Bodem weiland geeft 't geheim niet prijs Recreatieschap houdt de handen op de knip Besultaten Blauw Wit r Regionale kunstin ïDeventer Bergkerk Resultaten Blauw Wit Bestuurswij ziging Tuintips van Eddie Promotie heren hockeytearr i Weer teleurstelling voor publiek Holten HOLTEfiS NIEUWSBLAD 198?: DONDERDAG 16 APRIL 1987 11 Toen in 1970 een begin werd ge maakt met de voorbereidingen van de ruilverkaveling Holten werden van het buitengebied luchtfoto's gemaakt. Daarop ontdekte direc teur de Jong van gemeentewerken pas later een tweetal volmaakt ron de, geheimzinnige cirkels met daar omheen een wat grotere, onregel matig gevormde cirkel in een wei land langs de Raalterweg. Bij on derzoek op de grond was van die cirkels niets te zien en ook de eige naar van de grond was volkomen onbekend met de geheimzinnige cirkels op zijn grondstuk. Reden echter genoeg voor De Jong om de zaak eens nader te laten onderzoeken bij de archeologische werkgemeenschap voor Neder land, afdeling Salland-IJssel- steeek-Oostveluwezoom. Juist voor de winter werd de eerste spade voorzichtig in de grond gezet door onderzoeker H.H. J. Lubberding uit Twello. Laagje voor laagje werd de grond afgegraven tot dat een keu rig rechte gleuf was ontstaan, pre cies boven de twee cirkels. Haaks daarop werd nog een gleuf gegra ven zodat zowel de grote als de kleine cirkels precies onderzocht kon worden. Wie echter gedacht had dat nu oude nederzettingen uit het Nean derthaler tijdperk of iets soortge lijks werd bloot gelegd, kwam be drogen uit. Wel moet op die plaats vroeger bewoning zijn geweest, want na verwijdering van de cul tuurlaag werd een dunne cultuur laag zichtbaar met daarin duidelijk evenwijdige, noord-zuid lopende ploegsporen. In de smalle sleuf werd tevens een fragment inheems l||||L aardwerk en een fragment van een steengoedkan aangetroffen, terwijl f v" uit de middelste een randfragment van inheems aardewerk zeker werd immm gesteld terwijl ook een kogelpot- fragment werd aangetroffen en een fragment van een Karolingische een middeleeuws karakter hadden en de grond kan, zodra de weersom- kogelpot. Bij een diepere ingraving (10e-12e eeuw). Omtrent de functie standigheden het toelaten weer werden nogmaals kogelpotscher- van de geheimzinnige cirkels wist worden dichtgegooid. Het geheim ven gevonden en een hoeveelheid ook hij geen verklaring te geven, van de cirkels blijft voorlopig onop- houtskool en ijzerslakken, wat - Het onderzoek i§ nu afgesloten gehelderd. wijst op een vuurplaats. Ook wer den enkele afdrukken van palen gevonden en boomstroken, die ech ter niets te maken hadden met de cirkels op de luchtfoto. Heel won derlijk was de vondst van glazuur van een kies, gevonden in een 'mui zennest'. Op 23 januari werden alle potscherven, kaart en dia's ge toond aan de provinciaal archeo loog, drs. A.D. Verlinde. Deze con- stateerde dat de vondsten en de Tot en met zondag 26 april is in de grondverkleurignen onmiskenaar Deventer Bergkerk nog de ten- Blauw Wit A2-SVZW A2. Blauw Wit nam gelijk het initia tief en zette SVZW onder grote druk, maar goals bleven uit, mede omdat de spelleider in zes situaties geen zuivere strafschop wenste te geven. Ook stonden de spitsen niet op scherp. Desondanks viel 10 mi nuten voor rust de openingsgoal toen uit een goede pass van Jacco Robert kon scoren. In de rust een donderspeech van technisch direc teur Beldman. De spelers gingen gemotiveerd het veld weer in. Dit veld was echter slecht bespeelbaar. De druk op het Wierdense doel bleef uit. Men kreeg toch de straf schop. Erik wist hier wel raad mee: 2-0. Blauw Wit