Rapport-Terp start Holten Promotion Nieuwe kansen voor langdurig werklozen Opspattend Split 6 april in Irene COGAS 05490- 3 66 66 Muller-Van Heek derde in Markelo Zwembad krijgt er zandstrandje bij Atleten gehinderd door harde wind Klaverjas-bokaal Hockcynieuws voor Klunder jr. Renteloze lening gemeente voor markt E. Vincent nieuwe VVV-voorzitter HVG Holten Kievitsei HOLTENS NIEUWSBLAD WIJZIGING TELEFOONNUMMER DONDERDAG 2 APRIL 1987 In een vergadering die werd overheerst door de nasleep van het rapport-Terp is afgelopen maandag E. Vincent als nieuwe voorzitter van de Holtense VW gekozen. Hij neemt de hamer over van W.J.M. Muller die wegens zijn drukke werkzaamheden buiten Holten moest bedanken. Ook J.H. Baard nam afscheid na een bestuursperiode van 14 jaar. Nieuw in het VW-bestuur zijn mevrouw M. Hijwege-Hagendoorn en J. Kamphuis, die een plaatsje in het dagelijks bestuur krijgt. Deze huishoudelijke zaken waren er niet de oorzaak van dat de vergade ring tot tegen twaalven uitliep, de discussie over het roemruchte rapport-Terp des te meer. Had de andere participant in de Stichting Holten Promotion, de Holtense Handelsvereniging, het enkele weken geleden nog vrij sim pel in de verdediging van de onder zoeksresultaten van het bureau Terp, het VW-bestuur kreeg het 1987 is uiteraard ook de nieuwe Op maandagavond 6 april komt de jongerentheatergroep Opspattend Split naar gebouw Irene. Vanaf 20.00 uur wordt daar ter gelegen heid van de afsluiting van het ca- thechisatie-jaar een voorstelling gegeven. Iedereen is daarbij wel kom en de toegang is gratis. Na afloop kan er met de spelers wor den gediscussieerd over de inhoud van hun stuk. Opspattend Split bestaat uit acht baanloze jongeren die een jaar lang full-time bezig zijn met dit theater project. Het initiatief hiervoor werd genomen door CJV/YMCA Neder land, waarbinnen ongeveer 30 dui zend jongeren actief zijn. In Holten wordt het stuk Kiezen of Delen voor het voetlicht gebracht; een produktie met muziek, zang en dans rond het thema 'zingeving'. Het stuk biedt een blik in de bele vingswereld van jongeren uit de jaren tachtig. Jongeren die gecon fronteerd worden met de mythes van ambities, rijkdom, roem, glit ter, carrière en macht. De mythes Vanaf heden, 1 april is telefonisch te bereiken via COGAS - CENTRAAL OVERIJSSELSE NUTSBEDRIJVEN N.V. Rohofstraat 83, Postbus 71, 7600 AB Almelo, Telefoon 05490-3 66 66 heid van de overheid tegenover de individuele recreatieondernemer te doorbreken. Verhuizing Aandachtspunt voor de VW in van veiligheid door wapens en godsdienst. Theater voor en door jongeren dus. Tijdens de bijeenkomst op donder dag 19 maart had de HVG Holten mevrouw Hiddink als gastspreek ster uitgenodigd. Zij hield een be spreking over d'e streekroman „De grijze hoeve", geschreven door me vrouw Zomers-Vermeer. Een bij zonderheid was, dat zij haar hele verhandeling in het dialect hield. Het verhaal speelde zich af om streeks 1910 op een boerderij in het noorden van ons land. Op boeiende wijze wist mevrouw Hiddink te ver tellen over een dienstmeisje, dat in betrekking was bij een welvarende boerenbedrijf. De elfjarige Nico Leeftink (Laren- seweg 58) heeft zaterdag 28 februa ri in een weiland in het Holter- broek het eerste Holtense kievitsei gevonden. heel wat zwaarder te verduren. Een minderheid van de vergadering be staande uit de recreatie-onderne mers Veeneklaas, Van de Embden en Van Well lieten van het toeris tisch onderzoek van het bureau Terp geen spaan heel. „Zo gammel als de bliksem" vatte W. Veenek laas kernachtig samen. Met eige naar Van Embden van kegelcen trum Barbarossa had hij de diens ten ingehuurd van bedrijfsecono misch adviseur J. Luesink, die de gelegenheid niet onbenut liet korte metten te maken met het rapport- Terp. Met de opdracht ernaast con cludeerde hij dat het rapport voor de individuele recreatieonderne mer in Holten van nul en generlei waarde was. Luesink