SContinental Singers Paaszondag inHolten [Paasvuur in Espelo is *rote publiekstrekker Uit het politierapport Lijdensmeditaties Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Grote KI manifestatie in Zwolse IJsselhal HOLTENS NIEUWSBLAD Continentals zoeken nog gastgezinnen Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten MAC-puzzelrit „Stille Week" HONDA Paasvee bekroond Angharad in de prijzen DONDERDAG 2 APRIL 1987 ■e Continental Singers, die dit iar voor de 25ste keer op toernee aan, brengen ook dit jaar een be- jek aan Holten. Op zondag 19 pril (eerste Paasdag) om 20.30 uur ïllen zij optreden in De kande- lar met als thema: Love in any inguage. Van alle liedjes is een amplete vertaling bechikbaar. he Continental Singers brengen ;n sterk vernieuwd programma, Ismede een nieuwe choreografie. |et feit, dat de groep al voor de 5ste keer naar Europa komt, is bldoende bewijs dat het hier om jn uniek gebeuren gaat. Dit komt nder ander doordat de groep zich Ik jaar vernieuwt, zowel qua aan- ak, kleding, programma, presen tie als muziek. Nog steeds' is de fiternationale belangstelling riende. Ook nu weer is een schit- d nieuw repertoire te beluiste- i natuurlijk zijn de optredens ;1 live. e veertig zangers en instrumenta- jsten (allen rond de twintig jaar) door middel van honderden "judities geselecteerd; dat ver aart ook het bijzonder hoge ni- iau van de Continentals. De orga- The Continental Singers nisatie groeide in de loop der jaren Indonesië aangedaan, van een koor met een orkest uit tot Het programma heeft onder ander vele groepen (momenteel 17!). lede- een nieuwe mini-musical Elisa, re groep reist door een deel van de maar ook een aantal van hun gos- VS en door een ander deel van de pel-tophits uit de afgelopen decen- wereld. Naast de VS en Nederland nia. worden bijvoorbeeld ook landen De toegang tot dit concert is vrij, er als de Sovjet-Unie, Panama, Peru, zal wel een collecte worden gehou- Kenia, Italië, Hongarije, Israel en den. Vorld Record Poasvuur Sleep'n Splo 1987". De tekst in plat Engels op stickers van de boake-bouwers uit Espelo laat niets te raden over. Nu et het oog op 1 april de controleurs van de Grondtechnische Dienst uit volle een oogje hebben dicht geknepen gaat het karwei aan 's werelds •ootste paasvuur aan de Pasmansweg weer onverdroten verder. Ge- eund door de opbrengsten uit sticker-verkoop en een raadwedstrijd lar de uiteindelijke hoogte van de boake gaan de paasvuurbouwers nu laatste fase in. 1st is nu, vooral zondags, een druk van belang bij het aan de Sal- idroute gelegen paasvuur. Ei- nlijk is er van een record"poging" :en sprake meer want het vorige cord van Needse paasvuurbou- ers is al overtroffen. Ze zitten in spelo dus al boven de 16 meter 15, aar hoe hoog precies wil men niet slaten. Iedereen kan namelijk )or een gulden meeraden naar de aogte die op Goede Vrijdag door paasvuurcommissie offcieel ordt vastgesteld. Bovendien kan ■ït paasvuur nog steeds gespon- >rd worden middels borden. En n toch een klein tipje van de slui- op te lichten: volgens de techni- :he man van de boake, „Hercules" gbert Jansen moet meer dan vin tig meter mogelijk zijn. In ie- sr geval is de luchtverkeersleiding p Schiphol al gewaarschuwd. Het enthousiasme bij de medewer kers is enorm. Op zaterdagmidda gen zijn het er bijna honderd. Het tot kantine verbouwde kippenhok inmiddels ook te klein en menigeen moet buiten de warme hap met pils naar binnen werken. Het is niet eenvoudig al die mensen aan het werk te houden. Er zijn daarvoor verschillende ploegen samenge steld. De bosploeg zaagt en zorgt voor houtbevoorrading. Ook is er een ploeg waaghalzen, de boake- specialisten, die op 16 