Bl-Holten BI. Beide ploegen begonnen de wed strijd voorzichtig. Na een tijdje nam Blauw Wit het initiatief. Na vele kansen werd er verdiend ge scoord door de Bakker. Er volgden nog vele kansen voor beide teams, maar voor rust werd er niet meer gescoord. Blauw Wit pakte na rust de draad weer op, maar kwam niet tot scoren. Na ruim een kwartier verdween een voorzet van een spe ler van Holten via een Blauw Wit- verdediger in het doel: 1-1. Blauw wit ging echter weer door en Robert Kruimelaar scoorde op gelijke wij ze als Holten: 2-1. In de slotfase nam Blauw Wit nog meer afstand doordat Holten moest komen. Eindstand 3-1. Blauw Wit Bl-PH B3. Blauw Wit moest uit spelen tegen koploper PH. Na een aftastend be gin scoorde Blauw Wit. Het duurde echter niet lang of PH had het ant woord klaar: 1-1. Blauw Wit liet het hier niet bij zitten en zette PH on der druk en dit leidde tot een ver diende voorsprong bij rust 2-1. In de tweede helft ging het sterke Blauw Wit weer in de aanval. PH kon toch nog een keer erg gevaar lijk door komen, maar dit bracht geen treffer op het scorebord. Blauw Wit kon wel scoren via de Bakker. Hiermee was de eindstand bepaald op 3-1. Enter B2-Blauw Wit B2. Blauw Wit B2 kon in de eerste fase van de eerste helft goed mee komen. Maar naarmate de wed strijd vorderde kwam Enter meer en meer opzetten. Na de 0-1 van En ter was de mentaliteit even zoek: 3- 0. In de tweede helft ging het weer beter en via een door Hans Blok be nutte strafschop werd het 3-1. Vlak voor tijd kon Enter ook nog scoren zodat het 4-1 werd. Blauw Wit Cl-SOS C2. Met de winst van afgelopen zater dag nog in het hoofd werd aan deze thuiswedstrijd begonnen. In de eer ste helft speelde het spel zich voor namelijk af op het middenveld. Zo wel SOS als Blauw Wit kregen kan sen maar die werden niet benut. In het begin van de tweede helft ging het minder met Blauw Wit. Dit re sulteerde in twee verdedigingsfou-, ten die afgestraft werden: 0-2. In de slotfase werd de druk op het SOS- doel nog meer opgevoerd. Gert Jan scoorde één maal. Blauw Wit had nog enkele malen flinke pech bij schoten tegen de lat en op de paal. (Eindstand 1-2). Holten C2-Blauw Wit Cl. Met een beetje de angst in de be nen werd aan deze wedstrijd begon nen. Henk Jan werd node gemist in de spits. In de eerste helft, met de wind in de rug, werden de rood zwarten op eigen helft vast gezet, maar zij gaven geen kansen weg. In de tweede helft, met de wind in de rug voor Holten, was het precies omgekeerd. Holten kwam met een afstandschot aan de leiding. Het bleef aanvallen en Blauw Wit-doel- man John Spijker deed goed werk. Positief voor de spelers van Blauw Wit was dat de aanmoedigingen el kaar in het veld werden gegeven. Dit ondanks de nipte nederlaag van 1-0. EUROPEAN CHAMPIONSHIP De International Hellendoorn- rally gaat het Oosten van Neder land steeds meer beheersen. Geen wonder, want over anderhalve week is het al zover. Vrijdag 24 en zaterdag 25 april zullen ruim 100.000 toeschouwers de wegen van Salland, Twente en de Achter hoek bevolken om diverse Euro pese topcoureurs aan het werk te zien tijdens het grootste auto sportevenement van Nederland. Inmiddels heeft de organise rende Sason (Stichting Auto Sport Oost Nederland) het voor bereidende werk vrijwel achter de rug en is het wachten op de aankomst van de rijders. De al lure van de inschrijvers beves tigt nog eens dat de Internatio nal Hellendoornrally in het bui tenland inderdaad ook als een Europees topevenement gezien wordt. Enkele namen van deelne mers kan de organisatie al be kend maken. Naast de complete Nederlandse