Opening gemeentehuis voor en door Holtenaren „Jan Wiggers was Holtens Nieuwsblad en andersom" euwsblad bmsMm WEEK DEZE AFSCHEID NA RUIM 38 JAAR: Schure heeft eigen band U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Informatie fam. Dijk Simavi Espelo in Van Gewest tot Gewest Opbrengst goed Reuma-collecte mê&m Holtens Nieuwsblad Donderdag 2 april 1987 - 38e jaargang - nr. 13 /Abonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Paasvuur Het Paasvuur in Espelo blijft de gemoederen bezig houden. Nadat menigeen verontrust ge ïnformeerd had of de boake in derdaad verplaatst moest wor den op 1 april, zijn de bouwers (die wel van een geintje) hou den weer hard aan de slag ge gaan om het wereldrecord van hun Needse collega's over te ne men. In deze krant de laatste stand van zaken. Normaal Het begint er op te lijken dat we de naam van het Holtens Nieuwsblad binnenkort moe ten veranderen in Splo's Nieuwsblad want ook op een ander front zijn de Sploders ac tief. Op zaterdag 25 april wordt de Achterhoekse boerenrock- groep Normaal weer naar de tent op de hoek van de Pas- mansweg en de Okkenbroekse- weg gehaald. Dat wordt dus weer deurdonderen. programma vastgesteld voor de opening van het nieuwe ge meentehuis op de Smidsbelt. Van maandag 27 april tot en met vrijdag 1 mei is er elke dag wat te beleven in Holtens nieu we bestuurlijke veste. En er is voor elk wat wils. Op maandag 27 april komen eerst de vervaardigsters van het wandkleed in de hal aan de beurt. Daaraan hebben in totaal zo'n tweehonderd dames mee gewerkt en het resultaat mag er dan ook zijn. 's Avonds gaan de bouwers een feestje bouwen. De metselaars, timmerlieden, lei dekkers, schilders, elektriciens, tapijtleggers, gasfitters en wat dies meer zij kunnen dan hun eindprodukt bewonderen. Evenals alle Holtenaren krijgen zij een exemplaar van het boek je Holten van Huis Uit, dat in opdracht van de gemeente Hol ten ter gelegenheid van de ope ning werd geschreven. De officiële opening geschiedt op dinsdag 28 april, 's Middags komen de genodigden bijeen in het oude gemeentehuis waarna gezamenlijk de oversteek wordt gemaakt naar de Smidsbelt waar en passant het college van B en W de door Kees Bos ver vaardigde varkens-beelden groep op de trappen onthult. In een buitengewone raadsverga dering spreken daarna burge meester Van Rappard, secreta ris Stegeman en raadsnestor Van Schooten de genodigden toe waarna deze op hun beurt een woordje kunnen doen. De officiële opening wordt verricht door de vroegere bewoonsters van de Smidsbelt, de dames Müller-Leijenaar en Oolbek- kink-Tukkers in eendrachtige samenwerking met oud-burge meester W.H. Enklaar. Dit ge beurt door het onthullen van de gevelsteen van café Het Zwaan tje, die in het binnenste van het gemeentehuis is ingemetseld, 's Avonds opent wethouder Dal- huisen drie tentoonstellingen, een van amateurkunstenaars, een tentoonstelling van de VNG over het functioneren van de ge meente en een zogenaamde die- rencarroussel die Kees Bos heeft gemaakt. Deze avond is in de vorm van een open huis gego ten. Op woensdag 29 april krijgt Holten een primeur in de vorm van een symposium over het thema: Nationaal park en recre atief medegebruik; onderling strijdig of elkaar versterkend? Sprekers zijn Overijssels gede puteerde Van Rossum en plaatsvervangend directeur Barkhof van de ANWB die daar na samen met voorzitter De Reuver van de Stichting Holten Promotion samen en forumdis cussie aangaan. Ook woensdag avond wordt er open huis ge houden Met hulp van