meter hoogte het hout opstapelt. Zij worden van pakken hout voorzien door een groep die het materiaal tegen de sleephelling omhoog trekt. Er is zelfs een speciale groep die zich bezig houdt met het plaatsen van de reclameborden. Zoals een hele organisatie. ^jeri PCOB Op 26 februari j.l. heeft de Pro testants Christelijke Ouderen Bond vergaderd in de Diessen- plas. De PCOB mocht gebruik maken van de recreatiezaal. Het onderwerp „Ouderen in het ver keer" was en is er op gericht de ouderen langer zelfstandig aan het verkeer te laten deelnemen. De inleider, de heer Bos van Vei lig Verkeer Nederland behan delde verschillende verkeerssi tuaties met de hulp van dia's. Met vragen van de aanwezigen en bespreking van de antwoor den ontstond er een levende dis cussie, vooral over de kruising Larenseweg-Dorpsstraat, het gevaarlijke zebrapad en de smalle stoepen in het centrum. Wanneer komt er een rondweg om Holten? Dat zou een grote verbetering zijn. De belangstel ling was groot en wij hopen dat op onze volgende vergaderin gen weer velen aanwezig zullen zijn. Binnenkort zal de Stuurgroep Ouderenwerk Holten overgaan in een Stichting Welzijn Oude ren (SWO). In verband daarmee wordt gesproken over de aan stelling van een coördinator. Dat is een beroepskracht die o.a. de werkzaamheden van alle deelnemende organisaties en verenigingen op een rij kan zet ten. Wij kunnen dan beter op el- kaars werkzaamheden inspe len. Wij zijn geen concurrenten en proberen elkaar te helpen en aan te vullen. We hopen van har te dat er zo'n coördinator komt; bijv. voor twee dagen per week. Verder zijn wij benieuwd of in het nieuwe gemeentehuis en/of in het nieuwe gemeenschaps centrum een ontmoetingsruim te voor ouderen komt. Daar kunnen we dan ongedwongen binnenlopen en elkaar treffen. Graag zouden we daar een ver gaderruimte hebben en dan liefst zo goedkoop mogelijk. We komen geld tekort en krijgen geen subsidie, hoewel de onder werpen op onze vergaderingen wel emanciperend zijn. Er is veel geld nodig voor de Diessenplas en alle andere in stanties die ouderen willen en kunnen helpen. Maar het is ook noodzakelijk dat de oudervere nigingen functioneren en ook hun werkzaamheden kosten geld. Als de ouderen echter zo veel mogelijk en zo lang moge lijk zelfstandig zijn en velen lan ger in hun eigen omgeving en in hun eigen huis blijven, komt dit de hele gemeenschap ten goede. Toch zullen er bejaardenwonin- gen gebouwd moeten worden; situeer deze zo dicht mogelijk bij het centrum. In Holten is al 26% van de inwoners ouder dan 55 jaar en 6% ouder dan 75 jaar. U ziet dus hoe nodig al deze din gen zijn, vooral voor de toe komst. Het bestuur van de PCOB, afd. Holten contactadres: Dhr. W. de Groot, Fazantenweg 26, 7451 HD Holten. Tel. 6 28 24. Bejaardensociëteit Op 7 april zal de Bejaardenso- cieteit weer bijeenkomen, dit maal in gebouw „Irene", aan vang 14.30 uur. Op het program ma staat: declamatie door me juffrouw J. J. Volkers o.a. uit het werk van Johanna van Buren. Indien de tijd dat nog toelaat kan er nog „rummikub" worden gespeeld. Jaarlijks reisje. De datum van ons reisje is bepaald op donder dag 7 mei. Nadere mededelin gen volgen. Voor het Paaswcckcindc staan er enkele activiteiten op het program ma. Eerst komt in de namiddag van Goede Vrijdag notaris Westmaas uit Markelo om met behulp van speciale meetapparatuur van het kadaster officieeel de hoogte vast te stellen voor het Guinness Book of Records. Daarna is er een groot feest in een tent op het erf van de familie Toorneman. Zaterdagmid dag 18 april gaat het richting Neede om van daar via een estafetteloop het vuur voor de ontsteking naar Holten te brengen. Op zondag 19 april. Eerste