miste de vol gens hem wel degelijk gevraagde onderbouwing op planologisch, be drijfseconomisch, bestuurlijk en exploitatiegebied. „Dit is een vier gangenmenu zonder hoofdgerecht en bovendien is de soep koud. En daarvoor betaal je wel even 200 gulden per couvert. Ik zie hierin niets dat investeerders zou kunnen trekken". Samen aan tafel Nadat wethouder H. J. Westerik Luesink verzekerde dat die belang stelling er wel degelijk is van inves teerders-zijde trok VW-voorzitter Muller de beeldspraak door en vond dat het grote belang van dit rapport was dat de verschillende Holtense groeperingen nu eens sa men aan tafel waren gaan zitten. Hij vond dat de grote verdienste van het bureau Terp. „Dit rapport is een startpunt voor de Stichting Holten Promotion. Hiermee willen we verder". Uiteindelijk kreeg hij met veel pijn en moeite de vergadering mee, maar niet nadat A.L.M. van Well vanuit zijn eigen onderzoeker spraktijk nog eens had erop had gewezen dat „dit rapport amper 15 duizend gulden waard was". Lue sink en zijn opdrachtgevers stelden zich tevreden met de toezegging dat de Stichting Holten Promotion zich ervoor zou inzetten om de star behuizing in het oude gemeente huis. De verhuizing daar naar toe zal overigens niet meer voor het zomerseizoen plaats vinden. De VW huurt het pand van de ge meente voor een bedrag dat over eenkomt met een deel van de verze keringslasten. Als onderhuurder fungeert de Oudheidkamer Hoolt'n. Als eigenaar zal de ge meente het groot onderhoud ver zorgen, ook in de verdere toekomst. Uiteraad is het VW-bestuur blij met deze oplossing. Het scheiden de bestuurslid Baard: „Hiermee is het roer om en is bewezen dat de ge meente Holten meer aandacht voor de recreatiesector heeft. Dat is wel eens anders geweest. Wij zijn erg blij met deze nieuwe behuizing. In het hartje van het dorp verwachten we ook een omzetstijging, die dan weer ten goede kan komen aan de promotie van Holten". Bij de zijspancross in Markelo be haalden Agust Muller en Henk van Heek met een zesde plaats in de eerste manche en een tweede in de tweede uiteindelijk een derde plek in het eindklassement. Gezien het feit dat de cross nergens voor mee telde werd deze meer gebruikt als training en om de concurrentie in ogenschouw te nemen. Na een valpartij in de eerste man che konden Muller-Van Heek nog van de tiende naar de zesde plaats oprukken. De nadere Holtenaren, Dirk Jan Muller en Gert Jan Sche perman reden die eerste manche niet uit door veringproblemen. In de tweede manche werden ze elfde en in het totaalklassement negen tiende. Berrie Vruwink en André Visser kwamen in de eerste manche niet verder dan een negentiende plaats door een rugblessure van Berrie. Na behandeling door Jan Broekhof haalden ze met pijn en moeite de tiende plaats in de twee de manche. Jan Rozendom en Bart Nol ten re den een constante race met een veertiende en een vijftiende plaats, een goede prestatie. Henk Seppen- woolde en Cor van der Bijl scoor den in de eerste manche een twaalf de plaats en moesten daarna afha ken vanwege een armblessure van Seppenwwolde. Johan Smit en Mart Kiggen hielden de Jumbo EML twee manches heel en reali seerden een keurige achtste en ze vende plaats. De volgende wedstijd is op 12 april in St. Isidorushoeve. Dan gaat het om punten voor het Nederlands kampioenschap. De commissie Financiën heeft er geen bezwaar tegen dat de ge meente Holten de marktkooplie den een renteloze lening van dui zend gulden verstrekt voor het promoten van de Holtense markt. Dit geld, aangevuld met een maan delijkse bijdrage per ambulante handelaar, zal worden gebruikt voor publiekswervende acties op de markt. Hoewel de commissieleden Venek laas en Van Schooten nog hun be denkingen hebben lijkt het erop dat zwembad Twenhaarsveld deze zomer over een zandstrandje kan beschikken. De rest van de com missie Gemeentewerken had geen bezwaar tegen dit f 6500 kostende idee van de