top, met onder an dere John Bosch, Jan van der Marei, Henk Vossen, Peter van Merksteyn (Delden) en Paul Maaskant hebben een aantal buitenlandse topcoureurs inge schreven. Daarbij ook de kam pioen van Brazilië, Sady Bordin met zijn navigator Dario Arau- jo. Het is de eerste keer dat een Zuid Amerikaanse equipe in een Nederlandse rally aan de start verschijnt. Verder heeft de Zweedse bond haar toprijders Gunnar Petterson en Bemdt Steffansson uitgezonden naar Hellendoom. Steffansson won dit jaar nog het Circuit des Ar dennes in Belgie en Petterson behoort al jaren tot de Europese top. Om u verder niet met na men te vermoeien volstaan we hier verder met de mededeling dat er deelnemers uit Belgie, Frankrijk, West Duitsland, Ita lië, IJsland, Tsjechoslowakije, Noorwegen en natuurlijk Enge land naar Hellendoom komen. Momenteel is er ook nog een be langrijke inschrijving uit Au stralië onderweg. BlauwWit E2-SOSE2 Holten had zich stellig voorgeno men om in de thuiswedstrijd tegen Borne de voorlaatste plaats aan de geelzwarten over te doen. Maar in een slechte wedstrijd was de thuis club opnieuw niet in staat een vuist te maken: 0-1. De machte loosheid en vooral ook de schot loosheid van de Holtenaren stellen het publiek steeds weer teleur. De verdedigingen konden de zwak ke aanvalspogingen van beide ploegen makkelijk opvangen. Bij Holten speelde Jan van Muilen op Het bestuur van de afdeling Hol- trekkende bestuursleden. Hij had ten van het Rode Kruis telt sinds woorden van waardering voor me de jaarlijkse algemene ledenver- vrouw Enklaar-Van Andel die als Onder auspiciën van de Stichting toonstelling KUNST '87 te zien. Een overzicht van het werk van 43 kunstenaars uit de regio Deventer. De expositie, die op initiatief van de Belangengroep Beeldende Kunstenaars Deventer tot stand kwam, is dagelijks van 12.00 uur tot 18.00 uur te bezichtigen. Op donderdag van 12.00 uur tot 21.00 uur. Culturele Raad Deventer ligt in de Bergkerk de nadruk op werk van de afgelopen twee jaar. Elke deelne mende kunstenaar mocht maxi maal vier werken tentoon stellen. Heel bewust is gekozen voor een maar maakte toch nog drie doel punten. De mooiste was een recht streekse treffer uit een hoekschop van Johan. Eindstand: 7-0. gadering vorige week drie nieuwe secretaresse jaren lang het Rode gezichten. Voor de vertrekkende Kruis gediend had. Ook de verdien- secretaresse mevrouw C.P.K. En- sten van mevrouw Koopman- klaar-Van Andel werd mevrouw Bouwhuis, die zich voornamelijk M. Eggink-Ten Velde gekozen ter- bezig hield met de vakantieprojec- wijl mevrouw J. Koopman-Bouw- ten en de boottochten, werden nog huis werd opgevolgd door me- eens vermeld. Daarna ging de ver- ruime opzet. Bijna alle vormen van vrouw R. Aaltink-Kevelam. Bo- gadering over op de wijziging van kunstbeoefening zijn opgenomen: vendien kreeg het Rode Kruis-he- de statuten. Een meer landelijke pastels, gouaches, tekeningen en stuur uitbreiding in de figuur van zaak waardoor bestuursleden aquarellen maar ook kunstuitin- mevrouw T. Dollekamp-Reinde- voortaan niet ouder dan 70 jaar gen in hout, brons, steen en video- rink die namens de Telefooncirkel mogen zijn en aan de bevoegdhe- werken. Uiteraard bestaat de gele- in het bestuur werd opgenomen, den van de afdelingspenningmees- genheid kunstwerken aan te ko- Voorzitter G.J. Langenbarg nam ters strengere beperkingen worden pen. deze avond afscheid van de ver- gesteld. Blauw Wit Dl-Haarle Dl In een spannende partij voetbal Blauw Wit begon direct na het de plaats van de verhinderde Henk heeft Blauw Wit Dl in de slotfase beginsignaal goed