Ruilverkaveling schenkt gemeente fraaie beuk Heel Splo houdt hart vast Gemeentebelang mist in Holten industriebeleid WEEK Nieuwsblad Oost-Berlijnse order voorNIDO DEZE Unltonc BLIJFT HET PAASVUUR TOT ZONDAG RECHTOP STAAN? Top gun in De Schure Afscheid U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. nuiivii) BON W II Holtens Nieuwsblad op 30 april islwMBll5Mlnwiv Gezelligheidsrit gaat niet door Holtens Nieuwsblad .Abonnementsprijs f 36,30 iosse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Kampioen Eindelijk was het dan zover. In Tubbergen konden de dames van Mintonette de kampioens- vlag hijsen. Gesteund door een luidruchtige bus vol suppor ters werd het karwei keurig af gemaakt met een 0-3 overwin ning op Dynamo. Een hele pres tatie gezien het feit dat de Hol- tense dames vorig jaar ook al de titel in de wacht sleepten. Op naar de derde divisie nu met een andere trainer want na drie succesvolle jaren verlaat de Markelose oefenmeester Ger- ben Kuiper Mintonette. Een waardig afscheid. Dries Dolle Dries van Wi jhe was vori ge week vrijdag de grote pu bliekstrekker bij de examen stunt van de eindexamenkan didaten van de Holtense Scho lengemeenschap. In een heuse Elfstedensfeer compleet met een Holtense Sipkcma, Beatrix en Willem Alexander werd uit bundig afscheid genomen van de middelbare schoolperiode. Alles liep daarbij op rolletjes. Afgelopen dinsdag was het dan zo ver. Nadat twee jaar geleden al symbolische een bescheiden sier- boompje was aangeboden, kreeg de gemeente Holten nu een heuse Europese haagbeuk van de Ruil verkavelingscommissie Holten- Markelo. Een boom die aan de westkant van het gemeentehuis een goed plekje vond. Voordat burgemeester Van Rap- pard en de wethouders Dalhuisen en Westerik de schop ter hand na men, sprak H. Kottelenberg na mens de Ruilverkavelingscommis sie (die nu overigens als Landsin- richtingscommissie door het leven gaat) een begeleidend woord. Hij sprak zijn dank uit voor de goede samenwerking die de commissie al tijd heeft gehad met het Holtense gemeentebestuur. Reden ook waarom de hele commissie aange vuld met de technische staf acte de présence gaf bij het aanbieden van de Carpinus Betulus, zoals deze boom op z'n Latijns door het leven gaat. Nadat het Holtens college het ver moeiende spitklusje erop had zit ten en de boom stevig in het zwarte zand zat, bedankte burgemeester Van Rappard op zijn beurt de Ruil verkavelingscommissie. „U hebt goed voor het Holtense buitenge bied gezorgd en wij zullen goed voor deze boom zorgen. Zolang die er goed bij staat, gaat het met de gemeente ook goed". Na een korte bezichtiging van het nieuwe gemeentehuis van buiten en binnen toastte het gezelschap in de kantine op de nieuwe boom. Die verkeert overigens in goed gezel schap want nu de mensen van Kre kel steeds meer vorderen met hun bestratingswerkzaamheden, kun- nen nu ook de eerste boompjes wor- Burgemeester Wan Rappard en Ruilverkavelings-voorzitter Kottelenberg den geplant. Zo staan er al enkele werken eendrachtig samen. De wethouders Westerik en Dalhuisen weten Fagus Sylvatica's, die er nog wat noa niet wat hen te wachten staat. bruinig uitzien, maar tegen de zo- mer een frisse groene tooi zullen werken S.K. de Jong rekent erop belt nog voor de officiële opening aannemen. Directeur Gemeente- dat de aankleding van de Smids- gereed is. Uitgeversmaatschappij Van der Loeft bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. Valt de droom dan toch nog in duigen? Sinds vorige week is de spanning rondom 's werelds grootste Paasbult in Espelo te snijden. Het gevaarte heeft dergelijk massale vormen aangenomen dat omvallen dreigt. De boake staat flink uit het lood en daaraan helpt extra stutten ook