang f 4.- per nacht. De provincie Overijssel geeft daarnaast subsidie aan de in stelling om in de werkelijke kos ten te voorzien. Van de dienstverlening die de Diessenplas biedt ten behoeve van zelfstandig wonende oude ren wordt een goed gebruik ge maakt. Men kan dus conclude ren, dat deze voorzieningen vol doen aan een behoefte, die bij de ouderen in Holten betaat. Der tien ouderen maakten de afgelo pen 12 maanden gebruik van de tijdelijke opname; gezamenlijk verbleven zij 434 dagen in de Diessenplas. Na verloop van tijd zijn allen weer terug gegaan naar hun eigen woning. Van de nachtopvang heeft 1 bewoner 204 nachten gebruik gemaakt en vier bewoners maakten geza menlijk 256 dagen gebruik van de dagverzorging. In Diessenplas willen we meer gaan doen voor de op zich zelf wonende ouderen. Graag nodi gen wij u uit om deel te nemen aan verschillende activiteiten zoals: - het zangkoor - bezigheidsmiddagen, - bejaardengymnastiek, - zwemmen voor ouderen, - gezellige middagen of avon den Maandelijks is hiervoor een deelnamekaart te verkrijgen aan de receptie. Kosten zijn f 5.- per persoon per maand. Wij ho pen uw belangstelling geprik keld te hebben, zodat wij u spoe dig kunnen verwachten. Inlich tingen kunnen ingewonnen worden bij mevrouw J. Maas man, Diessenplas, telefoon nummer 6 25 05. Bejaardensociëteit Zoals reeds in een voorbericht in deze rubriek is medegedeeld, zal het jaarlijks reisje van de Be jaardensociëteit Holten plaatssvinden op donderdag 7 mei 1987. Vertrek: 8.30 uur bij gebouw Irene. Bij het bejaar dencentrum Diessenplas zal om 8.25 uur gestopt worden voor het instappen van deelnemers aan het reisje, voor wie deze in- stapplaats gemakkelijker te be reiken is. De kosten, die aan het reisje ver bonden zijn, bedragen f 55.- per persoon. Het reisdoel is Harder wijk, terwijl de warme maaltijd op tafel zal staan in Elburg. 's Middags hopen wij te gaan va ren op het Veluwemeer. Op de terugweg hopen wij onze reis nog even te onderbreken voor een kop thee of koffie en desge wenst een slokje uit het glas. U wordt dringend verzocht, om u voor deelneming aan het reisje te willen aanmelden bij het VW-kantoor, telefoon 6 15 33. Met tussen de twaalf en vijftien regionale bands, een hardloopwedstrijd in de dorpskom en een dagvullend activiteitenprogramma gaat de Schu redag terug naar de tijden van weleer. De vrijwilligers van de Holtense jongerensociëteit stappen daarmee uit kostenoverwegingen af van de opzet met twee of drie topbands, zoals de laatste jaren gebruikelijk was. Gezelligheid en financiële haalbaarheid staan weer voorop bij de Schu redag '87 op zaterdag 25 juli. Na jaren met begrotingen van on geveer 10 duizend gulden te hebben gewerkt willen organisatoren Erik Bouwhuis, Edwin Wissink en Adje Oolbekkink het wat rustiger aan doen. Een 'klapper' van vier a vijf mille is eenvoudigweg te duur, waarbij nog moet worden afge wacht of zo'n band de moeite waard is. De Schure richt zich dan ook op regionale beginnende bands die na de hardloopwedstrijd van de Smidsbelt naar de sporthal in de ochtenduren het verdere program ma van de Schuredag zullen invul len. Voor zover nu bekend verschijnen op drie podia (één binnen, twee buiten) Herman