samen te spelen Warrink een uitstekende partij, twee punten gepakt. Na een eigen en Erwin Hebeis kon na een goede Maar ook dat kon zijn medespelers doelpunt en een treffer van Dirk voorzet van Marco scoren: 1-0. In de niet inspireren. Holten compen- Jan nam Blauw Wit een 2-0 voor- tweede helft kon SOS terug komen seerde het gebrek aan vorm en sprong, maar op slag van rust en scoorde een verdiende gelijkma- techniek met hard spel, waardoor kwam Haarle terug tot 2-1. Direct ker. Blauw Wit liet zich niet van de goea leidende scheidsrechter na rust was het Eelco die zijn eerste haar stuk brengen en na een solo Turk uit Tiel zowel René Bannink actie als invaller in het net zag ver- van Jorden was het 2-1. Mede door als André Jalving in zijn boekje dwijnen. Hierna zakte Blauw Wit het goede keeperswerk van Gerben noteerde. Zonder dat er sprake was weg en Haarle kon terug komen tot kon het slotoffensief van SOS wor- van uitgespeelde kansen kreeg 3-3. Blauw Wit wankelde, maar drie den weerstaan en was wederom een Holten in de eerste helft toch nog minuten voor tijd was het Dervin zege binnen. wat mogelijkheden, maar Daniël die onverwacht scoorde en in de Blauw Wit Fl-Excelsior F1 Saamangun, Ep Boode en René laatste minuut scoorde Eelco na Blauw Wit F1 heeft een druk pro- een één-tweetje met Doeko 5-3. gramma achter de rug, drie wed- Blauw Wit El-Nijverdal El strijden in acht dagen, zelfs PSV Na dinsdag met 4-4 gelijk te heb- zou hiertegen geprotesteerd heb ben gespeeld tegen de Zweef E2 ben. Deze wedstrijd leek in een gro- ging Blauw Wit er weer fanatiek te- te overwinning te eindigen voor Ex- gen aan. Al spoedig bleek dat celsior. Het bleef lang 0-0 door goed Hpt echfce vooriaar is nu aaneebro- Blauw Wit veel sterker was en de keepen van Arjan. Voor rust kon meesten van u hebben de ruststand (4-0) sprak duidelijke ook hij echter niet voorkomen dat te Vooriaarsbeurt ge- (voetbaltaal). In de tweede helft het nog 4-0 werd. Inde tweede helft een zelfde spelbeeld. Blauw Wit kwam Blauw Wit verrassend terug speelde toen echter zonder overleg, tot 4-3, maar een gelijkspel zat er net niet meer in. Bannink rondden die niet doeltref fend af. Na de rust werd Borne sterker, maar de wedstrijd werd er kwalita tief niet beter op. Bome-midden- velder Louwes kreeg een goede kans na een fout van de overigens redelijk spelende Erik Knapen, maar hij schoot tegen de paal. Toch zou het dezelfde Louwes zijn die vlak voor het einde de bal ineens op de schoen nam na verkeerd weg werken van de Holten-verdediging en doelman Erwin St'ikker kans loos liet: 0-1. Hoewel ook Langeveen verloor en het degradatiegevaar niet groter werd, toont Holten de laatste we ken niet dat het ook daadwerkelijk in de vierde klasse thuis hoort. Met een chronisch gebrek aan zelfver trouwen en het volkomen uit vorm zijn van sommige spelers wordt het de komende weken nog moeilijk om niet alsnog in gevaar te komen. Dat zelfs het publiek een gelaten in druk maakte tegen Borne is een gevolg van een gebrek aan inzet bij de spelers. SWN Fl-Blauw Wit F1 De verslaggever van deze wed strijd was diep teleurgesteld in de geven. Zo niet, dan kan dat nog steeds. Daarom herhaal ik in het kort nog even wat er moet gebeu ren. Allereerst spitten of cultiveren tussen de planten, dan het snoeien van heesters (zomer- en herfstbloei- ers). Het gazon begint nu te groei en, dus de kanten kunnen er langs ticuleren wordt uw gazon als het ware uitgekamd waardoor het mos en maaisel wordt verwijderd. Het beluchten zorgt ervoor dat vol doende verse lucht binnen kan dringen. Bij het uitvoerende werk