niet veel meer. Gelukkig wordt er voor de komende spannende dagen geen storm verwacht, zodat de verwachting is dat het Splose paasvuur in ieder geval tot zondagavond over eind blijft. Wat er gebeurt wanneer de vlam er eenmaal in gaat, is een vraag waarop niemand een antwoord weet. Voor alle zekerheid werd afgelopen maandag alvast een proefmeting verricht zodat tenminste de recordhoogte in de annalen van het Guinness Record Book kan worden opgenomen. Welke hoogte daar uitkwam blijft met het oog op de raadwedstrijd nog een geheim. in j.s. de Schure wordt komend weekend tweemaal de speelfilm „Top Gun" gedraaid. Deze met stertitel bekroonde film is bestemd voor alle leeftijden, en levert volop spanning en sensatie. Zowel zon dag als maandag (Tweede Paas dag) begint de film om half drie. De kosten bedragen f3.50 p.p. in de leeftijd tot en met 15 jaar. Ouderen betalen f 4.50. Inbraak Zaterdag 18 april wordt er in de Schure aan inbraakpreventie ge daan. Hoe zijn inbraken te voorko men is het thema van een videofilm waarin „echte" inbreker op dieven pad gaat. Deze avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Duidelijk is dat het wereldrecord van Neede al ruimschoots is over schreden. Morgen komt notaris Westmaas uit Markelo om dat feit helemaal officieel vast te leggen. Bezoekers kunnen bij die meting aanwezig zijn en hun auto gratis parkeren op een terrein dichtbij het de paasboake. Ook is er in de tent gelegenheid alvast een toast uit te brengen op het Splose succes. Kin deren mogen drie dagen lang gratis ronddraaien in de opgestelde mo len. 's Avonds is er alleen voor de medewerkers, sponsors en geno digden een grote feestavond. Op zaterdagmorgen wordt het pro gramma vervolgd met het ophalen van het „heilige vuur" uit Neede. Daar werd twee jaar geleden het wereldrecord op 16 meter en 15 cen timeter gebracht. Om 09.30 uur ver zamelen de lopers zich bij het vuur. Jong en oud doen daaraan mee. In Neede wordt om 11.30 uur het vuur officieel overgedragen aan de Splo se boakenbouwers. Daarna gaat het in estafettevorm via Diepen- heim en Markelo naar De Haspel op de grens van Markelo en Holten. Hier wordt de hele meute om onge veer 15.00 uur opgewacht door de rest van de Splose gemeenschap waarna het hele spul met wagens en tractoren door het dorp Holten trekt op weg naar het paasvuur. Meting Om 15.45 uur is het vuur dan uitein delijk waar het zijn moet, aan de Pasmansweg. Daar wordt het in een ton bewaard tot het moment van aansteken op zondag 19 april. Maar eerst moet de boaken ook nog eens worden opgemeten door de paasvuurcommissie o.l.v. Jan Wig- gers. Want ook de titel van het grootste Holtense paasvuur telt in Espelo wel degelijk mee. En aange zien die meting nogal wat tijd in be slag kan nemen, wordt er door disk- jockcy Ab Braakman (Bracula) uit Laren voor muziek gezorgd. Voor de zaterdagavond staat er in Splo een grote feestavond op het programma m.m.v. De Vulcano's. De toegang in de grote tent is ge heel gratis. Wanneer de volgende middag iedereen weer uitgeslapen bij de boake verschijnt begint het pas echt serieus te worden. Eerst worden de prijzen van de raadwed strijd naar de hoogte van de boake uitgereikt, waarna de winnaar van de vierde prijs om 19.00 uur met een luchtballon naar boven gaat. De verwachting is dat de Sploose droom tussen 20.00 uur en 20.30 uur uiteindelijk in vlammen opgaat. Gezien het instortingsgevaar zal het publiek dat van een flinke af stand moeten bekijken. Op de foto is duidelijk le zien dat de boaken naar links be gint over te hel len. Ook voor het korps Rijkspolitie in Holten betekent de Splose boaken een hele belasting. Groepscom mandant G.W. Oberink krijgt zon dag assistentie van twee mensen van