werkgroep Zwembad, die van het strandje een wervend effect verwacht. Ook in de com missie Financiën waren de reac ties overwegend positief. Welis waar vond VVD-er Spijker het zon de van het geld, maar hij wilde niet dwars liggen. Alleen commis sielid Dul wil er nog op terugko men. Van Schooten en Veneklaas vrees den vervuiling van het badwater en Het arbeidsbureau in Deventer gaat nieuwe kansen creëren voor langdurig werklozen: mensen van 21 jaar en ouder, die al drie jaar of langer op zoek zijn naar een baan en staan ingeschreven bij het ar beidsbureau. Dat deze mensen er niet in slagen werk te vinden komt vaak door een verouderde of niet afgemaakte op leiding, een beperkte werkervaring en door het feit dat zij al langere tijd werkloos zijn. Van deze maatregel kunnen ook diegenen profiteren die niet als werkzoekenden staan ingeschreven, maar wel kunnen aantonen langer dan drie jaar werkloos te zijn en actief naar werk zoeken, zoals bijvoorbeeld vrou wen die weer aan het werk willen (Herintreders). Sinds oktober 1986 is de Maatregel Langurig Werklozen van kracht, die het voor een werkgever aan trekkelijk maakt om een langdurg werkloze in dienst te nemen. Onder bepaalde voorwaarden kan een werkgever ruim 19 procent bespa ren op de loonkosten. Bovendien kan een werkgever voor training en begeleiding van zo'n werknemer een subsidie van f. 4000.- krijgen. Het arbeidsbureau Deventer heeft extra medewerkers in dienst geno men, speciaal voor de uitvoering van deze maatregel. Verder worden via nieuwsbrieven ruim 3500 werk gevers geïnformeerd over de maat regel. Momenteel wordt in de regio geïnventariseerd hoeveel banen voor langdurig werklozen er in deze regio beschikbaar zijn. Als er een aantal vacatures is, worden de be trokken werkzoekenden persoon lijk benaderd. Vervolgens brengt het arbeidsbureau de werkgever en werkzoekende met elkaar in con tact. vérstopping van de zwembadroos- ters door het inlopen van zand en hoewel wethouder Westerik verze kerde dat gezien de lange loopaf stand en de te passeren douche hier nauwelijks sprake van zou zijn, ga ven zij nog niet hun goedkeuring. „Als er teveel zand in het water komt gaat iedereen naar Bathmen om te zwemmen" aldus Veneklaas. Het strandje, dat door Gemeente werken zelf wordt aangelegd, is ge situeerd rechts naast de kantine en is zo'n 25 vierkante meter groot. Riet Een andere zaak waarover zowel de commissie Gemeentewerken als Financiën zich moesten uitspreken was het al of niet toekennen van een rietsubsidie aan boer Klein Twenhaar (Juleke). Hij was welis waar te laat met zijn aanvraag voor dit jaar, maar zag zijn rieten dak door de recente storm vernield. Vanwege het landschappelijk ka rakter van de boerderij aan de Jule- kesweg wilden de commissieleden van Gemeentewerken wel over hun hart strijken, met uitzondering van CDA-er Veneklaas die op een ge vaarlijke precedentwerking wees. In de commissie Financiën lagen de zaken hetzelfde. Hier wilde CDA-er Dul nog op deze zaak terug komen. Overigens wees wethouder Wester ik n.a.v. deze discussie op een mo gelijkheid het resterende bedrag voor rietsubsidies in het breder ka der van landschapsonderhoud te besteden. Het voordeel daarvan is dat de provincie Overijssel 75 pro cent van de kosten voor land schapsonderhoud voor haar reke ning wil nemen. Het college werkt aan een voorstel in deze. Alleen H. Rustebiel van Gemeente belang zag het niet zitten naast het geld dat de markt Holten jaarlijks al kost ook nog eens de kosten van renteverlies te voegen. Hij wilde echter niet dwarsliggen en was ook wel gevoelig voor het argument van WD-er Spijker dat het geld voor zo'n toeristische trekker wel be steed was. De commissie Financiën kon nog niet adviseren over het batig saldo van de algemene dienst over 1985. Het college wil met een bestem ming voor deze 180 duizend gulden wachten tot de tweede helft van dit jaar wanneer het beter mogelijk is