worden tevens de wortels doorge sneden om zo nieuwe uitlopers te bevorderen. Na deze behandelingen kan er com post worden gestrooid om zo wat te verrichtingen van Fl. Een spel dat gestoken worden en er kan bemes- kunnen bijzaaien. Dit kan het beste alleen richting Blauw Wit doel ging worden gegeven. Hiervoor en een uitslag van 9-0 voor SVVN wor(Jt NpK 12+io+18 voor het ga- Het recreatieschap Salland zal zelf uit kosten oogpunt geen plannen' ontwikkeling voor de aanleg van recreatieplannen, surfplassen en golfbanen, maar zal particulier initiatiefin die richting niet afwij zen. Vooral voor de aanleg van een openbare golfbaan ziet men goede toekomstmogelijkheden, al wordt direct daarbij vermeld dat eerdere plannen voor een golfbaan in Hel- lendoorn om milieu-redenen in de la is opgeborgen. Een en ander staat te lezen in het rapport Voor stel tot discussie over de aanpas sing van het beleid van de recrea tiegemeenschap Salland. In het rapport stelt het dagelijks bestuur, dat onder voorzitterschap recreatievoorzieningen, de toeristi sche infrastructuur voorlichting en de overlegstructuur op gebied van recreatie en toerisme. Als middelen om de recreatie in Salland te verbeteren en te vergro ten stelt het bestuur voor het beleid te richten op de uitbouw van het fietspadenplan, de ontwikkeling van een wandelrouteplan, marke ring van wandel-en fietspaden, de uitgave van voorlichtingsmateri aal in samenwerking met de VW's, de ontwikkeling van een ruiterpa denplan, de ontwikkeling van een plan voor recreatief medegebruik verwacht kon worden dat ook geen van de Sallandse heuvelrug, mede rijkssubsidiemiddelen voor het gericht op terugdringing van het ontwikkelen van dit soort voorzie- voóral gericht zijn op accommoda tieverbetering en versterking van bestaande bedrijven. Subsidie Voor de mogelijkheid van subsidie van amfibische recreatie in Salland is het recreatieschap niet hoopvol gestemd. Een landelijk onderzoek heeft uitgewezen dat in Salland volgens de berekeningen geen te korten voor de amfibische recreatie aanwezig zijn. Dit betekende dat Daarnaast is de conclusie getrokken dat de finan ciële haalbaarheid van dit soort projecten voorbij is. Niet alleen zijn geen investeringssubsidies te ver wachten, maar ook heeft de provin cie uitgesproken dat geen instand- houdings (exploitatie-subsidie) meer verleend zal worden voor na 1985 aangelegde voorzieningen. zegt genoeg. Jongelui volgende keer wat positiever spelen en el kaar meer helpen. Blauw Wit Fl-De Zweef Fl Na de teleurstelling tegen SWN, moest nu opnieuw tegen een Nij- verdalse ploeg worden aangetre den. Reeds na enkele seconden nam De Zweef de leiding. De Zweef bleek een te sterke tegenstander. Blauw Wit liet zich echter van ccn goede kant zien en vocht hard voor een goed resultaat. Amo wist een treffer te maken. Rust 1-4. Na rust was de Zweef ook sterker maar ook nu viel de vechtlust van Blauw Wit op. Eindstand 1-9. zon gebruikt, maar ook voor de rest van de tuin. Het liefst strooien bij donker weer (zo'n 2 kilo per 100 vierkante meter). Zo tegen eind april kunnen de Dah lia-knollen en gladiolen geplant worden. De eerste opgroeiende vas te planten kunnen alvast opgebon den worden en nieuwe gazons mo gen worden ingezaaid. Mocht men zelf zomerplanten in de border zaai en (afrikaantjes), dan kan dat nu gebeuren. Veel mensen hebben last van mos in het gazon. Daarom enkele tips om dit te voorkomen. Het beste kunt u uw gazon 1 x per jaar verti- culeren en beluchten. Door het ver in het najaar gebeuren, zodat in het voorjaar meteen met de bemesting kan worden begonnen. Wanneer