de groep Diepenveen en twee motoragenten. „Het is heel moei lijk te schatten hoeveel mensen erop afkomen" vertelt Oberink. „Maar minimaal reken ik toch wel op 10.000 man. Dat kunnen er ook 15.000 worden. Veel hangt af van WORLO 8fCORD het weer. Ook voor wat betreft de parkeerproblemen. Stel dat de par keerterreinen te drassig zijn dan wordt het een chaos. Ik raad de mensen uit de nabije omgeving dan ook aan per fiets of ,te voet te ko men. En aangezien het vuur toch de hele avond brandt hoeft niet ieder een er precies om half negen te zijn". Oberink waarschuwt dat er extra scherp op foutparkeerders zal wor den gelet. Vanaf 's middags 12.00 uur is Bij met 2ijn mensen in de weer om alle? in goede banen te leiden. Daarbij tfordt de politie bij gestaan door .Eppeloërs die duide lijk herkenbaar -zijn aan vesten en banden om de airm. Vanaf 12.00 uur worden alle omliggende binnenwe gen voor het doorgaande verkeer afgesloten en geldt er een stopver bod voor de bermen langs die we gen. Alle verkeersmaatregelen wor den met borden aangegeven. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, geschenken en bloemen, ontvangen ter gele genheid van mijn afscheid als redactioneel medewerker van Holtens Nieuwsblad zeg ik mede namens mijn vrouw aan allen heel hartelijk dank. Ook mijn dank aan alle Holtenaren van wie ik ten behoeve van ons blad in de afgelopen 38 jaar steun en medewerking heb on dervonden. Moge het u en ons Holtens Nieuwsblad goed gaan tot in lengte van jaren. Jan Wiggers Op Koninginnedag, donderdag 30 april, verschijnt het Holtens Nieuwsblad normaal. Dat houdt in dat voor het inleveren van kopij en advertenties de normale gang van zaken wordt aangehouden. In principe moet de kopij voor het Holtens Nieuwsblad voor dinsdagmor gen 08.30 uur bij de redactie aan het Zwartepad 1 zijn ingele verd. Alleen van activiteiten die op maandagavond plaats vinden kaïi nog tot dinsdag middag 12.00 uur een verslag worden ingeleverd. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: - I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het j Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede 1 Hij/zij betaalt het abonnementsgeld 1 per jaar ad f 36.30 "Een industriebeleid voor de langere termijn ontbreekt volledig in Holten" en «Een nieuwe ondernemer die morgen 4000 vierkante meter industrieterrein wil kopen in Holten kan hier niet terecht". Twee kernachtige uitspraken tijdens de openbare discussie die de Kiesvereniging Gemeentebelang afgelopen maan dag bij De Biester hield. Hoewel de opkomst met vier bezoekers wat tegenviel, was de kritiek op het gemeentebestuur niet mals. De strooimachine wordt op het chassis van de Oostberlijnse reinigings dienst geplaatst. Na vorig jaar al geleverd te hebben aan Hongarije, heeft NIDO Univer sal nu ook een order uit Oost- Duitsland gekregen. Voor de Stadsreiniging in Oost-Berlijn worden negen strooimachines ver vaardigd. Een eerste prototype werd vorige week afgeleverd. De eerste strooier werd op het NIDO-terrein op een chassis van de Oostberlijnse stadsreiniging ge monteerd, waarna auto en strooier in z'n totaliteit terug gingen naar de Oostduitse hoofdstad. Daar zal de combinatie aan een strenge keu ring worden onderworpen en zal ook worden gekeken of het geheel voldoet aan de Wegenverkeerswet in Oost-Duitsland. In mei komen functionarissen van de stad Oost- Berlijn naar Holten om de verdere technische details te bespreken. Verkoopdirecteur J. Nikkels van NIDO Universal verwacht met deze order een doorbraak op de Oosteu- ropese markt. „De strooimachines die we aSn Hongarije hebben gele verd, waren een succes. Nu Oost- Duitsland ook een order heeft ge plaatst verwacht ik ook belangstel ling uit andere