prioriteiten te stellen voor bijvoor beeld de riolering, de problematiek van de E-lokalen van de Scholenge meenschap en de stads- en dorps- verniewing. Op korte termijn zal er een werkgroep Dorpsvernieuwing in het leven worden geroepen, waarin vertegenwoordigers van college, VW en HHV zitting zullen hebben. Eind mei worden de resul taten van het onderzoek van het bureau Oranjewoud naar de pro blematiek van de dorpskom ver wacht waarmee men dan aan de slag kan. Wat betreft de in slechte staat ver kerende houten E-lokalen van de Scholengemeenschap is het wach ten op overleg met het ministerie van Onderwijs over vernieuwing. Daarbij moet ook rekening worden gehouden met de belangen van Scholengemeenschap De Marke, die juist in die E-lokalen een aantal praktijklokalen heeft ingericht die moeilijk te vervangen zijn. De ge meente Holten voert daarover overleg met directie en bevoegd gezag van De Marke, de OLM. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUN NINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. Verleende bouwvergunningen - aan de heer T. J. Bolink voor de verbouw van de woning Landu- werweg 8; - aan de heer M. Haverslag voor de bouw van een autoberging bij de woning Pasmansweg 12; - aan de heer H. H. Kappert voor de verbouw van de woning Post weg 128; - aan de heer J. H. A. van Coeverden voor de verbouw van een veestalling bij het perceel Beusebergerweg 37; - aan de heer E. Stam voor de bouw van een woning bij het per ceel Schreursweg 3; - aan de heer F. M. Meester voor de verbouw van de woning In dustriestraat 11. 2. Verleende kapvergunningen aan: - de heer G. H. Oolbekkink voor 2 bomen bij de woning Velddijk 9; - de heer G. H. Schooien voor 6 bomen bij de woning Vianenweg 136. 3. aan S.V. Holten ontheffing verleend t.b.v. een bevrijdingsloop; 4. aan H. M. V. Holten vergunning verleend voor een lompenaktie; 5. aan Cie School- en Volksfeesten Espelo vergunning verleend voor een optreden van de popgroep Normaal; 6. aan Gebr. Schuppert ontheffing verleend voor een modeshow. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIE NEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTE SECRETARIE. Oproep medewerkers/sters emancipatienota Reeds herhaalde malen is aangedrongen op de totstandkoming van een emancipatienota. Vanuit de Commissie Sociaal-Cultureel Werk is een werkgroep emancipatie samengesteld, die zich bezig gaat houden met het opstellen van een concept-emancipatienota. De werkgroep is van mening dat de nota opgesteld moet worden met plaatselijke verenigingen en instellingen die op enigerlei wijze betrok ken zijn bij het emancipatiegebeuren. Ook inbreng van mensen die op persoonlijke titel hun medewerking willen verlenen, wordt nadrukke lijk op prijs gesteld. Belangstellenden kunnen zich tot en met 15 april a.s. aanmelden bij de afdeling welzijnszaken van het gemeentehuis. Dit kan schriftelijk (Postbus 13, 7450 AA Holten) of telefonisch (6 16 66). De werkgroep emancipatie ziet reacties met belangstelling tegemoet. Commissie voor woonruimtezaken De zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 6 april 1987 des avonds van 19.30-20.30 uur in het nieuwe gemeentehuis. Smidsbelt 6; ingang Kerkstraat (trap naar beneden). Verhuizing gemeentesecretarie en gemeentewerken Op 6 april a.s. zal het nieuwe gemeentehuis in gebruik worden genomen. Met ingang van genoemde datum zijn het gemeentebestuur, alle secretarie-afdelingen, alsmede de afdeling gemeentewerken, gevestigd aan het adres Smidsbelt 6, 7451 BL Holten, tel. 6 16 66 In verband met deze verhuizing zijn de secretarie, de afdeling gemeentewerken, alsmede de tijdelijke vestiging van de administratie van de IJsselmij op 2 en 3 april a.s. gesloten (aangiften van geboorten en overlijden kunnen op deze dagen echter worden gedaan tussen 9.00 en 9.30 uur). Ook telefonisch zal de secretarie, alsmede gemeentewerken op deze dagen moeilijk bereikbaar zijn. Met ingang van 6 april komt het telefoonnummer 6 14 71 van gemeentewerken te vervallen. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman. De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. Voorbereidingsbesluit recreatieterrein „Twenhaarsveld" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 23 maart 1987 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor het bestemmingsplan recreatieterrein „Twenhaarsveld", voor zover omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Voornoemd besluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoemd. Holten, 2 april 1987. w. L. F. c. van Rappard. Was het vorige week de modder brij, nu stond de harde wind toptij den van de Holtense atleten niet toe. Tijdens de Tarvo-Sterrenloop in Heerde werd desondanks goed gepresteerd. Hans ten Dam liep daar de 6 km in 22.22 waarmee hij zevende werd. Op de 15,6 km was er een tijd van 1 uur 08.39 voor Ap Koetsier, waar mee hij broodkenner bij uitstek Harry Heuvelmans (1 uur 08.47) er uit liep. Heel erg goed was de pres tatie van Gerard Beldman die zich aan de 30 km waagde. Hij werd zesde bij de veteranen in 1 uur 58.23, dus nog altijd zo'n 15 km per uur. In Hengelo stond voor de vijftiende keer de halve marathon op het pro gramma. In het sterke deelnemers veld ook Egbert Veneklaas die snel in de gaten had dat er niet meer dan een zesde plaats in zat. Hij forceer de zich dan ook niet en finishte in een tijd van 1 uur 12.05. Ook Mari- nus Baltus maakte een goede in druk met een 23ste plaats in 1 uur 16.47. De oudjes deden het weer goed. Wim Brinks finishte in 1 uur 32.36 en Ap Koetsier deed er 1 uur 34.51 over na zijn vijftien kilometer van de dag ervoor. Op zaterdag 4 april staat de PJGO- crosscompetitie in Diepenheim op het programma met afstanden van 20-10-5 en 2,5 kilometer. Zondag 5 april wordt Rondom Bussloo gelo pen over 7,7 kilometer en 15,4 kilo meter. Bovendien is er de Diek- manloop in Enschede over 15-10-5 en 2,5 kilometer. In de week van 6 tot en met 11 april zullen de leden van de hockeyclub een huis-aan-huis (paas)eierenac- tie houden. Om het speel- en oefen materiaal te kunnen vervangen en uit te breiden, zal men tegen een al leszins redelijke prijs eieren te koop aanbieden. Met nog een restje vorst en veel water in de grond is er een zeer mager programma afgewerkt. En kele jeugdteams traden in het veld en zondag werden er enkele inhaal wedstrijden gespeeld. Opvallend is dat de resultaten van de heren aan merkelijk beter zijn dan van de da mes! De uitslagen luiden als volgt: Dames I - Meppel 1 - 3 EHV - Dames Veteranen 7 - 0 Heren I - Nunspeet 4 -1 Veteranen A - Salland 5 -1 Na heel wat rekenwerk van Jan Smale was het afgelopen vrijdag dan eindelijk zo ver. De heer Obe- rink kon de naar hem genoemde klaverjas-bokaal van de SV Hol ten uitreiken aan J. Klunder jr., die daarmee de eerste plaats van zijn vader overnam. Klunder sr. was de afgelopen twee jaar totaal win naar van het klaverjastoernooi van de SV Holten. Op de laatste avond waren er nog heel wat veranderingen. Zo ging L. Schipper van de tweede plaats naar de vijfde plaats en klom D. Beldman van de dertiende plaats naar de tweede plek. Vanwege het verloop in het kaartbestand waren er op het laatst maar 17 van de 45 mensen die een even aantal wed strijden hadden gekaart. Uitslag laatste avond: 1. M. Ave- zaath (4034), 2. G.W. Oberink (3935), 3. C. Duteweerd (3814), 4. A. Nijland (3757), 5. H. Nijkamp (3723), 6. D. Beldman (3652), 7. B. Paalman (3646), 8. H.J. van Langen (3634), 9. L. Schipper (3521), 10. J. Klunder jr. (3446). Totaaluitslag: 1. J. Klunder jr. 2. D. Beldman 3. M. Avezaath 4. H.J. van Langen 5. L. Schipper 6. B. Paal man 7. F. Mensink 8. G.W. Oberink 9. J.W. van Langen 10. H. Theijn 11. A. Nijland 12. M. Klunder Wilp). 13. J. J. van Langen 14. A.G. Ongena 15. G. Leusink 16. D. Ligtenberg 17. J. Struik.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5