het mos eenmaal is verwijderd krijgt men het beste resultaat met het mesten van kalk of/en ijzersul faat. Dit houdt mos op afstand. Zorg verder voor voldoende groeik racht in het gazon zodat mos geen kans krijgt terug te komen. Om de groei er in te houden kan men het beste om de 6 a 7 weken vanaf april bijmesten met NPK 12+10+18 kor- relmengmest dat chioorhoudend mag zijn. Gebruik deze chloorhou- dende mengmest niet voor de rest van de tuin, alleen voor het gazon. Ik wens u een groeizaam seizoen toe en tot mei, Eddie gemotoriseerde verkeer op de staat van Holtens burgemeester zandwegen, een onderzoek naar de Van Rappard, dat het beleid van de Recreatiegemeenschap Salland er op gericht dient te zijn de recreatie in Salland te bevorderen waarbij het Schap als haar taak ziet de planning en coördinatie van open luchtrecreatievoorzieningen, de aanleg, beheer en onderhoud van mogelijkheden van het recreatieve medegebruik van het Overijssels kanaal, de aanleg van passante naanlegplaatsen bij Wijhe en Olst en de ontwikkeling van mogelijk- ning en een samenhang met een heden voor de kleine watersport. Overigens dien het beleid met be trekking tot de verblijsrecreatie Rond Salland liggen een aantal projecten voor de amfibische recre atie zoals Bussloo, Kievistveld, Heerderstrand, Wythmersplas en Lageveld, terwijl het project De Do meiaar in ontwikkeling komt. Het recreatieschap vraagt zich dan ook af of het nog wel zo noodzakelijk is voor de eigen bevolking nog een Voor de ontwikkeling van dergelijk project op te zetten. Uit toeristisch oogpunt ligt de zaak enigszins anders. Van een recrea tiepias in de onmiddelijke nabij heid van de verblijfsrecreatiegebie- den mogen positieve effecten ver wacht worden, aldus het het Recre atieschap Salland. ningen naar Salland zullen toe vloeien. een recreatieproject bij Hellen doom werd dan ook uitgegaan van een combinatie met een zandwin- vakantiebugalowterrein. Uiteinde lijk is dit plamplanologisch afgewe zen. Afgelopen zondag speelde het he ren I team een spannende en be langrijke wedstrijd. De uitslag (1-1) weerspiegelt de eerste speelhelft, doch zeker niet de tweede helft. Na een vlotte, gelijkopgaande strijd met diverse spannende momenten, werd de rust met een 0-0 stand bereikt. Al heel snel na de hervat ting kwam Goor op een 1-0 voor sprong door middel van een straf- bal. Hierdoor opgezweept wierpen de heren zich met groot elan in de strijd. Gijs de R. kon zijn vreugde niet op toen hij een strafpush for ceerde. Helaas werd deze kans ge mist. Enkele minuten voor het ein- men waardig. Ze wonnen met 8-1. de passeerde Holten de Goorsekee- Komend weekend wordt er bij de per en het schieten op een leeg doel hockeyclub Paassiësta gehouden, werd dan ook volledig benut. Hoe- maar de week erna (25/4) verwacht wel geen kampioen geworden, is meisjes B2 om 13.00 uur een grootse Holten toch gepromoveerd en support teneinde een waardige speelt volgend jaar in de derde kampioenswedstrijd te spelen! klasse. Uitslagen: De dames speelden een minstens Heren I-Goor 1-1; Dames I-HCSO 3- zo goede wedstrijd. Ze wonnen met i; Veteranen A-HCHN A 4-0; Har- 3-0, doch door enkele 'misstappen' denberg-dames Veteranen 5-1; Jon- dit seizoen blijven zij in dezelfde gens Al-PW A2 8-1; Hengelo-Jon- klasse spelen. gens A2 3-0; Goor-Jongens BI 7-1; Jongens A 1, inmiddels al kam- Nijverdal-Meisjes Al 2-6; Bully B3- pioen, speelden wederom eenmagi- Meisjes B2 8-1; Meisjes Cl-Harden- strale wedstrijd, hun positie volko- berg 1-1; Haackey- Meisjes Dl 7-0

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11