Paasdag worden 's middags de prijswinnaars bekend gemaakt van de raadwedstrijd naar de hoogte van het paasvuur. Tegen 18.00 uur gaat er in het Splo- se een luchtballon naar boven met daarin de winnaar van de derde prijs. Wanneer het dan donker wordt breekt het grote moment aan en gaat het levenswerk van de Espelose boake-bouwers in vlam men op. Medewerking Niet alleen de bouwers zelf hebben het mogelijk gemaakt dat er in Es pelo een wereldrecord wordt gebro ken, Van gemeente, poltip, brand weer en de plaatselijke VW is alle medewerking verkregen. Speciale dank gaat vanuit Espelo uit naar de mensen van de Bergspeurders, die met hun afgerichte honden de boake zullen bewaken om te voor komen dat deze te vroeg in rook op gaat. 24 maart:In de nacht van 23 op 24 maart werd er wederom ingebro ken in een kledingzaak aan de Smidsbelt. Enkele dagen ervoor was deze winkel ook grotendeels reeds leeggehaald. Er werd voor on geveer f35.000.- aan kleding ont vreemd. Dezelfde nacht werd in de omgeving een aanhangwagen ge stolen, waarmee de goederen ken nelijk zijn vervoerd. Deze aanhang wagen werd enkele dagen later te ruggevonden in Deventer. Melding werd gedaan van vergifti ging van een kat in de omgeving van de Schepenenstraat. Bezitters van huisdieren wordt aangeraden hun dieren niet zonder toezicht los te laten om dergelijke gevallen te voorkomen. 25 maart: Twee personenauto's kwamen met elkaar in botsing toen beide bestuurders op de Stations straat achteruit reden. Geringe schade was het gevolg. Aangifte werd gedaan van diefstal van gereedschap uit het in aan bouw zijnde gemaal van de Water leidingsmaatschappij Overijssel aan de Rijssenseweg. De diefstal moest de afgelopen nacht zijn ge pleegd. Er werd voor enkele duizen den guldens aan gereedschap weg genomen. 26 maart: In de Oranjestraat werd een snelheidscontrole gehouden. De politie stond er niet voor niets. In twee uur tijd werd maar liefst 19 automobilisten bekeurd. De hoog ste gemeten snelheid bedroeg 79 km per uur. Te omstreeks 19.45 uur vond een aanrijding plaats in de Oranje straat. Een automobilist sloeg rechtsaf om een inrit in te rijden terwijl op dat moment een brom fietser over het fietspad reed, die zijn doorgang plotseling zal geblok keerd door de auto. Hij kwam hier door te vallen waarbij zijn arm uit de kom schoot. In een ziekenhuis in Deventer werd de arm weer op de juiste plaats gezet. 27 maart: Een geparkeerde bestel auto langs de Al werd door onbe kenden gepikt. In de auto lag voor enkele tienduizenden guldens kle ding. De auto met inhoud is tot op heden nog niet boven water. 28 maart: In de nacht van vrijdag op zaterdag werd drie autokraken gepleegd en wel twee in de Canada straat en één in de Verzetstraat. In alle gevallen werd het portierslot geforceerd en werden de radio's weggenomen. Getuigen die menen in de late avond of nacht iets ver dachts te hebben gezien worden verzocht contact op te nemen met de politie. 29 maart: Omstreeks 12.00 uur raakte een personenauto in moei lijkheden op de S 14. Tijdens een hagelbui raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt en be landde vervolgens in de bermsloot. Beide inzittenden kwamen met de schrik vrij. De auto moest met een kraanwagen weer worden losge trokken en was vrij ernstig bescha digd. De afgelopen week werd er weer vier keer aangifte gedaan van dief stal van fietsen vanaf diverse loka- ties. Zie ook de kolom gevonden- /verloren voorwerpen. Voor de derde keer in haar bestaan organiseert KI Oost een demon stratie van dochtergroepen. Dit zal plaatsvinden op woensdag 8 april 1987 in de IJsselhal te Zwolle en het is voor het eerst dat er op 1 dag zowel rood- als zwartbonte