Gemeentewerken werd de verhuizing van de gemeente al vast ingezet. Met name het archief kostte de ambtenaren heel wat zweet druppels. Donderdag 30 april is de viering van Koninginnedag geconcen treerd rondom en in het nieuwe gemeentehuis, 's Ochtends is dit speciaal voor de oudere Hol tenaren te bezichtigen en 's mid dags is er weer open huis voor iedereen. Vrijdag 1 mei tenslot- Al een tijdje liepen er in jeugd soos De Schure een paar vrijwilli gers met het idee rond om eens een keer muziek te gaan maken. Men kwam tot de conclusie dat het toch niet mee valt om zo maar „effe" mu ziek te maken. Zodoende werd er versterking ge vraagd van andere musici in Hol ten en ontstond de formatie „Schu re House Band". Hierin spelen: Maija van Oijen (zang), Marieke Schuppert (dwarsfluit), Janette van Bruggen (basgitaar), Gerard Vuuregge (elek. akoestisch gi taar), Richard Aaltink (elek. gitaar zang), Alexander v. Bruggen (keyboard) en Erik Pinkert (drums). "Jan Wiggers was het Holtens Nieuwsblad en andersom ook". Met die woorden nam verkoopleider R. Houwert van Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv afgelopen vrijdag afscheid van Holtens Nieuwsblad- medewerker Jan Wiggers. Na meer dan 38 jaar zette de 73-jarige redac tioneel medewerker en oud-hoofdredacteur per 1 april een punt achter zijn Holtens Nieuwsblad-periode. Een gebeurtenis die niet onopgemerkt voorbij ging. Tijdens een geanimeerde receptie in een overvolle zaal Vosman kwam een doorsnee van de Holtense bevolking journalist Wig gers en zijn vrouw Jantje de hand drukken. En uiteraard ging dat ge paard met vele lovende woorden vocfr de man die vanaf de oprichting in 1948 een belangrijk stempel op het Holtens Nieuwsblad drukte. De waardering die uitgever Van der Loeff voor het vele werk van Wig gers had bleek niet alleen uit de speech van Houwert, maar ook uit de „zware" delegatie die vanuit En schede naar Holten was gekomen. Achtereenvolgens gaven hoofdre dacteur Twentse Pers B. Braak man, hoofd Exploitatie J. Munster man en hoofd Publiciteit H. Oude Vrielink acte de présence. Verkoop leider R. Houwert maakte in een anecdotische terugblik gewag van de huiskamer van de familie Wig gers die vaak een ware redactie geleek en van de voorliefde van Jan Wiggers voor de verslaggeving in de buurtschappen. Iets wat door de oud-journalist zelf volmondig werd beaamd: „Ik was het liefst onder de Deze zevenmans formatie ver zorgt zaterdag 4 april een optreden in J. S. de Schure vanaf 22.00 uur. De zaal is open om 20.00 u. en kaar ten zijn aan de kassa te koop voor een vriendenprijsje van f2,50 per Oud-hoofdredacteur Wim Beijers kon het niet nalaten nog even het verlies van zelfstandigheid van het Holtens Nieuwsblad in herinnering te roepen. Beijers werkte dertig jaar samen met Wiggers, reden waarom dit illustere journalistieke duo in de volksmond vaak als B en W van Holten werd bestempeld. „Ik hoop dat de zelfstandigheid van het Holtens Nieuwsblad zoveel mo gelijk blijft gehandhaafd" merkte Beijers op, „maar ik ben er wel bang voor. Tenslotte is het met een zake lijke uitgever als Van der Loeff moeilijk kersen eten". Namens de Stichting Holtens Nieuwsblad merkte bestuurslid H. Beltman op dat de Holtense bevol- ucatuuu king veel dank verschuldigd is aan boeren". Houwert benadrukte te- **an Wiggers. Beltman meende te vens dat de relatie met Wiggérs als weten waar om Wiggers juist nu af- voorzitter van de Stichting Holtens Nieuwsblad blijft gehandhaafd. ,En daar ben ik blij om" aldus de vertegenwoordiger van Van der persoon. Ten gehore zullen worden Loeff- )Want Jan wiggers vertegen- gebracht o.a. nummers van Klein WOordigt de Holtense gemeen- Orkest, de Nits, Deep Purple en SCftap en aan die band hechten wij Golden Eamng. ais uitgever zeer". A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Naam Adres Woonp'aats. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 scheid nam. „Ik heb het nagere kend, maar met de editie van deze week kom ik precies op 1987 Hol tens Nieuwsbladen in al die tijd. Jan Wiggers is altijd een puzzelaar en een doordenker geweest". Gemeenschap Wethouder H. J. Westerik betrok in zijn huldebetoon ook duidelijk Jan tje Wiggers. „Beiden hebben voor de Holtense gemeenschap heel wat werk verricht" vond'hij. „Jantje in de bejaardensoos en Jan als een kleurrijk figuur die allerlei functies bekleedde. Van oprichter van de supportersvereniging van HMV tot raadslid, lid van de marktcommis- sie en de dorpsfeestcommissie. Met Jan Wiggers wil ik zeggen: het Hol tens Nieuwsblad moet blijven" al dus de wethouder. Dat de zaterdagvoetbalvereniging Blauw Wit een speciaal plekje in het hart van Wiggers heeft bewees niet alleen de PR-functie die hij bij deze club blijft bekleden, maar ook de komst van Blauw Wit-voorzitter Gerrit Welink. Hoewel Jan Wiggers benadrukte dat „de rood-zwarten" hem even lief waren, zette deze hem extra in het zonnetje. „Ik betwijfel of je ooit zelf een deuk in een pakje boter hebt kunnen trappen Jan, maar voor de vereniging ben je met je pen onmisbaar" aldus Welink tot een van de oprichters van Blauw Wit, die in zijn repliek wees op een belangrijk doelpunt dat hij ooit voor het toenmalige OZOD (Over winning Zij Ons Doel) had ge maakt. Tijdelijk voorzitter H. Dikkers van Uit handen van verkoopleider R. Houwert van Uitgeversmaat schappij Van der Loeff ont vangt Jan Wig gers een koper etsplaat van een Holtens Nieuwsblad voorpagina. de Holtense Handelsvereniging prees ook de kwaliteiten van de all round verslaggever Wiggers. „Hij weet overal wat van en benaderde de dingen altijd positief'. Iets dat de HHV-voorzitter bij de tegen woordige persmuskieten blijkbaar mist. Tegenstellingen Als uitsmijter fungeerde deze mid dag Jan Luesink, die ooit als Demis Thoorn 38 weken lang de kolom men van dit weekblad vulde met zijn levensbeschouwingen in het klein. Luesink vond de teneur van de toespraken wat te serieus en bracht op de hem eigen manier wat leven in de brouwerij. Aan de hand van 11 (elf) tegenstellingen toonde hij aan dat Jan Wiggers een man van grote tegenstellingen is. „Hij noemt zich J an, maar hij luistert al leen naar Jantje" was een van de rake typeringen van Luesink. Die niet verzuimde de manmoedige da den van de eveneens aanwezige boake-bouwers uit Espelo te ver melden. „Holten ligt voortaan on der de rook van Espelo en op school VERHUIZING GEMEENTE-SECRETARIE EN GEMEENTEWERKEN Op 6 april a.s. zal het nieuwe gemeentehuis in gebruik worden genomen. Met ingang van genoemde datum zijn het gemeentebestuur, alle secreta rie-afdelingen, alsmede de afdeling gemeentewerken, gevestigd aan het adres Smidsbelt 6,7451 BL Holten, tel. 616 66. In verband met deze verhuizing zijn de secretarie en de afdeling gemeen tewerken op 2 en 3 april a.s. gesloten (aangiften van geboorten en overlij den kunnen op deze dagen echter worden gedaan tussen 9.00 en 9.30 uur). Ook telefonisch zal de secretarie, alsmede gemeentewerken op deze dagen moeilijk bereikbaar zijn. Met ingang van 6 april komt het telefoonnummer 6 14 71 van gemeente werken te vervallen. Het is niet uitgesloten, dat in de periode van verhuizing, te weten de week van 30 maart t/m 3 april, de dienstverlening enigszins verstoord zal zijn. Men wordt daarom nadrukkelijk verzocht in deze week alleen in dringende gevallen de secretarie en gemeentewerken te bezoeken. Wij vragen hiervoor uw begrip. Een en ander geldt ook voor de tijdelijke vestiging van de administratie van de IJsselmij. Ongetwijfeld zal de nieuwe behuizing een bijdrage leveren aan een betere dienstverlening in de toekomst. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman. De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. leert men nu het rijtje Almelo-Hen- gelo-Espelo" benadrukte de afslui tende spreker het belang van de recordpoging van de Splo-ers die met hun Paasvuur het Guinness Book of Records halen. Dankwoord In zijn dankwoord memoreerde Jan Wiggers nog even de totstand koming van het Holtens Nieuws blad, dat op 1 december volgend jaar het 40-jarig bestaan viert. In zijn loop door de plaatselijke jour nalistiek benadrukte hij de kwali teiten van collega Wim Beijers en dankte hij al die mensen waarmee hij in de loop der jaren mocht sa menwerken voor de plaatselijke krant. „Moge het uw en ons Holtens Nieuwsblad goed gaan tot in de lengte van jaren" besloot de af scheid nemende journalist. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 4201 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. te gaan de ambtelijke medewer kers van de gemeente Holten feest vieren. De ambtenaren die deze en volgende week hun han den uit de mouwen steken bij de verhuizing krijgen dan gezel schap van tal van oud-mede werkers. Wie kent ze nog? Herman en Dina Dijk die van 1937 tot 1949 aan de Raalterweg (c.q. Burg. van der Borchstraat) een loonbedrijf in dorsmachines hadden. Op 25 mei van dit jaar zijn ze 50 jaar getrouwd en dat willen de kinderen Jan, Ber tha en Jenny niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Zij willen graag in contact komen met Holtenaren., die eventueel over foto's of gege<f- vens beschikken van de Holtense periode van de familie Dijk. Het contactadres is: Jan Dijk, Klaren- beekseweg 130, Klarenbeek. Tel. 05761-1660. De actie voor het Nationaal Reu mafonds in de week van 9 tot 15 maart heeft in Holten f 3.954,80 op gebracht. Het bestuur van het Reu mafonds dankt iedereen die hiertoe heeft bijgedragen. Mocht men door omstandigheden een collectant ge mist hebben, dan léan er alsnog een bijdrage worden gestort op giro 324 t.n.v. het Nationaal Reumafonds in Den Haag. De voor Simavi (Vereniging voor directe steun aan medische projec ten in ontwikkelingsgebieden) ge houden huis-aan-huiskollekte heeft f 3226,85 (vorig jaar f 3034,50) opgebracht. Het plaatselijk comité zegt allen die gaven en de plm. 50 collectanten heel hartelijk dank voor verleende medewerking. Woensdag 15 april is het een be langrijke dag voor de Espelose ge meenschap. Dan wordt in het tele visieprogramma Van Gewest tot Gewest van de NOS namelijk aan dacht besteed aan het Paasvuur in de Holtense buurtschap. Zoals be kend breekt Splo alle records en verrijst aan de Pasmansweg een twintig meter hoge Paasbult. Door bemiddeling van Splo-fan Jan Luesink en Gerard Willems van de Holtense VW werden contacten gelegd met de redactie van Van Gewest tot Gewest, dat een dezer dagen naar Espelo komt om opna mes te maken voor het vijf a zes minuten durende onderwerp over oude Paasgebruiken in het oosten van het land.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1