Gazan met band, de Schure House Band, de Dene- kampse Köttelperenbloazers, Bui ten Adem uit Groningen en de Rijs- sense bands Multiplex en Hard board. Dat programma zal nog wor den aangevuld met andere bands uit de buurt en als afsluiting van de dag wordt nog gezocht naar een semi-professionele band met enige naam. Bovendien staat het publiek aan het eind van de avond een verrassing te wchte, waarover nog erg geheimzinnig wordt gedaan. Overigens kunnen bands ook zelf contact opnemen met de Schure- dag-commissie. Bijvoorkeur op donderdagavond (tel. 05483-64121). Datzelfde geldt voor straatmuzi kanten of mensen die de een of andere leuke act in huis hebben. De Schure streeft er namelijk naar een totaal programma aan te bieden met muziek, theater en ook voor lichting. Voor dat laatste gedeelte zijn infostandjes ingericht met ma teriaal van organisaties als het JAC, Greenpeace, Amnesty Inter national en informatie over Aids en alcohol- en drugsbestrijding. Hardlopen In het kader van die alcoholbestrij- ding past ook de hardloopwed strijd die ook eens de sportieve kant van de Schure moet bena drukken en een eind moet maken aan het alcoholstempel dat de Schure-gangers vaak krijgen opge drukt. Bovendien dient de loopwedstrijd, die om 10.30 begint als publiciteits stunt voor de rest van het program ma, dat om 14.30 uur van start gaat. Op het Schureterrein aan de Beu- sebergerweg worden een terras en podia in de open lucht ingericht. Men rekent dus op mooi weer en zal slechts in uiterste nood uitwijken naar een aangepast programma in de Schure en de ruimte van tiener soos Musky. Ook het ontbreken van een tent is weer terug te voeren op een gebrek aan financiën. Van daar ook dat de Schure een beroep doet op de Holtense middenstand om voor een bedrag van f 25,00 aan bordreclame te doen. Bovendien is men nog op zoek naar een grote sponsor die a raison van f200,00 een groot spandoek boven het hoofdpo dium mag vullen. voor f 6,50 over de toonbank. Deel nemers aan de hardloopwedstrijd betalen ook f 6,50 en krijgen dan meteen een vrijkaart. Vrijwilligers Wat er ook veranderen mag, de me dewerking van huidige en vroegere vrijwilligers blijft een noodzaak bij de Schuredag. Zoals het er nu uit ziet moeten er zelfs meer vrijwilli gers komen dan vorig jaar. Een deel van hen wordt ingeschakeld bij de kaartverkoop aan de kassa, waar een toegangsbewijs op f 9,50 komt. In de voorverkoop gaan kaartjes Op de in Doetinchem gehouden grote Paasvee-tentoonstelling heeft Edel-slager Piet Brands de volgende resultaten behaald: Vaar zen 2 brede tanden: ere-prijs. Vaar zen 4 brede tanden: ere-prijs. Kam pioen vaarzen (4 brede tanden) en algeheel reserve kampioen. Vaar zen met kalvertanden (geschikt voor de mesterij). Ie prijs, 3 keer ere-prijs en 1 ere A. prijs. Collectie jongvee (geschikt voor de mesterij): Ere-prijs. De zondagsscholen van Holten en Espelo bezoeken op Eerste Paas dag een gezinsdienst. Deze begint om 08.30 uur. Er wordt verzameld om 08.15 uur bij de Dorpsschool. Op zondag 26 april is er geen zon dagsschool i.v.m. de paasvakantie. NED. HERV. KERK: Eerste Paasdag 08.30 uur: ds. Vons (gezinsdienst); 10.00 uur: ds. Vons m.m.v. kerkkoor; 19.00 uur geen