dochtergroepen in de ring komen. Het symboliseert de foktechnische eenwording in het Oosten van Ne derland. De bedoeling van dit soort demonstraties is om de vee houders volledig en objectief in te lichten over de fokprestaties van de stieren. Het programma begint om 11.00 uur met de demonstratie van 19 dochtergroepen. Het ochtendpro gramma is hier volledig voor gere serveerd. Voor de roodbontfokkerij zullen van 11 stieren dochters gede monstreerd worden, waaronder ook van de 2 Brown Swiss stieren, Judge en Conductor. De stieren Marcel, Alva 4, Lutein en Franko zorgen voor een hernieuwd optre den, terwijl de stieren Walko, Ivon, Regal, Japik, Erik 33 en Betje 159 Prins voor het eerst hun verrichtin gen in de fokkerij zullen laten zien. Er zullen in totaal 7 zwartbonte groepen getoond worden. De in middels zeer bekende stieren Dic tator, Felix en Scotty zijn vertegen woordigd, terwijl de stieren Amos, Val-King, Bright en Bert de interes sante nieuwkomers zijn. 's Middags worden er vaarskalver en geveild die voortkomen uit het zwartbonte Amerika-project waar bij, voor het verkrijgen van proef- stieren, embryo's geïmporteerd worden. Er worden 21 vaarskalver en geveild, waaronder ook een 100% Brown Swiss kalf en een Red Holstein kalf uit Duitsland. Voor de eerste puzzelrit van het seizoen 1987 die de Motor- en Auto mobielclub De Holterberg zondag middag 22 maart organiseerde, be stond ondanks het mooie weer slechts een zeer matige belangstel ling. Voor de rit over ongeveer 40 km die was uitgezet door de clubleden J. Paalman en H. Mooiweer was door het clubbestuur weer een aan tal mooie prijzen beschikbaar ge steld die door Henk Oolbekkink werden uitgereikt. Uitslagen: A-klasse: 1. H. Paalman, Wierden (6); 2. mej. G. Paalman, Wierden (35). B-klasse: 1. H. Klein Zandvoort, Markelo (71), 2. W. Boode, Holten (99). Achter de plaatsnaam het aahtal opgelopen strafpunten. De 225 strafpunten die Henk Lensink uit Bathmen bijeen puzzelde, wa ren ruim voldoende voor de poedelprijs. De volgende puzzelrit is op zon dag 26 april. jaar Noordachteresweg 10 MARKELO, TEL. 16 19 55' Traditiegetrouw worden er in de „Stille Week" tussen Palmzondag en Pasen in de Nederlands Her vormde kerk weer lijdensmedita ties gehouden. Van maandag avond 13 april tot en met vrijdag avond 17 april is de aanvangstijd steeds 19.30' uur. Zaterdagavond begint een Paaswake om 22.30 uur. De meditaties op maandag, dins dag en woensdag duren ongeveer een half uur. Het programma voor de lijdensme ditaties luidt als volgt: maandag 13 april: pastoor A.J. Ra demaker met medewerking van RK Kerkkoor. dinsdag 14 april: ds. R. Visser met medewerking van Holtens Man nenkoor. woensdag 15 april: ds. M. Berg met medewerking van Hervormd Kerk koor. donderdag 16 april: viering Heilig Avondmaal (voorganger ds. W. Vons). In deze dienst zijn mensen van alle kerkgenootschappen wei- om. vrijdag 17 april: passiemuziek naar het Johannes Evangelie door het koor Helicon. Deze avond zal ongeveer een uur duren, zaterdag 18 april: Paaswake. Voor ganger pastoor A.J. Rademaker en ds. R. Visser. Deze dienst duurt ongeveer een uur. Op de in Rhenen gehouden grote Paasvee-tentoonstelling heeft sla ger Piet Brands de volgende resul taten behaald: Vaarzen met 2 brede tanden le prijs. Vaarzen met 4 brede tanden (bui tenlands ras) ereprijs. Kampioen vrouwelijk vee buiten landse rassen: algehele reserve kampioen vrouwe lijk vee. Het organisatiecomité van het concert van The Continental Sin gers op Paaszondag in de Kande laar, zoekt nog gastgezinnen om leden van deze Amerikaanse vo- cal-groep voor één nacht onder dak te brengen. Inlichtingen daar over en opgave kan bij Anneke Heusinkveld (tel. 63800) of Ria Grootewal (tel. 64012). De West Highland White Terrier (Westie) 2-jarige teef Angharad van de familie Schenkenberg van Mie- rop uit de Canadastraat 15 behaal de op de tentoonstelling in Leiden een le Uitmuntend en het kam pioenschap (CAC). Keurmeester A. Renders vatte het in zijn keurrap- port zo samen: proma maat, mooi in verhoudingen, heel mooi hoofd, fraai in hals en lichaam, staat pri ma op de benen, loopt uitstekend en prima vacht. Hulde voor Angha rad dus! NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. K.B. du Pon, em. predikant te Woudenberg. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Algemene di aconale doeleinden. Oppasdienst: Mevr.Jacobs-Nij- kamp en Jorien Verboom. 09.30 uur: jongerendienst in ge bouw Irene. Diessenplas: Woensdag 8 april 19.30 uur, pastoor Rademaker. GEREF. KERK: 09.30 uur en 15.00 uur: ds. M. Berg (viering Heilig Avond maal). In beide diensten is de eerste collecte bestemd voor binnenlands diaconaat en plaatselijk diaconaat en de tweede voor rente en aflossing. Avondmaalscollecte voor dia conie. Opppasdienst: Ina Stam, Anita Stam en Hetty Beldman, Her- ma Stam en Irma Jansen. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. R. Visser, uit gangscollecte voor algemeen di aconale doeleinden. OKKENBROEK: 10.00 uur: mej. Bea van de Brink uit Groningen. Uitgangscollec te voor algemeen diaconale doeleinden. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak. TANDARTS: A.J. Boerman, Zuiderstraat 27a, Rijssen. Tel. 05483-12535. DIERENARTS: T.A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-61515. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 2 APRIL: 21.00 uur in de Biester: Algemene Le denvergadering Rode Kruis. Ringddag HVG Holten in Irene, aanvang 10.00 uur. VRIJDAG 3 APRIL: Terrein Slachthuisstraat 16.15 uur: Jeugdcircus Bongo. ZATERDAG 4 APRIL: Beans Blues Band in 't Klavier, aan vang 21.00 uur, toegang gratis. MAANDAG 6 APRIL: Algeme ne ledenvergadering Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs in De Schakel, Schoolstraat, aanvang 20.00 uur. DINSDAG 7 APRIL: Ledenver gadering HSV De Rietvoorn Holten-Markelo. Aanvang 19.30 uur in De Poppe. Bejaardenso ciëteit in gebouw Irene, aan vang 14.30 uur. DONDERDAG 9 APRIL: 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten CDA in De Kandelaar. VRIJDAG 10 APRIL: 20.00 uur laatste klaveijasavond seizoen 1986/'87 Blauw Wit in clubhuis 't Vletgoor. MAANDAG 13 APRIL: Ruila- vond Holtense Postzegelclub in café-restaurant Vosman, aan vang 20.00 uur. Ledenvergade ring Gemeentebelang bij de Biester, aanvang 19.45 uur; van af 20.30 uur openbare discussie (zie advertentie). DINSDAG 14 APRIL: Bijeen komst afd. Holten PCOB in de Kandelaar, aanvang 14.30 uur. Verloren: zwarte herenfiets merk Batavus; zwarte dames fiets merk Fongers postcode 7451 AC 24; zwarte damesfiets merk Magneet postcode 7462 JM; zwarte herenfiets merk Gazelle; siervelg auto; re genpak grijs in blauwe tas; ver zekeringsplaatje bromfiets NJB 106; zilveren armband met lan ge dwarsliggende schakels; huissleutel met ëeie label; bankbiljet van f25.-; rood be schermkapje van bromfiets; Hollandse herder, reu met ta- touage. Gevonden: kettinkje met plaat je opschrift „Gerrit Jan"; verze keringsplaatje bromfiets RDV 928; zwart kunstlederen rechter dameshandschoen; zwarte mid delgrote hond; blauwe oorbel met kleine blauwe kettinkjes. Geboren: Berjan z.v. E. M. Ve neklaas en J. G. Beuzel (geb. te Deventer). Ondertrouwd: H. E. Marsman, 28 jr. en H. A. Prins, 26 jr. Overleden: J. F. Haan-Wilme- rink, 69 jr. (overl. te Deventer); M. Prak-Glazenbrug, 95 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3