Oosteuropese lan den. Wij zijn de eerste westerse le verancier op dit gebied. We hebben nu de referenties en de komende jaren richten we ons ook op landen als Tsjecho-Slowakije, Polen en de Sovjet-Unie". Met name voorzitter E. Vincent en secretaris H. Dikkers waren slecht te spreken over het gebrek aan in dustriemogelijkheden op de lange re termijn. Met name het stapsge wijs in gebruik nemen van steeds weer kleine stukjes industrieter rein in nieuwe bestemmingsplan nen viel bij hen in slechte aarde. Dikkers wilde van die versnippe ring ("een aanfluiting") af door de S14 over te steken en de grond tot aan Dijkerhoek als jndustriegrond te bestemmen. „Dat doet het minst afbreuk aan de bewoning van Hol ten en er zijn nauwelijks belemme ringen. De Broekweg kan dan als ontsluitingsweg op de S14 worden gebruikt. Kleinschaligheid is mooi, maar een beetje bedrijf heeft toch al snel behoefte aan zo'n zesdui zend vierkante meter. En aange zien er op de rest van het industriet- terrein De Haar nu al weer ander half een optie zit van een groot bedrijf kunnen nieuwe onderne mers geen kant op". De Gemeentebelang-raadsleden H. Rustebiel en E.M. van Schooten probeerden het gemeentebeleid van kleinschalige, schone industrie in Holten te verdedigen. En als voorbeeld dat er wel degelijk aan industriebeleid wordt gedaan we zen zij op de op handen zijnde aan sluiting van de Keizersweg op de S14, zodat het industrieterrein De Haar beter ontsloten wordt. Iets wat ondernemer Meinders veel te langzaam gaat. Hij waarschuwde dat hij erover dacht te verhuizen naar nog te realiseren vervoerscen- trum in Oldenzaal of Hengelo waar hij veel betere groeimogelijkheden veronderstelde. Al met al bleek industriebeleid in Holten een moeilijk punt gezien de natuurbelangen, de overlast van vrachtverkeer en het provinciale beleid dat grootschalige industrie in Holten niet voorstaat en niet bijster scheutig is met overheid- spremies. Woningbouw De andere onderwerpen die Ge meentebelang belangrijk genoeg achtte voor de openbare discussie kwamen wat minder uit de verf. Nadat in het besloten gedeelte me vrouw F. Van der Wijk tot bestuurs lid was benoejnd in plaats van de aftredende G.J. Jansen (Menums- weg), kwamen de toekomstige wo ningbouw en het functioneren van de Holtense gemeentepolitiek op tafel. Wat' dat laatste betreft werd de onafhankelijkheid van Gemeen tebelang t.o.v. welke nationale po litieke partij nog eens benadrukt. Maar ook raadslid en ex-wethouder H. Rustebiel moest erkennen dat de Holtense burger afgezien van de gemeenteraadsverkiezingen wei nig mogelijkheden heeft om daad werkelijk mee te beslissen. Op ver zoek van de zaal wilde hij het spreekrecht voor bezoekers tijdens de openbare commissievergaderin gen nog wel eens aankaarten. Zoals bekend bestaat die mogelijkheid al in de sportcommissie en de com missie sociaal cultureel weVk. Wat betreft de woningbouw voor de periode 1992-2007 kwamen de be kende alternatieven weer ter tafel. Nu het plan Zuiderlook definitief van de baan is valt er nog te denken aan een plan Liezen (ten oosten van de Larenseweg), het Telgenplan in de driehoek Deventerweg-Oude Diepenveenseweg-Jeurlinksweg en aan wat kleinere plannetjes (bij voorbeeld tussen de Pastoriestraat en de Beusebergerweg). Wel wer den mogelijkheden voor duurdere vrijstaande huizen met flink wat grond gemist in Holten. In een late re fase van het plan De Beuseberg is daar wel ruimte voor vrijgehou den, maar de aanwezigen vonden dat nog te krap. De gezelligheidsrit die MAC De Holterberg op zaterdag 18 april zou houden gaat om verschillende re denen niet door. De rit is nu ver plaatst naar 12 september van dit jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1