dienst (uitgangscollec te Paascollecte). Oppasdienst 08.30 uur Ariëtte Groen; lO.OOuur: Gerdien Slotman. Eerste Paasdag geen jongeren- dienst in gebouw Irene. Tweede Paasdag 09.30 uur: ds. Visser (uitgangscolecte Paas collecte). Diessenplas: Woensdag 22 april 19.30 uur, ds. Lindeboom. GEREF. KERK: Goede Vrijdag 19.15 uur: ds. M. Berg (eerste collecte voor de kerk, tweede voor rente en aflos sing). Eerste Paasdag 09.30 uur: ds. M. Berg; 15.00 uur: ds. J. Bol van Rijssen (eerste collecte voor de evangelisatie in Nederland, tweede voor rente en aflossing). Oppasdienst: mevr. Stam-Jan sen, Wilma Aanstoot en Anne- marie Tromop. Robert Tromop, Tiny Stroeve en Jolanda Stam. Tweede Paasdag 09.30 uur: ds. M. Berg (gezinszangdienst), op pasdienst Anja van Leeuwen, Joke Paalman en Andrea Schip per. R.K. KERK: Gebouw Irene): Eerste Paasdag 10.00 uur Heilige Mis; Tweede Paasdag 10.00 uur Heilige Mis. DIJKERHOEK: Goede Vrijdag 10.00 uur: ds. W. Vons (Heilig Avondmaal), Eer ste Paasdag 09.30 uur: ds. Vis ser. OKKENBROEK: Goede Vrijdag 19.30 uur: ds. D. Lamberts Deventer (bediening Heilig Avondmaal); Eerste Paasdag: 10.00 uur ds. G.J. de Jager, Deventer (uitgangscol lecte algemeen kerkewerk); Tweede Paasdag 10.00 uur: ds. K. Pruysen Deventer (uitgangs collecte algemeen kerkewerk). NIEUW HEETEN: Zaterdag 20.30 uur Paaswake; Eerste Paasdag 08.00 uur en 10.00 uur Plechtige Hoogmis, 15.30 uur Plechtig Lof; Tweede Paasdag: 08.00 uur en 10.00 uur Heilige Mis. J I ARTS: Van vrijdag 17 april 17.00 uur tot maandag 20 april 08.00 uur: J.F Sijtsema Keizersweg 32, tel. o5483-63535 (spreekuren 11.00 uur en 16.00 uur). Van maandag 20 april 08.00 uur tot dinsdag 21 april 08.00 uur: W.R. van Couwelaar, Keizers weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van \caaai>dag XJm vrijdag van 13.30-iT4 3(uur, tel. 05483-614 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak. TANDARTS: 17 en 18 april: N.A. Bakx, Regge- straat 14, Enter. Tel. 05478-2774, 19 en 20 april: E.R.M. Bijlsma, Grotestraat 19 Diepenheim. Tel. 05475-2010. DIERENARTS: 18, 19 en 20 april: T A. Oosten- brug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483-61515. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 16 APRIL: 19.45 uur gebouw Irene: Paaswijding HVG. MAANDAG 27 APRIL: Trek king verloting Blauw Wit in clubhuis 't Vletgoor, aanvang 19.00 uur. Gevonden: een oranje step; hond Golden retriever, reu. Verloren: valkparkiet, grijs met wit gestreepte vleugels; Duitse herder, reu, grijs lederen hals band „Kastor"; twee brom fietssleutels huisleutel ga ragesleutel no. 22; Philips Walk man rood; bovenbeugel voor ge bit; zwart kunstlederen handschoen. Geboren: Sanne Gerdien dv. J. G. C. van Mullem en G. H. Jan sen; Mireille dv. H. Warrink en H. G. Huisken. Ondertrouwd: A. Schuchard, oud 28 jr. Holten en K. D. Lee mans oud 19 jr. Holten. Overleden: G. Stam-Ulfinan oud 77 jr. Aan de Universiteit van Nijmegen Taal en Letterkunde. Na het beha- is de 24-jarige Ria Meijerman uit len van de titel doctorandus, wist Dijkerhoek onlangs cum laude ge- zij nu ook met succes de lerarenop- slaagd voor de opleiding Engelse leiding te voltooien.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3